Uit de Omgeving. Gemengde berichten. Aanzienlijke diefstallen. Men meldt uit Tilburg aan „De Tijd": De politie is op het spoor gekomen van belangrijke diefstallen ten nadeele van de firma Cool en Co.' kinderwagenfabriek, en G. Mertens, leerhandelaar alhier. Ten nadeele van eerstgenoemde firma zijn groote hoeveel heden gummi-slangen koperen doppen ge stolen, terwijl de heer Mertens van leercn riemen en veters is beroofd. In beide inrich tingen zijn militairen van het 5e reg. infant, ingekwartierd. Men zoekt onder hen de da ders. B(j een twist gedood. Te Tilburg ont stond Woensdagavond omstreeks halfzeven in de Boomstraat, hoek Laagstraat, een twist tusschen een kostbaas en diens commensaal welke zoo hoog liep, dat de kostbaas den com mensaal met een mes een diepe woede in de bor6t toebracht. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse, doch men kon slechts den dood constateeren. Jeugdige zwerfster. Bij de politie te Dieren heeft zich een 11-jarig meisje aange meld, dat, naar haar zeggen, sedert 8 dagen zwervende is en de nachten in de bosschen doorgebracht. Waar zij thuis behoort, wist zij niet te zeggen," waarom de politie pogingen in het werk stelt dat te achterhalen. Zij is tijdelijk aan het politiebureau te Yelp Onder dak gebracht. Do 20.000ste inwoner. Woensdag werd op het bureau van den Burgerlijken stand te Heerlen de 20-duizendate inwoner aange geven. Aan dezen jongen wereldburger zal een ca deau worden aangeboden. Noodlottige vechtpartij. Een buurvrou wenkijfpartij in de Rapenburgerstraat te Am sterdam, welke al eenige dagen hardnekkig gaande was en waarin de politie al had moe ten ingrijpen, heeft een noodlottige wending genomen. Tusschen een zestal jonge mannen die het voor hun familieleden of kennissen op namen, ontstond een hevige vechtpartij, waar- j bij een of mper hunner zich van een mes bediend hebben. De 70-jarige marktkoopman Fles, die een zijner zoons met een mes zag bedreigen, trachtte hem van de vechtenden te scheiden, waarbij hij zelf een diepe wonde aan den hals kreeg. Hevig bloedend stortte de oude man neerin bedenkelijken toestand werd hij naar het Israëlitisch ziekenhuis ver voerd. Verdacht van het toebrengen van de wonde is in hechtenis gesteld de ongeveer 20-jarige S., tegen wien verschillende bezwa rende verklaringen zijn afgelegdhij blijft echter ontkennen. In verband met deze zaak, bevinden zich thans, behalve de vermoedelijke schuldige aan den messteek, in bewaring een jonge man en een 16-jarige knaap, als daders van open lijke pleging van geweld met vereenigde kracht. Vergiftiging. Een zoontje van den heer K. te Heemse (Overijsel) is tengevolge van het eten van vergiftige boschbessen overleden. Verkiezingen en een open brug. Dat de uitslag van de verkiezingen dikwijls van een klein toéval, kan afhangen, is Woensdag weder eens in het district Middelburg ge bleken, waar de rechtsche candidaat met vier stemmen meer werd gekozen. Een vijftal visschers uit Arnemuiden, die te Ylissingen binnenkwamen, werden per auto naar Arne muiden gebracht. Door het openstaan van een brug ontstond een oponthoud, waardoor de kiezers met het slaan van vijf uur wel in het gemeentehuis, doch nog niet in het stem lokaal waren en alzoo niet meer tot de stem bus werden toegelaten. Ware de brug niet open geweest, de .linksche candidaat was ge kozen, want het gold hier vijf linksche kiezers. KiezersQrer. Te Ursem (N.