Uit de Omgeving gjider het Vergroot-glas. :-ttc GXXXIII. De Brandstoffen-Cemmissle. Gisteren meldden we in de courant de nieuwe samenstelling der Brandstoffen- commissie. Velen, die daar kennis van hebben ge nomen, zullen onmiddellijk hebben ge dacht en zichzelf afgevraagd: Waarom is het gemeenteraadslid, de heer Harle- velt, geen voorzitter meer. Dat aftreden bevreemdt niet zoozeer, omdat het gewenscht lijkt, dat ook een lid van den Raad in genoemde commis sie zitting heeft, maar vooral omdat de heer llartevelt toch scheen te zijn de rechte man op de rechte plaats. De heer Hartevelt, eenigen tijd geleden in den Raad benoemd tot lid der Commissie voor Fabricage, wilde die benoeming niet aanvaarden, omdat hij heel zijn per soon wenschte te wijden aan den arbeid die hij had als voorzitter der Commissie voor de Brandstoffenvoorziening. Dat was een heel sympathieke hou ding! En nu... en nu is diezelfde heer Harte velt zoo eensklaps verdwenen! 'fciisschien is een doodgewone gebeur tenis oorzaak geworden van die gewij zigde houding misschien, maar mis schien zit er ook meer achter. We hoor den tenminste in de stad van verschil lende zijden spreken over oncenigheid in den boezem der Commissie.... Wat daarvan waar is ons vergrootglas laat ons ditmaal in den steek! Intusschen is ons bij geruchte ter oore gekomen, dat er vandaag in den Raad over de Brandstoffen-Commissie zou worden geïnterpelleerd. We hopen, dat dit gerucht waarheid bevat, opdat er klaarheid kome. En we vertrouwen, dat de eventueele interpellant zich niet zal laten afschrikken door het feit, dat deze kwestie eigenlijk niet tot de competentie van den Raad behoort. Dat is waar, maar indirect heeft de Raad er toch wel weer mee te maken, omdat er een groot gemeente-belang mee samen hangt! We moeten echter nog afwachten ter wijl wij dit schrijven of en hoe deze kwestie in den gemeenteraad ter tafel zal worden gebracht. GEMEENTERAAD. Dezen middag twee uur vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van den heer Jhr. Mr. Dr. N. C. de Gijse- laar, burgemeester. Aanwezig zijn 24 leden; afwezig de heeren De Boer, Bots, Heeres, Briët en Fabius. Er zijn twee vacatures, die van de hoe ren Mr. Tepe en K. H. Korff. De Voorzitter opent de vergade ring, waarna mededeeling geschiedt van de navolgende Ingekomen Stukken. Missives van Ged. Staten, houdende goedkeuring van genomen raadsbeslui ten. Dankbetuigingen van nieuwe functio narissen in dienst der gemeente. Voor kennisgeving aangenomen. Adres van dé Duurte-Commissie uit de Leidsche Arbeidersbeweging inzake: a. beschikbaarstelling van sajet en klompen tegen goedkoope prijzen; b. het verschaffen van brandhout aan de arbeidersbevolking, tegen den laagst mogelijken prijs; c.'hct regelend optreden hijgden ver koop en het verlagen van den prijs van petroleum; d. hel, door aankoop vari voorraden groenten eu het in gemeentelijke win kels beschikbaar stollen daarvan, bevor deren van prijsverlaging der groenten; e. het op de hoogte houden van de ar beidersbevolking, door liet gemeentebe- sluur, van wat in het belang van de dis tributie van goedkoope levensmiddelen gedaan wordt. Gesteld in handen van B. en W. Verzoek van W. Jongste, om een boom, staande op de speelplaats der openbare school aan de Paul Kruger- straat, te laten snoeien. Ter zijde gelegd, als zijnde