OFFICIEELE KERKLIJST S)c Ceictaclte 0owtatvt )erde Blad. VAN EOS E2! ES25 EE® ££23 E2ê! iterdag 18 Maart 1916 ZONDAG VAN DE VASTEN. tden I. brief van den heiligen Paulus Thessaflonicensen IV, 1—7. ders! wij bidden en vermanen u in eere Jezus, dat, .gelijk gij van ons hebt, boe gij behoort te wandelen God te behagen, gij ook alzoo wan- pdat gij meer en meer moogt voor- i Want gij weet, hoedanige beve- gegeven heb door den Heere Jezus, lit ós de wil Gods:, dat gij heCig zijt, ithoudt van ontucht. Dat een ieder wete, zijn «lichaam 'te bezitten in id en eer; iniet in drift van begeer- I, gelijk de Heidenen doem, die God amen. Dat niemand zijnein broeder kke, of bedraege in eenigen handed, Heor lis een wreeker van al deze gelijk wij 'u voorzegd en betuigd Want God 'heeft ons niet geroepen Iiiverheid, maar tot heiligheid. Door Ihristus, onzen Heer. n|ie uit den H. Matïheus XVII 1—9. ai tijd nam Jezus met zich Petrus bus, en Joannes, zijnen broeder, en ien op eenen hoogen berg alleen, unne tegenwoordigheid veranderde gedaante. Zijn aangezicht blonk le zon, en zijne 'kleederen werden jk sneeuw. En ziet, Hem versc-he- zes en Eli as, met Hem sprekende, elrus splrak aldus tot Jezus: Heer, oed voor óns hier te zijn: laat ons ten maken, eene voor U, éene voor in eene voor Elias. Terwijl hij nog overschaduwde lien eene heldere li. daar kwam eene istem uit dei^ dit is mijn beminde Zoon, 'ik mijd; behagen genomen heb: taar Hem. De Discipelen, dit hoo- fielan op hun aangezicht, en waren lesd.' Doch Jezus, nabijkomende., en atCn.^öï'zeKiè: «staat op, en iet. En hunne oogen opheffende, niemand dan Jezus ableem. En als lerg afgingen, gebood hun Jezus, i: geeft dit visioen aam niemand voor dat de Zoon des Menschen dood zal verrezen zijm. ring van het Epistel. ischheid, de deugd, waardoor dp lusten beteugeld worden, is een inste sieraden van den mensch. deze engelachtige deugd bezitten, door haar een schoonheid, nooit i, etjn schoonheid, bewondering end van een ieder, zelfs van hen if zijn om rein en zuiver ito leven? leerlij ke lofspraken op de zuiver- ft Hij den menschen duidelijk ken- imaaktj, hoe dierbaar Hem deze ,0, hoe schoon, aldus in het r Wijsheid, is een kuisch ge- den glans der deugd. Onste-rfe- jn aandenken bij God en de men- in in liet boek der Spreuken: „Wie theid des harten bemint, heeft den tot vriend". De beoefening der eid, overeenkomstig den levens- dan ook een strenge plicht, in e en negende gebod klaar uitge- lessalonicensers tot het vervullep J n plicht aan te sporen, ziehier, wat g tel Paul us beoogde met dit gedeelte brief, aan hen gericht. Vroeger bun reeds, in naam van Jezus verschillende geboden ter onder- voorgeschreven, hij had hun aan een levensregel, ook wat betrof tenen van de deugd van zuiver - bidt en smeekt hij hen, wederom van Jezus Christus, dat zij dan loven daarnaar zullen vormen, door een gestadig toenemen in mcer en meer aan God te beha- zoo zegt hij, is immers de wil uwe heiliging. Het is Gods wil, 'fin en zuirver leeft, dat gij u ont- "1 ontucht, dat gij uw lichaam be ll, in heiligheid en eerbaarheid enen, die God niet kennen, zij 'Un driften en zinnelijke lusten. e in God gelooft, hij zal zijn zin- ïatuur bedwingen, wetend dat 15 van hem verlangt, derhalve rein in pw gedachten, gorden, in uw daden. Weest '•g in uw opslagen opdat geen 'corte, in uw