OORLOGS-VARIA. MH klem werd opgekomen tegen de wijze, waarop de gemeente' den midden stand concurrentie aandoet. Reeds is de gemeente overgegaan tot den verkoop van visch e-n groenten. Straks doet zij mis schien hetzelfde met melk en andere arti kelen. De middenstand kan niet anders* dan schade hiervan ondervinden. spekslagers waren over het alge meen slecht te spreken over de genomen maatregelen. Zij zijn het meest in het gedrang gekomen. Een maximumprijs werd bepaald, maar vergeten werd, dat waar 1/3 bijgeslacht moest worden, er ook een overschot was. De meikhandelaren zijn beducht voor den komenden winter, daar de melkprijzen eterk zullen stijgen. Ook werd gewezen op een andere categorie van middenstan ders nl. op hen of haar die kamers ver- kuren. Deze zijn er over het algemeen ge nomen het slechtst aan toe. Velen maken crootendeels hun bestaan van kamers verhuren aan studenten. Vele kamers staan echter leeg, doordat of de studen ten in dienst zijn of ook al door de crisis tijdelijk spoorstudenten zijn geworden. Ziehier in 't kort weergegeven wat op 'deze vergadering werd besproken. Het rapport zal echter nog aangevuld worden, met gegevens van hen, die niet ter verga dering aanwezig waren. Aalmces voor den Paus. Besloten werd onder algemeone instem ming van de vergadering uit de kas een bedrag van f 25 beschikbaar te stellen ais aalmoes voor den Paus vanwege de Hanze. Andere punten. De instelling eener commissie voor de wet op de oneerlijke concurrentie werd aange houden tot een volgende vergadering, waarop een kundig spreker eerst de wet op de oneerlijke concurrentie behandelen ?al. In een volgende vergadering zal ook be- f IhandelyJ w/ordcpi wijiiging Stjituten j.oj I Huishoudelijk Reglement. De wijziging be doelt voornamelijk de aftredende bestuurs leden niet herkiesbaar te stellen, De rondvraag was van huishoudelijken aard. Aangedrongen werd o. a. te zorgen, dat R K. Couranten, onder militairen ko-, men. Zij hunkeren naar lectuur, vooral in de afgelegen gedeelten Op vele plaat sen vliegen de bladen uit de ramen van de coupé's maar het zijn meestal niet „Maasbode, Tijd, Centrum, Leidsche Cou rant." Te halftwaalf sloot de voorzitter deze uitstekend geslaagde vergadering op .de gebruikelijke wijze. Commissie ter voorziening in de crediet- behoeften van den Middenstand. De commissie ter voorziening dn de ere- j dietbehoeften van dein Middenstand be staat. behalve de lieer Reimeringer, die vanwege de gemeente door den gemeen teraad benoemd iis, uit de heeren Den Hollander en 'Spen .el. Anti-Revcluticnaire Gemeente raadsleden. Tot bestuursleden van den Bond van Anti Revolutionaire gemeenteraadsleden zijn herkozen de heeren F. S. Goslin- ga, te Schiedam, mr. P. E. Briët, te Lei den, mr. A. De Jong te Rotterdam, A. S. J. Dekker te Goes en J. S. F. van Hoog straten te Arnhem. Onderwijs. Prof. dr. S. G. de Vries, diie geruime® f tijd wegenis ziekte zijn ambt niét heeft 1 kunnen, vervu'len, is thans hersteld en heeft zijn werkzaamheden als directeur der Rijksuniversiteitsbibliotheek tp Lelden I hervat. Geen herdenking van Leiden's ontzet. Ook dit jaar zal de herdenking van het ontzet van Leiden niet feestelijk worden herdacht. Het bestuur van de 3-October- Vereeniging beraamt geen feestplannen' en helt dit jaar van de leden der vereeni ging geen,contributie. Ook wordt de door ;l3 gemeente toegezegde subsidie van 11000 niet aanvaard. Gisteravond werd een begiin van brand ontdekt in perceel 6 aan de Hout- I markt. Een petroleum toestel was te dicht bij de gordijnen geplaatst cm deze hadden I vlam gevat. Met eqnige emmers' water werd het vuur gebluscht. Hedenmorgen