BINNENLAND. 7% ivee zou. hebbé de E> 8 cessie» Ui. den rug ?t, da jd eei ijl hij erbret n Gii opzei Hen or he -al ko k vat Van den, t een zijn gedii hel >P he iiesse gunn chrif; ten mind i Gij! le-n i als •ochie Ike ft STADSNIEUWS. R.-K. Naaisters. Voor de R.-K. vrouwen en meisjes, werlk- zaam als atelier-, verstel- of huisnaaisters, is er een zeeur belangrijke vergadering uit- „efchreven in het gebouw „Prediker" jaiivofe-ensteeg* Deze vergadering zal hedenavond plaats vindon om 8 uur. Als spreker zal optre den oe heer Van Diemel, secretaris van den Ned. R.-K. Kleermakers- en Naaisteis- bond. Dat organisatie ook voor de personen, werkzaam in deze branche, noodjg is, be hoeft toch zeker wed geen betoog. Een enkel voorbeeld slechts: In een der grootste ateliers in onze stad de naam doet op 't oogenblik niets ter zake - is aan de meisjes dirie vrije dagen verstrekt, z.g. mot behoud van loon. Bij e?n juiste berekening echter bleeik, dat de meisjes deze vrije dagen, voor een ge deelte zelf mosten betalen! Krachtige organisatie zal in, zulke toe standen verandering moeten brengen. Welnu, vanavond krijgt men de gelegen heid om tot de organisatie toe te treden. Alle R.-K. meisjes zijn dus hedenavond om 8 uur in Prediker! Gisteravond ie B. Z., miücien van het Ie Reg. Veld-Art. alhier, gevankelijk uit Amsterdam binnengebraeht.Z. heeft gedu rende tien laatsten tijd de omgeving on veilig gemaakt wegens zijn talrijke rij wieldiefstallen en werd Woensdagmiddag te Amsterdam op heeterdiaad. betrapt Hij is tevens al geruimen tijd deserteur en reeds twee maal uit een arrestanten lok aal ontsnapt. Thans is hij weder aan de mili taire autoriteiten overgeleverd c-n op Gra- vensteijn in verzekerde bewaring gesteld, waar hij streng wordt bewaakt. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het examen Franc-ch m. o. akte A, de heer F. 11. van Zimmeren. Prof. mr. jhr. W. J. M. van Eysinga, hoogleeraar in het volkenrecht, die in het Hopital Wallon een operatie heeft ondergaan, is thans zoozeer in beter schap toegenomen, dat hij morgen deze inrichting zal kunnen verlaten. Een bewoner van de Zandstraat had dezen middag te veel aan Bacchus ge offerd, en kwam daarom niet zeer nuch ter thuis. Hij zocht ruzie met zijn vrouw, en sloeg uit kwaadaaardigheid enkele ruiten in, waardoor hij zich aan den rechter pols verwondde. Hij is naar het Academisch Ziekenhuis gegaan, om zich te laten verbnden. Dat de biggetjes nog uiterst laag in prijs zijn, blijkt uit de Leidsche markt- noteering van heden. Voor 50 heele cen ten is men gelukkige eigenaar van een big! Gemeentelijke Aankondigingen. UITGIFTE BONS. De burgemeester der gemeente Leiden brengt ter algemeene kennis, dat voor de week van 11 lot en met 17 Augustus geldig worden verklaard Bon no. C 12 voor lonsrijsthl4 ets. Bon no. G13 voor 1 ons groene erwten. Bon no. C14 voor 1 ons zeep. Bon no. G15 voor %ons vet. Brandstoffen tegen verlaagden prijs. Naar wij vernemen, is door B. en W. dezer gemeente in algemeenen zin in stemming betuigd met een adres van het Amsterdamsch gemeentebestuur aan den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, inzake de beschikbaarstel ling van brandstoffen tegen verlaagden prijs, en zulks op den voet van de Dis- tributiewet 1916, zoodat 9/10 van de kos ten zouden komen ten laste van het Rijk en 1/10 ten laste van de gemeenten. Ons gemeentebestuur is echter van meening dat de beschikbaarsteling 'van brandstoffen zou moeten plaats hebben op