Onder het Vergroot-glas- CL. Kinderbescherming. Daar slaat vandaag- in de courant een jaarverslag van het Liefdewerk voor kin- I derbescherming. Niets bijzonders. In dezen tijd van liet jaar staan er zooveel jaarverslagen in de courant. ja. 't is toch wel iets bijzonders. In dit jaarverslag wordt met klem en na- f druk ingeroepen de liefdadigheid de liefdadigheid voor een zoo bij uitstek heerlijk Roomsch liefdewerk als de 1 kinderbescherming. Kinderbescherming.... Och, laat dat woord eens tot ons allen diep doordrin- I gen. Neem het eens onder het vergroot glas der Christelijke liefde.... Wat trekt en boeit en bindt de Christelijke liefde meer, dan het kind het kind, dat in zich draagt de toekomst, de toekomst, waarin het zichzelf en anderen gelukkig o\ ongelukkig kan maken! Beziet eens, denkt eens na over dat woord kinderbescherming".... en, wij zijn er zeker van, velen zullen er zijn, die het bestuur van het Liefdewerk voor Kinderbescherming, de ijverige heeren Vincentianen, die zooveel van hun per soon en hun tijd 'aan dit Liefdewerk geven,dn hun edel streven willen steu nen! rijwiel te water te geraken aan de Laag jjodkoopsche weg in onze gemeente. Door spoedig toegeschoten hulp liep het onge luk goed af. Zijn Eerw. was, na droge kleeren bekomen te .hebben-, weer in staat #jn weg te vervolgen. Het rijwiel werd opgevhclit. NIEUWKOOP. Goede vangst. Naar het zich laat j aanzien, heeft onze politie de vorige week een goede vangst gedaan door de arres tatie van zekeren Koorntoof uit Den Haag, waarvan wij reeds melding maakten. Hij was gedeserteerd uit het garnizoen te Lei den en heeft bekend' het rijwiel gestolen - te hebben in Hilversum. Men heeft sterke vérmoedens, dat hij aldaar en te Bus-sum I niet minder dan 15 rijwielen geetolen heeft. Een plaatselijk Blad te Hilversum schreef- dan ook, dat in Nieuwkoop een dag- en nachtinbreker was geknipt. OECSTGEEST. Diefstal. Tijdens de plechtigheden in de parochiekerk gisteren, werd een fiets ontvreemd, die achter de kerk stond- en toebehoorde aan iemand uit Warmond. VOORSCHOTEN. Ernstig ongeluk. Gistermiddag reed tie ongeveer 13-jarige W. Zoetemelk per fiets op den achterweg alhier en werd ge volgd door een drietal militairen per sioomfiets. De tram stond aan de halte stil, waardoor de passage nauw was. Reeds ficee miitairen pey stoomfiets waren hem gepasseerd. Hij geraakte het stuur kwijt, waarschijnlijk door de aldaar liggende rails, reed tegen den gevel van een huis aan, waardoor hij kwam te vallen en werd door den hem volgenden militair per mo tor overreden. Hevig gekwetst werd hij binnengedragen bij dr. R. BirkbQff, die hern de eerste geneeskundige hulp ver leen de, waarna hij per rijtuig naar het zieken huis te Leiden is vervoerd. WARMOND. Rectificatie. In het bericht van giste ren stond 19 jaar. Dit is een zetfout en moet 1-i jaar zijn. ZOETERMEER-ZEGWAART. Electrischc stroom. De electrische centrale van de gemeente Delft zal aan deze gemeente electrisohen stroom leveren. De overeenkomst is reeds gesloten. STADSNIEUWS. Kinderbescherming. Versohenen is het jaarverslag van het „Liefdewerk voor Kinderbescherming" al hier. Aan dit verslag ontleenen wij het-vol gende: Voogd ij kin deren. Op 31 December 1915 was de vcreeniging voogdes over 54 jongens en 48 meisjes. In den loop des jaars werden aan hare zorgen toevertrouwd bij beschikking van het Kantongerecht te Haarlemmermeer van 22 Januari een jongen; var. het Kan tongerecht te Leiden van 26 Januari een meisje;" van hetzelfde college van 27 Jan. een meisje; bij vonnis van de Arrond.