jiider het Vergroot-glas. De dure tijd. paar wetem we ali'eimaaé van mee te rocken, nietwaar. En allemaal willen we graag zien doen jat mogelijk 36, om de prijsstijgdngen Iron te gaan. ,;e Regeeriixg i-s im dit. opzicht gestadig de weer, maar ook in kleinen kring En een en an,der geschieden. Ate poginigen. in deae richting hebben )n2e jjfilangEl'.eiVling en daarom verdient tip aandacht het, dufobe'e voorstel van het ofuieenteraads'jid Sytsana te Leiden. a B. en W. uiit ,te noodigen namehs den Baad een adres aan die Regeering te rich- pa in den geest van het bekende adres vin het College van B. en W. der ge meente Amsterdam, waarin op maatrege- jen wordt aangedrongen in de richting van prijsveitlagrinig -door b esc blikbaars tel ing van. verschil .'end© in dit adres ge noemde levensmiddelen; of well aan dit ^lits adheasde te betuigen. b. Tot den voorzitter de uitmoodiging te richten over te gaan tot de benoeming vaai eene commissie van vijf [eden, waar van één uiit heit college van B. en W., lwee uiit den Gemeenteraad en twee daar buiten, onder wie één üót de Leidsche vakcentrale; welke commissie wordit op gedragen, met beiie'kking tod. de voorzie- ïii'ng van '«evitnsmóddelen te overwegen er. voorstellen 'te doen, .die met of zonder medewerking dier commissie door B. en W., zoo wcodlg met. machtiging van den Gemeenteraad. kunnen worden uaige- voerd. Nu, dit zijn dingen, dien we 'best eens kunnen doen. Adhaesie betuigen aan het Amster- iatnseh adres, waarom niet. 't Prdscht de Cttor.iie der Regiering nog een® op, voor ze over zu'Iks noodig moch t weizen. Van verdere strekking is het tweeide {voorstel .tot 'insteilliing eener commissie, welke voor B. en W. de prijzenquaestie eens kan 'overwegen. Zoo iets kan heei goed werken. Maar dan zouden we toch wel het deskfumid.-ïg ememt in die com missie wat 'nieer -ca den voorgrond ge bracht willen zien. lie personen, door den beer Sytsima geweirscht, zulten er wel heel veel! van weten, doch wait zou men ervan denken, indien er speciaal op werd aangedrongen, dat. b.v. ook een midden s/ander en een grooiihanidêiaar in de commissie moeiten zetelen'. Zooaiis het voorstel nu luidt, bestaat hieromtrent geen zekerheid en toch is ziulks voor de dterile der discussies en voor de p.actö- 6ohe ziide der eveaitueele adviezen wel ge- wcoischt. Indien de commissie daaivoor wai'. gTooter zou moeten worden, wa/t nood. Misschien wiil de heer Sytsana zijn voor stel .in dezen geest wel uiithreaden,. tenzij hii er die voorkeur aan mocht geven, dat Der amendement wordt beproefd. don Al ex an derstraat" naar den jongsten zoon van wijlen Koning Willem den Der den, die velen zich nog herinneren uit den tijd toen hij aan onze I-Ioogeschool studeerde, terwijl dc nieuw geprojecteerde straat tusschen Heerenlaan en Gasthuis laan zou kunnen worden genoemd naar de gemalin van wijlen Koning Willem den Tweeden: ,,Anna Paulownastraat" dus. Levensmiddelenvoorz;ening. Het gemeenteraadslid de heer Sytsma heeft in verband met de levensmiddelen- voorziening gedurende den oorlogstoestand in deze gemeente bij den raad het volgen de tweeledig voorstel aanhangig gemaakt. a. B. en W. uit te noodigen namens den Raad een adres aan de Regeering te rich ten in den geest van het bekende adres van het College van B. en W. der ge meente Amsterdam, waarin op