rabalbons en dat de welstandsgrens niet mag worden gelrokken naar het aantal haardsteden, doch naar het inko men. Maximumprijzen vcor gezouten varkenis- vleesch. De Burgemeester van Lelden; gelet op de heschflkkinig van Z Ex. den Minister van Landbouw, Nijverheid! en Hands], d.d. 7 Augustus j.l., brengt teir 'kermis van de ingezetenen, dat voornoem de Minister heeft goedgevonden: In afwijking van het, ter plaatse be paalde bij zijne beschikking van 30 Juni 1917, No. 54187, Afd. IlandcQ, ingevo-lge die ®rtt. 2 en 8 der Dtetriibutaewet 1910 voor de gemeente Leiden, vast te etellen de navolgende maximumprijzen voor gezou ten varkencvleesch: per Vè K.G. gezouten fricandeau f 0.75 rollade - 0.75 •karbonaden - 0.65 magere lappen - 0.65 doon egen lappen - 0.50 vette lappen - 0.45 gehakt - 0.55 vet spek - 0. 45 mager spek - 0.55 krabbeltjes - 0.40 kruisschijf - 0.1G hamschijf - 0.45 De thans voor deze gemeente bestaande ttiaxiffnumprijzen voo,r varkensvleasen b'lij- van voor versdh va.rkenisvleesch an toe- Door de wed. W. J. Kuiper—Wij ten- burg te Leiden is een verzoekschrift in gediend om verlof voor den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank, voor ..gebruik ter plaatse van verkoop, in den winkel en het aangrenzend vertrek van het perceel Nieuwe Be-es ten markt 4. Aan P. J. Lugtigheid is vergunning verleend tot het uitbreiden van de tim merfabriek in perceel Oude Vest 89. Sociale berichten. Permanente commissi^ inzake crisis maatregelen. Op verzoek van den minister van Landbouw had de Commissie Woens dag 8 dezer een zeer uitvoerige bespre king met den directeur van het Rijks bureau voor steenkolendistributie. Het door de Commissie aan den Mi nister gezonden adres vormde het on derwerp van bespreking, waarbij bleek, dat het voorshands onmogelijk is van de vastgestelde regeling af te wijken Het door de Commissie gevraagde minimum-rantsoen van 16 H.L., bleek onbereikbaar, omdat de daarvoor be- noodigde hoeveelheid van 6,000,000 II.L. er niet is, tenzij een belangrijke hoe veelheid aan de industrie wordt ont trokken, wat zeker onverdedigbaar is. Ook bij verlaging van alle rantsoenen tot 12 H.L. zouden de laagste rantsoe nen slechts met 1 H.L. te verhoogen zijn. De directeur verklaarde nog eens in een perscommuniqué de aandacht te zullen vestigen op dat deel zijner circu laire. waar verklaard wordt, dat voor een ieder slechts het minimum-rantsoen van 12 H.L. vaststaat. Voorts dient de aandacht gevestigd op de verklaring van meerbedoelde circu laire, dat verhooging van de rantsoenen van klasse III en hooger (17—22 H.L. en meer) is uilgesloten, waaruit valt op te maken, dat dit niet het geval is voor de lagere rantsoenen. De commissie kreeg den indruk, dat, afgezien van plaatselijke omstandighe den welke een verhooging van de 12 H.L. rantsoenen kunnen veroorlooven, bij een eventueel strengen of langdurigen winter de minimum-rantsoenen voor een wijziging, in gunstigen zin, vatbaar zijn. Betreffende de gasrantsoeneering ver klaarde de directeur dat druk gewerkt wordt aan verzameling der gegevens voor de samenstelling van het op 1 Oc tober in werking te stellen winterrant- soen. De door de commissie gegeven cijfers en wenkén zullen daarbij tevens dienst doen. Om in arbeiderskringen een bedui dende gasbesparing mogelijk te maken, gaf de commissie in overweging van regeeringswege eenvoudige kookkachels legen billijken prijs beschikbaar te stel len, welke Iegelijk voor verwarming en voor voedselbereiding