- RècTitibank te Haarlem van 16 Maart twee jongens en één meisje; van dezelfde recht bank van 11 Sept. een meisje, en bij beschikking van het Kantongerecht te Leiden een meisje, te zamen <!us 57 jon gens en 53 meisjes. v Wegens meerderjarigheid ontvielen aan de zorgen der vereeniging één jonden en één meisje en door den dood één meisje. Op 31 Dec. 1916 had de vereeniging dus de voogdij over 56 jongens en 53 meisjes. De kinderen werden verpleegd als volgt: „St. Vineentiushuts" te Lisse 20 jongens en 32 meisjes; gesticht ,,De Voorziening heid"- te 'Leiden 1 meisje; „Harreveld" te Lichtenvoorde 3 jongens; „Schietbaan Ho- vius" te 's-Gravenhage 2 meisjes; R.-K. Kweekschool, te Steenbergen 2 meisjes; in militairen dienst zijn 3 jongens. In de gezinnen zijn o-pgenomen 17 jon gens en 4 meisjes. Regeeringskinderen. Eén jongen en 2 meisjes. De jongen maakte zich schuldig aan diefstal ten nad'eele van zijn verpleger, ontvluchtte diens huis en werd op verzöek 'n een Rijksopvoedingsgesticht geplaatst. Een meisje, in een gezin geplaatst, ge- droeg zich dermate, dat maatregelen legen haar moesten worden genomen. Na een proeftijd in een streng gesticht nam de vereeniging haar in het gesticht te Lisse terug. Kinderen niet te rangschik ken onder vorige rubrieken. Verder belast de vereeniging zich met de verpleging van de volgende minderjari gen: 1 jongen te Leiden, 1 meisje in „Duinzicht" te Oegstgeest en 1 meisje te St. Michiels Gestel. Oude lieden. R.-K. gasthuis te Breda (Etten-Leur) 1 man en 2 vrouwen; „Duinzicht" te Oêgst- geest 1 vrouw; Steenbergen 1 man en 1 vrouw; Steenwijlkerwold 1 vrouw; Heel. (Roermond) 1 man; te zamen 3 mannen en 5 vrouwen. Bijdragen van den Bijz. Raad dier St. .Vinventius-Vereeniging, het R.-K. Armbe stuur en de gemeente Leiden gaven groo- ten steun in de voor die verpleging ge vorderde gelden. St: Vincentiushuis te Lisse. Gaven wij vorig jaar te kennen, aldus het verslag, dat de moeilijke tijden, waar in wij leven, voor ons gesticht niet geringe zorgen brachten, méér dan toen drukken nü die zorgen. Duurte in voeding, brand, kleeding enz. vrag.en offers, die uit de gewone middelen niet te bestrijden zijn. Het bestuur stelt vertrouwen in de po ging, die het waagde, om de subsidie, van Regeeringswege toegezegd, verhoogd te krijgen en aïdus in eenigszans betere conditie te komen. Hulde wordt gebracht aan directrice en suppoosten. •Door die zorgen van het bestuur werd1 de grond productief gemaakt en heeft meri een voldoenden voorraad ten behoeve van de voeding. De wekelijksche lessen in den zang, zoo welwillend door mej. Dviessen, van Lei den, gegeven, brachten goede resultaten en de uitvoering in Lisse, ten behoeve van het gesticht, leverde een aardige re cette. Dankbaar wordt vermeld, dat van eeni- ge weldoeners in Lisse, mondvoorraden werden toegezonden, en tal van diensten werden bewezen, die het geslicht ten goe de kwamen. Dankend voor de belangstelling, in den loop der jaren ontvangen, beveelt liet be stuur diet Liefdewerk aan voor giften in eens, per jaar, of erfstellingen, terwijl ook giften in natura steeds dankbaar worden aanvaard. Pief bestuur is