BINNENLAND. 0 Uit de Omgeving tot fieï 3oeI eou voeren, üfl zou alléén het geval kunnen zijn, als het Euro- peesch proletariaat op het punt was om op te staan, en dat zulks het geval is, mag worden betwijfeld. Een betere weg tot den vrede schijnt dit blad de samen roeping van een socialisten-conferentie te zijn, waarop het proletariaat van alle oorlogvoerende landen zou zijn verte genwoordigd. Een Dultsche verklaring. Volgens het blad „Social Demokra- ten" heeft Duitschland door middel van de £witsersche_regeering te Petrograd doen verklaren, dat de Duitschers geen offensief tegen het Russische front bul len ondernemen, zoolang men te Ber lijn van meening is, dat een vergelijk mogelijk is en dat Duitschland streeft naar een voor beide partijen gunstigen vrede met Rusland. In de Russische Doema werd een motie aangenomen, waarin de idee van een afzonderlijken vrede verworpen en een onmiddellijk offensief geëischt wordt. 's Riiks middelen hebben in de afge- loopen maand Mei 14,607,425.06% meer opgebracht dan in de overeenkomstige maand van 1916. Zaterdagavond is langs de kust een Zeppelin voorbijgetrokken, die hier ter stede duidelijk zichtbaar was. Nederland en de Oorlog. Verlofregeling voor de Landstormers. De opperbevelhebber heeft ten op zichte van de landstormplichtigen der jaarklassen 1908—1909 en 1910, jongste ploeg, die nog geen 8% maand in dienst zijn de volgende verlofsregeling vast gesteld: Gedurende de eerste maand van hun diensttijd kan aan hen ook verlof wor den verleend, terwijl gedurende de eerste oefening aan de gehuwden en kostwin ners eens per maand verlof zal worden verleend op Zaterdag, Zondag en Maan dag en aan de ongehuwden op Zater dag en Zondag. Bovendien zal aan allen, voor zoover de dienst zulks toelaat, op alle Zondagen, waarop zij geen verlof genieten, bewegingsvrijheid worden toe gekend, met bepaling dat door het aan tal van hen, die per spoor moeten rei zen. niet het vastgestelde pet. wordt overschreden. Hierbij dient geconstateerd, dat een mildere verlofsregeling, die eerst onmo gelijk werd geacht met het oog op de dienstbelangen (1) nu toch wel weer mo gelijk blijkt! blijven ijveren voor verlichting der per soonlijke militaire lasten vooral voor de oudere dienstplichtigen, voor wie het in-dienst-zijn toch al zulk een zwaar of fer eischtl 't Is jammer buitengewoon jam mer, dat de vervulling van redelijke wenschen in deze van den opperbevel hebber of van de regeering als 't ware afgedwongen moet worden! De Nijmeegsche keuring van landstormplichtigen. Men schrijft uit Nijmegen aan „De Tijd": Reeds eerder maakten wij melding van de onregelmatigheden, plaats ge vonden bij de keuring van landstorm plichtigen in het district Nijmegen. Over deze kwestie was nu door de af dee ling Nijmegen van de Vereeniging van Landstormplichtigen in Nederland bij den minister van Oorlog ad interim, den heer Rambonnet, een audiëntie aange vraagd over de bekende malversatiën van den militairen geneesheer L„ die de landstormplichtigen niet naar recht en billijkheid gekeurd had. Op dit verzoek heeft nu het bestuur der Nijmeegsche afdeeling heden het volgende antwoord ontvangen: Naar aanleiding van uw telegram van 2 Juni j.l. heb ik de eer u mede te dee- len, dat door mij, gedurende de buiten gewone tijdsomstandigheden geen audiëntie kan borden verleend en dat overigens de zaak, waarover het tele gram handelt, reeds in onderzoek is. w.g. voor den minister van Oorlog, de Secretaris-Generaal A. J. DOORMAN. De afdeeling Nijmegen zal, naar aan leiding van dit antwoord, binnenkort een groote algemeene vergadering