t C&ssière- R.K. Dii Nette Jongen, KAMERS, Gisteravond met den trein van kwart over zevenen, arriveerde de Eerw. Neo mist met zijn ouders en eenige familie leden aan de halte „Fransche brug", waar hij door de Weleerw. Ileeren W. H. de Groot en Th. Boonekamp, kape laans der parochiekerk te Roelofarends- veeri werd gecomplimenteerd. Het plaatselijk muziekkorps van Nieu we-Wetering speelde het „Lang zal hij leven", waarna de heer R. Straathof in korte bewoordigen den Weleerw. heer Boog toesprak, en geluk wenschte, waarvoor deze hartelijk dankte. Tal van dorpelingen hadden zich aan 'den, met vlaggen getooiden uitgang van de Fransche brug opgesteld, om den nieuw gewijden priester te begroeten. Met de muziek voorop reed de familie per rijtuig langs de bevlagde huizen naar de feestelijk versierde woning. Hier was een keurige eerepoort opgericht, kwistig gesierd met groen en bloemen, terwijl talrijke vlaggetjes den feesttooi aanvulden. Nadat door een der omwonenden sa luutschoten waren gelost,v en het mu ziekcorps nog een nummertje had ten beste gegeven, verspreidden de dorpsge- nooten zich, om legen kwart voor negen weer present te zijn, toen de weleerw. heer Boog uitreed naar Roelofarends- veen. Vóór het raadhuis van Alkemade werd Z.Eerw. opgewacht door het muziek corps „Liefde voor Harmonie", dat onder leiding van den heer N. Wagenaar en kele verdienstelijke nummertjes ten ge- hoore bracht. Zoo trok men onder veel belang stelling der bewoners van de Veen, naar de Pastorie. Ook hier was overal, den feesteling ter eere, de nationale drie kleur uitgestoken. Dezen morgen trok de kerk een over- groote menigte ter bijwoning van de eerste plechtige H. Mis. Bij de Heilige Handeling aan het keurig versierde al taar werd de eerw. neomist geassisteerd door de weleerw. heeren De Groot en Boonekamp, kapelaans der kerk, respec tievelijk als diaken en sub-diaken. Na het eerste Evangelie beklom kape laan De Groot den kansel, tot het hou den der feest-predicatie. Z.Eerw., die tot tekst gekozen had den verheven groet: „Geloofd zij Jezus-Christus, in alle eeuwigheid, Amen", ontwikkelde in be zielende taal de volgende gedachten, naar aanleiding van de drievoudige ge lofte van den priester-missionaris: ge hoorzaamheid, armoede en zuiverheid. Bij de gelofte van den missionaris worden wij herinnerd aan het groote feit van Golgotha, toen Christus sprak: „Sitio", Ik heb dorst. Dit was de dorst naar zielen wegens het groote gebrek aan missionarissen, maar ook wegens de groote vreugde van Jezus' H. Hart, wanneer wij weer een nieuwen triomf vieren bij iederen nieuwen wijdeling. Het werk van den priester in de we- reld is: orde te brengen, waar wanorde 'heerscht, en eenheid voor verdeeling. De priester leert den Koningen geen ti rannie te voeren, omdat ook Christus' niet van tirannie hield. Vervolgens leert hij den vaders, dat zij niet vrij zijn, in 't al of niet aannemen hunner kinderen, dat de mannen en vrouwen den huwe lijksband als onverbreekbaar hebben te beschouwen, dat de heeren niet kunnen doen met hun knechts wat zij believen. Men hebbe dus eerbied voor het gezag. Dan zal er komen orde voor wanorde, eenheid voor verdeeling. Maar dit ge schiedt evenwel ten koste van offers, ge tuige de eerste eeuwen van het Christen dom. Om nu dit werk van apostelen en martelaren voort te zetten, is ook geroe pen deze nieuwe priester. Moge zijn ge heele leven zijn één lofzang „Te Deum laudamus* één jubelzang „Geloofd zij Jezus Christus, in alle eeuwigheid. Amen". Deze gloedvolle predicatie liet niet na diepen indruk bij de aanwezigen te ves tigen. Onder directie van den heer v. d. Meer, voerde het parochiaal zangkoor zeer verdienstelijk een meestemmige Mis uit, terwijl de kerkelijke plechtig heid besloten werd met de