Hij ontdekte haar, om zoo te zeggen, terwijl hij haar zijn eerste les gaf in het nederig vertrekje, dat op de plaats uit kwam en dc eetkamer van het gezin was. Zijne verbazing was nog grooter, toen zij hem op zijne vraag, welk doel zij be oogde, hevig kleurende geantwoord had, dat "zij geen ander oogmerk had dan zich met teekenen te verstrooien en met hare vogeltjes hunne woning te versieren, wijl men haar niet toestond zich met de ko lenzaak in te laten, omdat zij hare witte handen bezoedelen zou. Na afloop der les Mazuc in zijn kantoor opziekcnde, zeide Collardat: Ze is allerliefst, uw dochter! Meneer Collardat is de eerste niet, die dat zegt, was het lakonieke antwoord. Men heeft mij al om hare hand gevraagd. Zool Wie dan? Haar neef uit Aveyron, die daar een mooie lap grond heeft. En hebt ge uwe toestemming niet ge geven? Ik denk er over, meneer; ik denk er over. Door de opening, van den Salon waren de lessen aanvankelijk weinig geregeld, maar allengs begon de schilder de zaak ernstiger op te nemen. Hij was ingenomen met zijn leerlinge, die schrander, nederig en heel volgzaam was. Zij droomde van geen roem, zij was niet op een familiairen voejt met Rem brandt en Raphael. Wat kan men meer wenschen? Daaren boven was zij ontwikkeld en had manie ren, die de omgang met hooger geplaat- sten spoedig zou verfijnen, en Collardat zei bij zichzelf, dat zij eene allerbekoor lijkste vrouw zou zijn voor iemand, die haar .zou weten te leiden en te beschaven. Gaat het? Maakt zij vorderingen? vroeg Mazuc. Het gaat opperbest, wij zullen wat uit juffrouw Madeleine halen. Heeft de neef uit Aveyron al nader van zich laten hooren? Jawel, hij begin ongeduldig te wor den. - En gij hebt nog geen besluit geno men? Ik denk er nog altijd over, meneer Collardat. Gewoonlijk pakte Collardat in Juli zijn valies en trok naar de kust van Bretagne of naar de Middellandsche Zee. Dit jaar verwijderde hij zich niet uit den omtrek van de Plaats Pigalle, voor wendende, dat een groot doel hem in Pa rijs terughield. In werkelijkheid leefde hij in den win kel van Vader Mazuc. Hij was daar och tend en avond. Ternauwernood deed hij kleine tochten in den omtrek om land schappen te schetsen, doch keerde weldra gejaagd, zenuwachtig huiswaarts, als vreesde hij, dat er in zijne -afwezigheid iets noodlottigs gebeurd ware. Hij speelde kaart met den Auvergner en juichte diens politieke gevoejens toe. Hij had zich in het hoofd gezet, -dat juffrouw Madeleine een houtkoolschets in den vol genden Salon zou inzenden, die in den catalogus zou prijken met het opschrift: Leerlinge van Collardat. Mazuc wreef zich de handen, terwijl hij knipoogde tegen zijn vrouw.. Nevelen kondigden den winter aan; de kachels werden voor den dag gehaald. Meer dan eens had Collardat zijn vriend Mazuc op straat meegetroond om hem een vertrouwelijke mededeeling te doen; maar zij wilde hem niet over de lippen. Mazuc verloor zijn geduld, zoowel als de neef te Aveyron. Op een avond, na hun partijtje, vertel de hij aan Collardat, dat het jongmensch eiken dag in Parijs te wachten was. Hij komt mijne dochter opeischen... De schilder ontstelde. Opeischen?... Ge hebt toch niets be loofd?... Dat niet, maar... Mazuc, mijn beste Mazuc, schrijf hem