samengesteld uit de hee ren: J. P. J. Driessen, president, Rapen burg; L. van der Laa.a, vice-president, Hoogl. Kerkgradht; W. J. van HarteveUl. penningmeester, Apcthekersdijk; H. W. Spendel, 1e secretaris, Lange Mare 66; mr. E. Bolsius, 2e secretaris, Rijn en Schie- kade 111. Aan het .afzonderlijk:, verslag van de di rectrice, mej. G. Knaapen, van het S t. Vincentiushuis te Lisse, ont leenen we nog: De gezondheidstoestand is meer dan be vredigend, al moest ei" ook dit jaar ons weder een door den dood ontvallen, een ventje van ruim 6 jaar, wij kunnen niet anders dan dankbaar zijn, dat de ver pleegden voor ernstige ziekten gespaard bleven. Wel zijn er onder de velen, nat uur 1 k ook zwakke kinderen, doch hun toestand is gelukkig vooruitgaande. Op 1 Januari waren aanwezig 52 kin deren, 32 meisjes en 20 jongens. 3 jongens werden er geplaatst bij een patroon. 1 jongen gjng naar het Gymnasium der Eerw. Paters Norbertijnen re Heeswijk. 5 meisjes- werden er geplaatst in een be trekking. 1 meisje dat roeping gevoelde voor het klooster vertrok naar de Eerw. Zusters Franciscanen te Breda. Opgenomen werden 6 meisjes en 5 jon gens. 2 kinderen deden de Eerste H. Commu nie, 10 kinderen mochten de plechtige PI. Communie doen, 2 meisjes ontvingen toen een eereprijs. De school rappo-rten waren over het al gemeen zeer goed, 4 meisjes en 3 jongens genieten privaat onderwijs-. 8 meisjes ontvangen aan huis heiha- lingsondèrwijs. Aan de kinderen die hun plechtige PI. Communie gedaan hében, geeft de Wol-, eerw. heer B. Lasance, iedere week gods dienstonderricht, bij h§t examen ontvin gen zij van zijn Weleerw. boeken ten ge schenke. De meisjes die de school verlaten heb ben, verrichten onder leiding der sup poosten de werkzaamheden der huishou ding, naaikamer en waschafdeeling. Als belooning voor haar goed gedrag mochten 10 groote meisjes op kosten der Eerw. HH. Kapelaans uit Lisse deelnemen aan de processie naar Brielle, wat voor haar een buitengewoon aangenaam dagje was. 4 Augustus had de plechtige Intronisa- tie plaats van het PI. Hart. voorafgegaan door een tridium, gegeven door den Wel eerw. heer B. Lasance, en Pater Chrispi- nus, Capucijn. Verschillende feestjes en gezellige avon den werden georganiseerd, het grootst van alle, was zeker de feestavond ten voordeele van het St. Vincentiushuis. Jammer was het dat onzie Pastoor, -ie Zeereerw. Heer PI. Tbomann, die het ini tiatief nam om deze feestavond levensvat baarheid te doen krijgen, óm gezondheids redenen de uitvoering niet kon bijwonen. Vooral ook een woord van dank aan mej. M. Driessen, die geheel belangloos iedere week aan de kinderen zangles geeft, en de leiding der uitvoering op zich nam. Door 'het bestuur v d. R.-K. Volksbond, het Kruisverband, en de Maria-vereeni ging* werden de grootste meisjes uitge- rioodigd tot bijwoning dor jaarfeesten. Aan liet bestuur -Jpzer vereenLgingen daan-oor onzen oprechten dank, vooral ook, voor de toestemming om in deze feestvergadering, voor het Vincentiushuis te mogen collecteereri. Eenige 'belangrijke bezoeken aan het St. Vincentiushuis mogen niet onvermeld blij- blijven nl. van den PI.E.G. Heer m. Bas- quin, hoofdinspecteur van Rijks-tucht- ën Opvoedingswezen, en den Weled.geB. "heer mr. Sybrandi, president van den Voogdij raad te Haarlem. Beide autoriteiten gaven hun tevreden heid te kennen over de