ongezegeld. Verzoek van \V. Prins, om eervol ont slag als onderwijzer aan de Jongens school 2e klasse en aan de Meisjesschool 2e klasse. In handen gesteld van B. en W. Overgelegd worden een advies en en kele voorstellen inzake jaarwedden-ver- hooging van gemeente-personeel, en het voorstel tot regeling van den pensioens grondslag van mcj. II. Pel, leerares in de handwerken. Geloofsbrieven nieuwe Raadsleden. lo. Onderzoek van de geloofbrieven der nieuwbenoemde raadsleden. De Voorzitter verzoekt de hoeren Van der Eist, Pera en Van Romburgh de geloofsbrieven der nieuwbenoemde raadsleden te onderzoeken en schort in afwachting van het rapport dier com missie de vergadering. Nadat de voorzitter de vergadering heeft heropend, brengt mr.- Van der Eist namens de commissie rapport uit. Zij concludeert tot toelating der nieuw- gekozen leden, de heeren: Aalberse, Zwiers, Reimeringer, Fokker, Boler- mans, De Boer, Wilmer, Jaeger, Eerd- mans, Boot en Roem. Dc Raad besloot tot hun toelating. Benoemingen. 2o. Benoeming van een opzichter van gemeentewerken. Benoemd wordt de heer K. J. Barend- sen, opzichter der gemeentewerken te Velzen, met 14 stemmen, tegen 10 op den heer Neuteboom. 3o. Benoeming van een leerares in de wiskunde en de wiskundige aardrijks kunde aan de hoogere burgerschool voor meisjes. Benoemd wordt niet 22 stemmen mej. A. W. Schcltema, leerares aan het Ly ceum voor meisjes te Amsterdam. 4o. Benoeming van een onderwijzeres aan de school 3e klasse, no. 8. Benoemd wordt mej. J. M. Koornhof, tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. school 3e klasse no. 8, alhier, met op één na algemeene stemmen. 5o. Benoeming van een len amanuen sis bij het onderwijs in de natuur- en scheikunde aan de hoogere burger school voor jongens. Benoemd wordt de heer J. D. Wil schut met op één na algemeene stem men. Ontslag. 6o. Verzoek van mej. C. F. Ie Clercq, om eervol ontslag als onderwijzeres aan de school der 3e klasse, no. 3. Wordt ingewilligd met ingang van 1 Augustus 1917. Financieele beskuiten. 7o. Suppletoire staat van begrooting, dienst 1910, van het Openbaar Slacht huis. Wordt goedgekeurd. 8o. Balans en verlies- en winstreke ning, dienst 1916, van het Openbaar Slachthuis. Wordt goedgekeurd. Gebruik Stadsgehoorzaal. 9o. Verzoek van de commissie voor den in September a.s. te houden bazaar, ten behoeve van de Zendingsschool te Oegstgeest, om het gebruik van de Stads-Gehoorzaal, hetzij kosteloos, het zij tegen verlaagd tarief. B. en W. adviseeren. dit verzoek niet in te willigen. Den heer Mulder heeft het praead- vies zeer teleurgesteld. Spr. meent, dat het hier een nationaal belang betreft, n.l. ten bate der zending. Om niet wil spr. de zaal niet afstaan, doch wel te gen verminderden prijs. De heer Pera kent niet het verschil, dat gemaakt is tusschen een pluimvee tentoonstelling en een dergelijke bazaar. Een der leden: Dat is hetzelfde! De heer Pera sluit zich daarom aan bij den heer J. P. Mulder, temeer daar de bazaar groote kosten heeft. De Voorzitter bestrijdt de spre kers, waar dezen op een algemeen be lang doelen. Dit begrip is zoo ruim, dat B. en W. gemeend hebben geen uitzon deringen te moeten maken. Wel kan de zaal tegen den laagsten tarief-prijs wor den beschikbaar gesteld. Spr. verklaart echter uitdrukkelijk, dat hem de instel ling zeer sympathiek is. De heer