dadelijk, dat hij blijve waar hij is... Ik bemin haar, uwe Madeleine! Wij bemin nen elkander. De man hield zich uiterst verbaasd. Waarom zei meneer dat niet? Als men elkaar maar begrijpt... Gelukkig getrouwd, verheugt de land schapsschilder Collardat zich nu over het ongeval met den dollen hond en Mazuc beklaagt er zich niet over zelfs dan biet, wanneer zij nek hem slecht weer voorspelt. („Geld.") KERKBERICHTEN. AARLANDERVEEN. Parochie van de H.H. Apostelen Petrua en Paulus. Zondag: de II.H. Missen om 7.30 en 10 uur. 's Middags 2 uur Lof. In do week de H. Mis om 8 uur. ALPHEN. Parochie van den H. Bonifaclue, Zondag: H.H. Müssem 7 uur; 8.30 uur; 10 uur Hoogmis; 1.30 Caiteohismus; 2.30 uur Vespers meit Rozenhoedje; 4.30 uur Gonferem'ie van het Juvenaat. Maandag: De H.H. Missen 7 uur, 7 uur (Kapel), en 8.15 uur. Dinsdag tot eai met Vrijdag geen H. Mals te 7 uur, wel ujiitreikeai den- H, Com munie». BODEGRAVEN. Parochie van den H. W&llibrordus. Zondag: 7 en 10.30 uur H.H. Missen* 3 uur Lof. Maandag: 7.30 en 8.30 uur H.H. Missen. Dinsdag: 7.30 en 8.30 uur H.H. Missen. Woensdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Donderdag: 7.30 en 8.30 H.H. Missen. 7 uur .Lof ter eere van het H. Sacrament. Vrijdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Zaterdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Van 4 uur gelegenhejd oih te bleehteh. EM5 ^objebd 6.16 \xuc uKïeiklöf H. Cotpmunie; eiken avond uuf .Ro zenhoedje om door de voorspraak van Ma ria den vrede van God af te smeeken. BOSKOOP. Parochie van den H. Joannes de Dooper, Zondag: 7 uur Vroegmis; 9.30 uur Iloog. mie; 2.80 uur Vespers met. Rozenhoedje. Vrijdag: 8.15 uur, gezongen H. Mis, en des avonds van 69 uur gelegenheid om te biechten. Zaterdag: Gelegenheid om te biechten vanaf 3.30 uur en des avonds te 7 uur Lof met Rozenhoedje. Gedurende de week de H. Missen te 7 en 8.15 uur. Deze week Catechismus volgens ge woonte. HAZERSWOUDE. Parochie van de H.H. Engelbewaarders. Zondag: 7.30 H. Mis; 10 uur Hoogmis. 1 uur Catechismus; 2 uur Vespers. Gewone dagen Gaitechriismus. Dinsdag tot en met Vrijdag geen H. Mis. Zaterdag: Biech theorem van 1012 en '6 avonds van 49 uur. HAZERSWOUDE. Parochie van den H. Miohaël. Zondag: 6.30 u. uitreiking der H. Com^ munie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Vespers. Maandag: 7.30 uur II. Mis in het Zuster- gesticht. Maandag tot en met Zaterdag 7 en 8.15 n. H.H. Missen. Donderdag: 8.15 uur gezongen H. Mis tot afwering van ziekte onder het vee. Zaterdag: 7 en 8.15 uur H. Mis. Gelegen heid om te biechten 's nam. van 48 u. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Parochie van den H. Bernardus. Zondag: 1ste H. Mie om half 8; Hoogmis 2de om 10 uur. Maandag: en de overige dagen de eerste H. Mis om 7 uur; de tweede om kwart over 8. HOOGMADE. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: H. Mis te 7.30 uur. 10 uur Hoog» mis; 2.30 uur Vesipers. I.30 uur Catechismus. Maandag: en volgende dagen de H.H. Mis sen 8 uur en 8.30. KATWIJK. Parochie van den H. Joannes Geboorte. Zondag: de H.H. Missen te 7, 9 em 10 uur; te half 1 Catechismus; te kwart voor 7 uur Rozenhoedje en te 7 uur Lof. - Door de week de H. Mis te 8 uur. Deze we eik de Catechismus naar ge woonte. Dinsdag en Woensdag: 's avonds te half 8 Lo-f ter ee-re van H. Antomius en van H. Jozef. Zaterdag: 's Middags van 59 uur gele genheid om te biechten. LANGERAAR. Parochie van den H. Adrianus. Zondag: H. Mas 7 en 10 uur. Na de Hoog mis Cateehliismus'. 