maatrege len wordt aangedrongen in de richting van prijsverlaging door beschikbaarstel ling van verschillende in dit adres ge noemde levensmiddelen; of wel aan dit adres adhaesie te betuigen. b. Tot den Voorzitter de uitnoodiging te richten over te gaan tot de benoeming van een commissie van vijf leden, waarvan een uit het College van B. en W., twee uit de Gemeenteraad en twee daarbuiten, waar onder een uit de Leidsche Vakcentrale, welke commissie wordt opgedragen, met betrekking tot de voorziening van levens middelen te overwegen en voorstellen te doen, die met of zonder medewerking dier Commissie door B. en W., zoo noodig met machtiging van den Gemeenteraad kun nen worden uitgevoerd. Een breede memorie van toelichting ver gezeld het adres. Uit Stad en Omgeving. Steuncomité Leiden. Oorlogstoestand 1914. In dc afgeloopen week meldden zich om steun aan-3 personen. maakt met het totaal der vorige week ad3223 Totaal 3226 Tot 7 Aug. j.l. waren behandeld2460 aanvragen in de afgeloopen week kwamen in behandeling 2 Totaal 2462 Buitendien waren op eerste aanvrage afgewezen 715 personen, Afgewezen in de afgeloopen week1 Totaal afgewezen 716 Thans worden nog ondersteund 186 pers De levensmiddelen-voorziening. Namens de Leidsche Vakcentrales, den Ned. R. K. Volksbond, den Leidschen Be- •tuurdersbond en den Christelijken Bestu- jsabond, is door de heeren P. Heemskerk - l. BomJj ou F. Eikerbout een adres aan den Raad gezonden, waarin zij den Raad verzoeken; lo. Een vertoog te richten tot den Mi nister v .Landbouw om maximum-prijzen voor groot- en kleinhandel vast te stellen, overeenkomstig het voorbeeld gegeven door B. en W. van Amsterdam. 2o. Een commissie te benoemen, zooals door den heer Sytsma in de Raadszitting van 5 Augustus j. 1. is voorgesteld. In hunne toelichting vestigen adressan ten de aandacht op de onrustbarend hooge prijzen der levensmiddelen en verzoeken het Gemeentebestuur krachtige pogingen aan te wenden om als prijsregelaarster te kunnen optreden. In het bijzonder worden door hen maximum- en mindere prijzen verlangd voor rundvleesch, rundvet, rijst, gedroogde erwten en boonen, deze laatste van den nieuwen oogst, terwijl zij verder verzoeken voorraad door de Gemeente te doen inslaan om prijsdrukkend te kunnen optreden. Eveneens vestigen zij de aandacht op vatgroenten, vooral nu de commissie zelve den afgeloopen winter succes met den ver koop heeft gehad. Voor aardapplen wordt verwezen naar den plaats gehad hebben den verkoop in de coöperaties te Amster dam, waar deze 40 pCt. goedkooper waren dan iii den kleinhandel. Bijzonder wordt ten slotte dc aandacht gevestigd op den melkhandel. Waar deze dreigt met October a. s. 1 a 2 cent per liter verhoogd te worden, vermeenen adressan ten, speciaal voor dit in 't belang van ge zondheid en kindervoeding onmisbare ar tikel, dat hier het terrein van Gemeentebe moeiing brak ligt, opdat zoodoende on dervoedingen in dit en in andere artikelen worden voorkomen. Geslaagd. Voor examen Fransch Lo. slaagden te 's-Gravenhage de heen-en G. v. d. Kooy en G. J. Vrins. Voor examen Hoog Duitsch M. O. akte A. is te 's-Gravenhage geslaagd mej. C. J. v. Timmeren. Onderwas. De heer F. Vreede komt No. 2 voor op de voordracht ter benoeming van een tijdelijk ieeraar in de Franscbe taal aan tie H. B. S. met 3-j. c. aan de Raam