voor 8 uur had de po litie reeds a's gast de man die langs we gen en straat zijn verminkt been laat zien en daardoor het medelijden tracht op tie wekken. De man was óp het vroege mor genuur reeds dronken. Medelijdende mem- se hen weten nu waarvoor zij hun geld geven. Güsitenbof, banketbakker, Lange Diefsteeg 11; F. J. van den Ham en, geil, metselaar, Pieterskerkhof 12; G. J. Panmekoek, tuin bouwkundige, Morschweg 24a; Mej. F. Springer en gez., Haver straat 5; Wed. Fdeiissiig-Nieuwstratem, explicatitice, Haar lemmerstraat 52; P. Stoeken, 1 os-werkman, Hof van Venetië 7; J. H. M. J. Schulte, onderwijizer.R.K. Liefdegesticht; J.Schoen maker, dienstbode, Botermarkt 12; P. F. Kikkert, dienstbode, Groenejsteeg 2l; A. H. Bertels, Vischmarkt 14; J. van As, kok, Breestraajt 16; Th. C. Verberg), Levendaal 81; J. Slóts, Rijksizdekenhuis; C. Noeuwen- huys, schiCderskmecht, Haarlemmer straat), 281; J. A. H. van Kalken, koksleerling, Breestraat 48/50; F. W. vVn der Horst, en gez., tos-werkman. Buitenlaan 5a; E. de Ruyter, dienstbode, Oranjegracht 123; Th. L. J. van der Helm, winkelbediende, Aalmarkt 26/28; J. P. Co-lpa, dienstbode, Hooigracht- 39;' Mej. A. Visser, modiete, Botermarkt 3; Mej. J. M. Meyerimg, ver pleegster, Acad. Ziekenhuis; J. C. van den Bor en gez., behanger, Moredijk 32. AARLANDERVEEN. Verbeteringen. Naar men verneemt zal binnenkort in de van Mandersloostraat électrische straatverlichting worden aan gebracht, tevens zal weldra begonnen wor den met het aanleggen van een trottoir bestaande uit quenart-tegels. KATWIJK AAN DEN RIJN. Diefstal. Ten nadeel© van den vleesóh- hcuwer C. is hedennacht een in besten staat zijnde fiets gestolen. NOORDWIJKERHOUT. Jubileum. Den lsten Oct. zal de se cretaris dezer gemeente, de heer A. B. Vermeulen, den dag herdenken, waarop hij j voor 25 jaar zijn betrekking aan vaardde. ZEGWAARD. Gemeenteraad. Aanwezig alle leden. Voorzitter: Burgemeester C. L. J. Bos. De nieuw gekozen leden E. H. Chardon en L. M. G. v. Well leggen- den eed af en worden door den voorzitter met eenige hartelijke woorden als leden van den raad verwelkomd met den wenech dat zij nog tal van jaren in het belang der gemeente werkzaam mogen zijn. De notulen worden voorgelezen en on veranderd goedgekeurd. Mede deel ingen inzake aanleg van wa terleiding door het rijk worden voorgele zen. Met nadruk wordt er op gewezen dat niettegenstaande de ernstige tijden waar in wij leven en de vele werkzaamheden hieraan verbonden, de regeering deze zaak zooveel mogelijk wil bespoedigen. Eenige reclames Hoofd. .Omslag wegens vertrek uit de gemeente worden behan deld met gunstig gevolg voor de betrok, kenen. De wijziging der begrooting van 1915, wordt goedgekeurd. Jn verband met de honger» uitgaven voor het volgend jaar wordt door dein iheér A. J. N-oordam aan den voorzit ter gevraaed. of B. en W. genegen zijn voorstelden bij den raad in te dienen, om te geraken tot progressieve belastinghef fing. De Voorzitter is in beginsel hier voor wel te vinden, mits matig toegepast, 'en acht deze heffing beter dan b.v. opcen ten op de personeel» belasting, die vaak treft de zakenrnensohen, die in deze be lasting toch reeds hooger zijn ar^^-fll'a- gen dan particulieren. Met voorbeelden wordt zulks aangetoond. Het nieuwe raadhuis nadert zijn vol tooiing en zal binnenkort in gebruik ge nomen kunnen worden. In den gevel zal dan prijken het wapen- van Zegwaart, waarvan het ontwerp echter nog moet vi orden goedgekeurd, want tot heden had deze gemeente nog niet het recht een wa pen te voeren. Bij de rondvraag dringt de heer Char don aan óp verbreeding der wegen bij het