gom—lAsse zal een bespreking nouderi ever de rantsoenering der brandstoffen. STADSNIEUWS. Raadscommissie vcor de salarissen. Door de Raadscommissie lot onder zoek der salarissen zijn "heden aan de organisaties, die daartoe den wensch te kennen gaven, toegezonden de door de commissie ontworpen loonregelingen betreffende de werklieden, de politie en den markt- en havendienst. Ongeorganiseerden, die van de ont werpen zouden willen kennisnemen, kunnen zich daartoe vervoegen bij hun hoofd van dienst. De commissie hoopt spoedig in de ge legenheid te zijn ook omtrent de sala rissen der ambtenaren de betrokken organisaties te hooren. Tentoonstelling en fancy-fair van efe Zita-Vereeniging. Onder onze Leidsche Roomsche ver- eenigingen is de Zita-Vereenigin'g zeker niet de geringste, wat betreft den arbeid op godsdienstig en maatschappelijk ge bied. Zij. die voeling houden met het Katholiek leven binnen onze stad, kun nen liet dagelijks ervaren. En men boekt de gunstige resultaten in groote hoeveelheid, allen welbekend. Een dier resultaten is de vakschool voor meisjes. Om deze meer naar bui ten te doen spreken, heeft het bestuur gemeend en zeer terecht een ten toonstelling te moeten organiseeren, waar men zou kunnen zien, wat onder deskundige leiding door de jeugd kan worden gepraesleerd. Wij hebben dezen middag bij gele genheid van de feestelijke opening deze tentoonstelling bezichtigd, 't Moet openlijk gezegd: er is groote hoeveelheid niet alleen, maar ook groote verschei denheid van onder-kleedingstukken door de nijvere handen onzer meisjes in het afgeloopen jaar samengesteld, als zoovele bewijzen van vlijt en kunde. Maar ook den dames, die de leiding dezer vakschool op zich namen, kan deze tentoonstelling een voldoening zijn, omdat ze is een daad, welke zij hielpen daarstellen, èn door haar lessen en raadgevingen, èn door haar initiatief. De practische blik van de Zita-Ver- eeniging heeft nog verder gereikt. Eeni- gen tijd geleden toch deelden wij het reeds mede, dat als onderafdeeling der Zita-Vereeniging zou worden gesticht de St. Mafgaretha van Corlona-stich- ting. een R. K. Doorgangshuis. Men kwam op het goede idéé, het aangename aan het nuttige te paren, om n.l. aan de tentoonstelling een fancy- lair te verbinden, ten bate van genoem de stichting. Doch over deze fancy-fair aanstonds meer. Ziet hier dus het tweeledige doel. dat de Zita-Vereeniging zich ter bereiking voorstelde, en waarvan de resultaten wij zijn er van overtuigd niet zul len uitblijven. De opening had om twee uur plaats door den WelEerw. Paler R. Bouters, geestelijk adviseur der vereeniging. Vele belangstellenden hadden zich, on danks het minder gestadige weer, den gang naar het Zita-gebouw aan het Noordeinde getroost, om bij deze ope ning tegenwoordig te zijn. Nadat de aanwezigen hadden plaats genomen, sprak pater Bouters vooreerst éen welkomstwoord, waarbij Z.Eerw. zeide voorzien te hebben, dat niet over- talrijken bij den aanvang zouden tegen woordig zijn, aangezien het weer te wenschen overliet. Vervolgens zette Z.Eerw. het doel der tentoonstelling uiteen: eerslens om de vakschool meer bekendheid te geven door de bezichtiging van het verrichte werk in het afgeloopen jaar, vervolgens om de gunstige reputatie der vereeni ging nog hooger te doen stijgen, en ein delijk om een batig saldo te kunnen vinden voor de nieuw te vestigen stich- ting. Naar