worden fiun kinderen naar Nedcrlana te zenden. Van vele zijden bereikten het Comité de meest dringende beden met het gevolg dat eerstdaags, in samenwerking met de Missionarissen van de in Duitsch land werkende St. Josef Comité's, het trans port beginnen zal. Ofschoon het Comité nog over een groot an tal Nederl. families beschikt, die gene- gen zijn een Nederlandsch arbeiderskind tfit Duitechland op te nemen, zoo wordt (toch andermaal een beroep gedaan op de Nederlandsche families. leder, <Jie een arm kind van een Neder- Nederlandschen arbeider uit Duitschland kosteloos, voor den duur van den oorlog, wil opnemen, gelieve dit mede te deelen pan de directie van het R.-K. Huisvestings 'comité te Katwijk aan den Rijn. In tegenstelling met de Belgische kin dertjes, die voor 99 pet. katholiek zijn, bij gevolg ook bij katholieke gezinnen moeten geplaatst worden, hoopt het Comité voor dit werk ook verschillende niet-katholieke kindertjes in handen te krijgen, zoodat ook de niet-katholieke aanvragen om kin- deren, zooveel! mogelijk kunnen bevre digd worden. Men moet aan het Huisvestings-eomité geen aanvrage richten voor vacantie-kin- deren. Het Comité kan zich met dit werk niet' belasten. Onvoldoende di'stribut van bloem. Vanwege de Haagsche Broodbaikkers- Patroons-Vereetniging, afd. van den Ned, Bakker&ixmd, wordt ons geschreven, dat de distributie van bloean nog altijd onre gelmatig i9, waardor groote schade wordt aangericht Reeds 27 Juli heeft de Vereeniging daartegen gewaarschuwd en een werk plan voorgelegd ter voorkoming van dit •wel. Het antwoord van het Rijksgraaribu- reau was zeer waar dee rend; maatregelen in den door de Vereeniging aangegeven zin wenden door het Rijksgraanbureau overwogen; maar practische gevolgen bleven uit. Toen werd 7 Augustus een telegram verzonden aan den minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, waarin ver klaard werd, dat de bakkerij kwam s te staan, omdat verschillende, met name genoemde bakkers, geen bloem meer had den. De in düt telegram genoemde bakkers werden incidenteel geholpen. Maar sedert zijn veile anderen in ongelegenheid geko men die niet werden gehoJ.pen, zoowel'te 's- Graventaage ale in andere plaatsen. De Vereeniging meent, dat er denkelijk iets zou gewonnen zijn wanneer partijen met elk afzonderlijk overlegden, maar tot samen&preking konden komen. Ook zelfs do stedelijke autoriteit is volgens de Vereeniging in dezen niet voortvarend genoeg. Zelfs een aangevraagd officieel onderzoek werd voorhands uitgesteld. Als er tekort is, meent do Vereenigiing, dan kan niemand dat helpen; maar dan kan dat tekort behoorlijk georganiseerd worden gedragen. Nu wordt don een iet3 gegeven, den ander niets. Het tekort wordt op die wijze, voor de slecht bedeelden een ramp. Hoewel concurrenten, helpen de vakgenooten elkander in nood', maar, ii a ar de Vereeniging mededeelt, raakt dit ru ook over. Er zijn bakkers, die reeds hun patentbloem, welke guldens duur der is, hebben moeten opbakken. Toch komen ook dezen nog stop te staan. Verkeer met Engeland. Gistermiddag is de mai'Jboot „Prins Hendrik1" te Vlieringen aangekomen. De boot mocht Zaterdag Engeland niet ver laten. Ook gitsteren is de boot nog eenigen tijd op de Theems opgehouden. Op den heenweg kwamen Vrijdag twee DuiLtsche vliegtuigen tot vlak bij het schóp en na men photo's. Kinderen uit Walenland'. Het transport dér kinderen uit Walen land gaat geregeld zijn gang. De volgen de week wordt wederom etn troepje ver bracht. De kinderen komen slechts in kleine groepjes (hoogstens van 10 tot 12), en dan hog maar om de 14 dagen. Grensincident te Putte (N.-Br. (Officieel): In de pers is medegedeeld, öat bij het te Putte (N.