BOSKOOP. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zondag: H. Mis 7.30 en 10 uur Hoogmis. 2.30 Vespers met Rozenhoedje. Vrijdag: den. geheelen dag gelegenheid om te Mechten uitgenomen van 123.30 uur. Zaterdag: Hoogfeest van Kerstmis.6 uur Lofzang, Te Deum en Nachtmis, waar na 2 H.H. Missen. Nog H.H. Missen te 9, 9.30 en te 10 uur Hoogmis. Des mid dags 2.30 uur Vespers, waarna gelegen heid om te biechten zoolang er achter eenvolgens biechtelingen zijn. HAZERSWOUDE. Parochie van de H.H. Engelbewaarders. Zondag; 7 uur H. Communie; 7.30 uur H. Mis; 10 uur Hoogmis; 1 uur Catechis mus; 2 uur Vespers. Dageliiks wordt om 7.15 uur de H. Com munie uitgereikt. Dinsdag: feestdag van den H. Thomas, Apostel, dag van devotie. Woensdag: Vastendag. 8 uur gez. H. Mis voor het behoud van het vee en de vruch ten der aarde. Donderdag: 7 uur Lof met predicatie ter vooitbe.reidi.ng voor het veertiguren gebed. Vrijdag: Vigilie vóór Kerstmis. Vastendag. Voor den middag tot 12 uur en na den middag van 49 uur biechtgelegenheid. Zaterdag: Hoogfeest van 's Heeren Ge boorte; de H.H. Missei^ te 5.30, 6.30 en 7 uur en te 9, 9.30 en 10 uur; 2 uur Vespers; 7 uur Lof, begin van het veer tigurengebed. Biechtgelegenheid na de Hoogmis en de Vespers en van 67 uur. HAZERSWOUDE. Parochie van den H.. Michael. Zondag: 6.30 u. uitreiking der H. Com» munie; 7.30 uur Vroegmis;'10 uur Hoog mis; 2 uur Vespers. Maandag: 7.30 uur H. Mis bij de Eerw. Zusters. 11.30 uur Cat. Dinsdag: 8.15 uur H. Mis. 11.30 uur Cat. Woensdag: Vastendag. 8.15 uur H. Mis. 11.30 uur Catechismus. Donderdag: 8.15 uur H. Mis. 9 en 11.30 uur Catechismus. Vrijdag: Vastendag. 8.15 uur H. Mis. Geen Catechismus. Na de H. Mis gelegenheid om te biechten tot 12 uur en 's nam. van 48 uur. Zaterdag: le Kerstdag, te vieren als Zon dag. Gezongen Nachtmis 6 uur, daarna two gelezen H.H. Missen; 9 en 9.30 uur gelezen H.H. Missen; 10 uur Hoogmis; 2 uur Vespers, daarna gelegenheid om te biechten itot 4 uur en van 68 uur. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Parochie van den H. Bernardus. Zondag: om half 8 eerste H. Mis; om 10 uur Hoogmis; om half 3 Vespers en Lof. Maandag en de overige dagen de eerste H. Mis om 7. uur; de tw.ede om kwart over 8. Zaterdag: Feest van Kerstmis: om G uur gezongen dienst en daarna 2 Stille Mis sen,; om 9 uur 2 Stille Missen en daarna de Hoogmis., HOOGMADE. Parochie yan de H. Maria Geboorte. Zondag: H. Mis te 7.30 uur. 10 uur Hoog mis; 2.30 uur Vespers. I.30 uur Catechismus. Maandag: en volgende dagen de H.H. Mis sen 8 uur en 8.30. Zaterdag: Kerstfeest: 1ste H, Mis te 6 uur; Hoogmis 10 uur. KATWIJK Parochie van den H. Joannee Geboorte. Zondag: H.II Missen te 7 en te 10 uur; half 1 Catechismus; 6 uur Lof. Door de week de H. Mis te 8 uur. Dinsdag de Catechismus te half 10; Maan dag, Dinsdag en Woensdag ook te 12 u. Catechismus voor de kinderen der Woensdagsche Catechismus. Dinsdag en