kunnen dienen. Voor arbeidersgezinnen in de groote steden, die op deze wijze wenschten te bezuinigen, doch steeds op gas kookten, is de huidige prijs van foruizen onbe taalbaar. De Commissie lichtte tot hoe zij het mogelijk achtte, dat zulke eenvoudige zoowel gegoten als geslagen kachels, in vrij groole hoeveelheid binnen korten tijd beschikbaar kunnen zijn. In het onderhoud, dat ruim 3 uur in beslag nam, verklaarde de directeur, zoowel deze laatste, als de overige gege ven wenken, zeer ernstig te zullen over wegen. Land- en Tuinbouw. De groote plantcnkeurïng te Leiaen., De groole plantenkeuring, die vanwege de Ned Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde op 7, 8 en 9 September in de Stads gehoorzaal te Leiden gehouden zal wor den, blijft :1e aandacht trekken, wat wel blijkt uit de beschikbaar gestelde eere- prij.zen. Het Koninklijk Huls giing in deze voor, door H M, de Koningin. H. M. de Koningin-Moeder en Z. K. H. Prins Hen drik, werden zilveren medailles beschik baar gesteld. Het gemeentebestuur van Leiden gaf een zeer fraaie bronzen me daille. die slechts weinig wordt verleend; dc burgemeester van Leiden schonk een verguld zilveren medaille, evenate de L-.id- sehe Tuiniers- en BIoomisten-Veroemiginig, terwijl de Veceeniging tot Bevordering van hel Vreemdelingenverkeer een bijzonder mooie plaquet (zilveren) sdhorak. Verder zijn nog beschikbaar de Viruly-medaille en twee zilveren medailles, één a's bij zondere prijs voor de verdienstelijke Ne- deriarwtecbe aanwinst en één voor de beste Dahlia. Verder zijn voor orchideeën of bloemen van orchideeën een bedrag van meer dan f 10C aan prijzen beschikbaar en zijn door vereen)gingen en particulie ren reeds meen- dan f 600 aan prijzen ge schonken. Alles wijst er dus op, dat ook de bloe mententoonstelling uitnemend zal slagen. De Zom&rtijd. Vooral in middenstandskringen heeft de weigering van de regeering om den zo mertijd nog wat te verlengen, te'-eurstel- liing gewekt. Zoo lezen wij nu weer in ,.De Hanze": Nog een maandje en dan komt de oude tijd, d.. w. z. de natuurlijke tijd, weer terug en vervalt de Zomertijd. Waar echter te vreezen is, dat de kolen- nood steeds zwaarder zal gaan drukken we, hoe meer we Juli achter den rug bbcn, meer licht zjullen moeten gaan gehruikeini, hadden we gedacht., dat onze regeering, het ate een zeer welkom middel zou hebben aangegrepen, ter koilenbespa- ring den Zomertijd ook gedurende de maand September te laten gelden. Het ware een practisch middel geweest. Do heer J. B. Gerritsen, die er meer malen reeds blijken van gaf practisch mensch te zijn, deed dan ook de vraag an den minister, of Z. Exc. niet van meening was, dat, nu de kolenschaa/schte aanhoudt en toeneemt, de wettelijke Zo mertijd behoort te wouden verlengd tot October a.-s. De practische hee.r Gernetson werd door dan Minister echter naai- huis gestuurd niet het vo/lgende antwoord': „De datum tot welke de z.g. zomertijd zal geiden;, is gekozen met inachtneming van de belangen van 't spoorwegverkeer en van den landbouw. Naar de meening der regeering wetti gen de omstandigheden, waarop in de vraag wordt bedoeld, niet een verlenging van den gesteloen termijn, waardoor de ovengenoemde belangen ernstig zouden geschaad worden." Dat wil dus niet zeggen, dat' primo September de klok een uur achteruit moet;! de dag een uur lateir begint, de avond een uur later eindigt, de midden stand een langer licht zal moeten branden of wel nog meer dan tot