pater Bouters verzekerde, zou den nog meer proeven van bekwaam heid op deze tentoonstelling zijn aan wezig geweest, ware. het gebrek aan brandstoffen gedurende den afgeloopen winter geen oorzaak geworden, dat de vakschool bijna drie maanden gesloten moest blijven. Met den wensch, dat zoowel de ten toonstelling als de fancy-fair zich de be langstelling en den steun van Lei den's Katholieken mochten verzekeren, besloot Z.Eerw. zijn openingsrede. Hierna werd de thee aangeboden, en bezichtigden de aanwezigen onder lei ding van enkele dames van het bestuur de keurig ingerichte zalen. Hierover nog een enkel woord. Bij het binnentreden der ruime, frissclie localen, ontwaart men reeds aanstonds de frissche kleuren van groen *n i loc- men. die met royale hand zijn aange bracht. Naast de tafels, waarop d* ver vaardigde kleedingstukken zijn geëxpo seerd, bevinden zich eenige Ufeis, die prijken met allerlei kunstvoorwerpen, en artikelen van practised nut. 't Zijn alle prijzen, welwillend en belangloos door vele vrienden der vereeniging be schikbaar gesteld. De aanblik alleen reeds noopt tot het koopen van enkele loten, 't Is hier elck wat wils. Tevens is er een aparle verloting van een „ver pleegster met pop en wieg". Hiervoor zal attractie voldoende zijn. Ten slotte is binnen al het mogelijke ingericht ter versterking van den in- wendigen mensch. In den ruimen tuin zijn verschillende spelen aanwezig: er is een sjoelbak, de ouderwetsche „Jaapie Rikketik", het werpspel en dergelijke. Een en ander wordt 's avonds opgeluis terd met muziek. Door wie? moet nog een verrassing blijven. Om de gezellig heid te verhoogen, is de tuin bij avond verlicht Er is dus voldoende afwisseling, om het den bezoekers zoo aangenaam en aantrekkelijk mogelijk te maken. Ge zien het goede doel, vertrouwen wij, dat tentoonstelling, zoowel als fancy-fair, de noodige belangstelling zullen hebben, en.... dat ter wille van de zooveel nut voorspellende St. Margaretha Corlona- stichting, de beurzen zullen ontsloten worden. Blijkens achterstaande advertentie is de tentoonstelling met fancy-fair ge opend: heden en morgen van 2 tot 5 uur en van 8 tot 10 uur 's avonds. Zondag a.s. van twee tot vijf uur. De toegang is kosteloos, zoodat dit niemand kan weer houden. eens een kijkje te gaan nemen. liet bestuur der Zita-vereeniging en haren ijvervollen geestelijk adviseur, pa ter Bouters, wenschen wij met deze te respecteeren onderneming veel succes toe. Naar de „N. CL" verneemt, is de in stelling van een leerstoel in het Chi- neesch alhier eerst in het begin van het volgend jaar te \erwachten. De heer dr. Duijvendak, die bestemd is, om als lec tor dezen leerstoel te bezetten, bevindt zich nog in China en keert vermoedelijk niet vóór Januari naar Nederland terug. Voor het eindexamen II. B. S. te 's-Gravenhage zijn geslaagd Heinrich \Viilen, Robert Forbes, Jacobus llaar- weg. Theodoor Niggebrugge en Willem Goedbloed van de li. B. S. alhier. Woensdag 25 Juli a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat mej. Van der Waals- Rolloos, wonende aan den Vliet, alhier, haar praktijk als verloskundige aanving te Ede (Gelderland). Het grootste gedeelte van deze kwart eeuw heeft mej. v. d. W: hier ter stede •11 a ar praikt ij k uitgvioe fend De jubilaressa zal dien dag zeker veel belangstelling ondervinden. In een gisteravond gehouden vergade ring van de R.