Advertentiën. Flink Jongmenseb Jongste Bediende. onder Seüdlirig van haren voorznlisir, den heer J. Pietcrsen Sr. te Noorden. Na breedvoerig overleg besloot men in begin ne] <yve.r te gaan tot een coöperatieven visch/verkoop, terwijl de leiding daarvan yr.,1 worden opgedragen aan de wed. A. Ieliveld en Zonen te Noorden. In eon vol gende vergadering zal daarvoor een be stuur worden gekozen en een reglement vastgesteld. KATWIJK. Gasbesparing. Gisteren is den in gezetenen beleend gemaakt, dat 's avonds te halfelf de hoofdkraan aan de gasfabriek gesloten wordt. Vanaf dien tijd lot 's morgens vroeg is men zonder gas. Van personen die vroeg op waren vernamen wij, dat ze te halfvijf liun kopje koffie toch weer konden ko ken. Dat is dus in orde. VOORSCHOTEN Examen. Aan den beor J. Roodvoets is uitgereikt het getuig schrift vanwege de Nederi'anbsche Orga nis te n-V ereencgi ng. Diefstal. Gistermorgen zijn aan het opvoedingsgesticht „Nieuw-Voordorp'' ver mist 7 paar kousen en 40 paar klompen van de kinderen. WARMOND. Gemeenteraad'. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag 26 Juli, v.m. ,10 uur. Agenda: Ingekomen stukken; Onderzoek geloofsbrieven; Wijziging der verordening regelende de volkshuisvesting. Verhooging van het maximum van den H. Omsftag; Vaststelling le supplement kohier H. Om slag; Comptabiliteit; Schoolgeld 2e kwar taal 1917; Openbare verlichting; Watt ver der ter tafel zal worden gebracht; rond vraag. STADSNIEUWS. GEMEENTEZAKEN. Het in goeden staat brengen van een slaot. Bij de op 8 November 1916 gehouden tweede of naschouw over de sloot ten zuiden van den Hoogen Rijndijk bij de Utrechtsche brug- bleek, dat door de eigenaren dier sloot geen gevolg was ge geven aan de hun bij schrijven van 13 October t.v. ingevolge de verordening van 6 Juli 1899 op wegen, lanen, straten enz. en wateringen en slooten, laatste lijk gewijzigd bij verordening van 6 Fe bruari 1913 verstrekte lastgeving tot het herstellen van de gebreken der sloot door afdamming en drooglegging, uit schieten van de bagger en het daarna wegruimen van de geplaatste afdam mingen en de uitgeschoten stoffen. Dientengevolge waarschuwden B. en W. hij schrijven van 10 November 1916 de eigenaren, dat, indien aan de ver strekte lastgeving niet alsnog vóór 6 December d. a. v. zou zijn voldaan, de stukken in handen van den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie zouden worden gesteld, teneinde tot een vervol- - .4'ing wegens overtreding der bepalingen van genuemde verordenng over te gaan, terwijl dan tevens zou worden overwo gen in hoeverre er termen aanwezig wa ren om de voorgeschreven werken over eenkomstig art. 180 der Gemeentewet van gemeentewege voor rekening der eigenaren te doen uitvoeren. Ook aan deze waarschuwing gaven de eigenaren geen of althans geen voldoen de gevolg, weshalve besloten'werd de stukken in handen van den ambtenaar van het Openbaar Ministerie te stellen en de vereischte werkzaamheden van gemeentewege, doch op kosten van „de eigenaren uit te voeren. Niettegenstaande herhaalde aanma ning bleken cle eigenaren J. Dingjan, J. van der Westen en diens zusters C. en II. van der Westen (inmiddels overle den) niet genegen de kosten ten bedra ge van f 42 voor zooveel betrof J. Ding jan en van f 69 voor zooveel betrof J. van der Westen en cons, aan de ge meente terug te betalen, bewerende hiertoe niet verplicht te zijn, aangezien geen strafvervolging tegen hen was in gesteld en ook de berm niet behoorlijk was geschoeid. De stukken