i P, Staten-Generaal. STADSNIEUWS. jL,rre te gwdw trouw waren, maar acht- r ajie bedaagden ®chuld% en vroeg voor )ai a leu en 3en beklaagde 2 jaren en voor „In ?era beklaagde één jaar gwangenis- jjr, Ndc. Speyer, voor den 3en bek!. p- J" deiiel wees er met nadiruik op, dat z. i. staat, dat deze bek!, er onmogelijk j geweest kan zijn. Als bier diet bewijs ar een aJübi niet geleverd is, dan be- „jpt pi. niet, wanneer het wel geleverd a worden PI prvnoliirlpArt tot. ornmifL Sa an naadlkamemr te zijn geweest, wei- ple de rechtbank de invrijheidstelling a den derden beklaagde, verklaarde het jerzoek van de zaak ten aanzien van* i len en 2en bekl. gesCoten, bepaalde uitspraak op 31 dezer en ge'/astte een fov onderzoek in de zaak van den 3en j, en stelde deze zaak weer in handen m den rechtar-commistsaris. 0. M. heeift gisteren geëiechit tegen: H. F. J. de V., winikelbedüenidè te Lei- in, weg erts ontduiking van de Rijks- Ij Mnsiteiubelastdng, f 40 (boete of 4 dagen *1 fetenis en bij verstek tegen M. v. d. T., iter en koopman te Soheveningen, jens ontduiking van de Rijksinkomsten- ^sting, f 3(1X1 (boete of 3 maanden hech- Beüi. had f 50.000 minder inkomen k jtgeiven dari hij in werkelijkheid had. Uitspraak 31 dezer. De zaak Schroder. 5 Adv.-gen. bij den Hoogen Raad mr. Le- jiocr heeft in de zaak Schroder gecon- jkeircl tot vernietiging van het arrest a het hof te 's Gravenlhage en verwijzing zaak weder naar een aangrenzend hof op het bestaande hooger beroep op- iw te woeden berecht en afgedaan. Uitspraak 18 Juni. worden. Pi. concludeert tot onmicL- invrijheidssteliling van den jongen en verzoekt vow de beide anderen de- Sociale Berichten. K. Intern, vereeniging tct bescherming van meisjes. De Centrale Vereeniging in het Bis- !Di Haarlem van1*bovengenoemde Ver- oiging, hield Zondag een algemeene rgadering in het Tehuis, Kleine Hout- ig 13, te Haarlem. Mej. Lefebure, uit Amsterdam, opende presidente de vergadering met ge- jji :d en een woord van hulde aan de na- dachtenis van wijlen mevr. v. d. Velde ILe i d e n. Tot bestuursleden werden herkozen jj2 [vrouw Krul-Schutz en mej. B. Klein, rj wijl in de vacature van mevr. v. d. r' 1de werd voorzien door de verkiezing mej. Elshoff, presidente der afdee- SL e-i d e n. oor de reorganisatie van het orgaan »rd een commissie ingesteld, bestaan- uit: prof. Daamen uit Hoeven, Pater luiers en Math. Sloots. idee werd geopperd om het orgaan ijamenlijk met dat van den Vrouwen- uit te geven, welke eveneens een feaVe van een orgaan overweegt. An- ren waren van meening, dat het niet senscht is. Intusschen zal de kwestie kdoor de commissie overwogen wor- L Pastoor Holierhoek sloot de vergade- ig met eenige opwekkende woorden. ergadering van gist e r e n. Koloniën en Oorlog. De Indische begrooting die anders aD nde December al onder den hamer 1 ór is is na eenige dagen discussie •teren aangenomen. Daarna ook het 'ijwerp, dat de invoering van een mi- è-leger (art. 113 Reg. Regl.) mogelijk iakt. Vervolgens de begroetingen van riname en Curacao. En eindelijk nog 'J a lange lijst ontwerpen. Aan het einde van den middag een tech van de heer Staal (V.L.). Er was od i klein ontwerpje van Oorlog aan de w 1e (de nieuwe bepaling die ook de iliciens van de oudere lichtingen aan 'r'« li kaderplicht onderwerpt en die na- itrlijk werd aangenomen) en daarvan lakte de heer Staal gebruik, om Bos om, de afgetreden minister, te huldi- !i en van zijn afkeuring te doen blij- 1 jegens hen, die dezen minister weg- iden. !en zeer eigenaardig optreden van 1 heer Staal, wanneer men bedenkt, de actie van edn heer Bosboom, in- 'lijd, vooral gevoerd door middel van Nieuwe Crt., een der