lit de Omgeving. ingezonden stukken. Heeren-, Jongens- en Kinderkleeding RECHTZAKEN. werd, was een grtillterend raam van de kerk op het Keizer Karei plein in Nijmegen. In zijn beeldende taal .schetste spreker allerduidelijkst de verheven schoonheid van dit meester werk. De moedig belijdende stoet van apos telen aldus besloot hij verbeeldt het ■Mederlandsche Katholicisme, dat de gebo den houding van het martelaarschap gaat veranderen in den hoogen stand van het apostolaat. In welgekomen woorden vertolkte de voor zitter,-dr. II. J. Taverne, den dank der ver gadering aan den .spreker voor diens in derdaad buitengewoon interessante, van inhoud zoow el als van vorm ook buitenge woon schoone lezing. Dr. Th. Weebers bracht namens de fi- nancieele commissie verslag uit van het rnderzoek der boeken en bescheiden van don penningmeester. Hij dankt den pen ningmeester voor diens accuraat beheer, en constateerde tot zijn vreugde, dat het ledental der vereeniging in het afgeloopen jaar was toegenomen. Ten slotte bracht hij dank aan het bestuur voor het organisee- ren van zulke schoone avonden. Aangenomen werd het volgende bestuurs voorstel: ..Artikel 4, 2de alinea, Huishoudelijk Reglement worde gelezen: ..Gewone leden betalen eene contributie van f 2.50 's jaars, niet een kaart voor één huisgenoote f 4.voor twee huisgenooten f 5.voor drie of meer huisgenooten f 6. te voldoen in de maand October. Mannelijke personen, die den leeftijd van 24 jaar bereikt hebben, tellen niet als huis genooten in den zin van dit artikel." Hierna werd de vergadering gesloten. R.K. Jongemannen. Alom wordt gevoeld de wenscthelijkheid, ja de noodzakelijkheid van een organi satie van R.-K. jongemannen ter ontwik keling en ontspanning. Ook in onze courant is daar meerdere malen op gewezen. Gaarne maken wij ons daarom tot tolk van het bestuur van De Hanze en roepen alle R.-K. jongemannen uit den midden- Wand op tot een vergadering op Zondag a.s., des avonds te acht uur in „In den Vergulden Turk". Daar zal, door Pater Bonomaeus de Greeve, de' jeugd, in meer uitgebreiden zin, de hoop van Kathoilek Leiden, worden opgeroepen en saamge roepen in een organisatie! Dien avond mogen de jonge mannen, van 17 tot ongeveer 25 jaar, uit onze Roomsche burgerstand niet ontbreken, 't. Zal daar ook zijn een soort kracht demonstratie, al is 't dan niet op een sportveld een demonstratie van de geestelijke kracht, welke er nog sluimert in onze Katholieke burgerij. Per advertentie zal Vrijdag in ons blad een nadere oproep geschieden. Bij Kon. bé-'uit is benoemd tot direc teur van het telegraafkantoor te Gronin gen de heer E. J. van Licnden, thans in gelijke betrekking te dezer stede. Zes November a.s. treedt mevr. Berthe Seroen alhier op, in samenwerking met mevr. Kunst, pianiste alhier. Het pro gramma bevat o.a. diederen van Fauré, Debussy, Ravel en Duparc, en piano-soli van Ravel en Debussy. Naar wij vernemen, zal het Residentie orkest onder Dr. Peter van Anrooy 13 Nov. a.s. alhier een concert, geven' voor de Maatschappij voor Toonkunst alhier. De eerstvolgende maandvergadering van di Maatschappij van Nederl. Letterkunde zal plaats hebben op Vrijdag 2 November a.s. s avonds te half acht in een der loka len van het Nutsgebou-w. Als spreker zal alsdan optreden prof. dr. P. J. Blok met eene voordracht over „Rinesburch". Mr. P. E. Briët heeft wegens drukke bezigheden ontslag genomen als voorzit ter van don Armenraad. Tot vooroitter van den Armenraad is ge kozen ds. J. A. Prins J.Jz. Emiel Hullebrocck weet altijd weer een y<':le zaal te trekken. En geen wonder