LANTA Advertentiën. FUNSTE PLANTENBOTER Onder het Vergroot-glas. XVII. De winkelstand. Goedkoop vet zal voortaan ook bij de jfirikeliers verkrijgbaar worden gesteld. Ale die winkeliers wat verder zien dan bun neus lang is en dat zullen de mees- ton hunner wel natuurlijk zullen zij dezen maatregel ten zeerste toejuichen. Laat er b.v. op dat goedkoop vet weinig of niets te verdienen zijn wij weten het laiet vast staat,, dat de winkeliers in bun eigen belang verplicht zijn den ver koop daarvan niet te laten aan de coöpe raties. Want wat gebeurd er dan? Op een Hamze-vergadering werd het laatst zeer juist opgemerkt: de menschen raken er aan geiwoon om van de coöperatie te be trekken; de coöperatie (heel verstandig, yan haar standpunt bezien) wet na den oorlog den handel door en.... de winke liers zijn en blijven hun oude klanten kwijt. Daarom, winkeliers, doet uw uiterste best en ook gij staat alleen eterk als gij vereeniigd zij-t om ook in deze abnor male tijden de tusschenpersoon in den handel te blijven. Als de winkelstand be ter op z'n qui vive was geweest, zouden dan aanvankelijk de winkeliers bij het verkrijigbaar stellen van het goedkoope yet zijn geklasseerd? Gedane zaken nemen geen keer, maar Junnen ons tot leering strekken! ring in de zaal van den heer Gordijn. Deze bijeenkomst werd gehouden met het deel afscheid te nemen van den voorzitter der vereeni'ging, den heer dr. A. Kervel, die de gemeente metterwoon gaat verla ten, De hoeren C. G. J. ALkemade, J. H. v. d. Werf en N. M. Alkemade huldigden den heer dr. Kervel als voorzitter der Kiesvereendging, als raads'id en als me dicus en spraken woorden van dank voor al 'hetgeen dr. K. voor de Kiesvereeniging, vcor de Katholieke partij en in het belang van de gemeente had gedaan. Eenparig waren de sprekers in hun oor deel. dat zoowel de Kiesvereeniging als dn Katholieke partij door het vertrek van dr. K. een gevoelig verlies lijdt. Met een hartelijk applaus bekrachtigde de verga dering de woorden der sprekers. Dr. 'Kervel dankte in schoone, wel spie ker-de woorden voor den Lof en de waar- deerinig. door de sprekers hem toege zwaaid. Spr. gaf nog eenige behartens- waardige wenken otm de eenheid in de hathoi'ieke partij te bewaren en eindigde met de 'beste wenschen uit te spreken voor den bloei der Katholieke partij en vcor de toekomst van Noord wijk. Hierna werd de vergadering gesloten. TER AAR. Tuindersbond. Verleden week hield de Tuindersbond „God zij met ons" zijn jaarvergadering, onder voorzitterschap .van den hoer J. Hoogervorst Lzn. Er yvaren meer dan 100 leden aanwezig. De penningmeester van het Werkkrach tenfonds bracht verslag uit over den dienst 19141915. De inkomsten van dit fonds bedragen f 424.01%; de uitgaven Slechts f43,40, zoodat het saldo f 380.61% bedraagt. Do secretaris, de heer J. A. van Tol, gai een overzicht over het u! gel nopen jaar. Na herinnerd te hebben aan de treurige woreldberoeringen, toont spreker aan dat voor onzen tuinbouw de afgeloo- pen campagne boven verwachting gunstig is geweest. De erwten-Crompagne vooral gaf goede resultaten. Het gewas was i goed, het beschot middelmatig. De hap- del echter was vlug en goede prijzen wer den gemaakt. Geen enkele zak doppers of peulen werd dit jaar op contract verkocht. Alles werd aan de veiling verkocht. Het niet-con.tracte*eren heeft den Bond pl.m. f6000 voordeel bezorgd. Ofschoon 12500 zak minder werd aangevoerd dan in. 1914, werd slechts f 5390 minder besomd. Dop pers zijn geleverd 25000 zak no. 1; 1700 zak no. 2; 2600 zak no. 3, tegen een door- sneeprijs van f 