13 BUITENLAND. De Oorlog. 7e JAARGANG No. 1880 Ste BUREAU: STEENSCHUUR 15, LEIDEN. Interc. Telefoon 935. - Postbus 6. DIT BLAD VERSCHIJNT ELKEN DAG, UITGEZONDERD ZON- EN FEESTDAGEN De ABONNEMENTSPRIJS bedraagt, bij vooruitbetaling, met GRATIS POLIS Ongevallen-verzekering en het GEÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD voor Leiden 10 cent per week f 1.25 per kwartaal; bijonzo agenten II cent per week, f 1.45 per kwartaal Franco per post fl.65 per kwartaal. Afzonderlijke nummers 27a cent, met Geïllustreerd Zondagsblad 5 cent MAANDAG DECEMBER. I9I5. De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt van 1-5 regels f0.75, elke regel meer 15 cent ingezonden mededeelingen van 1-5 regels f 1.50, elke regel meer 30 cent, met gratis bewijsnummer. Bij contract aanzienlijke korting. Rroote letters naar plaatsruimte. Aanvragen om Dienstpersoneel van 1-5 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent. Aanbiedingen van Dienstpersoneel, Huur- en Verhuur, Koop- en Verkoop (geen Handels-Advertentiën) van 1-5 regels 25 cent, iedere regel meer 5 cent Gemeenteraadsverkiezing. De gemeenteraadskiezers zorgen er voor, 'dat de stembus a.s. WOENSDAG tengevolge van hun verzuim geen onver wachte resultaten oplevert. „t Zal zoo'n vaart niet loopen" is geen verontschuldiging om zijn stemplicht te verwaarloozen. Kiezers in DISTRICT III gaat allen uw stem uitbrengen op den heer J. P. MULDER. In III tracht de S. D. A. P. nu al jaren lang met inspanning van alle mogelijke krachten haar candidaat uit de stembus te krijgen. Met een beroep op evenredige vertegen woordiging tracht zij soms de rechtsche kiezers voor zich in te palmen, ,,'t Is toch billijk niet waar, dat ook de S. D. A. P. in den Raad is vertegenwoordigd". Kiezers, laat u door zoo'n mooi praatje niet om den tuin leiden. Eerstens? zelf hebben de S. D. A. P.-ers nooit getoond die billijkheid ten opzichte van rechts te willen betrachten. Altijd en overal zijn ze tegen de candida- ten der rechtsche partijen. Vervolgens, op het oogenblik kunnen de rechtsche par tijen bij een vacature in den Leidschen gemeenteraad onmogelijk zijn aangewezen om dat verlangen van d© S. D. A.'P. naar een vertegenwoordiging te helpen verwe zenlijken, al was 't dan ook maar op indi recte wijze, langs zijdelingschen weg. 't Zou een dwaasheid zijn, daar de rechtsche partijen zelf niet in den Leidschen ge meenteraad naar evenredigheid zijn verte genwoordigd! Kiezers in district III, houdt hoog uw beginsel, laat u niet overbluffen door de leuzen der S. D. A. P., waarvan in dezen crisis-tijd nog meer dan ooit te vo ren is gebleken, dat ze ij del zijn. Stemt dus als één man op den candidaat der rechtsche partijen. Wij ver-trouwen, dat de vrijzinnige kie zers zullen inzien, dat de rechtsche candi daat in district III aanspraak maakt op hun steun. Zoo zijn van uit het standpunt der evenredige vertegenwoordiging aan de S. D. A. P. een zetel zouden willen geven, dan zou het van hen onbillijk zijn dit te doen ten koste van rechts, zij zouden dan een eigen zetel moeten afstaan. Doch bovendien, waar wij tegenover den vrijzin nigen candidaat in district I geen tegen- candidaat hebben gesteld en daardoor de verkiezing van den heer" F. v. R o m- b u r g h (den candidaat der vrijzinnige partijen) hebben verzekerd, mogen de vrij zinnige kiezers ook onzen candidaat in III niet tegenwerken. Maar Katholieke kie zers, allereerst gerekend op eigen kracht, zelf naar de stembus en gepropageerd on der de onzen! Zooals we opmerkten, hebben de 'recht sche partijen tegen over .den vrijzinnigen candidaat in district I, den heer F. v. Romburgh, vanwege.het bestand geen tegencandidaat gesteld. We