sistit- BEDIENDE P. HEEMSKERK f |0P „DEN BURCHT ADVERTENTIEN. Schoenwerk. CONCERT FLINKE R.K. DIENSTBODE Huisnaaisters Loopjongen Elfictricitfiit Gas-WIaatsch. 's Molenaarsbrug, Ijskasten, Hooikisten, Gas-Comforen, Gas-Fornuizen. J. L. Creyghton, De Nieuwe 69 Haarlemsche Courant IDe Tilburgsche Schoenen-Compagnie ij Hedenavond 8 uur Warmond G. DE WINTER ENGROSHANDEL J. P. DE LA RIE Boommarkt. Tadmor-Palmyre Comp. Leger en Vloot. Inschrijving voor den landstorm. (Jaarklassen 1899 en 1898). De minister van Oorlog heeft bepaald, dat de inschrijving voor den landstorm voor zooveel zij geboren in 1879 of in 1878, moet zijn tot stand gekomen op 15 October. De kennisgevingen nopens de inschrij vingen zullen door de burgemeesters zoo spoedig mogelijk worden gedaan. Evenals voor de jaarklassen 1901 en 1900 het geval was, zullen ook van de in 1878 en 1879 geboren personen in 5 groepen worden ingeschreven. Voor zooveel noodig is er de aandaclU op gevestigd, dat onder de vrijgeloten (groep 5) zijn te verstaan zij, die tot den dienst bij de militie aangewezen, maar niet ter inlijving bestemd geworden zijn Ten behoeve van de inschrijving zul len o. a. uit de militieregisters de namen worden opgespoord, van de in 1878 ge boren personen, die door het stellen van een plaatsvervanger den dienst bij de militie niet zelf hebben volbracht. Nog is er de aandacht op gevestigd, dat ook van de ingeschrevenen der jaar- Jdassen 1899 en 1898 een deel wèl en een deel niet, althans voorloopig niet, tot dienst kan worden verplicht- De burgemeesters zijn uilgenoodigd vóór 20 October aan den betrokken com missaris der Koningin een opgave te zenden van de getallen van alle voor de jaarklasse 1899 en 1898 in hun gemeente voor den landstorm ingeschreven per sonen. De keuring voor die jaarklassen zal vermoedelijk in de tweede helft van Oc tober en voorts in November en Decem ber worden gehouden. Colporteer-verbod, De Opperbevelhebber heeft bepaald, dat het colporteeren onder militairen, in militaire gebouwen enz., alsmede aan boord van schepen, kazernes of inrich tingen der zeemacht aan wal niet mag plaats vinden dan met toestemming vaif den betrokken commandant. Bij het beoordeelen of deze vergun- ning al dan niet kan worden verleend moeten de commandanten zi'cH op het standpunt stellen dat colportage van politieke partij-organen, van welke rich ting ook, ontoelaatbaar is. Bij het leger zul'en proeven genomen worden met hakbe schermers van hard hout die onder de hakken van het .schoei sel rnet nageltjes worden bevestigd. Zij dJienen ter vervanging van de ijzeren hak- heschermers waarvan men bij de aan schaffing moeilijkheden ondtervindlt. SPORT. Legerdag te Gouda. Hoewel de plannen voor den Leger dag nog geen vasten vorm hebben aan genomen, kan toch reeds worden ge meld dat de 31e Augustus geheel in het leeken zal staan van Ons Leger. Het zal .dien dag aan niets ontbreken wat strek ken kan tot bevordering van het doel: „zonder een bepaald stelsel voor te slaan het Nederlandsche volk te over tuigen, dat voor de handhaving van ons onafhankelijk volksbestaan noodig is een zoo sterk mogelijk leger, uitstekend