Gemengde Berichten. VERK00PINGEN. Uit de Omgeving Van lurf en hout, dat economisch on- voordeeliger is dan van andere brand stoffen, voornamelijk aan het initiatief der meergegoeden over te laten, wier woningne daarop beter ingericht zijn en in minder gevaarlijke omgevingen gele gen zijn, om daardoor meer betere brandstof voor de minder gegoeden te kunnen beschikbaar stellen. Zuinig met brood. (Officieel). Daar de aanvoer van brood graan uit Amerika op dit oogenblik vrij wel is stopgezet en er geenerlei zeker heid bestaat omtrent de hoeveelheden, tiie in de eerstvolgende maanden zullen kunnen worden verwacht heeft de re geering zeer ernstig de vraag moeten overwegen of reeds op dit oogenblik be hoorde te worden overgegaan tot ver mindering van het broodrantsoen. Hoe- svel daarvoor inderdaad zeer ernstige ar gumenten pleiten, wenscht de Regee ring dezen ongetwijfeld harden maat regel alleen bij besliste noodzakelijk heid toe te passen. Zooals de toestand zich laat aanzien, blijft de noodzakelijk heid van een vermindering van het broodrantsoen dreigen. Intusschen doet 5de Regeering een ernstig beroep op allen 'die in staat zijn zich andere voeding !dan brood te verschaffen, om zoo zuinig mogelijk te zijn in het gebruik van dit ivoor een zeer groot deel der bevolking onmisbaar, voedingsmiddel. Een motie van den Bond van kaasproducenten. Op de vergadering van den Bond van kaasproducenten te Gouda is na heftige Sdiscussie de volgende motie aangeno men: „De Bond van kaasproducenten, in vergadering bijeen op Donderdag 9 Augustus 1917; besprekende de moeilijkheden in het [vee- en varkensbedrijf, waar het gebrek kan veevoeder steeds meer desorgani serend inwerkt; overtuigd, dat ernstige, ingrijpende maatregelen zullen noodig zijn, met zeer vèr strekkende gevolgen voor he ften en voor de toekomst; het zoowel in het belang van de hou ders van vee en varkens, als wel van de 'consumenten in Nederland achtende, 'dat niet een zeer groote veestapel een sleepend bestaan wordt gegeven, maar ftat getracht wordt een aan den voedsel voorraad evenredig deel tot de grootst mogelijke productiviteit op te voeren; besluit, bij Uwe Excellentie aan te Sringen op: 1. geen uitvoer toe te staan voor eenig artikel, wat maar als veevoeder kan Worden gebezigd, daarbij er vooral op Wijzend, dat uit winstbejag soms artike len voor export worden voorgedragen, Öie door den nood der tijden door de veehouders hier zouden worden opge nomen; 2. dat krachtig wordt ingegrepen in de misstanden bij de regeling van de hooi- ■voorziening voor het leger, waar bij den bestaanden toestand de handelaren het beschikbare handelshooi op speculatie opkoopen, en de Intendance het bedrijfs- hooi van de veehouder opvordert; 3. dat strenge maatregelen worden ge nomen tegen de enorme knoeierijen met vee voederartikelen uit den vrijen han- tiel, wat aan elk eerlijk man een bron ,van groote ergernis is; a. door alle artikelen te brengen on- 'der regeeringsdistributie en elke ver koop daarbuiten geheel te verbieden; b. door zeer strenge straffen toe te passen op de parasieten van den land bouw, die zich niet ontzien deze moei lijke tijden te gebruiken voor hun schandelijk bedrijf; 4. dat wordt weggenomen uit de markt een deel van het vee en de var kens, waarvoor geen voeding aanwezig is op een wijze, dat a. zooveel mogelijk de verliezen, in het laatste bedrijf toch al reeds geleden, worden beperkt; b. dat rekening wordt gehouden met 'den toekomst van dezen tak van het landbouwbedrijf, hetwelk onder gering schatting en minachting van een