zijn daarop door B. en W.t gesteld in handen van de rechtsgeleerde' raadslieden der geemeente, de heeren mrs. Goudsmit en Cosman alhier, wien het evenmin is gelukt de vordering te innen, weshalve zij B. en W. thans bij hun ter visie liggend schrijven advisce- ren tot gerechtelijke vervolging over te gaan. B. en W. kunnen zich met het advies der heeren Goudsmit en Cosman volko men vereenigen. Bedenkelijk zouden zij liet ook achten in casu, nu de kosten slechts betrekkelijk gering zijn, niet tot vervolging over te gaan, aangezien de gemeente daardoor de kans loopt, dat anderen het voorbeeld van Dngjan en Van der Westen en cons, gaan volgen en zich eveneens aan hun verplichtin gen onttrekken, in de verwachting, dat de gemeente het toch niet de moeite waard acht tot gerechtelijke invorde ring der kosten over te gaan. School aan cfe Mare. Aangezien de lagere school aan 'de Mare door verbouwing niet voldoende kan worden verbeterd, zal in de wijk, waar deze school thans staat, een nieu we moeten worden gebouwd. Om ver schillende redenen komt het B. en W. gewenscht voor, deze school le doen verrijzen op het Schuttersveld. Evenwel nu reeds tot den houw over te gaan, waarvan de kosten ruim f 100,000 zul len bedragen, meenen B. en vV. met het oog op de tijdsomstandigheden niet te kunnen voorstellen. Teneinde evenwel eventueel tot den houw tc kunnen over gaan, hebben B. en W. zich in verbin ding gesteld met den minister van Oor log. om van het Schuttersveld, dat als ■oei'eiiingsterrcin voor een bepaald aan tal jaren aan het rijk is verhuurd, een gedeelte, ter grootte van 3690 M2., voor den bouw der school uit de huur te mo gen nemen. De minister heeft daarin toegestemd, .waardoor, zoodra dc ge meente cle beschikking over het voor de school benoodigde terrein noodig heeft, de huur jaarlijks tot f 936 zal moeten worden verminderd. Dc Indischs school. Blijkens een schrijven van den direc teur der school tot opleiding voor com mies bij dc post-, telegraaf- en telefoon dienst in Ned.-Indiö, welke is onderge bracht in de voormalige gemeentelijke H. B. S. voor jongns, eischt deze school eenige dringende verbeteringen. De kos ten daarvan zijn ge-raam op f 6000. B. en W. meenden, dat het op den weg van de regeering lag deze kosten te be talen. De minister van Koloniën wil echter maar f 3000 op de begrooting voor 1918 uittrekken en is van meening dat de andere f 3000 door de gemeente moeten worden betaald, omclat ook Lei den voordeelen geniet van de vestiging der school binnen die gemeente. B. en \V. achten een dergelijke opvatting pricipieel onjuist, maar stellen toch voor met de voorstellen van den minis ter accoord te gaan. H. B. S. vcor Meisjes. Voor een benoeming van een leerares in dc wiskunde aan de II. B. S. voor meisjes bieden B. en W. de volgende aanbeveling aan: io. mej. A. W. Scheltema, leerares aan het lyceum voor meisjes te Amster dam; 2o. mej. P.- J. Fluijt, leerares aan de bijzondere H. B. S. met 5-jarigen cursus te Utrecht. Naar wij vernemen, zijn vanmorgen aan den heer J. H. J. Kuypers, hoofd der R.