mr. Fokker motiveert zijn houding. Spr. stelt zich op neutraal standpunt, en kan daarom niet inzien dat het hier een nationaal of algemeen belang geldt. De Voorzitter merkt hierbij op, dat de zending, die hier bedoeld wordt, wel degelijk een nationaal belang is, evenals de Katholieke zending. Hierna wordt conform het advies van B. en VV. besloten zonder hoofdelijke stemming. Verhuring grond. lOo. Voorstel tot verhuring van de per- ceelen gelegen onder de gemeente Oegstgeest, sectie C Nis 278, 281 en 282, aan W. A. Zandbergen. Conform besloten. llo. Voorstel tot verhuring van het perceel, gelegen onder de gemeente Oegstgeest, sectie C No. 1357 ged. aan P. W. Beijersbergen. Conform besloten. Gemeentelijke rechtsvordering. 12o. Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tegen J. Dingjan en te gen J. van der Westen en de erveq van diens overleden zusters C. en H. van der Westen, tot betaling van door de gemeente voor hun rekening gemaakte kosten in verband met de reiniging van de sloot ten zuiden van den Hoogen Rijndijk hij de Ulrechtsche brug. De heer Sytsma merkt op, dat ge noemde sloot reeds 80 jaar van de fa milie is, en men nooit last heeft gehad. Toen de tram kwam, is er door verzak king evenwel verandering gekomen in den toestand. Daarbij kwam de aanleg van een riool. Nu vindt spr. dat men de menschen in moeilijkheden brengt, om de sloot te baggeren. Dc heer Botermans sluit zich hier bij aan. Wethouder Fischer zegt, dat de opmerkingen niet ter zake zijn. De sloo- ten zijn verontreinigd; de familie moet voor onderhoud zorg dragen. De heer F o k k é~r merkt op„ dat de juridische en theoretische gronden van B. en W. volkomen juist zijn, maar dat er ook een grond van billijkheid bestaat. Wethouder v. d. Lip meent, dat de quaeslie moet worden uitgemaakt tus schen de familie en de N. Z. II. T. M. B. en W. staan hier geheel buiten. Wat de billijkheid betreft, gaat men hierop in, dan staat men bloot aan allerlei wil lekeur. Eenige bemerkingen van de heeren Botermans en Huurman, de quaestie betreffende, worden beant woord door wethouder Van Hamel. De Voorzitter heeft wel eerbied voor juridische gronden, doch spr. hecht meer geloof aan de rapporten van de rechtskundige adviseurs der gemeente, mrs. Goutsmit en Cosman. Spr. vindt het niet gewenscht, dat dergelijke-aan gelegenheden in de raadsvergaderingen worden ter sprake gebracht. Spr. vindt het een formeele zaak. De heer Fabius komt ter vergadering. De heer IIoogenboom vindt den grondslag voor het voeren van een pro ces eenigszins twijfelachtig. Spr. vindt, dat de bewuste familie nimmer onwel willend is geweest. De Voorzitter zegt nog, dat het een zuiver objectieve quaestie is. De heer mr. v. d. Eist wénscht zit ting met gesloten deuren. De Voorzitter meent, dat de zaak reeds voldoende bekeken is, en sluiting niet noodig is. De heer mr. Fokker is Tegen een procedure, en zal daarom tegen stem men. Het voorstel, hierna in stemming ge bracht, wordt aangenomen met 21 tegen 4 stemmen, die van de heeren Sytsma, mr. Fokker, Van Romburg en Boter mans. Aankoop grond. 13o. Voorstel tot aankoop van de per- ceclen, kad. bekend gemeente Leiden, sectie K. Nis 556, 557, 594 en 2555 en tot beschikbaarstelling van de voor dien aankoop benoodigde gelden. Dit voorstel betreft den aankoop van een oppervlakte van pl.m. 2,1153 H.A. voor de som van f 22,000 of f 1.04 per M2. van de heeren M. P. Splinter c.s. Wordt aangenomen. Indl^ha Pestschool. 