beleg gen en daar haar verdere plannen in deze voor de goedgekeurde landstorm plichtigen onaangename keuringszaak bespreken. Kunstmest. De Kunstmestcommissie maakt be kend, dat, ten behoeve van de .bemesting voor den oogst 1917—1918 binnenkort gelegenheid zal worden gegeven tot het bestellen van superfosfaat, zwavelzure ammoniak super en groentemest: Aan eiken besteller, die eene bestel- kaart voor 19161917 heeft ingediend met uitzondering der bestellers bij den kleinverkoop zal thans rechtstreeks een bestelkaart voor 19171918 worden toegezonden, dus ook aan hen wier aan vragen destijds werden afgewezen; voor belanghebbenden, welke tot dus ver geen bestellingen bij de commissie indienden, zullen bestelkaarten worden verkrijgbaar gesteld bij de daartoe aan gewezen handelaren. Te gelijkertijd zal de gelegenheid wor den opengesteld, voor gebruikers van minder dan 2 H.A. land, tot het bestellen van superfosfaat, zwavelzure ammoniak «en chilisalpeter, door bemiddeling van de afdeelingssecretarissen der provincia le landbouwmaatschappijen en -bonden. De door Üeze laaïsfé categouc van De stellers benoodigde kaarten zullen wor den toegezonden aan d,e bekende klein handelaren, bij wie tevens nadere inlich tingen omtrent deze bestellingen ver krijgbaar zullen zijn. Indien van één besteller meerdere be stelkaarten mochten inkomen, zullen deze worden vernietigd en die besteller zal alsdan niets ontvangen. Eveneens zullen van het ontvangen van meststoffen worden uitgesloten alle - personen, die chilisalpeter of andere van de Commissie ontvangen meststoffen aan derden verkoopen of hebben ver kocht, of'dezelve zonder hare uitdrukke lijke toestemming vervreemden of heb ben vervreemd. De prijzen der meststoffen voor het seizoen 19171918 zullen vrij zeker niet minder bedragen dan voor: superfosfaat f 12, zwavelzure ammo niak f 40, chilisalpter f 35, ammoniak su pper 7x9 f25, groentemest 5x6x8 f22, alles per 100 KG., met inbegrip van de provisie voor den handel, dóch zonder boot-, spoor- en andere vrachten van de bekende plaatsen van levering. Nog een kansje wagen. Men deelt aan de „N. Rott. Crt.1' mede, dat de Algemeene Staatspartij in den uitslag der stemmingen voor de Tweede Kamer aanleiding vindt om* een volks petitie aan de Koningin voor te bereiden, teneinde er bij H. M. op aan te drin gen om: v lo. de aanhangige voorstellen tot grondwetswijziging niet goed te keuren, wanneer deze door de zittende Kamer zullen zijn aangenomen; 2e. minister Treub te belasten met de reconstructie van het ministerie, zoo mogelijk met behoud van den minister van buitenlandsche zaken. Gemengde Berichien. Een gestoten rijwiel. Men schrijft uit Den Haag aan hét „Hhld'.": Mejuffrouw M. M. Coster verzocht ©eni gen tijd geleden dat (haar mocht worden toegekend door de gemeente f 100 of zooveel meer of minder als de gemeenteraad na onderzoek zou meen-cn te moeten bepalen ailis vergoeding- van dé schade die zij heeft ge'eden doordien haar rijwiel, dat zij Tij delijk in een gang van het Raadhuis had geplaatst, is ontvreemd. De rechtsgeleerde ïaadsman der ge meente is van oordeel, dat de gemeente in dergelijke gevallen van ontvreemding niet aansprakelijk kan worden gesteld, om dat zij niet. op zich neemt, om de rijwielen te «bewaren of te bewaken, doch ten hoogste toestaat dat de rijwielen van hen, die in een gemeentegefbouw eenigen tijd verblij ven, zoolang in cta/t gebouw worden neer gezet. Op grond' hiervan zouden zeggen B. eene afwijzende (beschikking op het ver zoek van mej. Cos/ter behooren te volgen, ware het niet, dat de ter plaatse als por tier fungee