machtige priester-cantate van pater Haagh C.s.s.R. In den loop van den dag had de eerw. neomist de talrijke mondelinge en schriftelijke gelukwenschen in ont vangst te nemen, welke hem op zoo rui me en sympathieke wijze gewerden. Staten-Generaal. TWEEDE KAMFD. Kosten verwerking afvalproducten tot veevoeder. Uit het verslag blijkt, dat verscheidene leden verklaarden, alvorens aan dit ont werp hun stem te geven, gaarne eenige nadere inlichtingen te ontvangen omtrent de bedoelingen van den minister. De vraag werd ge&telcl, welke capaciteit men van de proefinstallatie zal verkrijgen en welke de heteekends is van de uiladruk- kiing, flat zij hij een werktijd van eenige weken oen bedrag van ca. f 60,000 zal kos ten. Indien deze som wordt vereïsdht uit sluitend om do fabriek enkele wéken te la" ten werken, zuodat, wie niet in die weken daar zijn licht komit opsteken, van die proefinstallatie niet zal kunnen protitec- ren, schijnen de kosten nog al hoog, in verhouding tot het reehtstreeksche nut. Zal voorts deze proefinstallatie geen in komsten opleveren, in den vorm van de verkoopprijzen, voor haar producten te bed/ingen, door. de particulieren te beta len voor de hun verstrekte voorlichting. Of ligt. het in de bedoeling, de producten der installatie kosteloos uit te deeTen en de inlichtingen kosteloos te verstrekken? Ook werd gevraagd, vrat, na verloop der enkele weken zal geschieden met de ge bouwen, installaties, motoren en machines, waaronder er zijn, naar men melti be vreemding had opgemerkt, betiteld' met 't on-Nederlandsche woord verklein in gs- ■machines. verheoging Spoorwegtarieven. Het Kamerlid) de heer Kleerekoper heeft de volgende vragen gericht tot den Minis ter van Waterstaat: ls het juist, dat met ingang van 1 Aug. a.s. de tarieven, der „werkmanskaarten" bij de spoorwegen aanmerkelijk zullen worden verhoogd? Heeft de Minister van Waiersiaat deze verhooging, welke voor de betrokken per sonen Jiuogst bezwaarlijk is, vooral met het oog cp den al gemeen ein woningnood, goedgekeurd? Is de Minister eventueel bereid alsnog te overwegen, op welke wijze aeze verhoo ging van tarieven, zoo zij reeds is goed gekeurd, alsnog kan worden buiten wer king gesteld? Vergadering van gisteren. Politiek. Expert-Cer. tra'e. Wat in de Eerste Kamer als een Staafs- ncchteriijke kwestie werd beschouwd, is in de Tweede Kamer geworden een vinnig politiek gevecht. Men herinnert het zich: do Eerste Kamer heeft na een zwaarwich tig academisch débat besloten, dat alle nog, bij haar aanhangige wetsontwerpen (van vóór de ontbinding aanhangig) als vervallen zouden worden beschouwd. De Tweedie Kamer heeft nu per motie den wenseh uitgesproken, dat de regeering al die ontwerpen opnieuw zou indienen. En in die motie ziiit politiek! Onder de thans door d)e Eerste Kaaner vervallen veirklaards ontwerpen: schuilt ook.... do Ouderdomswet en de wijziging der Inva liditeitswet en der Radenwet. Nu heeft de regeering (nog onlangs in de Troonrede) beloofd, dat er dit jaar (d. w, z. tot de verkiezingen van 1918) geen politieke ont werpen zouden worden ingediend. En de Ouderdomswet en de wijziging der Inva- laiteitsweit en dor Rademvet zijn het aller- politieksie zegt het liberale Handels blad) zeer tea-echt dat men zich tegen woordig nog donken kan. Rechts verzette zich natuurlijk tegen de motie-S chaper wilde het aan de eerlijkheid der regeering overlaten, of zij zich al dan niet aan hare belofte zou houden. Het s'iot was echter, dat de motie-Scha per met 35 tegen 23 stemmen, links tegen rechts, werd aangenomen. Zakelijk heeft deze motie niet het minste- bela.ng: de Eerste Kamer zal toch nooit het Staatspensioen aanvaarden! Maar.,... links wilde z&ch blijkbaar een glad wapen verschaffen voor den verkiezingsstrijd in 1918. Links wilde de ouderdomswet op nieuw indienen, omdat, alls de Eerste Ka mer (haar verwerpt, dit bij de verkiezingen kan warden uitgespeeld tegen de rechtsche meerderheid!! Daarna hebben weer vier sprekers het woord gevoerd over de Export-Centrale, n.l. de heeren Engels (R.