14o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de \erb-tering en uitbreiding van liet gebouw dei* z.g. Indische Post- school. Do heer Hoogeboom merkt op. dat op genoemde school niet meer dan 80 sur- i 'ueraii s gelijktijdig mogen zijn. De zaak is niet z-oo vreeselijk urgent, omdat enkele zalen, van de H.B.S:, eertijds door de surnumerairs gebruikt, thans door mi litairen worden ingenomen. De uitbreiding van het aantal surnumerairs is dus geen voldoende motief. Spr meent, dat de schoo' een Rijksgebouw is, en het Rijk dus ook maar de kosten moet. betalen. Als binnen kort weer een uitbreiding noodig is, krijgt de gemeente weer kosten. Daarom acht hij de stap tot betaling der kosten gevaarlijk. Weth. Fischer is het met den heer Hoogenboom eens dat het Rijk eigenlijk de kosten behoorde te betalen,- doch verde digt verder het praeadvies van B. en W. Hij wijst er voorts op, dat 'J, in 't belang der gemeente is, dat deze postschool hier is gevestigd. Ook andere gemeentebestu-en hebben getracht de postschool binnen hun kring te krijgen:Dat het een. gewaagde stap is ciet de wethouder niet in. De heer Hoogenboom voorziet, dat wanneer deze eerste gewaagde stap gedaan wordt, het een bindende overeenkomst is voor de toekomst. De Voorzitter merkt op, dat hij de aanduiding van „een gevaarlijke stap doen" niet begrijpt. Spr meent, dat 't een stap is in de goede richting. Uitgaande van een reeds eerder gevolgd systeem, doen B. en AV. correct. De heer mr. Fokker vraagt, of er ze kerheid is, wanneer de beschikbaar te stellen gelden worden terugbetaald. Na een opmerking van weth. Fischer zegt de Voorzitter, dat de Staat wel goed voor het geld is. Hierna wordt het voorstel zonder hoof delijke stemming aangenomen. Schuttersveld. I5o. Voorstel om B. en W te machti gen met den Staat der Nederlanden, ter vervanging van het bestaande contract, een nieuwe overeenkomst aan te gaan, inzake de verhuring van het Schutters veld. B. en W. wens>;hen in dc overeenkomst te bepalen, dat zij bij eventueelen bonw van een nieuwe openbare lagere school de beschikking over een ter reinst rook op h.et Schuttersveld zullen hebben. De lieer Reimeringer meent, dat bij bebouwing het een eerste stap is tot vol-bouwing. Weth. Fisscher vindt bebouwing juist uitstekend', want dan zal t. z. t. ook heb exercitce-vei'd verplaatst, worden. De lieer A. M u 1 d e <r zag de school daar wel liever niet, doch waardeert de meening van B. en \V. De heer Huurman merkt op, dat de steden behoefte hebben aan pleinen en volksparken. Hot Schuttersveld zou hier voor uitstekend kunnen dienen. Weth. Fische r acht de mogelijkheid niet uitgesloten, d'at later bij het Schut tersveld wel een goedenenstation zo-u kun nen worden gebouwd, waardoor het Schuttersveld -dan toch een toegangsweg ztoni moeten vormen. De heer Huurman: Dan vind ik er de vestiging van een school alles behalve geschikt. Het voorstel van B. en W., in stemming gebracht, wordt aangenomen met 24 tegen 1 stem, die van den hoer Huurman. (De vergadering duurt voort.) In -ie gisteravond gehouden bestuurs vergadering van de R.