xelve moet ingrijpen en waar zij voor de «iterst moeilijke taak staat haar neutrali- fteit&Dlichten in overeenstemming te bren gen met de levensbelangen van onze industrie. I n- en uitvoer. Andere] staat de zaak ongetwijfeld ten aanzien van produkten, die niet geïmpor teerd. maar im> one land zelf worden voortgebracht. Maar ook op dit gebied doen zich tal van moeilijkheden voor, om dat de import van voor ons onmisbare artikelen ten. deel e samenhangt met den export van door ons geproduceerde waren. De Regeering heeft zich geheel op liet etandpunt gesteld dat een zooveel moge»- •lijk vrije uitvoer moet worden bevorderd. Zoodra liet eeni'gszins mogelijk is, wordein de grenzen geopend. In de omstandighe den waarin wij vorkeeren is het echter veelal niet mogelijk, omdat de vervuiling van onze eigen behoeften, gevaar zou loo- Don. Het is onvermijdelijk dat door uit voerverboden onze voorraad op het peil der behoeften wordt gehouden. Het spreekt van zelf dat daarbij somwijlen wordt mis getast en die meest zorgvuldige raming bliikl niet met de werkelijkheid overeen te stemmen. Dat bii liet Departement van Landbouw, Nijverheid eji Handel te veel wordt gelet op de wensclien en klachten van belanghebbenden en, niet genoeg op de belangen van het publiek, is een vol strekt onjuiste en ongemotiveerde grief. Maximumprijzen. Onvermijdelijk alweer is de vaststelling van maximumprijzen. Want terwijl tegen het opdrijven van prijzen en het vasthou den van voorraden in gewone omstandig heden de concurrentie door import waakt, hebben thans de bezitters van voorraden een monopolistische stelling waartegen alleen, de Regeering «in het algemeen be lang kan waken. Tot dusver heeft de Re geering echter gemeend de maximumprij zen tot de voornaamste artikelen van volksvoeding te moeten beperken. De stijging der m e 1 k p r ij z e n. Op 25 September moest worden overge gaan tot het -uitvaardigen van een verbod tot Uitvoer van melk en melkproducten, eensdeels wegens den toen em einden uit voer en anderdeels om den voortgang te stuiter» van in gang zijnde onderhandelin gen aangaande den uitvoer van groote hoeveelheden verscbe melk. Dat daarop nog gedurende eeoiige dagen de uitvoer van volte melk, oaidermelk en quark is toegelaten was noodig, omdat be langhebbenden niet aanstonds alle moei lijkheden, die aan het) sluiten der grenzen voor hen verbonden waren, konden over winnen Ook ten aanzien van. den uitvoer van enkele melkproducten, moesten eenige overgangsmaatregelen, worden getroffen. Uit de circulaire betreffende de maxi mum-prijzen aan de burgemeesitters, blijkt duideliik welke middelen tot handhaving der maximum-prijzen de Regeering wenscht toe te passen. Zij vertrouwt, dat bii voldoende medewerking van het pu bliek de burgemeesters niet in gebreke zullen blijven om ook het hunne ter zake te doen. Mochten er zich intusschen ge vallen van onwil of gemis van activiteit bij de burgemeesters voordo-en, dan zal de Regeering niet- nalaten de noodige maatregelen te nemen. Aanmaak van munitie. Het gevaar, verbonden aan de onttrek king van geschoolde arbeiders en ander voor den aanmaak van munitie geschikt nersoneel heeft ook de aandacht van de Regeenng getrokken. Zij heeft, toen de