voornaamste - rzaken is geweest van den gerucht- J wenden val van minister... Staal! In de vergadering van den gemeenteraad ge ia 21 Decenmber 1910 werd, na verwer- "t' ▼a® eea voorafel van -B. en W. tot f? ai bouw van een desinfecti einrichting, n motie aangenomen van de he eren dr erk Fabius c.s., waarin B," en W, weraen itgenoodigd stappen te doeai bij de regee- og om voor de gemeente het medege- v® nik te verkrijgen van de inlichtingen en Qlpmiddelen tot bestrijding en voorko rt ling van besmetteijkei J'.iékten die aan Tfï riieuwe academisch ziekenhuis «uilen 'rien verbonden. Naar aanleiding daar- is door den burgemeester een commis- i benoemd waarin zitting hebben de hee- iH, W. Fischer, wethouder, prof. mr. E. Heeres, dr. A. Fabius, letten van den ®»«mteraad, prof. dr. D. A. de Jong en A. van Rhijn, twee stadsgeneesheer.cn 1 de directeur van gemeen tewerkenGe- telen tijd geleden werd door en uit den teeeskundigen Kring alhier ook reeds J commissie gevormd met een; soortge- p opdracht. jj, ®de laatstgehouden vergadering van K. Studenten-Vereeniging „Sanc- tus Augustinus" is het bstuur samenge steld als volgt: A. C. E. M. de Groot, Praeses, Th. P. A. J. ten Hagen, Vice- Praescs, mej. A. Ooslei kamp, Ab-actis I, J. van Dam, Ab-aclis II, A. A. Hueber, Quaestor. Eerste Lustrum van de R.K. Poiitie-agen- t en-vereeniging ,,St. Michael". Het moet een grootsche dag zijn de dag van heden voor bestuur en leden van de R. K. Politieagentenvereeniging, nu zij in enthousiaste stemming bijeen zijn ter luisterrijke viering van het 5-ja- rig bestaan der vereeniging. En zooals het ons Roomschen betaamt, werd de feestdag begonnen met een H. Mis. om Gods zegen over het werk af te bidden. Talrijken waren dan om 7.30 uur op gegaan naar het kerkgebouw aan de Hartebrug waar de geestelijk adviseur der vereeniging, de wel eer w. Pater Zuidgeest, het H. Misoffer tot- intentie der leden opdroeg. Allen naderden met veel devotie tot de H. Communie. Om elf uur had in de groote zaal van „Zomeraorg" de feestvergadering plaats, waar behalve de leden en hun echtge- nooten mede aanwezig waren enkele donateurs en eereleden; de geestelijk adviseur, pater Zuidgeest, de rechtskun dig adviseur, mr. Hermans, afgevaardig den van het hoofdbestuur uit Tilburg en Rotterdam, een afgevaardigde van" de afdeeling Haarlem. Van den Leidschen burgemeester en van den waarnemen- den commissaris van politie waren brie ven van verhindering ingekomen. De voorzitter der vereeniging. de heer Huys, opent de bijeenkomst met den Christelijken groet en -een welkomst woord aan de aanwezigen, inzonderheid aan den spreker, en aan de pers, wier steun spr. zoo noodig oordeelt. Hierna gaat spr. in korte trekken het leven der vereeniging na. Vóór de op richting waren reeds" meermalen pogin gen aangewend, om tot een R. K. Poli- tïe-agentenvereeniging te geraken, doch steeds faalden deze pogingen op de tal rijke bezwaren, die aanwezig waren. Totdat c(en 2isten April 1912 de Roorn- sche politie-agenten uit Leiden plotse ling door enkele leden van de K. S. A. werden overgehaald, en de vereeniging tot stand kwam. Men voelde zich dan ook hiertoe verplicht door het woord van Leo „Arbeiders, vereenigt u!" Na de oprichting sprak men van een doodgeboren kihdje, doch de leden her innerden zich desondanks de woor den van mr. Verschuur: ..lk feliciteer u ermede, dat u zich in veiligheid hebt ge bracht." We strijden voor het tijdelijke en voor het eeuwige: „Voor God en Kerk, voor Vorstin en Land aldus besluit de voor zitter. Uit het overzicht van den secretaris, den heer Verkuijlen, zij het volgende aangestipt: Spr. wijst er op, dat in alle begin een zegepraal