-K.), Teen stra (V.-D.), San nes (S. D. A. P.) en Snoeck Henkemans (Qhr.-Hist.) De twee laatstgenoemden waren nog het bezadigst in hun critiek, de heer Teenstra het felst. Hij sohilderde de export-bank als een groot onheil. Van beperking van dien export, waarheen de hear Treub zeaide te willen streven, i9 ook geen hei'l te ver wachten, aldus deze spreker. Integendeel, dat zal de prijzen, omhoog drijven, n.l. de productie aantasten. De heer Engels gaf in een frissdhe, dui delijke uiteenzetting een klare kijk op den toeshand., zooals deze ds en moet zijn. Spr. zeide, dat den laatst en tijd ten aanzien van den export de veelhoofdige en veel- handige methode gevolgd wordt. Men rnag aannemen, dat de banden, waaraan de verzorging van dien export thans is tce- evrtrouwd, te zwak zijn. Vandaar het vertrouwd, te zwak zijn. Vandaar het ring in onze invoeren te brengen door meer centralisate van den export. Het doel vindt nu geen bestrijding, maar het mid del: de naamlooze vennootschap, is heftig bestreden. De handel vreesft voor concur rentie, anderen achten ectn naamlooze ven nootschap een overbodige weelde en meer nen dat met samenwerking van alle cate gorieën van belanghebbenden hetzelfde zal worden bereikt. Die gedachte is ook eeni- germate die van spreker. Uit de bestaande organisaties op hot gebied dier levensmid- deïènvoorziening dienen de beste kachten gekozen, aangevuld met vertegenwoordi gers der werkgevers, op het gebied van handel, industrie, Scheepvaart-, vLsscherij, laudlbourw en van de arbeiders Ook de NOT dient in de expant-cent.rale op te gaan. Invoer en uitvoer moeten staan on der één controle. De exporó-centn.!e moet worden een soort economisch parlement. Dan zal zij het vertouwen hebben van het Nedeirlandschie volk. Dat a© moedig. Want er is spanning, dn het land, in die eerste plaats bij die boeren. Dezen zijn verontrust door de confiscatie van hooi ten. behosve der Seger-intendance en de opvordering van graan. Ook is er spanning bij de ar beiders: alles is even duur. Komt daarbij werkloosheid', koude en honger, don zijn de .geve-gen te voorzien. Ook is <v onte vredenheid! bij het 'leger: de mobilisatie duurt te lang. Hét te stichten economisch departement zal de militaire dictatuur moeten matigen. Er moet meer samenwer king zijn tusschen de ministers van land bouw en oorlog. Ook de disti ibutae moet ■staan onder cenkra'<e ïeiding. Daarbij ddent meer rekening gehouden met het aantal kinderen dan met het aantal kamers en stookplaatsen. Laten de meeigegoeden oo stookplaatsen. Laten de meergegoed.cn ook maar wat «meer kou lijden en 's avonds vroeg naar bed gaan oi zonder Ificht zitten. Ook moet de export-centrale meer vrijheid op zee bereiken. De samenstelling van export-centrale en N. O. T. zal ledden tot bezuiniging en meer onderling vertrou wen. Spr. we nacht dus den naam van export-centra'e te veranderen im: Uit en Invoermaatschappij. Spg. vroeg ten slotte wat de regieering verstaat onder zooveel mogelijk va-ij head 'welke zij aan de bedrij ven wil verleenen. Gemengde Berichten. Diefstal. In den afgeloopen nachtti is van een graf op" de begraafplaats „Zorg- •vdlied" te Nieuwer-Amstel een ochttaO) ko peren kettingen ontvreemd.. Verdronken. Maandag ds te Nieawe- dunge hot zoontje van H. F., dat met zijn zusje voor d'e ouderlijke .woning aan het spelen was, te water geraakt en, niettegen staande de moeder ernstige pogingen tot redding deed, voor haar oogen verdronken. Te Sneek is de 23-jarige J. de V., knecht, van de Oosterzeesclie motorboot, over boord gevallen en verdronken. Aangespoeldi Te Bonstelen is aange spoeld het lijk van een zeeman, dat dn verren staat van ontbinding verkeerde. De inbraak te Stratum. De toestand van den heer Rebel, die bij eei inbraak te zijnen huize door Vermeulen, bijge naamd Bonnet, een gevaarlijke steekwonde in de borst werd toegebracht, is goed voor uitgaande. V is naar het huiis van bewa ring te 's-Hertogenbosdh overgebracht. Staking van pleegkinderen. Men schrijft uit Vlijmen aan de „'s-He.