STADSNIEUWS. Advertentiën. R. K. Dienstbode, flinke Dienstbode. onderzoek gebleken, dat zulks noodig m&. het oog op de buitengewone p* hukte van. bet badseizoen dit jaar. Spr. !ödvt vaai badgasten, die jaren achtereen .v' 0 badplaats bezoeken, vernemen, dat oi-de bij het baden uitstekend moetht rorden genoemd. Hij heeft het door de Cf; RU K* Ml en lijj si ij jj, daai If ten, e- bij i del in2ers willen zien, doch tegelijkertijd het rC-e plan gevormd, ei" na het seizoen het bestuur van „Zeebad" over te "tafereerenóók nog over andere punten, im'die conferentie verwachtte hij, dat ze iuttig effect kon hebben. Er is hem ook rezegd dat vóór pension „Noordzee" «jgenaar de heer Van Beelen) niet zoo- jeel keel sen. stonden a's aaai de andere jjde. Daa.r „Zeebad" ook het stoelen- ,rand exploiteert werd geen concurrent tmadeeld. Spr. vernam ook geen klach- ,n van personen, die op het stoelen-' trand zatein.. De heer K e rvel zegt., dat het geval llushreeri e.n practiseh bewijst datgene, rat hij in de raadsvêrg. van 8 Juni om- :ent de dubbele functie van den heer an Beelen opmerkte in verband met de [oB!,ro!e. door B. on W, uit te oefenen op Ie naleving van het contract met „Zee- iad". Spr. meent, dat het trouwens op iet kantje van do wet af is, of het wel w eoorloofd is, dat de heer Van Beden fide functies bekleedt. De hec-r Van Limburg Stirura lindt, dat oen wethouder boven insinua- ies moet staan, geuit door een raadslid afrent persoonlijke aangelegenheden. De heer W assenaar vraagt, of ir Kervel dan wel (bezoldigd) gemeente- ris mag zijn. Nadat de Voorzitter heeft opge- lerkf dat deze vraag buiten de orde is,' ;est Dr. Keryel, dat het indertijd' juist ]e lieer Van Beelen was, die een sterke [ppcsitie cervoerd heelt tegen sprekers be- oeming tot gemeentearts, doch dat de et ini dit geval voorzien heeft. De heer Van Beelen meent, niet te ncetrn .ingaan op krantengeschrijf, daar fct.toeeatal voor hem geen waarde heeft, ^ij zegt vorder, dat hij in beiide functies gemeen tehtjan gen kan. behartigen, iar ook ..Zeebad" de belangen der ge rente voorstaat. Daarmee was de discussie ten einde, en ;ing de vergadering uiteen. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. Voorzitter de burgemeester, de heer E. Vernède. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent cle vergade ring, waarna de heer R.-Eggink de nieuw gekozen, raadsleden de heeren J. van San- en, C. Eggink, J. A. Mens en W. A. A. Jaron Schimmelpennjrick v. d. Oye bin- peijleid, die in handen van den v.oorz. de de wet vereischte eeden afleggen. Na gelukwen'seh van den Voorz. nemen leden op de voor hen-bestemd zetels- ilaats. Op voorstel, van den Voorzitter wordt beslóten de lezing van. de notulerf der vorige vergadering uit te, stellen tot ren volgende vergadering. De V o or z i t t e r deelt mede, dat in gekomen .zijn: Mededeeling van den Bond van Politiebèambten in Nederland van een resolutie, in de algemeene vergade-, ring van 31 Juli j.l. aangenomen, in zake toonsverhooging van het inferieure poli tiepersoneel in verband met - de tegen woordige tijdsomstandigheden. Als ongezegeld ter zijde gelegd. Bezwaarschriften van W. v. d. Wijn gaarden, G. E. Belt, B. M. Noacli en J. Rutgers tegen hunne aanslagen in den Hoofdei. Omslag. In handen gesteld van en W. ter voorziening, van advies. Op voorstel van B. en W. wordt aan de navolgende personen