2 uur Lof en Kruis weg. Maandag: de H.H. Missen om 7 en 8 uur; daarna gelegenheid om te bïedhten; verder in. deze wedk maa/r eene H. Mis om 8 uur en wordit de H. Cmmunie uit gedeeld om ha/f zeven en zieiveoi uur. Dinsdag: 34 en 68 uur gelegenheid om te biechten, alleen bij den kapelaan. Woensdag: Aanbdddmgsdag; het Allerhed- Jii-gste wordit om 7 uur uitgeste/.d's av. om 7 uur Lof met gezamenlijke gebe den en gezangen. Donderdag: 3.30—4.30 uur gelegenheid om te biechten. Zaterdag: de H. Mis om 8 uur; 's avonds 7 uur Lof. Van 84 en 68 uur gelegen heid oan te biechten. LEIMUIDEN. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zondag: 7 uur Vroegmis; 9.30 uur Hoog mis. Ouder beide H.H. Missen Liefda- digheicLspredikatie van. den Zeereenv. heer Mersel ten behoeve zijner arme kerk te Rotterdam. Na den middag 1.30 uur Catechismus; 2.30 uur Vespers. Maandag: 7 uur de H. Mds in het Gesticht. Dinsdag, Woensdag en Donderdag zal er slechts eene H. Mis zijn om 8.30 uur, weereen 9 do retraite te WarmomcL, doch om 7 uur en kwart voor 8 wordt de H. Communie uitgereikt. Donderdag: des avonds 7 uur Lof tot opening van de H. Missie. Alsdan zal de Zeereerw. Pater de volgorde voor e.s. Vrijdag tot en met Zondag afkon digen. - LEID80HENDAM. Parochie van den H. Petrus en Paulus. Zondag: 3 uur Vespers; 6.30 uur Lof. Donderdag: 6.30 uur Lof. Zaterdag: 6.30 uur Lof, Biechthooren van 59 uur. LISSE. Parochie van de H. Agatha. Zondag: te 7 u. en half 9 gelezen H.H.Mis- sen met onderrichting; te 10 uur Hoog mis met predikatie; te half 2 Catechis mus: te half 3 de Vespers. Van Maandag tot Vrijdag slechts 2 H.H. Missen te haM 8 en haM 9. Dinsdag: 's avonds te 7 uur Lof, waaron der de Rozenkrans zal gebeden worden. Donderdag: 's avonds te 7 uur Lof, waar omder de Rozenkrans zal gebeden, wor den. Zaterdag: 's Middags vanaf 3 uur gelegen heid om te biechten; 's avonds 7 uur Lof waaronder de Rozenkrans zal gebeden .worden. MEI JE EN ZEGVELD. Paroohie van de H. Maria Geboorte. Zondag: 7 uur vroegmis; 9 uur Catechis* iftUSi lö UU£ Öastgqw-Sj 2 .uur Lt>L Maandag: 8 uuï H. Mtó, 12 uur Catechis mus. «V. Dinsdag: 8 uur H. Mis; 12 uur Catechis mus. Woensdag: 8 uur de H. MIS; 12 uur Cate chismus. Donderdag: 8 uur H. Mis; 12 uur Catechis mus. Vrijdag: 8 uur H. Mis. Zaterdag: 8 uur de H. Mis. Na de H. Mis gelegenheid om te biech ten en des namiddags van 3.30—8 uur. NIEUWKOOP. Parochie van de H. Maria Hemelvaart. Zondag: half 8 H. Mis; 10 uur Hoogmis voor Parochie; half twee Catechismus; half dnie Vespers. Maandag: 7 en 8 uur H. Missen. Dinsdag: 7 en 8 uur H. Missen. Half 12 Catechismus. Woensdag: 7 en 8 uur H. Mis. Half 12 Catechismus. Donderdag: 7 uur H. Mis. 8 uur gez. H. Mis; 's miLdidags 4 uur Lof. Half 12 Catechismus. Vrijdag: 7 en 8 uur H. Missen. Half 12 Catechismus. Zaterdag: 7 en 8 uur de H.H. Missen. NIEUWVEEN. Paroohie van den H. Nicolaas. Zondag: de H.H. Missen om 7 uur en half 10. De H. Comm. wordt uitgereikt onder de H. Mis, alsook