-K. Coöperatie „Een dracht" werden de statuten met alge meene stemmen goedgekeurd. Tot definitief bestuur werden benoemd de hoeren P. Bisschop, Joh. van Lith, H. J. Wijtenburg, P. Heemskerk, Th. J: Wester, S. P. Strijk en G. E. Roekens. Tot laden van de commissie van toezicht Werden benoemd de hoeren H. T. A. Spaai, A. J. van Fessem en J. Meyer: De groote plantenkeuring, die van wege de Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantenkunde, van 7 tot en met 9 Sep tember a.s. in de Stadsgehoorzaal alhier zal gehouden worden, belooft een groot succes te worden. Niettegenstaande -de regelingscom missie het geheele gebouw afhuurde, is het aantal aanvragen om plaatsruimte reeds zoo groot, dat dit zeker geheel zal bezet worden. De voornaamste kwee kers hier te lande hebben hun mede werking toegezegd, terwijl ook enkele groote coöperatieve inzendingen ver wacht worden. liet belooft een prachtige bloemen tentoonstelling te worden, en zij, die de keuringen in Den Haag, Nijmegen en Rotterdam zagen, zullen zeker niet ver zuimen, om ook die te Leiden te be zoeken. Het slechte weer ten spijt, waren gis teren talrijke kinderen, onder geleide van ouders of grootere broers of zusters naar de Graanbeurs gekomen, om te ge nieten van de vertooning, die in den vorm van een Oucl-Hollandschen' pop penkast, van een Marionetten-theater en van goocheltoeren, werd ten beste gegeven. Wat is er niet gelachen om dien ouderwetschen Jan' Klaassen en zijn booze vrouw Gatrijn, wat sprak er geen vernuft uit de grimassen en buitelingen der Marionetten; en ten slotte, hoeveel geheimzinnigs is er niet aan den dag gelegd bij het doen der goocheltoeren? Er is werkelijk genoten door de kinde ren. Zij zullen gewis reeds verlangend uitzien naar een volgenden Woensdag middag, als er weer zoo iets wonder lijks op den Burcht of in de Graanbeurs komen zal. Gedurende het tweede kwartaal van 1916 werd het Rijksmuseum van Oud heden alhier bezocht door 1127, het Rijks Ethnografisch Museum door 385 personen. De Vrouwensleeg, tusschen de Bree- straat en de Bloemmarkt, zal op Maan dag 23 Juli a.s. wegens werkzaamheden aan de hooidgasbuis voor het verkeer met rij- en voertuigen zijn afgesloten. Roomsche Agenda. VRIJDAG. Leiden, i8 uur. Propaganda vergadering, toegang voor alle R.-K. en Christ fabrieksarbei ders en arbeiedsters, in „Predi ker', Jan Vossensteeg. Spre kers Mooiman en Strijbos. Staten-Generaal. TWEEDE KAMER. Naturalisaties. Exportcentrale. Vóór de Kamer aan de behandeling van de Export-centrale was gekomen, zijn er nog enkele andere zaken door haar afgewikkeld. 'I Langst werd ze bezig gehouden door de naturalisatie-kwestie. Er schijnt een bijzondere drang te zijn naar hel Nederlanderschap onder degenen, die in den vreemde zijn en daar geboren werden (bijna allen in Dui.tschland), doch wier vader of.... grootvader een Nederlander was. 't Is wel heel vreemd, dat deze menschen nu zoo op eens hun hart van liefde voor ons land voelen kloppen! De heer Van Hamel zei dan ook ronduit: dat He! wel zou wezen om zich" aan Duitschen dienstplicht te onttrek ken. Hij en de heer Bichon van IJ s e 1 m o n d e voelden dan ook niets voor het opnemen van zulke „Neder landers" in ons Staatsverband. Waarbij eerstgenoemde spreker bovendien het argument van vrees voor. spionnage te berde bracht.... Minister O r t vond, tegenover de beide genoemde heeren, steun bij de heeren