Uit de Omgeving. Onder het Vergroot-gias. GXXXI. Russisch of Nederiarsdsch? Een bericht uit Noorclwijkerhout deelt aan de bladen het volgende mede: ..Het distributiebureau alhier vergat een maand meel aan te vragen, nu zit ten de menschen zonder brood. Zater dag wordt er voor het laatst gebakken." Een maand zonder brood en d&t in dezen tijd; we kunnen het haast niet gelooven. Dat er een zekere „straf" wordt gege- van voor een administratief verzuim is verklaarbaar. Maar dat deze straf hierin bestaat, dat een heele gemeente een maand lang van brood verstoken blijft dat is te erg. Een paar dagen zonder brood zou al voldoende „leergeld" zijn... We praatten vroeger van „Russisch" ze zouden, als ze in Rusland de Noordwijkerhoutsche ge schiedenis hoorden, nu Avel eens daar van „Nederlandsch" kunnen gaan spre ken, om overdreven gestrengheid aan te duiden....- We hopen intusschen, en vertrouwen, dat de heeren in Den Iïaag alsnog ge nadig zullen zijn met de Noordwijker- houters.... Het hoogste recht kan ook het hoogste onrecht wezen! CXXXII. Een vuurwerk-predikant. De predikant van de S. D. A. P. de heer A. B. Kleerekooper, heeft Zaterdag avond in orakel-taal gesproken vanaf de muziektent in den tuin van „Zomer- zorg". Het lust ons niet, hier de taak der priesteressen van Delphi over te nemen, omdat het toch geen effect sorteert. Maar alleen moeten wij even de leu gentaal des heeren Kleerekoper onder het vergrootglas nemen. Zijne voor naamheid dit is men toch, als men van zich erkent, goed te kunnen spre ken! zijne voornaamheid dan, had zich de moeite getroost de handelingen van den Leidschen gemeenteraad naar Amsterdam te ontbieden, om eens na te gaan. wat de tegencandidaat van den partijgenoot Baart den heer Botermans, zooal had uitgevoerd. Controleur Kleerekopér kwam toen tot de conclusie, dat de heer Botermans „ja en amen" had geknikt, en verder geen mond in den Raad had openge daan. Hierbij willen wij constateeren, dat de politieke bril van den bijzienden heer Kleerekoper, op het moment dat hij aan !t snuffelen was, zeker erg was aangeslagen. Verder verkondigde onze theoloog want daar kan de heer. Klerekoper óók voor „versleten" worden dat de geloo- vige en ongeloovige arbeiders bij elkaar hooren. Want: wat God vereenigd heeft zal de mensch niet scheiden. Wij zullen den heer Kleerekoper maar niet au se- ïieux" nemen bij deze toepassing van Gods woord, 't Is al te gek! 't Is een ergerlijke en gedrochtelijke profanatie! Dergelijke vuurpijlen, welke in de roode politieke lucht worden afgesto ken, zullen werkelijk onze Christelijke arbeiders niet verblinden. Ze geven voor een oogcnblik betrekkelijk effect, maar dan vallen de treurige overblijfselen als puin op den grond, en worden vertre den... Dertig jarig bestaan der St. ^Joseph- Ge,zenen-VereeEugïng.' Tusschen de jaren 1887 en 1917 ligt een dertigjarig tijdperk, dat voor onze Roomsche, Leidsche gezellen van bij zondere beteekenis is. Het zijn jaren, waarin is opgericht, ontwikkeld en uit gebreid een organisatie van beoefenaars van het eerzame handwerk, die liet zich tot bijzonderen taak hebbea gesteld, naast hun dagelijksche beslommerin gen, te werken voor hun vereeniging, onder de bescherming van hunnen pa troon, St. Joseph. Dit werk is niet vergeefsch" geweest. De jeugdige boom, voor dertig jaren hèr geplant en alras ontkiemd, draagt