Uit de Omgeving Advertentiën. Huizen-Lijfrente Groentendrogerij en Zouterij. ALKEMADE. inbezftname van goederen. Bij nadere jerzoekingen van den rijksveld wacht lier rijn nog groote voorraden voor den f gekomen, o.a. bij J. B. te Oude-Wete- 29 kisten zeep, 30 pakken licufers en Vat cacao; bij J. W. B. te Oude-Wete- 7 kisten lucifers; 15 balen cement, aten koolteer en 3 vaten carboleum. ALPHEN. ICikhcudcursus. Men verzoekt ons de (dacht te willen vestigen op een in ons id voorkomende advertentie aangaande geven van een boekhoudcursus alhier, orts kan worden gemeld, dat de uit- ring, te geven door de gemengde zang- ging St. Cecilia Woensdag ö.s. ook gankelijk is voor Katholieken uit de geving. Bij de vele blijken van sympia- daadwerkelijken vorm, welke St. bij haar streven voor bovenge- md doel reeds ondervond, vertrouwen at nog velen deze zeker genotvol! en ind in het belang onzer sdhool zullen von en. ,-K. tnkcop vereeniging. Op de Don- dag j.l. gehouden vergadering van de K. Inkoop vereeniging voor Leiden en treken werden door de leden gekocht flesschen slaolie, 500 potten riasette, kisten maizena, 8 kisten jonge reepen, kisten sultane-zeep, 100 K.G. witte pe- een partij poetspexn^ade, een partij etzeep, een partij Blookers cacao, op stroop, pastilles, zeeppoeder en pee- Be. HILLEGOM. Gemeenterad. Ie Raad vergaderde Woensdag. Alle le- lanwecig. Er is een vacature, notulen der vorige vergadering wer- joedgekeurd. Ie ingekomen stukken werden voor ken- |eving aangenomen, behoudens een op- rking van den heer Balvers op de mis- van Ged. Staten inzake hunne be- ikkingen op vier reclamanten, et stembureau voor de stemming en temming, zoo noodig, ter verkiezing een lid van den gemeenteraad in de ature Topper wordt volgens rooster [gesteld. Ie voorgestelde periodieke verhooging de jaarwedde van den onderwijzer der L. school, F. J. Hoezen, werd zonder fdelijke stemming 'aangenomen, ot onderwijzeres bij het herhalingson wijs werd mej. J. G. Yennekool aange- Ie voorloopige vaststelling pensioens- ndslag ambtenaar ter secretarie werd igenofflen. ervolgens werd aangenomen de voor- lelde bezoldigingen van liet tijdelijk soneel van het Distributiebedrijf, hcake minimum-loon en maximum-ar- tlsduur bij door de gemeente aan te be ien of ondershands op te dragen wer- werd besloten, aangezien nóg korte- 1$ hiërïp verandering was aangebracht, ir het tegenwoordige géén verandering te brengen. laar aanleiding van het adres van de Iributie-commissie, samengesteld uit de rist. Vakorganisaties, ter verstrekking cokes tegen verminderden prijs, werd wijziging voorgesteld en aangenomen, welk ongeveer aan de gestelde vraag ioet. Hierna-kwam aan de orde: Uitbreiding tplan O. L. school. Het meerendeel van in W. adviseerde om er niet op in te an. Dóór den heer Balvers werd hier- hct woord gevoerd, die 't voorstel vgn n W. bepleitte en de vrees uitsprak, afgezien van de financieele bezwaren, leerplan ten koste van het onderwijs het volkskind zal komen. Ook de heer [rakker sprak hierover in denzelfden t. De heer Vooren hield daarentegen warm pleidooi voor de uitbreiding van school. Hierop volgde een langdurige discussie schen genoemde drie hoeren. 