uittocht dreigde een grooten omvang te nemen, het dan. ook moodig geacht, daar tegen maatregelen te treffen van zoodani- gen aard dat zij het in de hand1 heeft, om, voor zoover de aanmaak van munitie hier te lande zulks vereischt, het verlaten van het land aan bijzondere categorieën van personen te kunnen beletten. De Regeering ds van oordeel dat zij haar wettelijke be voegdheid niet heeft overschreden. De Grondwetsherziening. De voorstellen tot hex-ziening der Grondwet fcijn thans ingediend. Qok de Regeering hoopt dat deze voorstellen met zoodanigen.spoeiji zullen behandeld wor den dat zij vóór het einde dei- loopende vierjarige periode in oerstm aanleg zijn afgedaan. Wijziging van art. 1912. De Regeering maakt de behandeling van medelijden of toegevendheid aanspraak zal kunnen maken. Heel anders was de houding van Liaaie. De Régi'Ue, onder welken naam zij terecht stond nadat haar huwelijk met den val- schen d'Alleret ongeldig was verklaard. In haar angst, dat men haar zou kun nen betrekken in alle misdaden van Ber- thenay, deelde zij met veel uitvoerigheid alles mede wat er hadi plaats gehad en spande zich daarbij in om het te doen voor komen, alsof hij de eenige schuldige en zij steeds te goeder trouw en eveneens •door hem bedrogen was geweest. Vruchtelooze moeite. Dat zij niet medeplichtig was aan de moorden stond vast en daai-van werd zij dan ook niet beschuldigd, maar haar schuld aan de verwisseling van het kind werd zonneklaar bewezen, onder andere door de verklaring van den ouden Dr. Desgranges en eveipnin kon zij zich vrij pleiten van haar deelname aan het com plot tegen de weduwe d'Alleret. Hermin© Paiblard begreep eveneens dat haar belang meebracht een gulle bekente nis af te leggen en ook zij spaarde haar lastgevers niet. In een enkelen dag -liep het proces ten einde. De jury toonde geen medelijden met Vic tor Berthenay, beantwoordde alile vragen omtrent, zijn echuld toestemmend en wees veirzacliten.de omstandigheden beslist af. Het vonnis luidde dus: de dood. Hij toonde ook nu niet de minste zwak heid, toen hij zich naar de gui-1'otine hoor de verwijzen. Met voste stem zei de hij: Ik heb hoog gespeefd en verloren; ik het kiesi'CcYitvraagstuk niet afhankelijk van een mogelijke wijziging van art. 192 der Grondwet. Indien echter in de bevre digingscommissie een compromis inzake het onderwijsvraagstuk tot stand komt zou zij er thans geen bezwaar in vinden wij ziging van art. 192 in haar voorstellen tot Grond wetsheraiening op te nemen. De volgorde der wetsont werpen. De Regeering meent dat de voorstellen tot Grondwetsherziening zoozeer den toe stand beheerschen, dat de totstandkoming van het hoofdpunt van het. Regeeringspro- gram niet mag worden in gevaar gebracht. Zulk een gevaar ligt niet. In openbax-e behandeling van het ontwex-p-Ouderdoms- wet, zoodra daaromtrent eindverslag zal zijn uitgebracht. Op het oogenblik dat die behandeling, naar mag worden aangeno men, zal kunnen plaats hebben, zullen de voorstellen tot Grondwetsherziening nog niet, in staat van wijze kunnen zijn. Hier is dus voor die voorstellen geen gevaar te duchten. De finantieele toestand. De fin-ancieele téestand ife van dien aax-d dat versterking van 's Rijks middelen afgezien