reeds lang vruchten in zoovele leden, die gevormd zijn in en door hun orga nisatie. Er was dus reden tot feestviering. En al moest deze wegens de tijdsomstan digheden beperkt blijven, er is toch ge jubeld en spontaan herdacht het feit van den dag. De feestelijke viering, welke bij ons Katholieken als vanzelf sprekend, met een kerkelijke viering hegint, werd in gezet met een plechtigheid in de St. Lo ci ewijkskerk, waar kapelaan Van Veen, de onvermoeide praeses der gezellen, de IJ. Mis tot intentie der leden aan God opdroeg. Treffend was het, die groote schare, ouderen en jongeren, ter H. Ta fel te zien opgaan, om aldus hun erken telijkheid te betuigen aan God, en den groolen Gever, nieuwe sterkte en kracht af te bidden voor de toekomst. De gezangen, tijdens de plechtigheid, werden uitgevoerd door enkele leden, bijgestaan door verscheidene zangers van het St. Petrus-koor. Zeer verdien stelijk werd de vierstemmige St. Caeci- lia-mis van Willbergen vertolkt, en diep-roerend klonk bij de algemeene H. Communie het quartet: Jesu, dulcis memoria. Als dan na afloop der kerkelijke vie ring, spontaan het lied van lof en dank was gezongen, begaven allen zich naar het tijdelijk verenigingsgebouw in de v. d. Werffstraat, waar het gemeen schappelijk ontbijt plaats vond. Of schoon de eenig beschikbare ruimte hier de zolder was, bleek de regeling voor treffelijk. 't Kon natuurlijk niet evena ren aan het eigen gebouw, dat nog steeds door de militairen in gebruik is. Men liet het zich goed smaken aan den disch, waarom de Eerw. praeses ter wille vaa de goede afloop het maar beter oordeelde, geen uitvoerig woord te spreiten; want als het ontbijt niet lukte, zou het te kort doen aan bet feest. Evenals in den morgen, 'deed de weersgesteldheid ook in den avond geen afbreuk aan de goede opkomst. Om half acht waren de leden weer present, thans in de Graanbeurs. Voorin prijkte het vaandel met zijne veelzeggende attribu ten. De komst van de Eerw. geestelijk heid der St. Petruskerk werd blijkens het enthousiaste handgeklap, bijzonder op prijs gesteld. Wanneer alle aanwezigen waren ge zeten, nam de praeses, kapelaan Van Veen, het woord, ter opening dezer feestelijke bijeenkomst. Er is aldus de praeses groote réden deze feest- vergadering te houden. Den 9den Juli toch, op den feestdag van de H.H. Martelaren van Gorcum, was het 30 jaar geleden, dat de St. Jo- seph-Gezellenvereeniging te Leiden werd opgericht, 't Is gebleken, dat het werk dier vereeniging niet vruchteloos is geweest. Er heerschte en er heerscM steeds de geest van godsdienstzin, van arbeidzaamheid, van tevredenheid en van eensgezindheid. Dit bleek vooral de zen morgen bij de H. Mis. 't Was wer kelijk indrukwekkend, de leden als in één familie, in een huisgezin bijeen te zien. Een groot feest in eigen gebouw kon het niet zijn Maar toch, de geest van vader Kolping heerscht er. Dezen morgen is de dank gebracht aan God, thans wil spr. den dank bren gen aan den centraal-president voor zijn aanwezigheid, den zangers van St. Pe trus voor den zang, waarmede zij de feestelijkheid hebben opgeluisterd. Uit eigen huisgezin dankt spr. het hoofdbe- stpur, dat de afdeeling Leiden niet slechts op peil hield, maar steeds voor uit bracht. Vooral een woord van lof komt hier toe aan de heeren Driessen en Vorst, die gelijk met dit feest, ook hun 30-jarig