'en slotte werd met 75 stemmen be ien, om niet tot uitbreiding over le 111. laar aanleiding van het uitbreidings- 111 der gemeente is een missive van Ged. ten ontvangen, begeleidende het ambts- iit van den inspecteur, omtrent het a der uitbreiding. De heer Heemskerk wil eommigc plannen tegemoet komen, en is op eenige tegen. Besloten werd om door omwerking van het vastgestelde plan in den door den in specteur aangegeven geest aan de bezwa ren tegemoet te komen. De vaststelling der begrooting van het Gasbedrijf werd aangehouden tot de Ge meente-begrooting van 1918, in verband met event, toeslagen aan het personeel der gasfabriek. Door den heer Balvers werden; als lid van de Gas-commissie, mededeelingcn ge daan over het gasverbruik in October en verzekerde, dat een verhooging van den gaspriis cal moeten plaats hebben, wegens de enorme prijsstijging der steenkolen. Vervolgens kwam de gemeentebegrooling aan de orde. Van de algemeène beschouwingen werd in ruime mate gebruik gemaakt, waarbij in .hoofdzaak door de lieeren Balvers, Loer akker en Vooren bepleit werd: verbetering der loonen of in den vorm van duurtetoe- slag, tuinbouwonderwijs, centrale keuken, voorkoming van werkloosheid en meerdere dergelijke vraagstukken. Van de jaarwedden van den burgemees ter en secretaris, benevens van den ont vanger werd kennis genomen. De jaar wedden van de wethouders werden ver hoogd van f 500 op f 1000. Bij de jaarwedden van ambtenaren, be- dienden en werklieden der gemeente kwam het kardinale punt van loonsverhooging of duurletoeslhg aan de orde. Na een langdurige discussie werd beslo ten de drie voorstellers, de heeren Balvers, Loerakker en Vooren, op te dragen hun voortellen schriftelijk in te dienen, waar na de vergadering werd geschorst tot de volgende week Woensdag. R.-K. Prcpagandaclub. Maandag a.s. zal er een cursus worden geopend, welke is uitgeschreven door de R.-K. Propagan daclub alhier. Als inleiding zal tloor den (lieer Ba h ens het woord gevoerd worden over de a.s. Evenredige Vertegenwoordi ging. Deze cursus wordt voornamelijk voor de politfcke ontwikkeling der propa- gandisten gegeven. COUDA. Gemeenteraad. In de gistermiddag gehouden gemeente raadszitting had de installatie plaats van den heer U. J. Mijs, nieuw benoemd bur gemeester. De waarnemende burgemeester, de heer J. van Ga.len, herinnerde er aan in zijn toespraak tot den nieuwen voorzitter, dat een eervolle loopbaan van 25 jaren als burgemeester van Middolhatrnis achter hem lag, een waarborg dat de belangen vtin Gouda met -gerustheid aan burge meester Mijsi konden worden toevertrouwd Hij hoopte, dat het hem gelukken mocht in gemeen overleg met de vertegenwoor digers van de burgerij, de gemeente naar zijn beste weten te dienen. DaaiX^i voerde de heer De Jong, als oudste lid van den Raad, het woord. De heer Mijs zal trachten de voetspo ren van zijn voorganger te drukken. Hij geeft de verzekering met zijn volle hart aan Gouda gehecht te zullen zijn en voor de belangen van' de gemeente en der in gezetenen trouw op de bres te zullen 6taan. Vóór alles vraagt spr. van den Raad met hem in vriendschap en vrede samen te werken eiï legt den nadruk op vrede, zoo noodig in het belang der gemeente. Gebleken is dat raadsvergadering niet steeds het begrip vrede in zich sluit; s-pr. doet een beroep op de raadisleden en wet houders: ge kunt, vervolgt .spr., van mijn onpartijdigheid verzekerd zijn, en laat ons in vriendschap, de belangen der ge meente behartigen. Spr. eindigde met den wensch dat het hem gegeven zal zijn met den Raad veel