een BOVENHUIS STADSNIEUWS. Aanbestedingen. HERVAT. een net DAGMEISJE R.K. DIENSTBODE. Twee Kabel-Monteurs, Verkooping b h toegang verschaft aan den ach ter- ia nt van°hef gebouw en eenige flesschen 1. n n advocaat en eenig geld uit de fcnbanklade medegenomen. ZEGVELD. Geslaagd. Voor het examen Hoog- luit^eli 1. o. is te 's-Grawerihage geslaagd i lieer A. Brak. NOORDWIJK. St. Jeroensfeest. Ivrijdog a.s. wordt het jaarlijksche St. roensfeest op plechtige wijze gevierd. >t Lest heeft dit jaar een bijzondere be- ëktais, omdat het 25 jaar geleden i&, dat JTe releqmGën van den H. Jeroen van Haarlem werden teruggebracht naar de iurochio'kerk van St. Jeroen te Noordwijk. I pen Uien Augustus 1892 toch werden relequieën door den toenmaligeri Katoor van Noordwijk, den Zeereerw. G. G. Honig, van Haarlem naar joordtfijk gevoerd, waar zij door de pa-* Jbchianen met gvooten eerbied en plech- Iglieden in ontvangst werden genomen. kwamen de eerbiedwaardige'overbiijf- feien na,bijna 1U(JG jaar verwijderd te zijn Jeweost, weer terug op de plaats, waar de Iroote Heilige hud gearbeid en geleden, j pen volgenden dag, 17 Augustus 1892, |e:i feestdag van St. Jeroen, viel de pa- ocliie de hooge feer te beurt, in haar mid- Kcn le zien Zijne Excellentie Monseigneur fiinaldini, Internuntius van Z. H. den Paus, die een plechtige H. Mis oe lebree r- Mc en net-rkriieide aan de voeten van het Tllaar, waar de kostbare reliquieen- vari Ben H. Jeroen van dien tijdi af werden be baard. Tóen werd Noordwijk opnieuw tot |en bedevaartplaats verheven. Vele Noord- iiikers van gevorderden én middelbaren leeftijd zullen zich nog zeer goed die ge- legende en blijde dagen herinneren, toen p.cl alleen de parochianen van Noordwijk laar uok vele katholieken uit omliggende llaatsen het feest kwamen meevieren en Bun eerbied betuigen aan de heilige over blijfselen van den grooten Noordwijkschen geloofsheld en martelaar. f Als een feestgave op dezen plechtigen kdenkdag hebben de parochianen door Riun milde giften den Z.Eerw. heer pastoor JThSarter in staat gesteld een volledig «lel prachtige misgewaden aan te schaffen, Jlie op den a.s. feestdag voor het eerst in jg.bruik.zullen worden genomen. H1LLEGOM. De nieuwe klok. In de etalagekast [van den heer B. A. Gopine is de klok ge ëtaleerd, welke ter gelegenheid van het pO-jarig Priesterfeest van den Zeereerw. Hear J. C. van Gross el, zijneerw. door zijn parochianen is aangeboden. Dit kunstig jminverk is vervaardigd door de bekende [firma B. ETjsbouts 1e Asten (N.-B. vol lens het nieuwe systeem, voorzien van een [gecompasecrde secondes]inger, en is van xmstante kracht. Veinder is het voorzien [van een zwaar slagwerk van heele en [halve uren. lie vier wijzerplaten met uur en minuut- fwijzer*, zijn in diameter 1.40 M. Verder s Jiet uurwerk gebouwd met zware kope ren wielen en stalen ronsels. De klok, welke in bovengenoemde etalage in wer king staat, ontlokte veler belangstelling. OEGSTGEE3T. Priesterfeest. Gisteren is door Z.D.II. den Aartsbisschop van Utrecht in de ka thedrale kerk de wijding van Prieterschap toegediend aan den eerw. heer II. C. Koel man. Donderdag 23 Augustus te halftien zal -ie neomist in onze parochiekerk gijn plechtige eerste H. Mis opdragen. Dertig jaren is het geleden, dat. een feooit dezer parochie de waardigheid van het Priesterschap mocht ontvangen. Het w.vjjle eerw. heer F. de Rooy, thans pas toor te Amsterdam. Van vcor -dien tijd is geen enkele priester uit Oeg-stgeest be kend. Niet te verwonderen is het daarom, dat de parochie dit feest met groote plech tigheid wenoeht te vieren. Bicnmpjesdag. De opbrengst van :1e Woen.enverkoop voor ..Herwonnen Le venskracht" heeft al'hier opgebracht de som van f 48.97»/£. Diefstallen. Een dezer nachten is van het dak der R.