merkten ook reeds op, dat in I de kansen der S.D.A.P. niet bijster groot zijn. Men mag daar wel niet inslapen, doch nogmaals vooral gaat Woensdag de strijd in III, om de overwinning van den candidaat der recht sche partijen, den heer J. P. MULDER. „Reuter" verneemt, dat de Entente- mogendheden besloten hebben, niet uit Saloniki terug te trekken. - Volgens een „Reuter"-bericht, melden de Atheen- sche bladen, dat ernstig wordt over wogen een gedeelte van het Grieksche leger te demobiliseeren. Van de oorlogsterreinen. Overzicht Terwijl op vele andere oorlogs'terreinen een soort van wdnterrust blijft heerschen en de algemeens toestand onveranderd blijft zelfs op heb oorlogster min aan de Isonao ris het vrijwel rustig geworden, zonder diat de Italianen nog eenbg belang- rijl succes hebben kunnen behalen is op één ooriogsfoerrain een hevige strijd gaande. Dit is heit oorlog ster re in waar de Franschen en Bngelschen dtoor de'verbon den legers 'im, het nauw worden gebracht.. De Framsch-Eingelsohe troetpen hebben het dan ook inderdaad Sn Zuiid-Macedonië hard te verduren. Nu de Duritsch-Oos'ten- rij'ksch-Buligiaarsche .legers met Servië na genoeg hebben afgerekend, wenden zij zich tot de hulptroepen der Entente, op wier uitersten tegenstand de hoop der Serviërs gevestigd is. Het schijnt evenwel dat de Oostenrijkers belast met de verdere veivo'igürg van het verspreide Servische leger in Montenegro en Albanië en dat de Bulgaren, met behulp van eearge afdeelm- gen van Van Ga'.lwitz's leger, hun actie op het F.ransch-Engelsohe front hebben gericht. Onverwachts heeft dan ook de strijd op het VardaT-front een groote beteeikeniis ge kregen. daar met den uitslag Meiwan, te vens den uitslag der Balkain-expeidritie zal worden bepaald. Uit de berichten, zoowel van Bulgtaar- sohe, als van Fransdhe en Engelsche zijde blijkt, diat de vereenigde -troepen der Ge allieerden den diruk der optrekkende Bul- gaarsche legers niiet geheel kunnen weer staan. Reeds e enige dagen geleden waren de Firansche troepen op de béide oevers van de Vardar aan het terugtrekken; thans schijnt dit tarugltrékken, in een gedeelte- li jken terugtocht te zijn ontaard. Na den tegenslag bij Demöir Kapu zijn de Fran schen in zuidelijke richting geweken tot Mirovce, dat eveneens aan de Vardar ge legen ris. Ook aan het Britsche front de de toe stand- niet zeer rooskleurig. Op verschei dene punten moesten de Emgelschen wij ken en reeds wordit Doiran (aan het Doi- ranmeer) bedreigd. De Bulgaarsche troe pen staan thans voor Rabrovo, diat aan het kruispunt van de wegen van Stiroum- nitza naar Doiran. gelegen Ss. De berich ten van beide zijden maken melding van d> hardnekkige gevechten diie vele dagen duurden, en nog niet zijn gestaakt. 0p Zee. Opgebracht. Het motorschip Kroonprinses M ar ga re tha" is op reis van Brazilië, niet ver van Bergen, op 120 zeemijlen van de Noorsche kust, door Engelsche oorlogs schepen opgebracht naar Greenock, alwaar de Engelsche autoriteiten - bevalen een deel der lading te lossen, meldt de ,,Korr. Norden". Het schip is bevracht met een groote lading koffie, bestemd voor Chris- tiania en Göteborg. Turksche kanonneerbooten verniev'd. Heb „Pet. Tel. Ag." meldt, 'dat drie Rus sische torpedtobooten op 10 Decembe r in een artillerie-ge vecht bij het, ei land Kapjh- ,ken ten oosten van dein Bosporus twee Turksche kananineerbooten-jfrennaeLden, De Russen 'leden geen verliezen De borpedjohooten vernielden ook een groot zeilschip. De duikboot- en mijnoorlog. Lloyd's meldit, dat het Engelsche s.s, „BuhiLris" is gezonken. De bemanning ie 4e Alexandrië geland. Uit Athene wordit aan de „A Villag" bericht: ,,De Grietosche regeering