ziel andringe „Dat fijnen broeder in deze zaak be-. volgens de H. Hierony- anderen beteekenit: doet nie- !oht. aan door zonde van on- ld. Zoo gij u aan onreine zonden dan veracht gij, nieit een mensch, IJ. die u geroepen heeft tot hai- °d die geen ontuchtige erfdeel zal 1 ^'in Rijk; liet lot der ontuchtïgen "ds afgrond die van vuur en ^dt", de hel. *'i dus „vrienden des Konings" ^an God zijn, dan is daan-oor slechts één zaak noodig. En die is noch talent of rijkdom noch hooge afkomst of aardsche roem, maar dit eene: zuiver heid van leven. Die reinheid te bewaren zal ons dikwijls moeilijk vallen; „er is geen zwaarder strijd dan die om de kuisch heid" zegt do H. Augustinus. Maar God is getrouw. Hij zal niet toelaiien dat wij boven onze krachten bekoord worden. Bo vendien, zoo wij in Zijnen Naam strijden zal- Hij ons met Zijn almachtige hulp bij staan, en door zijn goddelijke genade ge steund, zullen wij ook wat betreft het on derhouden van het gebod der reinheid, de waarheid ondervinden van Christus' Woord: „Mijn juk is zoet en mijn last is licht." TH. A. VIS, „Hageveld" .Voorhout. 'R. K. Priester. Verklaring van het Evangelie. Waren wij verleden Zondag getuige van de diepe vernedering van den goddelijken Zaligmaker, Die 'toeliet, dat Hij door Zijn <aar^vijand den duivel werd bekoord: vandaag mogen wij genieten van het verrukkelijk schouwspel van Jezus' ver- ■heerhjkinigj Voor -drie Zijner apostelen, ongetwijfeld de meest ijverigen en vurigen onder hen, had Jezus het onwaardeerbare voorrecht weggelegd, dat zij reeds bij hun leven mochten zien een afstraling van den glans der Godheid, waarin Hij in alle eeuwigheid schittert bij God Zijnen Vader. Juist deze drie apostelen koos de goddelij ke Zaligmalkdr hiertoe, omdat ditzelfde drietal weldra ook getuige zou mpeten zijn van Jezus' diepe vernedering en han gen doodsstrijd in den hof van Olijven. 'Om hen tegen die naderende beproev.ng te sterken, wil Jezus hen nu voor et c oogenblik laten aanschouwen Zijn god delijke heerlijkheid. Deze .indrukwekkende gebeurtenis had plaats op den Thabor, een berg van 562. M. hoogte, gelegen in Galilea omstreeks 2 uren ten oosten van Nazareth. Wij lezen bij de evangelisten, dat Jezus dikwijls na volbrachten dagtaak een berg beklom, om -daar ie gaaii uiaueu^ "soms rmrr-getT7TrHi- nacht door. Met datzelfde doel had Jezus ook nu met Zijn drie apostelen den Ti la bor bestegen (Luxas IX, 28) Terwijl nu de leerlingen met hun Meester in gebed lagen verzonken, werd op eens het nach telijk duister verbroken door een schitte rend JiichS, var! «ongekenden bovenaard- schen glans. Buiten zich zeiven van ver rukking en sprakeloos van verbazing za gen de apostelen hun Meester te midden van dien lichtgloed van de aarde opgehe ven-7 Zijn aangezicht schitterend ais de zon, Zijn kleederen blinkend blank als verschgèvallen sneeuw. En als zij val eer bied en heilig ontzag opzien, naar de lichtende gestalte van hun geliefden Meester, dan zien .zij opeens naast Hem verschijnen in dienzelfden lichtgloed twee mannen, welke zij herkennen als den grooten wetgeyer Mozes, en den groot sten.en heiligsten der oude profeten Elias, beiden als de vertegenwoordigers van het Oude Verbond. Met beide mannen gaat Jezus nu in gesprek; maar tot hun niet ge- .ringe verbazing liooren de apostelen, dat zij spreken „over Zijn uitgang, dien