vermindering ver leend van hun aanslag in den Hoofdelij- ken Omslag: Mej. M. van Vliet 8/12 of f 4; F. J. JIuisI'T 10/12 of f4.06; Mej. F. lluis- ler 7/12 of f 1.09s; If. G. Stal 8/12 of f 17.50. Aan N. A. Korswagen f4.50 en C. J. A. Boom f 13.50 vermindering van schoolgeld. Tot leden der commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs worden met algemeen e stemmen benoemd: in de va cature ontstaan door het. periodiek aftre den van Dr. R. Birkhof, Dr. R. Birkhof; in de vacature ontsfaan door het. vertrek van den Zeereerw. heer rector Beukers, de l^er C. J. A. Boom. In de vacature ont staan door hef, vertrek van den heer Wa- leson, de heer P. J. Bakker. Van de onlangs opgerichte Woningver eeniging was een schrijven ingekomen met het verzoek twee leden van den raad to willên benoemen tot bestuursleden van de vereeniging. De heer M e n s- vraagt of de 'raad zich hierdoor eenigszins verbindt. Na ontken- hing van den Voorzitter, raadt de heer Mens aan leden te benoemen, die nog geen lid zijn van de woningvereeniging. i- staan deze dan neutraler tegenover de vereeniging ©n zullen dan eerder ann- roerkiimgm maken dan leden der vereeni ging. De heer C. Eggink vraagt in welke verhouding de raad tot de wonirrgvéreeni- Png staat. De Voorzitter antwoordt, dat wan eer de woningvereeniging geld noodig heeft dit aan den gemeenteraad wordt aangevraagd, die op zijn beurt de gelden aanvraagt aan het Rijk. Het benoemen van twee bestuursleden verplicht de ge meente tot niets; door deze benoeming is «venwel de raad van meet af aan op de hoogt© van de handelingen der vereeni ging. De gemeente moet borg blijven voor "e vereeniging tegenover het Rijk. De lieer Bakker vraagt of een be stuurslid door den raad gekozen af moet reden wanneer hij lid der vereeniging wordt. De Voorzitter antwoord ontken nend. Bij de eerste stemming voor een lid verkreeg de heer Van Wissen 1 stem, J. A. Wenc 3 stemmen, C. Eggink 5 stemipen en J. Bakker 2 stemmen. Een tweede vrij® stemming jyas dus noodig, waarbij de heer Mens verkreeg 4 stemmen, C. Eggink 6 stemmen en P. J. Bakker 1 stem. De heer C. Eggink is dus gekozen, die de benoeming aanneemt. Bij de verkiezing van een tweede lid kreeg de heer Mens 6 stemmen, v. Wissen 1 stem, Bakker 2 stemmen en R. Eggink 2 stemmen Gekozen de heer Mens, die de benoeming aanneemt. Ingetrokken wordt vervolgens de veror dening waarbij verboden was het voede ren van vee met rogge of roggebrood. Aan de orde komt ten slotte het voor set van B. en W. tot toekenning van een subsidie aan de naaischool. De Voorzitter deelt naar aanlei ding van een verzoek van de naaischool mede, dat deze school het vrij belangrijk te kort heeft van f 142.90. B. en W. zijn van oordeel, dat deze school een instelling is, die in een bepaalde behoefte voorziet. De Ambachtsteekenschool ontvangt be halve vrij localiteit, een subsidie van f 150. B. en W. stellen nu voor aan de naai school een subsidie/ toe te kennen van) f 100.