OFFICIEELE KERKLIJST 5fe Ccicbofve (Eou/tant ra ra Derde Blad. laue) VAN ra ra Ena Zaterdag 18 November 1916 Les uit den brief van den H. Paulus aan de Piiilippijnen III 1721 en IV 13. Broeders! Weest. mijne navolgers en lot qp diengenen, welke zóó wande'.en als gij cns tot een voorbeeld hebt, Want daar wandelen er velen, van wie ik u dikwijls seida. (en nu ook ween end zeig,) dat zij vijanden zijn van Christus' kruis, wier einde verderf is, avier buik hain God en vier eer in hiunne schande is, die zin heb-' jen tvoior het aardsche. Maar onze wan t's in dien hemel;, van waar wij ook den ligmafcer verwachten, onzen ïleer Jezus prislus, die, ingevolge de werking, waar- iftor Hij Zich ook ales render werpen kan iet lidhaam onzer geringheid hervormen ai, zoadat het gelijkvormig worde aan iet lichaam zijner heerlijkheid: Zoo dan, nijne veel geliefde en Jae-er beminde broe- Icrs, mijne vreugde en mijne kroon; weest a'diiiS standvastig in den Heer, veelge- iefden! w Ik bid <u Evodia en smeek- Syntyche, lehsigezind te zijn in den Heer. En pok u R'i bid 'ik, oprechte medewerken'! sta haar bij, weülke met mij gearbeid helbhan in het. 1 SvarigeiLies met Clemens en.imijne overige. Qedearheiders, wier namen in het boek las levens staan. 'vangelïe uit den H. Mattheus IX 18—26. u_ In dien tijd, terwijl Jezus tot de scharen prak, zie naderde er een overste, die Hem anbad, zeggende: Heer, mijne dochter is do even gestorven; doch kom, leg Uwe and op haar, en zij cal leven. Jezus nu mul op en met Zijne Discipelen volgde lij hem. En zie, eene vrouw, die gedu- a'nde twaalf jaren aan bloedvloeiing le'd, naderde Hem van achteren en raakte et boordsel" van Zijn kleed aan. Want i zeide bij' zich zelve: indien, ik slechts (n A-rèScT 'ka.n aanraken, zal ik gezond jn! En Jezus,-Zich omkeerend en haar ende, sprak: vertrouw, dochter! uw ge- oot heeft u gezond gemaakt. En de rouw was gecond van dat uur af. Joen Jezus nu in het huis van den BTBste gekomen was en de fluitspelers en ft misbaar makende menigte zag, zeide Hij: gaat heen! want de jonge dochter is liet dood maar slaapt. En zij lachten Hem lit. Als nu de menigte uitgedreven was, [iog Hij binnen, en vatte haar bij de En de jonge doch tier sitond op. Deze nare nu werd door die garische landstreek erbreid. Verklaring van het Epistel. Wat zou ons het beoefenen der deugd gemakkelijker zijn, indien wij altijd iringd waren door voorbeelden van iugd, ons nopend ter navolging. Dochv laas, wij moeten pok leven te midden in zoovelen, wier zondig gedrag een voort- ïrend gevaar, een blijvende verleiding is allen, die het goede willen betrach- n. Ja, zelfs onder hen, die bot Christus' ark behooron, zijn er en hun getal is et gering van wie een verderfelijke in- oed uitgaat, 't Zijn die Katholieken, dié ïtholiek zijn, omdat zij het eenmaal zijn, aar zij voelen niets voor hun godsdienst, i zij leven niet volgens hun godsdienst. Zijn zij, die het geestelijke in zich ten Baste bij verstikt hebben, en zonder wroe- volgen de richting van den aardschen ffiscli. is het thans, zoo was het ook ten- Jde van den H. Apostel Paulus. Daarom vermaant de Apostel zijne be- vreezend, dat zij door hun omge- ng tot zonde zouden verleid worden: Weest mijne navolgers, volgt het voor- Bid