Hij zou voleinden te Jeruzalem" (Luc. IX, 31) d. w. z. over Jezus' naderend lijden en •sterven. In den overvloed hunner vreugde en geluk letten zij niet op dat droeve onder houd, maar zien alleen naar het heerlijke schouwspel, hetwelk zich, voor hun oogen vertoont'. Petrüs kan dat gevoel van ge luk en vreugde niet langer onderdrukken, maar roept in vervoering uit:. Heer, het is „ons goed hier te zijn." Die voorsmaak der hemelsche vreugde heeft hem zoo 'overweldigd, dat hij wel. altijd op die igéaegÉKide pkik'wiil b$jven; en daar'om stelt hij aan Jezus voor, om daar voor altijd hun verblijfplaats te vestigen. Doch terwijl hij nog sprak, werd het heilig drietal aan de oogen der apostelen ont trokken door een schitterende wolk, die zich tusschen hen plaatste en waaruit met machtig geluid hun toeklonken de woor den: Deze is Mijn welbeminde Zoon, in Wien Ik Mijn welbehagen heb: luistert naar Hem". Verblind door dien goddelij ken luister, overweldigd door de machti ge stem van God den Vader, vallen de apostelen sidderend van heilige vreeze met hun aangezicht ter aarde. Doch weldra werden zij uit hun verblinding opgewekt door de zachte, teedera stem van hun Meester, Die terwijl Hij hen aanraakte hen vriendelijk toespreekt: „Staat op en vreest niet." En wanneer de apostelen dan hun oogen opheffen, ontwaren zij tot hun gróote teleurstelling en droefheid dat het heerlijke, goddelijke tafereel van zooeven is verdwenen, en dat zij weer al leen zijn met Jezus in het sombere berg land, in den donkeren nacht. Doch hun hart is nog vol van hetgeen-zij heb ben mogen aanschouwen: en met Je zus den berg afdalende, spreken zij er nog met Hem. over, vol geestdrift en ziele- vreugde. Maar Jezus gebood hun met na druk, dat zij er met niemand over moch ten spreken, totdat Hij, de Menschenzoon, "in heerlijkheid uit Zijn graf zou zijn verrezen. Daardoor toch wilde Jezus, vooreerst Zijn drie bevoorrechte aposte len leeren, dat zij ook na deze groot© gunst nedrig moesten blijven. En vetrivolgens wildo Jezus daarmede voorkomen, dat er ten Zijnen gunste een beweging zou ont staan onder het volk, wanneer het zou vernemen, wat er met Hem was ge schied op* den berg. Na Zijn verrijzenis zou dit gevaar geheel zijn geweken, ter wijl dan bovendien het verhaal van Je zus' verheerlijking op den Thabor bijdra gen zou tofl versterking van het geloof der menigte in Christus' Godheid. Wilde de H. Kerk verleden Zondag door die beschouwing van Jezhisi' ^vernedering ons leeren de noodzakelijkheid van boete en versterving, vandaag wijst zij ons. in Jezus' verheerlijking op het loon, hetwelk ons wacht^ wanneer wij onze Verlosser hebben nagevolgd in Zijn zelfverlooche ning. en lijden. Want alleen dan zullen wij eenmaal waardig zijn den verheer lijkten Christus te aanschouwen in den hemel, naar het woord van den H. Paulus: „Wij moeten lijden met Christus, om met Hem verheerlijkt te worden." (Rom. VIII, 17. CHR. S. DESSING, Heilo, Kapelaan. KERKBERICHTEN. «4MRLANDERVEEN. Parochie van de H.H. Apostelen Petrus en Paulu3. Zondag: de H.H. Missen om 7.30 en 10. uur. In de week H. Mis om 8 uur, waarna Kruisweg, behalve Vrijdag, dan plech tige Kruisweg 's avonds 7 uur. Donderdag: 8 uur gezongen H. Mis iter eere ALLerlr. Sacrament. Zaterdag: na de H. Mis en 's middags van 5 uur af gelegenheid om te biechten. ALPHEN. Parochie van den H. Bonifaciuë. Zondag: Feestdag van den. H. Joseph'. - VU morsft fKaoen 10 uur Hoogmis; 130 uur Catechismus; 2.30 uur Vespers met Rozenhoedje; 4.30 uur Conferentie van het Juvenaat. 