Lingeries. STADSNIEUWS. Me1 (je Staatscourant No. B13 zijn ver senden afdrukken van de akten betref- f ndc de N.V. Mineraalwater- en Lirno- nadefaiwiek R- H. W. (Riedel, Hoogslraa- ten Willaars) alhier. De naamlooze vennootschap, heeft ten doel de voortzetting san de exploitatie van de mineraalwater- en limonadefabriek In den handel in verschillende soorten bieli in den ruimsten zin van het woord, 'is die tot heden werd gedreven dooi de thans ontbonden N.V. Mineraalwater- fabriek en Bierbandel voorheen M. T. llljee, gevestigd geweest te Leiden, bene vens 'de exploitatie van de limonade- en mineraalwaterfabriek tot heden gedreven onder den naam van J. P. Riedel. Naar wij vernemen, bestaat 21 Februari 1918 de afdeeling controle aan het station van de Ilollandsche Spoor te dezer stede, 25 jaar. Dienzelfden dag herdenkt de con troleur C. L. van Helden het feit, dat hij Jveor 25 jaar aan genoemde controle •werd werkzaam gesteld. De vrijwilliger (sergeant) bij den land storm D. F. Pont, der compagnie te Lei- jen van het landstormkorps motor-, \aar- fn voerwezen is in positie gelijkgesteld met den rang van tweede-luitenant.' I Gelijk wij gisteren nog in een gedeelte onzer oplaag konden mededeelen. is dien middag'omstreeks 4 uur een felle uitslaande brand uitgebroken in het perceel Smidsteeg 55, grenzende aan mi- Ütaire fouragemagazijnen. In dit perceel, toebehoorende aan den heer Kohschulte, had de heer Lek clandestien een inrich ting tot vervaardiging van vuurmakers gevestigd. De brand is ontstaan tenge volge van het smelten van hars op een fornuis. De politie, die spoedig met eigen bluschrnaleriaal ter plaatse was, slaagde er weldra in de vlammen te beperken. Met de verdere blussching ging het niel voorspoedig, doordat enkele brand slangen geheel verteerd bleken en spron gen. Het perceel is geheel uitgebrand. De heer Lek was niet verzekerd. Wij vermeldden gisteren, dat de Bis cuitfabriek „Nutrix" wegens gebrek aan grondstoffen haar bedrijf heeft moeten stopzetten. Dit bericht eischt de volgende, ons door de directie geschonken rectificatie. De biscuitfabricage ondervindt eenige dagen onderbreking, doordat de bloem, die van regeeringswege is toegewezen, er nog niet is. Deze kan iederen dag aankomen. De suikerwerk- en pepermunt-afdee- lingen hebben echter geregeld doorge werkt, terwijl ook de expeditie dezer ar tikelen zonder eenige vertraging heeft plaats gehad. B. en W. hebben ernstig bezwaar ge maakt tegen de voorgenomen feestvie ring op 3 October. Zij hebben het bestuur 'in overweging gegeven geen openbaar feestvertoon te doen plaats hebben. Het bestuur heeft gemeend aan het verlan gen van B. en W. te moeien voldoen en de feestviering te moeten beperken tot liet uitvoeren der Kinder-eantate ..Lei- dens strijd en zegepraal1' in de Stadsge hoorzaal. De Maarsmanssteeg zal wegens liet ma ken van een aansluiting op het kabelnet der electriciteitsfatoriek op Vrijdag 14 Sep tember a.s. voor het verkeer met rij- en voertuigen zijn afgesloten. Uit de Omgeving. hazerswoude-dorp. Ceitenfokkerij. Gisteravond liield de R.