heden in de duur der verkoopruimte zal moeten worden be perkt En zulks terwijl er in September 's mor gens vroeg feitelijk nog, te lang ongebruikt licht is en 's avonds de avond een uur kan bekort worden. Misschien ligt het aan one, doch begrij pen kunnen wij niet. hoe nu die landbouw er schade van kan hebben a'ls de Zomer tijd nog ec-n maand langer zou gehanri- hoofd blijven. Wel zien we duidelijk dat een trein, die op gewonen tijd ten zes uur vertrekken zal, zeker licht zal moeten gebruiken, terwijl hij dit niet behoeft te doen als dit zesde uur feitelijk het vijfde uur 's namiddags was. In elk geval ge- looven we, dat. het verstandig zal zijn* indien de Middenstandsbonden deze zaak nog eens ter hoogste bestuurstafel gaan deponeeren. Misschien blijft het dan wei wat langer officieel zomer; in elk geval kan 't ge beuren, dat de minister er dan „meer licht in ziet", hetgeen tot kolenbesparing als van zelf moet leiden. Kwade trouw? In de- „Daily Graphic" komt een prentje voor met een voorstelling van den Dam te Amsterdam op den ochtend van den diag, toen de opstandige bevolking in som mige buurten der stad een groot er mili taire bewaking noodiig maakte, dan die van het daar liggend depot, dat voor een groot deel uit ongeoefenden bestaat. Er kwamen toen een paar bataljons van el ders c-n deze werden terstond in eenige gehouwen gelegerd. Toen werden de wachten versterkt en ook de hoofdwacht op den Dam kreeg een honderdtal infan teristen meer te heibergen. De prent nu vertoont het voorp'eintje var. het Paleis, waarop de geweren aan rotten staan me; de mannen, dlie "er rustig in den zonne schijn achter zitter met den rug tegen den muur of op de trappen van het bord-es, aangegaapt door de iets talrijker dim ge woon belangstellende kijkers. Het prentje is goed. Maar het onder schrift is meer dan ergerlijk; heit kan nau welijks worden toegeschreven aan gebrek kige inlichtingen, en doet sterk de ver denking rijzen aan kwade trouw. Er staat n.l. oncler: „Hoe een Nederlander een pa leis bewaakt." En dan volgt deze expli catie: „Tengevolge van c.e jongste rust verstoringen in Nederland was het drin gend noodig, een militaire bewaking bij de paleizen te zetten. De troepen in .Am sterdam bedankten voor de eer, het paleis op den Dam te mogen beschermen, zoo dat van elders soldaten moesten worden ontboden. Dat de nieuwe wacht haar plicht niet bijzonder ernstig opnam, be wijst onze photographic." Van de voorstelling, alsof het paleis bewaakt moest, worden, van een weigeren der Amsterdamsche troepen en van een uit de houding der zittende en Biggende soldaten af te leiden verzuim van plicht, is absoluut niets waar. Maar wie heeft deze voor ons leger én voor onze bevol king zoo beleedigende voorstelling nu de wereld' ingezonden? vragen wij met „De Tijd". ALLERLEI. Herfstmcdes. De „Manufacturier" schrijft: Men zal o>p de herfstcostuums bijna of in 't geheel geen uitpuilende zaken meer zien, daaa' de graoieuse, slanke silhouette over het algemeen weder de voorkeur ge niet. De tonvormige roikm-odelten zijn ook weder op veel gewonere maat gebracht zonder zooveel inhammen. De meeste cos- tuummantels onderscheiden zich door hun tailleumiouiwen, waaruit dus valt op te maken, dat de mouwen over het algemeen nauwer zuilen worden. De kragen op de co&tuummantels zijn in de meeste geval len tweedeeilig in plaats van driedeelig, zoo als in hot afgeloopen jaar het geval was. Zij liggen plat, omdat men zoo veel mogelijk in de