toenemend druk verkeer in onze ge meente. De heer v. Well dankt den voorzitter voor de welwillende woorden tot de nieu we raadsleden gesproken en hoopt dat de verstandhouding steeds aangenaam mag zijn in het belang der gemeente. Met eenige toepasselijke woorden ant woordt de Voorzitter hierop en sluit de vergadering. Diefstal? Bij den heer C. Hoogeboe- zem worden sedert enkele dagen kippen en lianen vermist. Men vermoedt diefstal. ZEVENHUIZEN. Flinke paardenmarkt! Op de alhier gehouden paardenmarkt van Woensdag waren aangevoerd niet minder dan zes veulens. De markt duurde 3/4 uur. Han del traag, omdat er geen enkel© is ver kocht. ZOETERMEER. Te water. Woensdagmiddag lag de 3 jarig C. van Rijst in het water. Een melkrijder sprong van den wagen en aar zelde niet zich gekleed te water te hege ven, waarna hij het genoegen mocht sma ken den drenkeling behouden op het droge te brengen. Roomsche Agenda. ZONDAG. Leid en. Verplichte leden vergadering Ned. R. K. Volks bond in Zomerzorg". Aan vang half één. Gemeentelijke Aankondigingen. Door Wilhelmina SmitPrinsenberg ia een verzoekschrift ingediend «un verlof voor den verkoop van uitsluitend1 alcohol vrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in het voorlokaal van het pérceel Haarlemmerstraat 189. Najaarsschouw. 4 October e.k. zullen geschouwd worden.: alle wegen lanen, paden, straten, kaden, jtlfijnen, iioljest stegen, sloppen of pookten. en gangen, benevens de daarin gelegen of daartoe* behoorende bruggen en andere kunstwerken, voor zoover die bijzonder eigendom zijnt en, zonder verhindering door of vanwege rechthebbenden, voor het publiek verkeer open staan; en alle wate ringen. en slooten en de riolen, ter ver vanging daarvan gemaakt, benevens de daartoe behoorende sluizien, duikers, bui zen, toegangskokers en dergelijke werken,, voor zoover die bijzonder eigendom zijn. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstiw mor werf. Telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 25 uren des middags. 1 Kantoorbediende, 20 timmerlieden, 0 metselaar, 5 steenhouwers, 1 voeger, 8 opper lieden, 14 stueadoors, 2 schilders, 1 behanger, 0 meubelmaker, 0 stoffeerder, 1 stoker, 1 smid, 1 grof bank werker, 0 gasfitter, 1 blikslager, 16 typografen, 0 kleermaker, 0 bakker, 0 slagersknecht, 0 kellner, 0 huis knecht, 0 koetsier, 0 schipper, 10 grondwer kers, 12 loopknechten, 5 loopjongens, 19 losse werklieden, 0 sigarensorteerder 1 war moezier, 0 bankjongen, 0 straatmaker, 0 kis tenmaker, 0 bakkersjóngen, 2 bloemisten, 1 banketbakkersjóngen, 0 smidsjongen, 1 ko perslager, 0 voorslaander, 1 loodgieter, 0 be tonwerker, 0 kruideniersbediende, 0 goud- en zilversmid, 0 ziekenoppasser, 3 motorschipperè. 2 reizigers. 0 Dienstbode, 4 werksters, 2 naaisters, 1 waschvrouw, 0 strij sater, 1 huishoud ster, 0 kookster, 0 fabrieksarbeidster, 0 textielarbeidster, 0 kinderjuffrouw, 0 vrouw allerlei, 1 jongste kantoorbediende (meisje), 0 baker, 1 verpleegster, 3 breisters, 1 dagmeisje. Leger en Vloot. Bclangryke uitvinding. De heer Eradus, geweermaker van hetreg* Jagers, deelt mede, dat hij een soort periscoop uitgevonden heeft, welke, bevestigd aan het geweer model 95, den schutter in staat stelt, om, geheel gedekt voor vijandelijk vuur, dus zonder dat hij maar ook het geringste lichaams deel behoeft bloot te geven en zonder op de gewone wijze gebruik te maken van de richt- middeleu, vizier en korrel, uit een loopgraaf het terrein, dat voor hem ligt, kan overzien en hem dus tevens in de gelegenheid wordt gesteld, geheel gedekt op den grond te vuren. Woensdag zijn, naar hij mededeelt met het toestel op de banen van