verzorging en ver pleging, en bevonden alles in de beste orde. Dat bij een inrichting als het St, Vin centiushuis het personeel nog al eens ver anderd, is volgens mijn bescheiden mee ning, aldus de directrice, wel te begrijpen, omdat meestal de verantwoording tegen over de kinderen, en het zich geheel geven voor de kinderen, niet genoeg begrepen wordt, waardoor de werkzaamheden dik wijls tegenvallen. Dit neemt evenwel niet weg, dat wij van het personeel veel medewerking on dervonden en degenen die bij ons bleven, steeds werkzaam waren met- toewijding, voor de belangen van kinderen vn ge sticht. Rijwieldiefstallen. De arrestaties in verband met de rij wieldiefstallen in 't groot houden steeds aan. Thans heeft de Hilversumsche re cherche te dezer stede weer 'n mede plichtige aangehouden en 4 gestolen karretjes opgespoord. In verband hiermede vraagt de politie ons, er nogmaals bij het publiek de aandacht op te vestigen, dat wielrijders bijzonder het oog houden op hun fiet sen. Wanneer rijwielen gestolen wor den, ligt de schuld meestal bij de eige naars, die hun karretje onbeheerd ach terlaten, en nadien tot de ontdekking komen, dat ongewenschte reflectanten aan 't werk zijn geweest. En al krijgt men somtijds ook een vergoeding der schade door een verzekering-maat schappij, meestal zijn 'de rijwielen niet verzekerd. Wanneer men zich een rij- wielslot of -ketting aanschaft, kan veel schade voorkomen worden. Piantenkeuring. Vanwege de afdeeling Leiden van de Nederlandsche Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde, zaJ, zooals reeds is gemeld, van 7 tot en met 9 September a.s. in de Stadsgehoorzaal een groote pian tenkeuring worden gehouden. De inschrij ving er voor is verbazend groot Alle zalen zullen bezet zijn en vooral de groote zaal belooft een schitterenden aanblik te zullen geven. Er zal ook fruit te zien en te koop zijn en er Wordt mede een theesalon- ingericht. De gemeenteraad van Alkmaar heeft tot leeraar in* de wiskunde en de wis- en na tuurkundige aardrijkskunde benoemd de heer C. de Bruijn, astron. docts. alhier. Op zijn verzoek is met ingang van 1 September aan P. Timmers eervol ont slag verleend als assistent voor de der matologie aan de Rijksuniversiteit alhier. De commissie tot distributie van schoenen, klompen en sajet, verzoèkt ons mede te deelen, dat alleen de leden van het bestuur tevens leden zijn van de commissie. Dezer dagen is eeri groot perceel land aan den Rijnsburger weg, groot 18 bun ders, toebehoorende aan de wed. C. Die: ben, en gelegen vlak vóór de villa van den heer Hakkenberg, voor'den prijs van ongeveer f 150,000 overgegaan in handen van den heer Bosman, directeur van de touwslagèrij van de firma Nico Roos te Rotterdam. De heer Bosman zal op dit terrein eén villa met een groot terras laten optrekken. Vermoedelijk staan deze aankoop en de bouw der villa in verband met de verplaatsing van bedoelde touwslagèrij uit Rotterdam naar een terrein aan de Zijl bij deze gemeente. Naar wij vernemen zullen, behalve de fabrieken, ook nog 300 arbeiderswonin gen worden gebouwd. In het begin van den oorlog bestonden daarvoor reeds de plannen. Wij maken onzen lezers attent op het feit, dat de laatste dagen herhaaldelijk valsche zilverbons van f 1 bij de politie worden aangebracht. Men lette dus goed op bij het wisselen en ontvangen van geld. Bij scherp toezien, zijn de valsche bons gemakkelijk van de echte te on derscheiden. Op de markt alhier is een koe achter gebleven. Inlichtingen bij het Commissa riaat van Politie. Roomsche Agenda. VRIJDAG. Leiden, 8y2 uur, bestuurs vergadering der R.