Knobel en Kleerekoper, die geloofden dat er geen voldoende be zwaar kon worden gemaakt tegen het toelaten van deze menschen en dat men zich in hun motieven niet liad te ver diepen. En daar dit ook het standpunt is, waarop de Kamer zich in den laatsten tijd steeds heeft geplaatst toelaten als er geen bezwaar is werden de ont werpen aangenomen met 49 tegen 7 stemmen. De export-centrale het van alle zijden becritiseerd ontwerp, kwam toen aan de orde. Het wetsontwerp „ter cen traliseering van de leiding van het goe derenverkeer naar het buitenland". Mag men de regeering gelooven, dan betee- kent het ontwerp eigenlijk niet zoo veel. Speciaal in haar memorie van ant woord heeft zij zich uitgesloofd om dat aan te toonen. De bedoeling zoo schreef zij „is niet om aan de regee ring meer macht te geven, dan zij ten aanzien der regeling en beperking van den uitvoer thans reeds bezit". De be-, weegredenen der regeering worden „niet uitgebreid", maar alleen „eenigs- zins nader omschreven". Het vertrou wen, dat door de regeering aan het par lement gevraagd wordt, „treedt niet bui ten de grenzen van hetgeen reeds ver leend was". Er was één punt van ge wicht, één uitbreiding, éen schrede ver der: de oprichting van de Uitvoer-maat- schappij en de financieele deelneming van den staat daaraan. De heer Va n B e r e s t e ij n is begon- neen met een uiteenzetting, een aan eenschakeling van bezwaren tegen het ontwerp. Hiermede is het offensief geopend nog slechts geopend. Gameenteiijke Aankotidigingers. Disfributieregeling van regeermgegrcmï. stoffen voor grof roggebrood. De Burgemeester der gemeente Lei den brengt ter algemeene kennis, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel lieeft goedgevonden te bepalen, dat de distributieregeling van Regee- ringsgrondstoffen voor grof roggebrood als volgt zal worden gelezen: Artikel 1. Aflevering en vervoer van grof rogge brood, gebakken anders dan van Regee- ringstoffen voor grof roggebrood, is verboden, behoudens ten aanzien van partijen, waarvoor door of namens eenen Regeerings-Gommissaris voor de Rijks- graanverzameling of het Centraal Brood- kantoor een geleidebiljet is afgegeven. Artikel 2. Onder „Regeeringsgrondstoffen voor grof roggebrood" wordt verstaan rogge en andere grondstoffen ter vervaardi ging van grof roggebrood overeenkom stig de aanwijzingen, door of namens den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel gegeven. Artikel 3. Deze distributieregeling treedt heden in werking. Max'mum-prijzin haring. De Burgemeester der gemeente Lei den brengt ter algemeene kennis dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden te bepalen: I. in afwijking van het terzake bepaal de in zijne beschikking d.d. 3 April No. 28600a, Afdeeling Handel, ingevolge ar tikel 3 der Distributiewet 1916, vast te stellen voor volle en maatjesharing een maximum-inkoopprijs voor de gemeen ten van f25.50 per ton van 750 stuks, met een netto vischgewicht van 110 Kg. per ton, netto contant franco station van afzending (fust in prijs inbegrepen); II. ingevolge artikel 8 der Distributie- wet 1916 vast te stellen een maximum- groolhandelprijs voor volle en maatjes haring van f 25.50 per ton van 750 stuks, met een netto vischgewicht van 110 Kg. per ton, netto contant, franco station van afzending (fust in prijs begrepen); III. met handhaving van den bij be schikking d.d. 3 April j.l. No. 