-Br.) voorgevallen grensincident „de soldaten, die dit tooneel bijwoonden, allen vluchten.'1 Dit bericht qs geheel uit de lucht gegre pen, aangezien de eenige aanwezige Ne- Berlandsche soldaten de dubbele post gedurende het voorval op hun post zijn gebleven en aan hun con- Kgnes hebben voldaan. Melk en krachtvoer. Het volgende adres is verzonden aan den minister van landbouw: De raad van advies van melkleveranciers leverende normaal 7000 liter melk per dag jvendt zich tot Uwe Exc. met eerbiedig .verzoek om mededeeling, of door de regee- o$ng dezen winter a)an melkleveranciers krachtvoer tegen bereikbaren prijs be schikbaar kan worden gesteld. Anders zal hij genoodzaakt zijn den melkleveranciers Ie adviseeren hun melkvee zooveel mogelijk te verkoopen en de melkproductie dezen .winter zooveel mogelijk in te krimpen.; Hit in tem eéringi ontslagen deserteurs. Gisteren werden uiit bet interneeringis- kamp te Bengein wederom zeven geïnter- h peril en ontslagen. Zij behoorden tot die manschappen die èen paar weken geleden geïnterneerd Werdön. De anderen waren allen reeds ontsla gen. Ook deze mannen .werden door de com missie tot vrijlating van deserteurs te Ber gen aan k'leeren en eeuig geld geholpen. Opgebrachte visöchers- schepen. Wederom rijn epi aantal visschersche-. I'iep naar Engel; che hay ens opgebracht. Naar au VN. H. Crt." up>t goede bron vernoemt, -is er alle hoop, diat de vissctierij- kwesfóe met Engeland binnenkort op be vredigende wijze geregeld zal worden. Naar de „N. R. Ort." verneemt, heeft ook mr. W. F. Wery. alhier, heit hem aan gebeden professoraat in het Romeinsach Recht" aan de Vlaamscflie universiteit te Gent van de band gewezen. Het vrouwelijk perSoneel van de textiel fabrieken der firma Clos en Leembruggen is Zaterdag in verband met het onlangs gevierde 150-jari(g bestaan der fabrieken een feestdag bereid. Ten getale van onge veer 200 hebben zij een bezoek gebracht aan Den Haag en Scheveningen. Koninklijke besluiten. Bij Kon. besluit is*, a de luitenant-kolonel van den genera- len staf T. F. J. Muller Massfs, hoofd der Hde afaeeling van het departement van oorlog, eervol uit zijn tegenwoordig» be trekking ontheven; 1). benoemd bij den general en staf, tot majoor, hoofd der Ilde afdeehng van het departement van Oorlog, de kapitein E. F. Insinger van dien staf, gedetacheerd bij voornoemd departement; c. in zijnen rang en ouderdom van rang overgeplaatst bij den generalen staf, de ka pitein jhr. W. Rö-ell, van den staf der ar tillerie, adjudant van den minister van Oorlog. Geen subsidie. Men schrijft uit Delft aan „De Tijd": B. en W. steölen den gemeenteraad voor aan de Vereeniging tot oprichting en in standhouding eener R. K. openbare lees zaal geen subsidie te verleenen. Tweede Kamerverkiezing Oosterhout. Te Oosterhout is een vergadering ge houden cLoor den Centr al en Raad vani It. K. Kieisvereenigingen ini het district Oost er hout. Op advies van het hoofdbestuur werd de volgende groslijst opgemaakt: 1. Dr. Mr. van Rijekevorsel, te 's Bosch; 2. M. van Hout, te Helmond; 3. H. Stule- meijer, te Rotterdam; 4. J. v. Rijzewijk, to Tilburg. Woensdag 23 Augustus zal de officieele candidatenlijst worden vastgesteld. R. K. textielarbeiders. Onder voorzitterschap van den heer J. Th. Nijkamp uit Enschede is Zaterdag avond en gisteren te Utrecht een buitenge woon algetmeene vergadering gehouden van den Ned. Roomsch-Katholieken Tex- tielarbeidersbond St. Lambertus. De voorzitter wees in zijn openingswoord op den snellen bloei der organisatie en deelde mede, dat het ledental zich thans tot ongeveer 6300 heeft uitgebreid. De voorgestelde statutenwijzigingen wer den goedgekeurd, waardor een groote verandering an het organisatie leven van den bond wordt