-K. Coöpe ratie „Eendracht' in 't'gebouw „Prediker". Gemeentelijke Aankondigingen. UITGIFTE BONS. De burgemeester der gemeente Leiden brengt ter algeoneene kennis, dat voor de week van Zaterdag 25 tot en met Vrijdag 31 Augustus geldig worden verklaard: Bon No. C 21 voor l'ons zeep. Bon No. C 22 voor lons groen erw ten (zoolang do voor raad strekt). Bon No. C 23 voor 1 ons r ij s t. Bon No. C 24 voor -fa ons vet Bon No. C 25 voor 1 ons gort. Peulvruchten worden sedert 20 Juli door do regeering niet meer verstrekt. Het nog te Leiden aanwezige restant wordt op Bon C22 opgeruimd). Verplaatsing' Brcodbureau. De Burgemeester der gemeente Lei den brengt ter algemeene kennis dat vanaf heden het Broodbureau is ver plaatst van de Stadsgehoorzaal naar Nieuwe Rijn 22 (bij de Korenbeurs). Rundvle&ich. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat Z. Ex. de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, blijkens diens beschikking van 20 Augustus j.l., heeft goedgevonden: Onder intrekking van zijne beschikking van 2 Maart 1917, no. 18564, afd. Handel: lo. Ingevolge art. 6, le lid, der Distri butie wet 1916, te bepalen, dat zal zijn verboden: a. bet gebruiken van runderkoppen- vleesoh en 'runderharten als grondstoffen voor de bereiding van andere levensmid delen, b. het inzouten of op eenige andere wijze verduurzamen -der sub a genoemde arti kelen; 2o. ingevolge art. 8, le lid, der Distri- hutiewet 1916 te bepalen, dat zal zijn ver boden het verkoopen of te koop- aanbie den, het afleveren en het daarmede ver band houdende vervoeren van levensmid delen, bereid in strijd mét het sub lo. bep,aaide; 3o. ingevolge art.. 8, 3e lid, der Dïstri- butiewet 1916 vast te stellen: a. voor rund-erkoppenvleesch een maxi mum-kleinhandel prijs van f 0.20 per K.G.; b. voor runderharten een maximum- kleinhandelprijs van f0.15 per K.G. Slagers cn vleeschverkoopers, die .run- derkoppenvleasch en runderharten verkoo pen, zijn verplicht een lijst, houdende de maximumprijzen van bedoeld vleesch, voor de ramen hunner winkels op duide lijk zichtbare wijze op te hangen en opge hangen te houden. Deze lijsten zijn verkrijgbaar aan het Openbaar Slachthuis. Overtreders zullen worden gestraft over eenkomstig de beplatingen van de Distri - butiewet 1916. Vergunning is verleend aan de firma P. J. Mulder en Zn. tot het uitbreiden van de boek- en steendrukkerij in het perceel Breestraat no. 82. Vergunning is verleend aan de firma L. E. NieUwenhuizen tot het uitbreiden van de fabriek van verduurzaamde groen ten in het perceel Morschweg no. 60.. B. en \V. van Leiden, gezien het verzoek van de firma A. H. J. Wijtenburg, om ver gunning tot uitbreiding van de sigaren fabriek in het perceel Nieuwe Rijn no. 109/90, door het bijplaatsen van twee elek tromotoren, waarvan 1 van 4 en 1 van 2 pk., tot het in werking stellen van een eest en een slijpmachine, overwegende, dat het onderzoek ter zake nog niet ge ëindigd is, gelet op artikel 8 der -Hinder wet, hebben besloten, de beslissing op het verzoek te verdagen. Laatste berichten. De moord te 's Gravenhage. In verband mét het onderzoek