heeft bericht ontvangen, dat een Grrieksch trans portschip lim de haven van Argos door oen Engelsch oorlogsschip getorpedeerd is." De „Miorganpoat" verneemt uiit Boe dapest: Volgens een bericht uilb Kanstan- tmopel zijn voor Sebastopol twee Russi sch© transportschepen en een Russische kanonneerboot door Duitsche onder zeeërs in den grond geboord." Rentier meidit uit Athene: Volgens officieelle Anifchtiiingen, iis het Gnieksch» stoomschip ,,D. Goulandris'V van Alexan dra» naar Engeland op weg met een la ding zaden, katoen en eieren, op 150 mij len afstand van Alexandjnë^getoi'pedeend1 door een Duitsche duikboot. De beman ning verliet in sloepen heit schip, welk» door d» 'duikboot eanrigen tijd wenden ge sleept. Een Engelsch stoomschip, op weg naar Alexandrië, nam de schipbreukelin gen eindelijk aan boord; maar dit schip werd nog oiienaelfden dag door dezelfde duikboot getorpedeerd, 25 mijlen van Alexandrië af. De Grieksche en Engelsche bemanningen redden zich in sloepen; een ander Engel soh schip imam ze drie mijlen bullen Alexandrië op en bracht hen aan land. 0p den Balkan. Griekonland en de Entente. Elke dag brengt ons n'iieu/we, meer of minder belangwekkende, berichten over Griekeauland's houding, die er cp wijzen, dat het beslissende ©ogenblik zeer aan staande ris. Het schijnt wel, daifa Grieken land "thans aan de eischen dor Entente zal toegeven. Een ,,Reuter"-berLcht zegt, dat de A'theensche bladen malden, dat een gedee ltel ij ke demobilisatie van he't Grieksche leger ernstig wordt overwogen en mogelijkerwijs de strijdkrachten, diie onder d» wapenen zijn tot de helft zullen worden teruggebracht. Reuter" schijnt poeitaef te weten, dat de Geallieerden besloten zijn dn Salonika ito blijven. Zij zouden reedis nlicuwe troe pen helbben gezonden, die hat mogelijk zouden maken het offensief te hervatten. Bovendien verneemt d» „Frankfurter Zei- tung", dat (twee Engeisohe dfcvrisies lbo Ka- walla zijn geland. Hoewel dit 'bericht ons lid et al te waarschijnlijk voorkomt, blijkt toch uit allies, dat de Entente geenszins van plan is de expeditie op te geven en 'dat ze zelfs generigd is tegenover Grieken land krasse maatregelen te nemen. Indien immers aan Griekenland's wensch, dat de Enten te-troepen bij een eventueel en terug slag Saloni ka 'moeten verlaten, moet zal worden voklaan, zullen de troepten der Cmtralen en hun bondgenoot en de Griek sche grenzen eiveneens niet lontzien. Of Griekeland in dót geval neutraal zal blij ven of dat liet zrich noodgedwongen bij oen der partijen scharen zal, schijnt thans bet vraagstuk 4» zijn geworden, waks oplossing cloor de géheele wereld' met spanning wiondt verwacht- Dat de Entente bezig is Griekenland de duimschroeven aan te zetten, blijkt boven dien uit het feit, dat de gezanten dier Geal lieerden opnieuw een bijeenkomst met Skoeloedis hébben gehad, welke tot d» ge ruchten aanleiding heeft gegeven, dat de Grieksche troepen uit Salonika zul'ilen worden verwijderd en dat de Fransch- Engelsche troepen met de verdediging der stad zullen worden belast. Frankrijk. Generaal Casieinau. Joffre heeft generaal Castelnau tot chef van zijn staf benoemd. De nieuwbenoemde zal den rang van legergroep commandant behouden. Generaal Couraud weder aan het front. De Times" deelt mede, diat generaal Couraud, die in Juli aan de Dardanellen werd gewond, weder hersteld iis en iheb be vel over d» troepen in Champagne op zich genomen heeft. Rusland. De haven van Archangel. Volgens de „Basler N ach rich ten" zijn im de haven van Archangel en in het kustge bied van .de Noordkaap 15 Russische, drie Canadeesche en een Japansohe ijsbreker voortdurend in de weer om den zeeweg naar Engeland