van hen-, die leven overeenkomstig atgene, wat ik u heb voorgehouden. En ij wijst hen er op, dat het hun zoo nood- Aelijk is, zich aan goede voorbeelden te Regelen, want, zooals hij het hun vroeger leeds gezegd had, maar het thans nog eens itóe herhalen: het omtbrak hun geenszins ik aan verkeerde voorbeelden. Ook onder Philippen,sen waren er Christenen,, die h gedroegen als vijanden van Christus' ruis, door vrijelijk den teugel te vieren huirn'e lichamelijke lusten. Die slechte fristenen moesten hun ten afschrik zijn, unt hoe vergaat het denzulken? Zij die- ui huin buik als God: hun hoogste goed dien zij in eten en drinken, schandelijke 'den rekenen'zij zich tot een\ zij luisteren iet naar vermaning en waarschuwing, zij uimeren voort in dien onzaligen slaap ui zondig genot, om eenmaal uit dien te ontwaken, als het te laat is: als |boek des levens zal geopend worden en ?en hen zal getuigen en «zij voor eeuwig uilen verworpen worden. "ij, Christenen, die willen leven,, gelijk d Christenen betaamt, wij mogen ons niet hwea-efldlingen beschouwen, neen, wij zijn ^lelburgers, niet de aarde is ons vader- maar de hemel. En daarom mogen ook onze wenschen en verlangens niet regelen doqj* de zinnelijke natuur,, maar al ons werken en streven zij over eenkomstig onis eeuwig doel; de zaligheid in den Hemel, vanwaar wij verwachten de komst van Jezus Christus, die, ten dage der algemeê.ne opstanding, ons lichaam, hier 'vernederd door lijden en versterving, zal hervormen en gelijkvormig maken aan Zijn verheerlijkt Lichaam. Door Zijn Almacht, waaraan dood en bederf en alles onder worpen is, zal Hij dan ons lichaam ver heerlijken, zoodat het aan geen lijden, dood en bederf meer onderhevig zal cijn. Zoo dan, mijn welbeminde en zeergelief- de broeders, aldus besluit de H. Paulus zijn vermaning, gij, die door uw deugd mij blijdschap veroorzaakt, mij een kroone zijt, staat dus onwrikbaar vast, blijft Standvas tig in uw geloo'f, in uwe liefde tot God, in uw trouw aan zijn heilige wetten. Darn volgt nog een vermaning tot eensge zindheid aan twee Philippische Christin nen, wellicht met elkander in twist ge raakt. Paulus verzoekt het kerkelijk hoofd der Christengemeente, haar behulpzaam te willen zijn tot bijlegging van het geschil; die hulp verdienden zij, want ook zij had den «zich verdienstelijk gemaakt voor de zaak van het Evangelie, met zoovele ande ren, wier namen geschreven staan in het boek des levens, die, zoo zij volharden in hun gerechtigheid, eens onder de liemelin- ge.n zullen gerekend worden. TH. A. VIS. „Hageveld", Voorhout. R.K. Pr. Verklaring van het Evangelie. Het H. Evangelie van dezen Zondag stelt weer eens vaan onze aandacht voor den Gotldelijken Zaligmaker als Trooster en Helper in ellende en smart, bij ziekte en dood. Heel Galilea was vervuld van den Naam van Jezus. De lucht was er doortrokken van den balsem Zijner deugden. De een voudig geloovige bevolking was opgetogen over Zijn groote werken. De overste :der synagoge is dan ook zoo vol vertrouwen op Cnri»tus: wondermacht dat hij het geriist aandurft", om z.fjn TÖs^ schenkomst in te roepen-, ook-nog nadat zijn dochtertje -reeds gestorven is: „Heer, mijn dochtertje is zoo juist gestorven, maar kom, leg Uwe hand op haar en zij