-H.) zijn 172 katholieke kiezers; 165 kwamen op, één was doodziek en zes "zijn in militairen dienst. Onder den trein. De treinpoetger A. D. Mulder te Hengelo, is gistermorgen door een rangeerenden trein overreden en gedood. De machinist Van Huisstede, werkzaam bij den tunnelbouw van het station Bussum, ls door een goederentrein overreden. Per trein naar het ziekenhuis te Hilversum ver voerd, is hij aldaar spoedig overleden. Stakingen. De stakingsactie te Tilburg blij 11 zich steeds uitbreiden. Wel zijn ook aan enkele fabrieken, zooals bij de firma's Arnold en de Rooy de draadwerkers weer aan 't werk gegaan, maar daarentegen is op tal van andere fabrieken bet werk neergelegd. Zoo bij de firma's H. Hommers en Zn. (4), F. Mutsaers Zn. (16), Janssens de Horion (14), S. de Cock en Zn. (7) Janssens v. Buren. Bij laatstgenoemde firma zijn de stakers evenwel, zonder dat zij hun eischen ingewil ligd zagen, weer aan 't werk gegaan. Tengevolge van de staking der draadmakers, 68 in getal, bij de firmaSwagemakers-Bogaerts, wollengarenspinnerij, heeft de firma H. F. C. Enneking haar weverij gedeeltelijk moeten utopzetten. In de Dinsdagavond gehouden vergadering van den fabrikantenbond is besloten, niet tot onderhandeling met de stakers over te gaan alvorens het werk weer is opgevat. En na een Woensdagmorgen gehouden ver gadering is in de fabrieken de bekendmaking aangeplakt, dat de fabrieken op Donderdag 13 Juli a.s. geheel zullen worden stopgezet, indien niet vóór 5 Juli a.s. zich een voldoend aantal draadwerkers zal hebben aangemeld. Het nieuwe huisdier van den prins, Dinsdagmorgen werden een aantal wandéiaars in het Haagsche Bosch verrast door het zien van een heer, die daar wandelde vergezeld vaneen hert, en hun verrassing werd nog grooter toen zij in den heer den Prins der Nederlanden herkenden, die zich van het Huis ten Bosch naar bet gebouw van het Roode Kruis liet vergezellen van dit aardige, blijkbaar zeer aan hem gehechte dier. Het hert liep niet alleen mede tot aan het gebouw op de Prinsescegracht, maar besteeg na den Prins de trappen en bezorgde aan het personeel de allergrootste verbazing, toen het achter zijn meester de bureaux binnenkwam. Een paleisbediende, die per fiets gevolgd ^yas, bracht het dier naar den tuin van het Huis ten Bosch terug. „Ned." Oever-afschniving. Aan den Anna Frisc- polder onder Kamperland, op Noord Beveland, heeft een oever-afschuiving plaats gehad tusscheu de raaien 3« en 5° naast en in den val van 1913. De afstand uit de val bedraagt 180 M., dc lengte is 247.20 M., de grootste diepte 10.4 M. Tragisch. Terwijl de jongste zoon van den arbeider F. Cock, te Dinxperlo, naar Wezel ging om te imformeeren ofbg in het Duitsche leger moest dienen, daar zijn ouders yan Duitsche afkomst waren, ontvingen de ouders bericht, dat hun andere zoon bij Ver- dun is gesneuveld. Verdronken. Gisternamiddag is de li-ja rige A. W. uit de Spanjaardstraat in een slóófc in den Coolpolder te Rotterdam, nabij de van Oosterzeestraat, te water gevallen en verdron ken. Zijn lijk is opgehaald. Te Gennep is gisteren het woonhuis met stal en schuur van den landbouwer J. R. totaal afgebrand. Groote keus. Voor de betrekking van opzichter Dij de reinigingsdienst te Bussum op een salaris van aanvankelijk f1200 hadden zich ruim 250 sollicitanten aangemeld. Be- noend is de heer J. van der