ingezonden stukken. a in Uit de Omgeving. dat de eïerprijs, die de vorige weeK in uon kleinhandel tot 9 cent was gedaald, weder steeg tot 10 cent. Laat ons de kippen "terstond vrijpleiten: zij hadden geen schuld. De Minister ech ter, die tJot Zaterdag vorderde, dat van Iedere 100 uitgevoerde eieren 50 ter beschik, king van de binnenlandsche consumptie zou worden gesteld, veranderde die requi site daarna in 30 Zoo werd de aan voer voor het binnenland in plaatls van vermeerderd, verminderd. Met als natuurlijk gevolg prijsverhoo- ging. Wij gelooven niet, dat dergelijke tactiek tie rechtvaardigen is nu het er over het al gemeen met omze voedingsmiddelen alles behalve rooskleurig voor staat. Einde Februari 1914 golden de eieren in den groothandel 4£ cent, in den kleinhan del ongeveer 6 cent. Thans zijn die prijzen 8 en 10 cent. Wij betlwijfelen of deze hooge prijs door de vermeerderde productiekosten te rechtvaar digen is en zouden willen vragen of niet een veel grooter percentage dan nu voor het binnenland beschikbaar kan worden gesteld. „Dan zullen de boeren hun kippen ver knopen of slachten", werd ons door het bestuur van de „Eiervereeniging" opge merkt. En men achtte ook het nemen van een proef zeer gevaarlijk. Is het gevaar doorvoor zoo groot? I-Iet is toch niet aan te nemen, dat in een korte spanne tijds plotseling het grootste gedeel te van onzen pluimveestapel om hals zou worden gebracht. Het nabij-zijn van dit gevaar zou zich dan al spoedig scherp moeten afteekenen in een verlaagden marktprijs van de jonge kippen. Maar de- ee geldien nu nog /2.25 a ƒ2.60 tegen ƒ1.25 ƒ1.50 einde Februari '1914. Dit wijst er toch wel op, dat de boeren ondanks den hoogen prijs van het voer, nog niet bezig zijn hun eierfabriekjes te liquideerenl Laa-8 ons hopen, dat men dit aan het Departement zal inzien, en nagaan of het niet mogelijk is de eieren in dezen tijd bin nen het bereik t.e brengen van meer men- schen dan nu het geval is. Versche kipeieren. De Minister van Landbouw heeft met ingang van 5 Maart den maximum klein handelsprijs van versche kip ei er en vast gesteld op 9 cent per stuik. Uitvoer van bommige groenten. Aan exporteurs van groenten, inge schreven bij de Rijkscommissie van Toe zicht pp de Vereersiging „Groen ten cen trale", zullen vergunningen worden ge geven voor den uitvoer van bepaalde par tijen augurken, komkommers, tomaten, edhor&eneeren, .zeekraal, zeespinazie, en- der voorwaarden, nader door genoemde commissie onder goedkeuring1 van den Minister van Landbouw vast te stellen. Teeltvanvroege aardappelen. Volgens ingekomen berichten zouden ver schillende tuinbouwers eenigszins huive rig zijn om over te gaan tot den verbouw van vroege aardappelen, in het bijzonder wat betreft de zg. binnenlandsche soor ten, zulks in verband met de minder goe de financieele uitkomsten, die in bet vo rige jaar, als gevolg van de maatregelen, beoogende de beschikbaarstelling van aardappelen voor het binnenland, werden verkregen. Hefi spreekt van zelf, dat ook wat den oogst van aardappelen van het jaar 1917 betreft, maatregelen om vol doende hoeveelheden voor het binnenland beschikbaar te houden, niet achterwege kunnen blijven. Ter geruststelling van de verbouwers zij echter reeds thans te hun ner kennis gebracht, dat zij de Regeering het ernstige streven voorzit, om deze maat regelen op zoodanige wijze toe te passen, dat de teelt behoorlijk loonend blijft en dat er in het bijzonder naar zal worden gestreefd, den verbouw van de «g. binnen landsche soorten