zal le- Ven". En zie, Jezus beloont aanstonds dit vertrouwen en volgt hem met Zijne leer lingen. Nu valt er op den weg eene tus&cbengc- beurtenis voor, wel in sitaat om het ver trouwen van den overste nog te versterken en het geloof der leerlingen te verlevendi gen, die tevens ons doet zien, hoe gemak kelijk wij hulp van God kunnen krijgen, als onis geloof maar groot genoeg is. Die vrouw, die zooveel jaren reeds lij dende was aan hare hardnekkige en uit puttende kwaal, gelooft, dat enkel het aan raken van Jezus' kleed, ja, wan het boord-, sel daarvan, voldoende zal zijn, om haar te genezen. En haar mecning blijkt juist te zijn: «zij wordt genezen. Dan gaat de Heer verder en treedt het huis des oversten binnen. Eerst verwij dert Hij de treiuipijpiers en die rouwmis baar maken, want „het dochtertje is niet dood, maar het slaapt". Waar Je-zus' Al macht op het punt staat in het schitterend ste licht te treden, daar is geen plaats voor treuren. Zoo zou die Zaligmaker later tot de .zuster van Lazarus zeggen, als zij bij het graf moeilijkheid maakt om het te ope nen zeggende: „Heer. hij riekt reeds, want het is de vierde dag": „heb Ik U dan. niet gezegd: indien gij gelooft, zult gij de glorie Gods aanschouwen?" En, al wa ren er onder die treunmenschen, die Hem uitlachten, toen het stil geworden was in het huis. nam Hij het meisje bij de hand en het. stond op. En de roep hiervan ging door heel de landstreek. Moge die 'H. Kerk - met het voorlezen vandit Evangelie in ons bei-eiken, dat te midden van eene twijfelende spotten de en kliagende wereld ons geloof onge schokt en ons vertrouwen steeds vast en Mij moge zijn, opdat God het ook in ons kunne beloonen. B. J. HERMANS, KERKBERICHTEN. AARLANDERVEEN. Parochie van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus. Zondag: de H.H. Missen om 8 en 10.30 uur. .Zondag, Maandag en Dinsdag: 40-uur gebed. Maandag en Dinsdag: de H.H. Missen om 8 en 9 uur, 9 uur gezongen. Zondag en Maandag: 's avonds 7 uur Lof. Dinsdagavond: 7 uur pOechtig Lof tot .sluiting 40-uur gebed. Woensdag: 8 H.H. Missen om 8 en 8.30, 8.30 gezongen H. Mis voor de levende en overleden leden'1 van het zangkoor. Donderdag: 8 uur gezongen II. Mis ter eere van het Allerh. 6 ac ram ent. ^.Jijdagi en Zaterdag: de H.TI., Missiën om 8 uur. ALPHEN. Parochie van den H, Bonifacius. Zondag: De H.H. Missen 7 uur, 8.30 Ge sticht; 10 uur Hoogmis; 1.30 Catechis mus, 2.30 Vespers met Rozenhoedje; 4.30 Conferentie van het Juvenaat. 7 uur Kruisweg voor de overledenen. De H.H. Missen in de week 7 uur; 7 (Kapel); 8.15. Woensdag; Feestdag van de H. Caecilia, Patrones der Zangers. BODEGRAVEN. Parochie van den H. Wiillibrordus, Zondag: 7 en 10 uur H.H. Missen; I.30 Catechismus; 4.30 Patronaat; 7 Uur Lof en Rozenhoedje. Maandag: 7.30 uur H. Mis. Dinsdag: 7.30 en 8.30 H.H. Missen. 