van de lasten van den ooilogs- toestand»met omstreeks 30 millioen per jaar onverwijld noodzakelijk is. Onder die omstandigheden kan van den minister van Financiën niet worden verwacht, dat hij zich verantwoord zou achten, het beheer van 's Rijks schatkist te blijven voeren, in dien hem die onverwijld noodzakelijke ver- stei-king der middelen onthouden werd. Een uitstel, waardoor hij er niet op zou kunnen rekenen, dat uiterlijk met Mei 1917, van de voorgestelde belastingen er zooveel zullen zijn ingevoerd, dat de mid delen me-t het genoemde bedrag zullen zijn aangevuld, zou hij niet in overeen stemming achten met hetgeen, de finan- cieelo toestand van het Rijk thans gebie dend eischt. Voorstellen, om met. tijdelijke of defini tieve terzijdestelling van het ingediende samenstel van belastingontwerpen, door een tijdelijken noodmaatregel voor enkele jaren in het tekoi-t op de Staatsbcgrooting te voorzien, zijn van liem niet te wachten. Droogmaking der Zui derzee. Voorstellen tot droogmaking van de Zuiderzee, hebben de betrokken depaite- men-ten bereids vex-laten. KERKNIEUWS. De derde orde van den H. Franciscue en de onzedige mode. Door den hoogeerw. pater Provinciaal der Minderbi-oeders is als overste der aan zijne x-echtsmacht onderworpen Tex-- ttiarissen een belangrijke maatregel ge nomen. Aan alle directeuren dei- Derde Orde is n.l. een schrijven gezondein, waaibij een verordening omtrent de klee ding der vrouwen wordt gepubliceerd eai ter ondei-houding voorgeschreven. Wij twijfelen er niet aan, zegt ,,Dc Tijd", of deze maatregel zal de heilzaam ste gevolgen hebben. De Derde Orde, die reeds verleden jaar het initiatief nam tot een groote actie tegen de zedekwetsexxde mode etn in vereeniging met de K. S. A. en ,,Voor Eer en Deugd" duizenden vlug schriften over het gehcele land deed ver spreiden, z.al met dezen nieuwen maat regel machtig veel ertoe bijdragen, om de zen gevaarlijken em altijd driester optre denden vijand der goede zeden en der vrouweneer van het katholieke erf te ver jagen en voorgoed verwijderd te houden, althans iaxi die parochiën zooals er te genwoordig zoovele zijn waar de Derde Orde is opgericht- en bloeit. Wij ontleenen aan bedoeld schrijven het volgende: ,,Ten einde de zuiverheid van den Re gel, waaiwoor wij krachtens onze bedie ning, verplicht zijn te waken, te bewaren en ertoe mede te wearken, dat de Tertia rissen, z.ooals de Regel dat wil, voorbeel den zijn van christelijken eenvoud en christelijke zedigheid, hebben wij beslo ten de volgende vei'oi'dening vast te stel len, welke verplichtend is voor alle leden der Derde Orde, die aan onze rechtsmacht zijn ondex*worpen, te weten: 1. De vrouwelijke leden der Derde Orde moeten ten allen tijde zorgvuldig ver- zal weten te betalen zooai's het een man betaamt. Minder moe dog was de houding van Liane. Toen zij haar vonnis liooTde dat liaar, onder aanneming van verzachtende om standigheden tot 5 jaren gevangenisstraf veroordeelde, viel zij bewusteloos neer en moest de rechtzaal uitgedragen worden. Dezelfde straf werd aan Hermin© Pa.il- lard' opgelegd, maar, hoewel zij doods bleek werd en geen woord kon uitbrengen, hield zij zich toch goed en verliet met vas ten tred de bank der