om kwart vóór 9 uur. Maandag: 8 uur gezongen Requiem voor Leonardos van VJöet. Zaterdag: 7 uqr Marialof. Gelegenheid om te Biechten van 46 en van half 8haM 9. Op gewone werkdagen wordt de H. Communie uitgereikt om hoJf 7, kwart na 7, alsook vóór en onder de H. Mis. NOORDEN. Parochie van den H. Martinus. Zondag: 7 uur stille H. Mis; 10 uur Hoog- mis; 2 uur Vespers. Woensdag, Donderdag en Vrijdag Cate chismus. Donderdag: om half 9 gezongen H. Mds. Overige dagen H. Mis ziyi 8 uur. Zaterdag: Biechthooren van 5.307 uur. NOORDWIJK. Parochie van den H. Jeroen. Zondag: heden onder het feestoctaaf plechtige feestviering van den H. Jeroen Patroon der parochie; 6 uur de H. Mis voor de Bedevaartgangers van de St. Jeroenvereenigimg te HiUegom. 7 en 8.30 uur de H. Missen; 10 uur plechtige Hoogmis; te 1 uur oefening voor de Bedevaartgangers; 3 uur Vespers; 6.30 uur plechtig St. Jeroenelof met pro cessie met de Reliquien en Te Deum. In de week de H. Missen te 6, 7 en 8 uur. Donderdag: 's avonds 7.30 uur Lof voor Allerh. Sacrament. NOORD WIJK ER HOUT. Parochie van den H. Victor. Zondag: 7 uur en half 9 stiidle H.H. Mis sen met onderrichting; 10 uur Hoog mis met .predikatie; 's namiddags 2 uur Lof. Donderdag: half 9 Jaargetijde van Joan nes Henmicus Langetveld, gezongen H. Mis van Requiem. NOOTDORP. Parochie van den H. Bartholomeua. Zondag: de H.H. Missen te 7 uur en te 10 uur; te l.~S0 uur Catechismus; te 2.30 uur Vespers. Dinsdag: Feest van den H. Bartholomaeus, Patroon der parochiekerk. Te 10 uur de plechtige 'Hoogmis met feestpredikatie. Te 2 uur de plechtige Vespers. Woensdag; Te 9 uur gezongen H. Mis voor Bruidegom en Bruid. ROELOFARENDSVEEN. Parochie van de H. Petrus-banden. Zondag: H. Missen 6.30, 8 en 10 uur. 2 uur Catechismus. 3 uur Vespers. 6.30 uur Sint Agnes-vergadering. Maandag: en volgende dagen de H. Missen te 7 uur, 7.30 en 9 uur. Dinsdag: Feest van den H. Bartholomeus, Apostel, dag van devotie. Donderdag: 9 uur Gez. eerste Jaargetijde. Zaterdag: 49 uur gelegenheid van biech ten. RfJPWETERING. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: Heden onder de H.H. Missen de jaarliiksche collecte voor de nieuwe Cathedraal of Bisschopskerk te Haar lem. Na den middag te 1 uur Catech., en te 2 uur Vespers. Op de gewone dagen dn deze week geen Catech., en (behalve Zaterdag) te 8 uur geen H. Mis. Dinsdag: Feest van den H. Apostel!» Bar tholomeus, dag van devotie: te half 9 gezongen H. Mis voor den vrede, en daarna de Litanie van Alle Heiligen. Donderdag: na de H. Mis van half negen gelegenheid om te biechten. Zaterdag: 's morgens van af 7 uur tot na de H. Mis van half 9 en na den middag van 4—8 uur gelegenheid om te biech ten. A.s. Zondag 2de collecte voor de -ar men; na de Hoogmis de lofzang „Te Deum" wegens de a.s. verjaring van H.M. onze geëerbiedigde Koningin. In de bussen bij de wij-wiateirbakken kan men zijn aalmoes geven voor den Paus. SASSENHEIM. Parochie van den H. Pancratius. Zondag: te 7.30 uur H. Mi6; te 10 uur de Hoogmis; te 1.30 uur Catechismus en 2.30 uur de Vespers. Van Dinsdag tot en met Vrijdag slechts een H. Mis. Woensdag: 7.30 uur Mar ia-Congregatie. Zaterdag: 's Namiddags te 3 uu-r biecht hooren; te 7 uufr' Lof ter eere der H. Maagd; 