'Woensdag: 7.30 en 8.30 uur H.H. Missen. Ponderdag: 7.30 en 8.30 uur H.H. Missen; 7 uur Lof. Vrijdag: 7.30 en 8.30 uur H.H. Missen. Zaterdag: 7 30 en 8.30 uur H.H. Missen. Van 4 uur gelegenheid om te biechten. Elke ochtend 6.15 uur gelegenheid om te communiceeren; eiken avond 7 uur Rozenhoedje om door de voorspraak van Maria den vrede van God af te smeeken. BOSKOOP. Parochie van den H. Joannes do Dooper. Zondag: H. Mis te 7.30 uur en 10 uur Hoogmis; te 2.30 Vespers met Roeen hoedje. Gedurende de week de H.H. Missen ten 7 en 8.15 uur. Deze week Catechismus volgens ge woonte. Vrijdag: te 8.15 gezongen H. Mis en des avonds van 68 gelegenheid om te biechten. Zaterdag: gelegenheid- om te bioehten va ft af 3.30 uur on des avonds te 7 uur Lof met Rozenhoedje. H A ZE R SVV OU DE. Parochie van de H.H. Engelbewaarders. Zondag: 7 uur H. Communie; 7.30 uur H. voor de geloovige zielen met kort Lof. Dagelijks wordt- om 7.15 uur de H. Com munie uitgereikt. Woensdag: 8 uur gezongen II. Mis voor t'ie leden van het zangkoor „St. Caecilia". Zaterdag: Biechthooren van 1112 en na den middag van -45 en van 79 uur. HAZERSWOUDE. Parochie van den H. Michaël. Zondag: 6.30 uur uitreiking der H. Com munie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis; B uur Vespers en Rozenhoedje voor de gel om-i ge zielen. Maandag: 7.30 H. Mis. bij de Eerw. Zusters. Dinsdag.: 8.15 uur H. Mis. Woensdag: 8.15 uur II. Mis; 9.15 uur Hu welijksinzegening en H. Mis van Jaco bus v. Leeuwen en Anna Maria Ver geer; 11.30 uur Catechismus. V/oensdag: 8.15 uur II. Mis; 11.30 uur Ca- Donderdag: 8.15 uur gezongen II. Mis tot afwering van ziekte onder liet vee. 9 en II.30 uur Catechismus. Vrijdag: 8.15 uur H. Mis; van 8.30 tot 4.30 uur Catechismus. Zaterdag: 8.15 H. Mis; 's namiddags van 48 uur biechthooren. HAZERSWCUDE (Groenendijk). Parochie van den H. Bernardus. Zondag: H.H. Missen om 7 uur, om 10 uur Hoogmis; om haJlf 3 Vespers; 'is avonds om 7 uur Lof met preek. Zondag, Maandag en Dinsdag plechtige viering van het 40-uur gebed; Maandag en Dinsdag zijn de H.H. Missen oau 7 uur, de Hoogmis om hiatf 10:; Maandag Lof met. preeik om 7 uur; Tiet .pilechtige sfl'uitingSlof met processie en „Te Dèum" is Dinsdagavond' om half 7. Woendag en overige dagen de le H. Mis om 7 uur en de 2e H. Mis om kwart over 8. Yrijdag: can 7 uur Lof met preek van voorbereiding op het 40-uren gebed. KATWIJK. Parochie van den H. Joannes Geboorte. Zondag: de H.H Missen te 7 en te 10 u.; te half 1 Catechismus; vanavond te 6 uur Lof. Dezie week geen Catechismus. Dinsdag: 's avonds half 8 Lof tor eere van der H Antonius; tel half 10 Veni Creator gezongen Huwlijksmis en Huwlijksvol- trekking van J. J. v. d. Meer en C. J. v. d'. Valk. Woensdag: 's avonds te half 8 Lof ter eere van den H. Jozef. Zaterdag: 's Middag? van 59 uur gele genheid om te biechten. LANGERAAR. Parochie van den H. Adrianus. Zondag: H.H. Missen 7.30, 9 en 10.30; na de Hoogmis Catechismus; 2.30 uur Lof met. Kruisweg, 6 uur Patronaat. Maandag: Gaf. le kas. Dinsdag: Gat. Be klas; feest van Maria Presentatie, Woensdag: Cat. le klas; feeist ivan de H. Caecilia, Donderdag: Cat. 2e klas; 3.304.30 l^jecht- hooren, eerst voor de schoolkinderen en claarna ook voor de anderen. Vrijdag: Cat. 3e klas. Zaterdag: 34 en van 5.308 uur bd-ech/t- hooren; 7 uuir Lof. {Oondlag na de Hoogmis vergadering van de 'leden van het zangkoor. LEIDSOHENDAM. Parochie van den H. Petrus en Paulus. Zondag: 7 uur Vroegmis: 10 uur Hoog mis; 3 uur Vespers; 7 uur Lof. Woensdag: 9.30 geaongen H. Mis. onderdag: 6.30 Lof. Zaterdag: 6.30 Lof; van 48 uur biecht hooren. LEIMUIDEN. Parochie van den H. Joannes dc 'Joop sr. Zondag: 7 uur Vroegmis; 9 uur uitreiking der H. Communie; 9.30 uur Hoog mis; 1.30 uur Catechismus; 2.30 uur Vespers. In de weck de II.H. Missen ten 7 en 8.15 uur. Dinsdag: te 7 uur de II. Mis in het Ge sticht. Dinsdag en Donderdag om 12' uur do Catechismus. Donderdag: 9 uur gezongen Jaargetijde. Zaterdagmorgen vóór en na de II.H. Mis sen, en des namiddags van af half vier gelegenheid om te biechten. MÊIJE EN ZEGVELD. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: 7.30. Vroegmis; 9.15 Cat.: 10.15 Hoogmis; 2 uur Kruiswegoefening en daarna Lof. Maandag: 8 uur H. Mis. 12 uur catechismus, l-insdag: 8 uur H. Mis; 12 uur Cat. Woendag: 8 uur H. Mis. 112 uur catechismus. Donderdag: 8 uur H. Mis. 12 uur catecibA®®0"*®- -«■ C-aux LI. Mis. Zaterdag: 8 uur II. Mis; na den middag ge legenheid *wn te biechten van 3.307.30 uur. NIEUWKOOP. Parochie van de H. Maria Hemelvaart. Zondag: 7.30 uur II. Mis; 10 uur Hoogmis; 2.30 uur H. Familie. Maandag: 7 en 8 uur II. Missen. Dinsdag: 7 en 8 uur II. Missen. Woensdag: 7 en 8 uur H. Missen. Donderdag: 7 uur stille H. Mis; 8 uur ge zongen !H. Mis: 4 uur Lof. Vrijdag: 7 en 8 uur H. Missen. Zaterdag: 7 en 8 uur H. Missen. NlEUWVEEN. Parochie van den H. Nïcolaas. Zondag: 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; kwart voor 2 de Catechismus; haM drie het Lof. Vrijdag: 7 uur het Lof met preek tot- voor bereiding van het. 40-uur gebed. Zaterdag: de H.H. Missen om half 7 en 8 uur; gelegenheid om te biechten 's morgens van na de le H. Mis tot 11 uur; 'fe middags van 4 uur tot kwart vóór 9; 7 uur M-ariaHof. Zondag 26 November begint het 40mur gebed. NOORDEN. Parochie van den H. Martinus. Zendag: 7 uur stille H. Mis; 10 uut Hoog mis; 2 uur Lof. Maandag en overige dagen de H. Mi® om 8 uur. Zaterdag: Van 45.30 uur biechthooren. NOORDWIJK. Parochie van den H. Jeroen. Zondag: Dc H.H. Missen ten 7, 8.30 en 10 uur; 1.30 Cateohismus; 2.30 Vespers; l>e H.H. Missen gedurende de week - •m 6, 7 en 8 uur, uitgezonderd' Dins- j, .dc/rj V 3 /m.riiag en Donderdag, dian ten 6, 8 en 9.30 uur H.H. Missen, Oonderdag, 7.30 Lof en jxredicatie v. 40- uurgebed. Vrijdag: 7 uur Lof met predicatie, ter voorbereiding v. 40-uur gebed. NOORDWIJKERHOUT. Parochie van den H, Victor. Zondag: 7 uur en half 9 stille H.H. Missen met onderrichting; 10 uur Hoogmis met predikatie; 's namiddags 2 uur Lof Woensdag: half 10 gezongen trouwmis van Antonius v. d. Lans en Apoïionia Brou wer. Donderdag: 9 uur Jaargetijde van E'isa- be'h van Leeuwen wed. Joannes Duiven voorden, gezongen (H. Mis van Requiem, NOOTDORP. Parochie van den H. Bartholomeus, Zondag: d,e II.II. Missen te 7 en 10 uur; te 1.30 Catechismus; te 2.30 Vespers. Zaterdag: van 4—8 uur gelegenheid om te biechten.; OEGSTGEEST. Parochie van den H. Wiliibrordua. Zondag; H.H, Missen 7 en 10 uur; Cate- dhismus 1.30 uur; Vergadering DeixJe Orde 2.30 uur; Lof 6.30 uur. Maandag en volgende dagen H.H. Missen om 7 en 8 uur. Dinsdag: Lof 6.30 uur. Woensdag: H.H. Missen 8 en 9.30 uur. Donderdag: Lof 6.30 uur. Zaterdag: biechthooren na de H. Mis en nam. van 5—9 uur. Catechismus naar gewoonte. OUDE WETERING, Parochie van den H. Jacobus. Zondag: H.II. Missen te 7 en 10 uur. Geen Cateohismus; 3 fcrur Vespers, waarna Bibliotheek tot 4.15 uur. S oh aalcollecte voor de