Uit de Omgeving. Onder het Vergroot-glas. XXXI. Fooien afgeschaft! Op veirscJieMeaie pdaatsem is, maar aan- ledidmig van de wrflioogamg van den baea-- prijs, d.e prijs van heit glas bier met 1 cent gestegen en van 5 of 10, 6 of 11 cent ge worden. Dit zal dn de practijk een sclhadepostje worden voor die keLlners, die er wel heit loodje bij zulten legigem. In vele gevallen toch izal nu de fooi van vijf won-den ver minderd dn oen van vier cent men zal U ea- niet op aanleggen, doch practisch zal 't wel dikwijls daarop nieemkometn! Nu wordt er al geroepen om een vak- actie van keilners, (teneinde het fooAeai- stelsel afgeschaft te krijgen; een aotie n.1. tegen de fooien en voor een behoorlijk loon. Heel mooi, maar.... onder het Vergroot glas bezien ds zoo'n aotie niet zoo heel simpeltjes als men schijnt te deriken. De focJien afschaffen.... Dat gedeelte van. het loon, hetwelk anders door het publiek wordt betaald', zal dan door de kasteleins zelf aan hum kellnars moeten worden ge geven. Zal dat kunnen zonder .pirijs-ver- hoogiing van de consumptie? Wil mem het publiek verbieden of althans dringend.' ver zoeken geen fooien te geven, of moeten de kellmers, zoo ze hun worden aangeboden, 'dóe weigeren? Als men geen krasse maat regelen neemt, krijgt mem er o. Sv heusch het fooiemsielsel niet uit, waarmede heit publiek weliswaar niet zeer bijster is in genomen, maar waaraam heit toch vastzit én waaraan het van een anderen kant be zien, zelfs toch wel schijnt te hechten (al is het maar om 'ms extra vriendelijk be diend te worden!). We wilden er silechtg' even terloop© op wijzen, diat de fooienkwesfcie (het wordt rnu een heele kwestie!) maat zoo maar een, twee, drie is opgelost. In de op Vrijdag a.s. dn een der lokalen van het Nutsgebouw te honden maand- vergadeatiing der Maatschappij van Neder- iamdsche Letiteakunde zal als spreker op treden prof. dr. Bragmans, van Amster dam. Helt secretariaat der Maatschappij heeft ten gevolge van de ongesteldheid van prof. dr. S. G. de Vries, welwillend1 cp zich genomen prof. dr. L. Knappert. Mn D. Roe9©ingh, benoemd tot lector aan de universiteit alhier om onderwijs te geven dn het oud-vaderlandsch recht, hoopt zijn a/mbt te aanvaarden met het houden eener openbare rede in het klein auditorium van het universiteitsgebouw op Woensdag 26 dezer des namiddags te 'drie uur. Onbestelbaar. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand December 1915. Binnenland- Brieven. Mevr. G. Bloemendaal, Arnhem;Firma R. G. Dun On o., zonder pï. v. best.; Van Echmond, Alphen a/d Rijn; jf. Gersse, zonder pi. v. best.; L. Goor, Rotterdam; 'mevr. W. P- v. Kgumen de Sitter, Den Haag; v. d. Horst, Amsterdam; Firma Horstman, Rotterdam; Firma Kessels, Tilburg; J. N. Koning, Amersfoort; L. Kramp, zonder pi. v. best.; J. Labordus, Leiden; G. Lenting, Niecwveem; v. Mierop en Co., Rotterdam; Opzichter der water werken, zonder pl. v. best.; Rotf. Arties ten Vereeniging, Rotterdam; Rudolf, Lei den; Schlagwein, Lichtenvoorde; nfej. Schuilemburg, Fillema, Wilmse, allen zonder pl. v. best.; mevr. Wijnmalen, De venter; Woltender, Deventer. Binnenland