ie£cidLóclve (Bomadit De Oorlog. 5 ij allee. n, t)ad vcrscliynt eiken iag, urtgez. 'Zon- en FcesM. Abonnementsprijs bedraagt, bij vooruitbetaling, Leiden 11 et. p. week, fl.45 p. kwartaal; bij I .„enten l!l et. p. week, f 1.60p. kwartaal. Franco tVi 80 P. kwartaal. Het Geïllustreerd Zondags- rkrijgbaar tegen betaling van 15 ct. L-jrtaal l"j voörf uitbetaling. AfzonderlijkenummefB "'met Geïllustreerd Zondagsblad 8 ct. 8e Jaargang. MAANDAG 3 SEPTEMBER 1917. Bureau STEENSCHUUR Ï5 - LEIDEN. Interc. Telefoon 935. No. 2406 Postbus 6. De Advertentieprijs bedraagt van 1—5 regels f0.75 elke regel meer 15 ct. Ingezonden mededeeiiggen van 15 regels f 1.50, elke regel meer 30 ct., met gratis bewijsnummer. Bij contract aanzienlijke korting. Groote letters naar plaatsruimte. Kleine Ad verten tien, waarin betrekkingen worde» aangeboden of gevraagd, huur en verhuur, koop ot. verkoop 40 ct. p. 30 woorden. Ieder woord meer lev. TËNLAND. ortgezette successen der Italianen. Duitschers in actie bij Riga. - Ge bade aanvallen der Franschcn. -- rnieuwde bedrijvigheid in Macedonië. In Petrograd is sen contra-revolu- jair complot ontdekt, onder leiding n bekende politieke personen, onder verscheidene officieren. Overzicht \JV Haliant n'blijven vorderingen ma il. Een zeer hevige strijd woedt op de itirdelijke héllingen van den Monte ïi Gabriefe en ten Oosten van Gorizia. i totaal aantal gevangenen, dat de lianen sedert hel begin van den slag t nu toe hebben gemaakt, bedraagt, Igens hun opgaven, 720 officieren en 581 manschappen. De „Times ontvangt een lange mede ding uit het Italiaansche hoofdkwar- sr. waarin de overwinning van de Ita- inen. die door het midden-gedeelte van il front aan de lsonzo zijn heengebro- i, wordt beschreven. .leeds viel de Monte Santo als een j'pe vrucht den Italianen in den schoot i schijnt het, clat nog meerdere vruch- n in den heeten gloed van Cadorna s feede leger met groote snelheid rijpen. De vijand verdedigt zich dapper en takteen uitstekend gebruik van de bestheid van het terrein. Door gebrek m ruimt»' voor verspreide bewegingen ■ingeii de Italiaansche reserves in pmmen voorwaarts, en duizenden zijn «ds bezig de wegen aan te leggen en herstellen om hel plateau van Bain- zza over le steken. Het gebrek aan wa- isgroot. Doch reeds zijn eenige bron- in gevonden en de transportdienst doet jna het onmogelijke. Sommige voer den hebben in 72 uren niet geslapen, it succes electriseert het geheele leger, al onberekenbare verliezen aan den |and toebrengt. Sommige afdeelingen er Ooslenrijksche troepen worden zóó iel en hevig aangepakt, dat ze geen ge- genheid hebben hun kanonnen en nïu- nie te vernielen. Zoo vielen twee corn- Icet uitgeruste houwitsers den Italia- m midden op het plateau in handen. De Italiaanache troepen hebben weer sus bewezen, dat ze niet onverdiend naam hebben van uitstekende sol den ie zijn in zulke streken als deze üadorna en zijn staf staan verre bo- :n de Ooslenrijksche legerleiding." Aan het Russische front gaat" bet er •i den dag slechter voor de Russische epen uitzien. De Duitschers zijn nu Zuidoosten van Riga de Dwina over koken en hebben de Russen genood- akt liet aldaar gelegen bruggehoofd te fclruimen. f In Macedonië hebben de Pranschen, ierviërs en Italianen talrijke aanvallen indernomen, die volgens het Bulgaar- die legerbericht mislukt zijn. In het Westen zijn de Pranschen bij 'n Chemin des Dames tot