7 uur Lof met lijdensmeditatie. De geheele week de H. H. Missen 7 uur, 7 uur (Kapel); 8.15 uur! Woensdag: 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph met- Rozenhoedje. Vrijdag: na de H. Mis yan 8:15 uur, oefe ning van den H. Kruisweg. 45 uur biechthooren. Zaterdag: Feest van Maria Boodschap: 9 uur gezongen H. Mis; 7 uur Lof met Rozenhoedje. BODEGRAVEN. Parochie van den H. Wiliibrordus. Zondag: 7 en 10 uur H.H. Missen; 7 uui Lof en meditatie. Maandag: 7.30 uur H. Mis. 7 uur Lot tere ere van den H. Jozef. 'Dinsdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Woensdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Donderdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Vrijdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. 7 uur Oefening v. d. H. Kruisweg. Zaterdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Van 4 uur gelegenheid om te biechten. 7 uur Lof ter eere van de Alderh. Maagd. Eiken ochtend 6.15 uur uitreiking der H. Communie. Eiken avond 7 uur Rozenhoedje om door de voorspraak van Maria den vrede van God af te smeeken. BOSKOOP. Parochie van den H. Joanne9 de Dooper. Zondag: H. Mis te 7.30 en 10 uur Hoog mis. Geen Vespers. Te 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef, waaronder Meditatie. Deze week Catechismus volgens ge woonte. Woensdag: des avonds te 7 uur Lof ter eere H. Jozef en oefening van den H. Kruisweg. Vrijdag: te 8.15 uur gezongen H. Mis. Zaterdag: gèleigenheid om te biechten vanaf 3.30 en des avonds rte 7 uur Lof met Rozenhoedje. Op de gewone dagen der week de 11 H. Missen te 7 en 8.15 uur. HAZERSWOUDE. Parochie van de H.H. Engelbewaarders. Zondag: 7 uur H. Communie; 7.30 uur H. Mis; 10 uur Hoogmis; 1 uur Catechismus; 2 uur Lijdensmeditatie en Lof .ter eere v. d. II. Joseph. Dagelijks wordt om 7.15 uur de H. Com munie uitgereikt. Woensdag: 8 uur gez. I-I. Mis voor 't vee en de vruchten der aarde, 's Avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Zaterdag: feestdag van Maria Boodschap, dag van devotie; 8 uur gez. ff. Mis. Biechthooren, van 1012 en-ina den mid dag van 4—9 uur. HAZERSWOUDE. Parochie van den H. Michaël. Zondag: 0.30 u. uitreiking der II. Comj munie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Lof en meditatie. Maandag: bij de Z.Ew. Zusters 7.30 uur H. Mis. 11.30 uur Catechismus. Dinsdag: 8.15 uur H. Mis; 11.30 Catech. Woensdag: '8.15 uur H. Mis; 11.30 Catech. Onthoudingsdag. Donderdag: 8.15 uu? gezongen H. Mis tot afwering van ziekte onder het vee. 9 en 11.30 uur Catechismus. Vrijdag: 8.15 uur H. Mis; onthoudingsdag. 3.304.30 uur Catechismus. Zaterdag.: feestdag van O. L. Vr. Bood schap, geen verplichting van Mishooren. 7 uur H. Mis en de gezongen H. Mis te 8.30 uur. 's Namiddags gelegenheid om te biech ten van 48 uur. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Parochie van den H. Bernardus. Zondag: half 8 eerste H. Mis; om 10 uur Hoogmis; om 2 uur Meditatie en Lof. Maandag en de overige dagen de eerste H. Mis om 7 uur; de tw?.edo om kwart over 8. HOOGMADE. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: H. Mis te 7.30 uur. 10 uur Hoog mis; 2.30 uur Vespers. I.30 uur Catechismus. Maandag: en volgende dagen de H.H. Mi? sen 8 uur en 8.30. KATWIJK. Parochie van den H. Joannes Geboorte. Zondag: H. Missen te 7 en 10 uur; te hailf 1 Catechismus; 's avonds te 6 uur Aanbiddimgslof voor de leden der Eeu- wigd. Aanbidding. Maandag.: Feestdag van den H. Jozef: 's morgens te 8 uur gezongen H. Mis; 's avonds te half 8 plechtig Lof. Maandag: te 12 uur Catechismus. Dinsdag en Vrijdag te half 10 Catechis- mus; Dinsdag en Woensdag ook te 12 u. Catechismus voor de kinderen der Woensdag sche Catechism us. Dinsdag: 's avönds te half 8 Lór ter eere Woensdag: 's avonds te 'half 8 uur XoTfêf eere an H. Jozef. Vrijdag: 's avonds te half 8 uur Kruisweg oefening. Zaterdag: Feestdag van Maria Boodschap: 's morgens te 8 uur gezongen. H. Mis; 's avonds te half 8 Lof. 's Middags van 59 uur gelegenheid om te biechten. LANGERAAR. Parochie van den H. Adrianus. Zondag: H. Mis 7 en 10 uur; na ,de Hoog mis Catechismus; 2 uur plechtig Lof ter eere van den H. Joseph met meditatie. Door de week Catechismus naar ge woonte. Door do week H.H. Missen om 8 en 9 u. Woensdag en Vrijdag: onthouding van spek en vleesch., Vrijdag ook van ge smolten vet; op de andere dagen mag men eens per dag vleesch eten en meer malen gesmolten vet. Woensdag: 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Woensdag en Vrijdag wordt de H. Com munie ook om 7 uur uitgereikt. Donderdag: van 3.30 tot 4.30 uur gelegen heid om te biechten, eerst de schoolkin deren en dan de grooten. Vrijdag: 3.30 tot 4.30 tn 7 tot 8 uur geleg. om fe boechten. Zaterdag: feest van Maria Boodschap, geen verplichting van mishooren; maar de H.H. Missen zijn als op Zondag, en de geloovigen worden verzocht dien'dag als Zondag te vieren; om 2 uur" Lof ter eere der If. Maagd en daarna gelegenheid om te biechten, zoolang men achtereen blijft komen. LEIDSGHENDAM. Parochie van den H. Petrus en Paulu3. Zondag: 3 uur Vespers; 7 uur Lof en Lij densmeditatie. Maandag: 8.50 uur gezongen II. Mis; 6.50 uur- Lof ter eere If. Joseph. Woensdag: 6.30 uur Lo«f ter eere If. Joseph Donderdag: 6.30 uur Lof. Biechthooren van 6 uur tot aan het Lof. Vrijdag: 6.30 uur Oefening van den Kruis weg. Zaterdag: 7 uur gelezen If. Mis; 10 uur Hoogmis; 6.30 uur Lof. Van 4—8.30 uur biéchnhooren. LEIMUIDEN. Parochie van den H. Joanne9 de Dooper. Zondag.: 7 uur Vroegmis; 9.30 uur Hoog mis. Onder beide H.H. Missen zal do Zeereerw. heer W. Dirken eene liefda digheidspredikatie houden voor zijne noodlijdende parochie ,te Feijenoord'. Na den middag 1 uur Catechismus; 2 uur Lof en Meditatie over het Lijden des Heeren. In de week de H.H. Missen 7 uur en 8.30 uur. Maandag: Feestdag van den H. Jozef: den Bruidegom der AMerh. Maagd Maria. 8.30 uur gezongen. H. Mis en des avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Dinsdag: 7 uur de If.-Mis in het Gesticht. Woensdag en Vrijdag geboden Vasten- ein Onthou dingsdagem Woensdag: 's avonds 7 uur Lof ter eerd van den H. Joseph. Vrijdag: 8.30 uur gezongen H. Mis, daar na Oefening van <ten H. Kruisweg en vereering van de relikwie van het H. Kruis. Na den Kruisweg en des nam. van 3.30 tot 7 uur gelegenheid om te biechten. Zaterdag: Hoogfeest van Maria Bood schap, dag van devotie; de H.H. Missen a's op Zondag: des avonds 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd. Na de Hoog mis, des nam. van 3.30 tot aan het Lof en na het Lof