-K. Parochiale school in de Haar lemmerstraat de I-IH. Sacramenten der Stervenden toegediend. De toestand van den zieke is zeer zorgwekkend. Het Rijkskolendistribuliebureau heeft onlangs aan de hte-idst •Ifeucommissic-s in de verschillende gemeenten verzocht, na te gaan, of rnet het oog op de kolen- besparing tot centralisatie der bakkers bedrijven in haar gemeente kan wor den overgegaan. De L e i d s c h "e Broodbakkerspa- troonsverccninging heeft naar aanlei ding van een tot haar door cle Brandstof- fencommissie te Leiden gericht verzoek gisteravond deze zaak ampel en breed Zondag deze zaak ampel en breed slotsom, dat centralisatie niet mogelijk is en geen of nagenoeg geen kolenbc- sparing zou opleveren, omdat bij centra lisatie 'in bepaalde bakkerijen naast de daarin bestaande ovens nieuwe moesten worden bijgebouwd. Bovendien zou bij centralisatie een gedeelte van het perso neel overtollig worden en derhalve moe ten worden ontslagen, omdat men dan met minder arbeidskrachten kon vol staan. hetgeen, gezien de houding van den minister van Landbouw ten vorigen jare, toen hij cle patroons, die personeel ontsloegen als gevolg van het verbod van wit- en kleinbrood bakken, dreigde met niet verstrekken van meel, tot een conflict met den minister aanleiding zou geven. Na gehouden conferentie, voorafgegaan door schriftelijk verzoek, mochten de af- deelingen Leiden van den Ned. R -K. Bond van' Bakkers, Cacao-, Chocolade- en Suikerbewe.rkers(sters) en den Ne dead a nd- schen Bond van Christ. Arbeiderspers) in die bedrijven van voedings- en genot middelen, afd Bakkers, het volgende resul taat boeken hij de N.V. Eerste Leidscho Electr. Fabriek van Koek-, Banket- en Suikerwerken v.h. G. P. Tiinp: Met ingang van 2-1 JulüL zal aan c«'-ke volslagen gezel (23 jaar) een duurtetoeslag van één gui'den per week, benevens een toeslag, van 25 et. voor ieder kind benetien dien leeftijd van 16 jaar worden gegeven. Aan e'ken. werkman van 18 tot 23 jaar een toeslag van 50 cftnt en aan eiken jon gen beneden 18 jaar een toesCiag van 25 ct. Hei resultaat bedraagt alzoo aan ver meerderd' arbeidsloon 12 gulden, per week. Bovendien val voortaan aan elk georga niseerd werkman, ingeval van ziekte, bet bedrag, uitgekeerd door desbetreffende fondsen, worden aangevuld tot bet volle loon gedurende minstens 6 weken. Uitdrukkelijk werd verklaard, dat deze bepaling al-leen geldt voor geoigauiseer- den, ook adispiranten. Voorts verklaarde d,e directie schrifte lijk, gaarne bereid te zijn tot bet voeren van onderhandelingen tot bet invoeren van een collectieve arbeidisco ereenkoanst tusscben de genoemde organisaties en den Bon/I van- Banket- en Spccuil a as, fabrikan ten in Nederland. Onder leiding van mevr. Van Eek gaf gisteravond cle zangvereeniging van cle S. D. A. P., „De Stem des volks" een uit voering in de muziektent aan het Van der Weirff-park. De zangnummertjes werden met de meest mogelijke aan dacht gevolgd, zonder dat iemand der aanwezigen de orde verstoorde, wat men echter ten onrechte bij derge lijke gelegenheden zou kunnen onder stellen. In de Sophiastraat is gisternamiddag de boel op stelten gezet, waarbij nog een tiental ruiten zijn verbrijzeld. De bewoners van een der perceelen werden door den deurwaarder uit het huis gezet, naar aanleiding van het ver- waarloozen der woning. Om twee uur stond dc inboedel op straat, hetwelk nogal belangstelling der omwonenden uitlokte. Het praatje ging. dat dc buren van de familie in hoofdzaak schuld had den aan de uitzetting. Het publiek nam het voor de vertrekkenden op, en nam een dreigende houding aan tegen de huren, met het bovengemelde gevolg, dat er tien ruiten werden ingegooid 'en cle deur zeer werd toegetakeld. Ten slotte riep men poliliehulp in, waardoor eerst omstreeks 11 uur in den avond de rust en orde in de Sophia straat terugkeerde. Door de duisternis misleid, is dezen nacht, ongeveer haltdrie een zekere B. M. uit Rotterdam aan den Rijnsburger- weg in een sloot gevallen. De man wist zich spoedig uit het natte element te verlossen, en liep naar de gasfabriek om daar zijn kleeren te laten drogen. Roomsche Agenda. DINSDAG. Leiden, 810 uur. Tentoon stelling Zitta-Veireeniging, Nö.