straat te Den Haag. Onderwijs. Qp de voordracht van tij delijk Ieeraar aan de H. B. S. mot 3-»j. c. aan de Raamstraat te 's-Gravenhage is als No. 2 geplaatst de heer F. Vaeede, alhier. Concert Zomerzorg. Dat het streven van den Sheer Brink, den expioitant van Zomerzorg, om muziekliefhebbers te doen genieten van goede muziek, gewaardeerd -wordt, bewees gisterenavond wederom de grooite opkomst van de zijde van het pu bliek. Het zoo goede bekende muziekge zelschap Apollo" uit Den Haag, voerde onder de bekwame leading vain zijn direc teur, den heer Wemelinlk Entink, ver- sdhdG/lende nummers op voortreffelijke wijze uit. Het mooie weer werkte uitste kend mede, om dezen muziekavond tot een. cenotvoKen to an alken. Deze avond was wederom een succes zoowel voor den heer Brink a's het muziekgezelschap. Vertraging. Gisteren had de Elek trische Traim van Noordwijk naar Rijais- burg eene vertraging, wijt de motor de fect was. Met behulp van. een andere mo tor heeft men den wagen naar de remise te Rijnsiburg gebracht. Onder een wagen. Waarschijnlijk door verkeerd uit te w ken kwam een juf frouw in de Haaiijeimmerstraat met haar •rijwiel onder een wagen waarvoor een paard gespannen was. De aohterivielen gi/ngen over handen en voeten-. Wonder boven wonder had aij geen letsel beko men! Een onbeduidende wonde aan de rechterhand werd door een hospitaalsol daat verbonden. ALPHEN. Voetbal. Gisteren werd een vriendsch appel ijk en voetbalwedstrijd, gespeeld op Alphen's terrein tusschen de voetba'Ivereenigingen Alphen. I en S. M. N. I uit Amsterdam. Te circa twee uur stelden beide elftallen zich op. Direct na aftrap ontwikkelden de gasten een zeer vlug samenspel, ©enige schermutselingen, welke hierdoor voor Aj'phen's doel ontstonden, leverden', dank zij de goede verdediging van Alphen's acihteihoede, geen resultaat op'. Het Al- phensche elftal komt thans beter in vorm en ziet weldra kans uit 'n voorzet van den linksbuiten de leiding te nemen, even daarna weet het nogmaals op dezelfde wijze te doelpunten, hierna zijn het de Amsterdammers, die door middel van hun rechtenvoor, de bal in Allphems doeS doen belanden. Door het thans betere sa menspel der Alphenaars, wordt echter het Am sterdam scha doel voor de rust nog tweemaal bezocht, zoodat deze ingaat met 41 in het voordeei! van Alphen. Na de rust blijven bei'de ei'ftalllen voorioopig tegen elkaar opwegen. Na een kwartier spel ens wordt echter uit een pin an tie te gen Alphen's doel ondernomen de stand gebracht op 24. In het verdere verloop van den wedstrijd blijken de Alphenaars de meerderen te zijn en drukte die meerder heid dan ook uiitt door nog driemaal het Amsterdamsche doel te vinden. Een te- genpunt welke de Amsterdammers nog wisten te bemachtigen, bracht de stand op 73 waarmede Alphen de wedstrijd won. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. Zaterdag vergaderde de Raad dezer ge meente. Aanwezig alle leden behalve de heer De Jongh (met kennisgeving.) Vofgens art. 6 van het reglement van orde werd een commissie benoemd tort, na zien der geloofsbrieven van de herkozen leden 'D. de Jongh, A. de Vos en J. Koot. De heer v. Mi Riet gaf namens de commis sie verslag en adviseerde tot toelating. Aldus werd besloten. Ingekomen is een schrijven van de eigenaren van panden in de Brugge- etraart^ dat zij tot