8T0MPWIJK. Paroohie van den H. Laurentfus. Zondag: 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 1 uur Catechismus; 2 uur Vespers; 7 uur Congregatie. Maandag: de H. Missen te 7 en 8 uur. Catechismus te 9 uur. Dinsdag tot en met Vrijdag een heSLige Mis te 7.30 uur; te 11 uur de Catech is»- mus: te 7 uur het Lof. Vrijdag: geen Biechthooren, voor de kin deren. Zaterdag: de eerste H. Mis in het gesticht. Des middags hi;echthooren van 4 uur af. VOORHOUT. Parochie van den H. Bartholomeus. Zondag: 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 1.30 uur Catechismus; 2.30 uur Lof met Rozenhoedje. Maandag: 78 uur biechthooren. Dinsdag: Fees'tdag van den H. Bartholo meus, patron van de parochie. 10 uur plechtige Hoogmis met feestpredikatie; 7.30 uur plechtig Lof met Te Deum laudamus. Zaterdag: 58 uur biechthooren. VOORSCHOTEN. Parochie van den H. Laurentius. Zondag: de H. Missen te half 8 en te 10 uur. Na de Hoogmis Bibliotheek en repetitie voor den Volkszang; te 6 uur vergadering van St. Aloysius; te 7 uur Lof met gebed voor den vrede. Maandag: Na de H. Mis van 8 uur Cate chismus voor de kleinen, die zich voor bereiden voor de le H. Communie. Van Maandag tot en met Donderdag eiken dag slechts één H. Mis te 8 uur. Vrijdag: Na de 2e H. Mis biechthooren voor de kinderen. Zaterdag: Onder de H. Mis van 8 uur al- ge-meene H. Communie der kinderen. Des middags van 3 uur af gelegenheid om te biechten. WARMOND. Parochie van den H. Matthias. Zondag: de H.II. Missen om half 8 en 10 uur; 3 uur Vespers met Rozenhoedje; 6 uur Congregatie van heit Geestelijk Veirbomd, afd. jongelingen; kwart na- zevenen Lof. Maandag: eene H. Mis. om 8 uur; half 8 uitreiking der H. Communie. Dinsdag' eene H. Mils om 8 uur; half 8 uitreiking der H. Communie. Woensdag: half 8 uitreiking der H. Com munie om half 10 gezongen Bruidsmis. Donderdag: half 8 uitreiking der H. Com munie; 8 uur gezongen H. Mis. Vrijdag: half 8 uitreiking der H. Com munie; 8 uur de H. Mis. Zaterdag: de H.H. Missen om 7 en 8 uur; des voorm. tot 10 uur en des nam. van 45 uur voor de kinderen, vervolgens tot 8 uur biechthooren. WASSENAAR. Parochie van den H. Willibrordu9. Zondag: 7 uur en half 9 de gelezen H.H. Missen; 10 uur de Hoogmis; 2 uur Cate chismus; 3 uur Vespers; half 6 uur Con gregatie voor de vrouwen. A.s. Zondag 6 uur Congr. voor de mannen. Deze geheele week slechts 2 H.II. Missen 7 en 8 uur, behalve Zaterdag, wanneer er drie H.H. Missen zijn 7, 7.30 en 8 uur. Zaterdag: 's Avonds 7 uur Lof. Deze week Catechismus naar gewoonte; behalve Woensdag en Vrijdag in de kerk; gelegenheid om te biechten insgelijks, Zaterdag van 4 uur tot half 9. ZEVENHOVEN. Parochie van de H. Joannes Geboorte. Zondag: 6.45 uur H. Communie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis met preek; 2 uur Lof met Rozenh. en gebed voor den Vrede. Lied: Lieve Moeder van den Heer. Maandag en volgende dagen 7 uur H. Communie en 8 uur de H. Mis. Donderdag: gezongen Rouwmis voor de overl. op ons kerkhof begraven. Biechthooren iederen dag voor en na de H. Mis. Zaterdag om 4, 6 en 7 uur. ZOETERMEER. Parochie van den H. Nicolaus. Zondag: de H. Missen om 7 uur, half 9 en om half 11 de Hoogmis; 1.30 uur Cate chismus; half 3 Lof en om 7 uur de H. Familie. Deze