rende beambte der gemeente het rijwiel heeft gezet op een and are plaats dian die, welke mej. Coster zelve daaraan had gegeven, doch waarop het rijwiel hinderlijk was voor het in- en uitgaande publiek. Met het oog op deze omstandigheid zijn B. en W. van meening, dat, zoo ai niet verplichting, althans aanleiding voor .de gemeente bestaat om de door mej. Coster geileden schade te vergoeden. Zij meen en dat de door de adressante geleden schade met f 75 ruimschoot® zal zijn vergoed1 en zij hebben den Raad gepraeadviseerd aan aèressante dat bedrag toe te kennen. Inbraak. Vrijdagnacht ie ingebroken in de juwelierszaak van de firma S. Spyer, aan den Strandweg 55 te Schevendngen. De inbrekers hebben een lichtraam in den vloer van de Oranj ©galerij, waaronder de winkel zich bevindt, opengebroken en wie ten zich daarna door het plafond toegang tot deal winked te verschaffen. Vermist wordt voor een belangrijk be drag aan juwealen en gouden en zilveren voorwerpen. De grootste waarde bevond zich echter in de brandkast, en hoeweï daaiTvoor blijkbaar pogingen zijn aange wend, is heit den daders niet gelukt deze kast te force eren. De firma is tegen inbraak verzekerd. De politie heeft esn onderzoek ingesteld. In aansluiting hiermede kan nog liet volgende worden medegedeeld: Blijkbaar waren de inbrekers niet in het- bezel van de noodige werktuigen om de brandkast open te" breken. Zeer haastig is men naar het schijnt te werk gegaan, want de cassa, waarin ruim twee honderd gulden, was wel geopend, maar het geld bevond zich er nog in. Een metselaar ontdekte 's morgens om 7 uur die inbraak. Het vermiste bedraagt naar ruwe schatting een waarde van f25.000 k f30.000. De wederopbouw van Valthermofidi. Gelijk men zich herinnert, werd deze plaat© het meest door dien brand geteis terd, in dien zin, dat er de meeste wonin gen meer dan 90 en 16 menschen verbrandden. Wie nu een 'bezoek aan den mond brengt, ziet direct dat veel ie gedaan en nog dagelijks wordt gedaan om den slag te boven te komen. Groot is het aantal gewone vrachtschepen, waarvan woon schepen zijn gemaakt. In het achterge deelte vindt de schippersfamilie haar huis. vesting. Het vrachtruim is met een hout betimmering opgehoogd en in twee helf ten gesplitst, zoodat ieder schip nog twee gezinnen van slachtoffers berg". Ock ziet men hiier en daar houten noodwoningen getimmerd ten behoeve van daklooze ar beiders. Dank zij overheidshulp voor de verstrek, king van wat voor nieuw-houw noodig is en gedurende den oorlogstoestand zoo moeilijk te krijgen, komdien reeds vele af gebrande huizen worden herbouwd. Op sommigen zijn de kozijnen reeds weder in het muurwerk gezert^ terwijl meer Midere gebouwen binnen enkele dagen zulltn wor den aanbesteed. De door den brand van have en goed berooiden, hebben opgegeven welke scha de door hen geleden weid. Alles is „dn de pen". Strak® zad het daarvoor aangewe zen comité wel een regeling;, treffen, waardoor de veenarbeiders in staat zullen worden gesteld hunne nieuwe woningen ook te bemeubelen. Een Kitchener-anecdote. Wij vinden in de „Daily Chronicle" een, aardige ge schiedenis omtrent Lord Kitchener. Toen de generaal in Indië waö, vroeg een jong lid van zijn staf hem verlof om naar Engeland te gaan en te trouwen. Kitchener hoordte hem geduldig aan en zeide toen: „U bent nog geen vijf-en-twintig jaar. Wacht nog een jaar. Als u dan nog het zelfde verlangen hebt, dan zal ik u verlof geven." Het jaar was voorbijgegaan. Weer kwam de officier het verzoek doen. „Dus na er twaalf ipaanden over ge dacht te hebben", zei Kitchener, „wilt u toch nog