-t. Crt.": De gemeente Vlijmen is goed bedeeld met pleegkinderen van „Pro Juventute" van verschillende afdeelingen. De jongens hiel de echter onderlinge sltiraatvorgaderdngen, omdat er een, die voor verplaatsing niet in aanmerking kwam wegens slecht ge drag, de wijk naar huis koos, waarop gecin verhaal! volgde. Er werd1 besloten, dat allen denzelfden weg zouden volgen', of eon eigen heenkomen zouden zoekcni. Thans hebben verschillende jongens de vlucht genomen en pleegouders en ge meente verlaten. Granaat ontploft. Naar we vernemen, is ook een der meisjes van 'de familie Molenaar-, te Schaik, welke zoo zwaar werd getroffen door het ontploffen van een granaat, waarbij de moeder en een 18- jaxigen zoon op slag werden gedood, over leden. „Msb." Staking. Ongeveer 40 man van het personeel der groenledrogerij vaa de fir ma Blad en Prins te Delft, heeft gisteren het werk gestaakt. Verlangd wordt hooger loon. Woningnood. Een spoorwegambte naar werd benoemd te Veenwouden. Er was geen woning in dat dorp te v'nden. Het gezin is daarom in de consistorieka mer der Herv. G:meente> onder dak ge bracht tot de catechisaties w;er aanvan gen. De Maatschappij heeft nu besloten een- houten hulpwoning te bouwen. Prac'iech. Wegens gebrek aan brand stoffen is door de directie der steenfabriek van die firma Heuff en Co. te Vuren, goed gevonden, dat de gezinnen, die op de fa brieksterreinen wonen, hun eten op de machinevuren koken. Van deze gedegen heid wordt een druk gebruik gemaakt. Eikebcom?n voor brantfsUf. De eike- boomen,, staande langs de oprijlaan van het voormalige jachtslot „Cotelot" te Bar- neveld, waarvan thans nog alleen de boor- •derij i© overgebleven, zijn aan een hout handelaar verkocht. Ook deze prachtige eiken vallen dus don brandstoffennood ten offer. Ingestort. Even voorbij Slav an te te Maastricht is Maandagmiddag een uit zandsteen opgetrokken gebouw ten dienste van de mergelexploitatie ingestort en le gem den avond het overgebleven gedeelte benevens rotsblokken, zoodat de Wilhel- minaweg geheel versperd is. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het is echter een groote schadepost voor de on - dernemers. Onvoorzichtigheid. Een meisje sprong gisteren te Amsterdam uit den trein, ko mende uit Zaandam, voor deze stillveLd, Het meisje geraakte onder de wielen, met het gevolg, dat baar linker-arm tot aan den schouder afgereden en de halve iech- terhand verbrijzeld werd. Het meisje is naar het gasthuis overgebracht. Drijvende mijn. Nadat Maandag jL een op een afstand in zee drijvende ton voor een mijn was aangezien en des avonds herhaaldelijk bruinvisschen daar voor waren gehouden, moet door de kust wacht Maandagavond toch een in N.O.