beschuldigden. Eenige dagen later verzamelden de zus ters Walton, sar Percy Darnett en zijn vrouw. Gilbert DanviV.e, James Swift en de Rus Oblousky zich tn de kapel van het kasteel Courtevron om een lijkdienst bij te wonen voor Hector d'Alleret, wiens stof felijk overschot uit Zwitseiiand hierheen gebracht was. en werd bijgezet in den grafkelder, waar het zou rusten naast dat van zijn broeder Bernard. Na afloop vaax de plechtigheid deelden Rosie Walton en, Gilbert "Danville aan Lizzie hun voornemen mee en eenige we ken later werd het huwelijk voltrokken, weder met het echtpaar Darnett als ge tuigen, waarop het jonge paar gaarne de uitmood'iging van sir Percy aannam, om op Linden Place de wittebroodsweken te komen doorbrengen. Lizzie vestigde zich op het kasteel Cour tevron onx verder haai- geheel e leven te wijden aan de opvoeding van baar zoon, die bestemd was om het geslacht d'Alleret De Goupóevroji te doen voortleven. EINDE. mijden: uitsnijdingen en doorschijnende stoffen lager dan de hals; mouwen, die den bovenarm tot den elleboog niet be dekken of laten doorschijnen; vleesch- kleuiige voering of garneering; te nauw sluitende, onder opengesneden of op an dere wijze zedenkwetsende rokken. 2. Zij moeten dit alles ook verbieden aan hare kinderen en naar vermogen te gengaan bij hare dienstboden of onder- Ixoorigen. 3. Zij moeten zorgen, dat de kleeding van hare jongere kinderen behoorlijk zij en minstens tot op de knie afhangt. Wij schrijven derhalve voor, dat, zoo iemand in de Derde Orde" wenscht te worden opgenomen, haar deze verordening omtrent de kleed ing worde voox'gelegd. Wil zij zich daaraan niet onderwerpen, dan mag zij niet tot de inkleeding worden toegelaten." Gemengde berichten. Ondc scchoeiien. Er wordt tegenwoordig een uitgebreide handel gedreven in oude schoenen. Kooplieden gaan, vooral in dc buitenge meenten dc huizen rond en koopeix zelfs de oudste schoenen, die oogenschijnlijk voor niets meer nut zijn, tegen 5 cent of een dubbeltje. Dat oude schoenen altijd nog eenige waaide vertegenwoordigen, daarvan weet onze rei niging moe te praten, die verzendt ze bij pakken vol, maar schenkt aan deze afval toch niet zooveel aandacht, als aan vodden b.v., die tegenwoordig zeer hooge prijzen opbrengen. Het afzetgebied voor oude schoenen van de reiniging is bekend, maar dat der op- koopers langs de huizen, wist men ons niet mee tc deelen. Intusschen het is goed, dat men het weet, dat die oude schoenen nog waarde vertegen woordigen en dus nu vooral niet moeten worden weggegooid. Zelfs niet als men nieuwe beeft. (O. H. Ct.) Onweer. Zondag sloeg de bliksem in, in dc cacaofabriek van de firma de Erven dc Jong, te Wormerveer. De fabrieksschoor steen werd totaal vernield. Ook in dc smederij werd schade aangericht. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. Diamantdiefstal. Maandagmiddag heeft in de groote zaal van de Beurs van den Diamanthandel te Amsterdan een vrij be langrijke diefstal plaats gehad ten nadeclc van den heer E. Toen deze den diefstal be merkte, werd onmiddellijk de toegang tot het gebouw gesloten en werd de politie ge- waaisehuwd, waarop een onderzoek werd aan gevangen, dat tot dusver nog geen resultaat had. De diamanten schijnen gestolen te zijn, toen dc heer E., die bezig was met een partij diamant, zich even had omgekeerd of ver wijderd heeft. Het gestolcne heeft een waarde van ruim f 10,000. Een nieuwe truc. Door een vrouw is aangifte gedaan, dat, terwijl zij .in de Van Baerlestraat te Amsterdam met e.en onbekenden man, die zacli met haar wil de verloven, heeft gewandeld, dooi- dezen uit haar handtaschje dat hij droeg 15 zijn ontvreemd. Aanranding en mishandeling. Zon dagavond werd een soldaat uit Boxmeer, toen hij per rijwiel van zijn woonplaats naar zijn garnizoen aan de Roepaen (Ot- tersum) terugkeerde, door 'n tweetal hem onbekende personen op den weg van Box meer naar Heijen van zijn rijwiel gewor pen e-n daarna met een stern op het hoofd geslagen, zoodat een gapende wonde bo ven het linkeroog ontstond. Hij stelde zich te Gennep onder geneeskundige behande ling. Dure eieren en goedkoope appels. Men schrijft uit Tie!: Tijdens het bestaan van de Tielsche markt e.n deze dateert van voor vijf eeuwen. -is nimmer, zooals gisteren, de prijs van f 13 voor 104 eieren betaald. De tijd, waarin de uitdrukking: een appel en een ei, een kleinigheid betee- ken'de, is voorgoed voorbij. Ten opzichte van appels zou de uitdrukking Jtunnen blijven gebezigd worden: op de veiling van Maandag waren de prijzen van bellefleurs en goudreinetten 4 5 een per pond. Uit gezochte reainetten konden slechts 61/2 cent per pond opbrengen. Aangereden. Maandagavond is in liet Korte Voorhout in Den Haag crox man aangereden door een automobiel; hij kreeg een hoofdwonde cn is aan de gevolgen daarvan in het ziekenhuis overleden. Volgens ooggetuigen moet de man, een 62-jarige loopknecht, die een wagen voort duwde. vei-keerd hebben uitgeweken. Heldenmoed. Men meldt uit LTmui- den ;fan de „Tel.": Bij de redding van de tien opvarenden van den stoomtrawler ..St. Nico laas" ia een staaltje van helden moed aan den dag gekomen, dat we gaar ne aan d-e vergetelheid willen ontrukken, te -meer daar 'liet bedreven is doorben dap per kleinzoon van een niet minder moe dig grootvader, den allen in ons land en ook .ver daarbuiten bekenden Doris Rij kers, den oud-schipper van de redding boot te Den Helder, 't Is Gerrit Kunst ge weest, die, varende als matroos op den stoomtrawler „Gxeuvers", alléén, met groot levensgevaar in twee redzen alle op varenden van den i-n nood verkeerenden: stoomtrawler „St, Nicolaas" heeft gered. Ho^ dit heldenfeit zich heeft toegedragen daaromtrent werd ons het volgende mede gedeeld: De Greuvers" lag aan den koi\ zooals men dat- noemt, d.w.z. was vis sollen de, toen men de „Nicolaas" in nood zag. Het was stormweer en er bi soud ge vaar voor heide schepen, indien de „Nico laas" te dicht bij de vischüjnen kwam. Met ongekenden spoed werd daarom het visc-htuig binnengehaald en de st-lieeps- beot gestreken, ten einde die, volgens de aanwijzing van den schipper van de ..Greuvers" aan een. lijn te. laten afzak ken naar de „St. Nieolaas". Men achtte 't namelijk niet do-enlijk en- met te groot levensgevaar gepaard onx in de boot te gaan. Doch Gerrit Kunst, bij. wien hot red- dersbloed begon te spieken, waagde zich alleen in de booten wilde met alle geweld trachten de zinkende ,,St. Nicolaaste bereiken. Hij kon