-K. Geitenfokvereeniging een tamelijk goed bezochte vergadering in café Vree burg, onder voorzitterschap van den heer A. D. Stokman. Nadat de gewone huis houdelijke zaken waren afgedaan, kwam aan de orde het hoofdpunt der agenda, n.l. aankoop van geiten; verschillende aan wezige leden gaven het verlangen te ken nen, een jonge geit te koopen. Besloten werd dat een lid van het bestuur en een lid der fokcommissie de a.s. week de Bondsmarkt te Steenbergen (N.-B.) zullen bezoeken, ten einde te trachten, aldaar geiten aan te kioopen. Nog werden ter vergadering door den secretaris, den heer J. Brugman, een paar keurig bewerkte Rondeverslagen voorge lezen. De voorzitter sloot te ongeveer lü uur de bijeenkomst. LEIMUIDEN. Te water. Het dochtertje van den heer B. geraakte gisteren in een onbe waakt oogenblrk te water. De wagenma ker A. S., welke het ongeval zag, mocht het gelukken met groote moeite het meisje weer op 't droge te brengen en uit haar benarde positie te bevrijden. NIEUWKOOP. Benoeming. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot geestelijk ad viseur van den R.-K. Land- en Tuinbouw- bond en van de R.-K. Geitenfokvereeni- ff'ng den WelEerw. heer A. J. Voorham. kapelaan alhier. NIEUWVEEN. Benoeming. Tot onderwijzeres aan ue R.-K. school voor meisjes St. Jozef- "jnool, Nieuwe Looierstraat 122 te Am sterdam, is benoemd mej. A. E. F. Has- Mng, alhier. •^OORDWIJKCRHQUT. Arrestatie. De persoon die gisteren ,n verzekerde bewaring is gesteld, is naar hen Haag getransporteerd. VOORSCHOTEN «iider water. Vele inwoners van Voorschoten vragen zöch' af, hoe het mo gelijk is, dat de waterleiding tegenwoor dig, vooral '6 morgens vroeg en 's avonds niet loopt, of ten minste zeer weinig- De oorzaak is ook hier: de oorlog. Aan de waterleiding heeft men gebrek aan olie, omdat men te weinig olie ontvangt voor de machines, waarom de druk op de waterleiding tot een minimum moet wor den beperkt. warmond. Bouwplan. Wat men niet verwachten zou, geheel aan de andere zijde van het worp, aan de grens van Sassenheim, is 2*4 bunder land verkocht, met het doel daar een landhuis te bouwen. Gelegen langs een tocht, die naar de Hoileede leidt, bestaat ook hier nog' gele genheid de vermaard wordende Warmond- sche Plassen te bereiken. Verkooper is de heer H. Bader te Sassenheim, kooper een heer te 'fr-Gravenhage, die echter, vóer hij zijn bouwplan ten uitvoer brengt, nog eerst een reis naar Japan te ondernemer: heeft. Spcrariza. Den liefhebbers van een werkelijk fijn stuk muziek wacht komende week een strijkconcert van het Orchestre Symphonique „Speranza", onder uitmun tende leiding van den jongen musicus Joh. Feitkamp te Leiden. zecwaart. Gestolen. Gisternacht is bij don lieer A. v. W. een damesfiets ontvreemd, van een Rotterdamsch fruithandelaar de ge wichten, terwijl bij den landbouwer P. O. V. een koe werd vermist. Van de da ders is geen spoor gevonden. Roomsche Agenda. zondag. Roelofs arend sveen, 's nam. 5 uur, vergadering van de Maria-Vereeniging in de Zusterschool. dinsdag, Leiden, 8.30, in „Prediker'* ledenvergadering Ned. R.-K. MetaalbewerkersfbondSor. de herer F. van Welie; onderwerp „Waarom R.