zijn liedjes behouden steeds een buitenge wone bekoorlijkheid. Gisteravond was er ook weer een talrijk publiek in de Stadsschouwburg. Zooals im mer, eerst werd er slechts zeer zwakjes meegezongen, later crescendo, en op het laatst zelfs met zeer veel animo. Het Wil helmus besloot den populairen kunstavond. Di or de politie alhier is gearresteerd een 16-jarig jongmensch, zekere I. T., die eich heeft schuldig gemaakt aan diefstal van eenige rijwielen. De jongen is ter beschik king gesteld van den officier van justitie te 's-Gravenhage. OEGSTGEEST. R.-K. Kïesvereeniging. De R.-K. Kies- vercenïging vergaderde gisteravond in café „Centraal De opkomst was veel beter dan we hier gewoon zijn. De voorzitter opende de vergadering niet den Chr. groet en heette de aanwezigen welkom en in het bijzonder den spreker, den heer A. Oost- dam, die een lezing zou houden over Even- re li ge Vertegenwoordiging. Over de E. V. is al veel geschreven, er zijn brochures over verschenen, maar voor de meeste kiezers is dit stelsel nog onduidelijk. De voorzit ter vertrouwde dan ook, dat het zeker nut tig zou weacn dit onderwerp te behandélen. De spreker zette daarop het stelsel der E. V. uiteen en verduidelijkte dit met voor beelden. Achtereenvolgens besprak hij het verloop- van een raadsverkiezing in een dorp met 3000 kiezers en in een stad met 3000 kiezers, en verdeeld in 3 kieskringen. Op liet bord gaf spreker, behalve de getal len der kiezers en partijen, ook aan, hoe de stembiljetten er zouden uitzien met de nummering en volgorde op de lijsten. Na de pau.ee behandelde spreker op dezelfde wijze de Kamerverkiezing en 'de verdccling van het land in kieskringen. Spreker legde vooral den nadruk op de eensgezindheid, die de katholieken zullen moeten toonen, om te zorgen dat er in eiken kieskring niet meer dan één katholieke lijst wordt» in geleverd. Door de duidelijke en prettige wijze, waarop spreker het onderwerp be handelde, heeft hij den aanwezigen niet alleen een nuttigen maar ook een aange- namen avond verschaft. De voorzitter was dan ook de tolk van alle aanwezigen, toen hij spreker hiervoor hartelijk bedankte. Bij het stellen van vragen door enkele aanwezigen, kreeg spreker ook nog gele genheid, om de wijze van candidaatstelling in dc R. K. locale en in de R. K. rijkskies- kringvereeniging volgens het voorloopig reglement te bespreken en duidelijk te ma ken. Daarna werd de vergadering door den voorzitter onder dankzegging met den Chr. groet gesloten. VOORSCHOTEN. R.-K. Militaire Vereeniging. Door den WelEerw. heer Noordman, aalmoezenier in het leger, is alhier een R.-K. Militaire Vereeniging, onder den naam van „Credo Pugno", opgericht. Het aantal leden der jeugdige vereeniging bedraagt reeds 35 personen. Het bestuur bestaat uit: wacht meester W. J. Kriek, prefect; korporaal Van Hees, onder-prefect; korp. Van Bin nen en miliciens Van Etten en Valent, propagandisten. Het doel der vereeniging is: lo. onder de leden toet godsdienstig leven hoog te houden; 2o. onder de niet-leden, zoo noo- dig, het godsdienstig leven op te wekken ?ii te behouden. Het is voorzeker aan den ijver der propagandisten te danken, dat de vereeniging reeds numeriek zoo sterk is. Van Zondag tot en met Dinsdag viert de parochie alhier hel 40-uurs gebed. Dinsdagmorgen zullen de leden der R.-K. Militaire Vereeniging eene generale, com- mnuie houden, waarna zij gezamenlijk het ontbijt zullen gebruiken in het R.