geen meerdere liefheb bers voor het gevaarlijk sgerkje vinden, doch versaagde niet. Dat het een levens gevaarlijk stukje zou zijn, bleek spoedig, toen onze kranige matroos, gekleed met laarzen en oliegoed, in enkele ©ogenblik ken door een overkomende golf uit de boot en, dn zee geslingerd werd. Nochtans wist hii weder in de boot te klauteren en na bovenmenschelijke inspanning de ,,St. Ni colaas" te bereiken. Daar nam hij vijf der "opvarenden mede, om den moeilijken terugtocht te aanvaarden, doch ten twee den male waagde hij zijn leven om ook de andere vijf te gaan halen. Ook dit stoute bedrijf werd met een goeden uitslag be kroond. Rij de pogingen, den volgenden dag aangewend om den zinkenden traw ler op sleep te nemen, en waarbij toen de scheepsboot van de „Greuvers" stuksloeg, moest onze kranige held, om 't veeg© lijf te redden, zijn kleei-en en laarzen en al ziin hebben en houden in den steek laten, wat hem nog zijn zilveren horloge met ketting bovendien kostte. Waar hem bij het moeilijk bereiken tol) tweemaal toe' van de ..St. Nicolaas" een tweetal gouden- x*in- gen van de vingers waren gerukt, komt de liefderijke heldendaad den onverschrok ken zeeman nog duur te staan, want voor zulke goederen zijn de zeelieden niet ver zekerd. Ingezonden stukken. (Buiten verantwoordelijkheid' der Redactie.) St. Nicolaasfeest. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van uw beschouwing Onder het Vergrootglas" over de viering van St. Nieolaasavpnd, nu deze op een ZonrPag valt, zou ik gaarne eenige opmer kingen maken. Gelooft u, mijnheer de redacteur, dat. wanneer St. ^icolaaeayoxid dit jaar op Maandag gevierd wordt, de winkeliers en bedienden en loopiers den voorafgaan cféii Zondag geen werk genoeg zullen hebben? De mensehen, vooral zij die door de week geen tijd hebben, zullen Zondag etalages gaan kijken, maar niet alleen kijken, zij zullen ook bestellen én tehuis laten bren gen. Of St. N'icolaasavond op Zondag of op Maandag gevierd wordt, is voor ""den winkelier en zijn staf één pot nat. Van financieel standpunt bekeken heeft hij er wellicht voordeel hij, wanneer het feest een dag verschoven wordt. Velen vieren het Zondagavond en doen het Maandagavond nog eens duiïhetjes over. Voor de koek bakkers daarenboven, en deze spelen hier zc-ker wel de grootste rol, gaat uw argu ment heelemaal niet op, want die men seben hebben en nemen geen Zondags rust. De menschen, die Zondags taartjes en koekjes eten en van alles en nog wat snoepen, ko-open in den regei Zondag?, want, zeggen zij, dan hebben wij het verSch. Voor banketbakkerijen en derge lijke zaken is het dus heelemaal niet noo- dkr dat St. N' icol aasavond verzet wordt. Indien gij ook voor deze menschen aJge- hee'.e Zondagsrust bepleit, kom ik in uw schuitje. Wat de andere winkeliers betreft, de menschen hebben weken en dagen, den tijd onx hun inkoopen te doen. Het goed bederft, niet. Daarenboven zullen ook zij den Zondag te baat nemen,, wanneer St. Nieolaasavond verschoven wordt, om be stellingen, die gedaan worden, uit te voe ren. Het argument- ..Zondagsrust" is, geloof ik. heelemaal niet op zijn p.laaK lk vind het nu juist eexx- geluk, dat St. Nieolaasavond eens op Zondag valt. 1-Iet feest -kan nu tenminste