Tweede Blad. BUITENLAND. De Oorlog. BINNENLAND. JAARGANG No. 1829 Ste EéidóeheSou/fca/nt Woensdag 13 October 1915. Op den Balkan. Uit de Gricksche Kamer. In de bijeenkomst der Kamer verklaarde Zaunis, dat de regeeringspolitiek van Griekenland op dezelfde grondslagen be rust als vóór den oorlog. Thans moet de neutraliteit gewapend zijn, om in de toe komst oen houding te kunnen volgen, in overeenstemming met de gebeurtenissen, die door de regeering met gespannen aan dacht worden gevolgd. Venizelos zeide hierna: Niemand wil het land in binnenlandsche onlusten werpen, len gevolge van den buitengewonen kritie ken toestand. De meerderheid der Kamer zal haar steun verleenen aan de regeering, foolang de staatkunde der regeering de grondslagen van mijn regeering niet zal omverwerpen, waaraan de Kamer reeds haar goedkeuring verleende. Venizelos zette daarna zijn1, tpoliLYsk standpunt uifeen: Zelfs als er geen 'trac- taat met Servië bestond zou ons belang ons noodzaken de neutraliteit op te geven, zoolang een andere staat zich wil uitbrei den ten onzen koste. De quaestie is niet of wij oorlog moeten voeren of niet, maar i wij niet in den oorlog gaan, mogen wij in elk geval niet toestaan aan Bul garije Servië te verpletteren, om daarna met zijn geheele gewapende macht ons aan te vallen. Het nationale van Grieken land is dat Bulgarije wordt verpletterd. Zoo Bulgarije overwint, zal liet Hellenis me volkomen vernietigd worden. Venizelos wenscht dat de politiek der regeering blijken .zal beter te zijn dan de zijne. De zitting werd tot Maandag ver daagd. Op Zee. Een Russische kruiser vergaan? Zwitsersche bladen melden, dat uit par ticuliere doodsadvertenties in de ,,Nowoje Wr-emja" het verlies blijken zou van een iRussiscben kruiser met bet gezamenlijke [officierskorps in de Oostzee. Duitsche duikbooten voor Bulgarije. De „Birsjewia Wjedomosti" bericht dat in Warna reeds 8 ^Duitsche onderzeeboo ten zijn aangekomen .en nog 3 worden verwacht, zoodat het Duitsche onderzee eskader in deze Bulgaarsche haven uit 11 booten zal bestaan. BTokkade van de Bulgaarsche kust. Het „Berl. Tageblatt" verneemt via Ge- nève uit Athene, dat volgens berichten van aldaar op Zaterdagavond (9 October) aan- jpekomen gezagvoerders van zeil schepen een sterk Britsch eskader sedert, twee da gen Dede-Agatsj en de Bulgaarsche kust blokkeerde. In Duitschland. Prijs van boter en eieren. De correspondent van de „N. Crt." te Maastricht meldt: Te Aken is het Vrijdag en Zaterdag op de Markt zeer rumoerig toegegaan. Boter en eiei-oorlog zou men het kunnen noe men De marktvrouwen vroegen voor de boter 3 mark per pond en voor de eieren 25 pfennig per stuk, dat .is tegen den vol len koers f 1.80 en 15 cenit voor de gewone burgers en kleinere luiden een onbereik baar artikel. Niettemin vroeg een gewone vrouw, toen ze den prijs der boter gehoord 'had, eenige ponden eai nauweiijks had ze dae in ihaar bezit o( ze wierp ze de markt vrouw in het gezicht. Dat was het begin van den slag. Met ramenassen werd naar de 'eieren geworpen, ja, onze zegsman be weerde, dat e.r in de eieren gedanst werd. Een paard-voor een wagen werd met bo ter ingesmeerd en de dames, die koopen wilden, kregen kluiten boter o>p haar hoed.