Woensdag: 's Avonds te half 8 uur Lof ter eere van den H. Antonius en van den H. Jozef. Woensdag en Vrijdag; Vastendagen. Vrijdag: 's middags van 59 uur gelegen heid om te biechten. Zaterdag: le Kerstdag: te 5 uur de Nacht mis, daarna 2 StöfCe H.H. Misken; te 9 u. en te half 10 Stdtile H.H. Mistsen; te 10 uur de Hoogmis; 's middags te 3 uur de Vespers; daarna Biechthooren zoolang er achtereeni biechtelingen zijn. LANGERAAR. Parochie van den H. Adrianus. Zondag: H. Mis 7 en 10 uur; 2 uur Vespers. Door do week Catechismus naar ge woonte. Door de week H.H. Missen om 8 en 9 u. Woensdag en Vrijdag: gebeden Vastendag Donderdag: 3.30 tot 4.30 uur gelegenheid om te biechten. Vrijdag: na de H. Mis tot 12 uur en van 2.30 tot 8 uur gelegenheid om te~biechtcn Zaterdag: Hoogfeest van Kerstmis, te "Vlie ren als Zondag; de le gezongen H. Mis om hailf 5 uur, daarna twee stille H.H. Missen; ook om 9 uur en half tien; cm 10 uur Hoogmis; 2 uur Vesper©, waarna gelegenheid om te biechten, zoo lang men achtereen blijft komen. Na de eerste H. Mis van half vijf en ook om half negen wordt de H. Com munie uitgereikt. LEIDSCHENDAM. Parochie van den H. Petrus en Paulus. Zondag: 3 uur Vespers; 7 uur Lof. Donderdag: 6.30 Lof. Vrijdag: i9 biechth-ooren. Zaterdag: 5 uur gezongen Nachtmis; 10 u. Hoogmiis; 3 uur Vespers, en daarna ge legenheid om te biechten tot 7 uur. 's Avonds geen Lof. LEIMUIDEN. Parochie van den H. Joannes de Dooper, Zondag: 7 uur Vroegmis; 9.30 uur Hoog mis. Onder de H.H. Missen Co-llecte v.d, J9i Pieterspenning. Na den middag 1.30 uur Catechismus; 2.30 uur Vespers. In de week de H.H. Missen oxu Y uur en 8.30. Dinsdag: 7 uur de H. Mis in het Gesticht. Woensdag en Vrijdag: geboden Vasten- en Onith o ud i ngsd-ag en Vrijdag: Vigilie van Kerstmis; na de 2de II. Mis en des nam. van half 4 af gele genheid om te biechten. Zaterdag: Hoogfeest van Kerstmis of van de Geboorte O. H. Jezus Christus, te vieren alts Zondag. 5 uur de Nachtmis, daarna 2 stiftte H.H. Missen; 8.30 en 9 u. 2 stilte H.H. Missen; 9.30 uur Hoogmis; des nam. 2.30 uur Vespers. Na de Hoog mis tot 12 uur en na de Vespers gelegen heid! cm te biechten, zoolang als er ach tereenvolgens biechtelingen zullen zijn. LISSE. Parochie van de H. Agatha. Zondag: H.H. Missen te 7 uur, half 9 en te 10 uur de Hoogmis; te half 2 Cate chismus; te half 3 de Vespers met Ro zenhoedje; te 7 uur Lof met Advents- preek. Maandag: is er geen H. Mis te half 10. Dinsdag: te 7 uur Lof. Woensdag en Vrijdag zijn geboden Vasten dagen. Woensdag na schooltijd te half 12 komen de meisjes biechten, die nog niet op de leering van den pastoor zijn. Donderdag: 7 uur Lof. Vrijdag: vóór en na de H. Missen en des middags niet van 3 u. maar van 4 u. af gelegenheid om te biechten voor de kin deren van de Zondagsche leeringen en voor oudere menschen. Vrijdag wordt er 's morgens en 's middags m vier biecht stoelen biecht gehoord, 's Middags