Briefkaarten. J. Blansjaar, Amsterdam; mej. M. Goed hart, Zevenbergen; J. v. d. Heuvel, zonder pl. v. besT; L. J. de Jong, Purmerend; mej M. Kastelein, zonder pl. v. best.; mej. v. d. Klooster, Leiden; mej. J. v. d. Meulen, Amsterdam; C. Hansen, zonder pl. v. best.; mej. J. Oosterhof, Utrecht; mej. v. Pelt, zonder pl. v best.; N. Schildt, Rotterdam; mej. K. v d. Sluis, zonder pl. v. best.; mej. D. Vorysks, Den Haag; Madelle M. Weber, Den Haag; J. A. Weusthof, zonder pl. v. best.; v. Wijk, Den Haag; zeven stuks zonder adres. Buitenland. Brieven. A. L. de Kuijper, Bruxelles; mej. D. Spuijman, Bruxelles. NOTA. Aan de afzenders, wordlb aanbe volen, hun adres op de stukken te ver melden, opdat deze bij onbestelbaarheid aan hen kunnen worden teruggegeven. HAZERSWOUDE. Steuncomité. De icoLliecite gehouden door het Steuncomité heeft amim f 670 op gebracht. KATWIJK. Havenmeester. De veldwachter R. Wag tea- is met ingang van heden benoemd tot havenmeester te Katwijk aan den Rijn». Gemeentewerk. Het gemeentewerk iis door B. en W. voor 1916 opgedragen voor Katwijk .aan den Rijn aan: Kr. Haasnoot, timmerwerk; M. Zwanenburg,, metselwerk; T. van Duivenibode, Lood en zinkwerk, en G. Doets, smMswerk. Voor Ratiwijk aan tse: G. Haasnoot, timmer- en metselwerk; ebr. Bloot, dood1 en zliinkweak; J. Gesdnk on ZD)., smid'©- en wagenmakerswerk. LEIMUIDEN De een zijn doodBij den landbou wer K. waren zij dezer dagen bezig met var. kenö te laden, welke peT schip naar de markt moesten vervoerd worden. Een dezer knorrige viervoeters geraakte daarbij le water en verdronk. Was dit voor den land bouwer nogal schadelijk, voor een paar daarbij aanwezigen arbeiders was 't een buitenkansje, daar zij 't cadaver mochten hebben, Tc water. De Nieuwjaarsdag zette voor den hulppostbode Kr. al niet bijzon der gelukkig in, daar hij des morgens met de fiets te water geraakte. Gelukkig bleef de inhoud der postzakken droogs zoodat de drukke Nieuw jaarsbestelling er geen vertraging door ondervond. NIEUWKOOP. Poldervergadering. Vrijdag j.l. werd in Hotel „Het. Vliegende Paard" eene hoogstbelangrijke vergadering gehouden van stemgerechtigde ingelanden van den Polder Nieuwkoop en Noorden. 84 van de 125 stemgerechtigde ingelanden waren aanwezig of vertegenwoordigd, tezamen kunnende uitbrengen 418 stemmen, terwijl in totaal kunnen worden uitgebracht 571 stemmen. Agenda: wijziging van het be malingssysteem. Na opening door den Dijkgraaf, den heer P. A. Th. van der Weyden, en lezing der notuLe% geschiedde voorlezing van een rechtskundig advies, gevraagd aan Mr. P. J. M. Aalberse te Leiden en uitge bracht door diens mede-advocaat Mr. A. L. Hermans, dat door eventueele wijziging van hef, bemalingssysteem in geenen deele vrees behoeft te bestaan, dat het recht van vrije uitwatering in den Rijn, in 1394 door „Rijnland" aan het Vrije Ambacht van Nieuwkoop verleend, verï<fr«n zou kunnen* gaan. De woorden, waarin bij den datum van 1394 het toestaan van dat recht ver vat is; houden geen enkele beperking aan gaande de wijzo van uitoefenen van dat recht in. Ook het Provinciaal Gerechtshof van Zuid-Holland en-de Hooge Raad heb ben in de beslissing, in