-K. school een hoeveelheid k»d gestolen In dien/e'fdert nacht zijn bij den smid N. twee fietsen uit de werkplaats meege- ïiomün. Maria-Congregatie in de St. Petrus-Parochie. Maar zelden is een feestviering zoo schitterend geslaagd, als gisteren de plechtige herdenking van den gouden jubel-dag- der Maria-Congregatie in de St. Petruskerk. Een heerlijk triduum had den congreganisten reeds devoot voor bereid op dit heuglijke feest, terwijl groote luister, drie dagen reeds, den eigenlijken daturn was vooraf gegaan. Heeds in het vroege morgenuur giste- •ri;'k hadden de leden der congregatie 2Jch gesterkt met de Hemelsche Teer spijze, als dank en hulde aan den mach tigen God en de hoogverheven Vrouwe Maria, als smeeking voor nieuwe krach ten in de naaste toekomst. Om half elf ving de solemneele Iloog- dienst aan, gecelebreerd door den zeer eerw, Directeur, ^ïsloor A. J. M. Ilaf- Kenscheid, met assistentie van de wel- bervv heeren kapelaans Van Santé en yan Veen, resp. als diaken en subdia ken en den weleerw. pater Wijtcnburg, priester van hel II. Hart, als ceremonia- nus. Na het eerste evangelie hield de zeer eerw. pater J. Croonen C.s.s.R. de feest- predicalie, naar aanleiding van de spreuk uit het Boek der Koningen: „Erat opus valdc bonum I-Iet was een zeer Ïrïi .wer^- gewijde redenaar wees (V)clgroolsche plan, voor 50 jaren ont wikkeld door pastoor.Van Wissen, uit gewerkt door de verdere directeuren, n|w het minst door den huidigen^ pas toor Hafkenscheid, die immer vol bezie lenden ijver de congregatie in veilige banen' leidL Verder herdacht de pater de pas overleden assistente, mej. Bertha van Wensen, die hopelijk reeds in den hemel met dit feest mede jubileert. Ten slotte richtte Z.Ew. zich lot de niet-leden met.den wensch, ook hen spoedig in de Maria-Congregatie te zien opgenomen. liet parochiale zangkoor voerde talent vol uit de driestemmige Mis van don Laurenzo Perosi, terwijl na de H. Dienst, het dameskoor der Congregatie tot be sluit zong de feestgroet, met de soli door mej. II. Bertels, en het feestlied. Voor die gelegenheid was het zangkoor ver sterkt met een uitmuntende kracht van vroeger. Een .wpord van bijzonderen lof komt zeker toe aan cle energieke directrice, mej. O. Schretlen en aan den organist- directeur van het parochiale koor, den heer Van Velsen, die beiden de zang nummers instudeerden. Want waarlijk, de feestliederen imponeerden, en maak ten indruk op de aanwezigen. Thans willen wij met enkele woorden een exposé geven van de inderdaad rijke en royale versiering der kerk. De Z.Ew. directeur heeft werkelijk moeiten noch kosten gespaard! Het Maria-altaar was behangen met een kostbaar gordijn in grijs-blauwe kleur, dat in breede plooien afhing van zwaar koperen roeden. Daarvoor ver hief zich het keurige Mariabeeld, het hoofd omstraald met een aureool van electriscli licht. Erboven nog. meer licht, waaronder de jaarlallen 19671917. Ver der boven de drie schoone altaren een macht van bloemen en planten. Onder het Mariabeeld zweefden in rein blauw licht de woorden „Ave Maria", terwijl een keur-collecfie witte rozen en bloe men geschenken van congreganisten en particulieren als 't ware een blan ken heuvel vormden naar het beeld toe. Het nieuwe vaandel, geflankeerd door machtige palmen, was geplaatst voor het zij-altaar van St. Elisabeth, 't Is een kun stig stuk werk van den heer P. P. Riet fort uit Haarlem. In een blauw, fond is een medaillon bewerkt, waarin de beel tenis van de H. Maagd. Daarboven prij ken in gouden schrift de woorden: „Ma ria-Congregatie", terwijl beneden het Leidsche stadswapen is aangebracht. Het geheel is aangevuld met een kleu renrijkdom van bloemen en ranken. 