-K. ver eenig ingsgebouw. Goed succes zij deze vereeniging toegewenscht, die vooral voor het zedelijk welzijn der recruten van /eer groot belang zat zijn in onzen tijd van ongeloof en zedenbederf. WARMOND. H. v. W. De Harmonie van Warmond gaf gisteravond een concert, waarvan de uitvoering der muzieknummers zeer' te lo ven viel. Een bijna 50-jarige reputatie! De heer Schuilenbur'g uit Delft, eert kam pioen van den verleden jaar gehouden wedstrijd, kwam uit met een serie voor drachten, deels komisch, deels ernstig. In beide genres was zijn optreden een succes) Ook de St. Caecilia-vereeniging zal bin nenkort een uitvoering géven: daarna zat, naar men veronderstelt, de fusie, waar over onlangs gespToken is, haar heslag krijgen. Roomsche Agenda. DONDERDAG. Leiden. Geen vergade ring Bestuursraad Ned.. R. K. Volksbond, DINSDAG. W a s s enaar. Half 8, in hét Patronaat, .vergadering, van.de Coöp. Vereeniging „Onderling Belang", onderafd. R. K. Volksbond. ZONDAG. Leiden. Na de Hoogmis tol 1 uur Bibliotheek in het zaaltje naast de Hartc-brugskerk. ZONDAG. Leiden. Prop.-club ,,St. Pe trus" van den R..-K. Volks bond, jji de IIartebrugske>rk, nii de H. Mis van 6 uur, maan- delijksehe H. Communie tot intentie van den vrede. WOENSDAG. Leiden. 8.30—9.30 uur Bureau Rechtsk. en Soc. Advie zen, Oude Singel 58. Gemeentelijke Aankondigingen. R egee r i ngegr cente n De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter algemeene kennis, dat binnen kort. een aanvang zat worden' gemaakt niét de distributie van regeeringsgroenten. Groentenverkoopers, die zich met de kleinverkoop de.zer groenten wenschen te belasten hebben daartoe per formulier uiterlijk 5 November a.s. aanvrage te doen aan het Bureau Vischmarkt 18, alwaar vanaf Donderdag 1 November aanstaande de voorwaarden voor den verkoop en blan co formulierenvan aangifte Verkrijgbaar zijn. Aan aanvragen om erkenning als groen- tenverkooper, die na 5 November inkomen kan niet meer worden voldaan. Petrcleum-kaarten. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter algemeene kennis, dat de Mi nister van Landbouw, Nijverheid en Han del heeft bepaald: dat bon no. 2 van de Rijks-Petrcléum-Distributiekaart geldig zal zijn van 1 tot en met 15 November 1917, voor een hoeveelheid van 2 L. petroleum. Koffie. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter algemeene kennis een regeling van den Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel betreffende de koffic- distributie. (Zie de rubriek N. en O.). Staten-Generaal. TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren. De Billiton-concessie. Minister P ley te blijft weinig1 succes hebben. Gisteren heeft hij weder een échec geleden in zake de BHIiton-concessie. De motie-IJzerman mi reeds bepalen dat men bij afloop der concessie, over 10 jaar, over zal gaan tot Staatsexploitatie heeft de Kamer wel is waar niet aanvaard; »e is met het kleine sternmenverschil van 35 tegen 32 ieclen verworpen. Intinsschen heeft de verwerping van de motie het wetsontwerp toch niet kunnen redden; het is met 43 togen 23 stemmen verworpen. Vergadering van heden. Aan de orde is het wetsontwerp hou dende bepalingen tot bescherming van mollen em kikvorsohen. Dc lieer Teenstra vreest van de- bepalingen van het ontwerp n-adeel voor de eerlijke mollenyangers, wien verlof tot vangen en' veitkoopcn van mollen moet worden gegeven door den Commissaris dei- Koningin en die daarbij geheel afhangen van de welwillendheid van dien function- naris. Hij zou ineer imperatief willen zien vastgesteld, dat aan te goeder naam en faam békend -staande personen een mach tiging moet worden verleend. De heer S c h ap e .r deelt de bezwaren van den heer Teenstra. Hij zou het verlof alleen