Ockenburgh proeven genomen in tegenwoordigheid van den hoofdofficier en verdere officieren van het le bataljon Jagers cn de verkregen resul taten moeten verrassend zijn geweest. Militaire ry wielkaarten. Bij de Nederlandsche spoorwegen bestaat het voornemen, om, met ingang van 1 Nov. a.s. voor het vervoer van „militaire rijwielen", militaire rijwielkaarten in te voeren. Deze maatregel zal hoogstwaarschijnlijk door de talrijke militaire verlofgangers, die steeds met hun rijwiel op reis gaan, zeer worden gewaardeerd. De omslachtige, wijze, waarop de inschrij ving van militaire rijwielen als bagage tot nu toe moet plaats vinden, is, door het tegenwoordig drukke militaire vervoer, zoo wel voor militairen als voor het spoorweg personeel een voortdurende bron van erger nis en tijdverlies. Rechtzaken. Oprniïng. Tegen den voorzitter der Vrije Socialisten Vereeniging te Leiden, C. J. A. is proces verbaal opgemaakt, wegens 'net houden van een opruiende toespraak in een vergadering, toegankelijk voor burgers en militairen in de „Graanbeprs" te Leiden, in welke verga dering hij tot dienstweigering zou hebben aangezet en voor het burgerlijk en militair gezag beleedigende taal zou hebben gi b. nikt. Maandag 20 Sept. a.s. zal deze zaak voor de Haagschc Rechtbank worden behandeld Land en Tuinbouw. Kunstmestfahriek. De commissie tot stichting eener coöpera tieve kunstmestfabriek voor Zeeland heeft' aan de besturen en leden der coöperatieve landbouwvereeniging in Zeeland een uitvoe rige circulaire gericht, om op te wekken tot doorzetting; de oorlogstoestand, drukke werk zaamheden op het land en tegenwerking hebben veroorzaakt, dat men nog niet tot het gewenschte doel is gekomen. Het be- noodigde kapitaal is thans op f500,000 ge raamd. Het Verhaal van mevr. Carton de Wiart. De „Daily Chronicle" bevat het verslag van een interview van haren bijzonderen correspondent te Bazel met mevr. Carton de Wiart. Uit dit verslag blijkt, dat zij niet bege nadigd is, maar eerst na afloop van de haar wegens verraad door den Krijgsraad opgelegde straf in vrijheid is gesteld. Mevr. de Wiart, de vrouw van den Bel gischen minister van Justitie, was, zooals onze lezers zich herinneren zullen, op 18 Mei te Brussel gearresteerd omdat zij, in strijd met het Duitsche verbod, briefwis seling met haren echtgenoot had gevoerd. Den 21sten Mei werd zij voor den Krijgs raad gebracht. Men stond haar toe, zich door een Belgisch advocaat te laten bij staan, wat zij echter weigerde. „Ik zeide tot mijne rechters", zeide zij, „dat ik hun geen leugens zou vertellen, maar dat ik hunne vragen zou beant woorden, als ik dat met mijn geweten overeen kon brengen. Als ik niet wist, wat zij_mij vroegen, zou ik dat zeggen en alB ik niet met mijn eer kon overbrengen gejheimen te ontsluieren, die ik kende, dan zou ik antwoorden: „Ik weet het wel, maar zal niet antwoorden." „Desondanks duurde mijn verhoor 18 uren. Soms, als ik weigerde te antwoor den, dreigde zij mij te zullen confrontee- ren met andere getuigen, die ook de feiten kenden. „Goed, zei ik, laat ze komen." „De vragen werden steeds in het Duilsch gesteld, maai' Sk drong er steeds op aan, dat zij vertaald1 werden. „De uitslag van mijm terechtzitting Stprod al te voren vost, ofschoon acht offi- cierem, dde de zaak n.iot kenden, ernstig te aamen beraadslaagdtn vóór de. voorzit ter van het hof mijne veroordeeling tot drie maand en gevangenisstraf uitsprak' Een paar dagen later wend mevr. De Wiart onder geleide van een vrouwelijke detective naar Bier-lijm overgebracht,waar haai* toegestaan werd, eerige dageai in een hotel door te brengen, terwijl de aan komst