-Het volk beweerde: „A'Ls wij geen boter en eieren kunnen eten, zulten jultlie 'ze ook niet hebben." Of die opstand verandering in de prijzen zal brengen, betwijfelen we, vooral, daar nu de uitvoer van eieren uLt ons land ver boden is, terwijl! tot nu toe nog groote massa's de grenzen overgingen en de bo ter, die op de mijn te Maastricht voor het buitenland tot voor f 2.87 per kilo werd' verkocht-, waar dan nog het verlies op den koers deir Marken bijkomt ein de kosten van vervoer, willen de vrouwen er iet9 aan verdienen, moeilijk voor minder ver kocht kan worden. Verschillende Oorlogs berichten. Verbod prentbriefkaartenverkoop in En geland. Het Engelsche ministerie van oorlog verbiedt den verkoop van kaarten, waarop zijn afgebeeld dokken, havens, verdedigingswerken, munitiefabrieken, monumenten, merkwaardige gebouwen in of nabij sltedeo, .die als een middel ter orienteering voor ^vijandelijke luchtvaar tuigen zouden kunnen dienen. Steun aan de Armeniërs. De commis sie te Londen, die zich het lot der ver drukte Armeniërs heeft aangetrokken, heeft per telegraaf 100,000 dollars overge maakt iaan den Amerikaansóhen gezant ■te Constantinopel, ter ondersteuning der Armeniërs in Turkije. Burgemeester Max. Burgemeester Max deeCde in een brief van 18 Septem ber mee, dat hij zich nog steeds te Glatz bevond. Brand op het vliegterrein Johannisthal. Op het vliegterrein Johannisthal bij Berlijn ontstond in den nacht van 9 op 10 October brand, waardoor de oude lucht schip half vernietigd werd. Ook verschei dene vliegtuigen zijn daarbij verbrand. De oorzaak van den brand wordt aan na latigheid bij het vliegen geweten. Een nieuwe gouverneur te Brussel. Vrijdagmorgen word door aanplakking van een Oajein biljet aan de muren te Brus sel bekend gemaakt, dat een nieuwe ste delijke gouverneur was benoemd, gene- .raai-majoor von Raubersweig. Medege deeld werd hiierbij, dat zijn voorganger, luitenant-generaal von. Kraewel, Brussel heeft verlaten om een bevel op zich 'te ne men in het veld-leger. De Duitsche censuur. De uitgave van het Ber'.ijasohe dagblad de „Deutsche Tageszeitung" is tot nader order verboden. Charles Mills M.P. De „Times" meldt hét overlijden van Charlie© Thomas Mills, lid van het Lagerhuis voor het Ux- bridge-distriot van Middlesex, Woensdag 1.1. op het slagveld gevallen. Het is 'het zesde paremenitslOd, in den huidigen oorlog gesneuveld. R.K. Gemeenteraadsleden. Onder (leiding van 'den heer H. J. Vis ser, hield de Kring Haarlem" Maandag in het gebouw ,,St. Bavo", aldaar, een vergadering, die behalve door een bur- meester, een gemeente-secretaris en tal rijke raadsleden bijgewoond werd door nir. Rits van Sloten en den heer Berg kamp van Nieuwer-Am stel, loden van den „Kring Amsterdam". Nadat de voorzitter een openingswoord had gesproken, gaf de heer Th. G. C. Hooy, aid van den Raad van Scholen, een inleiding van het onderwerp: „De-Ge- meentebeigrooting in verband met den hul digen toestand." Spreker kwam tot de conclusie, dat het totaal der oorlogslasten (daaronder ook te verstaan de mindere opbrengst der ge meentebedrijven., voor zoover die het ge-1 volg van den oorlogstoestand kan. ge noemd worden.) moet gedekt worden door een ge ld leening op langen termijn. De duur der aflossing kon spreker moeilijk bepalen, omdat de gemeenten, die de Kring omvat, zoo'n groot verschil in draagkracht te zien geven. Hierop voilgde een geambieerd en leer zaam debat, wat tot gevoflg had, dat rle vergadering deze .conclusie als leiddraad