gebracht. Aangenomen werd het voorstel van het bondsbestuw om zoo spoedig mogelijk een gesalarieerde aan. to stelK-n ,in nouiatatuv voor administratieve werkzaamheden. Het bondsbestuur zal binnen zeer korten tijd sollicitanten daarvoor oproepen. Na langdurige bespreking werd met al- gemeene stemmen aangenomen een voorstel van het bondsbstuur om een federatie aan te gaan met den bond Unitas, ten gevolge waarvan de in Twente en te Tilburg be staande oud-afdeelingen van Unitas in den bond St. Lambertus .zullen worden opgelost met voorbehoud van de vereischte goed keuringen en machtiging aan het bondsbe stuur om de noodige maatregelen voor uit voering te treffen. De. propagandist van Unitas, de heer A. v. d. Meys te Tilburg, zal door het bondsbestuur van St. Lam bertus worden overgenomen. Medegedeeld .werd nog, dat het honds- bestuur de jeugdorganisatie krachtig ter hand zal nemen. Tegen de verdediging van Ned.-lndië. Men seint uit Weltevreden aan de „Tel.": l>e afdeeling Semarang van de Sarekat Islam, de sociaal-democratische partij een de vereeniging Insulimde hebben het plan opgevat, gezamenlijk een po testmeeting te beleggen tegen de vergadering, die voor Koninginnedag uitgeschreven is ten guurste van de verdediging van Netd-Indië. Ook dr. Tj-jpto Mangoekoesomo is van plan de vergadering te Batavia in de war te sturen. Uit Sofcrabaja seint men aan de „N. R. Crt.": Er is een comité ojvgericht vioor de ver dediging van Indië, dat van. den 31aten dezer ai betoogingen zal houden. De bond van marinematrozen te Soerabaja, uiitge- noodfigd doel uit te maken van het comité, heeft dit geweigerd; de bond heeft in een brief, openbaar gemaakt itn het „Soe.rab. HdM.", geschreven, dat de matrozen in een oorlog slechts gedwongen en tegen wil wi dank zouden vechten. Gemengde berichten. Het gebeurde te Stratum. De bericht gever van „De Tijd" te Stratum schrijft d. d. 19 Aug.: Naar aanleiding van het treurig onge val, dat in deze gemeente heeft plaats ge had, en in verband met de zeer uiteenloo- pende berichten, kunnen wij uit de beste bron en als vermoedelijk het meest met de waarheid overeenkomende, het volgende mededeelen: In den voornacht was door de militaire wacht een Duitscher opgebracht. Deze persoon had een ongunstig uiterlijk. Hij werd door een militair naar de hoofdwacht te Eindhoven geleid. Het duurde lang eer deze militair terugkeerde. In de wacht te Stratum maakte men zich ongerust over zijn lang uitblijven en daarom werd beslo ten, hem tegemoet tegaan. In de Wilhel- minastraat ontmoette men dezen militair in gezelschap van J. van Gestel, H. Göppel en J. Dankelman, welke personen van een gezellige bijeenkomst kwamen en in vroo- Öjke slenofoipg huiswaarts gingen. Men dacht, dat dit gezelschap bestond uit ken nissen van den opgebraehten Duitscher en dat het revanche wilde némen, over de aan houding. Nu moet van Gestel op den schildwacht zijn toegegaan, terwijl hij met zijn hand in den binnenzak greep, waar schijnlijk om hem een sigaar te presen teeren. De schildwacht veronderstelde toen, dat hij zou aangevallen worden met een of ander wapen en uit zelfverdediging en loste hij een schot, dat bedoelde van Gestel onmiddellijk doodde. De getroffene was gehuwd en vader van een kind. Hij stond bekend als een net, oppassend man. Hedenmorgen had onder overgroot© be langstelling de plechtige uitvaart plaats in de parochiekerk te Stratum. Het wordt er niet beter op. Het vori ge jaar werden te Haarlem in. openbare veiling gebracht 2400 parapluies, 700 'wan delstokken en honderden andere voorwer pen, kostbaar en van weinig waarde, alles in het jaar 1914 nagelaten in rijtuigen der II. IJ. S. M. De menschen zijn er niet min der vergeetachtig op geworden: aan het eind dezer maand worden verkocht 280 parapluies en 600 wandelstokken, behalve het noodige goud- en zilverwerk, de klee- dingstukken, gereedschappen, enz. enz. welker eigenaars zich nimmer bij de H. IJ. S. M. hebben aangemeld. Ontvluchte Russen. Vrijdagavond was het er één en Zaterdagmorgen weder twee Russen, die te Maastricht door de mare chaussee naar de hoofdwacht werden ge leid. Zij waren bij Siimpelveld over de grens gekomen. Te Dalen zijn twee Russische krijgsge vangenen aangekomen, die uit een kamp in Duitschland ontvlucht waren. Vrijdag kwamen te Barger drie Russi sche krijgsgevangenen, die uit Duitsch land waren gevlucht. Zij waren over de Eems gezwommen. Naar de „Tel." bericht zijn tot dusver niet minder dan 1500 Russische krijgsge vangenen aangekomen. Wegens den be perkte dienst op Engeland ondervindt het doorzenden der ontvluchte gevangenen op het oogetnblik eenige vertraging. Er zijn in de verschillende doorgangshuizen thans ruim 150 Russen, d:e wachten op scheeps gelegenheid, om naar Engeland te vertrek.- ken. Motorfiet3botsing. Op den Amersfoort- feehen Straatweg onder Bussum kwam Vrijdagavond omstreeks halftien. een mo torfiets, waarop twee personen gezeten waren, in botsing, met een boerenwagen, welke zonder licht onverwacht uit een zijpad den weg opreed. De beide motorrij ders werden ter aarde geslingerd, waarbij de heer Van Veen uit Bussum bewusteloos bleef liggen. Clinge Doorenhos uit Bussum ver leende de eerste hulp en deed beide heeren per auto naar Bussum vervoeren. 1-Iet bleek dat de heer v. V. ernstig y^rwond was aan hoofd en knie, de ander kwam er met een Een oplichter. Te Arasterdam Is doofde politie in een café een jongmensch gearres teerd, die door raiddel van een valschelijk ingevulde cheque ten name van zijn vroegeren patroon, de Amsterdamsche Bank voor f12,900 had opgelicht. Hoewel de oplichting kort ge leden geschiedde, is op hem slechts een be drag van f1400 gevonden. Hy is ter beschik- van de Justitie gesteld. De dief die de vorige week bij den burge meester van Helmond voor ongeveer f800 aan tafelzilver stal, is door de commissaris van politie te Breda gesnapt, toen hij eenige zilveren lepels en vorken bij een goudsmid te koop aanbood. Het is H. G. N. uit Kortryk (België), gepensioneerd O.-I. militair en bij de justitie geen onbekende. In België heeft hij reeds 5 jaar gevangenisstraf onder gaan wegens het maken van valsche munt en in ons land 6 maanden wegens diefstal van zilveren medailles. De dief was nog in het bezit van al het gestolcne en heeft vol ledig bekend. Branden. Tengevolge van het inslaan van den bliksem is de landbouwschuur van van A. de Feyter onder de gemeente Zaam- slag in den nacht van Vrijdag op Zaterdag afgebrand met een voorraad hooi en haver. Drie paarden kwamen in de vlammen om. Te S wal men is Zaterdag de boerderij Beekerhof afgebrand. Verzekering dekt de schade. Zaterdag is de landbouwerswoning van W. Hurkens te Velp (N.-Br.) tot den grond afgebrand. Oorzaak onbekend. Verzekering dekt de schade. Te Hoogcarspel is Zaterdagmiddag de groote boerderij van H. Schipper geheel ver brand. Oorzaak hooibroei. OTerreden. Aan den Oldenzaalsche straat te Enschedé is Zaterdag het 3-jarige doch tertje van B., dat met haar 7-jarige zusje op een stilstaanden wagen speelde, van den wagen gevallen en overreden, toen de "voerman, die de kinderen niet had bemerkt, de paar-, den aanzette. Het meisje was dadelijk dood; haar hoofd werd verbrijzeld. "Warme pap. Een tweejarig kindje in Den Briel trok een bord warme pap van de tafel en kreeg den inhoud over net gezicht borst, met het gevolg, dat het gisternacht is overleden. Een spoorweg-idylle. S. Falkland schrijft in het „Handelsblad": Daar