niet minder loonend^ te doen zijn dan die van sooten, welke ge woonlijk voor het buitenland worden ge teeld. Bereiding en verkoop van tvleeschwaren. De Minister van Landbouw enz. heeft bepaald, dot, met ingang van heden, zal zijn verboden heit gébruik van run de r- koppenvtaesch en runderharten als gron-cL etoffen vrx>r de bereiding: van andere le vensmiddelen. Met ingang van 15 Maart 1917, zal zijn verboden het leveren, verknopen of te looop aanbieden van levensmiddelen, be reid in strijd met het bovenbepaalde. Bommen, die geen bommen waren. Men schrijft uit Katwijk aan de „Tel.": Eenige weken geleden was een Scheve- ningsche trawler met de vischvangst be- *ig. Plotseling ziet de bemanning op ge ringen afstand iets uit het kalme water opduiken en o schrik, 't is een duikboot. Het vaartuig komt hooger en nader en nu blijkt het tot aller geruststelling een En- gelschman te zijn; die onteiet het leven en goed van een neutrale wel. Intusschen is de bemanning der duik boot naar boven gekomen. De bevelhebber onderhoudt zich met de Scheveningers en nadat deze hem op de hoogte hadden ge bracht, waar hij zich bevindt ('t was al enkele dagen achtereen mistig geweest), maakte hij zich met een „thanks" en „good bye" gereed het bevel te geven hot vertrek. Plotseling zien de Scheveningers enkele der matrozen, op een commando van den bevelhebber, naar beneden gaan en kort daarop weer boven komen met bussen on der den arm. Ontzet zien zij, hoe de ma trozen onder vroolijk gejuich zes bussen op het dek van hun schip werpen en vol angst wachten rij op het oogenblik, waar op de bussen 't zijn immers bommen uueiaander zullen springen én ben en nun vaartuig zullen verbrijzelen. Een der bussen vliegt werkelijk open, maar zonder knal, zonder rookwolk. En wat ziet de trawler-bemanning? Heerlijk vleesch, dat over het, dek rolt. Men kan zich denken, dat het „goeie reis" den En- gelschman achterna gejuicht, van harte gemeend was. Koninklijke besluiten. Bij Kon. besluit is benoemd tot direc teur van heit -post- en telegraafkantoor Ie Woerden, K. Zwart, thans in gelijke betrekking te Maassluis; is benoemd tot burgemeester der ge meente Voorburg jhr. C. W. Stern, met toekenning van gelijktijdig eervol entslag als burgemeester der gemeente W eer den. Neutraal en rood. „De Maasbode" wijst er op; dat ,,Het Volk" nu zelf in zijn kolommen met even veel woorden zegt, wat het altijd heeft ont kend, dat n.l. N. V. V. en S. D._ A. P. broertje en zusje zijn. Half Februari toch schreef „Het Volk" met evenveel woorden, dat de Typografen bond, door aansluiting bij het N.- V. V. den klassestrijd erkende, enz., terwijl „Het Volk" van Donderdagavond ten overvloede komt verklaren, „dat de moderne vakbe weging de noodzakelijkheid van het voeren van den klassestrijd erkent". Extra-uiikeering aan spoorwegpersoneel. Door de S.S. is aan het personeel be kendgemaakt dat op 7 Maart as. in plaats van in de maand. Juli 1917, een extra-uit- keering ad f 12.50 aal plaats vinden. Zomertijd. Het bestuur van den Nedert. Bond van Velreemgingetn van den harndelchïjvenden en industrieel en Middenstand heeft in een adres aan jien Minister van Binnenland sche Zaken "verzocht, te bevorderen, dat die invoering van den zomertijd reeds op 15 Maart plaats vindt. Journalistiek. Na,ar „De Voorhoede" medlecleielt, lö aan den, hear A Keilen a aire op zijn -ver zoek met ingang van 1 Maart wegens verandering van werkkring eervol ont slag verleend als redacteur van genoemd blad. In zijn plaats is benoemd de heer