-K. Coöperatie „Eendracht'' werden die functies als \olgt verdeeld: Joh. L. van Lith, lo voorzitter; G. C. Roeken», le secretaris; P. Bisschop, Ie- penningmeester; P. Heemskerk, 2e voor zitter; S. P. Strijk* 2e secretaris; H. B. Wijtenburg, 2e pfenmnigmeeister; Th. J. Wertcr, algemeen adjunct. Het secretariaat is gevestigd P. de la Courtstraat 14. Politie-benoemingen. Door den heer burgemeester van Lei den is, op voordracht van den commis saris van politie alhier, de heer L. Du- val, inspecteur van politie, met ingang van i Augustus a.s. bevorderd tot in specteur van politie eerste klasse. Op gelijken datum is de agent van politie eerste klasse, P. de Gunst, aange steld tot hoofdagent van politie. Ingaande 30 Juli is de heer G. Dragt benoemd tot agent van politie alhier. Dezen morgen is door dc politie alhier aangehouden zekere J. v. V., die zich aan het politiebureau meldde om nachtver blijf, doch in het Politieblad gesignaleerd stond wegens het te goed hebben van eenige dagen hechtenis. Voor het eind-examen H. B. S. 5-j. c. (derde groep, Zuid-IIolland) zijn te 's-Gra- venhage o.a ge&'.aagd Maria Wamstekcr, C.ornciia Foutier, E. van Rossum du Chat tel, J. Verhagen, L. Nieuw cnh ui zen Se- giaor, T. Cahen en P. do Groot, van hier. Aan de Telefoon. 3awel, M. de R., u spreekt met pro- Duitscher van gisteren en toch weer niet van gisteren. Ik blijf van meening, dat men niet leelijk verblind behoeft te zijn om inzake Zierikzee de aanvankelijke ontkenning verbluffend, de eindelijke afgedwongen erkenning volstrekt niet ruiterlijk te vin den. Omdat ik twee open oogen heb voor wat ruiterlijk is, ook in een En- gelschman, verzocht ik u en verzoek ik nogmaals een veel treffender staaltje van Engelsche ruiterlijkheid voorop in uw blad te willen afdrukken, door mij niet vaag en algemeen aangeduid met b.v., maar stellig en uitsluitend aangewezen met n.l.: „de ernstige poging dit voor jaar aangewend" enz. Ik maakte u dit gemakkelijk door te vermelden, wat u wegliet, n.l.: waar zulks te vinden was. Wat betreft de journalistieke plicht van neutraliteit: in het tegenwoordig sta dium van den oorlog wordt de vrede het best gediend door bestrijding van den sedert lang in ons land overheerschen- den en voor den vrede zeer gevaarlijken geest van domme moffenhaat. Een pro-Duitscher. P r o-D uitscher, uw laatste woor- den lijken ons wel wat overdreven wij hebben trouwens nog nooit iemand ont moet, die volop „pro" was, voor welke der oorlogvoerenden dan ook, en die zich niet schuldig maakte aan overdrij ving! maar bevatten toch de heel leer zame les: „Domme moffenhaat" is zeer gevaarlijk! Juist. Maar maken w ij ons schuldig aan „domme moffenhaat", om dat wij.... niet de haat tegen den Engel- schen aankweeken, en er zelfs iets goeds van durven zeggen? Of mis schien, omdat wij op uw aanwijzing niet ineens (de aangeduide courant is niet meer in ons bezit) klaar staan, een door u „stellig en uitsluitend aangewe zen". voor de Duitschers vleiend artikel van een Engelschman in ons blad over te nemen? U zult zoo iets toch niet dur ven beweren, meencn we. Welnu, ons „telefoontje" is al wat lang geworden mijnheer, blijf pro- Duitsch in uw hart, doch toon u niet anti-Engelsch. Want ook dat laatste is zeer gevaarlijk in ons neutrale land. Wij blijven dan tevens goede vrienden. BOSKOOP. Diefstal. In den vorigen nacht heeft men uit de kweekkas van den heer AV. aan dc Rozenlaan alhier versch'Lxervde koper m stukken ontvreemd van de