der gerechtstukken uit België afge wacht» werd. Deze gunst weigerde zij ech ter. „Breng mij naar mijne gevangenas, niet naar een hotel". Onmiddellijk werd zij dan ook daarheen gebracht, in een cel voor misdadigers opgesloten effi als ge wone misdadigster behandeld. „ZeClfs bij die bezoeken van den Spaan- schen ambassadeur moesten steeds een Duitsche officier en een gevangenbewaar- ster de gesprekken mede aanhooren. Vrij dag j.l. was mijn straftijd om en werd ik in vrijheid gesteld. De bedoeling was eerst, mij gedurende den oorlog in Duitschland vast te houden, maar door tussch ©inkomst van Koning Alfonso mocht -ik het land' verlaten. Uit België ben ik echter tot het einde van den oorlog ver bannen." Het werd haan- dan ook verbaden n-aar Brusgeil te reizen, waar hare zes kinderen wonen, van wi# het jongste twee jaar oud is. ALLERLEI. Koffie- en theevervalschingen. Dr. van Hamel Roos en liarmens con stateerden in gemalen koffie als „zuiver" verkocht een gehalte van niet minder dan 50 pCt. cichorei. Het behoeft geen betoog, zeggen zij, dat, ook al is cichorei een ai- gemeen gebruikt en doelmatig surrogaat van koffie, de vermenging daarvan met koffie aan den verbruiker overgelaten be hoort ter worden, en ten deele als koffie verkocht, als een opzettelijke vervalsching gebrandmerkt moet worden, waardoor de kooper finacieel benadeeld wordt. Een zeer geraffineerde vervalsching van theé wordt tegenwoordig in Engeland toe gepast, en met het oog op de groote hoe veelheden thee die via dat land het onze bereiken, is het zeer wenscheJijk op deze, wij zouden bijna zeggen „talentvolle" knoeierij de aandacht te vestigen. Volgens ons medegedeelde bevindingen van den officieelen Keuringsdienst wordt n.J. te Birmingham een thee vervalschings- middel aangeboden tegen f 0.40 per pond, in den vorm van dunne stokjes, welke bij chemisch onderzoek bleken te bestaan uit stijfsel waaraan de kleur van de thee stokjes onberispelijk was medegedeeld, en waarbij een „recept" gevoegd wordt, in houdende de kennisgeving dat hiervan 20 pCt. bij zuivere gevoegd moet worden om een voordeelige „mélange" te krijgen. In thee hier te lande tegen Hinken prijs verkocht, constateerden wij hoeveelheden van ruim 16 pCt. thee-stokjes. Betreffende deze vermenging met thee-stokjes of al thans het onvoldoende verwijderen daar van, is juist onlangs een belangrijk pro ces in Duitschland gevoerd en werd in hoogste instantie bepaald, dat een derge lijk feit, waardoor de waarde der thee be langrijk verminderd wordt, niet toegestaan kan worden, zoodat de kopper het recht heeft dergelijke waar te weigeren. Het blijkt in deze tijden meer dan ooit noodzakelijk, ter dege toe te zien op het geen de op „zoete winsten" beluste knoeiers het publiek in de handen, (resp. in de magen), durven te stoppen. Uien en in het algemeen sappige voe dingsmiddelen moet men nooit op houten planken bewaren. Het sap trektdan in de houtvezels en de vrucht wordt veel minder voedzaam en flauw van smaak. Botte messen kan men weer scherp ma ken, door ze in een oplossing van 1 L. water en 50 gr. zoutzuur te leggen, onge veer een half uur lang. Dan droogt men ze af en haalt ze een paar uur later over den slijp steen. Burgerlijke Stand. NIEUWVEEN. Geboren: Johanna, d. van H. Hoo- genboom en M. van Vliet. Clazina, d. van G. Splinter en G. van Benten. Getrouwd: A. v. Acker en C. Bader. M. Bos en A. A. Dompeling. Ondertrouwd: A. van der Iloorn en A. C. van Dam, weduwe van P. Hoo- gervorst. Laatste berichten. S S. „Johanna". Het stoomschip „Johanna" dat nabij de Waterweg was gestrand is in den afge- ioopen nacht ten 2.25 vlot gekomen. Onderwijs