willen weigeren aan personen van erkend sjledht levensgedrag. Minister Posthuma meent, dat niet ieder die te goeder naam en faam bekend staat, verlof moet kunnen krijgen. Hij is evenwel voonemems, 'bij den Commissaris sen der Koningin aan te dringen op een billijke uitvoering der wet. Na re- en dupliek wordt bet ontwerp zonder hoofdelijke l--temming aangenomen. Waarna aan de orde komt het wetsont werp inzake verkrijging door landarbeiders van land met woning in eigendom of van los land in pacht. De heer De Jong staat, de sociale be- teekenis van het ontwerp niet te hoog aan, omdat niet op den voorgrond staal een re- geling van het tuinbedrijf en van de be staande pachten en de meest in aanmer king komende landarbeiders reeds grond in gebruik hebben'; .zoodat slechts betrek kelijk weinigen onder de wet zullen vallen. [Buiten verantwoordeïiihlicid der Red.) De Volksbond-Bibliotheek. Met voldoening kunnen wij terugzien op de opening van de Bibliotheek van Zondag j.l.: de deelname was bijzonder goed. Daar de uitgave van een geheel nieuwe catalogus op het. «ogenblik onmogelijk is, aal men nu trachten in het gemis daarvan te voorzien, door een catalogus op een bord te plakken, waar-door ieder kan zien welke boeken er nog aanwezig en welke er bijge komen zijn. Een inschrijvingsformulier wordt nu aan ieder lezer medegegeven, waarop men de verlangde nummers kan noteeren. Dit systeem van werken is het beste en doelmatigste. Wij" dringen ér tcn 'ëlotte op aan, de be palingen in de catalogus vervat in acht te nemen. Wanneer meii de boeken een be paalden tijd (4 weken) in huis heeft ge houden, krijgt men een aanschrijving enz. Een goede behandeling der boeken wordt den lezers aanbevolen. Hoewel \ye tevreden .zijn over de eerste inschrijving, kohi liét aantal nog veel groo- ter cijn. Wanneer wij zien, dat er meer animo onder de leden van den Volksbond voor deze zoo nijftige instelling bestaat, kan Ket best mogelijk-zijn, dat het leèsgêld het vólgend jaar wórdt verlaagd, dat het in plaats van twee cent, zooals nu, één ceïif per bock wordt. Weten de besturen van Vakvereenïgin- gen wel, dat er vóór hun leden van den Volksbond, door betaling a an f 1 per jaar, gratis gelegenheid bestaat boeken uit de Sociale Bibliotheek te lezen? Vertoon van -het bewijs v'aji lidmaat schap van d-en Volksbond e-n Vakvereeni- ging is verplichtend.. Een woord van hulde moeten wij hier brengen aan een edele geefster, die ons een 30- a 40-tal boeken schonk; mcerd?re hebben reeds haar voorbeeld gevolgd. Na deizc blijken van daadwerkelijke sympathie doet (het bestuur een beno-ep op de Katholieken van Leiden, om meer dere boeken voor deze zoo nuttige instel ling af te staan.- Ieder Katholiek boek wordt door ons afgehaald; zendt maar een boodschap en we zijn ter uwer be schikking. IIoc onnoemlijk veel nut zal men door het afstaan van boeken kunnen stichten. Menig boek heeft voor den bezitter geen waarde meer en voor onze bibliotheek is het een welkome vriend. Ondergcteekende houdt zich voor toezeg gingen aanbevolen. Mét d-ank voor plaatsing, feeken ik Voor het.' Bestuur van de Prop.