er niets tegen te doen valt, schrijf ik een ingezonden stuk, zooals in Holland tot de normale gewoonten behoort. Omdat ik geen tyd heb „fatsoenlijk" vacan tia te nemen en omdat je geen nieuw jaar wil ingaan zonder jezelf tenminste gesugge reerd te hebben, dat je wat frissche lucht bent gaan happen, ga ik iederen middag, sinds een week, naar Scheveningen, en keer 's avonds met den laatsten trein vap elf uur (31 minuten) naar Amsterdam terug. Wat er gaande is bij de H. IJ. S. M. weet geen sterveling. We zijn het publiek cn ik telkens op tyd in de wachtkamer van het station te 'sGravenhage present en nu reeds een geheele week herhaalt zich hetzelfde verschijnsel. Tegen half twaalf komt een man met een stuk krijt en roept: „De trein naar Amsterdam zalminuten te laat vertrekken." Dinsdag avond was er een vertraging van 25 minuten, Woensdagavond van 35 minuten en gisteren (Donderdagavond) vertrokken w^j een uur tq Iaat uit Den Haag. Wij kwamen dus gister avond om over half twee aan liet Centraal station aan. Geen trams. Geen auto's. Niets. Het Hollandsch publiek wordt blijkens mijn ondervinding van deze week door de H.IJ.S.M. eenigszins als een kudde vee, waarmede geen consideratie gebruikt wordt, in te weinig materiaal verpakt en precies zoo laat naar de plaats van bestemming verzonden als het der H.IJ.S.M. behaagt. Men behoeft geen lste klasse te nemen, omdat men met een 3e klasse kaart toch op het laatste oogenblik lste klasse reist. Men behoeft niet op tijd aanwezig te zijn, omdat de treinen een half uur, drie kwartier of een uur te laat vertrekken. Wie op tijd aanwezig is, is niet wel bij zijn hoofd. Waar deze toestand hecrscht op de lijn tusscheu de twee „provincieplaatsen" Rotter dam en Amsterdam, zal bet op de overige lijnen van de H.IJ.S.M. vermoedelijk nog wel iets gezelliger toegaan. Klaagt men, dan ant woordt de beambte zeer geheimzinnig dingen betreffende den oorlogstoestand. Wij willen allen graag gelooven, hoe ontzettend de H. IJ. S. M. onder den „oorlogstoestand" lijdt, maar het wil er bij enkele achterlijke men schen niet in, dat de treinen in Duitschland een geregelden dienst onderhouden en dat de H. IJ. S. M. een beambte met een stuk krijt salariëert, om het publiek iederen avond mede te deelen, dat de officieele vertreklijst. larie is. De man met het stuk krijt riep gisteren, Donderdagavond, in de wachtkamer te 's Hage eerst, dat de trein 85 minuten te laat zou binnenkomen en toen die 35 minuten om waren, kwam hij nog eens met het stuk krijt en riep, dat het 54 minuten zou worden. Geachte redactie, gelijk ik u in het begin zeide: ik' tracht wat frissche lucht te happen, maar hap meer lucht in de wachtkamers van de H.IJ.S.M. dan in Scheveningen. Wil u zoo beleefd zijh dit geheel nutteloos' stuk bij wijze van bladvulling te plaatsen? Trouwpartij met hindernisseu.In zekere stad op zekeren dag i3 't gebeurd, schrijft de „O. Haarlemsche Ct.": Piet en Kee zouden trouwen. De weder- zydsclie familie was verschenen in feestdos en van de beste voorfiemens bezield. Nadat de inwendige mensch bedacht was oom Tienes verklaarde dat ie zonder hartverster king bij die plechtige dingen zoo'n draaierig gevoel kreeg werd de stoet geformeerd cn trok men naar het stadhuis, 't Was wel geen „mooie dag in Mei", maar de stemming was er niet minder om. Op het stadhuis duurde het wat lang. Er scheen iets niet in den haak. Komp er haast wat!! informeerde oom Tienes schreewerig; hij scheen ondanks de hartversterking toch draaierig te worden. D'r kwam wat. De bruigom. Met een be drukt gezicht. Wat is er gaande? Wil ze niet? Ja „ze" wou wel Maar 't ken niet. Wat niet? Trouwen niet. Waarom niet? 