een in de jaren 1862 tot 1865 hierover in drie instantiën ge voerd proces, deze onbeperkte uitlegging van die overeenkomst als juist aangeno men. Vervolgens wordt een gevoerde corres pondentie voorgelezen met Heeren Ged. Staten der provincie Zuid-Holland, waar uit blijkt, dat genoemd college in beginsel geen bezwaar heeft, om, wanneer de ver gadering van stemgerechtigde ingelanden daartoe het verlangen te kennen geeft, aan de Provinciale Staten een voorstel te doen tot opneming, in het Bijzonder Regle ment van den Polder van een bepaling, dat de eigenaren van wei- hooi- en tuinland, telkenjare, tot zoolang de geldleening voor de in het jaar 1916 gewijzigde bemaling niet is afgelost, zoodra blijkt, dat de kos ten van onderhoud en bediening der be maling in het afgeloopen jaar meer heb ben bedragen dan f 1850,. de som gemid deld in de 20 laatste jaren benoodigd voor de windbemaling, inclusief de bij de stich ting overeengekomen som van te betalen rente en aflossing, verplicht zijn de boven voormeld bedrag gemaakte kosten hectaars geiwijze als buitengewone belasting te betalen, een en ander te regelen door het bestuur van den Polder. Alsnu brengen de heeren W. Verburg Czn., en P. van Velzen rapport uit over de gehouden beraadslagingen met het In stituut voor Landbouwwerktuigen en -Ge bouwen te Wageningen, dat gratis-advie zen verstrekt, inlichtingen geeft, onderzoe kingen doet, contracten opmaakt enz. alles in het belang van den landbouw op kosten van het Rijk. Tevens worden voorgelezen een drietal getuigschriften over het optre den van het Instituut, gevraagd aan het bestuur van de „Leerhoeve" te Oudsfioorn en «en tweetal polderbesturen, welke als zoovele aanbevelingen zijn. De Voorzitter heeft allen eerbied voor het optreden van genoemd Instituut, doch meent, dat men bij de uitvoering van dergelijk werk moeilijk buiten speciaal- deskundig dagelijksch toezicht kan en zet breedvoerig deze meening uiteen. De heer J. Bodegraven komt hiertegen krachtig in verzet. De heer Verburg zegt dat het Instituut dit niet noodig oor deelt en alle verantwoording hiervan op zich neemt, en de heer Van Velzen zegt, dat men desverlangd ook meermalen eén ingenieur van het Instituut bij het werk kan krijgen. MetJ 263 van de 324* stemmen wordt be sloten geen kosten te maken voor eenig ander toezicht bij eventueel besluit. De Dijkgraaf zegt in dit geval alle verant woording van zich te schuiven en te doen rusten op deze vergadering. De heer P. Tijsterman zegt, dat de tim merman der molens, J. Woerde, ter verga dering aanwezig, onder solide borgstelling bereid is, de geheele windbemaling 10 ja ren achtereen te onderhouden voor f 1300 per jaar. Zoo goed als algemeen bleek men van oordeel, dat het onverantwoord zou zijn hierop in te gaan. De heer P. J. van Niekerk uit Aarlan- .derveen, verdedigt in een zakelijke speech de windbemaling, aantoonend, dat hierin veel te verbeteren is en stelt voor dat men onder het aanbrengen en aanwenden dier verbeteringen nog eens een jaar een proef moest nemen. Dit voorstel, gesteund door den heer H. B. Onderwater, Burgemeester, in stemming gebracht wordt