trouwen?" „Ja, Sir." „Heel goed, dan zult ge het verftotf heb ben. En eerlijk gezegd, mijn jongen, had ik werkelijk, niet gedacht, dat een man zoo standvastig kon zijp." De stafofficier (kresg het bewijs, waarin hein het verlof werd toegestaan, liep naar de deur en toen hij die geopend; had, keerde hij zich om en zei: „Dank, u Sir. Maar het aa niet hetzelfde meisje." Van diefstal verdacht. Door de re cherche te Rotterdam zijn in de Nieuwe Kerkstraat aangehouden de Dudtsohers H. F., huisknecht, en J. A. B., bankwer ker, die,verdacht worden van dierfstail van f 1200 te Deventer Beide zijn naar Deven ter overgebracht. De droogte. Op de Friesche zand gronden is er door de droogte ook reeds gebrek aan gras en water voor het rund vee. Men ziet de(boeren met hooi en water naar de weilanden rijden. En het nieuw gewonnen hooi is ook krap. De toe stand is erger dan in den drogen zomer van 1911. Toen gaven winter en voorjaar veel water; nu waren deze droog. Twee kinderen verbrand. Te IJlst is door onbekende oorzaak brand uitgebro ken in het schip van R. Jellema uit Snoek. Twee jongen® van 5 en 6 jaar zijn ver brand. De schipper en zijn vrouw zijn met ernstige brandwonden in het zieken huis te Sneek opgenomen. Het 6chip is groetend eel® uitgebrand. Verdronken. Bij het «spelen op de ponton van het veerboot j e „Heen en Weer", aan de Wilhelminakade te Rot tendam is de 7-jarige P. van der Veer te water gevallen en verijronken. Agenten ven de rivierpolitie hebben gedurende 1% uur vruchteloos «redregd. Ten slotte werd' nel lijkje met een iiaaK ooor een samppea naar boven gebracht. Het word naar do ouderlijke woning aan do Tolhuislaan overgebracht. Te Texel waren twee jongelui aan het spelevaren in Wegorsgaal, waarbij de 19-jarige jongeling M. Keijser het ongeluk had1 te water te geraken en te verdrinken. De ongelukkige was een zoon van een achtenswaardige familie. "Afgebrand. Te Maastricht brandde het atelier van o'en buiis- en decoratie schilder, den heer J. W., geheel uit. De brandweer, die spoedig ter plaatse was. had de grootste moeite, te zorgen dat de vlammen niet oversloegen op het daar naast gelegen woonhuis (een logies-afdee ling van het hotel Wilhelmiaa) De oor zaak van den brand is onbekendl Drie personen verdronken. Vier ver pleegden van het St. Josepggesticht te Heel bij Roermond, vrij normale men schen, die zonder gelelde mochten wan delen, vermaakten znch Vrijdag met roeien op den vrij diepen Heelderpeel. Door het om'slaan der boot geraakten ze alle vier te water, met het gevolg dat drie hunner verdronken. De lijken zijn nog dienzelfden avond opgehaald. Muur en steiger omgestort, Zaterdag morgen is in de Viothastraat te Amster- dJam ean mu/ur en steiger omgestort Twee ■werklieden, diie daar werkzaam waren, werden gewond, de een aan hert. hoofd, de ander aan de been-eai. Beiden werden iaar hun woning vervoerd. Er moet verschil zijn! De Hongaarsehe grensstad Pressburg is reed' geruimen tijd een groote garnizoensstad geworden; om de stad liggen kazernes, hospitalen en barakken. Maar er zijn, zooals de ,,Ar- beiter Zeitung" zegt, ook vier groote kof fiehuizen. Hierin worden echter slechts militairen van den rang *^an vaandrig af toegclateD, want de garnizoenskomman- dant heaft de eigenaren dier inrichtingen met den officiereuboycot bedreigd, zoo zij gewone soldaten in hunne lokalen ont vangen. Èen der koffiehuishouders 1 weigerde echter den kommandant te gehoorzamen en liet ook soldaden toe, niet het resultaat, dat geen officier zijn café meer betreedt. Ja. er moet verschil zijn! Door tfs warmte bezweken. Zaterdags avond