bij de behandel'.,inig aanvaardde. Daarna werden «zeer belangrijke bespre kingen gevoerd over de levensmiddelen- voorziening, waarbij burgemeester Mi- chielisein van II aarlemme,i Hóede talrijke nuttige wemken en deerzame inlichtingen gaf. Het winberprogram werd goedge keurd overeenkomstig het concept. Dit houdt in een aantla 'lezingen met belang rijke onderwerpen: het vormen van lees portefeuilles en de .oprichting van een commissie van advies inzake gemeente politiek. Er traden 8 nieuwe Joden toe. Onderzoek Staatsbegrooting. Het afdeelingsonderzoek van de Staats begrooting en bijbehoorende wetsontwer pen nadert zijn beëindiging. Verwacht wordt dat nog deze week zoo niet alle, toch zeker vier der vijf afdeelingen gereed zullen komen. Van het tijdig verschijnen der Memorie van Ajntwoord op het afdeelingsverslag, betx-effende de overgangsbepalingen der auteurswet zal het afhangen of de kamer nog einde dezer week dan wel begin der volgende in het openbaar zal vergaderen ter afdoening van dat spoedeischende ontwerp. Gemengde berichten. Op een mijn geloopen. De logger V w r r»- -«r- nu rapporteerde gisterenmoi-gen bij aan komst te IJmuiden, dat een lugger M. A. 47 („De Ruyter") bij Doggersbank veron gelukt is door het stooten op een mijn. Van de 13 opvarenden van den Jogger De Ruyter werden er 7 .gered; vijf worden vermiist en één is door de ontploffing da delijk gedood. De geredden bevinden zich aan boord van de thuisvarende sloep Maassluis 32 („Afhankelijkheid".) Van schipper C. van der Bent, van den Jogger „De vrouw Johanna, K. W. 130", vernam de correspondent van de „Tel." te IJmuiden omtrent het ongeval, den log ger „De Ruyter M. A. 47" overkomen, nog het volgende: „Het was ongeveer op 54 gr. 55 min. N. B. en 3 gr. 10 m. O.L., dat wij in den nacht van Vrijdag 8 op Zaterdag 9 October vis- schende waren. Nog een drietal loggers bevonden zich in onze nabijheid. Het wa ren „De Ruyter M. A. 47", „Afhankelijk heid M. A. 32" en „Saturnus Sch. 132". Het zal 's nachts ongeveer 3 uur geweest zijn, dat wij op eenigen afstand een knal hoorden, die ons evenwel niet ongerust maakte. Bij het aanbreken van den dag zagen wij evenwel op een mijl of vijf Wes telijk van ons vaartuig de „M. A. 47" in zinkenden toestand ve.rkeeren. Na met den meestem. spoed de netten ingehaald te heb ben. begaven wij ons naar den zinkenden logger en zagen wij een sloep van den log ger „Saturnus Sch. 132" langszij liggen, die de aan boord -zijnde mensohen over nam. Wij zagen daarop den logger „Af hankelijkheid M. A. 32" naderen, die do geredden uit de sloep overnam en de thuis reis aanvaardde. Wij praalden daarna de „Sch. 32" en vernamen van hen ongeveer het volgende: Ook zij hadden des nachts een ontplof fing gehooid, doch heviger dan wij, cn vreesden, dat een mijn in ons net .tot. ont ploffing gekomen was. Later bTeéS?, dat die vrees ongegrond was. We zagen op eenigen afstand gedurig stakelen en meen den, dat dit van visschende loggers af komstig was. Toen het daglicht aanbrak, zagen wij de „M. A. 47" in zinkenden toe stand, waarop wij onmiddellijk een boot uitzetten, om hulp ie verleenen. Wij spoed den ons naar den zinkenden logger. Langs zij gekomen, vernamen we,1 dat de logger te ongeveer 3 uur door een mijn getroffen was. Een hevige schok werd gevoeld,' waardoor 5 man overboord werden ge slagen. Geen hunner