Hoek te Leeuwar den. STADSNIEUWS. GEMEENTEZAKEN. Directeur Stedelijke Fabrieken van Gas- en Electriciteit. B. en W. geven den Raad in overweging ter benoeming van een directeur der Ste delijke Fabrieken voor Gas- en Electriciteit een keus' te doen uit het volgende dubbel tal: lo. R. van Ammers, w. i.; 2o. G. A. van Klinkenberg, w. i., respectievelijk ad junct-directeur en ingenieur aan bedoelde fabrieken. Verder stellen zij voor de jaarwedde van den nieuwen directeur vast te-stellen op f 5500, benevens het genot van vrij vuur en licht Secretaris stedelijke Fabrieken van Gas- en Electriciteit. Voorts deelen B. en W. den Raad mede, dat commissarissen der lichtfabrieken tot hun college het verzoek hebben gericht, aan hun commissie een permanenten se cretaris toe te voegen. B. en W. meenen, dat aan dat verzoek behoort te worden voldaan. Voor de vervulling van deze func tie lijkt B. en W. een jurist de meest aan gewezen man. In verband daarmede ie het hun voornemen den commies-redacteur ter gemeente-secretarie, mr. J. II. Draaijer, als secretaris aan commissarissen toe te voe gen. Daardoor zal echter diena werkkring te volhandig worden, tenzij tegelijkertijd een deel van zijn taak aan een nieuwen ambtenaar wordt opgedragen, dien B. en W. den titel van adjunct-commies-redac teur willen geven, h. i. een jong jurist moet zijn en wien een salaris van f 1500 met 3 twee-jaarlijksche verhoogfingen van f 150 dient te worden toegekend. B. ep W. stellen dan ook den Raad voor door het wijzigen der desbetreffende ver ordening hun het aanstellen van een derge lijke ambtenaar mogelijk te maken. Electrïsche bemaling. Berder doen B. en W. den Raad het voor stel om een overeenkomst aan te gaan met het bestuur van den Wassenaarschen pol der onder Leianuiden omtrent electrische bemaling van dien polder. Gedurende' 25 achtereenvolgende jaren zal dan dooj* ge noemd bestuur een jaarlijksche minimum afneming van f 3200 aan stroom moeten worden gegarandeerd. Hiertegenover staat, dat Leiden een ka- hel zal moeten aanleggen die ongeveer f 12,000 kost, maar waaarop te zijner tijd nog meer aansluitingen tot stand kunnen komen. Aanschaffing leermiddelen. Voor de aanschaffing van leeirmiddelen, verlichting enz. der weldra weer in gebruik te nemen school aan de Langebrug vragen B. en W. een crediet van f 2065. Het disti ïbutievraagstuk in onze gemeente. Do Vereend ging v.an den Handeldrijven- dejn- en Industi'ieelen Middenstand voor Leiden en Omstreken en de R.-K. Middeu- standsvereeniging „De Hanze", alhier (hadden gisteravond de Winkeliers- en Handelaren in levensmiddelen in deze ge meente uitgenoodigd tot het bijwonen eener huishoudelijke vergadering, ter be spreking van het distributievraagstuk in onze gemeente. De mededeelingen zullen echter mede tot leiddraad dienen voor de besprekingen van dit onderwerp op het eerstdaags te Utrecht te houden Congres van Midden standers, waar dit vraagstuk ook aan de orde zal worden gesteld. Besloten werd uit beide Middenstands- vereenigingen een commissie te vorinen, die inzake het distributie-vraagstuk in on ze gemeente actief zal zijn. De weleerw. pater C. L. Zuódgeeet ts door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem benoemd tot geest, adviseur van de Volksbond Propaganda-Unae. Bij besdhfikMng van den minister van Binnenlandische Zaken ós benoemd tot as- sstent bij de neus-, keel- en