tot welvaart van de goede stad Gouda te verrichten. NOOROWIJKERHOUT. Vacantiehuis. Vpor rekening van de vereeniging „Buitenverblijf' te Leiden (directrice mej. Knappert) zal in deze ge meente een vacantiehuis worden opgericht. Mot den bouw zal terstond worden aan-> gevangen. OUDSHOORN. Drenkeling gered. Vrijdagmorgen voer schipper Boogaard alhier, naar de vee markt te*Leiden, toen aan 't Zwaantje op het voorgedeelte der schuit plotseling iets overboord viel. Op onderzoek uitgaande, kwam hij tot de ontdekking, dat zijn knecht te water lag en hij niet bij machte was hem te redden. Toevallig volgde een andere motorschuit, waarvan een der op varenden het gelukte, den reeds in zinken den toestand verkeerenden v. d. B. te red den. RIJNSBURG. Wortelen. Met de peen ziet het er niet rooskleurig uit. Vooreerst lage prij zen, en ook ten gevolge van het overtol lige water: rotte peen. Men is van meening, dat de gekuilde peen van t voorjaar wel geheel rot voor den dag kan komen. Doch laten we het beste hopen. VOORSCHOTEN. Benoeming. Tot tijdelijk onderwijze res aan de R.-K. jongensschool alhier is benoemd ipet 1 December a.s. mej. P. W. M. Mens, te Tiel. WGUBRUGGE. Een flink partijtje. De deze week in beslag genomen kisten lucifers, 576 zinken emmers, 218 ikisten zeep, 21 vaten'cacao, 82 zakken gemengd voer en pelmeel,.3i zakken capucijners, 525 kachelpijpen met 1100 ellebogen, zijn dpor den Minister van Landbouw gedeeltelijk toegewezen aan de gemeente YVoubrugge, veevoedercomunissie en graanverzamelingv en, Ned. Vereeniging van IJzerhandelaren, ter.wijl de 148 zakken melasse bij de politie berust en vermoede lijk wel verbeurd verklaard zullen worden. STADSNIEUWS. De afdeeling Leiden van ,,de Hanze" houdt a.s. Dinsdagavond ^en algemeene vergadering, 's avonds te 8 uur in ,,In den Vergulden Turk". De agenda vermeldt o. a.: Lezing door Mr. Schaapveld over het doel en de werk wijze van het Centraal Hanze-bureau. Met het oog op deze lecing zal de verga- deing ook toegankelijk zijn voor alle R. K. Middenstanders, niet-leden der Hanze. De uitbreiding der fabriek van de firma Van Cranenburgh en Heringa, aanbesteed door den architect L. van der Laan alhier, is opgedragen aan den heer H. de Graaf, aannemer te Hazerswoude, en de beton werken aan de firma N. V. YVernink's Be- tonfabriek alhier. Bij den len Penningmeester van het Steuncomité is ingekomen: E. M. A. K. f20; Jhr. Mr. Dr. N. C. de G. f 200. Totaal met onze vorige opgave f 1670. Roomsche Agenda. DINSDAG, Leiden, 's avonds 8 uur, in de kleine zaal van der Stads- Gehoorzaal, ingang Aalmarkt, ledenvergadering van den R.-K. D. Vrouwenbond. Lezing1 van mej. A. M. C. Mooyman, on<3ervverp„Vrouwenwerk" MAANDAG. Zoeter woud e. 'sAv. half 8 Sociale cursus. Onder werp: Kerk en Staat. Bij Decker (dorp). MAANDAG'. Leiden. 8.15 uur vergade ring Kleermakersgilde ,,St. Martinus" in Prediker, Janvos- sensteeg. DINSDAG. Leiden, 8 uur. Verplichte ledenvergadering Ned. R.-K. Volksbond in Prediker. Spr. de heer Hooii, lid Van het Cen traal Bestuur. Academienieüws. LEIDEN. Geslaagd voor het doctoraal examen in dc Nederl. Letterkunde de heer S. P. Bernard (Bloemfontein). Examen apothekers-assistenten. 