- eincfe 50. DONDERDAG. L e i <1 e n, Café „Neuf", huMi. verg. afd. Leiden R.-K. H andetereirigers-V er eendgi ng. Aanvang 8.30 uur. Gemeentelijke Aankondigingen. Wittebrood-kaarten. De burgemeester der gemeente Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden dat zij, die bij de laatste broodkaarten- uitgifte tegen hun wensch een bruin- brood- in plaats van een wittebrood- kaart hebben ontvangen, deze alsnog kunnen inruilen aan de Stadsgehoor zaal (ingang Aalmarkt) en wel op Woensdag, Donderdag en Vrijdag aan staande van 9en van 25 uur. Daar in het algemeen alleen aan hou ders van levensmiddelenkaarten met een nummer boven 12000 tegen hun wensch bruinbroodkaarten zijn afgeee- ven, kunnen alleen voor houders van le vensmiddelenkaarten met een nummer hooger dan 12000, wittebrood-kaarten tegen bruinbroodkaarten worden inge ruild. Maximum-prijzen azijn. De burgemeester der gemeente Leiiden brengt ter algemeene kennis dat blij kens een van den minister van Land bouw, Nijverheid en Handel ontvangen circulaire, de opvatting van den azijn- liandel dat z.g. rozijn-wijnazijn, Bor- deaux-azijn, enz, niet aan de maximum- prijsregeling voor azijn onderhevig zijn, onjuist is, doch dat alle azijn aan deze maximumprijsregeling is onderworpen. Maximum-prijzen aardappelen. De burgemeester der gemeente Leiiden brengt ter algemeene kennis, dat de minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, heeft goedgevonden, met wijzi ging van het in bovengenoemde be schikkingen bepaalde met ingang van 24 Juli 1917 vast te stellen, ingevolge artikel 8 der Distributiewet 1916 een Maximum-kleinhandelsprijs voor vroege aardappelen: groote: 9 cent per K.G., Poters of drielingen: 6 cent per K.G. Deze prijzen gelden niet voor de z.g. fijne zandaardappelen. VERKÖOPiNGEN. Te verkoopen 25 Juli. Voorschoten. Hotel Duurlo, Not. C. J. A. Boom, 1U/2 uur v.m.: verkoop van hui zen, tuin- en hooiland en bouwmanswo ning Woelwijk. SPORT. VOETBAL. De uitstagen der j.l. Zondag door Teij- 1 in gen ges-peelde wedstrijden zijn: Te ijlingen I- V. S. O. D. 5—1. Teijlangen IINoordwij kerhout 0—1. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 24 Juli 1917, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 769.0 Maastricht. Laagste barometerstand: Iets onder 760.0 Noordoost Duitschland Verwachting tot den avond van 25 Juli. Meest zwakke veranderlijken wind, gedeel telijk bewolkt, waarschijnlijk droog weer, iets warmer. Temperatuur hedenmiddag 4 uur, 75 gr. Fahrenheit. 25 Juli: Zon op 5.1S v.m. onder 8.54 n.m. Licht op 9.24 Hoogste waterstand te Katwijk 6.02 Siaten-Generaal. TWEEDE KAMER. Vergadering van heden- Daar het vereischte aantal leden niet aanwezig is wondt de vergadering ver daagd!» tot 11.55. Ir.te;pe!latie-Schaper. Aan de orde is de interpeiLlaitde van: den heeir Schaper over de dioor de regeering aan te nemen houding naar aanleiding van het votum op 17 Juli j.t; dioor de Eerste Kamer uitgebracht ten aanzien van de wetsontwerpen die door haar niet 'dn behandeling' zijn genomen. Dc heer Schaper zegt, dat er onder de vroeger ingedde7idio ontwerpen zéér be langrijke oniwerfjen zijn. Men zal rich hebben neer te leggen bij hetgeen door de Eerste Kamer in- dezen besloten is, hier over vorder te