inzake de moordgeschiedenis op den adjudant Galle, vernemen wij nog, dat verschil lende diefstallen, ten nadeele van het rijk, aan het licht zijn gekomen. Er zijn meerdere personen, wij vernamen van 27, in de Alexanderkazerne te 's-Gra- vonhage in arrest gesteld, waaronder 3 onderofficieren. Zij worden verdacht van diefstal van steenkool, haver en dekens. De politie zet het onderzoek voort. De vredesvoorstellen van den Paus in Engeland. Gemeld wordt vanwege de Ned. Anti- Ooorlog-Raad: De Ned. Anti-Oorlog-Raad ontving een telegram uit Londen van Lord Courtneay of Zenwitch, waarbij deze' de boodschap van den Paus prijst als voortreffelijk en het stellig vertrouwen uitspreekt, dat de pauselijkenota antwoorden van de oor logvoerende regeeringen zal uitlokken, die een goede uitwerking in de richting van den vrede zullen hebben. Een tweede telegram uit Londen meldt, dat de verschillende Engelsche bladen zich. gunstiger over de vredes pogingen van den Paus uitlieten dan uit de telegrammen van Reuter viel af te leiden. Met name heeft de in conserva tieve kringen invloedrijke „Yorkshire Post" de pauselijke vredesvoorstellen een grooten stap in de richting van den vrede genoemd. Land- en Tuinbouw. Voor een goeden kersenooget. Men meldt uit Uden aan Ihet „Eind'h. Dagblad": Tijdens de kersenmijn was 'het opmer kelijk, dat een boomgaard-bezitter zoo'n massa kersen leverde, terwijl beaitters van erven groote en van grootere boomgaarden nog niet de helft en zelfs nog veel minder konden aanvoeren. Dit raadsel i9 door den ee risten thans opgelost. Hij verklaart het vorige jaar te hebben bemerkt, dat om dezen -tijd reeds de nachtkevers -op het hout kropen. Toen heeft hij terstond de lijmibanden om de boomen bevestigd en hij vermeent hieAloor dit resultaat te hebben verkregen. Hij raadt nu ieder aan, thans de lijanlbanden om de boomen te -loggen, om het de insecten onmogelijk te maken naar boven te kruipen. RECHTSZAKEN. KRIJGSRAAD te 's-GRAVENHAGE. G. H. v. d. V., landstormplichtige, in garnizoen te L e i d e n, stond terecht we gens 2e desertie. Bekl. was op i7 Mei uit de ziekeninrichting te Leiden weg- geloopen en is 20 Juni d.a.v. te Rotter dam gearresteerd. Beklaagde had zich te Rotterdam onder behandeling van een burgerdokter gesteld. De'eisch was 3 maanden militaire ge vangenisstraf. De landstormplichtige R. B., in gar nizoen te Katwijk, stond terecht we-- gens le desertie. Eisch was 3 maanden militaire detentie. A. A. v. G„ genie-soldaat, had te A le p h e n a. d. R,ij n den datum van zijrë verlofpas verlengd. De auditeur-militaL» eischte daarvoor tegen beklaagde 14 da* gen militaire detentie. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 24 Aug. 1917, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: boven 765 Zuid- Duitschland. Laagste barometerstand: 757.3 Den Hekier. Verwachting tot den avond van 25 Aug. Stormachtige tot krachtigen later afne mende Zuidwestelijke tot Zuidelijken wind, zwaarbewolkt, met tijdelijke opklaring, waar schijnlijk regenbuien. Zelfde temperatuur. Temperatuur hedenmiddag 4 uur, 65 gr. Fahrenheit. 