hebbeen we terugge zien, zij zijn dus vermoedelijk verdron ken. Een man werd door den schok zoo hevig tegen het dek geslagen, dat hij ter stond dood was. Wij namen daarop de zeven overlevenden, alsook de doode, an de sloep. Op verzoek gaven we later allien over aan den logger ,,M. A. 32", die daar op de thuisreis aanvaardde. Wij zochten den omtrek af, bleven zooveel mogelijk ini de nabijheid kruisen, doch zagen va.n de vijf c(verboord geslagenen niets meer. Te gen 10 uur in den morden zagen wij den logger „M. A. 47" zinken. Toen het don ker werd en de kans om nog iemand te redden verkeken was, aanvaardden wij ook de thuisreis." Pontje omgeslagen. Gisterenochtend omstreeks GVi uur, begaven zich een twin tigtal werklieden aan den Courzandschen weg te Rotterdam op een pontje, om naar hun werk te gaan onder Pernis, waar zij in dienst van de firma Smit Valke werk zaam zijn met het maken van de grond slagen van een kademuur. Daartoe ste ken zij de Heyplaat over. Het .pontje, een primitief open vaar tuigje, waarop een houten vlonder is ge- legd. opdat er meer menschen op zouden kunnen sraaiqmrrarawt den zelf overgestoken aan een ketting, die van den Rotterdamschen wal van ücn Courzandschenweg naar den Pernisschen oever is gelegd. Nauwelijks hadden zij gisterochtend met dit pontje don Rotterdamschen wal verla ten ,of het pontje kantelde en allen vielen in de Hoyschehaven. De menschen wisten zich zelf te redden, behalve de 38-jarige grondwerker P. Machielsen, uit Ilooger- heide in Noord-Brabant, tijdelijk in een keet aan de Maashaven te Rotterdam ver blijf houdende. Zijn lijk is 'n kwartier la ter met een dreg opgehaald. Nadat te ver geefs getracht is de levensgeesten op 'te wekken, heeft dr. Janssen uit Charlois, die men te hulp riep, den dood geconsta teerd. N. R. C't. Lijk gevonden. Een brugwachter van de spoorwegbrug over de Koningshaven to Rotterdam heeft gisterochtend op de spoorbaan, ongeveer 50 meter voorbij de halve Feyenoord, liet lijk gevonden van den remmer W. d. T., van R'dam. Het lin- •kerbeen was afgereden, de rechtervoet verbrijzeld. Met een trein uit Emmerik was de man gisternacht naar Rotterdam gekomen. Ecu nieuw soort Hondenbelasting. In de afdeelingen van den Haarlemschcn rard is bij de behandeling van de begrooting een voorstel gedaan, om een hondenbelasting te hefl'en, loopende van f3 tot f30 naargelang van de huurwaarde van de woning van den eigenaar. Ingebroken. Bij W. van R. te Jut faas is Maandag ingebroken; de brand kast is geforceerd en een aanzienlijk be drag aan bankpapier medegenomen. Een nuclitclijke overrompeling. ln ons blad van gisteren namen we een verhaal op uit Eindhoven: een terreinsquaestie tusschen de Staatsspoor cn de firma Van den Brlel cn Verster. De correspondent van het „Hdbl." deelt nog mede, uit vertrouwbare bron vernomen te hebben, dat de zaak bij de betrokken ministers aanhangig is gemaakt cn men zich daar niet geheel mot de wyze van optreden der Staatsspoor kan vcrcenigeu. Ook de offi cier van justitie to 's Bosch heelt in deze aangelegenheid eenige afdoende adviezen gegeven, zoodat herhaling van het gebeurde w°l niet meer plaats zal hebben en deze zaak wel lang6 civielrechtelijken weg verder zal worden uilgevochten. Een gedeelte van den tuin op het betwiste gebied is in een ware ruïne herschapen. Een gift. De burgemeester van Dantu- madeel (Fr.) heeft van iemand, die onbekend wenscht te blijven, 100 gulden ontvangen, om uit te reiken aan een ingezetene, die door de mobilisatie groote sohadc lijdt. Twist. Te Vlaardiugen ontstond gister avond tusschen twee zeelieden na een korto woordenwisseling twist, welke zoo hoog liep, dat de te 's-Gravenhage woonachtige A. B. P. den 18-jarigen T. van der Pluym, wonende in Vlaai-dingen, met een mes een 6teek in den buik gaf, zoodat deze in bcdcnkclijken toestand naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Dooileljjk ongeluk. Men meldt uit Anna Paulowna, d.d. 11 October: Een burger uit deze gemeente, de heer D. W., is in den nacht van Zondag op Maan dag met paard en kar in het water geraakt. Men kon den drenkeling met veel moeite op het droge brongen. Hij is echter gisteren aan de gevolgen overleden. De gevaren van liet slroopersbodi-yf. Te Beekbergen, gem. Apeldoorn, trokken f-n dezer nachten twee paren wilclstroopo- o op uit. Niets van elkander afwetend, U do beide paren zich in een hinderlaag Oj b het aanbraken van den dag een ha::- o ecnig ander wild te schieten. Het beloofde een goede dag tezullei wor den, want reeds bij de eerste schemcrii za het ecne paar stroopers op het heuvel: liti met heidestruiken begroeid terrein ii. ..o verte eenige beweging. Dadelijk werd aangelegd cn gevuurd. Maat niet een haas of ander wild werd getroffen, doch het twceclo strooperspaar ontving het grootste gedeelte van de afgezonden hagel- Jrorrc.ls,-dio_den eenen in den arm, don an deren in de neidö^DeencTr tiioTTgrTr. Aan de dikkere beklceding van het boven lijf en het kracht verlies Hnnr r\nr. afstand wes het te danken, dat een hunner niet doodelijk in de borst was getroflV-"» zijn bovenlcleercn waren als van hagelkorrels doorzeefd. Do imn-enriue te Losser. Hoewel het vervoer van margarine in de gemeente Losser nog niet kan plaats hebben, omdat de ver- eischtc geleibiljetten nog steeds niet mogen worden afgegeven, toch waren ook Maandag Duitsche handelaars te Losser aanwezig, om margarine op te koopen. Er heerscht in verbaud met het verstrekken van geleibiljetten voor het vervoer van mar garine op Zaterdag j.l. onder een deel der bevolking een cenigs/.ins gespannen verhou ding. 'i Zou trouwens niet de eerste keer zijn, dat te Losser de toestand dreigend werd. In den laten avond van Donderdag op Vrijdag in de vorige week moesten alle manschappen te Hengelo zich voorzien van scherpe pa tronen, gereedhouden, om op het eerste sein naar Losser te kunnen vertrekken. En clo commandant, luitenant-generaal Pop te Arn hem, verscheen toen met zijn staf per auto te circa half elf 's avonds tc Hengelo. Van daar begaf hij zich naar Losser en Glanerbrug, om Vrijdagochtend te circa half twee ie Hengelo terug te koeren. Toen bleef te Losser echter alles kalm, zoodat tegen drie uur 's nachts het detachement te Hengelo kon worden afgelost. Nu echter zooveel hon derden werkloozen te Losser doelloos rond- loopen, is het gevaar voor relletjes er grootcr op geworden. „Hdbl." Uit Losser meldt men aan de „N. R. C'.t.": Gisternamiddag is de territoriale bevel hebber in Overijsel, enz. tc Losser geweest, waar hij een onderhoud heeft gehad in zake de margarine-quaestie met de mili- 1 taire autoriteiten. FEUILLETON. De noodlottige erfenis. 