bijna door. een ieder eens tehuis en huiselijk gevierd wci'4£n; dat gebeurt maar eens in de 7 ja ren. Maar de menschen en het personeel in de winkels en magazijnen, zul; gij zeg gen? Die zijn en staan er even goed, wan neer St. Nieolaasavond op Zondag of op Maandagavond gevierd wordt. Wordt het op Maandagavond gevierd, zelfs .twee avonden. Daarenboven begint tegen 8 uur de drukte af te nemen en kunnen allen, wanneer -Tan Publiek maar mede wil wer ken. om half negen St. Nieolaasavond vie ren. Ik ga verder; er moest een verorde ning bestaan, waar strafbaar werd ge steld. wanneer een winkel of magazijn op St. Nieolaasavond na 8 uur open is. Wan neer Ja n Publiek het weet. zal li ij er re kening mede houden. In het -belang van de huiselijkheid, van liet gezinsleven, pleit ik voor St. Nieolaas avond op den voorgeschreven dag Zon- dag5 December. Ik wil St. Nicolaas wel eens tehuis vie ren en met mij honderden anderen. U dankend voor de plaatsruimte, Kamerbewone r. Leiden, 17 November 1915. Burgerlijke Stand. AARLANDERVEEN. Geboren: D. van Van T Riet en Kersbergen. D. van Bergshoeff en Dc Bruin. Z. van Versluis en Ziegelaar. Overleden: P. Scliildt 83 j. wedr. van H. G. van Etinger. G. A. v. d. Plas 7 m. A. v. Klaveren 85 j. wed. van A. v. Someren. A. W. Belt 25 j. Gehuwd: L. Wolff jm. 33 j. en S. de Leeuw jd. 26 j. H. M. Weerde jm. 29 j. en M. C. Luijben jd. 23 j. C. A. v. d. Berg jm. 28 j. en J. v. Dijk jd. 31 j. ALKEMADÊ. Geboren: Hendiika, d. van P. C. Mol Iers en J. van der Meij. Overleden: J. P. de Jong, 40 j. J. M. Plasmeijer, 7 j. C. A. M. Walra ven, 12 j. ALPHEN. Geboren: D. van Koelwijn en Roosen. 2 Z. van Van Ettinger en v. Dijk. D. van Groene weg en Lagerweij. Z. van De Groot en Zuidanx. Z. van Dc Bree en v. d. Berg. Z. van Wolvers en v. Dijk. Overleden: M. Rijsdam, vr. van Vel- lekoop, 71 j. ,W. Buigeas, vr. van L. Lelyveld, 84 j. Getrouwd: G. Nagtegaal en J. v. ÏD Veen. BODEGRAVEN. Geboren: Cornells, z. van P. Pouwi en A. Dros. Adrianus, z. van T. de Vos en J. Broeren. Jan, z. van J. Boerefijn en J. van der Heide. Getrouwd: G. J. Kazemier 33 j. en A. Poot 28 j. Overledqn: J. van der Fier geb., met P. van Rossum 87 j. BOSKOOP. Geboren: Adrianus Josephus, z. van P. L. Binken en C. M. Slootjes. Dirk, z- van W. Tijsterman en M. W. Quack. Getrouwd: F. M. de Graaf, 26 j. en A. Balten 29 j. LISSE. Geboren: Marinus, z. van L. van der Lans en van A. C. de Bruijn. Simon, zoon van B. Abbink en van J. Wind. Boukje, d. van J. Eisenga en van J. Min- nema. Gehuwd: A. v. d. Beek en K. den Hertog. Overleden Geertimida Petrondia Cornelia van Went, echtg. v. V. Vink 81 j. NIEUWKOOP. Geboren: Theodora Johanna, d. van A. Teunisse en G. J. Noteboom. Ondertrouwd: L. Tin'holt 36 j. en C. Snel 29 j. NOORDWIJK. Geboren: Johannes Thomas Jeroen^ i van J. van Oosten em A. M. Koevoet. Willem, z. van L. Graaf van Limburg Stirum Noordwijk en J. I. Randebrock. Calihaidna, d. van J. B. J. Westerning en J. v. d. Hoeven. Alida Dievertje, d. van Tlx. P. Vers-teege en W. Dof f erft off. Ond eritro u w d: A. van der Niet 27 j. en J. van Os 23 j, C. J. van- Katwijk 21 j. te 'Hof van- Dei ft en M. M. Mink 21 j., te Noordwijk. J. Vink 26 j. en A. v. d. Bent 23 j. —F. Baalbergen 26 j. te