- clu.b. „St. Petrus-', A. VAN DONGEN, 2e Secr. Bakker Korffstraat 8a. Uit de Pers. Senator Kuyper. „Politicus", die in de Opr. H a a r 1. C r t. „Schetsen en Typen van het Bin nenhof' geeft, teekende daar de vorige week het. volgende beeld van Dr, Kuyper als senator: De leiding van de tsenatoriale anti-revo lutionaire groep heeft Dé. Kuyper eigenlijk van meet-af-aan overgelaten aan Prof. Bavinck; zelfs slechts bij uitzondering in de openbare zitting verschijnend. Tus- sohen Kuyper en Bavinck zijn enkele pun ten van overeenkomst, maar toch ook: welk een onderscheid!.... De heer Bavinck; ,de hooggeleerde theoloog en literator van het mooie indrukwekkende woord; van de prachtige sierlijke stijl zijner geschriften en redevoeringen; is de figuur van het bezadigd temperament; van de rustige studie.".Hij schuwt den verbitterden kamp en streeft zooveel slechts mogelijk is naar verzoening, verbroedering. Men ziet 't den man der statige, hooige gestalte; van het bleeke gelaat, door blonden baard omlijst, van de zachtmoedig-nobele trekken aan, dat van zijne, Bavinck's lippen slechts in cas van den uitersten nood het ;,Te Wa pen!" zal weerklinken. Schoon hij dan ook met ijzersterk karakter pal staat voor zijn overtuiging.. Maar in den kleinen gezelten, breedge- schonderden man van het baardelooze, breede gelaat der forsch-gehouwen lijnen: van de stoere wilskracht en de caesaris- tiscire (heerschlust, in dr. Kuyper, zooals Ingezonden Mededeelingen a 30 cent per regel. HaaH.straat, hoek Donkersteeg. GROOTE KEUZE IN voor het Herfst- en Winterseizoen. Degelijke kwaliteiten. Nieuwste Modellen. Door tijdige en groote inkoopen der grondstoffen ver- koopen wij nog tegen zeer billijke prijzen. ZIE ONZE UITSTALLINGEN. hij daar met zware schreden, ietwat wag gelend lijkend, maar stevig voortgaat; vaak op straat met de hoed in de hand en het hoofd ietwat gebogen, niet' door zwakte des ouders;]om9, maar in peinzen de (houding, voortstapt, langzaam, be dachtzaam, met zekeren plechtigen na druk zijn weg (kiezend; in hem gevoelt men onmiddellijk den mensch, in wien het jeugdige vuur nog brandt. Vuur van strijdlust, van zin om de kracht, dc macht van de door hem groot-gemaakte, schier uit het niet getoóverde, opgebouwde par tij te vergroot en. Den strateeg, die even aan den verliezenden kant moge gekomen zijn, doch dan weer plots, met meestef- lijken zet, -het offensief neemt, wanneer men hein reeds verslagen dacht. En dan weer toont, krachtiger dan ooit te wezen. Facile piinceps! zoodat de anderen, de discipelen, die zich den mantel des mees ters reeds van de schouders dachten, verschrikt terugdeinzen. Zich vervolgens haastend om hem te ceren en te huldigen, zlooaLs hem, den Leider, toekomt... Het was, of Dr. Kuyper, als lid van den Senaat, vond, dat hij geen taak te vervullen had, geevenredigd aan zijn bc- teekenis en krachten. Daarom en ook wel dool' gezondheidsredenen, verplicht zich buitenslands te begeven verscheen hij gelijk gezegd slechts bij uitzon dering in 'do Senaatszitting. Dr. Kuyper heeft de sierlijk-statigc hof felijkheid van een vorige generatie, welke zoo wondervol past in de Eerste Kamer, gejijik 'deze,nog altijd is. Nooit verzuimde de eppirai as-ar is-, griffier, hem de pen aan te reiken tot het teekehen van de presen-* tielijst en de vriendelijke glimlach, de lioofsche buiging, waarmee Dr. Kuyper den heer Wittert van Hoogland dan, de pen terug-reikend', dankt voor de betoonde hoffelijkheid, zijn aardig oin te obser- veeren.1 De verhouding van dr. Kuyper tot wijlen president Schimitfelpenninok was eene broederlijk-hartelijke. President v. Voorst, de joviale, maar toch zeer vormelijke man, verzuimt nooit Dr. Kuvpers titel van Minister van-Staat te noemen, en toont, hem de hand schuddend, zijn eerbied voor den vermaarden Coalitie-genoot. En wan neer Dr. Kuyper in de Eerste Kamer het woord nam, dan schaarden zich de col lega's haastiglijk om hem heen. Van de vijandschap, de schampere ironie en zoo meer, die zich in de Tweede Kamer mani festeerde, zipodna dr. Kuyper