's Avonds half acht bleek de kerk te klein, alle geloovigen, die bij de sluiting wilden tegenwoordig zijn, een plaats te bieden. Velen moesten zich daarom met een staanplaats getroosten. Het plechtig Lof werd opgedragen door den Z.Ew. heer pastoor A. J. M. Hafkenscheid, terwijl als diaken en sub diaken fungeerden de weleerw. heeren kapelaans Van Veen en Van Santé, als ceremoniarius de weleerw. pater Wij tcnburg. In zijn slotpredicalie beval de Z.Eerw. pater Croonen den congreganisten aan, zich onder bescherming van Maria te stellen, naar aanleiding van het verhe ven gebed: „Sub tuum praesidium con- fugimus, sancta Dei genitrix: onder uwe bescherming nemen wij onze toevlucht, II. Moeder Gods." Ten slotte sprak de pater een hartelijk woord van geluk- wensch tot de gouden jubilaressen in de Congregatie, n.l. mej- M. van der Burg, mej. M. Rosdorffv. d. Valk, mej. Cath. Smulders, mej. A. van der Valk, mej. E. Veltman, mevr. dc wed. Wij ten burg— Soeker, mej. E. van Zijl en mej. Van Zon de Goede. Hierna begaf de geestelijkheid zich naar het St. Elisabeth-altaar,'waar de zeereerw. directeur het nieuwe vaandel inzegende. Een'schare van koorknapen met brandende kaarsen vormde bij de. inzegening de letter M., Maria's naam ter eere. Toen pater Croonen een korte lofrede op het vaandel had gehouden, en de be- teekenis ervan had uiteengezet, glorieer de eensklaps hel priesterkoor in een zee van electriscli licht, dat met de schitte ring van verguld en kostbare paramen ten een heerlijken aanblik bood. Nadat de Pauselijke zegen was ge geven, werd, onder het luiden der klok ken, spontaan den lofzang „Te Deum laudamus" aangeheven. Na het Lof werd door allen tot besluit gezongen het feest lied „Laat ons zingen, laat ons drin gen." Toen stroomde de kerk leeg... Men sprak nog lang na over het machtige feest, dat een succes is geweest voor de Maria-Congregatie niet alleen, maar voor de geheele parochie-van Sint Petrus. Moge de Congregatie daarom voort gaan in dezelfde oprechtheid het dia manten feest tegemoet, en moge zij dan tevens lange jaren het uitstekend beleid van haren directeur, pastoor Hafken scheid, ondervinden. Openbare vergadering der Textiel- arbeiders(sters). Gisteravond vergaderden in de Graan- beurs detextieiarheiderafe-ters) der vier organisaties dezer stad. Voor een vrijgoed bezochte vergadering traden als sprekers op de heeren G. Kamp uit Hengelo van ,,St. Lambertus" en J. Bevers uit En schedé van „De Eendracht". De heer Hendriks, '.id van bet bestuur van „De Eendracht" te dier stede, fungeerde als voorzitter en gaf het woord aan den heer Kamp uit Hengelo. Spr. gaf een overzicht van dén critiekcn toestand waarin de textielarbeiders!sters) op het cogenbük verkeeren en stelde als onomstootelijkc waarheid vast, dat de looncn slecht zijn. De abnormale tijds omstandigheden hebben de uitgaven der betrokkenen dusdanig doen stijgen, dat deze 60 a 70 pCt. liooger zijn dan de inkomsten. En daarom zijn de gecombi neerde besturen met elkander in overleg getreden,, o-m hij Rijk en gemeente te vragen, wat bij de patroons niet mogelijk is. De toeslag of vergoeding mèt het ont vangen loon blijft ver beneden datgene wat in gewone tijden wordt verdiend, zoodat er een gebrek komt aan alles, wijl niet meer kan woixLen gekocht voor wat verdiend wordt. Lange jaren is er ge tracht een machtige organisatie "tot stand te brengen, want onmogelijk is het, dat een gehuwde arbeider in het textielbedrijf met f 8 kan rondkomen. Gevolgen daar van zijn, dat allen uitgeput rijn, de ar beider uitgemergeld is. Daarom moet rr verandering komen. Spr. had gehoopt, dat de zaal lot in het uiterste