oorheelkunde aatn de universiteit alhier, de heer D. W. G. van Yoorthuijsen, arts, re-serve-offticaer van gezondheid 2e klasse te Rilland. Bij beschikking van den minister van Waterstaat zdjn op verzoek ingetrokken de aanwijzingen als tusschenpersonen in gevolge de Irwalüdii'teiLtstf-et in het eerste district Ledidieu: gemeente Valkenburg van den heer J. A. Charbon; gemeente Zwamrnierdam van den {heer A. J. de Voogd; en is aangewezen in dit rente- district gemeente Valkenburg de heer A. C. de Wilde, gemeentesecretaris. Allhier zijn geslaagd vo-cr het practteeh apothekersexamen eerste gedeelte mej. E. Carpent.ier Alting te Leiden; mej. A. J. Steenhauer te Letlden; mej. W. M. Poeüs te Gorinchem; mej. P. J. Ramaker be Let'tder- dorpi en de heer L. M. Lansberg te Rotter dam. Twee k'leeimakers, die zich schuldig hebben gemaakt aan verduistering van door hen voor het Steuncomité alhier ver vaardigde militair a keedlngstukiken, zijn gisteren "ón Den Haag gearresteerd en naar hier overgebracht. Gisterenmorgen zijn qp de Vialmioten- gracht, hij den verkoop van nieuwe aaad- .appelejh Uveê -vrouwen te .water, geraaktj waardoor 8r "èéh nog een' gulden moest verkiezen. Zij wanen spoedig op het droge gebracht, doch de gulden wae niet te vin den. ALPHEN. Distributie van suiker. De burgemees ter dezer gemeente maakt beikend, dat do minister van Landbouw, Nijverheid en Handel hem Leeft bericht, dat maatrege len getroffen woxden voor eene regelma tige distributie van do aanwezige voorra den suiker. Deze maatregelen zijn echter geen uitvloeisel van de vrees, dat er in hot land to weinig suiker zou zijn. Do overtuiging bestaat n.l. dlat bij doelmatige ■distributie de vooxraad in de tweede hand met die van de eeu^ste hand meer dan vol doende zal zijn. Vasthouding van suiker of ophooping van grootere voon-aderi dan nood.ig zijn, iis volkomen Overbodig en zal in elk geval voor dengene die daartoe ovrgaat, zeer nadeelige gevolgen hebben. Klachten omtrent vasthouding of ophoo ping kunnen ter gemeentesecretarie wor den iixgebracht. Verdronken. Hedenmorgen tijdens het melken is de 19-jarige A., wonende in wijk Hoorn waarschijnlijk door een toeval te water geraakt en jammerlijk verdronken. Pogingen aangewend door den ontboden geneesheer om te trachten de levensgeesten weer op te wekken, mochten niet meer baten. BODEGRAVEN. Vrijwillige landstorm. Bij beschikking van den minister van Oorlog as de 2e luit en an t-commandan t der 1 anidsitcirm-af-» dealing „Bodegraven" H. G. Valkema Blouw in positie gelijkgesteld met den rang van le-loiótenamt. BOSKOOP. Rijkstuinbouwwinterschool. De aan melding voor het toelatingsexamen tot de Rijkstuinbouwwinterschool alhier, moet geschieden vóór of Uiterlijk op 5 Septem ber 1916. KATWIJK. H. M. de Koningin. N-aar wij -vernemen zullen de militairen alhier in kantenn-ement geen wacht behoe ven te betrekken voor de villa waar H. M. Ha-ar intrek zal nemen. Overdag zal in het geheel geen wacht geplaatst worden, terwijl deze des nachts zal betrokken wór den door een tweetal marechaussees. Gemeenteraad. Nadat een gelijklui dend voorstel in de vorige vergadering was verworpen, heeft de gemeenteraad beslo ten den gasprijs met 1 cent per M3 te ver- hoogen en te brengen op 9£ cent per M3. Een uitvoeriger verslag zullen wij in ons blad van morgen plaatsen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwvereeniging. In