groot 'deel van het Nederlandsche volk reeds zooveel bijdroeg aan de binnenlandsche voorziening, maar thans aan de grens van het mogelijke gekomen zijnde, aan spraak mag maken op billijke rechtma tige behandeling; 5 en ten slotte: dat aan de diverse groepen uit onze samenleving duidelijk kenbaar zij, tot wien zij zich hebben te wenden voor de bespreking hunner belangen en op wien de verantwoordelijkheid drukt der genomen en te nemen besluiten, opdat een einde kome aan het afwentelings systeem van de verantwoordelijkheid eenrzijds, en het trachten te beïnvloeden van personen en commissies anderzijds, met den demoraliseerenden invloed 'daarvan." Lucifers. Te Delfzijl is het stoomschip „Hever" aangekomen dat 11,900,000 doosjes Zweedsche lucifers als lading had. Benzine. In Den Haag is een openbare profeet- fwergadering gehouden, bezocht door 150 chauffeurs en andere belanghebbenden, tegen het niet verstrekken van benzine aan particulieren. Mededeeling werd gedaan van het zen den van verzoekschriften aan den minis ter van Landbouw, Nijverheid' en Hand-ei en aan de Toewijzingscommissie en van een onderhoud met -dieze commissie, als mede van de daarop ontvangen antwoor den, waaruit bleek, dat benzine was toe gezegd in de eerste week van Augustus, maar aan die toezegging, dn verband met de bemaling van 4 Augustus, niet werd voldaan. Aangenomen werd een motiq, waarin de. vergadering, als haar overtuiging uit spreekt, dat die aanwezige voorraad ben zine, uitsluitend bestemd voor verbruik buiten het leger, nog voldoende is om het besluit dier Toeiwijzi.ngacommdst.ie van 23 Juli te doen handhaven, en den min'ster wordt venzooht, althans de door de Toe- wijzingrseommissii-e op 23 Juli gediane toe zegging aan een commissie udt het hoofdc bestuur der Neder!. Chauffeursvereeni- ging, te doe>n handhaven en nog deze maand tot het verstrekken van benzine voor particulieren te doen overgaan. Bag a g e t a r i e v e n. Het Kamerlid Dr. Beu-nier heeft de vol gende schriftelijke vraag ingezonden: Is de minister van Waterstaat bereid, gelet op de toenemende moeilijkheden, die vele handelsreizigers en met hen gelijk te stellen personen, in de uitoefening van hun bedrijf ondervinden, de totstandko ming van een regeling! te bevorderen, waardoor de laatstelijk dooi* de spoorweg maatschappijen bepaalde verhooging van de bagagetarieven voor hen buiten toe passing wordt gesteld en waardoor him, tegen het gewone tarief, het vervoer van hun rijwiel met den trein,waarmede zij reizen, wordt toegestaan? Duitsche vliegtuigen. Twee vliegmachines hebben zich gis- terorgen in noordoostelijke richting op tamelijk lage afstand der huizen boven Eindhoven bewogen. Een werd als een Duitsche machine herkend en door de statonswacht met geweervuur bescho ten. Van een treffen werd niets gemerkt. Prov. Staten van Zuid-Holland. Buitengewone zitting op 9 Augustus ter verkiezing vaai een lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal ter vervulling van de vacature wijlen Dr. Wofl'tjeo*. Nadat het Kon. besluit, houdende mach tiging, tot het bijeenroepen van de Staten voor deze buitengewone zitting, is voorge lezen, door het lid van Ged. Staten Jhr. Mr. Von Finesse, al-s waarnemend grif fier, benoemt de voorzitter, de Commis saris der Koningin, Mr. Baron Sweerts de La-ndas Wyborgh, tot leden van het stembureau voor bovengenoemde verkie zing de heeren Den Hoed, Wiens, Van den Blink en Dr. Stoop. Uitgebracht worden 70 stemmen, waar van 50 op den heer J. H. de Waal Male- fijit, oud-minister van Koloniën, lid der Provinciale