verkrijging eener bree der© rijweg, de voetpaden en stoepen aan de gemeente willen afstaan. De Voorzit ter zegt dat de rijweg aan het rijk (toebe hoort en hij daarover wel wil correspon deer en, daar de toestand daar zeer sfleeht is. Een schrijven van eenige bewoners der Eimmakade over het spoor om verbetering der .straatverlichting. De Voorzitter zegt dat het Dag. Best. aangaande de straat verlichting beslist. Wanneer eir echter kos ten aan verbonden zijn, moet het \jj de beg rooting behandeld worden. De toestond aldaar zal onderzocht worden. Een schrijven van de commissie van de middenstanelseredietbankaan B. en W. verzoekende, dat de Raad borg zal zijn voor een zeker bedrag voor mogelijk ver ifies bij het verlenen van crediet. Bij dit schrijven ie een toelichting gevoegd, wel ke den leden zaA thuis gezonden worden ter inzage om in de volgende vergadering te worden behandeld. Een adres van de Zweminrichting om finantieele steun tot dekking van het te kort ad f 56.36^. Wordt besloten f 50 subsidie te verleenen. Aangaande het adres van stemgerech tigde ingelanden Meyepolder, dn vorige vergadering reeds iter sprake gebracht, om verbetering van den weg in de Meyc (achterste gedeelte, iiang 1938 Meter), deelt de Voorzitter mede, dat de kosten hiervan zouden zijn globaal f 4360. B. en W. kunnen echter geen termen vinden om in deze tijden voor te stellen aan het verzoek te voldoen, te meer daar de ver betering der Zuidzijde (huns inziens nu voor dient te gaant vooral omdat reeds aan adressanten vroeger de gelegenheid is geboden. Wordt besloten deze zaak voorioopig te laten rusten. In behandeling komt a'sniu het voorstel van den heer D. A. de Jongh, in de vo rige vergadering gedaan, om de veld wachters met het oog op de dure tijds omstandigheden een gratificatie te ver leenen. B. en W. hadden gemeend een toeslag van f 30 te geven en dan bij de volgende begrooting salarisveihooging te bespreken. De heer v. d. Marei wenschd den toeslag te brengen op f 50. De heer Ruting gaat met vorigen spreker mede, maar wenscht tevens nu, met het oog ook op de drukte der markt de verhooging van jaarwedde te bespreken. Voorz. zegt dat de toeslag is wegens de dure tijden en dat het motief van de drukke werk zaamheden op marktdagen te pas komt bij de begirooting, als de jaarwedden be sproken worden. Het voorstel v. d. Marei, wordt in stem ming gebracht, waarbij blijkt dat 5 stem men voor en 5 tegen zijn, zoodat de stem men staakten en de zaak in een volgende vergadering behandeld zal worden. Van de ELectricitedtscentraLe te Gouda is een schrijven aan B. en W. gezonden, het verzoek om in combinatie met Woer den' aan te sluilten. Voorzitter zegt dat het onderzoek maar de mogelijkheid om hier electrisch licht te krijgen door deskundi gen moet geschieden en dat kost geld. Wenscht de raad dat' onderzoek 01 wenscht men een besluit dienaangaande tot een volgende vergadering te verda gen. De heer v. d. .Giesen VTaagt of het met het oog dp de ooncessie aan de gas fabriek geoorloofd is edectriech licht te le veren, waarop de Voorz. antwoordt, dat dit reeds vroeger is onderzocht en beves tigend is beantwoord. Deze zaak wordt aangehouden tot de volgende vergade ring. Vervo'gens brengt de heer W. v. d. Gie sen, namens de financieel© commissie versflag uit van de Gemeenterekening. Hij zegt alle