8é groep. Opgeroepen 4 eandidaten. Af gewezen 2. Geslaagd mej. G. C. Baxmeier en de lieer G. Ph. van Witsenburg (beiden Den Haag). Leger en Vloot. Gewetensbezwaren. De Minister van Oorlog heeft de volgende beschikking genomen: Het komt voor, dat gewetensbezwaren Beslaan tegen de vervul long van den op iederen Nederlander rustenden plicht 0111 mede te werken tot handha\ing der onaf hankelijkheid van het Rijk en tot verdedi ging van zijn grondgebied, ontheffing van dien plicht uit hoofde van gewetensbezwa ren kan niet worden verleend. Niettemin behoeft erkenning van een oprecht gewe tensbezwaar tegen de uiterste consequentie van dien plicht, te weten het dooden van den evenmcnsch,niet uitgesloten te zijn. Zoodanige erkenning kan leiden tot tege moetkoming, voor zoover daartoe in het leger gelegenliid bestaat. Het voorgaande heeft geleid tot de vol-, geilde regeling: Wanneer een dienstplchtige onoverkome lijke gewetensbezwaren heeft tegen de op leiding voor den militairen dienst, kan hij daarvan mededeeling doet aan zijn tcon- pagnies-, eskadrons-, batterij-, fort- of detachemcnts-comma/ttant. De commandant wijst den dienstplich tige op de verplic'iLngen, die volgens deze regeling' op hem zullen rusten, wanneer aan' zijn gewetensbezwaren mocht worden t eg e m 0 e tg e ko in e n Wanneer de dienstplichtige, na deze méfl'edeeiing, bij zijn bezwaren volhardt, dan wordt, mits hij cijn dienst blijft ver vullen totdat omtrent zijn bezwaren zal zijn beslist, door den compagnies-, eska drons-, batterij-, fort- of detachementscom- mandant een spoedrapport opgemaakt, in gericht overeenkomstig het bij deze be schikking behoorende model, dat 11a mede- onderteekening door den betrokkene recht streeks aan den-Minister van Oorog vvordt gezonden. De Minister van Oorlog stelt de zaak ip handen van een commissie van advies. Is de Minister van Oorlog, de commissie van advies gehoord, van oordeel, dat er aanleiding is om aan de gewetensbezwaren tegemoet te komen, dan »'.al de dienstplich tige, wanneer plaats voor hem beschikbaar is, in de gelegenheid worden gesteld, om, ter vervanging van zijn verplichten dienst, eene vrijwillige verbintenis aan te gaan voor dienst, welke niet bepaaldelijk gericht is op strijd met de wapenen, bij welke ver bintenis hij de verplichting op zich neemt een jaar langer onder de wapenen te blij ven dan de werkelijke dienst duurt, waar toe hij zonder de verbintenis gehouden zou zijn. Is de garnizoens-conimandant van oor deel, dat de wijze, waarop de dienstplich tige zijn bev.waren heeft kenbaar gemaakt, een strafbaar feit oplevert, dan verwijst hij de zaak niet naar den krijgsraad, alvorens hieromtrent de meening van den Minister van Oorlog te hebben leeren kennen. Laatste berichten. Prov. Staten van Zuid-Kclland. Aan de leden der Prov. Staten i9 hekend gemaakt, dat d'e eerste ve.rgadering wordt geopend op Dinsdag 4 Dec. a.s., des voor middags te 11 uur. Ged. Staten stellen voor, aan ,,De Han ze", vereeniging voor den li and el d rij ven den ?n industrie el én middenstand te Nieuwkoo Pf—'N oorden ten behoeve van den demonstratieven proeftuin Nieuw leven" te Noorden voor 1917 en 1918 een j aarlij ksch subsidie uit d^ provincale fondsen toe tc kennen A an f o00. Voorgesteld wordt een wijziging1 van de voorwaarde van de subsidieverlening aan de Ambachtsschool te Leiden, in dien zin, dat de nadere verhooging van het gemeentelijk subsidie met ingang van 1918 vervangen wordt door bijdragen van om liggende gemeenten. Voor 1918 meende het Verenigingsbestuur niet wederom