82) Wie bewijst mij dat sir Percy Dar- nett mij .zei -ontvangen en vooral, dat hij zijn hu'p aan deze ontvluchting zal willen ■verleenen? j -4 - Denkt gij dan dait hij u naar het ge sticht zal laten terugbrengen? Dat nu juist niet, maar tusschen dait en mij zijn bescherming te verleenen... Een vrouw zijn steun weigeren, als zij dien noodig heeft zou beneden zijn waardigheid zijn, want Percy is een door en. door rechtschapen man. Hij zou toch het volste recht hebben om mijn gedrag af te keuren en er mij een verwijt van te maken, dat i'k zulk een verantwoordelijkheid op hem 8eg. - Dat zal hij niet, iik ken hem genoeg om dat zeker te weiten, hij zal het feit ne men, zooals het nu eenmaal is. Wanneer hij u ziet en hoort zal hij er weldra van overtuigd zijn dat gij gezond van geest zijt en wanneer gij hem nog een© uiteen zet, aooals ik het reeds gedaan heb, welke gevaren u bedrei'igen, aan zou ak mij wel geheel in hem bedrogen moeten hebben wanneer hij u zijn hulp weigerde. Maar wij iloopen wei hard vooruit, want wij hebben het al druk over hetgeen ik doen zal wanneer .ik te Londen ben, terwijl wij er nog ni fct eens over gespro ken hebben, hoe >ik he,t zal aanleggen om budten 'het hek te komen. Dat is inderdaad het zwakke punt en wij moeten de grootste omzichtigheid ge bruiken om dat te overwinnen, want, mis tlukt die poging en wordt onze toeleg ont- i dekt, dan is alles onherroepelijk verloren en verijdelt. Men zal ons scheiden en gij zult veel strenger bewaakt worden. En dk zie niet iin hoe wij die moeilijk heid overwinnen zullen, zeide Lizzie moe deloos. Doch Clara hernam met al haar wils kracht: Komaan, komaan, elke moeilijkheid kan overwonnen worden. Daar moet een middel op te vónden zijn. Ik zie niet in wélke, sprak Lizzie weer. Het personeel is tatrijk ep.... Eensklaps slaakte mevr. Clara een kreet en riep: Gevonden! Haar oogen waren gericht op de pop, die bij het .schilderen tot model van de verpleegster Jenny had gediend en waar het verpleegsterscostuum nog over bring. Lizzie herhaalde verbaasd: Gevonden? Wat? Het middel. Hoe dan? Hier! En mevrouw Clara wees naar de pop. Ik begrijp u niet, hernam Lizzie. U zeide zppeven, dat het personeel talrijk is. Welnu? Dan is het ook waarschijnlijk, dat zij niet aHeni elkaar kennen. De verpleegsters dragen uniform, dus een vrouw, als ver pleegster van -het geslicht gekleed, zal niet zoo iSpoediig argwaan wekken. Gij trekt dus het costuum aan, dat Jenny ons voor de schilderij geleend heeft en zoo gekleed, verlaat ge door een achterdeur het pavil- joon, terwijl A libertine on Viictoire daar op de bank zitten, gij verlaat het park door de kleine tuindeur.en komt dan, als ge het dwarspad neemt, op den grooten weg, waar de garage van mijn automo biel is. Daar vindt ge Godefroy. wdem gij het briefje ter hand stelt, dat ik u dade lijk zal geven. Ja, ja! riep Lizzie nu vol geestdrift uit, zoo za/i het gaan, ik moet het wagen, want hei is mijn eenige kans op behoud. Hat plan zoo opgevat, werd dadelijk ten uitvoer geibracht. Lizzie bedekte het haar met de verpleeg stersmuts, spelde haar kleederen op, trok daar over heen het kleed en de groote voor schoot aan dat zij van de pop, had ge n-omen en tegelijkertijd schreef Clara het briefje, dat haar vofimacht tegenover dan chauffeur gaf. Na dat gedaan te hebben, keek Clara naar buiten. De drie verpleegsters zaten nog steeds op de bank gezel'iig te bablielen, zonder eemig