verworpen met 175 tegen 251 stemmen. Het aantal tegenstanders eener nieuwe bemaling scheen steeds grooter te worden tot de heer Visser uit Amsterdam, een der aanbieders voor een gemaal het woord ver kreeg en op kalme en beredeneerde wijze het nut en belang uiteenzette eener meer secure bemaling, het algemeen waar te nemen feit, dat de windmolen steeds meer itot het verleden gaait behooren, de voor- deelige wijze, waarop men, dank zij de nieuwe vindingen op technisch gebied, met motorische kracht kan werken enz. enz. Daarna word de heer Kusters uit Am sterdam, vertegenwoordiger van Deutz Gasmotorenfabriek bij Keulen, in de gele genheid wordt gesteld zijn aanbieding toe te lichten. Terstond wordt nu overgegaan tot de stemming: vóór of tegen de nieuwe bemaling mot de verrassende uitslag, dat van de 324 uitgebrachte stemmen niét minder dan 263 vóór stemden en slechts 78 tegen. Ook de heer Visser krijgt nu nog een oogenhlik gelegenheid zijn aanbieding too te lichten, waarna de geheele uitvoe ring van het werk ter afhandeling wordt opgedragen aan het bestuur en een com missie, in welke laatste werden benoemd de heeren P. J. van Niekerk, P. v. Velzen, J. Bodegraven en W. Verburg. Goedgevonden wordt de kosten door mid del van een geldleening te dekken, waar na de vergadering, welke ruim 4 uren /icbtereen geduurd had, door den Dijk graaf wordt gesloten. Kruisverbond. Bij het in bloeiende (kracht opkamen van het verenigingsle ven in de parochiën Nieuwkoop en Noor den, zoo krachitiig gesteund en als noodzakelijk aangeprezen voor het be houd van het godsdienstig leven en de maatschappelijke orde, kon wel moeilijk meer een vereeniging ontbreken, welke be oogt een kentering te brengen in de ver keerde gebruiken en misbruiken op het gebied van drankgebruik. Donderdagavond trad in de R. K. Jon gensschool voor een lokaal, tot in de hoe ken gevuld met toehoorders, als spreker op de beroemde redenaar Pater Borromaeus de Greeve uit Vorden, die op zakelijke, vaak humoristische wijze het nut en de noodzakelijkheid uiteenzette der bestrij ding van het alcoholisme en daarmede de oprichting van een Kruisverbond voorbe reidde. Na afloop werden 40 peivsonen als lid ingeschreven en een voorloopig be stuur gekozen bestaande uit de heeren M. J. van der Weijden, J. Slootjes alhier en C. J. Groenendijk te Noorden. NIEUWVEEN. Tooneeluitvoering. De jonge Nieww- veensche Tooneelvereeniging heeft beide avonden een groot succes gehad, vooral Zondagavond waren de lokalen van de prachtige nieuwe .school, niettegenstaande het slechte weer, stampvol. Er werd keurdg gespeeld. Het spel werd nog verhoogd door de prachtige costumes en décors. De Hanze. Op de statuten en hetJiuis- fooudelijk reglement van die Hanze is de goedkeuring verkregen van het Bondsbe- stuur en van Z. D. H. den Bisschop van Haarlem, NOORD WIJKERHO'JT. Installatie van den nieuwefi burgemeester. Hedenmorgen had de installatie plaats van den nieuwbenoemden burgemeester, den heer N. B. Vermeulen. De heer Vermeulen had den gemeente naren verzocht zich van feestelijk vertoon te onthouden; men had zich dan ook uit sluitend bepaald tot vl'aggentooi. Te