Commissie. De Bevredigingscommissie op onder wijsgebied, welke in de laatste vacantie- weken de werkzaamheden heeft laten rusten, vangt die in deze week weder aan. De subcommissie voor de opleiding is met hare werkzaamheden reeds gereed, althans zoo goed als gereed, evenals de subcommissie, nopens de subsidie^oor waarden. Dientengevolge zal morgen voor de eerste inaal bijeenkomen de subcommissie aan welke de behandeling van het grond wetsartikel is toebedeeld en wier speciale werkzaamheden feitelijk eerst konden aanvangen nadat de béide vorengenoemde subcommissies met haar taak gereed zou den zijn gekomen. De volgende week komt de Staatecom- missie ook in haar geheel bijeen. De vergaderingen die tot dusver, tijden* den bouw van het Departement van Bin- nenlandsche Zaken in het gebouw der Tweede Kamer werden gehouden, zullen nu plaats hebben in de vergaderzaal van het nieuwe Departementsgebouw. De Oostenrijksche gezant in de Vereenigde Staten. WASHINGTON, 10 September. De re geert ng der Vereendgde Staten heeft aan de Oostenrijksche verzocht haar gezant, Da-. Dumba, terug te roepen, daar deze niiet langer als gezant kon worden aa-m- vaard. (Men weet hetgeen aan deze daad is voorafgegaan. „Uit een door de Engelschen op den Ameriikaansciheii oorlogscorrespondent Archibald aan boord van het sa. „Rotter dam" gevonden en dn beslag genomen brief, hem door het gezantschap van Oos- temrijk-Hongarije mede gegeven om dien te Budapest aan den Minister van Buiten). Zaken, baron Burilam, te overhandigen, is gebleken, dat dr. Dumba, gezant van Oostenrijk-Hongarije te Washington, zijn Reigeering aanspoort, maatregelen te ne men om den aaaianaak van munitie voor de Geallieerden in de Vereenigde Staten te belemmeren. Als een der middelen daartoe schijnt hij aangegeven te hebben het strafbaar stellen van personen van Oostenrijksche of Hongaarsclie nationali teit bij iiun terugkeer in hun vaderland, indien zij aan den arbeid in de munitie fabrieken ten dienste van den vijand heb ben deelgenomen. Dr. Dumba verdedigde zich'met een be roep op zijn plicht om de belangen van zijn vaderland in den vreemde te beharti gen. De Oostenrijkiche en Hongaarsche arbeiders, die munitie en wapenen ver vaardigen, waarmede hun eigen landge- nooten zullen worden gedood, begaan daardoor een misdaad tegen bun vader land.) Van het Oostelijk oorlogsterrein. ST. PETERSBIJ RG, 9 September. Officieel» mededecling van den generaion staf: Op liet front van Riga en bij Friedrichsstadt geen verandering van beteekenis. Tusschen de rivier Lautze en Jaeobstadt duren de gevechten met dezelfde hardnekkig heid voort. De Dnitschers tooncn zich tegen onze tegenaanvallen met de bajonet niet bestand. De vijand voert ccn reeks aanvallen uit, waarvan, naar het schijnt, het doel is, ons op den rechteroever van de Duna te drijven. In de richting van Dwinsk zeer hevig ge weervuur bij Abeli (aan de spoorweg Libau- Dwinsk, 45 K.M. ten Westen van laatstge noemde plaats). Op de wegen die naar Wilna leiden is de toestand, alles bijeengenomen, hetzelfde. De vijand beeft zich krachtig verschanst. Marktberichten. LEIDEN, 10Sept. Veemarkt: Aangevoerd Opaarden f 0afO0 Veulens f0a l'O 64 stieren f 140 a f 460, 285 kalf- cn melk koeien f250 a f380, per kilo fa 301 varekoeien f210 a f330, 152 vette ossen en koeien f275 a f480, per kilo f 1,10 a fl.18, 205 graskalveren f 30 a f 125,18 kalveren (vette) f65af145, per kilo f 1,05af 1,10, 51 kalveren (nuchtere) f9,a f 18,120 schapen (vette) f86 a f46, per k. f0,74 a f0,82, 340 schapen (weide) f 35.a f 47,0— Lammeren fa f0 dito vette jarige f00 a f00, 779 varkens (magere), f25 