sieraden des Altaars. Na de Ves pers oefeningen ter eere der H. Marte laren van Gorkum. Des avondis 7.30 uur Congregatie der H. Familie. Maandag: H. Mis 7.30 uur. Dinsdag: H. Mis 7.15 uur; Catechismus 8 u. Woensdag: Feest der H. Caecilia, patrones der koorzangers; 7 uur gezongen II. Mie; 8 uur Catechismus. Donderdag: IJ. Mis 7.30 uur. Vrijdag: fl. Mis 7.15 uur Catechismus 8 u. Zaterdag: H. Mis 7.30 uur; Catechismus 11 uur. Biechtllxooreii van 6—9 uur. De kin deren in den moigen. Uitreiking der H. Communie in de week 6.30 en 7 uur en vóór en onder de H. Mis. ROELOFARENDSVEEN. Parochie van de H. Petrus-banden Zondag: de H.H. Missen te 7. 8.30 en 10.30; te 2 uur Catechismus; 3 uur Lof. Maandag en volgende dagen de H.H. Mis sen te 7, 7.30 èn 9 uur. Donderdag-mid'dag te 3 uur St. Agnes- verceniiging. Zaterdag-middag biechthooren van tot 8 uur. SASSENHEIM. Parochie van den H. Pancratius. Zondag: 6.30 uur uitreiking der 11. Com munie; 7 uur stille, 9.30 uur Hoogmis; 1.30 uur Catechismus; B.30 uur Vespers; Maandag: 'e avonds 6.30 uur Congregatie. Dagelijks te 12 uur Catechismus voor de plechtige H. Communie. Dinsdag: 6.30 uur gazongen II. Mis voor de vrouwelijke leden der Maria-Qongre- gatie; 9.30 uur Veni Creator en gezongen H. Mis voor Bruidegom en Bruid. Woensdag: 7.30 uur II. Mis met zang; 8.30 uur gezongen II. Mis voor de liedien van het Zangkoor ter eere der II. Caeci'ia. Woensdag: 's avonds ten 7 uur Congre gatie.- Donderdag: 9.30 uur Veni Creatop en ge zongen H. Mis voor Bruidegom en Bruid: Vrijdag: 'sajvonds 7 uur vergadering voor het bestuur dier Bibliotheek. Zaterdagmiddag van 3—9 uur biechthoo ren en 7 uur Lof ter eere dei* H. Maagd. A.s. Zondag collecte voor de Bibliotheek. STOMPWIJK, Parochie van den H. Laurentlus. Zondag: 7.30 Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 2 uur de Vespers; te 7 u. Ide Congregatie. Maandag, Dinsdag, Woensdag en Don derdag de Catechismus. Woensdag: een te zingen II. Mis ter eere van de H. Cecilia, patrones der zan gers te 8 uur. Donderdag-avond1 te 5 uur het Lof. Vrijdag: biechthooren voor de meisjes. Zaterdag: Eerste II. Mis in het Gesticht; biechthooren van 4 uur af. VOORHOUT. Parochie van den K. Bartholomeuc. Tondag: haf 8 Vroegmis; 10 uur Hoog mis; haJlf 2 Cat.; half 3 Lof met Rozen hoedje voor den vrede In de week Catechismus naar gewoonte. Zaterdag: van 4—^8 uur gelegenheid om te biechten. VOORSCHOTEN. Parochie van den H. Laurentlus Zondag: Hoogfeest van 40-uur gebed; half 8 Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 's avonds 7 uur Lof. In de week de H.II. Missen om 8 uur en half 9. Maandag: 40-uur gebed'; 8.30 gedongen II. Mis; 's avonds 7 uur Lof. Dinsdag: 40-uur gebed; 8.30 gezongen II.' Mis; 's avonds 7 uur sluiting en pro cessie. Vrijdag: Na schooltijd biechthooren voor de kinderen. Zsterdag: 8 uur Algemeene 11. Communie (iei kinderen. WARMOND. Parochie van den H. Matthias. Zondag: 23ste Zondag na Pinksteren; half acht Vroegmis; 10 uur Hoogmis; half 1 is de Bibliotheek open; half 2 Catechis mus; 3 uur Vespers met Roezenihoedje; 6 uur Congregatie van het Geestelijk, Verbond afcl. knapen. Maandag: de H.H. Missen om 7 en 8 uur; In deze week Catechismus volgens ge- 1 wopnte.

Leidsche Courant | 1916 | | pagina 7