bewapend en geoefend en steunende op de sympathie der natie." In den vroegen morgen zal een muzi kale reveille plaats hebben, waarbij eenige muziekkorpsen een rondgang door de stad zullen maken. Terwijl deze muzikale optocht langs Gouda's stralen gaat, zullen de pontonniers uit Dor drecht een pontonbrug slaan over den Usel, en zoodra deze gereed is, trekken achtereenvolgens de militaire wielrij ders, een compagnie jagers uit Den Haag, een peleton mitrailleurs en een batterij veld-artillerie daarover. Dat be looft een interessant militair schouw spel te worden, dat velen waarschijnlijk nog nimmer hebben aanschouwd. Deze groote militaire optocht zal daarna met muziek aan het hoofd van den troep, een marsch maken door de stad. Het ligt in het voornemen in den na middag op het Schietterrein verschillen de militaire demonstraties te doen plaats hebben, waaraan alle hiervoor ge- noemde troependeelen zullen deelne men en waarbij bovendien één van onze militaire vliegers zijn medewerking zal verleenen. Den militairen zal een genoeglijken avond worden bereid. Op de Markt zal een concert plaats hebben en een vuurwerk, door de Ver- eeniging Gouda Vooruit aan het Comité aangeboden, zal de feestdag van 31 Augustus sluiten. „N. Grt." Personr.n, die zich in Leiden hebben gevestigd. Mej. S: Geerlsma, St. Jacobsgracht 22. Mej. L. Sluijmer, Rapenburg 86. L. J. Plemp van Duiveland, Rapenburg 115 Mej: N. v. d: Water, Anna Pauiowua- slraat 32. Mej. P. M. C. Olfers, Aalmarkt 19. J. H. D. Kammeijer, chef-druki£e>r, Utr. J aagpad 16a. Mej. Chr: M: Simonis, dienstbo.ie, Plant soen 105a. P. M. Sontrop en gezin, klerk rijksbil:. Oude Rijn 124a. Mej: A. M. Wijnants, dienstbode, Iloogc Rijndijk 6. Dr'. Ph'. S. van Ronkel en gezin, O.-I: ambtenaar, Zoeterwoudsehe Singel 44. Mej. L. Ivedde en gezin, Oude Rijn 48. Mej. A: C: A. Mutsaers, Haarlemmer straat 126. D. Biersteker, Rapenburg 119. Mej. B. E. A. Vercoullie, modiste, Bree- straat 99: R. Bijkerk en gezin, bouwkundig-opzichter Heerenstraat 108. Mej. J: van Kleef, dienstbode, Rijnkade 13. Mej. B: Glaser, ass. huishouding, Bree- straat 161. Mej. A. A. M. v: Duijker, dienstbode, St: Jozefsgesticht. L. Mooij en gezin, schipper, Pasteurstr: 44: Mi'. J. P. A. Francois, Rapenburg 601 W. Rietveld, Morsehweg 20: Mej: J. C. Vlaswinkel, Haarlemmer5r,r: 62. Me|. Th. v. d'. Meulen, Haarlemmerstr. 163a C. B. Zon, kantoorbediende, Hooigracht 75: Personen, die uit Leiden zijn vertrokken. Mej. M. S. E. Nering Bögel, Voorburg, Laan van Oostenburg 31. W. Suermonclt, R'dam, Westersingel 84. Mej. N. Hofland, Soboveningen, Nieuwe Parklaan 119. B. de Bruijn, Sassenhedm, Zand sloot- kade 25. M. Scheltema., Eist (G.). Mej. J. H. Snel, Den Haag, Waalstr. 14. Mej. W. J. M. Broekema, Oegstgeest, Rijksstraatweg 49. Mej. S. Starkeruburg, Den Haag, Laan Copes 73. Mej. Cuppen v. d. Stok, Tilburg, Zomer straat 1. Mej. Q. M. Luijtjes, Ginneken. Wed. v. d. Linden—Keulemans, Den Haag, Wesiteindie 88. P. J. Kloosterman, Den Haag, Hondiius- straat 21. Mej. C. A. Groenendijk, Deni Haag, Schenkweg 362. W. M. G. A an Rossium, Rotterdam, Sch'ie- kade 130b. Mej. J. ldtenburg, Oudishoorn, Van_ Ree- denstraat 338. H. Lamme, Utredh't, Lijsterstraat 37. G. van Doornie, D.rumpt. Ch. L. Th. Heijnsius;, Amsterdam, Hugo de Grootkade 18 III. H. v. d. Weeirden, Haarlem, de Witstr. 