lidmaatschap vieren. De praeses denkt aan de andere leden, die immer het goede voorbeeld geven, dat navolging verdient. Spr. hoopt, dat het voorbeeld van de H.H. Martelaren van Gorcum, die trouw bleven aan hun geloof, ook hier zal ge volgd worden, 't Evangelie van dezen morgen geeft zoo duidelijk te kennen, dat wij den wil Gods moeten volbren gen. Ten slotte aldus spr. steunt op de bescherming van uwen patroon St. Joseph, dan zult gij zeker gelukkig leven op aarde, en de eeuwige kroon in den hemel verwerven. Met langdurig applaus werd deze openingsrede van kapelaan Van Veen bekrachtigd. Hierna geschiedt medecleeling van een felecitatie door de afd. Leiden van den Ned. R. K. Volksbond. Op aandrang van den Eerw. praeses, die den ZeerËerw. heer Pastoor Hafken- scheid dank bracht voor al wat hij ten bate der vereeniging deed, werd spon taan het „Lang zal hij leven!" gezongen. Ten slotte klonk spontaan door de zaal het bondslied der Leidsche afdeeling. Vervolgens was het woord aan den ZeerEerw. Rector L. H. J .Beijsens, cen traal-president der St. Joseph-Gezellen- vereeniging te Amsterdam. Voor ons zoo vangt Z.Eerw. aan staat als van nature vast de leuze: Roomsche blijd schap! Langs den weg des Kruises gaan wij op naar de eeuwig© vreugde. Wat evenwel niet beteekent, dat wij van le vensernst vrij mogen zijn. Maar toch, er is thans reden van feest viering. 't Is de herdenking van de op richting der vereeniging. Hierbij mogen niet vergeten worden de kapelaans Poel- hekke en Rutten, die zoo verre streef den in den geest van vader Kolping. Voor dertig jaren geleden bestond er weinig organisatie. Maar nu er al dien tijd gewerkt is, kan men de boom naar zijn vruchten beoordeelen. Deze vruch ten zijn: twee leden van het hoofdbe stuur, die hun beste krachten wijden aan de vereeniging; de lange lijst der genen, die reeds kort na de oprichting lid werden; de spaarkas; het trouwe bezoek der vergaderingen; de leerlin- gen-afdeeling; de coöperatieve aankoop van levensmiddelen; het bezoek bij de algemeene H. Communie, en ten laatste het drukke bezoek der gesloten retraite. Wanneer deze laatste drang nog sterker wordt, zal spr. op een aparte retraite voor de afdeeling Leiden aandringen. Vervolgens wijst Z.Eerw. er op, dat de leden veel danken aan hun vereeniging en aan hun leiders.De getuigenis is waar, dat de goede militairen, deugdelijke huisvaders en uitstekende vaklieden in hoofdzaak de Kolping-zonen zijn. Hebt gij vertrouwen in uwen be schermheer St.. Joseph zoo besluit de centraal-praeses dan zal deze groote heilige u steeds verder op uw levensweg beschermen. Ook deze rede liet niet na, het enthou siasme der leden op te wekken. Nadat kapelaan v. Veen den Z.Eerw. heer Beijsens den dank der vergadering- had gebracht voor zijn troostvolle en bemoedigende woorden, werd dit meer ernstige "deel van dezen feestavond afge sloten. en trad de luim en scherts naar voren. Hoe gul is er niet gelachen om de werkelijk vermakelijke voordrachten van de heeren Helman en Van Leeuwen, en hoe ferm is er niet gezongen, als de heer Wan Wel aan de piano bekende liedjes speelde. 