kwart voor elf werd de nieuwe bur gemeester met zijn eehtgenoote met- een rijtuig van huis gehaaid1 en naar het raad huis geleid. Te elf uur kwam de raad met den bur gemeester de Raadzaal binnen. De waarnemende burgemeester, deheer J. Warmerdam, opende de vergadering. Vervolgens deed hij voorlezing van het Ko ninklijk besluit, waarna hij den heer Ver meulen verzocht op den voorzittersstoel plaats te nemen, terwijl hij hem den bur- gemeestersketen mat) insigne") en voorzit tershamer overreikte. De heer Warmerdam sprak nu den bur gemeester in hartelijke bewoordingen toe en uitte den wensch, dat de heer Vermeu len nog lang tot.den groei en bloed der ge meente zal kunnen medewerken. De burgemeester nam nu het woord en bedankte voor da hartelijke woorden tiot hem gesproken. 'Spr. hoopte altijd in goede harmonie met den raad de belan gen van de gemeente te behartigen. Hierna werd deze plechtigheid, die nau welijks tien minuten had geduurd, door den voorzitter gesloten. Onder de aanwezigen merkten wij o. m. op' den Zeereeirw. haai* Pastoor van Ha len, den Zeereerw. heèr Quant, dóe belast is met da oprichting eener nieuwe parochie alhier, en den Zeereerw. heer E. H. Rij- kanberg, rector van het gesticht „De Voor zienigheid". RIJNSBURG. Geneeskundige hulp. Naar wij ver mennen, zal dun onze gemeente een tweede geneesheer zijn untrede doen. Wegens da groote uitbreiding is de practijk voor medicus te groot geworden. RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraad. Bij den gemeenteraad was gisteren ingekomen een brief van Ged. Staten, dat in de begroeting voor 1916 moest worden opgenomen een bedrag van f 212.871/2 als zijnde niiat door den vorig en gemeente-ontvanger verantwoord. Mat 4 tegen 2 stemman, werd besloten die galden ter betaling op te dragen aan het toenmalige college van B." en W. ZEVENHOVEN. Col lecte. De verkoop van de Vrede- speld in deze' gemeente, ten voorcleéle van Dekkens/wald, heeft de som van f 66.20 opgebracht. WASSENAAR. Uitvoering. Een vreemd verschijnsel is 't, dat da zaal van 't café Dempers altijd eivol ós, wanneer onze vereenli(gingan een uitvoering geven, en dat ze maar matigjes bezet is, wanneer "er vereeniigingen van buiten komen. Zoo ook nu de Hollandscha Toonee L vereeniging opvoerde het Ro mein soh drama ,,De zegepraal des Kan sas". Het was een prachtig et/uk met een fijngevoel'de uiitivoering. Het kluchtspel] na da pauze oogstte ook veel bijval. De aan wezigen gingen zeer voldaan huiswaarts. De leeszalen-kwestie. Het Huisgezin schrijft: Sommigen meeneni, dat wie ook aan neutrale openbare leeszalen subsidie ver leent, gean bezwaar heeft, dat katholie ken dergelijke dmriehtiiingen bezoeken. Dit laatste behoeft niet noodzakelijk uit het eerste te vodgen. Een splitsing van de kabhoCliaken in voor- en tegenstanders van neutrale open bare leeszalen,naar gelang zij zijn voor oif tegen he.t verlieénen van subsidie aan die instellingen, gaat niet. op. Men kan zijn tegenstander van een openbare leeszaal en er nooit een voet zet ten, en toch, om reden van wederkeerig- heid, haar niet e,en subsidie willen ont houden. We hebben reeds