bescheiden nagezien te hebben en geen enkele op- of aanmerking te heb ben en stelt den raad voor de rekening goed te keuren en voorioopig vast te stel len op in ontvangsten f 48589.471/£, uitga ven f 49581.967a» alzoo een tekort van f992 49. Hiierna sluit de Voorzitter de Vergade ring. BOSKOOP. Geslaagd. Voor examen Fransch L. O s te 's Gravenhage geslaagd Mej.M. J.Roovers HAARLEMMERMEER. Inbraak. In den nacht van Zaterdag op Zondag is er inbraak gepleegd in het pak huis van „De Leerhoeve", staande nabij den Bennebroekerweg te Hoofddorp. Met een breekijzer heeft men de buiten deur geforceerd en alzoo binnengekomen. Ontvreemd zijn vier rijwielen, eigendom van den heer Molenaar, depothouder van „De Leerhoeve". Overigens werd er weinig van waarde geborgen, zoodat verder ook niets vermist wordt. Het breekijzer waarmede de deur geforceerd is, is achtergebleven en door de politie in beslag genomen. Verdere aan wijzingen ontbreken echter geheel. KATWIJK. Bouwvereeniging. De heer N. Parlevliet is benoemd tot penningmeester derKatwijk- sche bouwvereeniging. De lamlstormplichtigen. Naar verluidt, zou de Minister van Oorlóg ongunstig hebben beschikt op het verzoek van de reedersver- eeniging, om landstorniplichtigen, die tot den werkelijken dienst zijn opgeroepen, daarvan vrijstelling te verleenen tot na afloop der haringvisschery. NOORDWIJK. N. R. K. Volksbond. Gistermiddag om 4 uur hield de AfdeelLng Noordwijk van den Ned. R. K. Volksbond haar Jaarver gadering in de zaal van den heer P. v. d. Voort. De opbrengst was niet groot, waarschijnlijk tengevolge van het mooie zomerweder, dat zich beter leent tot het doen van een wandeling in de schoon© na tuur dan tot het vergaderen in een al is het dan ook ruime zaal. Nu evenwel de meeste leden in dezen drukken zomertijd op de werkdagen moeten arbeiden, zoo lang het dag is, is het bestuur voor het houden van een enkele hoognoodige bijeenkomst der leden wel aangewezen op Zondag. Ook hiertegen schijnen de meeste leden bezwaren te hebben getuige de ge ringe opkomst Na opening met gebed door den voor zitter, den heer P. KroQ, werden de notu len der vorige vergadering gelezen en on veranderd goedgekeurd. Hierna werden de 4 periodiek aftredende bestuursleden, de heeren P. Krol, A. v. d. Berg, W. de Ridder en L. Alkemade bij acclamatie herkozen. In de plaats van den heer L. Toebak, die als bestuurslid be dankte, werd met meerderheid van stem men gekozen de heer A. Meijer. Uit het Halfjaarlijkscli versdag van den secretaris hoorden we o. a., dat het leden tal der Af deeling steeds giroeit en thans 285 bedraagt. De meeste nieuwe leden zijn landarbeiders, zoodat de uitbreiding van het ledental hoofdzakelijk ten goede komt aan de onderaf deeling ,,St. Hyacinthus." Het verslag wijdde eenige woorden aan de nagedachtenis van den heer A. de Haas, voorzitter van ,,St. Hyacinthus" die kortelings door den dood aan de ver- eeniging werd ontrukt. Ook bracht de verslaggever in herinnering de oprichting van twee nieuwe onderafileelingen, een Ontwikkelingsclub en een Retraitenfonds. Een paar nieuwe leden werden met eenige toepasselijke woorden door den voorzitter geïnstalleerd. Do heer L. Caspers bracht vervolgens een keurig en zeer uitgebreid verslag uit van de Centrale-Raadsvergadering. De af gevaardigde mocht hiervoor een welver diend