hoekje gevuld zou zijn geworden, om als één man op te komen voor de belangen der textielarbeiders. Reeds is er in velé richtingen rondge zien oon verbetering te brengen in den jammerlijken toestand, want bet ligt toch voor d€ hand, dat, waar de uitgaven stij gen, ook meer loon moet ontvangen wor den. En daarom spoort spr. de aanwezi gen krachtig aan iot vakorganisatie voor de toekomst Daarna wordt een motie door spr. in gediend, uitsprekende de wenschelijkheid van tegemoetkoming door Rij'k- en ge meenten (luide toejuichingen). Hierna gaf de voorzitter het woord aan den heer Bevers uit Enschedé. Deze spr. schetst den hiiidigen oorlogst toestand, en hoe. wij, hoewel van oorlog vrij, toch, en niet in geringe mate, de gevolgen en ellenden er van ondervin den, zoodat we nu gebrek lijden aan het allernoodzake]ijfkste. Vooral de mindere stand, die. vóór den oorlog van de eene week in de andere leefde, en onder hen vooral de textielarbeiders. Eenig succes werd or bereikt met een actie om ioon9- verhooging; méér zou er verkregen zijn, wanneer alle arbeiders georganiseerd waren geWeest. Conferenties en correspon denties mochten geen verbetering bren gen, zoodat de toestand met den dag cri- lieher werd. Wijl de arbeider geen uit komst zag, werd zijn geestkracht vernie tigd, hij zelf geheel gedemoraliseerd. Als oorzaken van dezen ellcndigen toe stand geeft spreker op de eerste plaats een overzicht over de loonen, dié ook in normale tijden tot de laagste van alle be hoorden. Ten tweede de voortdurende stijging der eerste levensbehoeften, zoodat van overleggen absoluut geen sprake is. De derde oorzaak is d-e rantsoeneering op de grondstoffen, welke de e^lernood- lottigste gevolgen met zich mede Brengt, wijl er niet zooveel meer gewerkt wordt en derhalve minder ioon ontvangen wordt. Verbetering moet er dus komen, maar geen verbetering, als noodig is, kan ver kregen worden. Wanneer de toestand weer normaal wordt, wanneer de wereldmarkt weer alles opslurpt, dan ook sullen wij, aldus spr., van onzen kant trachten te verkrijgen, waarvan nu de mogelijkheid niet aanwezig is. de toestand' weer normaal wordt, wan neer da wereldmarkt weer alles op&lurpt, dan ook zullen wij van onzen kant trach ten te verkrijge.n, waarvan nu de moge lijkheid niet aanwezig is. Spr. deelde mede, dat er een conferentie was aangevraagd in Dén 'Haag', ter behar tiging van de belangen der betrokkenen. Zoo de regeering geen gehoor geeft aan d'e rechtmatige verlangens, dan heeft de regeering de verantwoordelijkheid van de daden «Ier arbeiders, die door gebrek, aan levensbehoeften niet meer weten wat zij doen. Na deze redevoeringen leest de voorzit ter de volgende motie voor: ;,De vergadering van Textielarbeiders, g'ehoad'en te Leiden op Woensdag 15 Aug. 1917 in de Graanbeurs, ter bespre king van den huidigen toestand der tex tielarbeiders in het algemeen; constateert, dat die toestand onhoud baar is geworden, en draagt den besturen der Textielarbei dersorganisaties op, zich dienaangaande zoo spoedig mogelijk in verbinding te stellen met de autoriteiten van Rijk en Gemeenten". Deze motie werd met algemeene stom men aangenomen, waarna de voorzitter de sprekers en aanwezigen dankend, de vergadering om 10 uur sloot. Voor het examen Hoogduitsch 1. o. is te 's-Gravenhage geslaagd de heer G. Visser. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het examen Duitsch 1. o. mej. G. Kroes. Dr. A. H. v. Eek, conrector aan het. gymnasium alhier, herdenkt Zaterdag 1 September den dag, waarop hij 25 jaar geleden het ambt van leeraar in de oude talen aan het gymnasium alhier aan vaardde. De gemeenteraad van 's-Grae.nhage heeft benoemd tot onderwijzeres aan de openb. lagere school eerste klasse aan de Messstraat mej. .T. G. S. van Venetië, alhier; en tot onderwijzeres aan de openb. burgerschool aan de Wilhelmina van Prinsenstraat mej. M. A. Hoks, mede alhier. Roomsche Agenda. DONDERDAG. Leiden, Prediker, ver plichte ledenvergaderingvak groep naaisters van den Ned. R.