omstreeks halféén is in de War moesstraat te Amsterdam een heer, blijk baar door de hitte bevangen, ineengezakt en kort daarna overleden. Het lijk, waar van de indentiteflt plet is vastgesteld' kun nen worden, is naai* het Binnengasthuis vervoerd. Krankzinnige. Zaterdagmiddag w ierp een man eenige straatkeien door de beide groote spiegelïuiten van den winkel der firma P. de Gruyter te Zutphen. Nadat de dader door de politie wa,s gearresteerd, bleek dat hij krankzinnig was. De man is toen naar het gesticht overgebracht. Treindfefstallen. Bij aankomst der treinen te Vlisisingen blijkt nog steeds, dat op de lijn Amsterdam—Vlissingen yoort wordt gegaan met het stelen van koperen voorwerpen uit de coupé'». Men Vermoedt, dat een dievenbende haar werk hiervan maakt en daarom medereistzon der ander doel dan het bemachtigen van het koper. SPORT. ZEILEN. Tw6edaagche Zeilwedstrijden op de Kagerplassen. 't. Zijn voor de zeilsport-beoefenaars een paar up-to-date dagen geweest, Za terdag en gisteren. Dank zij de energie van de nog jeugdige Zeil-, Roei- en Motor-sport-vereeniging „De Kaag",^ijn de wedstrijden op de Kagerplassen een succes geworden. Er was, evenals an dere jaren, een groote deelname, ter wijl jgg» vooral Zondag een groote drukte en gezelligheid op het eiland heerschte. Geen wonder ook! Waar toch is. het bij een weersgesteldheid als die der laatste weken beter dan op of aan het water? Een uitgestrekt water vooral, zooals wij de Kagerplassen kunnen noemen. Jammer, dat het Zaterdag eenigszins aan den wind mangelde. Zelfs was het toen bij den eersten start om 1 uur nog steeds zóó stil, dat de aangevangen wedstrijd met algemeen goedvinden der 10 deelnemende Jollen, opgegeven werd en door het wedstrijd-comité bepaald werd dat na de regenboogklasse op nieuw gestart zou worden. De wind kwam, voorzoover waarneembaar uit het Z.Z.O. Hij liet echter de zeilen slap hangen. Gelukkig kwam er eenigQ verandering in de lucht en de wind draaide naar N.N.W. en begon met een zuchtje dat tegen één uur een briesje werd, zoodat de Regenboogklasse nog op tijd kon starten. De start was bui tengewoon mooi. De Wielerwaal was F. H. T. Pont, Leiden, ging in 7 secon den door de start en werd daardoor de Startprijs toegekend. De uitslag was: Regenboog-klasse (6 deelnemers), le prijs: „De Snip", van het Syndicaat Friëra te Sneek, in 2 u. 32 min., 43 sec.; 2e prijs: „Mina" van P. A. Wernink Sr. Oegstgeest, in 2 u. 33 min. 13 sec. Verder waren de tijden: „Dortje", van F C. O. M. Hombach, te Hulst, in 2 \f. 35 min. 50 sec.;" „Letty", van de' Kon. Roei- en Zeilvereeniging „De Maas" te Rotterdam, metdenzelfaen tijd; „Wie- lerwaal" van F. H. T. Pont te Leiden,3 in 2 u. 36 min. 4 sec. tegen „De Schelm" van J. R. Carp te Leiden, in denzelfden tijd. Te vijf uur startte de le afdeeling van de „12 voetsjollen van Standaard-mo del". 1. „Liberty" van J. Swart te Westzaan, in 55 m. 13 sec.; 2. „Maria Hendrika" van L. Huybrechtse te Zandvoort, in 55 min. 55 sec.; 3. ..Bevertje" van J. C. van nOOTWeril ie Ocgotgcest, in &Q min. 37 sec. De tweede afdeeling startte eerst te 7 uur. Wat de wind betreft, was het gelukkig gisteren beter, zoodat op tijd kon wor den gestart. Als resultaten gelden de' volgende sloepen (Handicapwedstrijd), 4 deelne mers. le prijs: „Lucie", van G. Krul, Den Haag, 1 u. 31 niin. 52 sec. berèk. tijd; 2e prijs „Betsy" van G. I. Marks, Al phen, 1 u. 34 min. 56 sec., idem. 75 M2. Kruisersklasse, le prijs: „Sally" van M. de Wit, Zaandam, 1 u. 56 sec. 45 sec. „Woelwater" kwaih 3 min. 56-s. later aan. 45 M 2. Kruiserklasse. le prijs: „Brise" van G. E. de