een aanval ivergegaan, waarbij zij hun front in de Jreek van Ilurlebise, over een afstand 'au eenige honderden meters vooruit- (rachteiv Zij bereikten den rand van iel plateau ten Zuiden van Ailette. De regeeringen kunnen niet lang meer Ben vrede tegenhouden dat is de in druk. die vast wordt gevestigd bij het pen en beschouwen van berichten uit alle deelen der wereld. Wèl beproeven ie het maar steeds wordt het duide- l'Jker, dat achter de officieele verklarin gen der regeerders naar voren dringt de wensch der volkeren, die den vrede willen. De Paus heeft zich" tot tolk gemaakt Mn wat de volkeren wenschen. En deze hebben gehoord en verlangend opgevan gen liet woord, dat thans door lieel de wereld weerklinkt en luide telken dag door duizenden wordt herhaald: Vrede! Engeland. Olie- en vet-industrie. Volgrens de „Reforme Economique" is de leidende plaats in de olie-industrie, die Duitschland voor den oorlog had we len te veroveren, thans voor het groot ste gedeelte door Engeland ingenomen. Palmpitten en cocosnoten.B die vroeger naar Hamburg werden verzonden, gaan thans naar Londen. De verwerking van plantenvetten tot veevoeder en als sur rogaat voor glycerine is in Engeland breed opgezet. Ondanks alle pogingen echler, om deze nieuwe industrie tot grootere ontwikkeling te brengen, is de invoer van grondstoffen in het afgeloo- pen jaar aanmerkelijk verminderd. De netto-invoer bedroeg in 1916 1,320,000 ton, tegen 1,500,000 ton in 1915. De oor zaak van dezen achteruitgang ligt in de transportmoeilijkheden. Rusland. De doodstraf. De voltallige vergadering van den Sovjet le Petrograd teekende protest aan tegen de invoering van de doodstraf aan het front en eischte intrekking van het desbetreffende besluit. De toekomst der Romanofs. Het „Hbld." verneemt, dat door de Russische regeering allen grootvorsten en allen leden van de familie Romanof is meegedeeld, dat zij zich er op moeten voorbereiden dat de Constituante waar schijnlijk alle Romanofs uit het land zal verbannen. Verschillende berichten. Begin. September voert de Russische regeering maximumprijzen voor aard- tippelen en andere levensmiddelen in. Men verwacht een gedeeltelijke misoogst van verschillende bodemproducten. Te Reval is een groote staking uitge broken; de arbeiders verlangen 100 pet. loonsverhoging. Verschillende fabrie ken zijn gesloten. Brand te Kazan. Het „Ilbld." verneemt van Russische zijde, dat een aantal soldaten te Kazan een schrikbewind voert, en verschillen de huizen in brand heeft' gestoken. De bevolking vlucht. Troepen uit andere steden zijn gerequireerd. Nader wordt gemeld, dat eenige dui zenden zijn gedood en gewond. Italië. Meening over den Isonzo-slag. In een pessimistische beschouwing over den slag aan den lsonzo, wijst de „Arbeiter Zeitung" op het onvergelijke numerieke én materieele overwicht der Italianen; Dezen behoeven, aldus het soc.-dem. orgaan, niet op munitie-ver spilling te zien, dank zij de reusachti ge hoeveelheden, die zij uit Amerika ontvangen. De steun van het Fransche vliegwezen heeft den Italianen buiten dien een groot overwicht in de lucht verschaft. Ook dit speelt een beslissen de rol. De lsonzo het terrein der beslissing? In de „Petit Parissien" schrijft, naar aan de „N. R. Ct." gemeld wordt, de PranschItaliaansche journalist Cam- polonghi, zwager, van (den Italiaan- schen) minister Bissolati: Bissolati en Cadorna hebben altijd de stelling