't Briefiede getuigenWe motten morgen terugkommen. Algemeenc verontwaardiging. Wedstrijd in het kwalificeeren der geestelijke vermogens van den man die hun dat koopje leverde. Het baatte echter weinig, en even later stonden zij weer guiten, ongetrouwd. Je snapt zeker wel, aldus oom Tienes, die de vervulling der belofte, welke hem dien ochtend zoo overweldigend uit de provisiekast toelenkte, ongaarne een dag uitgesteld zag Ja, maar wat dan? Wat dan! Wel, niet getrouwd, tóch bruiloft! Dies deden zij en 't smaakte d'r niet minder om, zei oom den volgenden dag, toen ze keusch getrouwd waren en hij nog 'n afzakkertje kwam pakken. Onjuist bericht. In een aan de „Z. Crt." ontleend bericht is gemeld, dat de hulpkom mies Moorslag te 's-Heerenberg door een bende smokkelaars zoodanig mishandeld was, dat hij aan de gevolgen was overleden. Dit bericht is onjuist. Bedoelde kommies is ziek, maar van een aanranding is geen sprake geweest, aldus de „N. E. Ct.'. Verdronken. Een 20-jarig meisje ge raakte Zaterdagavond laat met haar rij wiel aan den Z. W. Buitensingel in Den Haag te water. Eenige personen begaven rich gekleed to water, doch het mocht niet gelukken haar het leven te redden. De dolkter van den gemeeiskrundligen dienst k-on slechts den dood vaststellen. De politie heeft in den afgeloopen nacht aan den Z. W. Buitensingel te 's-Gravenhage het lijk opgehaald van den 45-jarigen J. W., woonachtig aan de Tey- lerstraat. Vermodelijk is de man onder den invloed van sterken drank in het water geraakt. Aan den Hoogen Wal te 's-Graven hage is in den afgeloopen nacht een 50-ja- •rige werkman te water geraakt. Zijn lijk werd door de politie opgehaald. .Vermoed wordt dat hij onder den invloed van sterken drank in het water geraakte. 412e Staatsloterij. Trekking van Maandag 21 Augustus. 3de klasse le lijst. Hooge prijzen? Nr. 3-138 f 5000. Nrs. 2662 8012 ieder f 1500. Nr. 11636 f 1000. •Nrs. 4136 18414 ieder f400. Nrs. 1892 2433 2553 8224 10041 15802 19543 Ieder f 100. Prijzen van f 45.—. 3 7 39 118 194 216 2% 311 329 403 420 468 556 570 623 657 712 781 805 812 825 861 883 894 1037 1038 1061 1160 1268 1276 1398 1406 1549 1629 1630 1671 1808 1810 1822 1823 1861 1905 1934 £132 2137 2143 2152 2175 2269 2299 2374 2377 2432 2472 2480 2515 2624 2699 2701 2833 2847 2865 2879 2888 3023 3026 3073 3118 3178 3208 3216 3425 3452 3478 3503 3606 3619 3640 3641 3749 3818 3809 3961 4042 4046 4051 4004 4119. 4149 4162 4188 4215 4298 4306 4328 4354 4366 4397 4402 4441 4455 4460 4542 4552 4557 4608 4668 4669 4834 4850 4864 4898 4905 4917 4968 5045 5152 5211 5251 5379 5455 5621 5664 5728 5974 5978 6075 6084 6089 6139 6172 6209 6213 6228 6253 6259 6363. 6406 6408 6409 6464 9548 6579 6834 6627 6684 6688 6724 6V27 6*758 6964 7060 7198 71Ï4 7193 7211 7449 7453 7562 7647 7835 7861 8138 8179 8453 8460 8861 8900 9041 9044 9237 9246 9497 9526 9772 9931 10230 10236 10588 10635 10858 10925 11124 11137 11494 11497 11583 11648 11950 12048 12320 12336 12669 12717 12934 12936 13327 13347 13180 13507 13780 13809 13909 14025 14147 14163 14412 14420 .14635 146-13 15002 15010 15140 15216 15691 15730 15981 16075 16419 16472 16688 16790 17050 17113 17237 17309 17530 17554 17767 17923 18292 18329 18547 18661 18836 18970 19241 19278 19475 19558 19757 19760 19992 20019 20293 20324 20755 20810 20952 20956 7219 7265 7290 7516 7529 7537 7693 7722 7725 7971 8016 8019 8205 8297 8301 8505 8577 8723 8911 8919 8982 9125 9155 9157 9306 9348 9354 9529 9561 9655 9972 10049 10150 10293 10345 10358 10645 10685 10714 10969 11051 11068 11161 11207 11431 11512 11522 11541 11654 11724 11785 12055 1213-4 12184 12400 12402 12483 12759 12785 12834 13032 13039 13064 13360 13393 13403 13519 13579 13610 13813 13847 13853 14034 1-4049 14071 14197 14264 14297 14-495 14526 