gelegenheid zal zijn, bont te dragen. -De rokvorm, van wren tame lijk laag afgesneden, komt veel voor in de echte manachtig staande tailleurkragen en zal bovendien algemeen worden, gelijk uit de getoonde modellen valt op te maken. Ceirituursi. geheel of gedeeltelijk rondom de tail'e loopende genres, zijn eveneens een kenmerk voor de a.s. heifstmode, maar het losse ceintuurmodel van den bijna afgeloopen zomer zal in het geheel niet meer worden gedragen. Enkele vlugge modellen vc-rtoonetn half- eeintuurs en herinneren daardoor eenigs- zins aan de directoire mode. Deze staan vooral goed met de kleinere kragien en de tailleur-mouwen. Hierbij wordt dan een •kleine fanttasie-gameening aangebracht. Fluweel, brodcloth, serges en gabardi nes' zijn de tot dusver voor de heirfstklee- ding in aanmerking, komende stoffen. Zij komen natuurlijk voor het meerenideell in donkere stapelkleuren voor, terwijl ook enkele soorten t.weetintige ruiten of rui ten. in één geklurile tint met zwart zijn gehouden. Staten-Generaal. TWEEDE KAMER. Yëeeniging van de gemeenten Alphen, Aarlan-derveen en Oudshcorn. Nu de datum van 1 Juli 1917, voorge steld als het tijdstip van de bovengenoem de vereeniging, is verstreken zonder dat het -desbetreffend wetsontwerp in behan- dling kwam, is. bij nadere nota van wijzi ging voorgesteld bedoeld tijdstip op 1 Jan. 1918 te bepalen. Laatste berichten. Koffie. De distributie van koffie, die deze maand werd verwacht, zal nog ten minste een maand worden uitgesteld'. Bijzonder verlof vcor d3 bereden wapens. De Minister van Oorlog heeft bepaald" dat bijzondere verloven voor het personeel der cavalerie, dat nog in don eersten oefeningst-ijd dient, in den vervolge alleen gegeven zull'en worden, in hef 2e oefenings jaar en wel in de maanden December, Januari, Februari en Maart, en voorts ged-uirende 2 maanden in den tijd waarin belangrijke oogsten (d'e hooi- en aard appeloogsten) vallen, n.l. tusschen onge veer 15 Juni en 15 Juli en tusschen onge veer 15 September en 15 October. Het ver lof zal in deze laatste tijdperken zoo ge regeld worden, dat aïïie deelgerech.tigde veehouders (weaboeren) in den Rooitijd en alle akkerbouwers (bouwboeren) in den oogsttijd eene \eirlofbeurt krijgen. Wat de bereden artillerie betreft, kan hijizonder verlof verleend worden na af loop van het eerste verblijfjaar onder de wapenen, dus na 12 maanden. Reeds verleend;e of toegezegde verloven mogen niet worden ingetrokken of alsnog geweigerd; worden. Van de jongelieden, die deze maand onder de wapenen komen, zullen ongeveer 700 voor 7 maanden te Bergen-op-Zoom worden gedetacheerd, om aldaar door personeel van de tijdelijk gesloten school voor veiiofsofficieren tot korporaal en sergeant bij het reservekader te worden opgeleid. Adres van den N. R. K. Middenstandsbond inzake de aardappelen-vcorziening. Aan Zijne Excellentie den minister van LandbouwNijverheid en Handel Geeft met verschuldigden eerbied te kennen het bestuur van den Nederland- schen Roomsch-Katholieken Midden standsbond, gevestigd te Utrecht, goed gekeurd bij koninklijk besluit van 4 Maart 1916, erl 12 Juli 1917, no. 33, dat in de Staatscourant van 26 Juli j.l. een mededeeling van Uwe Excellen tie is verschenen, waarbij het aankoo- pen van winteraardappelen door ge meenten, instellingen en particulieren moet worde ontraden, aangezien een minder goede uitslag van den oogst de inbezitneming van alle winteraardappe len van Rijkswege waarschijnlijk noo dig zal maken, dat echter het bestuur van den Ned. R.