opgemerkt., dat het baber ware geweest, -Indien men het in stituut der leerzalen zich zonder over heidshulp hadi laten ontwikkelen en op dit terrein de vrije ■concurrentie» had laten doorwerken. Nu deze weg niet is gevolgd en katho lieke openbare leeteaalen van de overheid suibsidie vragen en krijgen, heeft hét eigenaardige bezwaren1, zich tegen het verleenen van subsfcdie aan openbare lees zalen van andere kleur schrap te zetten. Roomsche Agenda. WOENSDAG. Dei den. 9 uur „In Den Vergulden Turk". Ontwikke lingsclub van „De Hanze" Uit de Pers. Laatste berichten. DE NEDERLANDSCHE POST. Van bevoegde zijde wordt vernomen, dat van het in de vorige week te Amsterdam aangekomen stoomschip „Oranje Nassau" in Engeland de West-Indische mail is aan gehouden. Echter heeft men ter bevoegder plaat se wel den indruk dat men zich in Enge land beijvert om aldaar aangehouden, voor Nederland bestemde mails zoo spoe dig mogelijk weer los te laten en door te zenden. Zoo is een groot deel van de door de Engelsche autoriteiten te Falmouth eenige dagen geleden van boord van de „Rem brandt" gehaalde mail hier te lande via Vlissingen aangekomen, bijna gelijktijdig met de aankomst van de „Rembrandt" te Amsterdam. Dr. Bos. Naar wij vernemen is de toestand van het lid der Tweede Kamer Dr. Bos, die gelijk reeds werd gemeld sedert eenigen tijd ongesteld is, zoodat hij genoodzaakt is, zijn bed te houden, vooruitgaande. In verband met deze ongesteldheid wordt het Voorzitterschap der Staatscommissie voor de belasting op de oorlogwinsten waargenomen door den onder-Voorzitter, het lid der Tweede Kamer Mr. Tydeman. De Staatscommissie die laatstelijk 18 De cember nog onder presidium van Dr. Bos pleno bijeenkwam, zal vermoedelijk half Januari weder een vergadering houden. Steuncomité. Blijkens de 71e lijst van 1925 Dec. 1915 is bij het Kon. Nat. Steuncomité 1914 over dat tijdvak ingekomen een bedrag van f 3290.61%, makende met het bedrag der vorige lijsten, een totaal van f 3.430.800.66% Spoorwegramp in Griekenland. BOEDAPEST, 4 Januari. De „Az Esit" verneemt uit Athene, dat bij het statiion Sal amis, aan de lijn van Salonika naar Dedeagatsj, .twee Britsche militaire trai nen op. elkaar zijn geloopen. Een groot aantal soldaten heeft daarbij heb leven verlor en. Vier wagens waren totaal ver splinterd. In Salonika geóooft men aan een aanslag. De „Isaka Maroe". WASHINGTON, 4 Januari. De secrete ris van Staat, Dansimg, heeft beslist, dat Ver. Staten geen ©lappen zullen doen inzake het in den grond boren van de „Isaka Maroe", daar het onzeker is of er Amerdkaansche onderdanen aan boord zijn geweest. De duikboot- en mijnoorlog. BONDEN, 4 Januari. Het stoomschip „Geeloug", van de Peninsular and Orien tal Stm. Nav. Company, is in de Middel land sche Zee in den grond geboord. Alle Opvarenden zijn gered. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf. Telefoon no. 127. Geopend van 9—12 uren des morgens en van 2—5 uren des middags. 