ligt. Dit was het uit gangspunt voor de R. K. politie-man- nen. ondanks men het recht dat zij op eigen vergaderingen hadden, negeerde. In den loop van het bestaan is aan den gemeenteraad een adres tot verbetering van salaris ingediend, welk adres voor kennisgeving werd aangenomen. Niette min duurde de actie voor salarisregeling en regeling van vrije dagen voort. Ge memoreerd wordt het werk der commis sie van 11 organisaties, waarin ook de voorzitter zitting had, om een duur te- toeslag in verband met de tijdsomstan digheden te vervangen door een tijdelij ke loonsverhooging. Ten slotte werd een groot bedrag uitgegeven voor'ondersteu- ning van leden. Spr. besluit met een dankwoord aan de R. K. burgerij, die de vereeniging in staat stelde haar vaandel aan te schaf fen. Dat St. Michael de vereeniging be- scherme, opdat de leden vruchtbaar werken, ook naar buiten daarbij alle persoonlijke belangen op zij zettend. Vervolgens werd het scherm voor het podium opgetrokken, waardoor 't nieu we vaandel, omgeven door frissche plan ten en groen, zichtbaar werd. 't Is een keurig stukje kunst, dat den vervaardi ger, den heer Lindeman uit 's-Graven- hage. eer aandoet. Men heeft het reeds eerder kunnen geëxposeerd zien in een der étalages bij den heer Petit aan de Breestraat. Bij de inzegening verrichtte pater Zuidgeest de kerkelijke plechtigheid, en het moet den leden goed hebben gedaan de woorden der H. Kerk bij die plechtig heid te hebben gehoord: „Heer, wiens Kerk is als een in slagorde geschaard leger, zegen dit vaandel.'' In een keurige toespraak zette pater Zuidgeest vervolgens de beteekenis de zer plechtigheid uiteen. Z.Eerw. is ver heugd, dat op dezen dag het vaandel is kunnen ontplooid worden, ofschoon we donkere dagen beleven. Het vaandel is het teeken des Ivruises: het zegt, dat we allereerst Roomsch moeten zijn. Ver volgens is het vaan toegewijd aan St. Michael, die de eerste poli tie-agent was in den hemel, doordat hij Lucifer over won. Z.Eerw. wijst er op. dat de politie man moet strijden en waken voor de orde, niet alleen in tijdelijke, maar voor al ook in geestelijke aangelegenheden. Een groot middel ter propaganda voor de vereeniging is het gedrag. De Room- sche agenten van politie toch hebben tweeërlei verplichting: zij moeten goed Roomsch zijn, en goed politieman. Goed Roomsch: daarbij opkomend, wanneer iets gesproken wordt, wat tegen de Roomsche zeden indruischt. Roomsch dus in merg en heen. dan zal eerbied en respect worden afgedwongen. Goed po litieman ten slotte, door een goeden naam te hebben, en dien immer te be houden. Al zijn de meesten der leden huisva ders, en strijden zij dus Voor hun gezin, waartoe vooral in dezen tijd, vele zor gen noodig zijn, toch mag heden een bescheiden feest gevierd worden, om voor een enkelen keer weg te werpen de dagöUjksche nooden, en om nieuwen moed en Kracnt te verzamelen. Met den wensch, dat de leden trouw zullen beloven aan hun vaandel, trouw aan vereeniging en huisgezin, besluit Z.Eerw. zijn hartelijke toespraak. Als een bezegeling op dit laatste verzoek door den geestelijk adviseur, wordt door allen uit volle borst het vaan dellied gezongen. Hierna is het woord aan mr. J. Bo- mans, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en van den Haarlem- schen gemeenteraad, tot het houden van zijn feestrede. Tot voor zes-en-twinlig jaren aldus spr. was er een warreling van geluid onder de arbeiders, toen Leo, de Roomsche leeuw, zijn geluid verhief en het over de wereld uitriep: „Rerum Novarum". Dit is het machtwoord, waar aan zelfs niet-Katholieken eerbied betui gen. In het jaar 800 werd de slaaf vrijge maakt in Europa; talrijke