1.21%,'f 1 en f0.62'/o. De boonengewassesn waren niet overal even best., doch het weer Is voor dit- gewas zeer gunstig geweest, zoodat de oogst zelfs over vloedig is geworden. De totale aanvoer bedroeg dit jaar bijna 100,000 .zak snij- boonen, ruim 14500 zak zak princesseboo- aen, ruim 500 zak stamprinseoi, ruim 6000 zak stek, 10700 zak Rhein. Speckbohnen en 2600 zak witte pronkers. De handel was steeds zeer levendig en goede prijzen zijn besteed. De totale opbrengst der boonen campagne bedraagt f 159.676, dat is f 76,533 meer dan verleden jaar en f36,568 meer dan in 1911. De geheele opbrengst van erwten- en boonen-campagne bedraagt dit jaar f240,063, dat is f 71,142 mee-r dan verleden Jaar en f 30,390 meer dan in 1911. Er werden geleverd en verkocht te. za- men 611 mud droge boonen tot een bedrag van ruim f20,000. Het bedrag aan verleende voorschotten voor aankoop van hout en mest, groot f9350, is geheel terugontvangen. Bij sluiting van het boekjaar wordt venvacht een batig slot van- pl.m. f 5500 en terugbetaling van 2 pCt. wordt in uit richt gesteld. De totale inleg in de Kleine Spaarbank bedraagt thans f5370; de rente der spaargelden is op 4 pCt. gebracht en de gelegenheid opengesteld tot het inleggen van grootere bedragen. De bond telt thans 216 leden. De secretaris wijdde eenige waardee- aende woorden aan de nagedachtenis der overleden -leden W. van Dam en P. Valen- ti]n' en. inzonderheid aan den voorzitter van de commifsie van controle, den heer G. C. Weer en. Bij enkele candidaatstelling werden tot bestuursleden herkozen de heeren J. Hoo- gervoTst., J, A. van. Tol en P. Esveld en tot lid der commissie van controle de heer J. Roj fenboom. Op voorstel van het bestuur wordt, be- mm cm da vacature ontstaan door het overlijden van den heer Wee ren niet aan te vullen, docli de commissie van controle voortaan uit twee leden te doen bestaan. Aan het bestuur werd machtiging ver leend om rekening-courant aan te gaan bij de Boerenleenbank. Na zeer breede bespreking wordt be paald? dat het bestuur zich zal belasten met den verkoop van pronkboonen en z.al trachten dit bij inschrijving te doen. Te beginnen in de volgende week zal het be stuur eiken Dinsdagvoormiddag droge boonen in ontvangst nemen. Superfosfaat en Guano kunnen a.s. Donderdagvoormiddag, afgehaald worden. Na deze mede deel ingen sluit de voor zitter onder dank aan de aanwezigen de vergadering. VOORSCHOTEN. Een jubileum. Heden viert de heer P. Bakker, procuratiehouder S-er Koninklijke 'Nederlandsche fabriek -van gou-den en zilveren werken van de firma J. M. van Kempen en -Zonen, alhier, zijn zilveren jubileum. Dezen morgen is de jubilaris per rijtuig van zijne wonting afgehaald en op de fabriek ontvangen door een Commissie van zes personen, n.l. 3 personen van het kantoorpersoneel en 3 personen van heit verdere fabrlckspersoiiieeL, en geiledd in een der zeer mooi versierde werkzalen, waarin het geheele personeel tegenwoor dig was. De heer Pieron hield een toe spraak tot den jubilaris, huiMigde hem op de meest hartelijk© wij-ze en bood hem eenige ead-eaux aan -namens het geheele personeel, n.l. een canapé en 2 crapeaux, met -een prachtig bewerkt album, hevat tend e de namen der gevers en vervaar digd door den heer H. A; Jliephuizen. Daarna weaid de jubilaris ontboden in het, privé kantoor van zijn patroon, waar hem door dezen een buffet werd aangeboden. ZO ETER WOL'DE {Hooge Rijndijk). Uitvoering. De Tooneelafdeeling van het St. Aloysius-Patronaat zal op Woens dag 3 Noveopber en Zondag 7 November een uitvoering geven in het