2 Kantoorbedienden, 14 timmerlieden, 11 metselaars, 3 steenhouwers, 1 voeger, 17 opper lieden, 5- stucadoors, 39 Bchilders, 2 behangers, 1 meubelmaker, 1 stoker, 1 grof bankwerker, 0 blikslager, 2 typografen, 0 kleermaker, 0 bakkers, 0 slagersknecht, 0 kellner, 1 huis knecht, 2 koetsiers, 1 schipper, 11 grondwer kers, 6 loopknechten, 0 loopjongen, losse werklieden, 0 sigarenmaker, 0 war moezier, 0 bankjongen, 1 tuinman, 0 kis tenmaker, 0 broodbakkers, 3 bloemisten, 0 banketbakkersjongen, 0 smidsjongen, 0 ko perslager, 0 voorslaander, 1 nachtwaker, 0 be tonwerker, 1 lompensorteerder. 1 reiziger. 0 wagenmaker, 1 incasseerder, 0mach,hout- bew., 2 smeden, 1 electricien. 1 Duit'sche Dienstbode, 5 werksters, 1 naaister, 2 waschvrouwcn, 0 kindeijuffrouw, 0 jongste kantoorbediende (meisje), 1 breister, 0 buf- fetjufir., 0 winkeljuf!!., 1 dagmeisje, 8 aard- appelschilsters. RAUEK (uitreis) passeerde 3 Jttn. dan Noord-Hindor. RINDJANI (thuisreis) ver trok 2 Jan. van Padang. fcAMARINDA, "iv Tocopilla naar Rotterdam, passeerde 8 Jamu^ri Fernando Noronho. HOLLAND-AMERIKA LIJN. CHR. MICHELSEN, van Rotterdam naar Delaware, passeerde 2 Januari des mid dags 12 uur Dover. NOORDAM, von New- York naar Rotterdam, arriveerde 2 Jtu?.< 10 u. voorm. te Falmouth. OOSTDIJK, vejt- trok 1 Jan. van Portland, M. naar Rotter dam via Douisburg om te bunkeren. POEL- DIJK,, van New-Orleans naar Rotterdtup, passeerde 1 Jan. 4 uur nam. Dover. RIJN DAM, arriveerde 1 Jan. van Rotterdam te New-York. KON. HOLL. LLOYD. DRECHTERDAND (thuisreis) passeerde 31 December Fernando Noronha. GEDRIA (thuisreis) vertrok 1 Januari van Bahia. HODDANDIA, (uitreis) vertrok Decem- bera van Santos. KON. WEST-IND. MAILDIENST PRINS FREDERIK HENDRIK (thuis reis) vertrok 2 Jan. van Horta. Marktberichten. Stoomvaartberichten. LEIDEN, 4 Jan. Yette Yarkcusmarkt. Aan gevoerd 152 stuks. Vette varkens van f0.83 tot f0.85, licht soort 40 van f0.72 tot f0.74 Handel matig. BODEGRAVEN, 4 Jan. Kaas. Aange voerd 239 partijen kaas, controlekaas f f00, le soort Goudsche f70.a f73.— soort f66.— a f69.le soort Derby f— f2e soort fa fle soort Edammer fa f2e soort fa Zwaardere Goudsche f72.a f76. le soort f—a f—2e soort f— gestempelde f—Alles met controle. Stem ming matig. HAZERSWOUDE, 3 Januari. H. E. Veiling* Aangevoerd 1391 kipeieren, f 6.957.15 per 100. Hanen f 1.25—f 1.35 p. stuk. Kippen f 1.25 p. stuk. ROTTERDAM, 4 Jan. Vee. Aanvoer Paarden 130, Veulens 0, Ezels 0, magere run deren 1125, vette runderen 875, volte kalve ren 200, Nuchtere kalveren 415, graskalveren 75, schapen 8, varkens 0, Biggen 179,"Bok ken of geiten 40. Prijzen per Va Kilo: Koeien en ossen 38-52V2-00, stieren 40-44- 00, vette kalveren 52V2-75, schapen 00-00-00, varkens 00-00, ex. varkens 00-00. Prijzen per stuk van mager vee: Melkkoeien 175-350, kalfkoeien 195-375, stieren 140-390, pinken 90-140, graskalveren 40-80, vaarzen 140190, alles mager veebiggen 1320, alacht- paarden 200-r-25U, paarden 250350, hitten 200—300, Fok Nuch. kalv. 25-34, slacht nuch. kalv. 17-21, biggen p. week 1.601.80. Boter. Aanvoer 13/810/16 vaten, 162 stukken van Va K G- f ay0» f °-85, le f0-68» 2e f 0.66, 3e f 0.64. Eieren. Aanvoer 85699 stuks. Prijzen p. 100 stuks, kipeieren f 7.658.65, eendeneieren f 7.45-7.75, kalkooneieren f 0.00-0,0, handels eieren f7.40, f8.10. Koeien en