kruistochten maakten de arbeiders vrij; Paus Grego- rius VII toetste het recht aan God alleen; en als laatste monument zien wij ge sticht, dat van „Rerum Novarum". Hier voor getuigden 8000 mannen verleden week in Amsterdam. Onder hen waren ook Roomsche politie-mannen, dragend het Vc&n, waarop geschreven stond het woord van God: „In hoe signo vinces in dit teeken zult gij overwinnen." Dit is een heerlijke en machtige getuigenis... Maar de waarachtige getuigenis van de „Rerum Novarum" is de daad. De ency cliek is onze grondwet. Ook de socialis ten meenden een grondwet te hebben in het boek van Marx; doch dit boek is geen wet. Daartegenover staat „Rerum Novarum", die reeds 26 jaren leeft, en steeds inniger begint te leven. De toepassing der encycliek wil spr. schilderen, wat Haarlem betreft. Hij wil den arbeiders een wapen medegeven, n.l. een blik op den duurtetoeslag in Haarlem, waar onder rechts régime een toestand heerscht, die navolging verdient in alle plaatsen. Die toestand zij zelfs Zaandam of Amsterdam ten voorbeeld. Er zijn arbeiders in Haarlem, die f9 per week toeslag ontvangen. En dit is geschied, omdat" vooral de Katholieken in'den Raad zagen, dat deze toekenning den wensch gold van den grooten Paus Leo XIII. Natuurlijk is ook de politie niet over 't hoofd gezien. De rechtsche raad in Haarlem heeft in twee jaren tijds, twee maal de positie der agenten verbeterd. Daarentegen bestaan in Leiden talrijke vacatures, die liet gevolg zijn van slechte saïarieering. Het vele werk der vertrok kenen wordt dus geladen op de schou ders der blij\enden. Spr. critiseert de onlangs gegeven verhooging van salaris op de minima. Handhaaft de Leidsche raad zich op zijn ingenomen standpunt, dan is dit niet volgens de leer der „Re rum Novarum", doch volgens het stand punt van Lassau, welk standpunt spr. reeds lang begraven achtte. Naar aan leiding van de gimetige positie -te-Haar lem, wenscht spr. een beleren toestand voor Leiden, wat de agenten van politie betreft. Dat zulks gebeuren zal. hiervan is spr. overtuigd. Dat God daarom onze. de rechtvaardige, billijke zaak zegene. Houden wij ons met hand en tand vast aan het werk van den grooten Leo. Indien in den rechtvaardi gen strijd om betere positie hulp noodig is, dan is spr. en de Roomsche llaarlem- sche politie bereid, van dienst te zijn. Vruchtbare arbeid, te leveren in het tijdelijke, moet wortelen in het geestelij ke. De Roomsche vereeniging moet één zijn. omdat dan alle actie welslagend is. Zij streeft ingevolge haar vaandel voor het geestelijke: voor God en Kerk; voor het tijdelijke: voor Vorstin en Land. Spr. besluit met de leuze, ook voor de Room sche politie-mannen van toepassing: ..Wat ook val. voor God en Kerk, voor Vorstin en Land, sta pal." De voorzitter mocht wel de tolk der vergadering zijn, door den spreker te danken voor zijn enthousiaste rede, ten gunste der vereeniging gehouden. Nadat het vereenigingslied was gezon gen. hield de voorzitter zijn dankwoord tot de leden, donateurs, maar vooral tot de gevers van het vaandel. Spr. ver trouwt op aller steun in de toekomst. Ten slotte bleven de aanwezigen nog langen tijd gezellig bijeen aan den ge- meenschappelijken maaltijd. Resumeerende, mogen wij dus de vie ring van dit eerste lustrum der R. K. Politie-agentenvereeniging als uitne mend geslaagd heeten in allerlei opzicht. Dat de vereeniging zich in de sympathie van Leiden's burgerij moge verheugen, zal niet slechts onze wensch zijn, doch ook die der vele vrienden, die het feest hebben mede-herdacht. Verkiezing Kamer van Koophandel en Fabrieken. Bij de heden gehouden verkiezing van een lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken ter voorziening in de vaca ture ontstaan door het bedanken van den heer J. P. Vergouwen, en voortdu rende door de niet-aanneming der be noeming door den heer W. H. Suringar, werd gekozen de heer P. A. de Gooijer met 44 van de 45 geldig uitgebrachte stemmen. Het aantal kiezers bedraagt 1885. Leidsche Duinwatermaatschappij. In de hedem gehouden jaarvergadering van aanxteelhoudiens van de Leidsche Duimvatermaatschappij, voorgezeten door den heer B. J. H. Hailink, waren vertegen woordigd' 31 aandeel'en, uitbrengende 27 stemmen. Aan het door de Directie uitgebracht verslag over 1916, is» het volgende ont leend: In het afgeiioopetn jaar werden door de stoomwerktuigen, te Katwijk a/d. Rijn uit het Duimrcservoir opgepompt 1.629.300 M3. duinwater, tegen 1.551.698 M3. over het jaar 1915. zoodat 77.522 M3. meer werden opgepompt d'an in het vorige jaar. Gemiddeld werden per etmaal opgepompt 44513 M3. tegen 4251 M3. over 1915. Het gewone onderhoud, aan getbouwen, machines, kauaahveitken enz., geschiedde regelmatig. In vextband met de werkzaam heden tot omlegging van het Rijn-Schie- kanaal Averd' eon m.M. hiuipleidang gelegd in den dam van genoemd kanaal nabij den Hoogen Rijndijk, waarna de 300 m.M. lei dong kon worden opgeruimd'. Gesloten werdep 14 abonnomenta- en, 40 M.-contracten, dooh vervallen 28 abonne ment®- en 3 M.-contracten Het totaal aantal contracten op heft einde van 1916 bedroeg 8140. Het water werd het geheete jaar gere geld aangevoerd en op de gebruikelijke Avijze door Dr. G. M. Rutten onderzocht. Het resultaat was immer zeer gunstig. Bacteriologisch werd het water geregeld éénmaal -per week onderzocht aan het Chemisch Laboratorium van den heer N. van der SI een te Haarlem. De cijfers waren laag. Ook kwalitatief bacteriologisch vol deed het water aan zeer strenge eisen en. Het cijfer der exploitatierekening over 1916 bedraagt f 177,150,93, zoodat na af schrijving op de rekening „uitbreidings werken", reserveering van nog niet he taakte rijksinkomstenbelasting over 1910 en oorlogSAvinstbelasting 1914/15, en bij voeging van het onverdeeld saldo van het jaar 1915 f 138.680.35 tér Aardeding blijft, toelatende een dividend van 11 pCt, en een uitkering aan de gemeente Leiden van f 54000, Balans en winst en verliesrekening wer den goedgekeurd De Encycliek-meeting, De R. K. Prop.-Club „De Jonge Garde" besloot op de bestuursvergadering van gisteravond om op 2en Pinksterdag a.s. deel te nemen met het vaandel aan de feestelijkheden ter herdenking van de encycliek „Rerum Novarum" en richt langs dezen weg een oproep tot al hare leden, om indien het hun mogelijk is, persoonlijk aan deze Roomsche manifes tatie deel te nemen. Gemeentelijke Aankondigingen. Gebruik van gas voor kookdoelcinden. Burgemeester en. wethouders van Leiden maken hek .-,(, d.|L het, volgens mededee- ling van uen directeur der Rijkskolen- disiributie, aanbeveling verdient geduren de het zomerseizoen gas voor kookdoelein- den te gebruiken, waardoor het kolenver- biuik van hei keukenfornuis kan worden bespaard; dat zij daarom hebben besloten ten aan zien van gasvei bruikers, die hieraan go volg geven en daardoor het geoorloofd maximum verbruik mohten overschrijden, hij de toepassing van de bekende dwang maatregelen rekening te houden met deze omstandigheid, mits hij het koken op gas do uiterste zuinighedd wordit be U-acht en door de grootst mogelijke besparing op de verlichting' het totale gasverbruik zooveel mogelijk beperkt blijft; echter het met nakomen van de uiteiste zuinigheid ten deze onmiddellijk ten gevolge heeft, dat de bestaande dwang maairege.en in hun vollen omvang zullen worden toegepast; dat in het