aan het woord was gekomen, hier geen spoor. Maar trouwens eene senatorialc rede- Kuyper was een „rara avis". Een der allerlaatste, welke ik mij herinner, was ter toelichting van een am en dement-Kuy per op een Adres van Antwoord. De amendementen het was in 1914, vlak na het uitbarsten van He. groote wereldramp strekten,om het Adres van Antwoord op de Trooprede, toen door Hare Majesteit gehouden, uit taalkundig oogpunt zuiverder te maken het beter van stijl te doen worden. En' generaal Staal stoof toen op. Vroeg op verontwaar digden toon, of het- bijzonder nu pas gaf om „den nation alen tijd" te yerkwisten aan zulke dingen. Waarop dr. Kuyper - in onverstoor bare kalmte en in waardige bereidvaar digheid, zijn amendementen terugnam. Wilden de heeren liever hét Adres zoo als het daar lag goedkeuren en de Ko ningin aanbieden: 't. was hun zaak. Dr. Kuyper is er de man niet naar om zich over zoo ,ïets druk te maken. Trou wens dit zal ieder moeten toegeven: óók op de moeilijkste momenten die van .allerhevigste spanning heeft Dr. Kuyper steeds blijk gegeven van dat ijze ren zelfbedwang, hetwelk slechts figuren van buitengewone kracht weten te ontwik kelen. En tot dezulken mag deze tachtig jarige stellig worden gerekend!"" KRIJGSRAAD. D. K., milicien soldaat, afkomstig van Leiden, staat terecht, dat hij den 26en Mei tc Rotterdam den reserve-luitenant Hakveld heeft geslagen en gestompt. Be klaagde kon zich van een en ander niets meer herinneren; hij was dronken. De luitenant Hakveld werd gehoord en bevestigde een en ander. Dc auditeur-militair eischte 5 maanden militaire gevangenisstraf en voor zijn ver zet bij zijn arrestatie 14 dagen gevange nisstraf. Wat betreft de aan Italië toegei militaire hulp .bepleit de Temps" een eenzetting, door de Engelsche en de sche regeering, van de algemeen* reg volgens welke zij donken te handelen, Engelsche en het Fransche volk ve gen geen mededeeling over diploma of militaire aangelegen héden, welk* heim moeten blijven, doch zij wens dat men hun het doel duidelijk maal dit geval eischt do eenheid van fror. de .regeling van het commando en vai sterkte dér strijdkrachten, die le hu zonden kunnen worden, aangezieü krijgsverrichtingen in Italië .steeds schouwd moeten worden in verband den gehoelen oorlog. De duikboot- en mijnoo'lcg. BERLIJN, 31 Oct. Officieel Een onze duikbooten, onder bevel va kapj li luitenant II ash ag en Ernst, heeft onj il in den Atlantisch en Oceaan en het Ka 8 ruim 32.000 bruto register-lon aan delijke koopvaardijschepen in "den s geboord. Onder de vernielde schepen e van 't Engel-che a.s. „Madura" (4482 welks lading uit locomotieven bosj verder vier groote bewapende Engel .stoomschepen, van welke er een- uit gewapend geleide werd wegge&chiotei Marktberichten VOORSCHOTEN, 31 Oct. Vrjje ve 300 kipeieren, f 17,70.17,90 per 10Ö a 00 eendeneieren, prijs p. -100 stuks f 23 konijnen per stuk f0,30-f2,30, o h per stuk f 0,00-0. 14 kippen p. st. f0.50— 0 duiven, p. st. l'O,0,roode kool lOOst. f,00savoyekool, per 100 f0,000,00, wortelen, per bos 45 kroten, per bos 30 ct. Bloemkool f i'7,— per 100 stuks. Knolrapen f3,00- per 100 stuks. Andijvie per 100 stuks f2—f2.50. Witte per 100 stuks f59., Peeren p. K.G. Appelen f0,12fO.lG per K.G. STOMPWIJK, 30 Oct. Veiling. Opde hi gehouden eicrenvciling werden aar.gei 173 kippeneieren, die verkocht werden f 19,a f 19,80 de 100, benevens eendei ren, die f00,00opbrachten per 300 WOERDEN, 31 Oct. Kaas. lieden i gevoerd 324 partijen, waarvan verkochl partijen, Gondsche f5b—58.50, min kwaliteit f 5456, Itijksmcrk f 60.50. Handel