van 34 uur gelegenheid om te biechten voor de kinderen die ojr de voorbereidings- leering zijn bij den pastoor. Zaterdag: le Kerstdag, feest der Geboorte van Christus, waarop een volle Aflaat kan verdiend worden voor de leden van verschidtenije Broederschappen. Te 5 uur gezongen Nachtmis met preek. Na de Nachtmis zal de H. Communie worden uitgereikt. Na de Nachtmis volgen de stille H. Missen, en te 10 uur de Hoog mis.. Op den lsten Kerstdag onder de H. Missen van 57 en 10 uur Open Schaalcollecte voor de armen van deze parochie, welke Colilecte bijzonder in de godvruchtige milddadigheid wordt aan bevolen. Onder de 3 eerste H. Missen zijn de -zitplaatsen der Eerw. Zusters van St. Agatha en Pius-gestichten open. Wie .op Kerstdag in de kerk komt onder het aflezen van het boek of onder het Epistel of Evangelie wordt vriendelijk verzocht stil te blijven staan tot die le zing is afgdloopen. Des middags te half 3 de plechtige Ves pers met feestpredikatie door den Zeer- ee-rw. Hooggel. Heer J. Visser, professor aan '4 Seminarie te Warmond. Niet onder, maar na de Vespers ge'eg en- hei, d om te biechten in vier biechtstoeilen zoolang er achtereenvolgens biechtelin gen zijn. MEIJE EN ZEGVELD. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: 7.30 uur Vroegmis; 9 uur Cate chismus; 10.15 uur Hoogmis; 2 uur Kruiswegoefening en daarna Lof. Maandag: 8.30 uur H. Mis; 12 uur Cat. Dinsdae: 8.30 uur H. Mis; 12 uur Cat. Woensdag: Vastendag. 8.30 uur de H. Mis. 12 uur Catechismus. Donderdag: 8.30 uur H. Mis; 12 uur Cat. Vrijdag: Vastendag. 8.30 uur H. Mis. Zaterdag: Hoogfeest van Kerstmis. 6 uur gezongen H. Mis, daarna de tweede H. Mis; 10 uur de Hoogmis; te 2 uur de Vespers. NIEUWKOOP. Parochie van de H. Maria Hemelvaart. Zondag: 7.30 uur H. Mis; 10 uur Hoogmis I.30 uur Catechismus; 2.30 uur Vespers'. Maandag: 7 en 8 uur H. Missen. 7 uur bij de Eerw. Zusters. Dinsdag: 8 uur H. Mis. Woensdag: 8 uur H. Mis. Donderdag: 8 uur gez. H. Mis; 4 uur Lof. Vrijdag: 7 uur H. Mis. Zaterdag: om 5 uur Nachtmis en daarna 2 II. D.; cm 9 uur H. Missen en 10 uur Hoogmis; Vespers om 2.30 uur. NIEUWVEEN. Parochie van den H. Nicolaas. Zondag: half acht de Vroegmis; tien uur de Hoogmis; half drie het Lof. De H. Communie wordt uitgereikt onder de Vroegmis, alsook kwart na 9 uur. Zaterdag: 5 uur de Nachtmis; 9 uur de Hoogmis; 2 uur de Vespers. NOORDEN. Parochie van den H. Martinus. Zondag: 7 uur stille H. Mis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Lof. Maandag en overige dagen H. Mis om acht uur, uitgenomen Woensdag en Za terdag. Woensdag: half negen gez. H„ Mis. Woensdag en Donderdag: Catechismus. Zaterdag: Hoogfeest van Kerstmis. Om 5 uur Te Denim; daarna de gez. Nachtmis en de stille H. Mis; half tien Hoogmis; om 2 uur Vespers. NOORDWIJK. Parochie van den H. Jeroen. Zondag: heden de H. Missen te 7, 8.30 en 10 uur; 1.30 uur Catechismus; 2.30 uur Vespers. Maandag en