't Was een aangenaam besluit van dezen belangwekkenden avond. De le den zullen dan ook zijn huiswaarts ge gaan, versterkt in hun organisatie, met het innige voornemen, steeds een vol maakter lidmaatschap te betrachten. Ook onze hulde ten slotte- aan den ijvervollen praeses, hoofdbestuur en le den der St. Joseph-Gezellenvereeniging! Hedenmorgen had op de Haven een botsing plaats tusschen een sleeperskar en melkwagen, met het jammerlijk ge volg, dat de laatste omkantelde, waar door Hét kostbare vocht grootendeels verloren ging. Voor de honden, welke spoedig kwamen toegeschoten was het echter een buitenkansje en deze lieten zich dan ook werkelijk niet onbetuigd. 'Gisteravond! gaf het k 1 uohtspel-en&embIe Vink een oabaret-avond in de groote zaal van „Zomevzoirg'", wejlke de talrijke bezoe kers haastt niiiet kon bevatten. Wel een be wijs, Idait hef gezelschap Vink, dat voor 14 dagen ook hie.r optrad1, bij liet publiek in de smaak valt. Er is dap ook hartelijk gelachen om de dol komische se énen in „De betooverde slaapkamer", terwijl ook de uitstekende humorist Van Velzen heel veel tot het suc ces bijdroeg. Als typeerend voor de stijging der bouw materialen, voor het dure bouwen, wijzen we op de cijfers van de heden gehouden aanbesteding (zie de rubriek Aanbestedin gen). De begrooting was geraamd op f 285,000: de laagste inschrijverssom bedraagt... f 422,756. BLEISWIJK. Gemeenteraad. De Katholieke kieever- eewiging besloot de candiidafuur P. Sander te steunen. LISSE. Gemeenteraad. A.s. Woensdagavond •te 7 uur komt de Raad in openbare zitting bijeen. Benoeming. Bij kon. besluit is met ingang van 1 September 1917 benoemd tot leeraar aan de Rijkslandbouwwinterschool te Utrecht P. J. Janssen, thans leeraar aan de Rijkslandbouwwinterschool te L'sse, onder gelijktijdige toekenning van eervol ontslag uit laatstgemelde betrekking. Verdronken. De 28-jarigs J. van der Stelt is Vrijdagavond in de Rmgsloot bij den Roversfbroekpolder bij het zwemmen verdronken.. NOORDEN. Roodvonk. Alhier is bij een 29-jarige vrouw roodvonk geconstateerd, waardoor het huis van het kenmerk „be&mettelijke ziekte" Is voorzien. Kolengebrek. Nu een tweede bagger machine gereed üiigt om een tiweedie groote partij rietland op te baggeren, ten einde dit voor tuinland geschikt té maken, kan zij niet beginnen wegens gelbrek aan steen kolen. Alle moeite om ze te bekomen waren tot nu vergeefs, slechts voor één bagger machine wilde men de nooddge kolen toe zeggen. Verdronken. Zondagnamiddag ver dronk aan het Wcerdonsch Verlaat alhier zekere J. Kistemaker. NOOTDORP. RijwieldiefstalOp aanwijzing van een aldaar passeerend werkman der SS. heeft die politie twee rijwielen opgevischt uit de vaètlt langs den Machineweg. Bij onder zoek bleek dat deze fietsen behoorden tot het zestal dat den vorig en nacht bij ver schillende ingezetenen was ontvreemd. Blijkbaar hebben de dieven met bun al te rijken buit niet goed raad geweten en daarom een gedeelte er van in het water verborgen. De banden hadden zij echter voor alie zekerheid maar meegenomen. NOORD WIJKCRHGUT. Zonder brood. Het distributiebureau alhier heeft vergeten een maand meel aan te vragen; nu eitten de menschen zonder brood. Zaterdag wordt er voor het laatst gebakken. WARMOND. Ongeluk. Op de Kagerplassen is gis teren door den sterken wind een vaar tuigje omgeslagen, met een heer, dame en dochtertje als inzittenden. Een motorsport- man redde de drie. Het dochtertje verkeer de al in zeer gevaarlijken toestand. WASSENAAR. Beschildering dsr kerk. Uit üe aller beste bron vernemen wij, da.t aan den heer N. Winnuhöt, schilder alhier, ook is opgedragen liet transept onzer kerk te schilderen, waarmede zoo spoedig mogelijk een aanvang zal worden gemaakt. Roomsche Agenda. MAANDAG, Leiden, 8Vè uur, Vergarle- rirag Prop.