- richting voorbijdrijvende mijn zijn g sigr naleerd, die ook van het strand en den stranclmuur te Scheveningen werd gezien. Van aandrijving werd nog niets verno men, hoewel deze vermoedelijk te Katwijk of Noordwijk te verwachten is. Engelsche vlieger begraven. Het te Tessel aangespoeld© lijk, dat waarschijn lijk van een Engelschen vlieger is, werd gisteren ter aarde besteld. Trambotsing. Onder Langezwaag na' bij Gorredijk, reed gistermiddag een per sonen! ram op een stilstaande goederen tram. Een kind liep lichte kneuzingen op, terwijl de materieele schade nogal belang rijk is. De dienst ondervindt vertraging. Smokkelaar aangehouden. Te Lobith werd aan boord van de „Cosmopoliet" aangehouden B. de H., kapitein van ge»' noemd schip, die bij vonnis der rechtbank te Rotterdam was veroordeeld tot 2 maan den gevangenisstraf wegens poging tot verboden uitvoer. Portefeuille gestolen. De kantoorbe diende W. B., te Rotterdam heeft aangifte gedaan, dat uit zijn woning een porte feuille met f 2495. is gestolen. Het geld was eigendom van de firma A. N., chemica- liënhandel, waar hij in dienst was Cartonfabriek. Zaterdag aanstaande cullen 92 arbeiders aan de Coöperatieve Stroocartonfabriek te Hoogkerk worden ontslagen wegens moeilijkheden in het vervoeT van carton. Branden. Te 'sGravenhagc werd brand gemeld in een perceel aan het Spui 75, en wel in het aan een poort in de Ge dempt© Gradit uitkomend achtergedeelte. Genoemd perceel is eigendom van de ge meente en het achtergedeelte is in gebruik als hulpschool der ambachtsschool. In de gelijkvloers gelegen werkpaats is de brand blijkbaar ontstaan, vanwaar hij zich mee deelde aan de eerste verdieping. Hier heeft het vuur de meeste schade aangericht. Ook de tweede verdieping heeft, zij he>t ook niet ernstig, van den brand geleden. Het vuur werd gebluscht met twee stra len van de motorspuit en één van de wa terleiding. Te Houten brak brand uit op de hof stede van den landbouwer "W. van Schaik aan de Wetering. Alle gebouwen en de geheele inboedel werden in asch gelegd. De daarnaast gelegen hofstede van den landbouwer G. Vernooy g raakte ook in brand en brandde ook geheel uit. Verzekering dekt de schade. Heden overleed tot onze diepe droefneid, na een korte onge steldheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Echtgenoot Vader, Behuwd- en Grootvader, De Wel Ed. Heer JOHANNES HENDRIKUS JOSEPHUS KUIJPERS, in den ouderdom van 69 jaar. In 1 even Hoofd der R. K. Par. Jongensschool. Begiftigd met het Eerekruis :.Pito Ecclesia et Poxtifice" Uit aller naam Wed. J. H. J. KUIJPERS— Link. Leiden, 24 Juli 1917. Haarlemmerstraat 242. Algemeene Kennisgeving. Verzoeke van Rouwbeklag ver schoond te blijven. De Uitvaartdiensten zullen gehouden worden a.s. Vrijdag ten half S8 uur, de gezongen H. Mis van ltecjuiem ten 97a uur waarna de Begrafenis van uit de Kerk. 1045 Heden overleed tot on leed wezen, na eene nauwgezette ambtsvervulling van meer dan vijftig jaren, onze hooggeachte patroon, de Heer J. H. J. KUIJPERS, in leven Hoofd der R.K. Par. Jongensscholen, Haarlem- merstr.Pelikaanstraat, Het Onderw. Personeel. Leiden, 24 Juli 1917. 1047 Heden overleed tot onze groote droefheid, na een kortstondig en smartelijk lijden, tijdig voor zien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde en zorgzame Echtgenoote en Moeder 1061 WILHELMINA MARIA VAN EGM0ND, geb. Warmenhoven. J. H. VAN EGMOND en Kinderen Warmond, 25 Juli 1917. Heden overleed, zacht en kalm, na voorzien te zijn van de laatste H H. Sacramenten der Stervenden, mijn innig ge liefde Echtgenoote en der kin deren zorgvolle Moeder, JAC0BA ROTTEVEEL, Geb. Waasdorp, 1055 in den ouderdom van 36 jaar. P. L. ROTTEVEEL, Sassenheim, 25 Juli 1917. Gevraagd. Enkele nette meisjes kunnen geplaatst wordenadres firma van FOOT Co. Lammermarkt 63. 958 Wegens teleurstelling vraagt Mevr. C. W. ALKEMADE, Voorstraat Noord- wijk met 1 Augustus of later een nette R.K. Dienstbode v.g.g.y. 967 Adverteeren doet verkoopen. GEVRAAGD een flinke Alleen zij, als zoodanig werk zaam geweest, komen in aan merking. Brieven bureau „De Leidsche Courant" onder No. 1038. Gevraagd: v.g.g.v. Zondags vrij. Botermarkt 18. 1040 Een net dagmeisje Hotel du Commerce. Stationsweg 35a Leiden. 1053 Modes-Hoeden. Een Leerling en Apprèteuse kan geplaatst worden. C. A. BERTELS Mare 52. 