Staten van Zuid-Holland en burgemeester van Katwijk, terwijl de overige 20 stemmen blanco waren uitge bracht. De heer De Waal Malefijt is dus geko zen tot lid van de Eerste Kamer der Sta^ ten-Generaal. e, De voorzitter deelde nog mede, dat be richten waren ingekomen van verhinde ring om de vergadering bij te wonen- van de heeien Ma-. Van Aalten, van Rotter dam en het lid van Ged. Staten Jhr. Mr. De Geer. Ernefig ongeluk. Woensdagmiddag waren genie-soldaten te Amsterdam bezag een telefoonpaal, die schuin stoivd, recht te zetten, nabij de Hartvelderbrug, onder de gemeente Watergraafsmeer. Zij hadden daarvoor één der draden gespannen over de brug en vastgemaakt aan een der leu ningen van de brug. Bij den draad had eer. soldaat post gevat, om het publiek voor het gevaar te waarschuwen. Pea* mo torrijwiel kwam aanrijden baron Van Lijnden, wonende te Nederhorst den Berg. in de richting DiemenAmsterdam. Hij re>ad met den hals tegen den draad en werd daaidoor van zijn motorrijwiel ge slingerd. Hij bleef bewusteCoos op straat liggen. De dadelijk- ontboden arts Der Kinderen te Diemen verleende geneeskun dige hulp en constateerde hersenschud ding. De ongelukkige is per auto naar zijn woning vervoerd. De politie was spoe dig ter plaatse en stelde een ond'ea-zoek in. Een zwijntjesjagersbende. Te Velp werd bij een poging tot inbraak in het hotel Naef iemand gearresteerd, van wien weldra bleek, dat hij meerdere rijwielen had ontvreemd'. Verder onderzoek leiddie tot aanhouding te Arnhem van twee kame raden met. wie tal van rijwieldiiefstaHen de laatste weken onder Wageningen, Ben- nekom, Renkum en Arnhem gepleegd, be dreven waren. De gestolen fietsen werden verkocht aan een opkooper te Huiissen, die er dit jaar ruim 50 van hen kocht. Het onderzoek is in vollen gang. Diefstal van horloges. Terwijl- Woens dagavond omstreeks 7 uur de goudsmid M. H. de B., wonende in het Hout te Rot terdam in een zich achter den winkel be vindend vertrek bevond, heeft men van die toonbank een etui weggenomen, waaz- in zich 13 gouden horloges bevonden. Men vermoedt, dat de dader zijn, plan van ti3 voren heeft beraamd en in de nabijheid van den winkel het gunstig oogenblik heeft afgewacht. Een deserteur. Woensdagmiddag heeft een aan de Oranje Nassaukazerne te Am- steixlam op schildwacht staande soldaat zijn post verlaten met achterlating van- zijn geweer. Zoodra dit bemerkt werd. is eeai onrtórzoek ingesteld, echter zonder resultaat, de man was nergens te vin den Daarop werden patrouilles uitgezon den om den weggeloopen schildwacht oid te sporen, en een van deze patrouilles ontdekte hem tege-n den avond op het Rembrandtplein, waar 'hij liep in, burger- kleed'ing. Tusschen, twee militairen werd hij naar rve Oranje Nassaukazerne terug gebracht. Ter hoogte van het Kinderzie kenhuis in de Sarp:h-a-tj straat, wist hij plotseling aan zijn geleiders t-e ontsnap pen en vluchtte die Roef-ersstraat in. Hij trof 't echter slecht, want h-ij 8-iep juist in de armen van een poldie-agent. Er ont stond een worsteling, en de man weerde zich zoo heftig, dat de politieagent met de beide militairen en een slagersknecht hem niet baas kon-dern woa*den. Ten slotte is het gelukt, nadat nog meer politiehulp was gerequ-ireerd, hem te overmannen. De main is daarop in arrest gesteld. Onweer, Te Vierakker zijn door den bliksem twee koeien en vier kalverim in de weide doodgeölageai. Te Herpen zijn Maandagmiddag bij het onweer twee koeien door het hemelvuur gedood'. Bij vergissing outstagen. Woensdag werd zekere v. D., die, als verdacht