open te houden. Er komen voortdurend schepen de bajven van Ar changel binnen. Vereenigde Staten. De nota van Amerika aan Oostenrijk. De xegeering der Vereenigde Staten heeft aan Oostenrijk de volgende nota ge richt betreffende de „Ancona": Volgens betrouwbare inlichtingen van Ame-rilkiaansche en andere overlevenden, die zich op het s.s. „Ancona" bevonden, heeft een onderzeeboot, welke d» Oosten- rijksch-Homgaarsche vlag voerde, op het stoomschip gevuurd, dat daarop trachtte te ontkomen. Korten tijd vóórdat beman ning en passagiers in de reddlngsbooten 'konden gaan, schoot de onderzooboot een aantal granaten af en ten jatte deed zij het schip zinken, terwijl er nog vel» per sonen zrich aan boord bevonden. Velen hebben daardoor het leven verloren of zijn gewond; onder hen bevinden zrioh burgens van de Vereenigde Staten. Het. rapport van dien Ooetenrijksdh-Hongaarscheai ad miralen staf zelven bevestigt deze verkla ringen Intusschen kende de regeering van Oostenrijk-Hongarije door de wisse ling van nota's tusschen de Vereenigde Staten en Duitschland, het standpunt van de reigeerimg omrent de onderzeebootan- oorlog. De regeeniing der Vereenigde Sta ten is van oordeel, dat de oammandant der onderzeeboot de beginselen van het volken recht en der menschel ijkheid door zijn op treden heeft geschonden. Hij heelt moed willig een bloedbad aangericht en hiervoor is geen verontschuldiging denkbaar. De regeering der Vereenigde Staten moet aan. nemen öf dat de commandant zijn (instruc ties overtrad óf dat de regeering van Oos tenrijk-Hongarije heeft nagelaten instruc ties te geven in lovereenstmrmlinig met de beginselen van menscheliikheid. Dit laat ste neemt de regeering niet aan en zij ge looft dus, dat de commandant handed© rim strijd met de algemeene of bijzondere instructies. Daar de goede verhoudingen der beide Staten moeten berusten op over eenstemming in zake recht en menschel ijk. beid, moet de regeering der Vereenigde Stalen aan die van Oostenrijk verzoeken hc' ftorppideeren der „Ancona" te veroor- Ie el en als een onwettige en omverdedig- 1 are daad en dat de betrokken officier zal werden gestraft, benevens schadevergoe ding voor de gewonde of omgekomen Amerikaansohe burgers. Verwacht wordt, •dat Oostenrijk-Hongarije de ernst van het geval zal Omzien en het niet zulk een ver foeilijke daad, welke door de geheel e we reld .als baibaarsch in onmensohelijk is gebrandmerkt, zal verdedigen. Verschillende oorlogsberichten. D© jongste liefdezuster. De jongste liefdezuster is een Russisch meisje, slechts 12 jaar oud. Haar naam is Marusia Cha- rushina. Ze liep weg van huis, verstopte zich in een trein, reed vele kilometers mede en kwam ten slotte in Vilna. Daar ging zij naar een hospitaal en vroeg de gewonden te mogen verplegen. Gelukkig voor haar trok een van de Roode Kruis- zusters zich harer aan en schreef aan den vader van het meisje om toestemming. Deze werd verkregen. Men maakte een kleine uniform voor haar en sindsdien helpt zij. En het is te begrijpen, dat ze do lieveling is van alle soldaten. „Schansvoel". Het vorblijf in natte loopgraven heeft een eigenaardigen vorm van voeteuvel veroorzaakt, dat in Enge land „trenchfoot", schansvoet, wordt ge noemd. In een week in November werden er aan de Engelsche linie in het Westen 770 gevallen van aangegeven. Men tracht het nu te voorkomen door de manschap pen van rubber waterlaarzen te voorzien, die ook de dijen beschermen. Een kofferpakster. Heeft men wel eens van een kofferpakster gehoord? Een Deensch actricetje, door den oorlog zonder werk, gewend aan reizen en trekken en dus op de hoogt© van het vak inpakken, kwam op het idee zich aan te bieden als kofferpakster voor particulieren. Ze ver dient er reeds goed geld mee en kwam dezen zomer zelfs handen te kort. Een Lyonsche mis. Van 1 tot 15 Maart zal van nu af jaarlijks te Lyon een mis worden gehouden, in concurrentie met de Leipziger mis de beroem de jaarmarkt. De deelneming er FEUILLETON. MARGUERITE. 