verde digd, dat het Italiaansche front in het geheel van alle fronten het eenige punt is, waar de aanvallen kans hebben, be slissend te zijn. Aldus zouden alle Ge allieerden te zamen zich op dit front moeten inspannen om Oostenrijk te ver slaan- ten einde tot een afzonderlijken vrede van Oostenrijk met de Geallieer den le komèn. Campolonghi zegt: enkele teekenen wettigen de opvatting, dat de- Geallieerden op de laatste Conferentie van Parijs deze stelling hebben aan vaard en het is waarschijnlijk, dat deze vorm van eenheid van front op schitte rende wijze aan het Italiaansche front zal verwezenlijkt worden. Spanje. Rafael Merry der Val. De „Kölnische Zeitung" verneemt uit San Sebastian, dat de gezant Rafael Merry del Val, de vader van den Spaan- schen gezant te Londen en den vroege- ren kardinaal-staatssecretaris, aldaar is overleden. Vereenigde Staten. De derde vrijhëidslsentng. De Amerikaansche minister van Fi nanciën deelt mede, dat de inschrijving voor de 3e vrijheidsleening den len Oc tober zal plaats hebben. De leéning zal waarschijnlijk 3000 millioen dollars bedragen. De oorlogskosten. Naar de „Morning Post" van 22 Augus tus aan de maandelijksche circulaire van de „National City Bank of New-York" ontleent, worden de .oorlogskosten der Vereenigde Staten voor het financieele jaar, dat den 30e n' Juni 1918 eindigt, op het oogenblik op 10,735 millioen dollars of ongeveer 26Va milliard gulden ge schat, in welk bedrag de gelden, welke aan de bondgenooten geleend worden, niet zijn begrepen. De „Morning Post" maakt hierbij de opmerking, dat het be drag in quaestie niet veel minder is, dan de som, welke Engeland schat le zullen uitgeven in dit boekjaar, inclusief de voorschotten aan de geallieerden. Vredespogingen. Hst vredesvoorstel van den Paus. De „Vorwarts' dringt aan op een ver antwoordelijke regeering. Na er op gewezen te hebben, dat de Amerikaansche nola duidelijk elke on derhandeling met Duitschland weigert zoolang het huidige Duitsche regecrings- systeem bestaat en na er den nadruk op gelegd te hebben, dat deze strijd voor het geheele Duitsche 'volk gestreden wordt en niet voor enkele afzonderlijke klassen-, schrijft de „Vorwarts": „De Amerikaansche regeerïng geeft liaar principieele bereidwilligheid te kennen om met de gevolmachtigde vertegen woordigers van 't Duitsche volk te on derhandelen. Wij geloovem dat de over eenkomst weliswaar. mislukken door de voorwaarden, waarover men zal onderhandelen, doch dat zij niet mag mislukken door de vraag wie onderhan delen zal. De gevolmachtigde vertegen woordiging van het Duitsche volk is de Duitsche Rijksdag, die gekozen is op grond van een democratisch stemrecht. Wat ontbreekt is een voor de volksver tegenwoordiging werkelijk verantwoor delijke regeering, zooals deze in alle landen der wereld bestaat. Moeten wij Duitschers ons laten zeg gen, dat men met ons niet kan onder handelen, omdat wij een volk van helo ten zijn, dat in het geheel niet in staat is zijn eigen wil te doen gelden? Moet er een soldaat in het veld staan, vraagt het blad verder, met de gedachte: „Dit alles behoefde niet zoo te zijn, indièn wij ons wilden aanpassen aan de regeerings- vormen van de geheele overige wereld?" Mogen zij, die het lot van het Duitsche volk in handen hebben, deze vraag naar eigen geweten beantwoorden. Moge de Duitsche Rijksdag den weg erkennen, die hem door de ontwikkeling der toestanden