Boer, Joure, in 2 u. 13 min. 2 sec. Handicapklasse V. le prijs: „De Kaag" (6 meterjacht) van Joh. Speelman, Sas- senheim, 1 u. 53 min. 57 sec.; 2e prijs „Vrijbuiter" van W. I. van Vollenhoven, Rotterdam, 6 min. 28 sec. later. „Rijn stroom" kon bij dit weer niet tegen de meer moderne concurrenten in aanmer king komen. Nationale middenzwaardklasse: le prijs „Aeolus", 2 u. 24 min. 3 sec.; 2e prijs „Maria Jeanette, 2 u. 31 min. 42 sec. „Sieglinde" had de ton aangevaren. Tjotters, groot tot en met 5 W.M. le prijs „Hilda" van N H. v. Schelven, Gouda, 1 u. 55 min. 2 sec.; 2e prijs „Rian" van F. Oly, Rotterdam, 2 u. 9 sec. „Aeolus" had opgegeven. Schouwen, groot boven 5 tot en met 6 W.M. le prijs „Watergeus" van F. W. G. Metelerkamp Cappenburg, Amster dam, 1 u. 54 min. 26 sec.; tweede „An- nemie" 26 sec. later. „Johanna Geertrui- da" was niet gestart. Schouwen, groot tot en met 5 W.M'. le prijs „Mobilisatie" van E. A. Leh- mann, Amsterdam, 1 u. 59 min. 43 sec.; 2e prijs „Pelikaan" van I. S. Pel, Delft, 2 u. 4 sec. „Kagermeer" had opgegeven. Boeiers, groot tot en met 7 W.M. le pr.: „Maria Geertruida" van A. C. Dieben Leiden, 2 u. 28 min. 1 sec. De „Rita" werd door tfe „Woelwater" aangevaren. Handicapklasse V: le prijs: „Sterna" van H. Endt, Zaandam", 2 u. 6 sec. 2e prijs: „Ingeborg" van P. Bon, Zaan dam, 2 ir. 7 min. 6 sec. tegen wien door de bemannning van „Schollevaer" een protest ingebracht was, dat nog niet be slist is: 3e prijs: „Baby II" van G. D. Schuddeboom, Zaandam, welke 4 min. 57 sec. te laat gestart was, in 2 u. 11 min. 59 sec. Nationale klasse. „Inge", welke op tijdsvergoeding tegen de W.-klasse zei len moest, gaf den wedstrijd op. Handicap D.-klasse. le prijs. „Norre- meer van Th. Fontein en W. v. d. Mey, Leiden. 2 u. 3 min. 30 sec.; 2e prijs „Anna Elsie" van G. Akkerman en H. Th. Coolwijk, Den Haag, 2 u. 5 min. 14 sec. Regenboogklasse. Alle 7 inschrijvers kwamen uit. le prijs „Schelm III" van I. R. Carp, Leiden 2 u. 5 min. 40 sec.; 2e prijs „Dotje" van F. C. O. M. Hom- bach-Hulst, 2 u. 5 min. 53 sec. Handicap-klasse B. le prijs „Carolina1* van A. de Geus v. d. Heuvel, Amsterdam 1 u. 52 min. 6 sec. berekende tijd. „Ura! nia" deed er 52 sec. langer over. Handicap-klasse G. le prijs „Ingeborg'* van "Gerbrand Vis Jr., Zaandanr 2 u. Q min. 44 sec.; 2e. prijs „Betsy" van W. en B. Ouwerkerk, Leiden, 2 u. 7 min. 57 sec. Na afloop, omstreeks halfvijf, had ia het nieuwe café-restaurant „De Kaag* de prijsuitdeeling plaats onder een toe passelijk speechje van den heer J. c. van Hoolwerff. Om vijf uur voei*de gereserveerde boot van „De Volharding" met talrijke belangstellenden en onder gezellig mu ziek naar Leiden af, terwijl de deelne mers zich successievelijk naar hun respectieve woonplaatsen begaven. Summa summarum: een paar uil-, muntend geslaagde sportdagen. VOETBAL. De R.-K. Voetbalclulb „GeeL Wit I", speelde gistereimamiddig op haar terrein De Ever een vriendschappelijke wedsf&jjd tegen L: V. V. II te Lisse. Geel-Wit ver loor met 0—2. VERK00PINGEN. Gehouden verkooping in het Notarishuis aan den Burcht te Leiden op Zaterdag 16 Juni 1917, ten overstaan van- Notaris C. Versluys te Leiden.: Vijf heerenhuizén. met tuinen te Zo eter- wou de aan de Maria Gondastraat, Nos. 19, 21, 23, 25 en 27. Samen in bod f 17300. Kooper de heer J. Goedbloed qq voor f 17301. Het huis met tuin aan. d'en Hoo- gen Rijndijk no. 42, in bod 3450. Kooper de heer I. J. Lolkes de Beer. Het huis en erf te Leiden aa«n den Mare dijk no. 64. In bod f 1825. Kooper de heer J. Verhoog qq voor f 1905. Het huis met pakhuis te Leiden aan den Ouden