45. H. C. M. A. Pufkus, Hengelo (O.), Wee*- menatraart 6. Mej. W. A. van: Bentum, Amsterdam, Frans Halstraat 47 II. Mej. Braveniboerv. Hulst, Terschelling, Torem&traat. Mej. J. Molenaar, Scheven-mgenj, Kolen- wagenslag 167. G. H. Schaap, Muiden, Hotel Hoek van Holland). L. Hoorweg, Vel sen,, DriehukerstraaAweg H 20a. Mej. HaringRietmeijer, Zoete rvvoude, GisetteStraat &4. J. Rijstenbil, Amsterdam, Van Wouw straat 160. Fr. H. II. Stmnk, Den Haag, Fisscher- straat 180. G. Schiaaf, Schoonhoven. P. J. F. Engels, Zoeterwoude, NannlLe- straat 26. A. C. J. Fr. Uittenboigaard, Haarlem, Scheermesstraat llrood. Mej. M. M. v. Winsten, Warmond!, Schoot dam 128. IT. A. de Bruyn Koips, Amsterdam. Over toom 300 III. R. Lorentz, Haarlem, Zijiiweg 76. Mej. Helena Mei jar, Amsterdam, Tolstraat 94. ALLERLEI. Een broodverbod. Hoewel brood algemeen beschouwd wordj ate het voedingsmiddel bij uitnemendlh'eii^ heeft de Framsdbe geneesheer Pr. Sahoi> rand onlangs aangetoond:, dat tal (huidziekten, waaraan speciaal corpulent personen lijden, veroorzaakt worden dioor overmatig broodgebruik. Wanneer die. zelfde ziekten bij magere memschen oprt/re. dien, vertoonen ze een Iheel ander Mekte- beeld. Op het dieet, dat de medicus zijn patd nten voorschrijft, worden boonen en erwten geschrapt, terwijl over brood niet gerept wordt. Verstandig doet men echte* om alle brood te weigeren. Dr. Sabourand heeft geconstateerd, dart, een absoluut broodverbod een onmiddellijke verbetering deed optreden. Ook voor magere menschen beveelt Dr. Sabourand veimindering van broodgebruik aan, want alle huidaiekten, die vei'gezeJd zijn van maagstoornissen, worden daardoor in korten tijd gunstig beïnvloedt. Houten tapijten. Door den Zweedse hen ingenieur Albin Horlin en den Stockholmschen fabrikant Lindberg is een metbode uitgevonden om een parketvloer 9amen te stellen, waarbij slechts een klein gedeelte van het vojr een parketvloer benoodigde hout vetreischt wordt. De deelen hout, waaruit het parket is samengesteld, worden heel dun gesne den, ongeveer 5 m.M., en dan op een on derlaag van inleghout tot 'n soort parket tapijt verwerkt. Deze houten tapijten moe ten onder hoogen druk vervaardigd wor den in speciaal daarvoor geconstrueerde persen en dan in bijzondere elroogovena gedroogd. Ze worden in afgepaste groot ten gemaakt en kunnen onmiddellijk op den ruwen cementbodem gelegd worden, wat tegenover het thans gebruikelijke systeem een groote besparing beduidt. De prijs van het nieuwe fabrikaat, dat reeds in den herfst op de markt, gebracht zal worden, komt ongeveer overeen met den vrede pri ja vani een goed inlaid liinoleum. Geboren: ANTOINETTE FRANSISCA MARGARETHA MARIA Dochter van H. M. PIERROT. M. P. M. PIERROT—Baatek. Leidex, 10 Aug. 1917. 