debatteerein zou nutteloos zijn. Maar wat zal mi die ïegeietröng doen? De ontwerpen allen eenvoudig opnieuw indienen, opdat zij opnieuw do Eerste Ka mer bereiken? Dat zou 't meest voor de nftiand liggen; maar wat voor de hand ligt geschiedt nog niet altijd. De Minister van Binnenland- schc Zaken doet in antwoord hierop meelede-Hing van een schrijven van den Voorziiitit „r van de Ec.ete Kamer, waarin het standpunt dier Kamer nader uiteen gezet. Zij Ibeschoiuwit de vroegere ontwer pen door de ontbinding der Kamer ver vallen. De regecring verschilt te dezer zake van inzich:v doch haar blijft niets anders over. dan cm de ontwei pen opnieuw in te die nen. Politieke ontwerpen zouden echter niiet ingediend werden, daar deze niet zou den behandeld worden. Men mag aanne men dat de Eerste Kamer door haar votum geen verandering in den stand van zakeu heeft witten brengen, zoo-ails doze was vóór de ontbinding. -Nu staan voor de regeeining twee wegen open: intrekken en gelijktijdig indienen of wel de verantwoordelijkheid voor de behandeling geheel laten -aan cle Eerste Kamer. De regeering heeft haar gedragslijn te dezer zake intusschen nog niet vastgesteld. De heer Schaper uit zijn leedwezen» dat de regeering nog geen beslissing heeft genomen. Thans schijnt 'het wensche-lijk, dlat de Tweede Kamer zich becuist uit spreekt en een verzoek tot de regeering nicht. Spr. dient daarom een mol ie in, waarin de wenschaüjkhieid der wedier- indiiening van de bedoelde ontwerpen wordlt uitgesproken, terwijl die regeering wo-rdt verzocht die indiening te bevor deren. Verschillende leden voerden het woord. Ten slotte wordt de motie met 35 tegen 23 stemmen aangenomen. Aan de orde is vervolgens het ontwerp betreffende <le Export-Centrale, De heer Engels m-aakt eenige opmer kingen van economisch en en organisator!- schen aard over bet ontwerp. Ook spr. wemscht meer centralisatie van uitvoer, dioch liever door middel van een regee- ringsbureau, waarin, ook vertegenwoordi gers van arbeidersorganisaties zegging schap hebben. Spr. wil voorts samenwer king van N. O. T. met Export-Gent rate. Laatste berichten. Pi-cv. Staten van Zuid-Holland. De zomervergadering der Staten werd liedenochtend voortgezet in het gebouw van de Eerste Kamer, o.a. tot het afdoen van de loonregeling dier provinciale werk lieden en een daarmede verband houdende wijziging van het werklieden-reglement. Aan de orde is o. m. het voorslel-B r i t oon aan werklieden, die meer dun drie kinderen hebben, f 0.50 meer per week te betalen voor eiik kind beneden 16 jaar. Na uitvoerige discussie wo-rdt bet voor stel verworpen met 46 tegen 15 stemmen. PI aven werken te Katwijk aan Zee. Aan de orde is het voorstel betreffende de verleende'subsidie voor verbetering der havenwerken te Katwijk aan Zee en tot verbetering van den waterweg van dée plaats naar IJmuidon. De heer De Waal M a 1 e f ij it geeft eis-n- sam-eawat'.iing van die qu-aestie. liet gaat hierom: zal het werk voorloopig wor den uitgesteld, of langzaam worden voort gezet? Ged. Staten zijn voor xooroopige uitstelling, terwijl het gemeentetoestuur van Katwijk het werk wil voortzetten, zij het dan ook met bedachtzaamheid en vcor- ziiohtigtoead. Het is wen schel ijk, da.t de havenwerken tot stand komen. Voor de Iraningviisischerij zijn na den oorlog moei lijkje tijden te wachten. Daarom dient, ge zorgd, dojt dit bedrijf zioo oeoonomisch en voordieelig mogelijk zal worden uitge oefend. 