-K. Middenstandsbond meent, dat het bewaren van winteraardappelen door particulieren, die daarvoor gelegenheid hebben, met meer zorg kan geschieden, dan wanneer dit van Rijkswege ge schiedt, dat, wanneer een particulier nu reeds een zekere hoeveelheid winteraardappe len mag inslaan in mindering van het hem toegestane quantum, gelijk in som- jjiige plaatsen bij de brandstoffendistri- butie het geval is, de belangen van de minvermogenden, die geen voorraad' kunnen opdoen, niet zullen worden ge schaad, redenen waarom adressant Uwe Excel lentie eerbiedig verzoekt, de volgende vier punten te willen bepalen, opdat het inslaan der aardappelen een goed ver loop hebb: 1. Een tijd vast te stellen, waarop ieder zijn inkoop van aardappelen mag doen. 2. Een ieder te verplichten voor de helft aardappelen te nemen, die goed blijven tot Februari en Maart, en voor de andere helft kleiaardappelen. 3. Een verkoopsprijs vast te stellen, die beide partijen bevredigt. 4. Voor te schrijven dat elk gezin zijn inkoop slechts mag doen bij één leve rancier op een formulier, dat door de plaatselijke distributiekantoren wordt ingevuld. Daar het bestuur van den Ned. R.-K. Middenstandsbond meent, dat met in achtneming van de voorgaande bepalin gen het inkoopen der aardappelen zon der bezwaren kan geschieden, verzoekt het Uwe Excellentie alsnog aan particu lieren het opdoen van een wintervoor raad aardappelen te willen toestaan. 't \Velk doende enz. W. Fransen Jzn., Leeuwarden, Voorzitter, Joh. Schoenmakers, Geertruidenberg. Secretaris. T Marktberichten. LEIDEN, 10 Aug. Veemarkt: Aangevoerd 1 paarden f0—a f 480,0 Veulens f 0 af000, 77 stieren f95 a f 500, 81 kalf- en melk koeien f195 a f410, 165 varekoeien f120 a f385, (schoon a.d. haak), 209 vette ossen en koeien f 190 a f490, per kilo f 1,a f 1.40 97 gvaskalveren f 97 a f 85,56 kalveren (vette) f 40'a f135, per kilo f 1,10 af 1,55, 27 kalveren (nuchtere) f9,a f 17, 521 schapen (vette) f 24 a f44, per kilo0,57 af0,65, 850 schapen (weide) f20.a f39.525 varkens (magere), f9 a f 50, per kilo f0,a f,404 biggeu f0.50af3.4 bokken of geiten f4.a f8. Lammeren (vette jarige) 0U0 f 0 a f 00 per K.G. levend gewicht. Ter markt aangevoerd: 629 Runderen; 82 Kalveren, 1371 Schapen en Lammeren. 00 Geen Handel. Kaas. Aangevoerd G7 p'artijcn. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas van ftot f2c soort Goudsche kaas van f t°t f1 1c soort Leidsche kaas van f65,— tot f6S,2c soort Leidsche kaas f GO,tob f64,Alles per 50 K.G. Aan de stadswaag gewogen: 35 partijen* 1388 stuks kaas, wegende 10.245 Kg. Handel voor Goudsche^ kaas geen. n n Leidsche matig. PIET-GIJZENBRUG, 8 Aug. Groenten* veiling. Peulen binnenland f0,.buiten land t'0,00, Doperwten binuenl. f 0.00-0.—bui tenland f0,Witte Capucijners f0,000, buitenl. f0,00Bruine Capucijners f0,0,. Wonder van Amerika binnenl. f0,buitenland f0,Tuinboonen binnen land fO,7S buitenland f0,80 alles per 10 KG. Aardapp. f0,-0,kleine f0,.voorDuitsch- land f0, v x>r Engeland f0,— per 50 Kilo. Snij- boonen binnenl. f 1,25, buitenl. f2,40, Tuinb. angehangers binnenl. f0,00 buitenl. f0,00, Enkele stamheerenb. binnenland f2,30, bui tenland f2,40, Enkele Stokheerenb. binnen land f2,36, buitenland f2,70, Witte Pronk- boonen, binnenland f0,62,buitenland fl, p. 10 Kg. AppelenCt. per kilo KATWIJK a/d. RIJN 9 Aug. Veiling der Tuinbouwv. „Katwijk en Omstreken". Aard appelen (groote), binnenland f 2.90—4.50; dito voor export