Noord wijk en E. J. Kerst 28 j. te Rotterdam. Getrouwd: J. Zwitrs 33 j. 4e Alke»- made en P. Zuidhoek 19 j. te Noordwijk. Overleden: J. Barnhoom 27 j. geh. met T. Smit. F. N. de Wdtt 81 j. geh.. met J. G. v. d. Werff. OUDSHOORN. Geboren: D. van v. Leeuwen en v. d. Berg. D. van Huisman en Zekveld. Gehuwd: J. D. v. Zwieten 24 j. en H., M. Breeveld 27 j. R. Plomp 30 j. en A. M. v. d. Meij 31 j. WASSENAAR. Geboren: Neeltje, d. van H. van der Does en G. van Dijk. Willem Martinus, z. yan W. Slats en d Th. Eymer. ^-Jo hanna Jacoba Maria, d. van B. A. West geest en M. J. van der Kroft. Wilhelmus Johannes, z. van J. W. van Veen en P. H. van Rijn. Johannes Cornelis, z. van C* van Haastrecht en Th. van Wieringen. Willebrordus Gerardus Hendi-ikus, z. van W. van Leeuwen en C. den Hollander. Frank, z. van. J. de Jongen en B. van 't Wout. Cornelia, d. van W. Dondei-s en A. M. Brederode. Wilhelmina Antho- •nia Petvonella, d. van C. J. van der Voort en M. Gordijn Coi-nelia, d. van Ph. van j Wissen en A. C. J. Zuijderwijk. Adria- na, d. van Ph. van Wissen en A. C. J. Zuijderwijk. Overleden: L. A. Parlevliet, z. 8 j. D. van den'Burg m. 73 j. E. van der Zalm vr. 71 j. WOERDEN. Overleden: E. P. Brunt 69 j. Geboren: Antonia, d. van G. den Boggende en A. M. Swagexman. Gehuwd: Clxr. J. Nouwens en J. van Hattum. ZWAMMERDAM. Geboren: Cornelis, z. van J. A. van der Pouw en A. W. Kool. Cornelis, z. van H. Witte en E Broker. Cornelis, z. van W. Hoogendoorn en M. H. van den Berg. Overleden: F. van Vliet 14 d., z. van H. van Vliet en W. de Boei'. O n d r t r o u w d: C. van Dobben 23 j. te Alphen en M. van Wijngaarden 23 j. Stoomvaartberichten. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. AMBON (thuisreis) passeerde 14 Nov. Kaap Roca. BAWEAN (uitreis) arriv. 15 Nov. te. Catania. BILLITON (thuisreis) ar riveerde 16 Nov. tè Madras. JAN PIE- TERSZ. COEN (thuisreis) vertrok 16 Nov. van Sabang. KANGEAN (thuisreis) vertrok 15 Nov. van Port Said. KONINGIN DER NEDERLANDEN (uitreis) is 15 Nov. Gi braltar gepasseerd. PRINS DER NEDER LANDEN (thuisreis) passeerde 15 Nov. Dover. PRINSES JULIANA (thuisreis) ar- riveerde 16 Nov. te Suez. ROTTERDAMSCHE LLOYD. MADIOEN, van Buenos-Ayre-s naar Rot terdam, passeerde 15 Nov. Finisterre. MA- LANG (uitreis) arriveerde 15 Nov. te Pa- dang. MENADO (thuisreis) vertrok 15 Nov. van Port Said. MERAUKE (thuisreis) ar riveerde 15 Nov. te Suez. SINDORO (uit reis) arriveerde 15 Nov. te Londen. TER- NATE, van New-York naar Java, vertrok 14 Nov. van Barbados. HOLLAND-AMERIKA LIJN MAASDIJK arriveerde 15 Nov. van Rot terdam te Baltimoi-e. MAARTENSDIJK, van Rotterdam naar New-York, passeerde 15 Nov. Bevezier. NOORDERDIJK, van Rotterdam naar Philadelphia, pass. 15 Nov. Scilly. POELDIJK, van Rotterdam naar Havana, passeerde 12 Nov. F ayah POLYNESIA vertrok 16 Nov. van Rotter dam naar New-York. SOESTDIJK, van Rotterdam naar Baltimore, pass. 15 Nov. Bevezier. ZIJLDÏJK. van Rotterdam naar Boca Grande en Savannah, pass.. 15 Nov. Lizard. KON. HOLL. LLOYD. AMSTELLAND (thuisreis) arriveerde 15 Nov te Bahia. DELFLAND (uitreis) arri veerde 14 Nov. te Bueos-Ayi'es. GOOILAND (uitreis) ig 15 Nov. Finisterre gepasseerd.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 2