-K. Vakorgani satie?" Gemeentelijke Aankondigingen. Levensmiddelenkaarten. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter algemeene kennis dat de houders,. van de levensmiddelenkaarten i tot en met 10,000 verplicht zijn deze zoo spoedig mogelijk, doch in ieder geïnd vóór Dinsdag 18 September aanstaande in te leveren ter omruiling. Vooraf moet op de kaarten aan de ach terzijde worden aangegeven het aantal leden van het gezin boven de 16 jaar, terwijl op dezelfde plaats eventueele ver andering van woonplaats moet worden kenbaar gemaakt. Daar de kaarten per post. zullen wor den teruggezonden, is nauwkeurige op gave van het adres noodzakelijk. De kaarten moeten worden ingeleverd aan het Bureau Vischmarkt 18 (in de bus) of aan het politiebureau Breestraat. Ingezonden stukken. Duiten verantwoordelijkheid der Red.) Geachte Redactie, Naar aanleiding van het stukje ver koop van rundvleesch a 40 ct. per 5 ons in de- officieele kennisgeving uwer cou rant, verzoek ik u beleefd eenige plaats ruimte voor het volgende. Zooals het bedoelde bericht daar slaat, geeft het een buitenstaander den indruk, dat deze handeling geschiedt op last van den Burgemeester en onder toezicht van den Directeur van het Slachthuis. Al zal het vlèesch, in genoemd bericht bedoeld, goed zijn voor de consump tie, de kwaliteit wordt er niet bij ver meld en het kan dus eerste, tweede of derde, of zelfs vierde kwaliteit zijn. En velen zullen wel eens ondervonden heb ben hoe ongenietbaar deze laatste kwa liteiten zijn! Daarom had ik gaarne van bevoegde zijde de volgende vragen beantwoord: Is het vleesch, op het Abattoir ver kocht (onder toezicht van den Direc teur?) eerste kwaliteit? Is het in 't algemeen belang, dat dit vleesch verkocht wordt? Zorgen de Leid- sche slagers er niet voor. dat door on derlinge concurrentie het publiek tegen woordig voor lage prijzen goed vleesch bekomen kan? Is het geen oneerlijke concurrentie ten opzichte van de andere slagers, dat dit vleesch oogenschijnlijk verkocht wordt door de gemeente, hoewel dit in derdaad niet het geval is? Waarom verkoopen dit tweetal sla gers, in het bericht genoemd, n.l. de heeren Marsman en v. Gelderen, dit vleesch niet zelve, daar zij toch vier winkels hebben? Volgens mijn meening, omdat dit vleesch geen eerste, maar hoogstens derde kwaliteit of nog minder is. Ik hoop, dat de Leidsehe. slagers alge meen tegen deze handeling zullen pro testeeren, teneinde deze verkoop ten spoedigste ongedaan te maken. Zijn het niet de Leidsehe slagers die in de belastingen zeker niet het minste bijdragen? Is de concurrentie onder hen al niet groot genoeg? Is er ook niet (nog al kort geleden) een lijd geweest, dat de koeien bijna onbetaalbaar waren, zoodat er eer van verlies dan van winst sprake was? Was de gemeente toen zoo goed gunstig om het geld bij te passen, dat door de meeste slagers verspeeld werd? Dit stukje was overbodig geweest, als die twee slagers openlijk met hun naam geadverteerd hadden, dat zij het waren, die het vleesch verkochten, en niet. zoo als nu. dit ter kennis deden brengen door een dubbelzinnig officieel