woord van dank inoogsten, hem na mens de vergadering door den voorzitter gebracht. Naar aanleiding van eenige vragen bij de' rondvraag, door den heer P. v. cl. Wey- den gesteld, zette de voorzitter nogmaals het doel van het Retraitefonds uiteen en wekte de leden op zich aan te sluiten bij deze hoogst nuttige onderafdeeling. Nog kwam er sprake de slechte opkomst op de vergaderingen en werden een tweetal mid delen ter verbetering aangewezen (het hef fen van een boete en het houden van een kleine verloting), die echter geen van beide de goedkeuring der vergadering kon den wegdragen. Hierna werd de vergadering gesloterl met gebed. ROELOFARENDSVEEN. Verboden uitvoer. De Nederl. Staatscrt van 23 Augustus bevat eene beschikking van Z.E. den Minister van L. II. en N., inzake het uitvoeren van witte kool, enz. Tot controleur voor Ter Aar en Roelof- arendsveen is aangesteld de heer J. Snijders te Langeraar, die aan belanghebbenden nadere inlichtingen kan geven. RIJNSBURG. Opgegraven voorwerpen. Bij het graven in een schuur bij den Heer Goeniaat heeft men voorwerpen gevonden die zoo men zegt teekenen uit de tijden der Batavieren. Dit moet evenwel nog uitgemaakt worden. Ge vonden zijn een lederen helm met zwaard, tamelijk groot, verscheidene gouden en kope ren potjes, kannetjes en bekertjes, meer dienende voor sieraad dan voor gebruik, benevens eenige geldstukken. Onder deze zijn er enkele die het jaartal dragen van 18901892. Misschien zijn deze er bij geraakt. VOORSCHOTEN. Ouderwijs* Tot Ieeraar in de wis- en natuurkunde aan de bijzondere H. B. S. te Voorschoten (instituut Wullings) is benoemd de heer N. J. Medeinblik, te Noordwijk. WASSENAAR. Lijk gevonden. Gisteren werd bij de grens van Wassenaar en Scheveningen aan't strand gevonden een lijk van een manepersoon. Het lijk is te ver in staat van ontbinding om aan lichaam of kleeren eenig teeken van herkomst te vinden. Gemengde berichten. Oplichting. Door de politie is proces verbaal opgemaakt tegen een 36-jarigen boe renarbeider uit de Haarlemmermeer, die de omgeving te Bennebroek onveilig maakte, door bij verschillende menschen kleine bij dragen onder valsche voorgeven» los te maken, welke hij ten eigen bate aanwendt. De smokkelhandel aan de Belgische grens. Men schrijft uit Roosendaal: De laatste dagen treedt de grenswacht zeer scherp op waardoor de smokkelhandel zeer gefnuikt wordt. Gisternacht zijn een 5-tal smokkelaars, vervoerende 1700 K.G. bloem en bussen terpentijn, aangehouden. Men neemt ook thans meer afdoende maatregelen den smokkelaars het bezette gebied te ontzeggen. Afval van brandstoffen. De Directie der S. S. maakt aan het personeel bekend dat door het toenemend verbruik van cokes de afval belangrijk vermeerderd is. Deze afval wordt door de maatschappij zelve gebruikt. In verband hiermede is het aan het personeel verboden afval van brandstoffen mede te nemen van de terreinen. Ook is het personeel verplicht er tegen te waken dat dit door per soneel, vreemd aan de maatschappij, geschiedt. Fransche m\jn. Aan de Noordkust van Katwyk is een Fransche mijn aangespoeld, die onder militaire bewaking is gesteld. De Inbraak te Rotsterhanle. De justitie te Heerenveen is Zaterdag met V., verdacht van den inbraak te Rotsterhaule, naar dat dorp geweest. V. heeft dien namiddag een volledige bekentenis