f0.per 50 K.G. Poters f0.0.per 50 K.G. Eigenheimers per 35 "K.G. f2,3,10. Peen f 6,00-9, dito voor export f per 100 bos, Bloemkool I f 1119. dito voor export ROELOFARENDSYEEN, 9 Aug. Veiling- prijs: Snijboonen f1,70-1,30-1,06, Prinsen- boonen f 2.05, Boonenstekf U,30, Pronkboonen wit 1" 1,62-1,60-1,40, Pronkb. bont fl.Bast. f 3,22, Grof 1*2.25, Bomm. 1*0,75-0,Stipp. f 1,3Q Augurken fijn f fijn b fO,— VEL'R, 9 Aug. Eiercnvciling. Heden bedroeg de aanvoer Kippeneieren 1337, prijzenkippeneieren f 9,9.75.10 Kalkoen eieren d f 12.15 per 100. 0 Jonge hanen f0 per st. 0 Oude Haan f0,00 LEEUWARDEN, 10 Aug. Boter. Aange voerd Fabrieksboter /3 /6 vat. Prijs f 2,34 tot f 00.zonder consent. Notee ring der Commissie le kw. Fabrieksboter f2.35 per K.G. zonder consent. Voor de Vereen, van Boter- en Kaashandelaren in Friesland: le soort Fabrieksboter f000. Kaas. Aanvoer 13450 K.G. Nagelkaas f26.0 f63. Handel riug. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 10 Aug. 1917, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: nabij 760 Zuid- Duitsehland. Laagste barometerstand: nabij 753 Midden- Duitschland. Verwachting tot den avond van 11 Aug. Meest zwakke tot matigbn wind uit Zuide— lijke en Westelijke richtingen, meest zwaar bewolkt met opklaringen, waarschijnlijk een. enkele regen of onweersbui, zelfde tempera-^ tuur. Temperatuur hedenmiddag 4 uur, 69 gr. Fahrenheit. Financieele Berichten. Amsterdamsche Beurs. Officieele Prijscourant. Medegedeeld door de firma LeoRuijgrok. 2'/2 Gert. Nederland 3 5 Obl. 5 n Ned.-Indië 5 °/0 Amsterdam 5 ®/0 Rotterdam 5 Haarlem 41/2 Leiden 1914 4 1911 3 1S96 5 Oostenrijk 1868 4 Jan.-Juli. 4j/2 °/o Iwang Dombr. Sp.'Sl 5 Nicolai Spoor 67/69. 4 Rusl. 6de em. '94 3 Gr. Russ. Sp. '80 5 Mexico le, 2e, 3e, 4e Serie Gew. aand. Peru. Pref. Peru Gecons. Holl. Petrol. Koninkl. Petrol. Orion Petrol. Amsterd. Deli Amstcrd. Lang Katgew idem prefi Deli Batavia. Deli Cultuur. De li-Mij. Medan Tabak Rotterdam Deli Senembah Amsterdam Rubber Deli Batavia Rubber Nederl. Rubber Serbad jadi Sum. Rubber Holl. Amerika lijn aand. idem eert. Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot. Kon. Paketvaart Rotterdam. Lloyd Stoomv. Mij. Nederland Ned. Scheepv.*Unie Stoomv. Mij. Oostzee Vrachtv. Mij. Bothnia. Holl. IJz. Sp. Mij. aand. Ned. Staatssp. Mij. Amer. Hide Leather Amer. Smelting Ref. Anaconda copper Atch. Topeka Car. Foundry Central Leather Denver Rio Erie Kans. City South. idem Marine Comm. idem pref. idem al"g. cert, Missouri K. <fc T. Mexican Nat. 2e pref. Pittsburgh Coal. Southern Railway Steel corp. Union Pacific United Cigar. Maxwell aand. incomeb. restant bew. Koers van het geld Prolongatie 23/4 pCt. Wisselnoteeringen (Amsterdam). pref. idem idem V.K. O.K. P/s 613/, 723/g 72% 1011/2 ion/* 100% 100% 103 103 103% 303% iOf/a 30*% 100 100 94% 79% «y/a 36% 37% 37% 63% 55i/4 Sf/s 541/, 45% 453/, 21 71/2 28% 28'/2 iggVa 3631/2 o38 541 61 61 233 231 220 220 265 267 410 412 165 166 4S1 481 2253/ 226 480 930I/2 231 164 106 106% 288 340 343 333 333 173 175 227 2271/2 205 188 206% 195 196 184% 188 2S7 370 370 95 95 94% 947/s 61% 61% 99 165% 166 100 76% 771/4 92 92 101/., IOV4 26 26V, 221/4 22 53 53 303/4 311/4 893/, 911/2 87% 6% 6V2 81/4 81/4 48 481/2 25% 253/, 312% 1131/2 1371/4 38 1301/2 363/, 361/2 46 46 951/2 Zicht. Londen Par ij 8 Berlijn Zwitserland Wecnen Kopenhagen Stockholm f 11.34V2 41.20 33.82i/2 54.30 21.50 72.65 79.25

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 3