28600b, Af deeling Handel, vaslgestelden maxi- mum-kleinhandelprijs voor volle en maatjesharing (niet schoongemaakt) van 4 cent per stuk, en voor gemarineer de haring van 6 cent per stuk, ingevolge artikel 8 der Dislributiewet 1916 vast te stellen een maximum-kleinhandelprijs voor volle en maatjesharing, schoonge maakt al dan niet uitgesneden of gefi leerd, van 5 cent per stuk. RECHTSZAKEN. KRIJGSRAAD TE 'S-GRAVENHAGk. De auditeur-militair heeft geëischt: tegen H. van Z„ milicien-soldaat, af komstig uit Leiden, 15 weken mili taire detentie, wegens eerste desertie, tweemaal gepleegd; tegen Ph. Chr. de R., milicien-soldaat, afkomstig uit L e i d e n, wegens eerste dersertie, 5 maanden militaire detentie. tegen J. M. W. D. cn A. S. milicien kanonniers, afkomstig uit Leiden, 2 maanden militaire gevangenisstraf we gens diefstal in vereeniging; tegen C. II. S., milicien-korporaal, af komstig uit Katwijk aan Zee, we gens diefstal door een ingekwartierde, 6 weken militaire gevangenisstraf met degradatie. Laatste berichten. Onderwijs en brantfstoffenncod. Het Tweede-Kamerlid dc heer Van de Velde heeft lot de ministers van Bin- nenlandsche Zaken en van Landbouw, Nijverheid en Handel de vraag gericht of zij bereid zijn maatregelen te bera men om te voorkomen, dat gedurende den a.s. winter het onderwijs in open bare en bijzondere scholen door gemis aan brandstoffen zal moeten worden stop gezet. Springconcours te Hoofddorp. Men seint ons uit Hoofddorp: Het heden door de Vereeniging Voor uit ter bevordering der Paardenfokkerij in de Haarlemmermeer uitgeschreven concours-hippique, werd te half elf of ficieel geopend in „De Beurs", waar de burgemeester, mr. A. Slob, de openings rede hield. In optocht ging men naar het gemeen telijk Sportterrein. Odanks den regen van gisteren is het terrein uitstekend en de belangstelling zeer groot. Het springconcours staat onder lei ding van luitenant Trapman uit Leiden. Om elf uur werd het programma ge opend met concours van goedgekeurde dekhengsten. Eerste prijs, gouden me daille plus f 40, 2e prijs f 20. 3e prijs f 10. Eerste prijs Vereeniging ..Ons Belang" te Haarlemmermeer met Zwingli, 2de prijs Hengsten-Vereeniging Sloterweg met Primus, 3de prijs Th. Koperdraad, Weesp, met Casimir. Hierna werden een 16-tal legerpaar- den voorgebracht ter bezichtiging. Vervolgens concours een-span han delspaarden. Eerste prijs J. G. Kempe naar, Haarlemmermeer, met Arnold; 2de prijs II. M. Wulpman, Haarlemmer meer, met Gammone, 3de prijs C. Wulk uit Nieuw-Vennip met Baronet; 4de prijs A. G. Pruisen, Haarlem, met Herman; 5de prijs \V. Wulpman met King. De vi edesmotie in den Du:tsciicn Rijksdag. BERLIJN, 19 Juli. Naar aan de „Lokal Anzeiger'' gemald wordt, wordt Let in parlementaire kringen voor mogelijk ge houden, riait de vvedesmoliie voor de meer derheidspartijen. in den Rijksdag in het geheel niet in behandeling zal kiomen, bm- tlat. men aanneemt, dat de nieuwe rijks kanselier zulke verklaringen zal afleggen., dat hot vanzelf onnoodig wordt zich over de vredesmotic uit> te spreken. De woelingen in Rusland. ST. PETERSBURG, 18 Juli. De be richten, die bij de regeering zijn inge komen over de onlusten in de stad en de voorsteden op 17 Juli, hebben aan het licht gebracht, dat de dag te midden van groote beroeringen is verloopen. Van den ochtend tot den avond werd in ver schillende wijken, nu hier dan daar