zelf aangegeven is. Een dwaas, die aan dit geduldigste aller par lementen ijdele machtsbegeerte verwijt! Ach, deze Rijksdag heeft nooit macht gewenscht! Maar thans moet hij ze wen schen, omdat zijn machtgever, het Duit sche volk, het van hem verlangt en om dat zijn weg tot de macht de weg der wereld tot den vrede is." Een vredesmeeting. Te Buenos-Ayres heeft dezer dagen, in verband met de Pauselijke nota, een vredesmeeting van de Katholieke ver- eenigingen van Buenos-Ayres plaats gehad. Oostenrijksche bladen over het antwoord van Wilson. In een bespreking van de antwoord nota van Wilson spreekt de „Reichs- post" de meening uit, dat midden-Euro pa niet lang heeft stil te staan bij de af gezaagde Entente-verwijten, die Wilson opnieuw oprakelt. Feitelijk, zegt het blad, is het antwoord aan het Vaticaan een volledig opgeven van de oorlogsdoeleinden der Entente. Wat ten slotte het opdringerige onder scheid betreft, dat Wilson maakt tus- schen de Regeering te Berlijn en het volk van Duitschland, hij zal eventueel, evenals de geheele Entente, wel onder vinden wat het Duitsche volk wil en dat zijn vorsten niets anders willen en niets anders kunnen willen. Dan zal hij te vens de waarborgen hebben, zonder wel ke hem het sluiten van vrede onmoge lijk schijnt. Het „Neues Wiener Tageblatt" ver klaart eveneens, de afgesleten motieven, welke Wilson, die toch niets anders dan den oorlog wil, voor zijn houding op geeft, te kunnen laten rusten en wijst er verder op, dat Wilson, die slechts één doei kent n.l. uit het oude Duitschland een nieuw Rusland te maken, telkens weder terugkomt op den genialen inval,, dat Duitschland slechts te overwinnen is, wanneer, het zichzelf verscheurt. Het blad zegt, dat Wilson het vredes- denkbeeld schandvlekt, door aan de hoogste zedelijke autoriteit van de Ka tholieke wereld te verklaren, dat een om wenteling het eenige middel.is lot be ëindiging van den oorlog. Het „Extrablatl" zegt, dat Wilson aan het Duitsche volk veilig de zorg voor zijn eigen bevrijding kan overlaten. Overigens wil het blad afwachten of de nola van Amerika toch nog niet de mogelijkheid biedt om verder óver den vrede te spreken. De actie der socialisten. De socialisten in de landen der cen- Iralen hebben op een conferentie te 'vVeenen besloten een schrijven te rich ten aan 't Nederlandsch-Scandinavisch Comité te Stockholm, waarin er op aan gedrongen wordt een definitieven datum vast te stellen voor de conferentie al daar: ook de socialisten in de Entente- landen-worden er in aangespoord om de actie van Stockholm te steunen. Tevens werd besloten de Oostenrijksch-Hon- gaarsche regecring te verzoeken haar invloed en .macht aan te wenden ter ver krijging van den vrede. De conferentie te Stockholm zal niet op 9 September gehouden worden, maar is tot een naderen datum uitgesteld. De Engelsche socialistenleider ïlynd- man richt een oproep tot de Russische socialisten, waarin hij hen, onder ver wijzing naar de offers, welke Engeland voor Rusland heeft gebracht, ernstig vermaant, den strijd niet op te geven alvorens Duitschland verslagen is. BINNENLAND. Een bericht uit Washington beves tigtdat Amerikaalthans voorloopig geen graan naar- Nederland zal uitvoe ren. Over de verdeeling van het graan tusschen Nederland en België kon men bij de onderhandelingen niet tot over eenstemming geraken. Nederiand en de Oorlog. Geen graanuitvoer uit Amerika. Reuier seint