verband met den gedeeltelijken uitvoer van vroege aardappelen hield de- Tuinbouwver. Kat wijk en O gisteravond! een vergadering in de Roskam. Een zeer lang» discussie had er pjlaats n-aar aanleiding van het door. den minister bepatauTe percentage aardappelen, dat voor het binnenland bestemd moet blijven. Algemeen is men van oordeel, gezien sta tistieken van vorige jaren, dat dit percen tage veel te hoog is. Men vreesde zoon sterke daling der prijzen dooi*'oen groeten aanvoer, dat dit door de Ixooge prijzen van het buitenland toch nuet goed te maken is. Verschillende regeringen worden getroffen aangaande de gemiddelde prijsbetaling aan de tuin ders. Het bestuur diangt er op aan, dat het gedeelte bestemd voor hef binnenland vooral aan een zeer mooóe sorteering zal voldoen - Ook zal zooveel mogelijk de beste qualiteöt hiervoor afgezonderd worden. Het bestuur meent ook, dat de regeling lang niet in orde is, doch men zal zich er bij moeten neerleggen. LISSE. Goedkoope rijst. De commissie ter ver krijging vah goedkoope lewnsmfdde-len deelde ons mede, dat misschien morgen reeds go-edkoopere rijst zal arriveeren, waarvoor ook bons zullen worden ver strekt. Processie. Een tachtigtal mannen en jongelingen, bijna allen Vodkabcaiders, zijn gisteren in processie ojigeürokkém naar Noordwijk, ter vex*eexóng van dien H. Je roen. Om vier uur vertiok men reeds van -af het bofndsgdbouw om te- 6 uur te Noord- wijk te arriveeren:, waar op dat uur een H. Mis werd opgedragen voor de pelgrims door een prof. van het Seminarie Hage- veld. Allen naderden ter H. Tafel. Na rich hierna bij de heeren Salman en Jonkheer te hebben ontnuchterd, begaf de stoet rich naar de martelplaats, waar de professor het teven, lijden en den nöemvollen mar teldood van den H. Jeroen in gloedvolle taal schilderde en allen met klem aan spoorde zijn voorbeeld na ,te volgen en steeds en altijd en overal voor zijn geloof uit te komen. Te twiaalf uur arriveerden we weea- te Lisse terug. Loonsverhoogïng. Enkele bloemistpa- trcoms alhier hebben, naar wij uit zeer vertrouwbare bron vernemen, reeds een beduidende loonsveuhooging ingevoerd naai1 aanleiding van de actie der organi saties. Dit is een mooi verschijnsel en doet venvachten dat spoedig meerderen zulten, volgen. Do Hanze. De R. K. Middmstandsver-. eeniigiing hield gDsteravond in café „de "Nachtegaal" een vergadering. Mededeeling werd gedaan dat te Haaxdem its opgericht een „Bureau voor Miiddonstandszakenj" welk doel door den vooratter werd uit eengezet. Besloten weird tot toetreding. De heer Weber bracht verslag uiit vaal de ge houden Centrale Raadsvergadering. De hfeer S. N. Berkhout bracht verslag uit van de Debafiirig-cluib. Hierna-werd tot be- ötuursMd gekozen de teer S. N. Berkhout. Besloten werd hef 1ste lustrum niet onge merkt voorbij te doen gaan en een feest- te prgianiseeren^ waarop ook ong-e vrouwen tegenwoordig kunnen zijn. Een commissie bestaande uit de heeren Sut herland, Beelen, Reeuwijk, Zandvliet en Webers zullen de voorbereidende werk zaamheden verrichten. Tot afgevaardigde naar den Centralen.Raad werd benoemd de weleerw. advseur, terwijl ook de voorzat ter die vergadering zal betzoekem en zoo moedig de afldeeüing vertegenwoordigen, en tot plaatsvervanger de heer Webers en mej. Hansen. Rijkstuinbouwwinterschool. De aan melding voor 'het toelatingsexamen tot de R ijtosfua nbouwwinterschoo 1 alhier, moot geschieden vóór of uiterlijk: op 8 Oef. 1916. OECSTGEEST. Gemeenteraad. Voorzatter de heer J. G. M. van Gi'iiet- huijsen, burgemeester. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergade ring, waarmia de niotulen worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Mededeeling wordt gedaan van die vol gende ingekomen, stukken: Proces-verbaal van kasopname op 23 Juri; boeken en kas werden volkomen in orde bevonden. Mxssiive van den commissaris der Ro- ntngm, dat tot leden van de Geaondheds- miiisrie te Katwijlk rijn benoemd de heeren Zenf en Van Praag. Verder deelt de voorzitter meden, dat door hem is bijgewoond de vergade ring van kleine stedelijke en plattelands gemeenten. Op deze vergadering is met groote meerderheid van stemmen besloten tot ontbenddng der vereeniging en haar op te losisen in de reeds bestaande vereemi- gjing van groote gemeenten. Nog ós ingekomen: Ben dankbetuiging van de gemeente»- wieikldeden voor de hun toegekende duurte toeslag. Een adres van den directeur der N. V. Bouwgrcaidiexplodtatiie „Prins Hendrik", den heer H. W. Rübenkamp, waarin de medewerking van den i*aad wordt ge vraagd -inzake het leggen van buizen en ikabeils, demping van een sloot en overne men van een straat. De voorzitter "stelt voor hef adres in handen te stelten can B. en W. ter fine van praeadvles. De teer B a kik e r vraagt of er geen (haast bij het adres is en of door het in ba/niden te 6 tellen van B. en W. geen schade aan de plannen gedaan zullen worden. De voorzitter antwoordt, dat er bij elk adres haast is; evenwel meent hij dat B. en W. deze zaak nauwkeurig moeten «verwegen om er den raad advies over uit te brengen. Overeenkomstig het voorstel van den voorzitter wordt litema beirioten. Aan de orde is hierna de benoeming van eexx onderwijzer aan de O. L. S. aan den Morschweg. De voorzitter deelt mede, daf er 19 sollicitaties zijn ingekomen. B. en W. hefb- ben de volgende voordracht opgemaakt: 1. L. Bx-usse, Den Haag; 2. C. F. van Dolder, Aarlanderveen; 3. H. A. Born, Den Haag. Ten einde den leden smeer 'inlichtingen betreffende deze sdlicofanten te geven, woi'dt 4n geheime zitting gegaan. Na hex-opening dei* openbare vergade ring wo x*d t benoemd na. 2 der voordracht, de heer C. F. van Dolder te Aarlander veen met 10 stemmen. De heer L. Brosse verkreeg 1 stem. Hierna komt in behandeling de hei*zie- ring van het contract met het Kerkbestuur betreffende het begraven van lijken. De gemeente heeft op de begraafplaats een lijkenhuisje staan, dat jn zeer slechten toestand verkeert en be,t kerkbestuur in den weg staat. Het kerkbestuur stelt nu voor voor haar rekening een geheel nieuw huisje te bouwen en haar te machtigen het oude huisje af te breken en de afbraak te behouden. De gemeente zal van het lijken huis gebruik mogen maken, terwijl een ge deelte van de begraafplaats aan de ge meente in gebruik zal worden gegeven voor het begraven van vreemde lijken. Als recogatie. vraagt het kerkbestuur f 25, ter wijl vroeger werd betaald f 20. Het voorsteil wordt met -algemeene stem men aangenomen en het nieuwe contract -aangegaan voor den tijd van 10 jaar, In gaande 1 Juli 1916. De voorzitter biedt hierna aan de gemeenterékenóng over 1915; de rekening zal nagezien worden do«or de heeren Lub- be, Bakker en Breedijk. Aan de orde komt hierna het voorstel tot bet wederom