—. De heer DeGraaf vraagt of, wanneer de Katholieke naaischool in een zelfde üositie komt te verkeerem, deze dan ook subsidie kan ontvangen. De Voorzitter antwoordde, dat wanneer dit noodig zou zijn, er geen principieele bezwaren bij den raad zouden zijn. De heer Kwak vindt f 100 te weinig. Hij weet, dat de vereeniging met f 100 niet geholpen is, en stelt dus voor aan de Naaischool, die zelf localiteiten moet hu ren, evenals aan de Ambaohtsteekensdhool toe te kennen een subsidie van f 150. De heer Mens vindt, dat van dit jaar een subsidie van f 100 voldoende is; heeft •de vereeniging bij heit mieuwe jaar nog een •tekort, daji kan nog altij.d de subsidie verhoogd worden. Na eenige discussie wordt hierna de subsidie verleend en sluit de Voorzitter de vergadering. VOORHOUT. Seminarie. Bij het gehouden toela tingsexamen op het klein-Seminarie Ha- geveld alhier slaagden 59 candidaten. Naar de afdeeling Warmond vertrokken 24 studenten. Het nieuwe studiejaar zal aanvangen met 198 leerlingen. WARMOND. Ontvreemd. Aan, het Warmonderhek alhier is Zondag door 3 personen een roei boot medegenomen die tot heden nog niet is termrcrebracht. De politie heeft de zaak in handen. WASSENAAR. Ljjk gevonden. Bij paal 96 niet ver van Sclieveningen werd gistermiddag weder een lijk gevonden, dat in verren staat van ontbinding verkeèrde. Men meent uit de kleeding te kunnen opmaken, dat 't een Engelsche' viSscher zal zijn. ZWAMMERDAM. Gemeenteraad. Tot. wethouder her kozen, de heer. C. v. Muiswinkel. ZOETERWOUDE. Zigeuners. Ergerlijke zigeunerstroe- pen vertoefden gisteren aan den Zoetcr- woudschen weg en werden met veel moei te door de gemeentepolitie verbannen. ALKEMADE. Brood- en Meelkaarten. In de regeling omtrent de afgifte van brood- en meelkaarten in deze gemeente zal met ingang van 16 Sept. a. s. een belangrijke verandering wor den gebracht. De afnemers zullen voortaan niet meer van bakker of meelhandelaar mo gen veranderen; bovendien zullen de btood- en meelkaarten in plaats van 14 dagen voortaan 30 dagen geldig zijn. De afnemers die als vasten leverancier een anderen bak ker, dan die hen thans bediend, willen kie zen, moeten hiervan mondeling of bij eigen handig onderteekend schrijven uiterlijk den 13en September a.s. aan de Gemeentesecre tarie kennis geven. HILLEGOM. Gemeenteraad. De heer H. Velthuy- zeai van. Zanten is (herkozen als wethou der. Invaliditeitswet. Bij beschikking van den minister van finan ciën, zijn, in verband met het feit, dat de werkzaamheden ter uitvoering van art. 369 der Invaliditeitswet nagenoeg zijn afgeloopen, de aanwijzingen van de navolgende tusschen- personen voordelnvaliditeitswetingetrokken Rentedistrict Leiden(16) gemeente Al kemade, M. J. W. Kelder, aldaar; gemeente Alphen (Z.-II.), J. D. Schouten, aldaar; 'ge meente Hillegom, E. Meijer en A. J. Wijnekus, beiden aldaar; gemeente Oegstgeest, H. W. van Riessen, aldaar; gemeente Stompwijk, H. J. van Delft, aldaar; gemeente Voorschoten, C. van der Giessen, aldaar; op.verzoek in getrokken, gemeente Nieuwkoop, S. J. H. Overhand Landberg. Gouden Jubileum. Het is heden feest in het gesticht „De Voorzienigheid". Het is 50 jaren geleden dat de alom bekende en gevierde Eenv. Zuster Bonifacia haar intrede deed in de congregatie van de Anne Zusters van het Goddelijk Kind in „De Voorzienigheid" te Amsterdam. De Eerw. Zuster heeft een werkzaam leven achter den mg. Zeven en dertig jaar is zij werkzaam te Leiden, waarvan zij dertig jaren haar beste krachten wijdde aan de kleinen van de Burgerbewaar school. Voor dien tijd was zij werkzaam te Amsterdam en Scheveningen.' Wat zij in al die jaren gedaan heeft, dat kunnen vele volwassenen vertellen, die aan haar hun eerste opvoeding hebben te danken. Velen toch hebben van haar de eerste ge beden geleerd, bij velen