'Het gemeentebestuur wen scht geen voortzetting toit eiken prijs. Spr. doet het voorstel, om nu geen be- s'issing te nomen op "t verzoek der ge meente Kaüwijik, maar ze aan te houden tot later. Dit voorstel wordt door Ged. Staten aangenomen. Marktberichten. LEIDEN, 21 Juli. Varkenmarkt. Aange voerd: vette varkens 13 stuks, hoogste prijs per K.G., vuil fl,licht soort 103 stuks. Prijs per kilo vuil f 0,78—0,80. BODEGRAVEN, 23 Juli, Kaas. Aangevoerd 2S9 wagens. Goudsche f 5860 2e "soort f5557. Rijksmerk f 5S61,00. Handel vlug. AMSTERDAM, 23 Juli. Vee. Aangevoerd 477 vette koeien, le lew. f 1,80, 2e kw. f 1,15 a fl,20, 3c kw. 1'0,90 a fl,per kilo, vette ossen f0,a0,stieren f0,afO,p. kilo, graskalveren f0a, 000 vette kalveren lekw. f0,00 a 02e kw. 0,00 a f03e kw. f 0a 0 p. kg., 65 melk- cn kalf koeien f300 a f400, 134 nuchtere kalveren flOa f18, 236 schapen f23 a f 34,00 lammeren f0,a f00, per stuk. 186 vette varkens. In vette varken6 geen handel. ROTTERDAM, 24 Juli. Vee. Paarden, 97, Veulens 0, Ezels 0, magere runderen 914. vette runderen 620, vette kalveren 170,Nuclit. kalveren 174, graskalveren 418, schapen 7, varkens 0, Biggen 103, Bokken of geiten 4, Prijzen per Va K.G.Koeien en ossen 5060-671/2. kalveren 60—72y2—85- ct., Stieren 42471/s52V2 ct. Prijzen per stuk van mager vee: Melkkoeien 180-400, kalfkoeicn 185-400, stieren 140-550, pinken 90-145, graskalveren 20-50, vaarzen 140- 190, alles mager vee; biggen 2.50-8, slaclit- paarden 150—225, paarden 400—600, hitten 200—350, Fok Nuch. kalv. 00-00, slacht nuch. lcalv. 1522, biggen p. week 0.50—0.80. Boter. Aanvoer 8/8, 6/16 vaten. Prijzen le f 0.—, 2e f 0.- 3e f 0.00. 114 stukken van 1/2 K.G. f 0.— f 0,— Aanvoer eieren: 151.896; handelseieren 00.000; Regeeringseieren. Prijzen per 100 stuks van: Kippeneieren f7.959.45Eendeneieren f 9.25-9.95Eieren voor handelaren f 6.05—6.65. Ganzeneieren fO.Regeeringskipeieren f 0.00—0. Kalkoeneieren fParelhoendereieren f0. Vette koeien en ossen aanvoer flink, hau- del redelijk, prijzen op dezelfde hoogte, beste spoelingbeesten 2Va cent boven eoteering. Stieren: aanvoer ruim, handel tamelijk, prij zen bijna onveranderd. Puik beste Stieren iets boven noteering. Vette kalveren aan voer behoorlijk, handel redelijk prijzen iets hooger, een pnik best kalf boven noteering. magere melk en kalfkoeien: aanvoer goed handel langzaam, prijzen iets hooger. Jong vee: aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen onveranderd. Graskalveren; aanvoer flinker, handel redelijk prijzen behoorlijk. Nuchtere Fok- en Slaeht- kalverenaanvoer klein, handel vlug, prijzen hooger, Fokkalxeren niet aanwezig, Werk en Slachtpaarden en Hitten; aanvoer gewoon, handel redelijk, prijzen op de zelfde hoogte, Biggen: aanvoer beperkt/ handel traag, prijzen lager. CORRESPONDENTIE. J. J. B. te N. Aan uw verzoek betref fende marktnoteering zal worden voJ/dtaan.- Letteren en Kunst. Willem Staal. G'i stern ami-didag is onder groote belang* stelling het stoffeLlijk overschot van dert- heer Willem Staal, in leven organist, van de Ned. Herv. Gemeente te Wognum en directeur van de zangverceniging „Ja cob Ivwost" aldaar, ter aarde besteld. Groot was de belangstelling, na et alleen* uit) Wognum, maar ook uit dsn wijden omtrek. Van heinde en ver was men geko men, om deze békende) figuur uit West-» Friesland de laatste eer te bewijzen.. 415e STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 24 JuÉi. Eerste Klasse. Tweede Lijst. Hooge Prijzen. No. 5922 f 5000. No. 5155 f 1500. Nés. 1458 13309 en '16120 ieder f 1000 No. 11107 f 200. Nos. 11361 12103 15174 15551 en 16827 ie f 100. Prijzen van f 20.