huren, van de woning voox dein hoofdonderwijzer van de school aan de Leidsche Buurt, den heer De Jong. De eigen aai*, de beer De Rooij, wil het huls wederom verhuren, maar thans voor f 400, terwijl totnogtoe f 360 werd betaald. De heer Boon vraagt of het huls zoo veel waarde heeft. De voorzatter antwoordt, dat het hui© er naast "gelegen ook dezeif.de huur waarde heeft. Met algemeen e stemmen wordt hierna besloten het huls wederom voor 10 jaar in te huren. Aan'""Se" ord'e is hierna de bespreking over de levensmdddelentvooxriening. De voorzitter deelt het voiligeinide mede, hetgeen door hem gedaan is in ver- band met den a'ardappelennood. Op 10 Juni zijn door den burgemeester aan de regeering aardappelen aan gevraagd, waarop 15 Juni werd geant woord, dat er wel aar"da\pelen waren, maar dat men niet wist, "wanneer ze ver zenden konden worden. Door den burge meester is Merop telegrafisch rijst aan gevraagd, die. Dinsdag is aangekomen; de distributie z-al zoo spoedig mógelijk ter hand genomen worden. De voorzitter zegt, dat gezegd wordt, dat de burgemeester van Oeg-st- geest niets doet inzake de levensmiidde'en- voorziening. Op grond, dat het hier eien zoo belangrijke zaak geldt, acht Bpr. het gewen sell t dieze zaak in het openbaar te behandelen. Veixter zegt de voorzatter, dat hij zorg heeft gedragen, vooa* de distributie van regeeringsvaikens, boonen, vet, brood, peulvruchten, enz. Meerdere mededeeJiiln- gen zal de voorzitter doen in geheime M- ting. Bij de rondvraag vraagt de heer Boon hoe het 6taat met het adres van dm Wexkmansbond! inzake de verschaffing .van brandstoffen. De voorzitter antwoordt, dat hij een bespreking heeft gehad met het hé- stuur van den bond, maar dat nog met tot een bepaalde besócssing is gekomen. Hierna wordt de openbare veirgaderimg gesloten. VOORSCHOTEN. Nette Lieden! Toen de Zeereerw. heer Pastoor J. S. van Buchem gisteimoigen het Allerheiligste naar een zieke bracht, werd Zijneerw. bij een in aanbouw zijnde villa door eenige vreemde, werklieden uitge jouwd. Bij zijn terugkeer naai- de pastorie bracht de pastoor dezen helden! een be zoek op het werk om hen het onbehoorlijke van huix gedrag onder de oogen te brengen. Zulk een tegenbezoek hadden deze heeren blijkbaar niet venvacht. WARMOND. Gemeenteraad. De Raad dezca* ge meen tie veagadert .op Dinsdag 4 Juli a.s. des v.m. '10.30 uur. Schietwedstrijd. Wie zou onzen poli tiemannen niet gunnen, dat hun stx-exig- eischend leven nu en dan eens wordt opge- vroolijkt door 'n feest van collegiaal, "en jo lig samenzijn? En dat biedt hun de jaax-lijk- sche wedstrijd in revolverschieten, uitge- schx-even door de politieschiet-vereeniging „Wilhelmina", waarbij de veldwachters van alle omringende dorpen zijn aangeslo ten. Hotel „Waimonderhek" was gisteren de wel uitgezochte plaats voor feestviering. De Bux-gemeester van Warmond, de Edel Achtbare heer A. J. Schölvinck opende als eere-voorzitter met een hartelijken toe spraak den wedstrijd en loste het eerste schot. Met opgewektheid werden alle se ries afgewerkt. De prijswinnaars waren in volgorde de heeren: G. J. W. Dordland, ,C. Posthumes, IJtsma, J. Steenvoort, J. Went, B. Kaas, R. v. d. Werf.