volgende dagen de H. Mis ten te half zeven, kwart -o-ver zeven én te acht uur. Woensdag: geboden Vasten- en Onthou ding. Donderdag: 7.30 uur 'Lof v. AlTerh. Sacra ment. Vrijdag: Vigilie en geboden Vastendag. Zaterdag: Hoogfeest van Kerstmis, te vie ren aits Zondag; te 5 uur gezongen II. Mis e>n vcTvo'gcna de andere H. Missen; •te 9 en 9.30 uur gelezen H. Missen; 10 uur plechtige Hoogmis; 3 uur Vespers en 6.30 uur Lof met feestpredikatie. NOORDWf JKERHOUT. Parochie van den H. Vlotor. Zondag: 7 uur en half 9 stille H.H. Missen met onderrichting; 10 uur Hoogmis met predikatie; 's namiddags 2 mir Lof. Zaterdag: 5 uur gezongen Nachtmis en daarna twee Stilte H.H. Missen. Daarna zijn de H.IJ. Missen: haftf 8, 8 uur, half 9, 9 uuir, half 10 en 10 uur de Hoogmis; ■'sna,middags 2 uur Vespers. NOOTDORP. Parochie van den H. Bartholomeua. Zendag: 4de Zondag v-an den Advent; de H.H. Missen te 7 en te 10 uur; te 1.30 uur Catechismus; te 2.30 uur Vespers. Woensdag: geboden Vastendag. Vrijdag: VigiiLie van Kerstmis, geboden Vastendag. Geheel den dag gelegenheid om te biechten, uitgezonderd tusschen 1 en 3 uur. Zaterdag: Hoogfeest van de Geboorte Onzes Heeren, te vieren als Zondag. De Nachtmis te 5 uur-; de Hoogmis te 10 uur; te 2.30 uur Vespers me,t feestpredi katie. Na de Vespers gelegenheid om te biechten. OEGSTGEEST. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag: 1I.H. Missen 7 en 10 uur. Cate chismus 1.30 uur. Vespers 2.30 uur. Lof 6.30 uur. Maandag en volgende dagen de H.H. Mis-, sen 7 en 8 uur. Dinsdag: 6.30 uur Lof voor den vrede. Donderdag: Lof 6.30 uur voor den vrede. Vrijdag: Biechthooren voorin. tot 10.30 u.; namiddags van 49 uur. Zaterdag: H.H. Missen, 5.30, 7, 9, 9.30 en 10 uur. Vespers 2.30 uur. Lof 6.30 uur. Biechthooren na Vesper© en Lof. Catechismus naar gewoonte.' OUD-ADE. Parochie van den tH. Bavo. Zondag: Godsdienstoefeningen volgens gewoonte. Maandag en Dinsdag: Catechismus voor de grootere, en V/oensdag voor de klei ne kinderen. Woensdag en Vrijdag: geboden Vastendag. Vrijdag: biechthooren tot 10 uur 's mor gens en namidd. van 2 tot 8 uur.- Zaterdag: le Kerstdag. H.H. Missen te 6 uur gezongen en daarna de 2e H. Mis. Onder de 2e H. Mis worden de 4 'Kerst liederen door de geloovigen gezongen. H. Communie onder de twee eerste H. Missen en te 9 uur. Biechthooren na de Hoogmis van 10 uur alleen voor de ver- a,f wonenden en ouden van dagen. Te 2 uur Vespers, daarna biechthooren tot 4 uur en van 5.30 tot 7 uur. ROELOFARENDSVEEN. Parochie van de H. Petrus-banden. Zondag: H. Missen, 7. 8.30 en 10.30 uur; 2 uur Cateolïismus; 3 uur Vespers; 5 uur Congregatie. Maandag, en volgende dagen de H. Missen ter", 7.30 en 6 dur, neuaivo ~Vïfj"<rag enr Zaterdag. Woensdag: geboden Vastendag. Donderdag: te 3 uur St. Agnes-vergade ring. Vrijdag: Vigilie, gebóden Vastendag, de H. Missen te 7 en 9 uur. Zaterdag: Hoogfeest van Kerstmis of van de geboorte des Heeren, te vieren als Zondag. De gezongen Nachtmis te 5 uur, waaronder de H. Communie zal worden uitgereikt; te 6 uur twee gelezen H. Mis sen; te 7 uur drie gelezen H. Missen en te 10 uur de Hoogmis, waaraan 2 gelezen H. Missen voorafgaan. Te 3 uur Vespers waarna gelegenheid van biechten tot 6 uur. RIJPWETERING. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: Heden de 3de Zondag van- de maand: volle Aflaat voor de Broed. v. d. lev. 'Rozenkrans. 2de Collecte voor offer- kaarsen bij de Kerstkribbe. Na den mid dag te 1 uur Catech.; te 2 uur O oefening van den H. Kruisweg met vereering dei- Relikwie van het H. Kruis, en daarna een zeer kort Lof. Maandag, Dinsdag en Woensdag te 11 uur, en Dinsdag ook te 9 uur Catech. Dinsdag: feest v. d. H. Apostel Thomas, dag van devotie: te 8 uur gezongen H. Mis. Woensdag en Vrijdag zijn geboden Vas tendagen. Woensdag: te half negen de H. Mis voor den vrede met de Litanie van Alle Heili gen. Donderdag: na de II. Mn© van half negen gelegenheid om te biechten. Vrijdag: 's morgens van 7—11 uur, en na den m/iididag van af 3 uur gelegenheid om te biechten. Zaterdag: Hoogfeest van Kerstmis of der Geboorte van onzen Goddel. Zaligmaker Jezus Christus: geboden te vieren als Zondag. Volle Aflaat voor het Aarts- broed. v. h. H. Hart met het Apostolaat des Gebeds en voor de Broed. v. d. lev. Rozenfkr. 2de Collecte tot onderhoud van kerk en pastorie, 's Morgens te 6 uur de gezongen Nachtmis, waaronder de H. Communie wordt uitgereikt; na de Nachtmis achtereenvolgend 2 Stille II.H. Missen, waaronder insgelijks gelegen heid om te Com mui": ie e eren. Kwartier ever negenen wéér 'achtereenvolgens 2 stilte H.II. Missen en kwartier over tie nen de Hoogmis. (Na de Hoogmis wordt- geen biecht gelhooren.) Na -den middag ie 2 uur Vespers met Rozenhoedje en. 's avonds va,n 5—8 uur gelegenheid om te biechten. A.s. Zondag feest van den II. Stepha nos, eersten Christen-Martelaar. 2de Collecte voor de armen. SASSENHEIM. Parochie van den H. Pancraiiu9. Zondag: 6.30 uur uitreiking der H. Com munie. De H. Missen zijn te 7 uur en de Hoogmis te 10 uur. 's Namiddags te 1.30 u. Catechismus en te 2.30 u. de Vespers. Dagelijks te 12 uur Catechismus,, Maandag: 's avonds 7 uur Congregatie daarna vergadering van het bestuur. Woensdag: Vasten en onthouding, 's Av. 7 uur Congregatie. Donderdag: to 12 uur biechthooren voor de jongens en te 3.30 uur biechthooren voor de meisjes. Vrijdag: Vigilie van Kerstmis, geboden vasten en onthouding, 's Morgens biecht hooren tot 12 uur en 's namiddags van 3—9 uur. Zaterdag: lsto Kerstdag; de 1ste gez. H. Mis to 6 uur, de 2de te 7 uur en de 3de te 7.30 uur, vervolgens II. Missen te 9 en 9.30 uur en te 10 uur de Hoogmis, 's Na middags te 3 uur Vespers met predika tie en daarna biechthooren. STOMPWIJK. Parochie van den H. La/urentius. Zondag: 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 1 uur de Catechismus; 