ossen met ruimen aanvoer, re delijken handel, prijzen op dezelfde hoogte. Stieren met kleinen aanvoer, redelijken han del, vrijwel onveranderde prijzen. Vette kal veren met gewonen aanvoer, vluggen handel zeer hooge prijzen. Een enkel best kalf 5 ct. boven noteering. Melk- en kaitkocien mot goeden aanvoer, langzamen handel, prijzen als voorheen. Jong vee met redelijken ^aiJ" voer, tragen handel, oude prijzen.Graskal veren met kleinen aanvoer, weinig handel, prijzen als vorige week. Nuchtere fok- en slachtkalveren met middelmatigen aanvoer, vluggen handel, lioogere prijzen. Werk- en slachtpaarden en hitten met goeden aanvoer, redelijken handel, prijzen stationair. Alle slachtpaarden waren duur. Biggen met min der aanvoer, tragen handel, lioogere prijzen. Financieele Berichten. Amsterdamsche Beurs. Officieele Prijscourant. V.K. Ned. 1914 flOtJ—200. 5 102V8 dito f500—1000. 5 101 Vm dito N. W. S. 31/2 79Vi6 dito dito 21/o 5'J1/^ Ned. Ind. 1915 f 100-500 dito dito flOOO 5 100 Duitschland. Rijksleening 3 Oostenrijk Jan.-Juli. 4 dito Mei-Nov. 4 43 Rusland Hope G. R. 625 4 5C15/ir dito Geconsol. G. R. 625 4 dito Obl. Frs. 500 '06 5 72Va dito 6e Emiss. G.R. 625 '94 4 dito Iwang.Domb.G.R.6254V2 4Va STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. BOEROE, (thuisreis) vertrok 2 Jan. van Colombo. JAN PIETERSZ. COEN (uitreis) passeerde 3 ian. het Cfül^per-vuurschip. LOMBOK, (thuisreis) passeerde 2 Jan. Kaap St. Vincemt. PRINSES JULIANA, (uitreis) vertrok 2 Jan. van Genua. ROTTI, (thuisreis) vertrok 2 Jan. van Marseille. ROTTERDAMSGHE LLOYD. DJEBRES, arriv. 2 Jam. van Cardiff te Port Said. CORONTALO, vertrok 1 Jan. van New-York naar Java. INSULINDE, (thuisreis) passeerde 2 Jan. Dover. ME- Brazilië, Fund. L. '98, Mexico Doll. 100-1000 5 Venezuela. Dipl. Sch. 1905. 3 Amsterdam 1915. 5 Haarlem 1915. Leiden 1914 dito 1911 4 Rotterdam 1915 5 dito 1914 41/2 Nederl. Bank Aand. N.-West. «k Pac. Hyp. B. C. A. Am. Car. <fc Foundry C. v. A. Bethlehem Steel C. v. A. Standard Milling Ct. C. v. A. >Jn. Slat. Steel. Oorp.C.v.A. KetahcenMgub.Tnij.gew. A. d^to dito pr. A. Rcdjang Lcboug' Mijnb. A. Great Cohar.A. Ucc. Hoi). Petr. «>rt. v. A. Kon. Ned. Petr. J l'JOO .A. Mocara Knim Petr. mij. A. Sumatra Palemb. .A. Orion Petr. Mij. Lei 2000 A. Holl.-Ain, lijn .A. Int. Merc. Mar. Cy. afg. A. dito dito afg. pr. A. dito dito Obl. 4 V2 dito dito C. v. O. Deli Maatschappij Cert. Holl. IJz. Spoormij. A. dito Obl. 1915 5. Mij. tot Expl. v. Staatsp.w. A. Atchison TopekaC. v. A. Denv. Ria Gr. Erie Sp. Mfj. Kmis. City South. - dito Miss. Kans. Tex. South. Pac. Cy. South. Rlw. Orig. Union Pac. Rr. C. v. gew. A, Ams terdam f100 S gew. A. gew. A. pref. A. C. v. A. gew. A. gew. A. 86 221/4 45 iciVa lOlVo Ö8V2 94i/a 101% 95% 237% 127 731/2 408 79Vz 79u/ie 14»/, 25 112% 6Yu> 134*/, 557/8 3571/2 16'/„ 67"/,; 87»/," 6/Vic 401 7a 102 85 102',, 14'/» 3S)">/« 28"Vi6 U.K. 102'/, 101'/* 70'/, 591/2 1001/, 100 44'/, 56»/,, .551/2 78'/a 55% 22'/, 44% 1271/2 154»/, 510 207% 188'/, 55 3071/2 18% 69% 102 14Vii 40% 97l/2 2H%« 131 1031/a Koers van het geld Prolongatie 8% pCL 132 103»%»

Leidsche Courant | 1916 | | pagina 3