stuk, wat slechts verwarring stichten kan. In dien onze geachte Burgemeester zich voor een zooclanigen verkoop interes seert, zullen er wel meer slagers gevon den worden, die dit vleesch op aanbeve ling van Z.Edelachtb. in hun eigen win kels willen verkoopen. Nogmaals, al wordt dit vleesch verkocht onder toe zicht van den Directeur van het Slacht huis, dit garandeert nog lang niet de kwaliteit, want al het vee wordt op het Slachthuis onder toezicht geslacht, of het. eerste kwaliteit of minder is. Met beleefde dankzegging. Hoogachtend, A. v. B. Geachte Redactie Het stopzetten der organisatie van de kringkiesvereeniging Haarlem wekte de vrees bij de R.-K. Kiesv. Alkemade, dat ook in den kieskring Leiden gehandeld zou zijn in stijd met de discipline en daardoor schade zou worden berokkend aan de eenheid. Nu. zooals uit de bladen blijkt, de or ganisatie in Haarlem weder in vollen gang is, en niet minder na de stellige verzekering van den geachten heer A. J. Oosldam, dat Leiden den disciplinairen weg bewandelt, is de vrees van Alke made, dat der eenheid geschaad zou worden, ter zijde gesteld. Alkemade kan zich heel goed vereeni gen met hetgeen Leiden deed, doch was wat ongerust. Hopende dat de motie Alkemade de noodzakelijke eenheid niet benadeeld heeft, maar heeft bijgedragen tot het be waren der eenheid, en na de Redactie dank te hebben betuigd voor plaatsing van dit stukje in haar blad, hoogachtend Uw dw. Ch. H. KREBBERS. Voorzitter R.-K. Kiesv. Alkemade. Leger en Vloot. Logies voor de troepen. Door het legerbestuur is thans bepaald, datin elke barak, welke plaats biedt voor logies van 250 man en waarin dat aantal ook in d<en regel werd gelegerd in den vervolge ten hoogste 200 man mo gen worden gehuisvest. Als gevolg van deze bepaling zullen verschillende barak ken in de legerplaatsen moeten worden bijgebouwd. SPORT. voetbal. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Wedstrijd-programma voor a.s. Zondag. Westelijke afdeeling. Ie klasse A. H.B.S.V.O.C. mr. E. G. van Bisseliek. U.V.V.Haarlem. M. Bos. QuickH.V.V., J. Mutters. H.F.C.Hercules, W. ffhtoen. 1 e k 1 s s"s e T3. HermesAmstel, J. K. G. Grootmeyer. ConcordiaV.V.A., A. M. J. Veldhoven. Dordrecht—'t Gooi, G. E. Bouwmeester. SpartaanS.V.V., J. Gosschalk. R.F.C.—A.F.C., J. P. Albart. 2e klasse B. Olympia'Hilversum, A. J. Bronkhovst. Ajax—Allen Weerbaar, S. de Bruin. OdeKampong, W. Meschendorp. 3e klasse C. Sportman—Watergr.no., J. H. C. Gans. L.F.C.—V.V.C., C. van Norde. S.D.W,Alphen, A. Kappenborg. GoudaD.W.S., L. Kuntze. Laatste berichten. ZOMERTIJD. In den nacht van Zondag op Maandag zal in ons land de zomertijd buiten wer king treden. Om 3 uur zomertijd zullen de klokken een uur worden stilgezet. (Dus ?iiei. zooals wij gisteren meldden, in den nacht van Zaterdag op Zondag.) Burgemeester van 's Hertogenbosch. Naar wij met zekerheid vernemen is benoemd tot burgemeester van 's-Her- togenbosch mr. F. J. van Lanschot., grif fier van het kantongerecht te 's-Herto- genbosch. Opening Ned. Zendingsschool. Bij de plechtige opening van het nieu we gebouw van de- Nederlandsche Zen- dingschool