heeft de Eenv. Zuster Bonifacia den eersten grondslag gelegd voor een godsdienstig en deugd zaam leven. Een werk vol verdiensten! Het feest begon hedenmorgen in de .prachtig versierde kapel met een plechtige Hoogmis, opgedragen door den ZeerEerw. heer A. J. M. Hafkenscheid, pastoor van de parochie van den H. Petrus. In een treffende en heerlijke predikatie schetste Z. Eerw. de hooge waarde van den religieusen staat, wees op het vele goede, dat do jubilaresse op de bewaarschool had tot stand gebracht, hoe zij de kinderen tot God had geleid en voorspelde het loon, dat haar hiernamaals zou wachten voor haar grootsch en ver heven werk. In de kapel waren aanwezig de leden van het bestuur van „De Voorzienigheid" eenige genoodigden, waaronder weldoen sters, de Eerw. Zusters en de kinderen van het gesticht. Op treffende wijze voerde het koor van de Eerw. Zusters de Missa „Gaudeamus" van v. Schaik uit. Na de H. Mis werden eenge oogenblikken gezel lig doorgebracht in de zaal van het ge sticht. Zuster Bonifacia had vele gelukwenschen in ontvangst te nemen, benevens vele ge schenken, bestaande in enveloppen met inhoud en bloemen, haai geschonken door leerlingen, oud-leerlingen en bekenden'. Van de receptie werd hedenmiddag een druk gebruik gemaakt. Vele Eerw. heeren geestelijken, jong en oud kwamen de Eenv Zuster gelukwenschen, wel een bewijs hoe zeer zij bemind is. Hetfeest wordt hedenavond gesloten met een vertooning van lichbeelden voor stellend „O. L. Vrouw v. Lourdes". Melkverkccpersgilde „St. Paschalis". Het Melkverkoopersgilde ,,St. Paschalis" vakafdeeling van de R. K. Middenstands-' vereeniging „De Hanze" hield gisteravond de algemeene vergadering in de bovenach- terzaal van „In den Vergulden Turk". De voorzitter opende de vergadering met den christelijken groet, heette in 't bijzon der de nieuwe leden welkom en gaf het woord aan den secretaris ter voorlezing der notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden vastgesteld. De secretaris, de heer G. H. M. van Schie, bracht vervolgens een keurig en opgewekt jaarverslag uit. Twee leden zijn uitgetreden en vijf melkhandelaren zijn als lid toegetreden, zoodat er een aanwinst is van 3 leden. Het ledental bedraagt 23 melkhandelaren. Geeft dit getal aanleiding tot vreugde, van de andere zijde kan niet ontkend worden, dat dit getal veel grooter kon zijn, aangenomen, dat er zoovele R.K. melkhandelaren zijn. De secretaris wekt dan ook alle leden op te zorgen, dat ook die melkverkoopers lid van het gilde wor den. Hulde werd gebracht aan het bestuur voor datgene wat het gedaan heeft in heft belang van de melkverkoopers ten opzichte van de bestrijding van het mond- en klauwzeer. Na uitbrenging van het financieel ver slag werd overgegaan tot de periodieke verkiezing van bestuursleden. Herkozen werden de heeren H. J. Rijsbergen en J. Lepne. Na -renteuitkeering, uitloting van aan- deelen en verlotingvan sigaren-ving de bespreking aan over „Melkprijzen", o De voorzitter gaf een overzicht van den toestand en'was van mèening, dat- de-led en-geé». .aangename toekomst tege moet gaan. Wij zullen van den winter gedwongen worden den prijs van dc melk te verhoogen met minstens 2 cent. De minister heeft medegedeeld dat hij geen kans ziet om in tegrijpèn, omdat de zaak meer een kwestie van plaatselij ken aard is. Over den inkoopprijs is moei lijk iets te zeggn. Op het