ge schoten. Vooral op Nefski Prospect, de hoofdstraat, en de aangrenzende straten werd met machinegeweren geschoten. Op verscheiden plaatsen vielen doodén en gewonden. Het onderzoek heeft niet kunnen uitmaken, van waar de eerste schoten zijn gelost. De betoogers bewe ren, dat uit de ramen op hen was ge schoten en dat zij zich toen moesten verdedigen. In den loop van den dag hebben ma trozen, die uit Kroonstad waren geko men, in verscheiden huizen aan Nefski Prospect huiszoeking gedaan. Tegen acht ure was in d'e stad de rust hersteld. ST. PETERSBURG, 18 Juli. Om een uur 's morgens zijn afdeelingen van de garderegimenten Isma'üofski en Simeo- nofski, geleid door officieren, het Tauri- sche Paleis binnengegaan, terwijl de muziek de Marseillaise speelde en juich kreten weerklonken voor de centrale or ganen van het revolutionaire Rusland. Tsjeidsje en Skobelef hielden pakken de toespraken, en Skobelef legde den na druk op het verschil, dat er is tusschen democratie en anarchie. Duizend werklieden van de Oboekof- fabriek waar ook wapenen worden gemaakt hebben besloten van heeler harte den Raad van Arbeiders en Solda ten-gedelegeerden te steunen. Zij keu ren de houding van een gedeelte van het garnizoen en van het proletariaat af. „N. R. Ct." M. Briër jd. L. Jansen jm. en Schroef jd. Marktberichten. DELFT, 19 Juli. Tee. Vette koeien 1ste qual. f250 a 450, dito 2e qual. f150 a f250, kalfkoeien le qual. f250 a 400, dito 2e qual. f150 a 250; vnarkoeien le qual. flSO a 325, dito 2e qual. f100 a 180; vette kalveren lc qual. f a dito 2e qual. f a wei schapen le qual. fa dito 2e qual. f a schapen met lammeren lc qual. fa dito 2e qual, fa Wei lammeren f000.magere varkens f10 a 50, Biggen f2,a 10,nuchtere Kalveren 17 a 30, Paarden f 100 a f 400, stieren f a f Rundvlccsch f 1,3(3 a 1,20 a 1,04,"VetKalfs- vleescli f0.a O,a 0,schapenvlecsch 00 a 00 c., liunsvleosch 00 a 00 c., alles per kilo. Aanvoer199Runderen; 4Paarden; G vette Kalveren134 magere Kalveren; 3S2 Schapen of Lammeren, 189 Varkens; 326 Biggen; 9 Geiten of Bokken, veulen. lioter T0,0,per1/.! vat van 40 k.g. f 0.00 a fO.OO per K.G. Aanvoer 78/8, en 9/16, wegende samen 1650.K.G. Boter geen noteering. Graanmarkt. Lijnkoeken fa fper 0 stuks. Bruine boonen f00.f00. Groene erwten 100,f00.—p. H.L. Vertraagde teleplionische aansluiting is oorzaaldat eenige marktnoteeringen ons niet tijdig hebben bereikt. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Gehuwd: W. J. Jongbloed jm. en A. B. de Jong jd. P. G. J. Pollmann jm. en J. M. G. Schoondergang jd, A. B. Breebaart jm. en L. G. van den Bergh jd. A. Pardon jm. en E. Mieremet jd. J. F. Wasserman jm. en J. M. E. van der Meijden jd. J. Kukler jm. en W. A. van Brcro jd. P. J. de Jong jm. en Ingezonden stukken. [Buiten verantwoordelijkheid der Red.) R.-K. Faforieks-, Haven- en Transport. arbeiders(sters). Morgenavond (Vrijdag) is er voor u een zeer belangrijke vergadering. In samenwerking met de Gliristelij-. ke Transportarbeiders-organisatie is er morgenavond een zeer belangrijke ver gadering voor u uitgeschreven 111 „Pre-: diker", Janvossensteeg. Tot deze vergadering worden uitge- noodigd alle katholieke mannen en vrouwen, die werkzaam zijn in de trans portbedrijven, zeepfabrieken, wassche- rijen kortom al degenen die de Room sche Fabrieks-, Haven- en Transport- arbeidersbond onder zijn vleugelen wil nemen. Daaronder vallen