van diefstal met hraak, in het buis van bewa ring te s-G raverthage in voorarrest, zat, bij vergissing ontslagen. Van D. maakte zich zoo spoedig mogelijk uit de voeten. Thans wordt hij weer* door dte politie ge zocht. In kokend water. Woensdag is op de Nederlandsche Gist- en Spiritusfabriek te Delft de werkman O. in een louip kokend water gevallen. In zorgwekkendien toe stand' is de man naar het ziekenhu's Bethel vervoerd. Schoorsteenvegen. Mep schrijft aan de ,,Msb.": Het zal niet ondienstig zijn de aandacht er op te vestigen, -dat zij, die komenden winter hout gaan branden, ter degc hun Bchoorsteencn moeten laten vegen. Hout geeft ontzettend veel roetaanslag. Vooral groen hout, zooals meest-al gestookt zal worden. Bovendien geeft brandend hout Veel meer vonken dan anthraciet, zoodat bet brandgevaar door houtsto-ken wel ver meerderd wordt. Verdronken. Woensdag wead uit het kan-aal MaastrichtLuik, ter hoogte van de Maasbrug, het lijk opgehaald van ze keren Mathias Paris, oud 59 jaar, sigaren maker van beroep, gehuwd en vader van wie krndea'en. Het lijk Is overgebracht naar het gesticht Caüvariënberg. - Vier smokkelaars verdronken. Men meldt uit Nijmegen: Dinsdagnacht beproefden zes smokke laars uit Boxmeer met een bootje, bela den met smokkelwaar, de Maas over te steken. Midden op de rivier zonk het bootje plotseling, met het noodlottig ge volg, dat vier der smokkelaars, gehuwde mannen, verdronken. Twee wisten zich te redden. Een lekkage is waarschijnlijk de oorzaak van het ongeluk. Vergiftiging. Te Herwen en Aerlt is de jeugdige J. de W. ,dae een puistje had opengekrabd, aan bloedvergiftiging over leden. Te verkoopen. 11 Augustus: Leiden. Den Burcht, Not. Mr. C. Klaver- wijden, 7iuur n.m., veiling woonhuizen. Leiden. Den Burcht, Not. B. J. J. N. Troost, uur n.m., veiling van woon huizen. AARLANDERVEEN. Gemeenteraad. Gistermorgen vergaderde de Raad de zer gemeente onder voorzitterschap van den loco-burgemeester den wethouder C. van Egmond. Afwezig zijn de heeren C. van Muiswinkel en mr. G. v. d, Lee. Er is een vacature. - Nadat de vergadering met gebed is geopend worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onveran derd goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten onder mededeeling, dat de rijks bijdrage voor deze gemeente voor dit jaar bedraagt de somma van f 7573.75V£. Verder een schrijven van de commis sie van beheer der gas- en electriciteits- bedrijven waarin wordt medegedeeld, dat voorloopig geen nieuwe aansluitin gen kunnen plaats hebben. Ook is ingekomen een schrijven van den Christ. Metaalbewerkersbond in Nederland, waarin den Raad wordt ver zocht zich aan te sluiten bij de nieuwe regeling betreffende de werkloosheids verzekering.' Hierop is medegedeeld dat de gemeente reeds tot deze nieuwe re geling is toegetreden. Een verzoek is ingekomen van de wo ningbouwvereniging „Volksbelang", welke een achttal huizen wilde bouwen. Adres. Jansen deelde mede, dat wegens de buitensporig hooge bouwprijzen het niet doenlijk is goedkoope arbeiderswo ningen te bouwen, weshalve zij den Raad verzoekt haar een bijdrage te ver- leenen van f 22,000 en een jaarlijksche toelage van f 820. Aan de orde is het onderzoek der ge loofsbrieven van de nieuwgekozen raadsleden. In de commissie van onder zoek worden benoemd de heeren Dom peling v. d. Berg en Knape, welke na onderzoek adviseeren tot toelating, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Aan de orde komt het voorstel van de commissie van beheer van het gas- en electriciteitsbedrijf van Alphen, Aarlan- derveen