-Gluib ,,S't. Petrus", Prediker. DINSDAG. 'Leiden, 8.30 uur, verplichte ledenvergadering Ned, R.-K. Metaalbewerkersbojid in Pre diker". WOENSDAG. Leiden, R.-K. Coöperatie „Eendracht", vergadering om 8 uur in gebouw „Prediker" tot vaststelling, der statuten en verkiezing van bestuur en oom- missie van toezicht. Gemeentelijke Aankondigingen. Kostsiooze ittënting. Burgemeester en Wethouders der ge meente Leiden brengen ter algemeene ken nis, dat op Dinsdag 17 Juli a.s. de laatste zitting van het inëntingsburean in het Elisabethshof zal worden gehouden en dat dit bureau tot nadere aankondiging zal zijn gesloten. SPORT. Kransen-koorte. „Interviewer" neemt in het jongste num mer van het weekblad „De Sport" een loopje met, wat hij noemt de kransen- koorts. „Inter'-' heeft het over een korfbalmeisje, speelster uit een kampioenselftal, die nim mer kransen gekregen had, en hij gaat dan, hekelend, verder: Maar jullie, over-h'et-p aardige tilde, vér. weekte voetballers, die de_zenuwen niet meester bent, als je een belangrijken wed strijd moet spelen, jullie-, helden van ap pelmoes, die „beroem2" zijt, als je leven eigenlijk nog beginnen moet, die na afloop van de voetbal-periode verdwijnen in het publiek en niemand hoort dan meer wat van je, jullie, befuifde admiraals-op-een- d ro ge- slo o t, o p p er bev elliebbcrs-op -een. hobbelpaard, jullie worden omhangen met kransen, kransen; de kraneenkoorts bib bert door ons boetbal-landje, het is cm er •akelig van te worden, eerlijk gezegd.: ik ben er al akelig van. Welk een toestand...! Wat gebeurt er toch met al die dingen? Ik heb zoo'n flauw vermoeden, dat de voorzitter of secretaris ze. gebruikt om er 'den fijne groente van te bereiden. Met een beetje vaardigheid zijn zulke lauwe ren best te veranderen in een schotel ge stoofde regeerings-sla, en de linten kan zusje gebruiken in, der haar of op der Zondagsche jurk. Mannen, neemt een goeden raad van mij_ aan: scheidt er mee uit, wordt een tikje ernstiger. Bedenkt toch eens, hoe ontzag lijk-dwaas en welk een sombere kemieke- righeid er in die kransen-manie zit. Laat ons de dingen toch nu en dan eens bekij ken tegen den achtergrond van de groote wereld-tragiek, en als je bedenkt, wat er om ons heen gebeurt, het Vreeselijke, het Noodlolt:ge, het Aangrijpende, hoe oerbe- spottelijk is het dan toch, dat een paar voetbalelftallen Zondag na Zondag hier met kransen worden begiftigd. Dat is geen hartelijkheid meer, dat is een conventio- neele dwaasheid geworden, de vooral te genwoordig niet moest plaats hebben,. Ajax en Hercules naar 1a. In de gisteren gehouden algemeene ver- gadexüng van den N. V. B. werd met 7 stemmen tegen een gecombineerd vuorsiel- Arts-Musisly-Van Bel, geamendeerd door Mr.K alma, aangenomen, waarbij de Eer site klasse A met Hercules en Ajax wordt- versterkt, 't Gooi, D. V. S., V; V. en A. F. C. komen in afdeeling B uit. Aangaande het ges'oten seizoen zal het bestuur het volgend jaar met uitgewerkte plannen komen. Promotie- en degradatie-wedstrijden wer den afgeschaft. Marktberichten. DELFT, 14 Juli.Kaasmarkt. Aangevoerd 61 stapels, wegende samen 12387 Kilo. Prijs f110 a f 119 per 