—. 31 45 54 99 1124 132 139 157 193 237 298 299 338 340 561 595 708 894 896 899 907 1024 1037 1109 1169 1183 1215 1217 1337 1350 1412 1460 1487 1490 1514 1519 1723 1730 1735 1797 1881 1900 1919 1951 1982 2028 2116 2127 2143 2201 2262 2263 2272 2340 23-47 2376 2416 2512 2517 2567 2578 2683 2718 2719 3734 2843 2848 2881 2898 3016 3028 3035 3072 3075 3141 3204 3217 3235 3332 3335 3376 3473 3501 3503 3511 3584 3586 3628 3632 3695 3697 3726 3749 3891 3919 4053 4069 •4107 4156 4233 4376 4280 4372 4373" 4389 4418 4446 •4521 4573 4615 4624 4742 4787 4716 4877 4992 5000 5053 5142 5165 5197 5213 5214 5297 5304 5318 5356 5374 5413 5591 5754 5801 5823 5912 5982 6018 6025 6072 6226 6228 6260 6290 6297 6302 6323 6337 6364 6474 6-599 6512 6646 6697 6733 6757 6758 6730 6800 6836 6913 6919 7013 7041 7081 7140 7148 7252 7326 7:342 7402 7503 7531 7585 7629 7631 7662 7G63 7678 7713 7731 7749 77156 7852 7893 8040 8101 8166 8172 8174 8251 8353 8366 8395 8469 8-482 8517 8557 8560 8585 8602 8604 8645 8708 8777 8778 9028 9080 9088 9168 9239 9248 9268 9275 9284 9296 9355 9-46(1 9483 9503 9649 9691 9843 9883 9912 10057 10081 100S6 10118 10181 10218 1U222 10230 10253 10259 10284 10319 10347 10407 10432 10444 10467 10626 10635 10671 10678 10722 10745 10758 10794 10845 10929 10953 10959 10971 10977 11016 11060 11067 11109 11111 11295 11324 11346 11469 11543 11546 11551 11552 11572 11598 11634 11648 11694 11734 11770 11793 11810 11850 11887 11888 11921 11933 11980 12140 12240 12269 12289 12329 12352 12422 12450 12467 12476 12489 12490 12500 12534 12548 12619 12629 12659 12709 12712 12777 12826 12844 12871 12875 12886 12888 13030 13068 13071 13072 13130 13152 13253 13289 13312 13387 13459 13460 13473 13533 13556 13559 13578 13037 13650 13662 13676 13842 13960 14008 14027 14028 14033 1-4211 14228 14276 1 4465 14512 14523 14528 14611 14779 14824 14844 14850 14887 14939 14959 14967 15131 15229 15289 15346 15359 15391 15446 15469 15501 15504 15646 15708 15744 15745 15779 15891 15928 16020 16040 16088 16116 16119 16154 16162 16180 16210 16215 16255 16308 16323 16320 16346 16383 16448 16487 16581 16617 16627 16635 16656 16681 16716 16726 16813 16829 16865 16887 16962 16966 17002- 17021 17084 17089 17125 17127 17133 17151 172-47 17259 17338 17388 17312 17470 17603 17626 17688 17845 17903 17951 17962 17997 18068 18077 18179 18192 18247 18261 18299 18380 18452 18516 18571 18584 18616 18623 18631 18648 18758 18764 18839 18947 19037 19048 19055 19185 19261 19361 19393 19411 19413 19417 19495 19552 19600 19636 196-47 19717 19790 19853 19869 19893 19922 19945 19979 19986 19990 20053 20148 20167 20232 20275 20319 20393 20399 20425 20465 20475 20473 20480 20492 20575 20613 20616 20657 20866 20868 20908 20921 le klasse, le Lijst: 827 irn. z. 887. Getrouwd: FRANS A. M. CUPPEN E. W. I. en RIE A. F. VAN DER STOK, die namens wederzijdsche familie har telijk dank zeggen voor de vele en hartelijke bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Tilburg, Leiden, -21 Juli 1917. 1033 R.K. KUISHOUDSTER gevraagd tusschen 30 en 40 jaar door weduwnaar in een net klein bur gergezin. Brieven Bureau van dit Blad onder No 1031 Op een kantoor hier ter stede wordt gevraagd een en een Brieven bureau „De Leidsche Courant" onder No. 1012. SMIDSKNECHT. Wordt gevraagd een flinke Smids knecht, bekend met hoefbeslag en Rijtuigwerk, bij I. RIJPER, Smederij te I <wtecbeudatp. 938

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 3