en Oudshoorn, tot-wijziging van de regeling van het gemeenschap pelijk beheer der gasfabriek, hetwelk zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen. De commissie stelt tevens voor de verordening van het electriciteitsbedrijf te doen aanvullen met de bepaling, dat voor aansluitingen van kleine toestellen zooals schellen enz., welke minder ge bruiken dan 10 w. per maand 10 ct. per maand extra moet worden betaald. Ook deze aanvulling wordt met alge meene stemmen aangenomen. Aan de orde komt een voorstel van B. en W. tot wijziging van de aan de firma VV. de Liefde te Zeist, verleende concessie tot levering van gas in een ge deelte van wijk III. B. en W. deelen mede, dat zij naar aanleiding van een schrijven van den directeur van het Rijkskolendishibutie- bureau voorstellen de gemeentelijke concessie van 18 Mei 1898 in dien zin te wijzigen, dat de gasprijzen en de te leveren hoeveelheid overeenkomt met de voorwaarden, welke de gemeente thans aan de levering van haar gas ver bindt. De heer Van Dijk vraagt of de firma' De Liefde zich eerst tot het gemeentebe stuur heeft gewend en toen na weige ring, zich heeft gewend tot het Rijks- kolendistributiebureau. De voorzitter deelt mede, dat de firma De Liefde zich rechtstreeks tot het Rijks- kolendistributiebureau heeft gewend. De heer Van Dijk wil dan constateeren dat den door de firma De Liefde inge slagen weg in deze hem niet loyaal voor komt. Hierna wordt het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aangeno men. Hierna ging de Raad over in geheime zitting ter behandeling van een brief van B. en W. van Alphen, betreffende toepassing van art. 4 van de concessie voorwaarden betreffende levering van drinkwater. Na heropening deelt de voorzitter me de, dat B. en W. omtrent deze zaak ad vies hebben ingewonnen van mr. Cra mer, te 's Gravenhage, mr. Van Baarle uit Delft en mrs. Goudsmit en Cosman uit Leiden. Mrs. Van Baarle en Goud smit en Cosman waren van hetzelfde gevoelen als B. en VV. van Aarlander- veen en meenden, dat de gemeente Al phen eerst een gespecificeerde opgave moet overleggen van de bruto opbrengst waarna dan eerst kan vastgesteld wor den, welk bedrag de gemeente Aarlan- derveen moet betalen. B. en W. stellen voor van dit gevoelen kennis te geven aan de gemeente Alphen, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Aan de orde komt nu aanvulling veror dening van den H. O. B. en W. stellen voor een alinea in te voegen luidende ais volgt. Vanneer zou blijken dat een aanslag te laag is bepaald heeft de ge meente het recht binnen de 2 volgende jaren over het te weinig betaalde bedrag een nieuwen aanslag te heffen. De voorzitter deelt mede, dat de Kroon tegen deze aanvulling geen bezwaar heeft. De heer Van Dijk heeft bezwaren op een eenmaal geheven aanslag terug te komen, wijl men daarmede te kennen geeft aanvankelijk niet op te hoogte te zijn geweest. En dit laatste mag toch niet het geval zijn. Gebeurt het dan is er niets aan te doen maar om deze aan vulling op te nemen geeft men zichzelf een brevet van niet op de hoogte te zijn of te kunnen komen. Na eenige discussie wordt het voor stel verworpen met 5 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren Knape, Van Dam en Van Egmond. Thans komt aan de orde het voorstel van B. en W. tot vaststelling van rooi lijnen voor de v. Manderloostraat en een gedeelte.van de Raadhuisstraat. B. en W. stellen voor de breedte dezer straten te bepalen op ongeveer 6 meter. De heer Van Dijk vindt dit een zeer in grijpend voorstel. Hij geeft toe dat ver