te Oegstgeest op Woensdag 19 dezer zal H. M. de Koningin-Moeder zich doen vertegenwoordigen door Haar kamerheer-secretaris jhr. mr. W. Röell. Kaas. De Kaasvereeniging heeft aan belang hebbenden bericht, dal aan de regeling voor het inkoopen van volvette Gouda- kaas wordt toegevoegd, dat de levering van deze kaas aan den kooper geschiedt franco. Onder „franco levering" is te verstaan: levering aan het naastbijzijnde pakhuis van den kooper, terwijl ook bij afleve ring direct aan schipper of boot de vracht door den producent te voldoen is, echter alléén in zooverre als de versche ping over één veer loopt. De eventueel verder te betalen vracht komt voorreke ning van den kooper. Uitvoer van paarden? Er wordt, zoo meldt de „Vee- en Vleeschhandèl", over den uitvoer van paarden onderhandeld. Maar ook hierbij is de kwestie, dat naar Oost en West ge leverd moet worden. 1-Iet eerst wordt ge dacht aan uitvoer van D/é-jarige ruins en wel zoo spoedig mogelijk. De crisis in Rusland. ST. PETERSBURG, 12 September. Klembofski, gewezen commandant van het Noordelijke front, en onlangs in de plaats van Kornilof tot opperbevelhebber benoemd, is ontheven van zijn function en vervangen door generaal Boeth Bo- roetyewitsj, gewezen chef van den staf van generaal Roeski. ST. PETERSBURG, 12 September. Men zegt, dat het mogelijk is, dat Ke renski zich zal verbinden met generaal Alexejef (chef van den generalen staf) als voorloopig generalissimus. (Dit be richt schijnt te zijn achtergehaald door de mededeeling, dat Boeth Boroetyewitsj in plaats van Klembofski tot generalis simus is benoemd.) ST. PETERSBURG, 12 September. De aanhoudingen duren voort. Onder andere is Goetsjkof, de gewezen minis ter (van oorlog. Red.) gevangen geno men. Burgerlijke Stand. leiden. G e 'b o r e n: Johannes, z. van A. Jan sen en C. van der Linden. Lina, d. van H. A. Franken en C. Devilee. Hendricus Johannes, z. van M. H. Dickhoff en M. M. Maas. Abraham, z. van J. Tegelaar en A Onderwater. Maria Catharina Christina, d. van J. A. Riebeek en C. C. Ie Mail*. Clasina Maria, d. van C. A. Campfens en C. S. de Water. Johanna Jacoba, d. van J. Devilee en C. Ouds hoorn. Johanna Catharina, d- van H. Sasburg en C. Peet. Max, z. van L. .T. Pierlot en C. B. H. van Straalen. Pau- lus Cornelis, z. van W. L. Hendriksen en C. Roelandse. Dirkje Johanna Jacoba Gusta Cornelia, d. van J. van der Reijden en E. Eikerbout. Dirk Johan, z. van D. Vlasveld en J E. Zuiderduin. Gehuwd: P. A. van Gelderen, jm. en H. C. Bannet, jd. B. A. Scheelings, jm. en M. C. -Brands, jd. C. G. Yerhage, jm. en P. M. Verhoeven, jd. W. Hen driks, jm. en J. Bavelaar, jd. G. A. van der Stok, jm. en C. H. M. Goddijn, jd. k. Tisseur, jm. en J. van der Spree, jd. W. A. Marks en J. A. van Gnch. J. Beijer, jm. en M. Oskam, jd. A. J. Tijssen, jm. en J. van der Voort, jd. C. G. de Baat, jm. en K. Kros, jd. Overleden: J. (Helder, w., 83 j. A. Koevoet geb. Schaapis, 64 j. F. G. Gordijn, w., 83 j. A. M. van Polanen, zn., 5 mnd. J. A. van der Linden, geb. Knaap, 76 j. P. M. van Lieshout, ni., 02 j. W. C. Sierat, wed. H. H. H<ij- mans, 81 j. boskoop. Geboren: Lena Naatje, d. van G. L. de Bruin en M. A. Geers. Pieter Ger- rit Willem, z. van M. van Klaveren en W. II. Plak. Gerardus Johannes, z. vail W. van Dam en J. J. van der Veer. Getrouwd: D. Jorritsma 31 j. en F. H. Groeneveld 28 j. O v e r 1 c d e n: W. G. de Jong 24 j. J. Iloogerdijk 74 j. lisse. Geboren: Theodorus Adrianus en Maria Wilhelmina, z. en d. van J. P. Be- melman en H. v. d. Weijden. Goossen, z. van P. F. Scheepmaker en M. Janssen. Nicotaas Wilhelmus en Petronella Catharina, z. en d. van J. v. d. Zijden en C. Raad schelders. Ondertroud: A. J. van Noort jm. en J. M. H. Stren jd. Overleden: E. J. v. d. Pigge, <3 j. wed. van 11. H. M. de Hoog. M. Mens, 3 m. noordwijk. Geboren: Jacobus, z. van M. Plug en M. v. d. Hoorn. Margaretha Geer- truida, d. van H. M. de Haas en A. Schel vis. Overleden: K. Spaanderman 74 j. wedr. van G. de Jong. voorschoten. Geboren: Leonardus Nico laas z. van W. G. Duynisveld' en G. M. Strik. Jacoba Catharina d. van II. N. Brugge- mans en M. 3. Gijaenij. zoeterwoude. Geboren: Maria Margaretha, d. van C. van der Meer en C. M. Beng. Maria Beatha Hendrika, d. van Ch. M. A. van der Meer en H. M. den Hollander. Dirk, z. van B. van Vliet en M. J- Steenks. Maria Petronella, d. van A. v. Leeuwen en M. Faaneman. Nicotaas Petrus, z. van Th. W. Vlasveld en C. M. van der Meer. Abraham, z. van Ch. Vonk en N Hoogenvorst. Albcrtus Johannes, 7. van H.°M. Degenaar en A. M. Venzelaar. Ondertrouwd: Marinus Ooijendijk, 30 j. en Cathrina Sophia van der Zwaan, 20 jaar. Getrouwd: Leonardus Johannes Per soon, 23 j. en Cornelia Wilhelmus van Haasteren, 25 j. Cornelis van der Hoe ven, 24 j. en Cornelia van den Akker, 23 j'. Simon Buitendijk, 27 j. en Maria Anna Slingerland, 26 j. Gerardus van den Akker, 24 j. en Wilhelmina Bosman, 25 jaar. Overlede n: Lucia Barbara Johanna 1 van de Runstraat, 19 jaar. Stoomvaartberichten. KON KOLL. LLOYD. „Gooiland", ..Hollandia", „Rijnland" en „Zaanland" (alle uitreis) passeerden 9 Sept. voorin. XJdsire. Marktberichten KATWIJK, 12 Sept. Eigenheimers p. 35 K.G., f 2.40 f 2.50, bloemkool I f 14 f 18, uien per 100 K.G. f 4. ROELOFARENDSVEEN, 12 Sept. VeiUngsprijzen van heden: snijbooncn f 1,34, prinsesscboonen f 1.90, boonenstek f 0.90, pronkb. wit f 2.10, pronkb. bont f 1,20, fijn bast. f 5.45," bast. f 4.90, f 2, f 1.60, grof f 1.60, bomm. 1 0.40, stipp. f 1.30. voorschoten, 12 Sept. veiüm V. P. N. Aangevoerd 1335 eieren, prijD per 100 stuks f 11.60, f 12.50, 80 een.i"!ore£ prijs per 100 stuks f 10.50 f 11.50. 8 kap pen per stuk f 0. 60 f 0.80; 10 jonge hanet;, per stuk f 0.80 f 1; duiven per stuk f 0.4?. wassenaAr, 11 Sept. Radijs 3 a 5 ets. peterselie 2 a 3 ets., selderie 2 a 4 cts.