Patronaats gebouw. HOOGMADE. Militie. Aan den militieplichtige Jan Bax alhier, is weder vrijstelling verleend als kostwinner, voor den tijd van één jaar. De lotelingen van zijn lichting zijn thans allen opgeroepen voor den landstorm. Roomsche Agenda. DONDERDAG. Nieuw veen, 's Avonds .7 uur aLg. vergadering van de „Hanze", afd. Ndeuwveen e-n Zevenhoven "fn café L. Splin ter. LEIDEN. Gemeentelijke Reinigingsdiensten. De Vereeniging van directeuren van ge meentelijke rehngingsdiepsten in Neder land houdt haar 7de jaarlijksche vergade ring te Leiden op 11 en 12 dezer. Voor Donderdag 11 November zijn aan de orde gesteld de onderwerpen: De Leidsche gemeentereiiiiging, door den heer G. L. Driessen, c.i., directeur gemeentewerken, Leiden; „Over de Amsterdamsche vuilverbran- dingsinrichting", door den heer A. de Groot w.i., directeur stadsreiniging Am sterdam; „Straatreiniging", door den heer E. Woudstra, directeur gemeente-reiniging en ontsmetting, Enschede. Op Vrijdag 12 dezer komen aan de orde de onderwerpen: „Mededeelingen over de Leidsche vuil verbranding", door den heer Van Klinken berg, ingenieur der stedelijke lichtfabrie ken. Bioscopische voorstelling van het vuil- v-rib ran-d-ingsbedrijf in Alton-a, Vervolgens bezichtiging van het gebouw der vuilverbranding en de* gebouwen van den reinigingsdienst. 's Middags worden er eenige merkwaar dige gebouwen te Leiden bezichtigd. Op een gecombineerde Vergadering van de Bakkerspatroonsvereemiging „Ons Be lang" en van de Vereeniging van Ned. Werkg. in het Bakkersbedrijf j.s besloten niet tot loonsverhooging over te gaan., •doch er bij de leden op aan t© dringen aan de gezellen gratificaties uit te keetr-en van resp,. 10, 5 en 2.50 gld. De Coöperatie „Vooruit" heeft aan haar personeel een gratificatie verte-endvari- eerend tusschen 5 en 25 gld. Men deelt ons "mede, dat een persoon door aanbieding -van waardelooze visite kaartjes met het opschrift „voor een wer keloos vakarbeider" geld tracht op te ha len. De man verkeerde dezen morgen on-, der den invloed van sterken drank, zoodat men beter schijnt te doen hem geen geld te geven. Rechtzaken. HAAGSCH GERECHTSHOF. Dit Gerechtshof heeft heden arrest ge wezen in de zaken tegen: J. K. los-werkman te Waddings veen door de rechtbank te Rotterdam veroordeeld ter zake het plegen van on tucht. Het vonnis werd vernietigd etn be- kl. vrijgesproken. G. G. M. B., pastoor te Terneuzen, door de rechtbank te Middelburg vrijgesproken van de aanklacht van het doen opgraven van een lijk. Het vonnis werd bevestigd. KRIJGSRAAD De krijgsraad te- 's-Gravenhage heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen: M. S., landweerplichtig soldaat afkom stig uit Leide n, ter zake diefstal van een portemonnaie met geld in de cham- bree, ten nadeele van een kameraad, veroordeeld tot 4 maanden militaire ge vangenisstraf m te gaan 18 September. De volgend© militairen door den Krijgs raad veroordeeld hebben tegen hun von- L. W. em J. v. d. B., miliciens der In- nis appèl aangeteekend: fanterie, afkomstig uit K a t w ij k, ter zake dienstweigering, veroordeeld tot 6 weken militaire gevangenisstraf. W. van B. milicien der infanterie, af komstig uit Leide n, ter zake het met woorden beleedigen en met gebaren drei gen van een meerdere, veroordeeld tot 3 maanden militaire detentie in te gaan 8 October. Uit de Pers. Spijker-Heilige. De Nederlander schrijft: „Sommige goedgezinde medeburgors zijn op het denkbeeld gekomen, om aan Duit sche oorlogsblinden dat zijn soldaten die in den krijg hun gezichtsvermogen verlpren hebben hulp te bieden (loor ook in ons land gelegenheid te geven spijkers' te sl.aan in een houtein beeld van Sint-Maarten, den heilige der liefdadig heid. Wij hebben alle sympathie voor het doeJ, en wij willen niemand ontraden om te doen wat zijn hart hem ingeeft. Waar- Jijk, het lot van den man die gezond en van zessen klaar naar het front trok, en in de beklemming der eeuwige duisternis terugkeert, is zoo droef dat geen enkele poging, om zulk lof te verzachten, over bodig mag lieeteai. En liet hart vraagt naar nationaliteit niet, waar het barmhar tigheid te bewijzen heeft. Maai- zou men niét verstandig doen met de onsmakelijke spijkermanie huiten de grenzen van ons lieve vaderland te hou den? Men zal er de nagedachtenis van een misschien ietwat legendarischen weldoe ner wel niet door schaden als men spij kers slaat in zijn houten afbeeldsel, maar men schaadt er den goeden smaak van ons volk mee, die door zulke imitaties heu^ch niet bedorven behoeft te worden. Afgezien nog van enkele bijkomende bezwaren de mogelijkheid van onge paste contra-demonstraties, het opwek ken van veler spotzucht bij een zaak met een toch sympathiek doel, e. d. vin den we het gespijker op zichzelf al on smakelijk genoeg om van de uitvoering dezer te ongelegener ure opgedoken ge dachten qf te manen. Leere men toch weldoen zonder uiter lijke bijkomstigheden 1 De „Maasbode" noemt het plan grof, smakeloos en profaneerend. Het geeft van alle kanten blijk van de zonderlingste ver standsverbijstering én breinverwarring. Het Heiligenbeeld het beeld dus van een door de H. Roomsche Kerk gecanoni seerd man zal 't eerst worden, opge steld in de Duitsche Protestantsche kerk in Den Haag en bij die gelegenheid wil een Protestantsche dominee daar een inaugurale rede spreken. Wat doet die Roomsche Heilige in een Protestantsche kerk? En wat kan deze dominee, die „ex professo" in dat Heiligenbeeld een teeken van „afgoderij" moet zien over den H. Martinus wel te zeggen hebben? En waarom hebben deze Duitsche spijker maniakken voor hun doei juist een Heilige genomen., die in Frankrijk leefde en werkte en daar de innigste vereering 'Ware 't niet beter in den haak geweest en hadde het niet meer getroost met de hoera-nationalistische opvattingen, die nu in Duitschland gisten wanneer men in plaats van den H. Martinua het beeld van den „Duitschen Heiland" ter bespij kering aan de moderne beeldstormers had overgeleverd, zooals eertijds Jesus aan de bespotting der Romeinsche legionairen werd overgegeven? Dan ware immens wat nu „slechts" profanatie is, tet sanatisme Smakeloos, grof en profaneerend zijn de zachtste termen om dit «treurig bedrijf te kenmerken. Wanneer dit een uitvloeisel is van de hoogverheerlijkte alleen-zaligma kende „Kuituur", dan houden we ons hart vast bij de gedachte aan den zege en de verbreiding daarvan." 00RL0GS-VARIA. De Keizer als polderjongen. Van de jongste overstrooming weet de „Oberslesische Anzeiger" de volgende epi sode te vertellen. Een kleine afdeeling van een huzaren regiment moest meehelpen om op een kritiek punt een doorbraak te Voorkomen. Door het inslaan van palen moest de dijk, die reeds begon af te brok kelen, gesteund worden. Een huzaar uit Ratbor, die daarbij was, meldt nu in een brief het volgende: „Zondagmiddag waren we weer aan den dijk bezig. We hadden juist een aantal dikke boomstammen afgeladen, toen ons werd meegedeeld, dat we hulp zouden krijgen van de keizerlijke stafwacht. Ik moest deze menschen afwachten en naar de plek van de doorbraak brengen. Ik 6tond dus alleen op den hoofdweg, toen. ik op eens het