25 Aug. Zon op 6,04. Zon onder -8,Licht op 8,30.v Hoogste waterstand in Katwijk 24 Aug. 6,48 IVlarktberichten. LEIDEN; 24 Aug. Veemarkt: Aangevoerd 0 paarden f0—a f ,0 Veulens f 0 a 1000, 73 stieren f140 a f 520, 103 kalf- en melk koeien i'215 a f420, 1S7 varekoeien f190 a f385, (schoon a.d. haalc), 220 vette ossen en koeien f210 a f490, per kilo f 0,95 a f 1.35 233 graskalveren f 20 af 65,45 kalveren (vette) f40 a f 130, per kilo f 1,00 af 1,64, 21 kalveren (nuchtere) f 10, a f 16, 376 schapen (vette) f 22 a f44, per kilo0,55 af0,64, 1021 schapen (weide) f20.a f36.272 varkens (magere), f8 a f36, per kilo fÓ,a f,278 biggen f0.50af3.5 bokken of geiten f8.a f16. Lammeien (vette jarige) 000 f 0 a f 00 per K.G. levend gewicht. Ter markt aangevoerd: 822 Runderen; 66 Kalveren; 1397 Schapen en Lammeren. 00 Geen Handel. Kaas. Aangevoerd 73 partijen. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas van ftot f58,50, 2e soort Goudsche kaas van f 50,— tot f54,le soort Leidsche kaas van f68,— tot f70,50, 2e soort Leidsche kaas f 62,tot f67,Alles per 50 K.G. Aan de stadswaag gewogen: 57 partyen, 2413 stuks kaas, wegende 17.632 Kg. Handel voor Goudsche kaas matig. Leidsche LEEUWARDEN, 24 Aug. Boter. Aange voerd Fabrieksboter /3 /6 vat. -Prijs f 2,33 tot f 00.zonder consent. Notee ring der Commissie le kw. Fabrieksboter f 2.3S per K.G. zonder consent. Voor de Vereen» van Boter- eu Kaashandelaren in Friesland: le soort Fabrieksboter f000. Kans. Aanvoer 1644S K.G. Nagelkaas f 46— f63. Handel vliegend. Financieele Berichten. Amsterdamsche Beurs. Officieele Prijscourant. Medegedeeld door de firma LeoRuxjurok. 2*/« %Cert. Nederland - ObL - o/0 Ned.-Indië Amsterdam Rotterdam Haarlem 4Vo Leiden 1914 o/„ 1911 o/0 1896 5 Oostenrijk 1868 4 o/Q n Jan.-Juli. 4V2 Iwang Dombr. 8p.'81 5 Nicolai Spoor 67/69. 4 Rusl. 6de em. '94 0/0 Gr. Russ. 8p. '80 5 Mexico le, 2e, 3e, 4e Serie Gew. aand. Peru. Pref. Peru Gecons. Holl. Petrol. •Koninkl. PetroL Orion Petrol.^ Amsterd. Deli Amsterd. Lang Katgew idem pref. Deli Batavia. Deli Cultuur. Deli-Mij Medan Tabak Rotterdam Deli Scnembah Amsterdam Rubber Deli Batavia Rubber Nederl. Rubber Serbad jadi Sum. Rubber Holl. Amerika lijn aand. idem eert. Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot. Kon. Paketvaart Rotterdam. Lloyd Stoomv. Mij. Nederland Ned. Scheepv. Unie Stoomv. Mij. Oostzee Vrachtv. Mij. Bothnia. Holl. IJz. 8p. Mij. aand. Ned. Staatssp. Mij. Amer. Hide Leather Amer. Smelting Ref. Anaconda copper Atch. Topeka Car. Foundry Central Leather Denver Ri° Erie Kans. City South. idem Marine Comm. idem pref. idem afg. eert, Missouri K. T. Mexican Nat. 2e pref. Pittsburgh Coal. Southern Railway Steel corp. Union Pacific United Cigar. Maxwell aand. incomeb. restant bew comm. pref. 3341^ 95 9ÓV8 6OI/4 162 74i/2 90 107/8 951/4 2i»/4 53 V8 317/8 9lVs 6*/4 44 251/8 110 1361/2 38 I 371/2 461/2 46»/, 95V4 I Koers van het geld Prolongatie 2V2 pCt. Wisselnoteeringen (Amsterdam). V.K. 611/4 1011/w 100 103 104 1043/g 100 941/4 793/4 37 383/4 671/8 551/2 547» 46 21 71/2 2816/16 178 546 651/s 226 2131/2 263 410 167 485 177 2223/4 4841/4 2161/2 1631/2 105 2871/2 349 342 179 233'/4 223*/a 19374 1991/2 1961/a 289 33415/ia 95 951/8 693/4 98 163 1007W 733/4 901/8 10»/$ 253/g 213/4 .531/8 317a 913/4 873/4 63/8 8 44 251/s 110 136V2 37 38 O.K. 1021/2 104 1043/q 100 941/4 37 677* 551/2 177 547 2231/4 2161/2 106 3o0 342 1797a 233 224 19274 idem idem Zicht. Londen n Parijs Berlijn Zwitserland Ween en Kopenhagen Stockholm f 11.353/4 41.40 33.55 53.90 21.45 72.55 79.527,

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 3