Rij» Singel nos. 208, 210, en 210a. In bod f4250. Kooper de heer J. Korswags» ovor f 4500. Het huis met tuin te Leiden aan de Zijdgracht no 13. In bod f 3300. Kooper de heer J. W. P. Licht qq voor f3525. Het huis en erf met bovenwoning te Leiden, Levendaal nos. 151 ern 151a, in bod f 2000. Kooper de heer P. Peerenboom voor f 2025. Het huis en erf te Leiden aan heb Levendaal no. 27. In bod f 1925. Kooper de heer F. J. L. van Noort qq, voor f 2055. Het 'huis en erf te Leiden aan de 4e Binnenvestgracht no. 58. In bod f970. Kooper de hèer J. van Rossen en het 'huis en erf te Leiden aan de Oranje- gracht. no. 137. In bod' f 1300. Kooper de heer J. Zitman q.q. voor f 1305, terwijl twee heerenhuizen aan den Leidschen straatweg te Oegstgeest en een pakhuis met bovenwoning Volmolengracbt niet zijn gegund. AARLANDERVEEN. Verdronken. De 18-jarige Chr. K- ging Zaterdagavond' achter de woning baden. Toetn men hem te lang, miste, ging mem hem zoeken en vond- ten slotte zijn iklieeren aan den kant van een sloot. Ter stond stelde men pogingen in het werk om den drenk elir^ te vinden en spoedig haalde men het waarschijnlijk reeds lang ontzielde lichaam op. KATWIJK. Gemeenteraadsverkiezing. Met zeker- hedd kan thans worden vermeld, jiat de periodiek aftredende wethouder, de heer J. A. de B$st, niet meer voor een herbe noeming ale lid van den Raad! in aanmer king wenseht te komen. Droogte. Door de hitte den laatsten tijd zal een groot gedeelte der aardappe- langewassen niet tot vollen wasdom ko men. Hooggelegen perceelan, dit .is thans al zeker. Bullen een «zeer slecht besshot geven, terwijl de diroogte den groei op de landen, waar nu direct nog geen gebrek Lsi ook niet bevordert. Wanneer niet zesr spoedig regen komt, is een zeer slechte oogst yan vroege aard-appelen te wachten Dit, gevolgd bij de verschillende maat regelen, die men denkt te nemen, om op voordeelige wijze aan de binnenlandsche consumptie te voorzien, staat het er voor. den tuinders niet# erg gunstig voor. De spinazie-- en sia^oogst heeft het noodige er toe bijgedragen, om te zorgen, dat er geen O. W. behaald worde. De teekenen voor 1917 zijn niet gunstig. Bloemboilenveilingen. Door het be stuur van. „Bloembollenteelt" as besloten, evenals vorig jaar, de veilingen weer te houden op Zaterdag, te beginnen den laat- efetn Zaterdag van Juli. Vooral omdat hier 's Zaterdags nooit groentenvefling gehou den wordt, wordt deze dag a's de aan gewezen dag beschouwd. De 'bollen zullen vermoedelijk geborgen worden bij den heer G. v. d. Perk. lisse. Gemeenteraadsverkiezing. In de j.l' Vrijdagavond gehouden vergadering der Chasit.-Hist. Kiesvereeniging werd besloten om voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing als candidaten te stellen da heeren A. Ver- duijn Jr. en Dr. de Graaf, onder voor waarde echter, dat de heer Verduijn Jr« voor de candidatuur der Vrijzinnige Kies- vereenngng za.l bedanken. Deze beide hes- ren zullen dan worden gesteld in de vaca tures van Parijs en van Lijnden. Een kop©ren feest. Op 12 Juni j.L was het 12% jaar gtledem, dat de bloemist, werkliedenvereeniging „St.. Isidorus" a» onderaf deeling van de afdeeling van dcfl Ned. R.-K. Volksbond werd opgericht. Slechts een 40-tal bloemistahhewtersHbonds- leden lieten zich al9 Idcl inschrijven. D« contributie werd vastgesteld op 1 cent pö" lid en per week. De vereeniging wil maat niet bloeien, wat we 'achteraf wijten aafl de te lage contributie. Na een jaar bestaan te hebben,besloot zij, na een rede var heer B, N. Loerakker, zicih aan te sluitëB

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 2