gelei dingen der centrale verwaaming. Ver moedt wordt, dat JiAeor geen onbekendeln) aan het werk zijn geweest, daar men zich toegang heeft verschaft met den sleutel van do loods, die verbinding heeft met dc kas, welke sleutel op een verborgen plaats aan liet personeel bekend, 's avonds op cle kweekarij wordt neergelegd, maar door ;lo ongewenschte gasten was opge zocht cn gevonden. VOORHOUT. Herwonnen Levenskracht. De verkoop van bloempjes voor „Herwonnen Levens kracht" hoeft in deze gemeente f 54.10 op- g< bracht. VOORSCHOTEN Diefstal. Langs den Haagweg aan den Rijndijk alhier, is ten nadeele van do Rijkstelegrafie plm. 300 meter rood koper draad gestolen. Het draad is bij dc palen afgeknipt. ZOETERWOUDE (Hoogc Rijndijk). Tuberculosa bloempjes. De opbrengst van de verkoop dier tuborcuóoee-tbloempjes Missie zal den ijverigen jonge dames oen heeft alhier opgebracht f 45.27V&: Na de gezelligen middag worden aangeboden door mevrouw7 Stadhouder. Roomsche Agenda. DONDERDAG. Leiden, Café ,,Ne>uf', huish. verg. afd. Leiden R.-K. Handel sreizdgors-Vereenlging. Aanvang 8.30 uur. DONDERDAG. Leiden. Heden de laat ste avond van de fancy fair der Zita-A'eieeniging, Noord- eintje 50. Gelegenheid tot be- s&oek van 8 tot 10 uur.. Laatste berichten. Generaal Snijders. De Minister ran Oorlog, Jhr. Mr. B. C. de Jonge, ilegde hedenochtend een bezoek af bij den opperbevelhebber van Land. en Zeemacht, Generaal Snijders, düe lieden vóór 45 jaren tot officier werd benoemd, ■ten einde den generaal namens de Regee ring met dezen gedenkdag geluk te wen- scihen. Onze scheepvaart. Blijkens bij het departement van Marino ontvangen bericht, heeft Hr. Ms. pantser- dekschip „Zeeland" Curagao verlaten. Naar wij vernemen, zal de „Zeeland" van de stoomvaartmaatschappij Zeeland vooreerst geen reis naar- Engeland meer doen. Tot zinken gebracht. De Nederlandsche schoener „Janna", ka pitein ATsser, Dinsdagmorgen uit den AA'a- terweg naar Havre vertrokken, is gister morge-u, 39 mijl noordwestelijk van de gas- boei, door een Duitsche duikboot tot zin ken gebracht. De bemanning 5 in getal is door de stoomloodsboot te Hoek van Holland geland. De schoener „Janna" was 145 ton bru'o groot. Socialistische conferentie te Londen. t LONDEN", 25 Juli. In een confe-entic, die vandaag in het Lagerhuis tusschen Russische gedelegeerden' en leden van de arbeiderspartij is gebonden, werd be^ófeit op 8 en 9 Augustus eeai conferentie van so cialisten uit geallieerde landen te Londea' te houden. Bij de breaadslagingien waren aanwezig AVardle, voorzitter van de ar beiderspartij, Arthur Henderson,, lid van het oorlogskabinet,""George Roberts, Ram say, Macdonald en Jowett. Financïeele Berichten. Amsterdamsche Beurs. Officieele Prijscourant. Medegedeeld door de firma LeoRuijgrok. 21/2 Gert. Nederland 3 5 o/0 obl. 5 Ned.-Indië 5 Amsterdam 5 Rotterdam 5 Haarlem 4V2 Leiden 1914 4 o/o n 1911 3 o/Q 1896 5 Oostenrijk 386S 4 Jan.-Juli. 41/2 Iwang Dombr. Sp.'Sl 5 Nicolai Spoor 67/69. 4 Rusl. 6de em. '94 3 Gr. Russ. Sp. 'S0 5 Mexico le, 2e, 3e, 4e Serie Gew. aand. Peru. Pref. Peru Gecons. Holl. Petrol. Koninkl. Petrol. Orion Petrol. Amsterd. Deli Ainsterd. Lang Katgew idem pref. Deli Batavia. Deli Cultuur. Deli-Mij. Medan Tabak Rotterdam Deli Senembah Amsterdam Rubber Deli Batavia Rubber Nederl. Rubber Serbad jadi Sum. Rubber Holl. Amerika lijn aand. idem eert. Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot. Kon. Paketvaart Rotterdam. Lloyd Stoomv. Mij. Nederland Ned. Scheepv. Unie Stoomv. Mij. Oostzee Vrachtv. Mij. Bothnia. Holl. IJz. Sp. Mij. aand. Ned. Staatssp. Mij. Amer. Hide Leather Amer. Smelting Ref. Anaconda copper Atch. Topeka Car. Foundry Central Leather Denver Rio Erie Kans. City South. idem Marine Comm. idem pref. idem afg. cert, Missouri K. T. Mexican Nat. 2e pref. Pittsburgh Coal. Southern Railway Steel corp. Union Pacific United Cigar. Maxwell aand. idem incomcb. idem restant bew. comm. pref. V.K. 61 731/8 iou/4 lOO'/s 1031/, 103I/2 IO43/3 100 94 793/4 36 371/4 691/g 56>/1G 56 42 17»/» 7V, 281/2 168 543 621/4 233 267 415 1731/4 506 178 226 4861/2 233V, 163 347l/o 338 3761/4 2311/2 216 187 187i/2 202 2931/2 370 953/4 951/4 571/a 99 1631/8 100 753/4 87 Id/a 26l/a 54 303/4 391/2 37s/16 6V2 73/, 473/4 3111/0 1371/; 381/2 363/4 453/4 941/s O.K. 61 73 lOUA 1001/4 1031/2 1031/2 1043/; 100 173/4 J7i/2 1091/2 536 62 233 222 237 Va 174 506 178 953/4 951/4 165 70V, 87V. 10 V. 76V, 22'/a 30'/, 00'/, 87V. 6V2 7 47'/, 74'/» 112'/, 137 38'/, 37 46 Koers van het geld Prolongatie 3 pCt. WiBSelnoteeringen (Amsterdam). Zicht. Londen f 11.533/, Parijs 41.90 Berlijn 34.18 Zwitserland 52.90 Weenen 21.75 Kopenhagen 71.10 Stockholm 77.40 Marktberichten. DELFT, 26 Juli. Yee. Vette koeien 2ste qual. f250 a 450, dito 2e qual. f150 a f250, kalfkoeien le qual. f250 a 400, dito 2e qual. f150 a 250; vaarkoeien le qual. flSO a 325, dito 2e qual. f100 a ISO; vette kalveren le qual. fa dito 2e qual. fa wei schapen le qual. fa dito 2e qual. f— a schapen met lammeren le qual. fa dito 2e qual, fa AVci lammeren f000.magere varkens f10 a 50, Biggen fl,a 10,nuchtere Kalveren IS a 30, Paarden f 100 a f 400, stieren f - - a f Rundvleesch fl,30 a 1,14 a 1,A'etKalfs- vleescli f0.a 0,a 0,schapenvleesch 00 a 00 c., lamsvleesch 00 a 00 c., alles per kilo. Aanvoer281 Runderen 2 Paarden13 vette Kalveren 112 magere Kalveren; 353 Schapen of Lammeren, 139 Varkens; 3S9 Biggen; 3 Geiten of Bokken, veulen. Boter f0,0,pcri/4 vat van 40 k.g. f 0.00 a fO.Oö per K.G. Aanvoer 68/8, en 7/16, wegende samen 1650 K.G. Boter geen noteering. Graanmarkt. Lijnkoeken fa fper 0 stuks. Bruine boonen f00.f00. Groene erwten f00,f00.p. H.L. GOUDA, 26 Juli. Kaas. Aangevoerd 155 partijen. Handel vlug. le qual f57 a f59, 2e qual f5455, Zwaardere!"59.Gestem pelde f60. Boter. Aangevoerd weinig. Handel vlug. Goeboter fl,051,10, AVeiboter f0,85fl. per 1/2 KG. Eieren. Redelijken aanvoer, handel matig. Prijzen per 100 stuks fS,208,50. Yee. Melkvee, redelijke aanvoer, handel matig, 3750 ct. per 1/2 K.G.Magere Biggen, aanvoer, handel Vette schapen, weinig aanvoer, handel matig, f 20f 30; Lammeren, geen aanvoer, handel zeer vlot, f0 a f Nuchterre kal veren, redelijke aanvoer, handel vrij wel, f12 a f 17Fokkalveren flóf26. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 20 Juli 1917, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: 764,9 Maastricht. Laagste barometerstand: 761,2 AYisby, A^erwachting tot den avond van 27 Juli. Meest zwakke wind uit AArestelijke richtin gen, gedeeltelijk bewolkt. Droog warm weer, behoudens eenigo kans op onweer. Temperatuur hedenmiddag 4 uur, 76 gr« Fahrenheit.

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 3