Jan Zwetsloot redacteur van de „R.K. Militair" Staten-Generaal. TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren. Financiën, "We behoeven geen lang overzicht te ge ven. Niets dan salaris-wenschen, niets dan verzoeken om verlaging van belasting of verhooging van pensioen. De nieuwe of oude? minister Treub, zeide niets posi tiefs toe. Meer stelselmatigheid bij de sala- rieering en de indeeling van alle catagoriën van ambtenaren zou door een staatscom missie, worden onderzocht. Betreffende inkoop van zijdelingsche diensten kon de minister ook geen belofte doen, omdat de zaak «veer ingewikkeld is en een staatscommissie al bezig is met een nieuwe pensioencode. Zelfs voor een o.i. zeer billijke verminde ring zoo niet afschaffing der perso- neele belasting van hoteliers kon geen toe zegging worden gedaan. De beer Ter Laan heeft ten slotte een motie ingediend, uitdrukkende, dat de sala rissen van het belastingpersoneel te laag zijn. Die motie zal later behandeld worden. De voorzitter deelde den leden mede, dat zij door den Raad van Beheer waren uitge- noodigd tot een bezoek aan de Jaarbeurs'. De vergadering werd verdaagd tot Woens dag halftwaalf. (Buiten verantwoordelijkheid van de Red.) Mijnheer de Redacteur, Zoudt U me soms raad kunnen geven? Reeds 3 weken loopen wij aan de gasfa briek om cokes! Omdat we geen rabatbons hebben, kunnen wij niets krijgen. Dus om dat ik 'het wil betalen tegen den vollen prijs is er voor mij geen cokes te bekomen. Men wordt aan de gasfabriek afgescheept om «zich maar bij de brandstoffenhande- laars te vervoegen. Maar dat is toch geen raad geven aan klanten, welke geregeld cokes van de gasfabriek hebben betrokken. Want men weet toch zeker wel aan de fa briek, dat men thans niet als vreemde klant bij de handelaars behoeft te komen. En toch zou ik even graag cokes hebben als de menschen met de rabatbons, want het valt nu niet erg mee om zoo lang zon der te zitten. Mijn dank voor de plaatsruimte, Winkelier. Waar gebrek heerscht, waar er niet is, valt 't moeilijk, raad te geven, om er aan te komen. Red Academienieuws. LEIDEN. Gestaagd, voor bot candidaats- examen in die godigeleeu "dheid le ged. de beer F. Kleijn (Leiden). STADSNIEUWS. Bakkersnachtarbeid. De afdeelingen Den Haag van den Ned. Centralen Bondi van Christelijke Arbei derspers) in de Bedrijven van Voedings- en Genotmiddelen (vakgroep Bakkersgezel len) en van den Ned. R.K. Bond van Bak kers en Cacao-, Chocolade en Suikerbewer kers, hebben den gemeenteraad, veicocht, een 'zoodanige verordening vast te willen stenen, waardoor de nachtarbeid in de bakkerijen in de gemeente 's Gravenhage zou worden afgeschaft, in het belang ook van lichtbesparing, maar tevens voor het tot stand komen van een socialen maatre gel in het belang der bij het bakkersbedrijf betrokken personen. Handels-, Kantoor, en Winkelbedienden. Deze goed bezochte vergadering wordt door de voorzitter met deai Christelijker groet geopend, waarna die notulen door den secretaris worden gelezen en zonder aan merkingen goedgekeurd. Na behandeling van de ingekomen stukken, wordt tot af gevaardigde in den bestuursraad van den N. R. K. Volksbond bij acclamatie geko zen de secretaris die heer Lombert, Hierna werd. door den voorzitter verslaguitge bracht van de door hem als afgevaardigde bijgewoonde buitengewone Bondsvergade. ring, gehouden te Amsterdam. Besloten wordt, tot het laten circuleeren van een portefeuille, waarin naast vakliteratuur ook, door de welwillendheid van de Uit gevers-Maatschappij „Futura", de bij ge noemde Mij. verschijnende periodieken zul len gelegd worden, en als ontspanningslec tuur „De Kath. Illustratie". Daar de fi- nantiëele toestand van de afd., tengevolge van de lage contributie, zeer ongunstig is, werd algemeen de noodzakelijkheid inge zien, hierin verbetering te brengen en met algemeene stemmen besloten, de contribu tie voor dames-leden te bepalen op 50 ets. per maand en voor heeren-leden op 18 ets. per week. Na bespreking over in de naaste toekomst te voeren actie's voor 8 uur winkelsluiting en collectieve arbeids contracten, sloot de voorzitter deze zeer belangrijke vergadering met gebed. Te 's-Graivenlbage is geslaagd voor ex ar men nuttige handwerken mej. R. M. Raaphorst., te Oegstgeest. Heden bij den lén penningmeester van het Steuncomité ingekomen: prof. dr. A. C. V. v. Y. f 200; D. B. f 25; Difesepix f 10; S. Th. f5; E. L. D. f2.50; v. B. f 10; G. A. v. K. f26; dr. C. J. W. F. f60. Totaal met die vorige opgave f 4517. In de gisterenavond in het Nutsgebouw gehouden maandverga^ring van de Maat schappij van Nederl. Letterkunde trad als spreker op de heer dr. C. de Boer, leeraar in de Fransche tiaal- en letterkunde aan het Gymnasium te Amsterdam met het onderwerp „Ovidius in de oud-Fransche letterkunde. De collecte een dubbeltje of een cent voor hert, Steuncomité beeft, opgebracht f 258 42"/a. Hier ter stede is oen afdeeling cpge- riéht van het Genootschap „Nederland Frankrijk", dat zich ten, doel stelt cle kennis te .bevorderen in Nederland van wat in Frarikrijk- op wetenschappelijk, letterkundig en artistiek gebied wordt gedacht en gewerkt; biet wil ovenzoer de voorbrongselen van Nederlandsche kunst en wetenschap in Frankrijk meet bekend maken. Het Genootschap houdt zich buiten do politiek Blijkens achterstaande advertentie zal Woensdag 7 Maart die heer Joh an de Meester uit Rott'erdam een woondraicht houden,, waarin dioel en strekking van hot Genootschap nader toegelicht zullen worden. Het voortoopig bestuur der nieulwe af deeling is als volgt samenge steld: Dr. K. Sneyders de Vogel, voorzit ter, Moj. Dr. C. Serrurier, secretaresse, de' hem- J. Teirslteeg, penningmeester. Evenals de vorige weiken heeft bet be stuur van heft Gemeentelijk Werklooczen- ftonds ook deze week het percentage van den bijslag bepaald op 150 met ten hoog ste 75 cent per persoon en per dag. Gemeentelijke Aankondigingen. Toeslag ccnsumptiemelk. De Burgemeester der giemeente ledden brengt ter kennis van belanghebbenden dat toeslag voor consuimiptiemelk, afgele verd van 4 tot en met 17 Februari vanaf Maandag 5 Maairt kan worden "ontvangen dbor de rechthebbenden, ten kantore van de firma Lezwijn en Eiigieman, Rapenburg, des voormiddags van 9.30 tot 12.30 uur. De belwijzen, waarop de toeslag zal worden uitbetaald rijm vooir rechthebben den verkrijgbaar aan bet Bureau Visch- miajfkt 18. Deze bewijzen moeten uiterlijk voor Zaterdag 10 Maart zijn afgehaald en in gewisseld. Dagbroorikaarten voor militairen.verlof, gangers. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter kennis-van. belanghebbenden, dat het Distributiebureau Vischmarkt 18 voortaan Zaterdagsavonds geopend is van 7—10 uur uitsluitend voor militai ren-verlofgangers, teneinde hen in de ge legenheid te stellen, voor de dagen dat zij met verlof in Leiden rijn, dagbroodkaar ten te verkrijgen. De verlofpas moet worden medegebracht. Post en Telegraphie. Verschenen is no. 2 der mededeelingen betreffende den postchèque- en girodienst, waarvan aan de postkantoren voor ber langstellenden kosteloos een exemplaar verkrijgbaar is. (Bet ichten reeds geplaatst in een gedeel- te onzer vorige oplaag.) NOORDWIJK. Gemeenteraad. Voorzitter Jhr. W. C. van Panhuijs, bur gemeester. Afwezig met kennisgeving wethouder C. Alkemade en de heer C. W. G. Alkemade. De notulen der vorige vergadering wor den vastgesteld, eooals ze ter visie hebben gelegen. Ingekomen stukken: 1. Eenige missiven van Ged. Staten ter begeleiding van goed gekeurde raadsbesluiten. 