1059 Flinke Werkster gevraagd. Tevens een net DAGMEISJE* Aanmelding 'savonds na half acht. Oude Vest 107a. DE KLERK en ROZENDAAL. 1049 Modes-Hoeden. Net Meisje kan opgeleid worden voor den Winkel. Brieven onder No 1058 Bur. van dit blad. 1058 Mejuffrouw WIJTENBURG, Plant soen 15 vraagt met 15 September of eerder een net R.K. meisje, kunnende koken en netjes werken- Zich persoonlijk te vervoegen, Mevr- PLOMER, Hoogen-Rijndijk 23. 1050 GEVRAAGD een 1039 ter opleiding in het vak, bij r A. WAALS, Haarlemmerstraat 134-136. Op een kantoor hier ter stede wordt gevraagd een Flink Jongmensch en een Jongste Bediende. Brieven bureau „De Leidsche Courant" onder No. 1012. GEVRAAGD: met Augustus een nette R.K. Slagersknecht en een Halfwas, zonder goede getuigen onnoodig zich aan te molden. Zich te vewoegen bij 31. J. KONIJNENBURG, Vleeschhon- vrer en Spekslager Dorpstraat Zoeter- meer. 1042 Bericht van Inzet. Bij de veiling, gehouden op den 20 Juli 1917, ten overstaan van Notaris F. C. ENGELBERTS, te Hazerswoude, zijn de perceelen Weiland, ter grootte van ruim 37a Hectaren, in den Barrepolder onder Hazerswonde, in bod gebracht als volgt: Perceel 1: Weiland groot '2.10.00 H.A. op f 7700.— Perceel 2: Weiland groot 1.43.05 H.A. op 4200.— Totaal f 11900.— De afslag blijft bepaald op Vrijdag 27 Juli 1917, na afloop van de ver- kooping der woning Rijnenburg te Hazerswoude, 's morgens om 11 uur, in het koffiehuis „Zomerzorg" te Leiden (nabij het Station). Verhoogingen worden aangenomen ten kantore van Notaris ENGELBERTS voornoemd, tegen genot van 1/5 der verlioogsom. 1035 TE J<G0P AANGEBODEN: 50 vierkante meter oude Keien. Te bevragen bij den Heer C. C. SCHUUR Zoeterwoude, Zuidbuurt 1041 Agent Margarine. Eene bekende Margarinefabriek zoekt een plaatselijk Agent, goed ge ïntroduceerd bij Winkeliers in Kolo niale Waren. Br. met opgaaf van tegenwoordigen werkkring en verdere referentiën Bur. v/d „Leidsche Crt." onder No. 1044. Betaling 1000 Gemeentetuintjes. Gedurende de laatste drie dagen dezer week bestaat eiken avond van 7--9 uur in de school AAL MARKT VOOR HET LAATST ge legenheid tot betaling van de nog verschuldigde tuinhuur en poot- aardappelen. Aan hen die op 1 Augustus a.s. niet hun geheele schuld heb ben betaald, zal de toegang tot tuintjes worden ontzegd. Aangeboden: Selderijplanten (blad), door J. DE GROOT Lzn. NOORDWIJK. Douzastraat 75 Te|ef. 139. 1021 DE INLICHTINGSCOMMISSIE, der R.K. Studentenvereeniging „Sanctus Augustinus" vraagt opgave van alsnog te verhuren (ook dagkamers), met volledige vermelding van condities. Brieven te zenden aan een der onderstaande adressen. Namens de Commissie: A. C. E. M. DE GROOT, Papegracht 26. J, A. VAN DER LAAN, 1060 Hoogl. Kerkgracht 23. STAATSLOTERIJ. Heden viel in mijn Collectie op No. 2036 f20.000. H. W. SPENDEL, 1056 Collecteur. Belgische Kring van LEIDEN. te NOORDWIJK a/Zee(Gemeenteschool) 27 Juli-4 Augustus 10-1 uur en van 3--5.30 uur. Klos- en Naaldekant; Etsen en Teekeningen; Borduur-; Koperdrijf werk; Inzendingen van het front, enz. enz. 1051 Toegangsprijs: f0.25. Eiken dag Theetafel (3—5.30 uur) Gedenkt de Kermis. Reclameweek voor Prima Hollandsche Gerookte Paling. „DE VISCHHAL", Haarlc mmerstr. 236 hoek PELIKAANSTRAAT. A.v.d.KAAI, Teleph. 666. 1052 Het goedkoopste adres voor alle Winkeliers. Speciaal wit papier en alle winkelzakken. 1046 WITTE ZAKKEN, 55 Cent per K.G. enz. Aanbevelend, G. VAN ALBADA Oude Rijn 63, gesloten zijnde adresv. d. Werfstraat 37. A. Franken TE KOOP AANGEBODEN: Een in goeden staat zijnde 2e hands Kinderwagen. Te bevragen bij bode ZONNEVELT, Kalwijksche weg No. 1, Wassenaar. 877 Voeraardappelen gevraagd door M. BROUWER, Toornclaam Voorhout, 101?

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 3