signaal hóórde van de kei zerlijke automobielen. Het volgende oogenblik houdt de auto reeds stil en vraagt de keizer mij den weg naar den dijk. Ik breng hem met zijn gevolg naar de gevraagde plek. Spoedig zijn wij weer aan het werk en de keizer helpt uit alle macht mee. Hij sloeg met de bijl punten aan de palen, die wij dan insloegen. La ter kwamen nog eenige generaals en staf officieren, die ook moesten meedoen, toen zij zagen, dat de keizer planken droeg en hout hakte. Het was een mooi gezicht die generaals en officieren met ons te zien werken. Eenigfe hadden zelfs hun jassen uitgetrokken en deden in hemdsmouwen mee. De hulp, waarop ik wachten moesit, kwam eerst twee uur later. Gedurende al dezen tijd waren wij, zes huzaren en eeni ge burgers, met den keizer en de officieren alleen aan het jverk." Academienieuws. LEIDEN. Met gunstig gevolg afgelegd het doctoraal examen in de rechten door de heeren R. J. Schimmel penniinck (Utrecht) en E. Kal (Den Haag); theore tisch geneeskundig examen door den heer P. J. Huldy (Schiedam). Laatste berichten. TWEEDE KAMER. Bij de Tweede kamer" zijn heden inge diend de verzekeringsontwerpien, te we ten: een ontwerp-Organisatiewet, een ont werp van wet tot wijziging der Invalidi teitswet en een ontwerp van weti tot wijzi ging der Ziektewet. Tevens is gelijk reeds vroet'ger werd aangekondigt als liggende ain. het voorne men der Regeertng de Memorie van Antwoord ingediend op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over het ont werp tot verleening ven ouderdomsrenten aan behoef bi gen, waarmede de wijziging der verzekeringswetgeving in nauw ver band staal Duitschland en de Vereenigde Staten. WASHINGTON, 3 November. De autori teiten te Washington verwachten, dat Duitschland zal tcesteimmen dn het verzoek, Van Amerikaansche zijde gedaan, om scha deloosstelling te geven voor de menschen- lievens, die bij de ramp van de Lusdtania zijn verloren gegaan. De zaak levert ech ter vele moeilijkheden op, wijd de bevel voerder 'van die Duitsche onderzeeboot ge handeld had ingevolge de instructies, die toen voor hem van kracht waren. WASHINGTON. 3 November. Bemstorff en Lansing hebben ©en aanvang gemaakt met wat naar alle verwachting een reeks van breedvoerige gesprekken zal wordt» betreffende de quaesties, die zijn voortge vloeid uit de in dm grond boring vain de Lusitani'a; Naar wordt te verstaan gegeven, zal bet wel een geruimen tijd duren vóór ©en basis van overeenkomst zal zijn gevon den. Engeland en de Vereenigde Staten. WASHINGTON, 3 «November. Tabaks- plantere uit Virgbiië en Tenessee hebben zich gisteren bij den minister van Staat, Lansóng, vervoegd met het verzoek, dat d© Amerikaansche regeering vertoogen zal richten tot Engeland, opdat onbelemmer de verscheping van tabak uit d© V. St* naar neutrale landen zal kunnen plaats hebben, De tabaksplantei's zeiden te erkennen, dat Engeland enkel wensoht den mede- uitvoer van de tabak uit neutra!© naar vijandelijke landen te beletten. Vereenigde Staten. WILMINGTON (Staat Delaware, V. St.) 3 November. In de kruitfabriek van Du- pcinft, 'die hier dndhtbij gelegen Is, heeft gen ontploffing van kruit vóór do kanon nen" pilhaïts gdhad. Hét kruit had op een onverklaarbare manier vlam gevat. Bij de ontploffing zijn 17 man ernstig gekwetst. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Gehuwd: A. de Jaeger jm. en M. Slijkhuis jd. S. Geertsma jm. en H. van Dam j«d. W. Leppers jm. en E. R. Overduin jd. C. Roelandso jm. en M. Caanbier jd. «H. Gosman jm. en J. Kik kert jd. W, F. Stijger jm. en C. C. van Venetie jd. J. W. Onstenk jm. en M. J. Moock jd. A. Maryt jm. en S. J. van Iter son jd. J. Noest jm. en P. van Eygen jd. Overleden: D. E. Carbentus wed. v F. H. Gerritsen 63 j. J. van der Lof geb. Goedeljes 74 j. J. Cop d. 8 j. ST. C. Sierag geb. Slegtenhorst 37 j. ZOETERMEER. Geboren: Catharine Petronella, van A. L. van Dorp en L. C. van Lint. Dirkje, d. van C. Verhoef en A. Pauk. Simon Jojiannes, z. van H. M. Windmeijea; en H. Adegeest. Johann Conrad, z. vaU P. Baxmeier em P. Breugem. Overleden: M. M. Vonk 14 d., <L van M- J. Vonk ©n M. van Dijk. ZWAMMERDAM. Gehuwd: J. A. Vrijenhoef 27 j. en N. N. van der Wolf 23 Geboren: Anthonius Gerardus z. V- J. G. Stolwijk en C. J. Groens Frans, z» van H. van Vliet en W. de Boer. Marktberichten. AMSTERDAM, 8 Nov. Vee. Aangeveerd' 282 vette kalveren, le qual. f0.90 A f0.92 2e qual. f0.86 a f0.3e qual. f0.80 af O.—* per kilo; 49 nuchtere kalveren f 10.afl4.-— 491 vette varkens. In vette varkens geen handel. WOERDEN, 3 Nov. Kaasmarkt. De aan voer bedroeg heden 279 partijen. Betaald werd voor Goudsche 1ste soort f71 a f78, 2o soort f68 a f70, zwaardere f70 a f74, Rijksmerk f70 a f74, allee met condities» Stemming vast. SCHIEDAM, 2 Nov. Moutwijn f24Je* never t 28Commissie f 21.Stemming willig, Spoeling f2.20, Graanspiritus f 88-* f45.Melasse Spiritus f35.Ruwe spiritus f 18—191/a. PURMEREND, 2 Nov. Kaas. Aangevoerd 8 stapels kleine fabriekskaas, f79, 48 at. kleine boerenkaas, f78, 2 st. Comissie f 78Va» 1 st. middelbare f7772, 2 st. Goudsche f75. Handel stug. Boter. Aangevoerd 1228 K.G. fl.65—0.— per K.G. Vee. 526 runderen vet vee, f 0,801,05 per K.G.;27 paarden; 45 vette kalveren f0,85 fl. per K,G.; 197 nuchtere id., f1225 per stuk; 161 vette varkens, f0,84—0,92 per K.G.; 71 magere id. f2442 per stuk; 185 biggen, f 1523 per stuk; 2743 schapen en jammeren. BNEEK, 2 Nov. Boter. Aangevoerd 12/6 v. Prijs le keuxf92.—By de vereeniging le k. fFabriek8aanvoeren en/0 en fö Noteering van de commissie der vereenig. voor boter- en kaashandelaren in Friesland: le soort f 92. Vee. Aangevoerd 928 koeien (45 vetto), 780 kalveren, 000 nuchtere, f000, 170 schapen, 1420 lammeren, 517 varkens en biggen. Prijzen van vet vee per 72 K.G. Varkens 4043 0.; Runderen (vette) a c.Biggen voor Londen 84—86 ct. Melk- en kalfkoeien en varkens gewild, met voel vraag. Handel in kalveren behoor- lyk. Rest prijshoudend. KATWIJK AAN DEN RIJN, 2 November. Veiling der Tuinb. Vereeniging K. en O., Eigenheimers p. 7s HX. fl.80, f0.Bloem kool I f 12.— f 15.—, dito II f3.50, f6,75, Savoyekool f9, f 12,50, Roode kool f 11—J5. Peen p. H.L. f 2.—, f 2.80, dito p. 100 bos f 2,80, f8.20. Uien p. H.L. f8.80, f8.95 AanVoer 11700 bloemkoolen. 85 H.L. Uien. SIOMPWIJK, 2 Nov. Telling. Heden werden ter eiereuveiling aangevoerd 321 kip- peneierem dio verkocht werden voor f 10,90 a f 11.36 de 100 stukB. YEURj 2 Nov. In do Veursche voiling waren do pryzen heden als volgt: pronkboo nen f3,204,50 per 100 pond, andyvie 16 86 c. per ben, savoye kool f3,506,60, ïoodo kool f6,508, witte kool f4,90—5,10, sla f 1,50—1,90 por 100, nero I f6,90—7,90, dito H f 1,50—2,10 per 100 pond. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morge® van 3 Nov. 1915, medogodeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764.6 Haparanda. Laagste barometerstand 749.6 de Bildt. Verwachting tot den avond van 4 Nov. Zwakke tot matigen veranderlijken wind, later wellicht uit Oostelyke richtingen, neve lig tot zwaarbewolkt, later opnieuw kans op regen. Dezelfde temperatuur. 6281

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3