oogenblik is er geen gebrek aan nielk. Spreker noemt het gunstigste geval van 10 cent' en bepleit een algemeene samenwerking om een verkoop prijs te bepalen. Samenwerking is noodig voor den verkoop van zoete melk. Het bestuur krijgt ten slotte opdracht op het friste oogenblik samenwerking te zoe ken met andere vereenigingen wat betreft den prijs van verkoop. Uitgemaakt werd nog dat voor nieuwe leden geen bindende bepalingen be staan ten opzichte van het ziekenfonds. Vervolgens sluit de voorzitter de verga dering op de gebruikelijke wijze. Concerten. Alleraaoeremaamst was gisteravond het zri-tie irfi deal .tuan en, de zaai van „Zomer zere". De heer Brink zinit steeds op nieu we attracties om het publiek eenige aan gename oogenibtikken te verschaffen, 't Strijkorkestje „L. S. E." onder directie va.n den heer H. J. v. Leeuwen, gaf zeer goede muziek en het wel wat si echt op gekomen publiek was hoogst dankbaar gestemd. Zoo een avond op 'n Zondag is zeker een succes! Het was blad-stol gisteravond op den Burcht. het was een echte Zomeravond. De Burcht was schitterend verlacht en. het Stedelijk Muziekkorps onder de bekwame •leiding van den directeur den heer Joh. C. Gey-p gaf er eon conceit. Redenen te meer om hier eenige ^uurtjes aangenaam door te brengen. Het programma was met zorg gekozen, de nummers werden onbe rispelijk uitgevoerd, het talrijk opgeko men publiek was dankbaar voor hpt ge- bodene. De exploitant van den Burcht, de (heer Backer heeft wel succes met de ver schillende concerten.. Dat het publiek zijn streven op prijs stelt, bewijst de groote opkomst. Kinderoperette. In de maand October zal een Roomsch Kinderkoor .onder de bekwame ïeiding van Mej. A. C. Vos in Zomerzorg uitvoe ren de kinderoperette „Repelsteeltje". Naar wij vernemen belooft deze uitvoe ring schitterend te worden vooral wat decor en costumes betreft. Wij komen er over eenigen tijd op terug. Steenkolen-voorziening. Wij vernemen, dat er in het Steunco mité een afzonderlijk comité wordt ge vormd inzake de steenkolen-voorziening. Naar verluidt, zal ook het gemeentebe stuur inzake de steenkolen-distributie maatregelen treffen. H. B. S. voor Meisjes. 2de toel.-examen; Geëx. van de 1ste kl. 2 candidaten, toegelaten één. GeëxamE- neerd voor de 3de klasse één candidaat, die werd afgewezen, doch toegelaten voor de 2de kl. Geëxamineerd en toegelaten voor de 4de kl. één candidaat. De lessen vinden heden aan. met 88 leerlingen, ver deeld als volgt: 1ste kl. 24 1.; 2de kl. 21 L; 3de kl. 15 1.; 4de kl. 14 1. en 5de kl. 14 1. Den 13den September herdenkt H. de Neef den dog, waarop hij voor veertig jaar bij de firma M. J. Hoe- Ien en Zoon in dienstbetrekking trad. CORRESPONDENTIE. Wegens overvloed van copic moeten wij eenige verslagen tot een volgend numnièr laten liggen. 409e Staatsloterij. Trekking van Woensdag 8 September. 4de klasse 3de lijst Hooge prijzen.: No. 2946, f1500. Nos. 2518, 17407, ieder f TÜ00. Noe. 4-470. 6445. ieder f 400. Nos. 9508. 10496. 15-491, ieder f 100. 4e klasse 2e lijst: 18450 m. z. 18950. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: Johannes, zn. van P. J. Kreuger en J. van Woudenberg. Johannes Corel, zn. van H. Buitendijk. Gerarda, dr. van D. Kan- bier en S. Bonarius. Pieter, zn. van A. van Dam en A. C. F. Schouten. Maria Elisabeth Alberdina, dr. van C. Vermeulen en H. A. Verschoor. Elsje, dr. van H. Binnendijk en G. Bonte. Wouter Petrus, zn. van A. van der Berg en M. W. M. Bekker. Abraham, zn. van A. Planje en S. van der Wjjngaard. Maria Judith, dr. van W, Blok en J. Zitman. Gerardus Petrus, Lambertus, zn. van P. de Kier en A. van der Post. Cor nells Jacobus, zn. van J. Heymans en C. M. Brocaar. Willem Frederik, zn. van J. Neuteboom en A. de Jong. Allegonda Maria, dr. van L. van Haastrecht en W. C. M. Groen in 't Woud. Willem Hugo, zn. van L. C. W. Naessens en F. J. C. Vreeburg. Overleden: C. van der Veer, geb. Licht, 79 j. W. J. van Riet, jm. 19 j. W. van der Spek, ongeh. v. 58 j. H. P. Dijkman, z. 2 j. C. J. Lncourt, geb. den Holder, 48 j. ZOETERWOUDE Geboren: Jan, z, v. H. Pasechier.en I*'. W. Spies te Leiden. Jacobus Corne lls Johaime-s', z». v. Jac. van ïlaas-tert en C A. van Leeuwen. Cornehs Johannes z. v. C. J. van der -Eist en T. J. van dei- Meer. Ondertrouwd: C. A. Nieuwveen 21 i. en H, Karremains 19 j. ALLERLEI. Heer: „Hoor 'reis, toen ik dezen hond van u kocht, hebt u mij gezegd, dat hij uitstekend was "voor de rattenen hij raakt ze zelfs heelemaal niet aan!" Hondenkoopman.: „Nou, is dat dan niet uitstekend voor de ratten?" A.: „De dokter heeft me voorlcopig een half jaar het dichten verboden!" Vriend: „Zoo!had die dan al een gedicht van je gelezen?" A.: „U hebt hier 'n menigte vliegen op het bureau, mijnheer de directeur, wilt u niets daartegen doen?" Directeur: „Neen, dat is het eenige wat mijn personeel in mijne afwezigheid wakker houdt." Laatste berichten. Luchtschepen. Hedenochtend voer over ons land een luchtschip. Komende uit Westelijke richting werd het waargenomen tc Haarlem, Hilver sum, Vianen, Oosterhout en 's-Hertogcnbosch waarna het in Zuidelijke richting verdween. De nationaliteit van bet luchtschip (is niet kunnen worden vastgesteld. Het voer heel hoog (de hoogte werd op 3000 M. geschat) en maakte den indruk verdwaald te zijn. Van verschillende zijden werd er door onze troepen op gevuurd, doch zonder zichtbaar succes. Naar men ons mededeelt, werden heden morgen boven de stelling Amsterdam in de omgeving van Aalsmeer en Oude Wetering door verschillende personen drie luchtschepen gesignaleerd, die de mcnschen voor Zep pelins aanzagen. Een nadere bevestiging kregen wij niet. StoomVaartberichten. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. BAWEAN (thuisreis) arriveerde 7 Sept. ter recde van Marseille. GROTIUS arriveerde 6 Sept. van Amsterdam tc Batavia. KARIMATA (thuisreis) vertrok 7 Sept. van Colombo. KAN- GEAN (uitreis) vertrok 5 Sept. van Colombo. LOMBOK (uitreis) passeerde 6 Sept. Wight. PRINSES JULIANA (uitreis) arriveerde 7 Sept. te Genua. REMBRANDT (thuisreis) passeerde 6 Sept. Gibraltar. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SOERAKARTA, van Alexandrië naar Nor folk, vertrok 6 Sept. van Gibraltar. OPHIR (uitreis) vertrok -6 Sept. van Colombo. HOLLAND-AM ER I KA LIJN. MAARTENSDIJK, van New-Orleans naar Rotterdam, passeerde 0 Sept. 9 uur 45 voorin. Scilly. SOESTDIJK, van Rotterdam naar New- Orleans, passeerde 6 Sept. 10 uur 10 m. voorm. Bevezier. WESTERDIJK arriveerde 5 Sept. van Spezia te New-York. KON. HOLL. LLOYD. HOLLANDIA (thuisreis) passeerde 4 Sept. St. Vincent. MAASLAND (thuisreis) is 4 Sept. bij Deal geankerd. TÜBANTIA (uitreis) ver trok 6 Sept. van Rro Janeiro. ZEELANDIA (uitreis) vertrok 6 Sept. van Vigo. Marktberichten. SI OM I» WIJK, 7 Sept. Velling. Heden werden ter eierenveiling aangevoerd 2324 kip- Feneieren, die verkocht werden roor f 7,45 a 7.76 de 100 stuks, benevens 14 eenden eieren, die f7.50 a f0.opbrachten per 100, ganzeneieren d cents per stuk. AMSTERDAM, 8 Sept. Vee. Aangevoerd 0vette koeien, le qual. f 0.a f 0. 