afgelegd. "Weer ontvlucht. Men meldt uit Oldenzaal aan „De Maasbode": De gebroeders Kupers te Losser, die te Gronau werkten en die, niettegenstaande ze in Holland hadden gediend, door de Duit- schers waren gevangen genomen omdat ze in Duitschland waren geboren, werden naar de gevangenis te Coesfeld overgebracht. Gisternacht zijn ze er echter iu geslaagd met behulp van een Duitsch soldaat, die deserteeren wilde, uit te breken en veilig hun woning over de grens te Overdinkel (gem. Losser) te bereiken. Met vreugde wer den ze hier door hun mede-ingezetenen ont vangen. ZelfB wapperde te dier gelegenheid van het vereenigingsgebouw „Concordia" de vaderlandsche driekleur. Mishandeling door smokkolaars. Van Donderdag op Vrijdag ontmoette een land weerman twee -personen, die trachtten een hoeveelheid leder over de Duitsehe grens te 'a Heerenberg te smokkelen. Bij hun aanhou- uing werd de landweerman, die op dat oogen- blik niet in dienst en derhalve ongewapend was, door een der beiden mishandeld. Na het onderzoek van de marechaussee zijn ge arresteerd C. v. S. en A. W., beiden eveneens landweermannen. Een der twee moet reeds bekend en aanwijzing gedaan hebben waar het overige leder verborgen was, zoodat een aanzienlijke partij in beslag kon worden ge nomen. Rampen en ongeïnTcken. Zaterdagraorgerf is onder de gemeente Alblasserdum uit dn Noord een lijk opgevischt, vermoedellijk dat van den te Fapeiulreeht j.l. Maandag verdron ken 6chippcr uit St. Maartensdijk. Een bedrag van ongeveer f700 werd op het lijk gevonden Zaterdag is uit de Koningshaven te Rotterdam opgehaald hot lyk van den 22- jarigen varensgezel A. J. D., van den Schio- danischendijk. Het lijk is naar dc algemeeuo begraafplaats aldaar overgebracht. In de ouderlijke woning aan de Schans te Rotterdam heeft een kind van een jaar een ketel met kokende koffie, die op een tafel stond, omgetrokken. Dit kind, C. den D. genaamd, is met zware brandwonden aan den rug naar het ziekenhuis gebracht. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Tilburg de schuur van den landbouwer Wezel door onbekende oorzaak afgebrand. De daarin geborgen oogst ging geheel ver loren. Assurantie dekt gedeeltelijk de schade Aanbestedingen. Leiderdorp. Dooi Gebr. Boot alhier is aanbesteed het bouwen van een kantoor en twee woonhuizen op het terrein van de Scheepstimmerwerf alhier. Van de 18 in schrijvers waren de laagste S. de Boer en I. Sijsterner te Hillegoni voor f13.025. VERK00PINGEN. LEIDEN, 21 Augustus. Gehouden verkoo- ping in het Notarishuis aan den Burcht te Leiden, op Zaterdag 21 Augustus 1915, ten oveistaan van C. Versluys, Notaris te Leiden! Acht huizen en tuinen met bovenwoningen met afzonderlijke bovenwoningen te Leiden, aan de Prins-Frederikstraat, als no. 14 en 14a. In bod f2635. Kooper de heer P. Kort Jr. te Rijnsburg voor f2635. No. 16 en 16a. In bod f 2650. Kooper de heer W. van Rooyen. No. 18 en 18a. In bod f2650. Kooper dc heer N. Meiman. No. 20 en 20a en 26 en 26a. In bod f5385. cooper de heer W. van dér Werf. No. 22 en 22a. In bod f 2650. Kooper de heer J. H. Houthof q.q. No. 24 en 24a. In bod f2750. Kooper de heer M. Brouwer en no. 28 en 28a. In bod f2670. Kooper de heer W. van Strien. CORRESPONDENTIE. Abonné. Voor elke provincie is een provin ciaal adjudant aangesteld, die dc militie- en landstorniplichtigen indeelt, uitgezonderd Gro ningen en Drenthe. Voor deze twee provin cies is slechts een prov. adjudant. Aangezien de prov. adj. den cenen dag de landstorniplichtigen in Groningen moet indeelen, kan dat niet tegelijkertijd in Drenthe gebeuren. Daardoor is de indeeling voor Drenthe altijd een dag later en moeten de dienstplichtigen een dag later opkomen. Stoomvaartberichten. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. BAN DA vertrok 21 Aug. van Amsterdam naar Java. BILLITON (uitreis) Vertr. 21 Aug. van Genua. BOEROE (thuisreis) arriveerde 20 Aug. to Marseille. BOETON arriveerde 20 van New-York te Port Natal. JAVA (thuis reis) vertrok 21 Aug. van Colombo. KAM- BANGAN (thuisreis is 19 Aug. Perim gepasa. KANGEAN (uitreis) arriVi 21 Aug. te Port» Said. KONINGIN DER NEDERLANDEN (uitreis) arriv. 20 Aug. te Singapore. KONIN GIN EMMA (thuisreis) vertrok 21 Aug. van Singapore. PRINS DER NEDERKANDKN (uitreis) is 20 Aug. Gibraltar gepass. ROEPAT (uitreis) arriv. 19 Aug. te Batavia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BESOEKI vertrok 21 Aug. van Rotterdam naar Java. MENADO (uitreis) pass. 19 Aug. Malta. OPHIR (uitreis) pass. 19 Aug. Gibraltar. PALEMBANG (thuisreis) vertrok 20 Aug. van Padang. TAMBORA vertrok 22 Aug. van Rotterdam naar Batavia. HOLLAND-AMERIKA LIJN. CALLISTO vertrok 20 Aug. van Port Tampa naar Savannah. NOORDAM vertrok 21 Aug. van Rotterdam naar New-York. RIJNDAM arriv. 21 Aug. van New-York te Rotterdam. SAMNANGER arriv. 20 Aug. van Rotterdam te New-York. KON. HOLL. LLOYD. TUBANTIA (uitreis) arriveerde 20 Aug. te Falmouth. KON. WEST-IND. MAILDIENST. ORANJE NASSAU (thuisreis) vertrok 20 Aug. van Madera. KON. PAKETVAART-MIJ. VAN CLOON en VAN NECK arriveerden 20 Aug. van Java te Sydney. ROGGEVEEN vertrok 22 Aug. van Rotterdam naar Batavia. Marktberichten. AMSTERDAM, 23 Aug. Vee. Aangevoerd 332 vette koeien, le qual. 1' 1.06 a f 1.10, 2e qual. f 0.98 a f 1.02, 3e qual. f 0,94 a f 0.96, 0vette kalveren, le qual. f 0,il f0,2e qual. f0,f0,3e qual. fü,a f0,per kilo, graskalveren f0,ii 130 melk- en kalf koeien f 30O a f 450, 89 nuchtere kalveren f12 a f 18, 30 schapen f 25 a f 45, 0 lammeren, 560 vette varkens, Hollandsche le qual. a r., idem 2e en 3e qual. a c., Overzeesche cn Gclder- scho le qual. a c., idem 2c en 3e qual. a c. Franschea c. per kilo. In vette varkens geen handel. ROTTERDAM, 23 Aug. Vee. Aanvoer Paarden 0, Veulens "00, runderen 383, vette runderen 000, vette kalveren 83, nucht. kalv. 000, schapen 2948, varkens 505, biggen 00, bokken of geiten 1, ezels 0. Prijzen per V2 K.G.Koeien en o^sen 4450- 57Vz ct., vette kalveren 606065 ct. export id. 0000 ct., schapen 38-42 ct. lammeren 4042 ct., zware varkens 45-40-48'/2 lichte varkens 39—43. export varkens Graan. Tarwe f 12.0012.50, Haver f14. 14.75 per 100 kilo, Mixed Mais f2.08186 La Plata f 190—000 stoomend f Of —0. Wintergerst f 14,50-14,75, Zomergerst f 13,75- 14. Koeien en ossen met gewonen aanvoer redelijken handel, hooge prijzen. Vette kal veren met kleinen aanvoer, sleependen han del, vrijwel onveranderde prijzen. Wol vee met iets mindcrcn'aanvoer, langzamon handel, prpzen op denzolfile hoogte, Varkens met be perkten aanvoer, langzanien handel, prijzen, niettegenstaande het uitvoerverbod, vrijwel onveranderd.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3