algemeen de beperking der gasverlichting tot liet uiterste moet worden doorgevoerd, teneinde te Voor komen dat deze verlichting geheel vérbo den wort, een verbod, dat door de Rijks kolen-distributie overwogen wordt bij on voldoende besparing, Laatste berichten. Onze scheepvaart. De lading van het s.s. „Rijndam" van de HollandAmerika-lijn, gisteren uit New-York via Halifax aangekomen, be stond uit 36,500"quarters tarwe en 25,211 zakken meel. Ean gevaarlijke schietpartij, Omtrent een schietpartij in de Lepel straat te s-Gravenhage, gisteravond, worden de volgende bijzonderheden ver nomen: Ongeveer te 9 uur werd een tot dusver onbekend gebleven burger, die door ge noemde straat liep, plotseling aangeval len door een man in dronken houding en zwaaiende met een mes. Deze bracht hiermede eenige sneden toe aan dien burger, die daarop vluchtte en ver dween. Inmiddels hebben andere voorbijgan gers of omstanders twee agenten-recher cheurs van politie, W. en W„ in de Boekhorststraat aangetroffen en ge waarschuwd. Deze rechercheurs begaven zich on middellijk naar de Lepelstraat en trof fen daar nog den dronken of zich dron ken houdenden man met het mes in de rechterhand zAvaaiende aan. Het bleek later te zijn de 31-jarige Karei L„ wo nende in de Lepelstraat no. 15 en zoon van den koffiehuishouder L. aan de Beestenmarkt. Toen de rechercheurs op hem aankwamen, bracht hij één hun ner, den rechercheur W„ ook eenige messneden toe in zijn jas op den arm en ter hoogte van den schouder, gelukkig zonder hem te verwonden. Hierop trok W. zijn revolver ter zelf verdediging. Het schot dat hij er mede wilde lossen ketste echter en door een handige beweging wist L. de revolver te ontnemen aan den rechercheur, die nu. ontwapend en onmachtig, zich ver wijderde en om assistentie ging. Intusschen had het tooneel van de worsteling zich verplaatst van de straat naar de woning van L. in perceel no. 15 aan de Lepelstraat. De tweede rechercheur, K.. had ook zijn revolver getrokken en bleef vóór de woning van den gevaarlijken L. post vatten ten einde erger te voorkomen, daar er intusschen vele toeschouwers waren en L. een dreigende houding aan nam tegenover die allen, zeggende: ,.wlö mij nadert steek of schiet ik dood." Up den agent-rechercheur K. richtte hij. terwijl hij zich achter een deur of portaaltje in zijne woning verdekt had opgesteld, uit de door hem bemachtigde revolver de daarop nog aanwezige ko gels, echter zonder K. te treffen. K. richtte zijnerzijds revolverschoten op L„ welke schoten wegens diens ver dekte opstelling ook geen doel troffen. Nadat vervolgens assistentie Avas ge komen, werd L.. nog steeds met een mes gewapend, eindelijk door de politie overmand en naar het commissariaat aan de Groenmarkt overgebracht en in verzekerde bewaring gesteld. Getuigen van het voorval roemen de kordate houding van den rechercheur K., waar deze zoo moedig bleef postvat ten voor de woning van den met mes en revolver gewapenden woesteling. TWEEDE KAMER. In de zitting der Tweede Kamer van heden stond de interpellatie-Mar chant achter op de agenda, zoodat het Avel vier uur zal geworden zijn, voordat deze aan de orde kwam. 414© Staatsloterij. Trekking van Dinsdag 22 Mei. 5e Ktla®se. 6e Lijst. Hooge prijzen. Noe. 83 f 25.000. No. 18679 f 10.000. Nos. 9463, 20506 en. 20637 ieder f 1000. No». 