gelegenheid om te biech ten. LtSSE. Parochie van de H. Agatha. Zondag: te 7 uur en te half 9 de gelezen II. Missen; ite 10 uur de Hoogmis. Te half 2 Catechismus; te half 3 Vespers met Rozenhoedje; te 7 uur Lof met Meditatie. Gedurende deze week de Catechismus naar gewoonte. Maandag As er geen H. Mis te half 10. Dinsdag: 's Avonds 7 uur Lof met Rozen hoedje. Woensdag: te 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Vrijdag: 's Avonds te 7 uur oefening van den If. Kruisweg, daarna vereering der Reldquien van hei H. Kruis. Zaterdag: na schooltijd biechthooren voor de jongens die niet bij den pastoor op de leering zijn. Van 34 uur biechthoo ren voor de kinderen (jongens en meis jes) die bij den pastoor op de leering zijn. Van 4 uur tot half 10 gelegenheid om te biechten voor oudere kinderen en volwassenen. Des avonds te 7 uur Lof met Rozenhoedje. MEIJE EN ZEGVELD. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: 7 uur Vroegmis; 9 uur Catechis mus; 10 uur Hoogmis; 2 uur Kruisweg oefening waarna Lof. Maandag.: Feestdag van den II. Jozef: uur Lof. Maandag: 8 uur H. Mis; 12 uur Cat. Dinsdag: 8 uur H. Mis; 12 uur Cat. Woensdag: 8 uur H. Mis. 12-uur Catechis mus. Des avonds te 6.30 uur. Lof ter eere van den H. Joseph- Donderdag: 8 uur H. Mis; 12 uur Cat. Vrijdag: 8 uur II Mis. Zaterdag: Feestdag van Maria Boodschap: 9 uur gezongen H. Mis; des avonds te - 6.30 uur Lof. Gelegenheid om te biechten des namid- dags van 3.307.30 uur. NIEUWKOOP. Parochie van de H. Maria Hemelvaart. Zondag: 7 u. uitstelling v. h. H. Sacrament daarna H. Mis; 10 uur Hoogmis; 2.30 uur Vespers; 7 uur Lof met processie. Maandag: 7 en 8 uur H. Missen. Dinsdag: 7 en 8 uur H. Missen. Woensdage: 7 en 8 uur H. Missen. Donderdag: 7 uur H. Mis; 8 uur gez. II. Mis; -i uur Lof. Vrijdag: 7 uur II. Mis; 9 uur gez. II. Mis. Zaterdag: 7 uur H. Mis; 9 uur gez. II. Mis. NIEUWVEEN. Parochie van den H. Nicolaaa Zondag: half acht de Vroegmis; tien uur de Hoogmis; 2 uur Lof met Lijdensmedi tatie. De H. Communie wordt uitgereikt onder de Vroegmis, alsook kwart na 9 uur. Op' de gewone weekdagen wordt de II. Communie uitgereikt te half 7, kwart over 7, alsook vóór en onder de H. Mis. Maandag: 8 uur gez. H. Mis; 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Woensdag: 7 uur nam. Lof ter eere van den H. Joseph. Zaterdag: 8 uur gez. H. Mis. Van 4—6 en van na helt Lof tot half 9 gelegenheid om te biechten; 7 uur plechtig Lof. Aanstaanden Zondag is de eerste II. Mis om 7 uur, de Hoogmi9 om half tien. NOORDEN. Parochie van den H. Martinua. Zondag: 7 uur stille H. Mis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Lof en Meditatie. Maandag en overige dagen de II. Mis om 8 uur uitgenomen Vrijdag en Zaterdag. Woensdag: Lof ter eere v. d. H. Joseph. Vrijdag: om half negen gezongen II. Mis. Biechthooren van 56 uur. Zaterdag: als Zondag. NOORDWIJK. Parochie van den H. Jeroen. Zondag: lieden de H. Missen te 7, 8.30 en 10 uur; 1.30 uur Catechismus; 2.30 uur Vespers; te 7 uur Lof en Meditatie van het H. Lijden des Heeren. Gedurende de week de II. Missen -te 6.30, 7.15 en 8 uur. Maandag: Feestdag van den H. Jozef: te 8 uur gezongen H. Mis; te half 8 St, Jozeflof. Woensdag: 7.30 uur Lof van den H. Jozef- Vrijdag: te 7.30 uur Oefening van den Kruisweg. Zaterdag: Feestdag van Maria Boodschap;

Leidsche Courant | 1916 | | pagina 5