breeding hoog noodig is maar is het mo gelijk dat de perceelen achteruit gezet kunnen worden? Hij wilde gaarne, dat daaromtrent nog eens een uitgebreid onderzoek werd ingesteld, want het plan is te ingrijpend om thans zonder meerdere gegevens daaromtrent een be slissing te nemen. Besloten wordt dit voorstel voorloopig nog aan te houden. Vervolgens is aan de orde een voorstel van B. en W. tot verkoop van 5000 sco- riabricks, liggende in de v. Mander- strating van de v. Manderloostraat. straling van de v. d. Manderloostraat. De opbrengst is f 2700 met welk bedrag de bestrating kan bekostigd worden. De heer Van Dijk zou willen advisee ren eerst de steenen te koopen voor de nieuwe bestrating alvorens de bricks te verkoopen. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. hiermede rekening zullen houden, waar na met algemeene stemmen hiertoe be sloten wordt. De firma J. Haring te Aarlanderveen heeft aan den Raad verzocht ook thans weder aardappelen voor de gemeente te mogen verkoopen. De voorzitter zegt, dat wanneer er weder aardappelen zijn, B. en W. zullen overwegen of Haring voor den verkoop in aanmerking kan komen. De heer Kempenaar zou gaarne zien, dat Haring, die midden in het dorp woont, belast zou worden met den aard appelverkoop, anders blijven de aard appelen evenals den vorigen winter al leen in het Noordeinde. Ook de heer Van Dijk pleit voor verkoop door Ha ring. De voorzitter deelt mede, dat wan neer er genoeg aardappelen komen, bij B. en VV. geen reden bestaat om Haring uit te sluiten. De heer Van Dijk zou willen, dat in beide gevallen of er veel of weinig aardappelen zijn, ook Haring met den verkoop te belasten. De voor zitter zal dit overwegen. De heer J. A. Tolk verzocht om toeken ning van een duurtetoeslag voor het schoonhouden der openbare lagere scholen. B. en W. hebben advies inge wonnen van den gemeente-architect en op diens advies stellen zij voor hem een toeslag te geven van f 25 per jaar, waar mede de Raad zich vereenigt. Ook stellen B. en W. voor wegens de toenemende werkzaamheden der ge meente-secretarie de jaarwedde van den concierge te verhoogen met f 26 per jaar. Besloten wordt aan S. Gonce te Aar landerveen in beginsel te verkoopen een perceel bouwgrond hoek Aarkade- Bloemhofstraat tegen f 3 per M2. Ingekomen was een verzoek van den heer "VV. v. Giessen te Aarlanderveen, tot intrekking van het raadsbesluit van 2i Juni 1.1., waarbij de rooilijnen in de Van Boetselaarstraat nader worden be paald. B. en W. stellen na ingewonnen advies van den gemeente-architect voor op het verzoek afwijzend te beschikken. De heer Van Dijk heeft den indruk gekregen uit de verschillende stukken, dat het een persoonlijke veete is tus schen den heer Van Giessen en den ge meente-architect en waar twee t hebben twee schuld. Spr. zou. weten, welke factoren er toe hebbt leid, dat B. en W. indertijd de br der straat hebben gebracht op 8 M er indertijd bijzondere concessit daan, dan bestaat er zeker reden 0 het genomen raadsbesluit terug l men. De heer Dompeling zegt, dal hotel De Vergulde Wagen altijd eec in-den-weg is geweest, terwijl hij kan gelooven, dat bij een verbrei van de straat de heer Van Gi< schade zou lijden. Een royale opzet een royale vertooning en zullen panden gezet worden waardoor he tel nog beter tot zijn recht zal ko Het is misschien den indruk vac oogenblik waardoor de heer Van sen meent benadeeld te worden, op den duur zal blijken, dat een breeding der straat zeker in zijn deel is. Uitvoerig wordt hierover gedj- sieerd, waarna besloten werd het 1 stel aan