14591 14672 14723 14746 15031 15069 15089 15298 15449 15525 15797 15840 15880 16119 16232 16261 16551 16634 16648 16836 16938 16961 17160 17181 17185 17344 17398 17426 17581 17668 17686 17968 18060 18170 18355 18403 18417 18672 18685 18705 1898-4 19022 19085 19322 19331 19-404 19593 19642 19643 19825 19849 19912 20034 20089 20151 20418 20486 20534 20827 20884 20897 20978 7897 7539 7752 8030 8407 88-43 9013 .9196 9370 9701 10151 10406 10719 11110 11434 11554 11873 12260 12572 12840 13280 13459 13723 13885 14094 1-4326 14610 l 14796 1| 15093 15527 is 15882 1| 16283 I 16668 17004 1 17196 17437 1 17689 18242 18450 18721 1 19125 19462 1 19647 19955 20156 2 20580 2 20906 STADSNIEUWS. GEMEENTEZAKEN. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergadert I) derdag a. s. des namiddags te twee uui Aankcop grond In de gemeente Leiderdorp. en W. deelen den Raad mede, de gemeente dn de gelegenheid is de pen lean teelland, Kad. bekend gemeente L derdorp Sectie A., ter gezamenlijke gi>. te van pjm. 1 H.A., 97 A., 20 cA., a;. koopen voor de som van f 7009, d .i. r f35.000 per H.A. De beide pereeelen zijn gelegen ten den van den Heerensingel nabij de Os- Paardenlaan en de Lusthoflaan, evenlL ten de grens der gemeente, doch in hetf deel te van Leiderdorp, hetwlk na df standkomang der voorgenomen grensw en hebben recht van overpad over de en Paardenlaan tegen betaling, van f s jaars. Aankoop van deze in de onmiddelli fiabijheiü van Leiden gelegen percet komt B. en W., nu dit voor niet al te 1 gen prijs mogelijk ife, alleszins gewens voor, teneinde de bestemming der pen len in handen te hebben. en W. geven den Raad mitsdien overweging: te besluiten tot den aankoop van perseelen kad. bekend onder Sectie A, meente Leiderdorp Nis 50 en 51, ter g< i menlijke oppervlakte van plm. 1 H.A, A., en 20 c.A., voor de som van f 700(1 over te gaan tot de vaststelling' den hierbij overgelegden suppletoiren grootingsstaat, groot met inbegrip van kosten van overdracht f 7236.25. Militaire sportdemonstraties. Zooals reeds eerdei- gemeld, zulleuj 8 en 9 September op Houtrust te '&r venhage demonstraties in lichaams mingen worden gehouden door grr van de verschillende onderdeelen leger. Ook de IVde Infanterie-Brigadel bij deze demonstratie door eetn ploeg 50 man worden vertegenwoordigd. In verband met deze demonstraties gen hedenmorgen op het Schuttersveld vóór-demonstraties aan, diiie Diiui Woensdag en Donderdag zullen wq voortgezet. Onder buiig weer en op een slecht rein voerden de verschillende groepen] volgende programma uit: Gaan en loopen, werpen, evenwiH oefeningen, hindernisloop, staaf- en oefeningen, klimmen. Voor iedere ploeg was drie kwart'-' schikbaar gesteld. Ondanks den betrekkelijk geringi van vooroefening bleken de troepen getraind en maakten- een flinken ini De groep welke de IVe Infanterie-Bri zal vertegenwoordigen, maakt, dunkt zeker kans op een prijs. Heel jammer was het, dat het weer' morgen zoo slecht meewerkte. Van de' van het publiek was dan ook een zeerl ringe belangstelling. De opbrengst, M bate komt van de Nationale Vereer*1 tot steun aan miliciens, zal dan ook daag niet schitterend zijn geweest, schien loopt het de volgende dagen, neer het weer wat meewerkt, wat het 't Was- gisterenmorgen feest in h« sticht „De Voorzienigheid" op de H" B wieerd. Bij de intrede van het huis werd hf> reeds aangenaam verrast door een 1 menverSieTiing. Odk de kapel was smaakvol versierd met levend groen. De weleerw. heeir Snijers zou itn hé i sticht eene plechtige IL Mis opdri Waar Z.eierw. aRa misdienaar zoovelf nen hier den priester aan het altoar gediend, mocht hij heden zelf ails optreden. Zijne oudea-s^ broers en nuf"

Leidsche Courant | 1916 | | pagina 2