2. Dankbetuiging van den kassier der Gasfabriek voor sala- risverhooging. 3. Schrijven van den heer J. G. de Wit dat hij zijn- herbenoeming tot gasthuisnieester aanneemt. 4. Adres van de Studiecommissie voor gezamenlijken in koop uit den Ned. R.K. Volksbond, afdee- li-ng Noordwijk, met het verzoek nogmaals cokes beschikbaar te stellen tegen 80 ct. per H.L. Wordt besloten aan adressanten mede te deelen, dat er nog een kleine hoe veelheid van de indertijd door den Raad aangewezen hoeveelheid cokes beschikbaar zal gesteld worden tegen, verminderden prijs. 5. Schrijven van het raadslid N. M. Alkemade met v.erzook bet in de notulen op te nemen. Schrijver herinnert hierin aan, het gebeurde in de vorige raadsverga dering, waarbij hem door den voorzitter werd belet iets te zeggen omtrent de distri butie van broodkaarten. De werkzaamhe den, hieraan verbonden, worden aan den sleep ontnomen met het doel de geheele regeling der distributie onder te brengen op één kantoor, met als Directeur, den in specteur van politie. Bij de begrooting 1916 werden verschillende verhoogingen goedge keurd, o. a. die van den b g inspecteur, weike verhooging ook door den schrijver werd verdedigd. 'Deze verhooging werd door B. en W. gemotiveerd door de groote administratieve werkzaamheden, die aan het ambt van Inspecteur van Politie ver bonden zijn. Waar nu korten tijd daarna naast die functie, een functie, die den ge- heelen man eischt, aan deneelfden persoon een andere gewichtige functie werd gege ven, die van Directeur van het Distributie kantoor, vindt schrijver de houding van den voorzittei" in deze zaak eenigszins vreemd. Schrijven- neemt dan ook het ge sprokene omtrent de verhooging van den Inspecteur terug en schaart zich onder de tegenstanders van die verhooging. De heer N. M. Alkemade motiveert zijn schrijven en verklaart wan meening te zijn, dat beide functies onmogelijk door één persoon naar behooren kunnen worden waargenomen. De heer v. d. Meer schaart zich in deze zaak aan de zijde van den heer N. M. Al kemade. Spr. was indertijd de eenige tegen stemmer. In de vergadering van 8 Novem ber 1916 verklaarde de voorzitter, dat de werkzaamheden van dien aard waren, dat de Inspecteur dikwijls tot in den nacht moest doorwerken. Spr. is daarvan niet overtuigd. De raadsleden hebben toen on getwijfeld de verhooging toegekend in de meening, dat zij voor het salaris den ge- (heeien man zouden krijgen. Dat de In specteur korten tijd daarna benoemd werd tot Directeur van het Distributiekantoor is niet in overeenstemming met het door den voorzitter gesprokene in de vergade ring van 8 November. Spr. verklaart zich ten sterkste voor ontneming van de functie van Directeur van het Distributiekantoor aan den Inspecteur van Politie Gooi. De heer N. M. A 1 k e m a d e informeert naar de meening van het D. B. over zijn schrijven. De voorzitter antwoordt met eenige vragen. Waarom mag de eene ambtenaar wel twee betrekkingen bekleeden, de an der niet? Heeft niet de Inspecteur de vrije beschikking over zijn vrijen