19) Carrère maakte, niéti zonder plechtig heid, een' beweging, als zwoer hij een eed, iWaarap de kameraden, wellicht zrich be wust van hun kracht, eveneens hom groe zelige, door de messen en bijlen gekerfd» handen, riiu de hoogte brieven. ,.,Bn," - besloot Carrèrej, „geen enkel .woord hiervan in het dorp!" „O, we begrijpen niet, hoe dat komt, maar ze weten alles te Mareillas." „Dat kamt, omdat je thuis te veel bab belt in het bijzijn van je kinderen... Enfin, het maakt niet uit! Ouradou hoopt, dat gij u, na een zekere losbarsting, u wel zult vernederen, en hij hoopt wellicht ook, dat Cazals, die zich stilletjes te Perpdgnan op houdt, hem om genadé zal komen smee- ken. Maar ik verzeker u, dat onze ö'iran zich bedriegt..." Carrère gaf het sein voor het vertrek. De kameraden stonden op. Hij maakte oen goed figuur, Carrère. melt zijn gezette gestalte, en zijn energiek, bleek gezicht. In zijn kostuum van meesterknecht, KSI1 hij schier het zwTërig voorkomen van den bevelen uriibdeelenden „bourgeois". En de anderen met hun instinct van knecht na derden hem slechts eerbiedig en tam. Zij gingen naar buiten. Op het te smalle pad moesten ze achter elkander loopen. Car.rère voorop. Nadat zij ©enigen tijd had den vooriigeLoopen, werd hun oor getroffen door gelach van jeugdig» stemmen, wat hen nieb weinig in verlegenheid bracht. Hun tegemoet kwamen Marguerite m.et grootmoeder Rodrière en achter dezen Jeanne, wrie Jacques zijn arm had gegeven. Zij waanden zich alleen in het gebergte. Bij het zien van de tiwaalf ontevredenen, door Carrère geleid, sidderden zij d'an ook eensklaps van verontwaardiging en af schuw. Marguerite zweeg eensklaps,groot moeder boog het hoofd, maai- Jacques con st a teerde toch met voldoening, dab de werklieden de hoeden afnamen, en dat Carrère zelf groetend zidh zóó posteerde, dat hét pad geheel vrij bleef voor de fa milie van den meester. De werklieden had den dus allen het gevoel van ontzag be houden. De Ouradou's soh reden zwijgend voort, 'de eenzaamheid kwam hun nu ge vaarlijk voor. Zich verwijderend bromden de werklie den onder elkander, ongetwijfeld om zich eigen lafheid te verwijten. Zij verhaastten hunnen stap, als om zich sneller te onttrek ken aan de overmacht dér meesters, die hen tot in het gebergte kwamen storen, hen kwamen overrompelen te mridden van hun droomen. Voor de smalle straal lei dend naar dien dorpswég, gringien zij uit een, opdat ©ver hun bijeenkomsten niet zou worden gebabbeld. Thuis komende, vond Carrère zijn vrouw geknield op den keukenvloer, en bromde: „Wat, alweer aan het bidden!" „Ja," antwoordde Madeledne opstaande, „rik bid voor jou!" ,>Naar gelang je mij tegenwerkt, groeit mijn haat aan... Wel, ik ben daar juist mijn haat aan... Wel, jk ben daar juist den melkmuil met de Ouradou's tegen ge komen, en ik maak er me een verwijt van, dat dik me te nederig tegenover hen heb ge toond... Zijn we niét hun gelijken?" „Neen, de gelijkheid kan niiét bestaan, niet meer bij d» menschen Mer in dé za ken der aarde.De gelijkheid!... Dat zou te leelijk wezen.. Het leven zou alle kleur missen." "„Wie leert je drie redeneeringen?" „De overweging en de orvarring. Je vecht tevergeefs tegen je-zelven, Wij zul len. ongelukkig zijn. ,Wat?... als ik mijn onafhankelijkheid zal hebben veroverd?" „En zullen dan je werklieden je gelij ken zijn?" „Och wat, je gebruikt je verstand niet