a f70, per kilo a ct,000 varkens (vette) f af569 biggen f 14 a f21,8 bokken of geiten f8. af 14. Ter markt aangevoerd: 1007Runderen; 69 Kalveren; 460 Schapen. Geen handel op Londen. Kaas. Aangevoerd 153 partijen. Besteed werd voor le kwal. Goudsche kaas van f49.tot 1'51, 2e kwal. id. van f46 tot f 48. le kwal. Leidsche kaas van f39 tot f41, 2e kwal. id. van f36 tot f 38, minder soort f Alles per 50 kg. Aan de stadswaag gewogen 140 partijen, 6068 stuks kaas, wegende 44565 kg. Handel v. Goudsche kaas vlug. Handel voor Leidsche kaas vlug. LEEUWARDEN, 10Sept. Boter. Aangevoerd 1/4 vat boerenboter, prijs le soort f 56. Fabrieksboter. Aangevoerd 37/3, 63/6 vaten. Prijs f75.— a f— Noteering van de commissie f 1.88 per K.G. met consent. Notecring van de commissie der Vereeniging van boter-en kaashandelaren in Friesland f 75. Nagelkaas. Fabrickskaas; aangevoerd 14212 K.G. Prijs: f37 a f90. Handel terughoudend door nieuwe regeling. GOUDA, 9 Sept. Vee. Vette varkens met redelijken aanvoer,handel vlug, 45 a 48 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met rede lijke aanvoer, handel matig, 32 a 38 c. p. 1/2 kilo. Magere biggen met goeden aanvoer, handel matig, f2,10 a f2,70 per week. Lam meren metaanvoer, handel f a Nuchtere kalveren niet redelijken aanvoer, handel vlug, f12 a f18. Graskal veren met redelijken aanvoer, handel vlug, f60 a f105. Fokkalveren f20 a f35. Kaas. lc qual. f 58,a f 55,2e qual. f 49,a f 52,zwaardere f 54,f 57, Noordhollandsche kaas fa fmet conditie. Aangevoerd 92. partyon. Handel Vlug. Boter met matigen aanvoer; handel vlugi prijs der goe- fl,55 Af 1,65, wei-,1,45f 1,50* MEPPEL, 9 Sept. Boter. Aanvoer:-1000 kilo, le soort per Vi vat f 29,50, a 2e soort f28,50 a 3e soort f27,50 a stukken van IV2 kilo f2,25 a f 2,50. UITHOORN 9 Sept. Kaas. Heden aange voerd 158 partijen le soort f5153, 2e soort f49—51; zwaardere 1'5456.Per partij 300 K.G. Handel zeer vlug. De kaasmarkt begint in het vervolg om 8.30 uur. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in don morgen van 10 Sept. 1915, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te. De Bildt. Hoogste barometerstand 774.0 Sylt. Laagste barometerstand 764.5 Haparanda. Verwachting tot den avond van 11 Sept. Zwakke tot matigen wind uit oostelijke richtingen, helder tot lichtbewolkt, droog weer, mogelijk nachtvorst. Dezelfde tempera tuur overdag. Personen, die uit Leiden zijn vertrokken. A. J. Leekte, Alkmaar Ge est ersingeT- 51 H. J. Tiele, Amersfoort, Weterstraat 12; B. Stroeve, Amsterdam, Boomstraat 60; F. E. Feld. Maastricht, v. Hasöeilkade 18; H J. Gramneman en gez., 's-Gravenlvage, Anton de Haenstr. 64; L. N. Oostmeyer, id Sumatra straat 171; M. Bakker, Bot terdam, Hudson straat 67; A. G. Covers vr., Amsterdam, Burgerstraat 258; Mej. E. C. Knappert, id., Jan Luyketnstr. 52; M. J. v. d. Berg eci gez.Rotterdam, Gron- jéstraat 24; J. M. A'nilba, Voorhout; A. A. Waals en gez., Oegs'geest, Wiaheilmina- park 19; W. M. Westerman, Rotterdam, Boompjes 78, E. Land, 's-Gravenhage, VaikemboselTkade 53; Mej. J. S. Rel ijk, Leeuwarden, Ziekenhuis; W. N A v .1. Spek, Helmond; P. C. J. Boudiier, 'e-Gra- venhagq, Obrechtstraat 330; D. va® Staden, Oegstgeest, H. Mcirsch 8; N. J. v. Vel&e-i), Amsterdam. Conradstraat 154; Mej. D. A. den Braber, Rotterdam, Nijverheid straalt HO; B. D. Och se, Dein. Haag, Dagnesse- 6traat-3; Mej. Joh. Theod. Zandwijk, jd., v. Marensistr. 34; P. Piepers©, TdlbuTg, Veamarktstraat 26; Mej. P. Speelman, Den Haag. Stadh.laan 33. Personen, die zich te Leiden hebben gevestigd. Mej. At Hepnam^ NpordeAndo 50; G.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3