100 Kilo ROTTERDAM, 16 Juli. Tee. ^Aanvoer Paarden 0Veulens runderen 344, vette runderen 0vette kalveren 167, nuclit. kalv. schapen 407, varkens 900, biggen 0, bokken of geiten 0, ezels 0. Prijzen per ty2 Kilo: Koeien en ossen 506169, Stieren vette kalveren 45-571/'2"711/2"75 schapen varkens, le soort 4851, 2e soort 4I45, 3e_soort 31^-3S.. Koeien en ossenaanvoer minder, handel langzaam, prijzen niet hooger. Vette kalveren aanvoer kleiner, handel redelijk, prijzen op dezelfde hoogte. Schapen en lammeien aan voer minder, handel slecht, prijzen niet best. Varkens: aanvoer redelijk, handel langzaam, prijzee behoorlijk. Laatste berichten. Een Roomsche propaganda-betcogifig. Op initiatief van de Haagsche afdeeling van den Ned. R.-K. Volksbond had giste ren een groote pxopagandabctooging plaats in het belang der Roomsche propaganda voor de Katholieke organisatie, de Katho lieke pers, enz. Te 2 uur vertrok de stoet van tusschen 4 a 5 duizend personen van het gebouw van den Ned. R.-K. Volksbond aan de Stille Veerkade om zich in optocht te be geven naar de kerk in de Parkstraat, waar de helft der betoogers binnentrok om te worden toegesproken door den Wel eerwaarden Pater Borromeus de Greve O. F. M. Het voorste gedeelte van cle stcet trok verder naar de kerk in de Elandstraat, waar het woord werd gevoerd door den Zeereerwaarden Pater J- Jorna S. J., pas toor der parochie van O. L. Vrouw Onbe>- vlekt Ontvangen. In den optocht, die werd begeleid 3oor bereden politie en waaraan ook door de leden van Volksbond afdwalingen van na burige plaatsen, en door niet tot den NccL R.K. Volksbond behooraride Haagsche Ka tholieke Organisaties werd deelgenomen, werden een groot aantal vaandels en trans paranten medegevoerd; terwijl c?n paar muziekcorpsen zich langs den weg deden hooren. De betooging li'ad een zeer ordelijk ver loop. Onbestelbaar. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen dn de lste be'ft der maand Juli 1917. Binnenland Brieven. Mej. J. Aibramsen, den Haag. Bur. Burg. Stand', Rotterdam. F. A. ETkerbout, Leiden. Mej. M. Gend, Egmond aan Zee. P: v. Hooft, Leiden. Mej. J. de Kort, Egrnond aan Zee. M. J. 21 kio.sk, Amsterdam. Mej. V. Niemeyer, Utrecht. Fabr. Rademakers, den Haag. G. Scholte, Aalsmeer. School opziener, Arrond. Noor,dien, den Haag. P. J. Vo®, Leiden-, de With, Leiden.; v: d: Nyke, Leiden. Mej. Zandbergen, Rijns burg. Een zonder adres. Binnenland Briefkaarten. Adim. Lei disch Dagblad, Leiden. Mevr. Bar.esse v. Asbeck, den Haag. A; Beyeren, Scheve riingem. N. Bink, den Haag. Mej: Basisemeye-i-, Leiden. Mej. E. Donath, Zelsit II. Era.de®, Leiden. Mej. Folkcringen, Amsterdam. Mej. D. Houtman, Rotterdam'. Mej. J. Kruyt, Leid'en. L'. Kuipers, Nijme gen. C. Lasader, Leiden. D. kinschoten, Aan de TelefoörfT Hallo! Wie daar? Leidenaar, lid van de prop. club' S& Petrus! Wat is er van uw verlangen? Niet veel. Ik kom alleen maar vragen of ge vanavond op de vergadering der, propagandaclub aanwezig zijt. Wat is er dan aan de hand? Reusachtig veel! Allemaal propaganda da. Speciaal de Roomsche kleermakers moeten geholpen worden in de prachti ge propaganda, die zij van plan zijn op touw te zetten. Moet ik daar dan ook bij wezen? Natuurlijk, je bent toch lid van onze' prop.club, al hebt ge de laatste maan-: den geen vergadering meer bijgewoond* Waar is die vergadering ook weer? In „Prediker", in de Janvossensleeg. Je brengt tegelijk uw kameraads maari mee, want we kunnen nog een flink aantal propagandisten gebruiken 1 Nu, tot vanavond dan! Saluut! Amsterdam. Mevr. Mussen, Wassenaar., J. W. v. Noumiys, Amsterdam: H. W. v: Schayck, Utrecht,. B, G. Volkers, Leiden., Mej A. Voorstad',-Arnsterdam, K. Niggers, Oegstgeest, Mej. F. Zaalberg, Zandvoord Acht stuks zonder adres. Buitenland. Brieven. K. de Bruvn, Antwerpen. Miss I. MorriS,. Lenden. NOTA. Aan de afzenders wordt aanbe volen. hun aclres op de stukken te ver melden, opdat deze bij onbestelbaarheid aan hen kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewensdht alle per post te verzenden stukken steeds van een volle-, dig adres straatnaam en huisnummer te voorzien. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgei* van 16 Juli 1917, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstandongeveer 765 Zuid- Duitschland. Laagste barometerstand: ongeveer 755 Oost- Pruissen, Verwachting tot den avond van 17 Juli. Meest matigen, Zuidwestelijke tot Zuid oostelijken wind, meest zwaarbewolkt, waar schijnlijk regen- of onweersbuien, zelfde temperatuur. Temperatuur hedenmiddag 4 uur, 69 gr. Fahrenheit. 17 Juli: Zon op B.09 v.m. onder 9.03 n.m. Licht op 9.33 Hoogste waterstand te Katwijk 1.12' Financieeie Berichten. Amsterdamsche Beurs. Officieele Prijscourant. Medegedeeld door de firma LeoRuijgrok. Katgew pref. 21/2 Gert. Nederland 3 o/c 5 o/0 obl. 5 °/0 Ned.-Indië 5 °/0 Amsterdam 5 Rotterdam 5 Haarlem 41/2 Leiden 1914 4 o/o 1911 3 1S96 5 Oostenrijk 1868 4 Jan.-Juli. 4V2 °/0 Iwang Dombr. Sp.'Sl 5 Q/0 Nicolai Spoor 67/69. 4 Rusl, 6de em. '94 3 c/0 Gr. Russ. Sp. 'S0 5 Mexico le, 2e, 3e, 4o Serie Gew. aand. Peru. Pref. Peru Gecons. Holl. Petrol. Koninkl. Petrol. Orion Petrol. Anistcrd. Deli Amsterd. Lan< idem Deli Batavia. Deli Cultuur. Delï-Mij Medan Tabak Rotterdam Deli Senembah Amsterdam Rubber Deli Batavia Rubber Nederl. Rubber Serbad jadi Sum. Rubber Holl. Amerika lijn aand. idem eert. Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot. Kon. Paketvaart Rotterdam. Lloyd Stoomv. Mij. Nederland Ned. Scbcepv. Unie Stoomv. Mij. Oostzee Vrachtv. Mij. Bothnia. Holl. IJz. Sp. Mij. aand. Ned. Staatssp. Mij. Amer. Hide Leather Amer. Smelting Ref. Anaconda copper Atch. Topeka Car. Foundry Central Leather Denver Rio Erie Kans. City South. idem Marine Comm. idem pref. idem afg. cert, Missouri K. T. Mexican Nat. 2e pref. Pittsburgh Coal. Southern Railway Steel corp. Union Pacific United Cigar. Maxwell aand. idem incomeb. restant bew. comm. pref. idem V.K. 613/s 73 1U13/S IOOI/4 1031/., 1031/0 1043/g 100 94 793/4 361/4 39 671/8 58 583/4 473/4 171/, 7V2 29 171 543 64 235 224 2687/3 411 176 5103/4 179 230 494 234 1611/2 lOOi/o 294 345 336 3741/2 231 2011/2 184 185 1973/, 293 370 96 96 581/a 1013/8 3 67 301 76 90 103/g 26V2 22»/8 55 315/s 91 86 63/* 8 49Vg 253/s O.K. loiy. 1001/, 1031/2 1031/2 100 671/2 53 471/, 17!/, 62 235 224 270 410 510 179 223 l001/2 197 293 370 96 96 58Vi 167 IOV4 27 22Va 55 3lVa 901/2 87 6l/a 8Va 49 258/. 1163/, 139 138V4 38 37 461/4 943/4 Koers van het geld Prolongatie 31/4 pCt. Wiss el noteeringen (Amsterdam). Zicht. Londen f 11.55l/2 Parijs 42,35 Berlijn 34/75 Zwitserland 52.90 Weenen 21.80 Kopenhagen 70.72V2 Stockholm 75.42i/a

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 3