tijd? Het D. B. stelt voor het schrijven van den héér N. M. Alkemade in de notulen op te nemen, zonder zich uit te laten over den, inhoud. De heer Alkemade vraagt, of B. en W. dan de conclusie, die uit rijn schrijven te trekken valt, aanvaarden. De voorzitter zegt, diat R. en W. met de opmerkingen van den heer Alkemade re kening zullen houden en zullen onderzoe ken, of er reden is verandering in den toe stand te brengen. Verder deelt de voorzitter mede, dat de rrcdzakerijkheiid was gebleken iemand als de heer Gooi aan het hoofd te stellen van het Distributiekantoor. Voor de controle is het zeer gewenscht, dat de Distributierege- ling in handen is van de Politie. Boven dien waren in Noordwijk geen andere per sonen voor die functie beschikbaar. Overi gens gaat het werk goed on is alles volko men in orde, zoowel bij de Politie als bij de Distributie. De gemeentenaren blijken zeer ingenomen te zijn met de manier, waarop de zaken aan het Distributiebu reau geschieden. Daarna komt in behandeling een adres ■van dé R.K. Middens!andiersverremging ,,De Hamizie" met het ve/rzoek een verorde ning omstrent een verplicht sluitingsuur voor winkels in het leven te roeuen. Adressanten adviseeren 8 uur des win ters en. 9 uur deis zomersi. De mieendetrhead van B. en W. advi- aeeren afwijzend op grond van de ia 1916 aangehaalde motieven. De hear N. M. Alkemade acht het dringend noodog ook met het oog op de zoo raoodige lidhtbesjpiaring het verzoek van „De Hanzle" in te willigen. Aan heit ver-* zoek van B. en W. om na 7 uur geen gas- of electrisdh ldcfht in de winkel® meer tebnamden, wondt door verschillende win kelier© niet voldaan. Bij die middenstan ders zijn. er, die gaarne een verplichte sluitingsuur zonden aanvaarden. De hieer v. d. Meer kan zich niet ver- eenogen met de meeningi van den heer Alkemadie en verklaart zich telgen dwang. Het afwijzend praeadvies van B. en W. wordt vervolgens aangenomen niet 8 te gen 3 stemmen i Een verstag van de werkzaamheden ten behoeve van die waterleiding werd voor de leiden ter lezing gelogd, De heer v. d. Meer is niet ongerust omtrent de plaats, waar die watertoren zal verrijzen en vreest voor verzakking, De heeren Admiraal en Kruijswijk slui ter. zich hierbij aan. De voorzitter zegt, dat de ligging van het terrein volgens deskundigen uiterst gunstig is. Eenige verzakking is wel. te ven-wachten, maar dan een gelijk- matigen, die geen gevaar' zal opleveren. Spr. stélt voor dieze zaak na afhandeling der agenda nog eens in comité te be- r< Lvri heer G. Prins als onderwijzer aan School te Noordwijk-binmen wordt aangenomen. Aan R. en W. woxxlt machtigi: iieend tot. verhuring van eenige p< lanH m 't Largeveld tegen 30 cent R.R. voor den tijd ven 5 ach tere* gencbe j.aron. Naar aanleiding van een schrijven don h-eer C. J. L. v. d. Meer omtret afschaffing van de rondvraag, B. en W. voor bet reglement van aldus te wijzigen, dat een lid. dat ti de vergadering inlichtingen wensjf wagien stelt te dioein daarvoor de stémiming van de vergadering ik heeft. Wordt deze toestemming vert dan geeft de voorzitter of een der houderrs direct of verkiezende in de g,ende vergadering daarop antwoord De heer v. d. Meer kan zich ni« eenigen met hert voorstel van B. 0i Spr. zou aan airtikel 6 van hert R. toegevoegd, willen mm, dat voor het ten van do zitting de loden gelogen zullen hebben vragen te s-tellen of i j die het gemeentlbeliang belogen) l« spreken Ook de heeren N. M. Alkemade en Stimum wemischen die oude ranch weer in eere heirotefbd te