9564, 9601-.en 10810 ieder f400. Nos. 9587 15124 16552 16732 1944* en 20000 ieder f200. Nos. 515 3367 4518 4852 7303 7551 8017 8429 9407 9817 10360 13478 14840 15263 15897 18487 en 18975 ieclér f 100. Prijzen van f 70 250 275 336 429 489 533 539 574 635 727 1133 1241 1536 1617 1703 1789 1952 1986 2235 2304 2355 2550 2600 3040 3142 3261 3291 3364 3428 3469 3578 3612 3642 3982 4053 4184 4689 4708 4936 5023 5035 5074 5302 5204 5275 5307 5482 5525 5701 5712 5724 5798 5852 5879 5911 5914 6017 6078 6115 6216 6265 6332 6398 6450 652*1 6613 6715 6800 6834 6973 6977 6987 7030 7060 7092 7117 7171 7216 7351 7597 7660 7826 7859 7881 8343 8361 8406 8494 8504 8515 8516 8631 8636 8862 8986 9031 9083 9338 9378 9414 9441 969-4 9844 9961 10032 10209 10237 10239 10266 10349 10502 10554 10576 10585 10621 10626 10630 10806 10033 10953 10946 11010 11096 11250 11466 11526 11616 11843 11890 119-45 12045 12069 12222 12252 12366 12427 12539 12591 12629 12867 13038 13082 13110 13167 13204 13300 13553 13572 13591 13638 13651 13674 13807 13824 13854 13853 13864 13912 14058 14145 14208 14263 14408 14459 14598 14685 15026 15030 15039 15076 15113 15173 15442 15497 15639 15690 15855 15968 16062 16111 16162 16178 16408 16543 1654-4 16616 16680 16709 16727 16749 16790 16974 17178 17358 17691 17855 17995 18070 18217 18244 18273 18525 18537 18595 18685 18738 18741 18847 18919 18932 18962 19005 19042 19098 19180 19199 19248 19249 19391 19677 19737 19753 20012 20309 2034-4 20423 20424 20436 20473 20507 20511 20586 20737 20858 20906 20970 20984 Wegens plaatsgebrek moeten we van daag de vermelding der nieten tot morgen uitstellen. Marktberichten. LEIDEN, 22 Mei. Vette Varkenmarkt. Aangevoerd: vette Varkens nihil, lichtsoort 129 stuks. Prijs per Kilo, vuil, f0.90, f0.92. AMSTERDAM, 21 Mei. Vee. Aange voerd 284 vette koeien, le qual. fl.40 a f 0. 2equal. fl,20 a fl,30, 3e qual. fl.10 a f 1,15 p. kg., 70 melk- en kalf koeien f350 a f475, 303 nuchtere kalveren f 12 a f16, 93 schapen f25 a f 32,1032 lammeren f8,a f14, per stuk. 177 vette varkens. In vette varkens geen handel. BODEGRAVEN, 22 Mei, Kaas. Aangevoerd 349 wagens. Goudsche f 6467 2e soort f6063. Rijksmerk f5300. Handel matig ROTTERDAM, 22 Mei. Vee. Paarden 74, Veulens 2, Ezels 0, magere runderen 1426, vette runderen 845, vette kalveren 189,Nucht. kalveren 271, graskalveren schapen 5, varkens 0, Biggen 169,Bokken of geiten 17. Pry zen per J/a K.G.Koeien en ossen 556675, vette kalveren 52.50-65-80 ct.. Stieren 4552.5058 ct. Prijzen per stuk van mager vee: Melkkoeien 190-420, kalfkoeien 185-410, stieren 160-600, pinken 95-150, graskalveren 0—0, vaarzen 150- 210, alles mager vee; biggen 7—]2, slucht- paarden 200300, paarden 400600, hitten 200350, Fok Nuch. kalv. 26-32, slacht nuch. kalv. 10-16,biggen p. week 1.401.60. Boter. Aanvoer 24/8, 8/16 vaten. Prijzen: le f 0.—, 2e f 0.- 3e f 0.00. 142 stukken van t/a K-Ci. f 0.f 0, Aanvoer eieren: 47707 Veijingseicren, 24000 Regeeringseieren. Prijzen per 100 stuks van: Kippeneieren f 8.408.95 Eendeneieren f 9.35-9.75 Eieren voor handelaren f 0.00 —0.00 Ganzeneieren f 19; Regeeringskipeieren f 8.10—8.55. Kalkoeneieren f Vette Koeien en Ossen: aanvoer flink, handel langzaam, prijzen buitengewoon hoog, puike spoeling beesten nog boven noteering. Stieren; aanvoer goed, handel redelijk, prij zen hooger, beste exemplaren, tot 2 cent boven noteering. Vette Kalveren; aanvoer behoorlijk, handel redelijk, prijzen iets hooger. Magere Melk- an Kalfkoeien: aanvoer ruim, handel tamelijk, pryzen ongeveer op de zelfde hoogte. Jong Vee: aanvoer flink,handelicts beter, prijzen gewoon. Nuchtere Fok- en Slachtkalverenaanvoer ruim, handel vlug, prijzeu nog hoog, voor de relief-commissie werd tot f2. boven noteering besteed. Werk Slachtpaarden en Hitten, aanvoer gewoon, handel redelijk, prijzen op de zelfde hoogte, alleen Slachtpaarden iets duurder. Biggen; aanvoer redelijk, handel behoorlijk, prijzen bijna onveranderd.

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 3