2e qual. f 0,00 a f 0.00, 3e qual. f 0,— a f 0,108 vette, kalveren, le qual. f 1.18 d fl.20, 2e qual. fl,15 d f08c qual. f 1,10 a f0,— per kilo, graskalveren f0,d 000 melk- en kalfkoeien f 000 a f 000, 80 nuchtere kalveren f12 a f18, 0J schapen f 00 a £00, 0 lammeren, 287 vette varkens, Hollandschele qual. a c., idem 2e en 3e qual. a c., Overzeesche en Gclder- sche le qual. a c., idem 2c en 3e qual. a c. Franschea c. per kilo. In vette varkens geen handel. WOERDEN, 8 Sept. Kaas. Op de kaasmarkt waren lieden 289 partijen aangevoerd. Men besteedde voor Goudsche kaas 1ste soort f52,a f55,dito 2de soort f49,a f51, dito rijksmerk f52,a f54,V2 dito zwaardore f 52,V2 f 55.Alles per 50 K.g. Handel vlug. Alles met condities. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 8 Sept. 1915, medegedeeld door liet Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De BildL Hoogste barometerstand 771.0 Skudesnacs en De Bildt. Laagste barometerstand 762.7 Memel. Verwachting tot den avond van 9 Sopt. Zwakke tot matige veranderlijke, later noordelijke tot oostelijken wind, nevelig tot halfbewolkt, weinig of geen regen. Dezelfde temperatuur. Geboren: STEPHANUS JOHANNES, zoon van J. J. CASTE LIJN en J. J. CASTELIJN— geb. de Groen. Oud-Ade, 6 Sept. 1915. 4197 Heden overleed tot onze groote droefheid, zacht en kalm, voorzien van de laatste H.IL Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, CLÉMBNCE, AIMÉE,EUGftME, ALEXANDRINE ELLÉAUMK. Wed. Manceau, in den ouderdom van 82 jaar. Monsr. en Mad.me 4211 LUC1EN MANCEAU en kindereni Warmond, 8 Sopt. 1915, De Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Holland maken bekend dat met het oog op de reconstructië van den weg langs het Aarkanaal tusschen Aardamen Papenveer,dezeweg voor het verkeer met rij-en voer tuigen zal zijn afgesloten van Vrijdag den lOen September a.s. af tot nadere aankondiging. 4106 's-GRAVENHAGE, 6 Sept. 1015. De Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Holland, SWEERTS, Voorzitter. DE MONCHY, Griffier. VAKTEEKENSCHOOL Van de R.K. Middenst.vereen. „De Hanze" te Leidschendam. De inschrijving van leerlingen voor de cursus 1915-'16 zal plaats hebben op Maandag 20 Septem ber a.s. in de benedenzaal van het Patronaatsgebouw 'savonds van 7V-2 tot 9 uur, terwijl voor dien datum aangifte kangeschie- den bij een der ondergeteeken- den. De cursus zal aanvangenl Oc tober a.s. 4195 L. M. GROENEWEGEN,Voorz. G. C. SCHOLTES, Secretaris. Wordt gevraagd een nette Dagdienstbode, die goed kan werken, goede getuigen vereischt. 4199 Adres Mej. VAN VEGGEL, Vliet 28a. Gevraagd een tegen half October, bij A. ROTTE VEEL Pz., Sas8enhc-im. 4185 Zoo epoedig mogelijk gevraagd een Adr. L. v. PARIDON, Melkinrichting „Dc Hoop", Katwijk a/d. Rijn. 4184 Gevraagd een nette R. K. Dienstbode. goed met kinderen kunnende omgaan, loon f2.50 per week. Br. fr. letter C. W. aan J. v. VLIET, v. Mander- loostraal. Alphen a. Rijn. 4140 Gevraagd zoo spoedig mogelijk een Boerendienstbode, bij A. WARMERDAM, Bocrcnkant* Noordwijkerhout. 417 3

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3