uit Washington: „Thans blijkt, dat de raad voor de* uitvoer geweigerd heeft de voorgesteld*, verdeeling van de ladingen tusschen Nederland en België goed te keuren. Al het graan in de Nederiandsche schepen bederft en kan nog slechts als veevoeder worden gebruikt. Daar Amerika meer behoefte aan veevoeder heeft dan Neder land, zal de raad niet toestaan, dat het koren het land uitgaat. Ambtenaren zeg gen, dat Nederland voor de eerste twee, drie maanden voldoende voorraad heeft en houden het voor onmogelijk dat er eenige levensmiddelen naar neutralen uitgevoerd zullen worden, tenminste niet in de eerste twee maanden." Uitvoerverboden. Bij Kon. besluit van 30 Augustus is do uitvoer van droge en aangemaakte verf verboden van den dag der afkondiging van dit besluit. Bij Kon. besluit van 30 Augustus is de uitvoer van sigarensigaretten en ver- dere'bewerkte producten van^tabak ver boden van den dag van afkondiging van dit besluit. Bij Kon. besluit van 30 Augustus is de uitvoer van beukenolie verboden van den dag van afkondiging van dit besluit. Kaas. liet bestuur der Kaasverecniging deelt mede, dat het maximum gewicht per kaas voor de volvette Gouda-kaas, welke aan de Centrale pakhuizen wordt afge leverd met ingang van heden is verval len. Dit geldt ook voor den verplichten voorraad 1917. De molestrisico op de verplichte voor raden 1917 is door de regeering over genomen. De thee- en koffiedist/i- b u ti e. Ook bij de thee- en koffiedistributie heeft men weder als maatstaf voor het toe te kennen rantsoen de samenstel ling van het gezin aangenomen, d. w. z. dat een kind van 13 maanden dezelfde hoeveelheid krijgt als ecu volwassen persoon, terwijl het toch volstrekt over bodig is om voor jonge, kinderen thee en koffie beschikbaar te stéllen. Niet alleen, dat gezinnen met kleine kinderen door die regeling worden be voordeeld boven gezinnen zonder of met volwassen kinderen, maar de voorraad zou zeker langer strekken, als met de werkelijke behoeften van zulke jonge kin vieren ward rekening gelroud-'i: Wij krijgen nu dringende vermanin gen om zuinig te zijn met hef brood. Waarom gaat de regeering dan niet voor, door b.v. voor kinderen beneden een bepaalden leeftijd, stel 3 jaar een half rantsoen brood beschikbaar te stellen? Dan zou er, aannemende dat de T. K. D. z.al blijven geschieden op den grond slag van de broodkaarten, tevens een einde kunnen worden gemaakt aan de verstrekking van thee en koffie voor kinderen voor wie deze dranken eerder schadelijk dan nuttig zijn. Veevoeder. De Toewijzingscommissie voor vee voeder deelt mede, dat voor September de navolgende rantsoenen zullen'wor den gedistribueerd: Voor bedrijfspaarden 100 K.G., waar van ongeveer de helft in krachtvoeder, voor pluimvee 15 K.G. mais en voermeel per 100 stuks. Eenige bijzondere cate gorieën krijgen voeder in de hoeveelhe den en soorten, waaromtrent de veevoc- derbureaux weldra bijzonderheden kun nen mededeelcn, maar voor hoornvee en varkens wordt- geen voeder beschikbaar gesteld. Coöperatie en levensmid delenvoorziening. Het door de Nationale Coöperatieve FEUILLETON. Christen-helden in Japan. 59) 8 Nier en daar stak een enkele boom uit tusschen het bijna ondoordringbare struikgewas. •■Op de takken van deze dennen en njnen zitten de mooiste lianen", fluis- eroe de Vorst. „Wij moeten hier reeds pegmnen de beek als weg te gebruiken, indien wij goede standplaatsen willen wezen. Volgt mij maar, voorzichtig van %M tot steen. Zij liggen dikwijls los, 11,1 'k heb meer dan eens een leelijken val gedaan. Mag ik u geleiden, Vorstin?" .