^6 peen 5 a 13 ets., kroten 2 a 4 ets., kerveft f 4 a 6 ets. alles per bos; spinazie 28 a 40 ets., zuring 10 a 16 ets., per ben; kropsla f 0.50 a f 1.50, andijvie f 3.50 a f 5; sr.ij- boonen f 0.35 a f 0.45, gr. s&voyekool f 3 a f 9, gele f 10 a 13, roode kool f 10 a 15, witte kool f (12 a f 14, alles per 100; raspers f 5 a f 5.50, prin&esseboonen 12'. a i 3.75, per 10 kilo; uien per kilo 38 a 40 ets., ap-p'elen per ben 70 a 90 ets., peren per ben 32 a 50 ets., eieren per 100 f 12 a f 13. zoetermeer, 12 Sept. Eierveiling. Aan voer 2350 eieren a f 11.50, tot f 11.75. DELFT, 13 Sept. Vee. Vette koeien lste qual. f250 a 450, dito 2e qual. f150 a f250, kalfkoeien le qualt. f250 a 3S0, dito 2e qual. f150 a 250; vaarkoeien le f150—300 dito 2e qual. f100 a 350, vette Lammeren f16 f26, Maeere Varkens f3 a 40 Biggen fl a 8, Nuchtere kalveren 5 a 30. Paarden f 100 a 400. Rundvleesch per kilo fl,25, 1,10, 0,90. 228 Runderen, 3 paarden, 17 Vette Kalve ren, 45 Magere Kalveren, 0 Veulens, 310 scha- - pen of lammeren, 234 Varkens, 265 Biggen, 4 geiten of bokken. Boter geen noteering Aanvoer 37/8 5/16,. wegende 790 Kg. Telegrafisch Weerbericht. j volgens waarnemingen verricht in den morgen, van 13 Sept. 1917, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut 'g te De Bilt. Hoogste barometerstand: 767 Maastricht. Laagste barometerstand: 751,1 Haparanda. Verwachting tot den avond van 14 Sept. Zwakke tot matigen Westelijke tot Noor-^ delijken wind, zwaar tot lialfbewolkt, weinige f of geen regen, iets /.achter overdag. f Temperatuur hedenmiddag 4 uur, 67 gr. Fahrenheit. 14 Sept. Zon op 6,33. Zon onder 7,18, Licht op 7,48. S Hoogste waterstand in Katwijk 12 Sept. 1.35 Financieele Berichten. Koers van het geld Prolongatie 2l/2 pCt. Wissel notee ringen (Amsterdam). Zicht. Londen f 11.301/4 Parijs 41.00 Berlijn 32.70 Zwitserland 50.75 Ween en 20.75 Kopenhagen 72.95 Stockholm 80.25 Advertentiën. Te LEIDEN wordt gevraagd een Directeur(trice) voor een op te richten Centrale Keuken, die bekwaam is om met de geheele leiding van dit bedrijf te worden belast. Salaris f 125 per maand. Brie ven met opgave van referen tiën te richten aan den voor zitter der Commissie van volks voeding, Raadhuis Leiden. Persoonlijke aanmelding niet dan na oproeping. 2286 0p een Lingeriefabriek, kan direct geplaatst worden, een JUFFROUW, die zelfstandig de leiding eener af deeling op zich kan nemen. Brieven met opgaaf waar en hoelang in be trekking, bureau van „De Leidsehe Courant" onder No. 2271. dienstbode Wordt gevraagd eene R.K. Dienstbode bij A. H. VAN SANTEN, te Slomp- wijk, Wijk D. 2*269 Nadat het Bestuur aan Heeren Burgemeester en Wethouders, over eenkomstig Artikel 14 van het Regle ment de ontworpen feestplannen ter goedkeuring had ingezonden, ontving het een schrijven, waarin B. en W. met het oog op de moeilijke tijds omstandigheden ernstig bezwaar maakten tegen de voorgenomen feestviering en daarom in overweging gaven de feestelijkheden slechts een huiselijk karakter tc doen geven eu dus GEEN OPENBAAR FEESTBE TOON' te doen plaats hebben. Het Bestuur heeft gemeend aan het verlangen van B. eu W. te moe ten voldoen en de feestviering te moeten beperken tot het uitvoeren der Kindercantate „Leidens Str(jd en Zegepraal", in de Stadszaal, op 3 October a.s. waaromtrent a.s. Zater dag-avond in dit blad nadere mede- deelingen zullen gedaan worden, zoodat alle andere voorgestelde plan nen (Optocht, Koraalmuziek enz.) NIET doorgaan. 2287 HET BESTUUR.

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 3