2 uur boete lof en preek; 7 uur de Congregatie. Maandag en, volgende dagen de H. Mis sen te zeven en. acht uur. - Maandag, Dinsdag en Woensdag: Cate- chisanus voor de grooten en. kleinen. Woensdag en Vrijdag: geboden" Vasten dagen. Donderdag: Biechthooren voor jongens en meisjes. Vrijdag: Biechthooren na de 2de H. Mis en des middags vanaf 4 uur. Zaterdag: 1ste Kerstdag. H. Missen half vijf, half zes en zes uur. Voor de lste Plechtige Mis „Te D»wn". De drie vol-* gende H. Missen zijn negen uur, half tien en tien uur. Des namiddags te 2 uur de Vespers, daarna biechthooren. VOORHOUT. Parochie van den K. Bartholomew. Zondag: half 8 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; half 2 Catechismus; half 3 Lof met Rozenhoedje 'voor den vrede. In de week Catechismus naar gewoonte. Woensdag: geboden Vasten- en Onthou dingsdag. Vrijdag: geboden Vasten- en Onthoudings dag; 's middags van 5—8 gelegenheid om te biechten. Zaterdag: lste Kerstdag: 5 uur nachtmis, daarna 2 H.H. Missen; 9 uur en half 10 2 H. H. Missen; 10 uur Hoogmis; half 3 uur Lof. VOORSCHOTEN. Parochie van den H. Laurenlius. Zóndag: half acht) Vroegmis; 10 uur Hoog mis: half twee Catechismus; 3 uur Lof en nredicatie. Alle dagen de H. Missen te half acht en 8 uur. Woensdag: Vastendag. De H. Missen te 8 en 9 uur. 9 uur voor afwering van ziekte onder het vee. Donderdag: 's nriddags na schooltijd biechthooren van kinderen. Vrijdag: Vastendag. Voor en na de H. Mis sen en 's middag© van 3 uur af biecht hooren. Zaterdag: Hoogfeest van Kerstmis. 6 uur üë~NacE!mTs; 10 uiir <le Hoogmis; 's mid dags 3 uur Vespers. WARMOND. Parochie van den H. Matthias. Zondag: half acht Vroegmis; 10 uur Hoog mis; van half 1 tot. half 2 (is de Biblio- theek geopend; half 2 Catechismus; 3 u. Vespers met. Rozenhoedje; 6 uur Con gregatie v. h. Geestelijk Verbond, afd. mannen. Maandag: H.H. Missen om 7 en 8 uur. In deze week Catechismus volgens ge woonte. Dinsdag: de H.II. Missen om 7 en 8 uur. Feest v. d. H. Thomas, Apostel, dag - van devotie. Woensdag: 7 uur op de Kapel. H. Mis half acht Communie-uitreiken; 8 uur II. Mis in de Kerk; 's avonds 7 uur Lof met pre dikatie. Geboden te vasten en zich te onthouden van v'leesch en vetspijzen. Donderdag: de H.H. Missen om 7 en 8 uur. 8 uur gezongen H. Mis. 's Avonds 7 uur Lof met predikatie. Vrijdag: de H.H. Missen om 7 en 8 uar. Voorm. tot 10 uur, des namiddags van 49 uur gelegenheid om te biechten aan drie biechtstoelen. Gehoden te vasten en zich te onthouden van vleesch en, vet- spijzen. Zaterdag: Hoogfeest van Kerstmis, te vie ren als Zondag. 5 uur Nachtmis, waar na noe twee H.H. Missen volgen. Ver der de H.H. Missen om 8 uur, half negen en negen uur. De plechtige Hoogmis om 10 uur. 3 uur Vespers met Rozenhoedje, daarna gelegenheid om tel biechten tot aan het Lof. Half 7 Lof met predikatie. WASSENAAR. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag: de H.H. Missen: gelezen te 7 uur en half negen; Hoogmis 10 uur; 2 uur Catechismus; 3 uur Vespers; half 6 Qonigr. vrouwen. Maandag: Slechts 2 H.H. Missen, 8 en 9 uur. Dinsdag tot Vrijdag: 3 H.H. Missen, 7, 8 en 9 uur. Woensdag en Vrijdag: geboden Vasten dagen. Zaterdag: Hoogfeest van Kerstmis, te vie ren a's Zondag; de le H. Mis, gezongen, voorafgegaan door „Te Deum" te 5 uur; vervolgens, te beginnen half 7, elk half uur een IT. Mis, gelézen, tot 10 uur, wanneer do Hoogmiis aanvangt. Eerst na de gezongen. Nachtmis, zoodra de le Stiftte H. Mis begint, wordt de H. Com munie uitgerenlkt; ook later, bij de H. Communie van elke II. Mis (niet vóór of na een II. Mis) kan men Communi- ceere.n. In de le Stille II. Mis zingen de Heeren Koristen, in de 2e alle aanwezi gen Kerstliedjes; men brenge daarom een H. Familieboekje mee; de heer Or ganist zal eerst ieder liedje duidelijk voorspelen; 's middags 3 uur vereen. Congregatie voor mannen en vrouwen, waaibij echter ook ieder ander urkge- nooddgd wordt. Deze week Catechismus en gelegenheid tot biechten naar gewoonte; bovendien. gefl. not biechten Vrijdag vóór den mid dag tot 10 uur, na den móddag van 4 tod 9 uur; Zaterdag na de Congregatie tot 9 uur; (den geheelen Kerstochtend' ech ter "wordt voistrekt geen biecht gehoord). Zondag: feest van den H. Êtfefanus, Dia ken en le Martelaar. Collect e's: op len Kerstdag: in de Nachtmis, in die te 8 uur en in de Hoog miis door de heeren V-ine ent.ianen met Open Schaal; op Zondag, 2en Kerstdag, in al de H.H. Missen voor de school, mei# Open Schaal; en op len en 2en Kerstdag aan huis en op straat door dames Zel-a- tricen met een Vredesymbooltje voor he(j Roomsche Sanatorium Dekkerswald. ZEVENHOVEN. Parochie van de H. Joannes Geboorte. Zondag: 6.15 uur H. Communie; 7.30 uuil II. Mis; 10 uur Hoogmis met preek; 2 u. Lof en Rotzemkr. met gebed v. d. vrede. Lied 2. Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag 7.15 u. H. Communie; 8.15 u. II. Mis. Maandag tot Donderdag: het biechtbooreni volgens géwoonue. Woensdag: 7.15 u. H. Communie; 8 u. ge- zongen Rouwmfts. Vrijdag: biiechffiiooren don geheelen dag, beha.ve tusschen 12 en 4 uur. Zaterdag: 5 uur Nachtmis, waarna gele zen H Mis; Liederen 8 eh 4; 9 uur Plech tige Hoogmis; 2 uur Vespers, waamaj hiechtthooren; lied 89. ZOETERWOUDE. Parochie van den H. Joannes Onthoofding'. Zondag: 7.30 en 10 uur de II.H. Missen. 1 uur Catechismus; 2 uur de Godvruch tige oefening van den Kruisweg, waar na onmiddellijk Lof voor den wereld vrede; 6 uur Patronaat. In de week de H.H. Missen 7 en 8.15 uur. Dinsdag de H. Mis van 7 uur in'het ge sticht; Zaterdag de 2de H. Mis om half negen. Maandag en overige dagen der week orai 8 uur v.m. Catechismus. Dinsdag, Woensdag en Vrijdag ook Ca> teehismus om 9.3Q uur. Dinsdag: St. Thomas, apostel, dag vanl devotie; 8.15 uur gezongen LI. Mis. Woensdag en Vrijdag: geboden Vastendag. Vrijdag: Vigilie. Na