«U, mijn zoon zal wel zoo vriendelijk z'.m. antwoordde Jusla, haastig de hand van den Prins vattend. „Maar prinses "line zal Uwe Hoogheid voor die eer fJT dankbaar zijn. iluax fijne sandaal- j Zl'n v°or zulk een weg niet bijzon der geschikt." - vJ*00.Sinë dan de Vorst met de Prinses ooruit, terwijl de Vorstin met haar nrln VolgdeYIet was thans licht gc- Jusla te doen zien welk een 7ii K -°i at Hime op haar wierp, toen JJSj11 op die wijze van elkander in h» e Prins siste zijn stiefmoeder an,!)e_'.'.oor: Ge zijt onuitstaanbaar. Pas deed alsof zij hem niet verstond, ton 2?LV00rzichti& haar voot °P de stee- L2fUw"!' yMr hem uit. Paar honderd schreden verder een 2K ctUn °Pen P1** bereikt, welke en lini scbie-Uerrein vormde. Rechts unks verhieven zich op eenigen af- ,^r<??Pen van Ilikori-dennen met' breedgetakte kruinen. Naar alle waarschijnlijkheid zaten in die dichte takken de hanen met hun jongen; wan neer zij van de hellingen werden opge jaagd, moesten zij over de beek naar de boomen aan de overzij vluchten, en al dus onder het bereik komen van de pij len der schutters. De Vorst verdeelde de plaatsen onder de hem vergezellende tochtgenooten; hij en Hime stelden zich eenige schreden Verder op den rechteroever op, en Justa met haar zoon eenige stappen verder op den linker oever. Hime liet zich deze re geling welgevallen, terwijl zij haar schouders ophaalde, de Prins, terwijl hij een half onderdrukten vloek deed hoo- ren. Daarna maakte hij zich evenals de overigen gereed om te schieten. Een pijl lag op Öen boog, een tweeden pijl hield men tusschen de lippen en nog drie an dere legde iedere schutter voor zich in het frisch bedauwde gras. De zon kon thans elk oogenblik achter den berg opstijgen en de jacht zou dan beginnen. Doch nog voordat 't geroep der drijvers en liet geblaf der honden werden vernomen, hoorden do jagers van een der boomen in hun onmiddellij ke nabijheid den morgengroet van een „kidsji". Deze begon met het snerpen en krassen van een zaag, en eindigde met den gillenden kreet van een pauw kiii-dsji, aan welk geluid deze schoon ste en fierste fazant van Japan zijn naam ontleende. Onwillekeurig glansde het der jagers bij dien welkomcn toon, en ieder van hen hield met zijn vingers de pees vaster omkneld. Onmiddellijk daar op hoorde men rechts en links in de boo men andere hanen het geroep beant woorden, en daartusschen door klonkpn 't geklok.en gepiep der hennen. Bijna te gelijkertijd meldde een klepperende vleugelslag, dat de eerste haan uit den den neboom was opgevlogen, en op hetzelfde oogenblik zag men hem in rechte vlucht de plek naderen, waar de vorst van Tschikoengo met Ilime stond. „Een gemakkelijk schot!" dacht vor stin Jusla, den fieren vogel gadeslaand, welke met uitgestrekten hals en lang zaam met de vleugels slaande, dwars over de beek op de boomgroep aan" de overzijde kwam aanvliegen. Het was een prachtig gezicht de gele, naar rood over gaande pluimage, glansde als goud. Daar veranderde de vogel plotseling, met machtigen vleugelslag, van richting. Zijn oog had een onvoorzichtige beweging van Ilime bemerkt, dfe juist haar boog ophief om te schieten, want de Vorst had zijn begeleidster ridderlijk het eer ste schot toegestaan. Vorstin Justa hoorde de pees gonzen en