1409 Voor direct gevraagd, voor Den Haag, in een klein gezin, geheel zelfstandig 'en proper kunnende werken en burgerpot koken, heeft hulp van Dagmeisje Loon f 173 met verbooging, plus f30 waschgeld. Zonder goede getuigen onnoödig zich aan te bieden. Reiskosten worden ver goed. mits aangenomen. Brieven of in persoon aan Mevr. v. n. VEN Lange Poten 21, Den Haag. 1406 Op het atelier van F. L. WENNING, Breestraat 175, MEISJES gevraagd van 13 a 14 jaar, om het naaien te leeren. 1399 Dienstbode gevraagd, zelfstandig kunnende werken v.g.g.v. Brieven Bureau van dit Blad onder No. 1401. gevraagd, hoog loon, vast werk. F. L. WENNING, Breestr. 175. 14G2 Voor SPOEDIGE indienst treding wordt op groot fabrieks- kantoor gevraagd een r. Brieven met opgaaf van leeftijd v/aar werkzaam, referentien en verlangd salaris onder No 1408 Bureau van dit Blad. gevraagd, 15 a 16 jaar. BREESTRAAT 175. 1400 Sjalotten en St. Jansuien te koop gevraagd, per H.L. of per gewicht, alsmede Dubb. Enk. en Riesenboonen, te veld, door 1335 JAC. BERBÉE, Voorhout. Een flinke GEVRAAGD. Bureau: Leidsche Courant, Steenschuur 15. TE KOOP Hen westlander, groot 12 ton. Te be vragen bij B. v. d. LAAN, Alfen (Hoorn j. 1353 Naamlooze Vennootschap v h. DE VRIES STEVENS, LEIDEN. VVinstdeelend Dividendbewijs No. 2 der 6 pCt, Cumulatief Preferente aandeelen is van 1 September a.s. af betaalbaar bij de Nationale Bankvereeni- ging te Leiden met 3 pCt. of f 15.-- per aandeel van f500.-- 1404 DE DIRECTIE. Dijkgraaf en Hoogheem raden van Rijnland maken bekend, dat wegens defect aan de scheepvaart door die brug Sot nader bericht is gestremd. Dijkgraaf en Hoogheemraden 1397 van Rijnland, PIJNACKER, Dijkgraaf. C. W. v. d. POT Bz., Secretaris. Achtergebleven in den winkel: Etui met Rozenkrans. Terug te bekomen bij Firma H. M- BIESIOT, Haarlemmerstraat 164-166. 1396 Inlegboter voor a.s. winter verkrijgbaar tegen maximumprijs. Prima inlegboter in vaten of potten naar keuze. Van ouds bekend adres Firma C. DE BKUIJN, Stonipwijk. 1403 Groote voorraad bij140 AALMARKT 25. Voor Haarlem en omstreken het aan gewezen DAGBLAD voor advertentiën. - Vraagt Proefexemplaar. - GEVRAAGD voor het Engros Magazijn een aankomende Zich te vervoegen Vrijdagavond tusschen 7 en 8 uur, bij iswi ■11111^ I 192 Haarlemmerstraat 192 j| Groote voorraad solied M Concurreerende Prijzen. Stafmuziekcorps 4de Reg. Infanterie Directeur de Heer GERARDUS DIK. Bij ongunstig weer, evenais vorige maai, in de „Graanbeurs". FEESTPROGRAMMA. Vanaf HEDEN zal voor als Agent onzer Courant optreden, de heer tot wien men zich gelieve te wenden voor het opgeven van Abonnementen en Advertentiën. VOORRADIG DE IMPORTSIGARETTES: Al Hayat No. 1 Batschary Konsul Tacos Goldnixe f 0.03 f 0.021/2 f 0.02 f 0.03 f 0.03 f 0.02 Pangalos Petit Frisco Horace Humber No. 18 Mattern f 0.021/2 f 0.021/2 f D.021 f 0.03 f 0.03 f 0.03Vo f O.OU/a Size C (goldtipped) f O.03 f O.OF/a Cambrigde (plain) f 0.02 f 0.02 (goldtipped) f 0.02 f 0.021l2 Bouquets f 0.02V2 Levering uitsluitend aan den Handel. P. C. C. kork Godcrest Size A (goldtipped) B (plain) Gevraagd. 1099 alle goeclkoope cn handelssoorten Tulpen en Crocessen, per H.L. contant, ook Preiplanten gevraagd, door G. S. VERBIJ, Sassenheim, Telef. 494. Adverteereo doet verkoogeo.

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 4