de Mis van 8.15 uufl gelegenheid cm te biechten geheel den dag tot 's avonds 7 uur, behalve van 123 uur. Ook een derde biechtvader zai zijn hulp verleenen. Zaterdag: het Hoogfeest van Kerstmis;, te vieren ais de Zondag. De eerste Mis, de gezongen Nachtmis, om 6 uur gevolgd door 2 stille Missen; 7.30 uur beginnen aan het Altaar van O. L. Vr. van Lour- des 3 andere Missen, 9 uur nog drie andere Missen, waarvan de laatste als Plechtige Hoogmis om 10 uur. Bij het begin van de 2de H. Mis omstreeks 7 uur wordt de IT. Communie uitgereikt. On der de 2de en 3de der eerste drie Missen worden de Kerstliederen gezongen, ook na de Hoogmis en Vespers volgens het/ K erstl iedereribunde 1 fci e eni ons gewone liederenboek 196—202; Zaterdagmiddag half twee de Plechtige Vespers, feest predikatie en Collecte voor de armen dezer parochip. Zaterdag en. Zondag na de Vespers Biechthooren en Zaterdag! ook van 67 uur n.m. ZOETERWOUDE—LEIDERDORP. Parochie van de H. Maria Onb. Ontvangenis. Zondag: kwart voor 7 uur uitreiking den H. Communie. De H. Missen om half 8 en 10 uur. Catechismus. 3 uur Vespers en half 7 Lof. Maandag en volgende dagen uitreiking van de H. Communie half 8. De H. Mia half 9. Dinsdag: half 8 Lof.. Woensdag en Vrijdag: Vastendagen. Vrijdag: half 4 kinderen biechthooren; 4 u. voor de anderen. Geen Lof. Zaterdag: de H. Missen om 5, 6, half 7, 9 uur, half 10 en 10 uur. Van 1—3 uwn biechthooren; 3 uur Vespers en half 7 Bof. Rooster der Retraiten Rooster der Retraiten van het St. Clemenshui8 te Noordwijkerhout. 2320 Dec. St. Jozefgezellen Vereeniging (jongel.) (f4.) 28—3teDec. Jongelingen uit den Midden stand (f6.) N.B. Men wordt verzocht zich voor deze Retraiten op te geven bij de Eerw, Gees telijkheid. Rooster der Retraiten van het Retraitenhul9 „De Thabor", Eendrachtsstraat, Rotterdam. 310 Januari. Open voor eventueel aan te vragen retraiten. 10—13 Januari. Meisjes uit Berkel en andere plaatsen. Gewonen stand. (Verg. f 4.—) Door een Pater Augustijn. 1720 Januari. Ongehuwde Dames van den Middenstand uit dorpen. (Verg. f 6.—) Door een pater Dominicaan. 2427 Januari. Huismoeders van Schie dam en andere plaatsen. Gewonen standi (Verg. f 4.—) Door een Pater Capucijn. 31 Januari3 Februari. Gehuwde Dames. Middenstand. (Verg. f 6.—) Door een Pa ter Redemptorist. 710 Februari. Jonge Dames. Midden stand. (Verg. f 6.Door een Pater Car- meliet. 2124 Februari. Meisjes Patronaten.. (Verg. f 4.—) Door een Pater Capucijn. 28 Februari2 Maart. Leden der Ver- eenigng van Eeuwigd. Aanbidding en tot ondersteuning van behoeftige kerken en andere deelneemsters. Deftigen stand. (Verg. f 10.—) Door een Pater Jezuiet. 6—9 Maart. Meisjes van den gewonen stand. (Verg. f 4.—) Door een Pater Augus tijn. 13—16 Maart. Leden der Derde Orde der Pater Minderbroeders. Deftigen stand. y;Verg. f 10.—) Door een Patejr Minden- broeder*

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 6