zag, dat een der twee lange, zwarte staartsveeren op den grond viel. On middellijk zond nu de Vorst den vogel een tweeden pijl na, doch miste door zijn haast eveneens, zoodat de haan thans onder het schot van den Prins kwam. „Schiet dan toch!" fluisterde zijn moe der hem in het oor. ..Belachelijk! Hij is veel te hoog!" was het antwoord. Nu spande de Vorstin liaren boog schoot. Haar pijl doorboorde den bals van den prachtigcn vogel, die in de lucht omsloeg en met uitgespreide vleugels neerkwam in het bo.sch. Bijna gelijktij dig had echter ook de Prins een pijl af geschoten, en toen hij zag dat het schot van zijn stiefmoeder raak was geweest, riep hij: „Hoera! ik heb getroffen!" Het was echter geen oogenblik om te gaan twisten over de eer van dit schoL De Vorstin liet die eer gaarne aan haar stiefzoon, want juist schoot de eerste zonnestraal over de bergkruin, en tege lijkertijd hoorde men van alle zijden het geschreeuw van de drijvers en het ge blaf der honden. Een vijftigtal fazanten vlogen verschrikt in liet rond. Het geluk te nu ook Hime en den .Vorst spoedig een dozijn vogels te doen neertuimelen; de Vorstin was niet minder gelukkig; alleen de Prins, anders zoo goed schut ter, miste in zijn wrevel bijna voortdu rend. Toen ten. slotte de rest van de vo gels zich hadden weten te redden bui ten de draagwijdte van het schbl, gaf de vorst van Tschikoengo het teeken voor het einde der fazantenjacht. De bedienden hadden de getroffen vo gels spoedig verzameld, en legden ze in een lange rij langs den oever, waar de Vorst en zijn voornaamste gasten nog bleven toeven. „Wij kunnen met onze buit tevreden zijn", zeide hij tot vorstin Justa. „Uwe Hoogheid is een voortreffe lijke schutter. Gij hebt, zooals ik zie, acht'stuks bijeen, en daaronder prach tige dieren. Ook Prinses Hime heeft ha ren naam als uitstekend jaagster eer aan gedaan. Alleen het eerste schot kan ik haar moeilijk vergeven. Op zulk een kleinen afstand den schoonsten haan missen, dien ik ooit op mijn jacht onder ons bereik heb gezien!" „Ik raak altijd van streek, wanneer ik weet, dat men bij het schieten op mij let", zei de Prinses wrevelig. „Ik heb het j aan de Vorstin van te voren gezegd, doch zij schijnt er een bijzonder genoe gen in te vinden, mij heden te plagen." „Zoo gevoelig?" zei de Vorst lachend. „Dat is na een misschot nu wel te be grijpen, maar toch een slechte aanbeve ling voor een zoo schoone, trouwlustige, jonge dame. En gij, Prins? Hoeveel vo gels hebt gij aan de dierenwereld ont roofd!" „Niet zeer veel", bromde de jager iet wat verlegen, „maar op den prachtigen haan, dien gij gemist hebt, nadat prin ses Hime hem een staartveer had uitge schoten, maak ik aanspraak als op mijn buit." „Dan zou ik mij toch zeer moeten ver gissen", antwoordde de Vorst. „Ik meen de duidelijk te zien, dat mevrouw uw moeder hem trof door een waar mecs- sterschoL". „Ja, zij tieeft geschoten, maar gemist; mijn pijl heeft hem getroffen." „Het valt gemakkelijk uit te maken, wiens pijl het geweest is", zei de Vorst ietwat geprikkeld. „Mijn pijlen dragen allen het merk van den boog en van den koker. Welk nummer staat op uw boog, Prins?" „Vijf", antwoordde hij verlegen. „En op de uwe, Vorstin?" „Twee." „Nu, de pijl, die nog in de keel van den liaan met zijn geknakte staartveer steekt, is duidelijk gemerkt met „twee*! (Wordt vervolgd.])

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 1