een be roep op de gemeente te moeten doen, na* dat deze een jaar te voren haar subsidie reeds had verhoogd met f 3515. Men rekent nu op bijdragen van verschillende omlig gende gemeenten van totaal f 700, terwijl op nog meer kans bestaat. Verder wordt in overweging gegeven te verleenen aan de Martha-Stichting te A 1 p h e 11, ten behoeve van hare avond school voor aanstaande ambachtslieden, met ingang van 1918 lot wederopzegging f375 's jaars, mits het Rijk en de gemeen ten Alphen en Aarlanderveen bijdragen toekennen tot gezamenlijk minstens f 1210 's jaars. Aan de Vakschool voor Meisjes te Lei den! 950 's jaars; de R. K. Intern. Ver eeniging tot bescherming van Meisjes ,,Zi- la-Vereeniging" te Leiden ten behoeve van hare vakschool voor meisjes f 150 's jaars. AGENQA'S. Ned. R. K. Volksbond, afd. Leiden. Zondag 11 Nov., 11a de Hoogmis tot 1 uur in lief zaaltje naast de Hartebrugskerk, Bibliotheek; te 1 uur, op het Kerkhof. Bid stond vanwege de St. Barbara-Vereeniging. Maandag 12 Nov., half 9, in Prediker, Janvossensteeg, repetitie van de Zangver- eeniging St. Caecilia. Aanneming van man nelijke en vrouwelijke leden. Dinsdag 13 Nov., 8 uur, in Prediker, Janvossensteeg 17, Bondsvergadering. Spr. de heer Th. G. C. Hooij, te Schoten, lid van het Centraal Bestuur en Redacteur van ,,De Volksbanier", met het onderwerp: Politieke ontwikkeling. Woensdag 14 Nov.* van half 9- 10 uur, cursus in Nederlandsche taal. 8 uur Gecombineerde BestuuTsvergade- ring voor alle Vakafdeelingen. Donderdag 15 Nov. 8.15 uur. in Prediker, vergadering van het Afdelingsbestuur. Zaterdag 17 'Nov., van 89 uur, zitting voor de Spaarbank en de Voorschotbank. St. Jozefsgezellen-Vereeniging. Zondag, ia de zaal open van I2V2-V2 en va" 57 uur voor de Leerlingen, van kwart voor 1 uur tot half 2 uur, onderricht voor de aap- gewezen leerlingen, ten 1 uur, Vergadering van Com, Gazellen, van 810 uur, verplichte hijeenkomst met prijebillarten. Zondag 11 Nov., Vergadering van het Rctraitefonds, verloting voor de a. s. Retraite, van 22 tot 25 November. Maandag, Dinsdag en Donderdag is de zaal beschikbaar voor de gezellen. "Woensdag van 8.10 tot 10.10, repetitie Gymnastiek. Zaterdag van S1^9'/2 uur, zitting Spaar kas en Bibliotheek. St. Agnes Meisjes Patrontftt Par. 0. L. V. Hemelvaart (Mon Père.) Maandag, van 71/29 uur, 3de leerjaar: Herhalingsonderwijs, 3de leerjaar: Naai- er Verstelles. Dinsdag, \an 71/29 uur, 1ste leerjaar». Naaionderrieht. 2de leerjaarNaaionderrieht. 3de leerjaar, kniples (Hooigracht). Woensdag van 7^/28V2 uur, 4de leerjaar: Zangles (Hooigracht IS), van 7y28V2 uur, 2e en 3c? leerjaar: Godsdienstonderricht, (na de zangles Spaarkas en Bibliotheek). Donderdag van 71/29 uur, 1ste leerjaar: Herhalingsonderwijs,4de leerjaar: Kniples. Yrydag, van 7l/.29 uur, 1ste leerjaar: Naaionderrieht, 2de leerjaarNaaionderrieht, 4de leerjaar: Costuumcursus. Alle Woensdagen na de zangles, Spaarka8 en Bibliotheek. St. Pancratius Jongens Patronaat. Par. 0. L. Vr. Hemelvaart (Mon Père.) Zondag, 4 uur: Ontspanning (Hooigracht 18) Maandag, Teekenen volgens rooster, voor wie zieh hebben opgegeven. Dinsdag, Teekenen volgens rooster, van 8—91/0 uur, le afd.: Herhalingsonderrieht. Woensdag van 89i/2 uur, 2e en 3e af deeling: Herhalingsonderrieht. Donderdag van 8-9 uur: 1ste afdeeling: Herhalingsonderrieht, van 99V2 uur, late afdeeling: Godsdienstonderricht, van 