te houden en nog eerst a: in te winnen van de commissie het stratenplan. Afwijzend wordt beschikt op ht zwaarschrift van W. G. van Giesst gen zijn aanslag wegens vergunn recht, terwijl op het bezwaarschriti den heer J. de Grauw besloten zijn aanslag met f 12.50 te verminó Hierna gng de Raad over in gei zitting, waarna de vergadering wei sloten. KUDELSTAART. Jubileum. De heer "VV. van Gij! hoopt a.s. Woensdag* 15 d'ezer den d (herdenken, d'at hij voor 40 jaren als niet werd: benoemd in de parochie Johannes de Dooper alhlieo*, welke ft hij altijd met groote ijver voor de pa- heeft vervuld'. 'tZij (hem gegeven, nc^ jaren dat ambt te bekleedem. NIEUWKOOP. Jubileum. Zondag 12 Sept. a.s, denkt <le eerw. zu9*er Marie Agnesin de Orde van het H. Gezelschap J. in de Bosch (onze vroegere dorpsge in de wereld mej. Anna van Velea feit, dat zij vóór 25 jaren- in de Orde De jufbilaresse is aind'g vele jaren zaam als onderwijzei esse in het Chii gesticht, Kanaalstraat, Amsterdam. Maria-Vereeniging. Op, Zond Augustus as., 's avonds 7 uur, zal St. Jozef Gezellenhuis alhier mej. A. Mooijman uit 's^Gravenhage, le resse van den, Mariabond in het bi Haarlem, namens het hoofdbestuur oieel eene Maria-Vereeniging in roohio komen oprichten. Mej. Mot is een zeer begaafd spreekster, \vs gebleken is op den propaganda-dag drank-bestrijding in Alp-heni, zoodal groote opkomst, ooik uit die omgeving zeker is. VOORSCHOTEN. Stationschef. De heer L. B. stationschef alhier, is als zoodarg 1 geplaatst- naar Koog-Zaandijk, mere van. 1 September a, s. Benoeming. De heer W. Prins is benoemd tot ieeraar in de Fraiiscït aan het institudt „Wullings" alhier, WOUBRUGGE. Geslaagd. Te 's-Gravenfliage siaagd voor 't examen Engelsch i. o., H. de Boer. WARMOND. Turf. In net, Lageland is men nen met veensteken. Tot heden was nooit op: de gedachte gekomen dit Ook op het VVijd'e wordt turf geba K. i. K. De bestuursfuncties t R.-K. Kiesvereenigimg zijn aldus ven C. M .v-ain- Stijn Sr., voorzitter; C. sloot, vice-voorzitter; G. W. Koppen cretaris; Jac. A. Zwetsloot, penning ter; Ferd. Hachen en C. van Schie, misaarissen. Eendracht? Gisteravond hebbei gaderd' de werkende deden der St. Cs harmonie en diiei der „Harmonie van mond", beiden met hunne resp. 1)^ Doel is de twee vereeni-gingen san smelten tot één groote R.-K. vereü De besprekingen konden niiet in êa ting worden afgehandeld en zullen' avond worden voortgezet. ZOETERMEER. Benoeming, Bij Kon. hesluit henoemd tof voorzitter van de commissie voor de Ongevallenverzö F. S. G. Bos alhier en is met van 14 September herbenoemd tot vervangend voorzitter diea* commis Scheer alhier. ZOETERMEER. Gemeenteraad. Morgenavond vergadert de gemeenteraad. Punten der agenda zijn: Mededeel) Aanbieding van het verslag over Vaststelling van het kohier der gelden over het 2e kwartaal van Onderzoek, geloofsbrieven der raadsleden; Rekening v-a-n het 'listri bedrijf; Rekening der gemeente over Verzoek van de melkhandelaren oe slag uit de gemeentekas; Wij-zigkc 'begrooting voor 1917. Beperking tramdienst Leider—Hai Ter besparing van steenkolen 1 met ingang van heden 7 treint N. Z. H. T. M. op het traject Leik Haarlem uit vallen, n.l. die van v.m'. van Lisse naar Ilillegom, dit 6.30 en 8.30 nam. van Ilillegom Leiden, die van 10 uur en 12 uur van Heemstede naar Ilillegom en d' 8 uur en 10 uur nam. van Leiden Heemstede. Roomsche Agenda. VRIJDAG. Leiden: Propaganda- derin-g voor vrouw® meisjes in „Prediker'" 8 uur, spr. de heer V® inel uit Utrecht,

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 2