matig. SN'EEK, 30 Óct. Boter..Fabrieksaan ren f0.per KG. Noteering van de mjssie der vereeniging voor boter- cn handelaren in Friesland: le soort f0- Vee. Aangevoerd 1179 koeien (105 vette), kalveren, (69 nuchtere)131 scha 314 lammeren, 390 varkens en biggen. Pr van vet per Vs K.G. runderen 5060 kalverenc., varkens 5054 c., 40—44 c. PURMEREND, 30 October. Kaas. voer 15 stapels kleine fabrickskans f' 73 dito boerenkaas f5S,2 stapels missie, f158 en 11 stapels middelbare f 1 stapel Goudsche f 57,50. Dc handel was Boter. Aaugeyperd 740 K.G., f3. per K.G. Vee. 1375 runderen, vet vee, f0,80—l.'.v K.G.; 0melk en gelden fa f stuk; 0 stieren34 paarden 33 vettekalv f 1,30,11.50 p.K.G. 144 nuchtere-, f 12-30, fp Jst., 417 vette varkens, f 1,10- per K.G. 20 magere id. f 15—32 per 82 biggen f3,508 per stuk; 2605 schi en lammeren. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den moi van 31 Oct. 1917, medegedeeld door lil Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De BilL Hoogste barometerstand: 772.5 Hapara Laagste barometerstand: 757.6 Hei da Verwachting tot den avond van 1 No Zwakke tot matige, later wellicht nemende Zuidelijke tot .westelijken nevelig tot zwaarbewolkt, later wellicht re Zelfde temperatuur. Temperatuur hedenmiddag 4 uur, 4$ Fahrenheit. 1 Nov. Zon op 6.49, Zon onder 4.32,1 op 5,03. 2 Nov. Zon op 6.50, Zon onder 4.33,1 op '4,02, Hoogste waterstand in Katwijk L. Nov. Hoogste waterstand in katwijk 2 Nov. 1 Laatste berichten. Het tramongeluk te Sloterdijk. De bij liet tramongeluk tc Sloterdijk om het leven gekomen dame was mej. M. Schrama, huishoudster bij een geneesheer te Amsterdam. Uit de Fransche pers. PARIJS, 31 Oct. De Temps" schrijft: Het zou 'kinderachtig «n verkeerd zijn, de ontoering, door de berichten uit Italië in Frankrijk jsewdkjfc, te ontveinzen. Personen, die zich in Leiden hebln gevestigd. J. van Dam en gezin, tuinier, Juli straat 63. Mej. Th. J. Mastenbroek, 2 terw. Singel 48a. Mej; J.' J. Vi d. Lt de Neve, Haarlemmerweg 2L E.-i Eek, Hoogewoerd 8a» Mej. A. F. V kamp, hulp in de huishouding, Oegst# terlaan 33. Mej. E. van Hooidonk, houdster, Oude Vest 103. W. J. vanS len, Groenliazengracht Sbove». Mej. M. Boon, Pieter de la Coertstr. 14. - G. Th. I/.aks, winkelbediende, Breesl 52a. A. W. de Koning Knijff, Nieuw! 25. m. H. van Duin, Ververstraat! W. IJ. van Dam van der Tak, Groenhoi straat 6. Mej. C. F. Leis, Oegstgees laan 27. Mej. M. E. Dom, Hoogevrt 30. J. Bekooij en gezin, 2e HuigdW straat 8. H. v. d. Linden, hulp-monj Groehésteeg 88. H. v. d. Burg en gij sjouwerman, Suzanna Klinkertstraat 1' H. E. Haak, Rapenburg 117a. 11. M Bruin en gezin, los werkman, Koestraat W. C. IIOvereem en gezin, tuin® Langegracht '103. J. Witsenburg, hl knecht, Utr. Jaagpad 79. M. J. 1' Kessler, Witte Singel 19. Mej. T.J Stralen, officier L. en H„ Diefstecg W- W. Bassoski Strengers, huishoudsterJ riënpoelstraat 1. J. v. d. Meij en gy gr o entenkoopman, Oude Vest 67. w- A. Ampt, artist. Beestenmarkt 26. T. II. van IJsseldijk, Plantsoen 17. 0 Waardenburg, Rapenburg 4. Mej. Gerritsen, KI. Leeuwsteeg 4. G. vans' ten, kantoorbediende, Vrouwenkerks 11. p. ITenny en glzin, kellner, lstejj nenvestgracht 2. Mej. M. V. Dui)1' man, dienstbode, Oude Singel 108. j" tPlu, kellner, Gerecht 1. Mej. A. M 'Winkel, Acad. Ziekenhuis. H. J-T Maanen, jur. student, Oude Singel J. W. Jong en gezin, schipper, Have® laan 2B. B. J. Kempenuan en koekbakker, Haarlemmerstraat 141--'- II. Le Pour eii go'.in, pakhuisknecht, gewoeld 86a. Mej. II. G. G. EB®

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 2