89 uur, 2e en 3e afdeeling: Godsdienstonderricht. Zaterdag 8 uur, 1ste, 2de en3deafdeeling: Gymnastiek (Hooigracht 18). St Liduina-Meisjes-Patronaat. St. Petrus Parochie Maandag-avoud van 7 tot half negen uur, voor de lste afd. Naailes, voor de 2de afd. Naai- en verstelles, 3de afd. Knipcursus. Dinsdag-avond van 7 tot kwart voor 8 uur, lste en 2de afd* naai-en verstelles, van kwart voor 8 tot half 9 uur, voor al de afdeelingen spaarkas en Godsdienstonderricht. Woensdag, van 7 tot half 9 uur voor de lste en 2de afd. Brei- en Zangles. Marktberichten LEIDEN, 10 Nov. Botermarkt. Prima fa- brieksboter van fa fgoede fabrieks- botcr fa fprima boerenboter 11,24 fl,30,goedeboerenboterf afWciboter f00.Aangevoerd 25/8 en 6/16 vaten, wegende 560 K. G. Handel matig. KATWIJK at. d. RIJN, 9 Nov. Bloemkool I f 8f 15; peen per 100 bos f 2—f 3.75: breekpeen per 100 Kg. f2.40; uien per 100 Kg. f 13.50—f 37; witte kool f 40 per 1000 Kg. gele kool f 45f 70 per 1000 Kg. roode kool f 43—f 70 per 1000 Kg. feboren: MARIA M&RTHA. cliter van: 4C08 NIC. BAKKER en BAKKERHuigslooï. Ron.opaitendsvkex, 10 Nov. 1917. DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van he istelling, ter gelegenheid onze 25-jarige Echtvereeni- i, van vele zijden ontvangen, luigen wij onzen hartelijken 3974 JAC. RIETBROEK en Echt^enoole. RoKl.OFAItKXDW FES, 10 Nov. 1917. aaactcseraacaaa Den 30en Nov. hopen 0 onze geliefde Ouders Q JACOBUS A.v.d. KR0FT Q - en MARIA J. DE BRUIJN hunne 12l/;-jarige echt- Tereeniging te herdenken. Hun liefh. kinderen BERTHA NICO, Wassenaar, 10 Nov. '17. D D D D D UDoacoaaaaaanaaaciDsp D Q g Den 20sten Nov. a. s. g hopen onze geliefde Ouders U ADRIAIMA ZAAL hunne 40-jarige Echtver- eeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. 4031 Roei.ofahendsveen. Bij acte, den 15n October 1917, voor den ondergeteekende No taris B. II. STUMPEL te Leiden verleden, is opgericht de Coö peratieve vereeniging „Roomscb-Katholiekc Coöpera tieve Bakkerij Spaar- en Ver- bruiksver. „EEN DRACHT", ge vestigd te Leiden, welke acte in haar geheel is opgenomen in het bijvoegSei tot de Nederl. Staarcourant van den 6n Nov. 1917, Nr. 260. 3967 B. H. STUMPEL, Notaris. Gevraagd epn R. K. Bocrendienstbode, bij C. v. d. VOSSEN, Land bouwer, bij de R.K. Kerk te Voorhout, 3559 Gevraagd een nette (liefst van buiten) bij een alleenwonend Heer. Brieven onder No. 3968 Bureau van „Be Leidsche Courant". Nette,zindelijke werkster gevraagd voor twee halve dagen per week, Woensdag en Vrijdag. Aanmelding tusschen 2 en 4 uren, Heerenstraat 10. 3987 Met 1 Februari een Eenvoudige R. K. Juffrouw gevraagd, niet beneden de 20 jaar, tot hulp in de huishouding, en bij kinderen, kunnende strij ken, stoppen en verstellen, en van goede getuigen voorzien. Brieven bureau van dit blad onder No. 3970. Dienstbetrekking gezocht voor een Meisje van 17 Jaar. Adres: P. VAN RIJN," Noordwijkenveg, Katwijk a/d. Rijn. 3926 Er biedt zich aan een R.K. Meisje, leeftijd ruim 20 jaar, om in betrekking te komen als winkel juffrouw, onverschillig in welke branche. Van goede getuigen voorzien. Brieven bureau „De Leidsche Courant" onder No. 3988, Er biedt zich aan een nette Huisnaaister, voor verstelwerk. Ook genegen werk aan huis te nemen. Brie ven aan den agent van dit blad te Oegstgcest JOH. DE WOLF, onder No. 3918. Gevraagd een flinke Dienstbode, voor direct of later. 