-K. Naaisters- en Kleerma- kerybond. VRIJDAG. Leiden. Gebouw Prediker, 8 uur 's av., vergadering afd. Leiden Ned. R.-K. Gxafischen Bond (met Aspiranten). Spr. een rijgestelde. (Zie verder in Het Orgaan. daan omtrent de Voedselvoorziening, en dat exemplaren van de eerste dezer me dedeel ingein voor belangstellenden ter se cretarie der gemeente (kamer no. 10) kos- [eioos verkrijgbaar zijn. Verkoop van zachte zeep. De burgemeester der gemeente Leiden brengt ter algemeene kennis dat de minister van Landbouw, Nijverheid en Handel*heeft goedgevonden te bepalen: 1. dat onder zachte zeep moet worden verstaan alle zeepsoorten, die niet ver kocht worden in stukken of poeder- vorm; 2. dat in het klein geen andere zachte zeep mag worden verkocht dan die, welke een vetzuurgehalte heeft van ten minste 39 pet. Zceterwoude. Hedenmorgen werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis voor den heer J. P. Dijkman, in café Deckers. Ingeschreven werd door D. Jong te Leiderdorp voor f 8844; J. Iioogendoorn Leiderdorp f 8230; de firma de wed. M. Witsenburg, Zoeterwoude, f 6584; J. van Driel, Koudekerk, f 6500; D. Leenheer, Leiderdorp f 6466; II. J. v. d. Velde, Lei den, f 6090, en H. de Graaf, Koudekerk, f 5960. Het werk is gegund aan den laag- sten inschrijver. VERKOOPiNGEN. Te verkoopen. 17 Augustus. Warmond. Hotel de Zon. Not Frijlinck. 7.30 uur n.m. Veiling van 3 huizen. Leiden. Nutsgebouw, Steenschuur. Deurwaarder J. G. G. 's-Gravendijk. 10 .uur v.m. Verkoop Meubilaire goe deren. KERKNIEUWS H.H. wijdingen. Z. D. II. de Bisschop van Haarlem heeft clen 15den Augustus in de kathedraal te Haarlem de H.H. Wijdingen van het Dia conaat toegediend aan de Eerwaarde heeren: S. Braakman, H. M. J. van Hou ten, J. J. Lauwrier, Th. W. Pichot en J. W. H. Schmidt; en van hel Priesterschap aan de volgende Weleerwaarde heeren: N. L. A. Ammerlaan, J. P. Bik, A. L M. Busch, K. F. Elsenbroek, J. C. de Groot, A. J. M. v. d. Horst, G. Karsten, J. Ko nijn, C. de Koster, J. J. A. Kuilman, G. H. E. Mudde, A. L. Onderwater, G. A. Ruigewaard, H. J. A. Theissen, H. W. v. d. Waarden, L. J. II. Wolf. Laatste berichten. Gcmsentelijke Aankondigingen. Voedselvoorziening. Dc burgemeester van Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen, dat vanwege het departement van Landbouw. Nijver heid en Handel, in dc vervolge van tijd tot tijd medcdeelingen zullen worden ge Beschouwingen over het vredesvoorstel van den Paus. LONDEN, 15 Aug. De „Westm. Gaz." uit, in een artikel over het vredesvoorstel van den Paus, de hoop, dat de geallieerde regeeringen het zorgvuldig zullen over wegen en zich niet laten verleiden, het krachtig van de hand 1e wijzen door het [Verontrustende denkbeeld, dat het een Duitsche intrige is. Indien het dit is, d'an is dit een reden te meer om 's Pausen voorstellen eerlijk en verstandig te be handelen. Wegeng gebrek aan plaatsruimte moeten wij eenige verslagen van priesterfeesten e. a. tot een volgend nummer uitstellen. Tengevolge van stoornis in de telefoni sche geleiding is het marktbericht van Gouda heilAn niet in ons bezit gekomen. Marktberichten. ZOETERMEER Paardenmarkt Woensdag waren ter paardenmarkt aangevoerd: 380 paarden en 30 veulens. De handel was lang zaam. Voorts nog eenige vechtpartijen DELFT, 16 Aug. Vee. Vette koeien 1ste qual. f250 a 500, dito 2e qual. f150 a f250, kalfkoeien le qualt. f250 a 375, dito 2e qual. f150 a 250; i vaarlcoeien le f180—350 dito 2e qual. f100 a 180 Magere Varkens f8 a 50 Biggen fl a 8, Nuchtere kalveren 8a36. Paaiden f 100 a 400. Rundvleesch per kilo fl,40, 1,24, 1,08. 