dus ook de Room sche koetsiers, loopknechten, personeel in dienst van Van Gend en Loos, enz. Voor al deze personen is Vrijdag avond om 8 uur in Prediker een propa- grandavergadering uitgeschreven, waar door een tweetal sprekers niet alleen de noodzakelijkheid van organisatie, maar ook de noodzakelijkheid van princi- pieele organisatie zal worden uileen- gezet! Wij verwachten daarom dat alle ka tholieken, die daarvoor in de termen vallen, op deze vergadering aanwezig zullen zijn. Financieele Berichten. Amsterdamsche Beurs. Officieele Prijscourant. Medegedeeld door de firma LeoRuijgrok. P/2 Gert. Nederland °/o, Obl o/0 Ned.-Indie 0/0 Amsterdam Rotterdam Haarlem 41/" Leiden 1914 4 19U 3 1896 5 Oostenrijk 1868 4 o/0 Jan.-Juli. 41/, °/o Iwang Dombr.Sp.'81 5 Nicolai Spoor 67/69. 4 Rusl. 6de em. '94 3 Gr. Russ. Sp. '80 5 Mexico le, 2e, 3e, 4e Serie Gew. aand. Peru. Pref. Peru Gecons. Holl. Petrol. Koninkl. Petrol, Orion Petrol. Amsterd. Deli Ainsterd. Lang Katgew idem pref. Deli Batavia. Deli Cultuur. Dcli-Mij. Mednn Tabak Rotterdam Deli Senembah Amsterdam Rubber Deli Batavia Rubber Nederl. Rubber Serbad jadi Sum. Rubber Holl. Amerika lyn aand. idem eert. Kou. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot. Kon. Paketvaart Rotterdam. Lloyd Stoomv. Mij. Nederland Ned. Sckeepv. Unie Stoomv. Mij. Oostzee Vrachtv. Mij. Bothnia. Holl. IJz. Sp. Mij. aand. Ned. Staatssp. Mij. Amer. Hide Leatner Araer. Smelting Ref. Anaconda copper Atch. Topeka Car. Foundry Central Leather Denver Rio Erie Kans. City South. comm. idem pref. Marine Comm. idem pref. idem afg. cert, Missouri K. T. Mexican Nat. 2e pref. Pittsburgh Coal. Southern Railway Steel corp. Union Pacific United Cigar. Maxwell aand. idem incomeb. restant bew. idem Wi V.K. O.K. 61X/2 OU/2 73 723/4 10U/4 IOU/4 1001/8 100i/4 103V2 1031/, 104 104 104^/3 1043/a 100 100 94 793/4 36i/2 36 09 Vg 39 697/g 69 595/g 58V2 47»/4 473/4 171/. Wi* 7!/2 283/4 1691/., 168 540 543 621/o 621/2 236 267i/2 2677/s 418 174 174 512 516 1811/2 182 229 490 235 235 16U/4 lOOi/o 103 295 347 352 337 343 178 179 231 233 207 1S3 1851/2 19S 198 295 370 96 953/4 953/4 96 59i/2 571/4 10ÜI/8 166 1641/2 100 75Vs 883/4 lO'/o 753/4 87 IOV2 26 5/8 26 </2 221/4 223/s 547/a 55 307/g 303/4 8S3/4 883/4 871/4 05/s 8 Cl/2 s 477/s 471/2 253/8 251/4 1121/8 111 1371/2 1371/, 39 SS'Vg 373/8 37V4 47 463/4 941/2 Koers van het geld Prolongatie 3V4 pCt. steering Zicht. Londen Parijs Berlijn Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm i (Amsterdam). f 11.541/2 42.30 34.65 52.80 21.80 70.75 76.20 SPORT. De militairen <>P bet Spartavcld te Rotterdam. De uitslag van de Dinsdag, op het Spartaveld gehouden onderlinge oefenin gen was de volgende: Als afgevaardigde naar de wedstrijden te Don Haag is ge kozen de ploeg van depot 4e ,reg. uit Le i- m 0 n, d e als zij daar geen prijs bemach tigen, voor hun prestatie van gisteren lodii-r een veruld zilveren herinnerings- medaille culten ontvangen. De wacht- meester Baltzer, leader van den troep, ontvnmrt dan een verguld zilveren me daille. No. 2 was de 2e pl jeg van het brug- .11 Dordrecht onder leiding van sergeant Den Hertog, die een zilveren me daille ontving, terwijl de deelnemers ieder een zilveren herinneringsmedai 11 e „in de wacht sleepten". Als no. 3 trad uit den strijd de ploeg van het depot 2e rog. uit

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 3