3968 Gebr. VAN RIEL, Noordwijk aan Zee. 3968 Er wordt gevraagd een flinke Boerenwerkster, voor alle dagen,- een net huisje disponibel. Brieven onder no, 4009 bureau van dit blad, Gevraagd, zoo spoedig moge lijk, wegens teleurstelling, een R.K. Dienstbode, netjes kunnende werken. Koken geen vcrcischte. Brieven bureau van dit blad onder No. 4029. Terstond gevraagd een Boerenknecht bij P. WESTGEEST, Leidsche Straatweg, Wassenaar. 4002 Er biedt zich aan voor ter stond een F?o K. Smidsknecht voor boerenwerk en hoefbeslag en rijwielreparatie, met kost en inwoning, er zal gelet worden op goede behandeling. D. WEIJERMANS p/a. J. WESTGEEST, Smid te Wasse naar, 3990 Gevraagd een aankomende BOERENKNECHT goed kunnende melken bij, D, A. VAN DER VLUGT, Tempel bij Reeuwijk. 398S Terstond gevraagd een Knecht, 18 jaar. Brieven onder GOUDSMID. 4033 Bij J. VAN KAMPENHOUT?, Oude Vest 191,kunnen een paar Nette Jongens geplaatst worden om in het vak te worden opgeleid. VEeescb- 4022 en Vetalslag Maandagavond om 7 uur bij A. VAN WIJK te Hazers woude, aan den Tol, van drie beste Koeien. Vet vleesch en Rookstukken. VEE-ASSURANTIE. VULCANISEEREN. Laat uw Motor- en R^wiel- banden vulcaniseeren door dc lste Leidsche Vulcaniseer-In- richling (werkt met garantie). Je adres voor banden met ge broken draad. Nog enkele ge bruikte banden voorhanden, 2811/2, 5/s-3/{e Oude Rijn 63, reeht's v/d. Hooigracht. 4030 Eigenaar van beszwaarde of onbezwaarde huizen, boeren woningen of landerijen alsook van grosse van Hypotheek of Contanten die in deze dure tijden gaarne meer rente willen maken kunnen deze op gemakkelijke voorwaarden overdoen dan een bekende le vensverzekering Maatschappij als koopsom eener direct in gaande lijfrente op één of meer levens. Brieven onder nummer 3980, bureau dezer Courant. Nog af te geven Peulerwten, Doperwten, Voer- biteten (lange witte Groenkraag), Wortelen, Selderij, Uien, Kool rapen (groote gele Blauwkop), Rapen, Witte en Roode Kool, Spinaziezaad, Witte Pronkers, Langschede en extra Lang- scbede in de schede. Alle zaden Oogst 1917. Boomcn en Haag- plantsoenen enz. 4004 J.C. BON TJE.Roelofarends veen Noordeinde 2. Tel. Int. 19 RIJWIELEN Te koop een prachtig le klas Engelsch Hcerenrijwiel, voor f79, geheel compleet, gewone prijs 1" 135, tevens eenzelfde Damesrijwiel, voor spotprys. Beide rijwielen nog met 10 maanden garantie. Tevens een zoo goed als nieuw Jongens rijwiel. 4032 Adres: Sigarenmagazijn Steen- straat 6, vlak dver Botrhaavc. Iemand met kapitaal wenseht deelgenoot te worden in be staande fabriek. Zij die hierop reflecteeren, gelieven uitge breide inlichtingen omtrent ligging der fabriek, omzet, event, benoodigd kapitaal, in te zenden onder motto „Drogery" aan J. N, GEI.1 ER, Boekhandel, Botermarkt, Lelden.4028 Te koop aangeboden 18 zware iepenboomen, door K. VAN RIJN, Nieuwveen. 4013 Te koop een 3973 Fornuiskachel. Te zien en te bevragen bij E. J. POUW. Agent van Ver zekeringen. Roelofarendsreen. Te koop een witharige Hit, flinke maat, bij J. v. der KOLK, Boterhan- dclanr. Zoeterwoude, Watertje. Te koop een paar Baggerlaarzen, zeer geschikt voor Klomplaarzen. Tc bevragen hij S. VAN SCHAGEN, agent van de Leid sche Courant, Zoeterwoude, Dorp.40Ö7 Café „'f Haanlje". 2 billards, stalling voor rij wielen. Lange Vrouwenst. 16, Leiden. 40Jiö

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 7