-M. Gooi, C. Boon, B. Steekers, S. W. v. Noort, D._ de Koning, F. Flugt, B. T. "Kipp. In den wedstrijd van donateurs verwierven de prijzen de heeren L. v. Lommei en J. Moe- fijn, beiden uit 's-Gravenhage. Daarna had plaats de uitreiking der prijzen: deugdzame huishoudelijk-luxe za ken. Aan het toen volgend diner werd alle eer gedaan. De heer Gooi, hoofdinspecteur van politie en voorzitter van de vereeniging toaste op de uitstekende verstandhouding tusschen bui-gerij en politie in dit distrïct.i Een blijk daarvan was weer de collectie waardevolle px-ijzen, die door de burgerij waren geschonken. Na tafel ontbrandde door de vroolijke muziek van den heer Hoogervorst en gulle tractaties van dona teurs, de ware fuifgeest, door niet de min ste wanklank vei-stoord ZOETERMEER—ZEGWAART. Hoog bezoek. De commies air i-s dea* Keu ringen in Zuid-Hoilland, baron Sweerts de Latadaa Wyborglh, bracht heclan, vetTigeizeil.d1 wan mi'. Vaai dier Hoop», commies ter px-o- vincaaile griffie, een ambtelijk bezoek aan de gemeeaiteai Zoeteumeer en Zegwaiart. ZOETERWOUDE (Kooge Rijndijk). Goedkcope levensmiddelen. Alhiier werd gisterenavond an het café „Ik lieer cmoig'1' op initiatief van de teen-en C. B. vaai der Zeeuw, L. Bosman en J. v. d. Hoevem (thans bestuur) en eenige andere heeren een vex-gadering helegd, toegankelijk voor alle bellangste!lendein, met hef doel pogin gen aan te wend-en tot het verkrijgen van goedkoope levensmiddelen en brandstof fen. De heer J. v. d. Ho-oven opende de ver gadering, s.pirak zijn voidoenvng rit over clo zoo groote opkomst, zeikier wei een tee- kern van groote- belangstelling, hoopte, dat uit de vergadering - stemmen op zulten gaan om de gevoelens te hooren. H:i2TVian werd goed gebruik gemaakt. Besloten werd' na eencge discussie met al gemeen e stemmen, dat het bestuur* zich ini •verbinding zou stell-en met den burge meester ter verkrijging van bet bovenge noemde in deze zoo drukkende tijden vooi* arbeider en kleine middenstanders. Vanwege de vele advertentiën moeten meerdere berichten tot een volgend nummer worden uitgesteld. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Gehuwd: L. J. F. van Gdls jm. en J. van der Tuin jd. W. Lancel jm. en J. van der Kaaij jd. P. C. Hunteman jm. en J. van Rijn jd. W. Groenewegen jm. en S. W. Sierag jd. W. C. van der Mark jm. en C. G. Favier jd. G. 11. Laagland w. en J. F. J. Rosier jd. G. Neuteboom jm. en A. F. Prevoo jd. H. Blansjaar w. en J. Mieremet w. J. de Rijk jm. en J. Florisson jd. F. Houthoff jm. en B. H. van der Nat jd. Marktberichten. LEIDEN, 30 Junil Veemarkt: Aangevoerd 00 paarden f 000 a f 000, 0 Veulens f 000 a f 0 24 stieren f 150 a f 635, 117 kalf- en melk koeien f230 a f475, per kilo f a 21 varekoeien f185 a f425, 84 vette ossen en koeien f260 a f550, per kilo f 1,05 a f 1.40, graskalveren faf42 kalveren (vette) f 45 a f 150, per kilo f 1,10 a f 1,60,103 kalveren (nuchtere) f 8,a f 20,60 schapen (vette) f34 a f50, per kilo f0,70af0,S0, 0—schapen (weide) faf00.275varkens (magere), f20 a f55, per kilo f0,a f0,442 biggen f 8,a f14,14 bokken of geiten f5 af 14. 404 Lammexen f16 a f23. Ter markt aangevoerd: 246Runderen; 145 Kalveren; 60 Schapen en 0 lam. Kaas. Aangevoerd 127 partijen. Besteed werd voor: lcsoort Goudsche kaas van f51,— tot f52,60, 2e soort Goudsche kaas van f49, tot f50,le soort Leidsche kaas van f46, tot f49,2e sooit Leidsche kaas f 42,tot f45,Alles per 50 K.G. Aan de stadswaag gewogen159 partijen, 1054 stuks kaas, wegende 55337 Kg. Handel voor Goudsche kaas zeer vlug. p Leidsche matij*.

Leidsche Courant | 1916 | | pagina 2