zien. Het voorstel v. d. Meer wordt ui van de 11 ste|mmeni aangenomen. Bij de wijziging van de begrooting 1917 wordt gediscussieerd over hel sluit van Ged. St., waarbij dit co haar gcedkeuiing onthoudt aan Raadsbesluit cm f 4o00 subsidie ui gemeentkos toe te kennen, aan h« 'e steuncomité. Ged. Staten achten dezeD1' gave volgons de Armenwet niet gewe?aT en gisiven daarom den. Raad in ove ne: gang deze past terug te nemen. Do heer v. Stiirum zegt, dat steuncomité nu ten daade apgeschrevi en vraagt wat gedaan moet worden de memtsehen, die tot nu toe door dn Stc. wenden geholpen. n Ook clen lieer N. M. Alkemade zot m, spijten, wanneer het St c. werd gcdi ee gen heen te gaan, maar wanneer ii«et iK geus de uitspraak van Ged. Staten mogelijk is f -W-00 subsidie te verte, aan het St.c., dan zou spr. toch die beschikbaar willen stellen voor de schillende armbesturen. De voorzitter zegt. dat het bestuur, wanneer het hulp behoeft, moet wenden tot de gemeenteraad dat de Raad niet zijn steun kan bieden. In de vacature va/n de oommfeic wering van schoolverzuim, werd uil voordracht van twee personen, besta uit de heeren H. G. de Boer en C. er] we ij, gekozen die heer H. G de Boer Hierna gaat de Raad over in geh ritting. Op hol geslagen. Dinsdagmiddag streeks één uur stonden voor de ma aan den Nieuwen Zeeweg tie Noord aan Zee twee paarden gespannen vooi aJ, proviandwagen der vesting-artillerie. 1 de een of andere oorzaak werden de den schichtig en sloegen op hol, den weg en den Piekéweg af en zoo Noordwijk-binnen. Öp den hoek van de Doezastraat het hollende span metl levensgevaar gi pen en tot staan gebracht door N. mans, Zeestraat 4, alhier. Een. der mil ren was van de bok gesprongen en I een been. Dr. Hermanides verleend eerste geneeskundige hulp, waarna d( kwetste naar het hospitaal tie Leiden overgebracht. Verder kwamen er geei gelukken voor. Laatste berichten. De „Zeeland". Hert ligt in het voornemen, bchoi nadere beschikking, Ha-. Ms. pants schip „Zeeland" de reis naam Imliü rten maken door het Panamakanaa via San Francisco. Burgerlijke Stand. Aldus besloten. Een voorstel tot eervol ontslag van den LEIDEN Gehuwd: A. Hueting jm. en N. dam w. K. Breuker jm. en> J. i'B K jd. W. Smiit jm. en J. Zwaani jd. W. Vis jm. en J. C. P. Schm jd. P. Vermond jm. <*n L. A. Vog zang jd. C. Brinkerink jm. en Hibma. jd. J. Spilrter jm. en J. li Steonbeagjen jd. Geboren: Johannes, z. van Kienjet en C. E. Riefket Jan, i C. van Rhijn en J. FLeiir. Eve Johanna, du van J. J. Maandag. Heiman Johan, t. vai J. Laimers en J. M. Buijise. Willet oob, z. van J. G. Witteman en J. Wem-en. Johannes Leonardos, z. dezielfde ouders (2-ling). Cornell borius, z. van L. Menken en M. C. Hi kerk. Francina, d. van H. Dubl eai A. F. Baart. Helena HendrM van J. J. Rozier en E. Boom Hi Moiïai, d. van D. J. Velberg en L. M der Pompei Pierternella Mania, d. A. C. Oudshoorn en J. P. C. Kanbii Overleden: J. Bats wede Heemskerk 91 j. A. Koorenhoff ffi- W. Loom an m. 78 j. J. Jut vr. Levenl. kind van J. Hanegraaff i A. Kramer. N. van der Lem m W. M. J. E. de Jong geb. Val Meijde 43 j. A. van dor Kleij oval Blommenistein 76 j. J. de Meij d. H. Olgoar m. 50 j. N. van ongeil', v. 75 j. G. Brugxnan m. f J. M. Uljee wede. C. H. Speel 86 de Graaf zn. 4 weken. NOORDWIJKERHOUT. Mee!nood? Volgens het aegg bakkers heerscht hier meelnood. AH' kers verbakten gisteravond hun meel. Dus als er niet spoedig aang' wordt, zullen wij «zonder brood gerati tPI orl in

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 2