kwaad vermoeden. Hebt gij het geld? fluisterde Clara. Ja. Ga dan. Maar zóó kon Lizzie niet vertrekken. Een oogeijblilk bóeef zij tegenover haar vriendin staan, zwijgend, onbeweeglijk, terwijl een oneindige ieederheid straalde uit de oogen, waarmee zij haar aanzag. Ook Clara was itot in het diepst harer ziel geroerd bij de gedachte aan de geva ren. waaraan haar vriendin zich ging blootstellen. Het oogeniblik was plechtig. Zij moesten scheiden, de -twee vrouwen, die elkaar in korten tijd zoo zielslief gekre gen hadden, scheódeai, zyonder te weten of zij elkaar wel oolit zouden weerzien. Woorden ontbraken haar om de gevoe lens uit te drukken, die haar op dit oogen- blik bestormden. Eindelijk verbrak Lizzie het zwijgen etn zeide met schokkende stem: Wie weet of wij elkaar nog zuilen weer zien? Ik zet mijn leven op het 9pel «n dit afscheid is misschien voor eeuwig. Clara strekte haair armen uit. Lizzie wierp zich aan. haar horst en ge durende eenóge minuten hielden zij elkaar vast omstrengeld. God zegene u, mijn lieve, zeide de Engelsche met betraande oogen. Hij moge u beschermen. Zij kusten elkander lang en innig. Daarna ldet Clara haar vriendin door de achterdeur van het paviljoen uit en bleef haar nastaren, totdat zaj achter een krëupelboschje verdween. IX. TE LAAT. Dr. Gilbert DanviMe had, "un gevolge zijn belofte aan miss Rosie Walton, terstond aan Dr. Caze'.ès geschreven met verzoek hem nogmaals in zijn gesticht te willen ontvangen mat een vrouwelijke collega, die zeer belangstel'end was om met de geneeswijze van den Marseillaanschen dok ter kennis te maken. Het antwoord bleef lang uit. Cazelès scheen nog ontstemd te zijn door de eeefgszins zonderlinge houding, die de jonge dokter bij zijn bezoek tegenover hen had aangenomen, zoodat hij niet dadelijk zijn toesteming kon geven, maar ten sfotto schreef hij hem toch ean kort en kool briefje terug om hem den dag en uur te melden, waarop hij bereid was hem en do bedoelde vrouwelijke collega te ontvangen. Rosie bracht de dagen, die dr. Cazelès hen zonder antwoord gelaten had, in groote onrust en spanning door. Toen Gilbert einde-ijk met liet antwoord van Dr. Cazelès bij haar -kwam, had zij er wel terstond heen willen snellen, maar zij moest nog haar ongeduld bedwingen, omdat do bestuurder het bezoek op den volgenden dag had vastgesteld. Zij bracht een slape'.oozen nacht door en stond den volgenden dag voor hot ver trek gereed, lang voordat Gilbert haar kwam afhalen. Toen hij eindelijk aanbelde, precies op het afgesproken uur, deed zij zeft open en voJgde hem, na een zwijgenden hand druk met hem gewisseld te hebbem, ter stond naar het rijtuig dat beneden wachtte. Zij -reden naar het station, waar zij tn den trein stapten, die hen in een kwartier tikls bracht aan het dioht hij Cazelès' ge sticht ge leg em station. In enkele minuien legden zij den af stand naar het gesticht af en toen Giilbea't daar den bestuurder zijn kaartje liet brori- gen, werden zij dadelijk tot zijn kamer toegelaten. De ontvangst was wiet zeer hartelijk. Zij vonden Dr. Cazeilès in een toestand van opgewondenheid, zoodat hij den groet van Gilbert ternauwernood beantwoordde en hun slechts met een vluchtig gebaar uitnoodigde plaats to nemen. Daarna zeide hii rad c-n met kwalijk bedwongen ongeduld: (Wordt vervolgd.}

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 1