274 Runderen, 2 paarden, 9 Vette Kalvc^ ren, 66 Magere Kalveren, 3 Veulens, 577 scha pen of lammeren, 172 Varkens, 279 Biggen, 5 geiten of bokken. Boter geen noteeringAanvoer 52/8 6/16, wegende 1100 Kg. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen vanlOAug. 1917, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: ruim 760 Zuid- Duitschland. Laagste barometerstand: 74S.2 Stockholm. Verwachting tot den avond van 17 Aug. Temperatuur hedenmiddag 4 uur, 68 gr. Fahrenheit. Meest matige wind uit Westelijke richtin gen afwisselende bewolking, "waarschijnlijk enkele regen of onweersbuien, iets koeler, temperatuur 17 Aug. Zon op 5,49. Zon onder S,19 Licht op 8,49. Hoogste waterstand in Katwijk 17 Aug 2,25 Advertentiën. Dr. WEEBERS heeft de practtjk Terstond gevraagd. In een klein gezin te Oegst- geest. Brieven bureaji "Leid sche Courant" onder No. 1551. Er biedt zich.aan een R.K. Burgerdienstbode, liefst in de stad of in de onmiddel lijke nabijheid. Brieven aan den agent dezer Courant VAN SCHAGEN, te Zoetef\voude, Dorp. 1527 Gevraagd Een R.K. Huishoudster Liefst van builen, door M. COZIJN, te Hillcgom, Oosteindelaan 52. 1502 Er biedt zich aan, voor terstond of later eene nette Brieven No. 49, Adv. Bureau A. RAAPHORST Hz., Lisse. 1545 R>K. Huishoudster Biedt zich aan. Brieven A. VAN Tienen Voorschoten. 1046 Aan de STEDELIJKE FABR1E- KEN VAN GAS- EN ELECTRICI- TEIT, te Leiden, kunnen worden geplaatst: bekend met het maken van aanslui tingen. Solicitaties met volledige inlichtin gen omtrent leeftijd, tegenwoordigen werkkring en verlangd salaris uitslui tend schriftelijk te richten aan de Directie. 1534 Het R.K. Armbestuur van Boskoop zag gaarne een jongen geplaatst p.l.m. 14 jaar, bij een landbouwer Zich te wenden R.K. Armbestuur van Boskoop. 1535 TE HUUR: voor lof2 knappe menschen.Dnmlaan 40B, Leidschendam. 1537 Te huur gevraagd een huis en veestalling voor 7 9 8 koeien in den omtrek van Leiden. Franco brieven onder No. 1540 bureau van dit blad. Te Huur: 2 ongem. Kamers met pension, voor zien van gas en stookplaats. Zeerge schikt voor alleenwonend Heer of Dame; ofwel aan hetzelfde adres ge legenheid voor nette commensaals. Heerengracht 11. 1530 TE KOOP Pl.m. 200 roeden gras. Voor te hooien of te grazen. Tc zien en te bevragen bij de' Wed; P. VAN DER GEEST, te Stompwijk. 1526 Hef kantoor van Mr. P. E. BRIËT, Advocaat en Procureur te Leiden, is verplaatst van Oude Vest 53, naar Steenschuur 14. Telefoonnummer blijft 211. Het kantoor van den Voogdijraad te Leiden, is verplaatst van Oude Vest- 53 naar 1525 NOORDEINDE 25. Telefoon No. 1472. Het kantoor is geopend van lOtot 3 uur Spreekuren van den Secretaris Zaterdag-avond van 8-9'/2 uur, andere werkdagen van IV2—2l/2 uur. Handelscursus „KENNIS IS MACHT", te LEIDEN. Aan belanghebbenden wordt let kennis gebracht, dat voor do in schrijving van nieuwe leerlingen zitting zal worden gehouden in net gebouw van de Openbare School 2de 'klasse aan de Oude Vest, op Woensdag en Donderdag 29 en 30 Augustus a.s. van 7-3 uur 's avonds. Overlegging van inentingsbewijs is verplichtend en bewijs van geboorte inschrijving gewenscht. 1528 HET BESTUUR. Wegens brand-en waterschade MORGEN, Vrijdag IO uur in het Nutsgebouw Steenschuur alhier, zal ten verzoeke van den Heer H. C. LANGEZAAL, Meubelmakor alhier da Openbare Vrijwillige plaats hebben om contant geld v»o een groote partij Meubilaire Goe deren, breeder geannonceerd. 1550 Deurwaarder 's GRAVEWDUK.

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 3