i eer. Maar laten we liever ophouden met twisten, arme man." ..Ja, dat zal het beste zijn... Maar jij komt in opstand tegen mij'... „En kom jij dan niet in opstand tegen wien je goed1 heeft gedaan?'' „Wat ik wil 'ie billijk. Men heeft mij mijn plaats ontstolen.." Madeleine zweeg wijselijk, en Carrère zette zich hij hét vuur neder en steunde zijn hoogmoedig 'hoofd met zijn» handen. Den volgenden dag, in de fabriek, was Carré ie alles behalve handelbaar. Zou hij, nu Cazals zijn rechten had opgevorderd, ook op zijn beurt zijn gezag niet doen gel den, al was het maar, door dat van Jac ques t» minachten Terstond deed hij een aanval op de •trouwste aanhangers van Ouradou, hun verwijtend, bij hot werk te treuzelen Zijn stem was zoo kijvend, dat Ouradou, in zijn kabinet aan het schrijven, er door werd gehinderd en op het punt was Carrère wat meer discretie aan te bevelen. Jacques Lezat niét het geduld van Ouradou. Eemigs- zins zenuwachtig liep hij de trap af, ten einde toe te zien. Mi-lhau, bezig met de takken van Hotusboomen te tellen, hief even het hoofd op. Jacques ziende, begon Carrère nog hef tiger uit te varen. „Zeg 'reiis jij, je verknoeit te veel1 kurk bij je werk!... En jjj daar, je hébt je bijl niet genoeg gescherpt!" Om een catastrophe te vermijden, welke hi; voelde dreigen, wildé Jacques Ghrrère verwijderen. „Ga naar de machines zien," gelastte hij hem. „Ze maken te veel geraas." „Ge moet den machinist daarvoor onder handen nemen." „Ga naar hem toe, verzoek ik u." „Neen!" „Carrére ik smeek je..." Carrère posteerde zich vierkant tegen over den jonkman en met de vuisten op de heupen sprak hij langzaam, maar met nadruk: „Gij hebt mij geefn bevelen te geven!" „Gij weigert dus te gehoorzamen?" „Ja, beslist!" Jacques beefde. De herinnering aan zooveel ondergane en vergeven beleedi- gingent; wekte in hem dien hevig®ten toorn. „GarrèreT riep hij uit, „gij verdient riiet langer, hiiier tb blijven!... Ik jaag je weg!" „Gij!... En wie zijt gij dan wél?" „Ga heen! Met onversclirokken tred naderden de twee mannen elkander, bot groot en schrik der werklieden, wiien de voorspoed der fa briek en hun eigen zekerheid na aan het hart lagen. Mi'lhau, de zorg voor aller be langen.' op zich nemend, trad vooruit, kwam wakker tusschen beiden. „Komaan, Carrère, houdt je bedaard! Men heeft je ongetwijfeld verdriet aangei- daan." Achteruit jij!..." „Wanneerr je razernij voorbij zal zijn... Komaan, Jacques, vergeef hét hem. Een inensch heeft s'onus ondoordachte oogen- b lókken," „Neen!... d'aifc raakt jou nil,ét, pluim strijker! Ik weiger gehoorzaamheid aan Jacques, dat is alles!... Jouw medelijden heb ik niet noodig." Carrère schudde 't dikke lichaam van Mik hau, die, trillend van schaamte, zrich niet wrist te verdedigen. Jacques ia hoog opge richte, vastbesloten houding, wees naar de deur en heihaaüde: „Carrère, gij verstoort de orde! Ik jaag u weg!..." Jacques hield plotseling op. Evenals de onthutste wedkltkxlen, wendde hij het hoofd om naar de ijzeren wenteltrap, dia d» patroon afdoaJlde. Blootshoofds, zonder toom, zonder weifeling, schreed hij te midden der diepe stilt» voort en bleef vóór Garrère die zich niét verroerde, staan. „Carrère," spirak hij, „Jacques Pema- üh» heeft gelijk. Het i9. de eerste maal, dat zrich hier een dergelijk ernstig vergrijp te gen de tuchlt voordoet. Zoo wél om, wijl het noodig is, het gezag van Jacques, mijn gedelegeerd», tie bevestigen, als om een voorbeeld to geven aan de weerspannigem', die zich eenmaal móchten openbaren, ver klaar ik je, Carrère, dat ik geen dienaar kan behouden, dien Jacques zijn ontslag gegeven heeft." (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 1