week de H. Missen om zeven uur en kwart over acht. Dinsdag; des avonds om 7 uur de Vincen- tius-conferentie. Vrijdag: des avonds om half zeven het Lof. Overleden: Apoiloma Groewewegen van Leeuwen. ZOETERWOUDE. Parochie van den H. Joannes Onthoofding. Zondag: 7.30 uur de Vroegmis; 10 uur de Hoogmis; 1 uur Catechismus; 2 uur Ves pers en 6.30 uur Lof ter eere der Allerh. Maagd voor den wereldvrede. Maandag en Zaterdag de H.H. Missen om 7 en 8.15 uur. Zaterdag cm 8.30 uur. Van Dinsdag tot en met Vrijdag slechts één H. Mis ofn 8.15 uur. Deze week dagedijks Catechismus. Dinsdag: feestdag van den H. Bartholo meus, Apostel, dag van devotie. Zaterdag: na de II. Mis van 8.30 uur gele genheid om te biechten en namiddags van 3—5 en 6--7 uur. Zondag a.s. de feestdag van de Oruthoof- ding van den H. Joannes, Paittroon- of TiiitelfeeSt der Paroohie. ZOETERWOUDE—LEIDERDORP. Parochie van de H. Maria Onb. Ontvangenis. Zondag: kwart voor 7 uur uitreiking dei H. Communie. De H. Missen om half 8 en '0 uur. Catechismus. 3 uur Vespers en half 7 Lof. Maandag: de H.H. Missen om half 8 en half 9. Djnsdag: 'g Avonds 7 ffitt Lftf» Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrij. dag uitreiking der H. Communie half 8* de H. Mis half 9. Vrijdag: half 4 en half 5 kinderen, biecht, hooren; 7 urn- Lof. Zaterdag: Vanaf 5 uur biechthooren. De H. Missen om half 8 en half 9. Rooster der Retraiten. van het St. Clemenshuis. te Noorwijkerhout. 28—31 Aug. Normalisten der Eerw. Broei ders, Den Haag. 2—5 September Jongelingen van de H, B. S. en Gymn. (hoogere kl.) (f 4. 7—10 Sept. Heeren (f 10.—) 1316 Sept. Heeren Vincentianen uit Haarlem en omstreken (f 6. 19—22 Sept- Heeren Vincentianen (f 6.—) 25—28 Sept. Landstorm 1913-1914 (f4.-) 30 Sept.3 Oct. Landstorm 1913 en 1914 (f 6.—) 25—20 Oct. Dames v. d. deftigen stand (f 10.-) N. B. Men wordt verzocht zich voor deze Retraiten op te geven bij de Eerw. Gees telijkheid. Rooster der Retraiten van het Retraitenhuis „De Thabor", Eendrachtsstraat, Rotterdam. 2326 Augustus. Meisjes van den gewo nen stand. (Verg. f 4.Door een Pater Franciscaan. 3t) Augustus2 September. Tertiarissen der Paters Capucijnen, Middenstand. (Ver goeding 1 6.Door een Pater Capucijn, (Voltallig.) 25 September. Kweekschool der Eerw, Zusters, Den Haag. (Voltallig.) 69 September. Tertiarissen der Paters Capucijnen, deftigen stand. (Verg. f 10.— Door een Pater Capucijn. 1316 September. Congregatie uit Am sterdam gewonen stand. (Verg. f 4.—), Door een Pater Dominicaan. 2023 September. Congregatie uit Am, sterdam Middenstand. (Verg. f 6.Door een Pater Dominicaan. 28 September—1 October. Congregatie Door een Pater Dominicaan. N.B. Men wordt verzocht de toegangs kaarten voor deze Retraiten aan te vragen bij de Eerw. Geestelijkheid. De Retraitanten worden des avonds tegen half 6 ure in het Retraitenhuis verwacht. De sluiting is omstreeks 4 uur. Het Retraitenhuis is inge- richt voor 40 Retraitanten. Wanneer eene Capucijnen gewonen stand. (Verg. f 4.—). 58 October. Tertiarissen der Paters uit Amsterdam deftigen stand. (Verg. f 10.Door een Pater Dominicaan. AGENDA'S. St. Jozefsgezellen-Vereeniging. Zondag, is de zaal open van 12i/22y2 en van 57 uur voor de leerlingen; van 8-10 uur verpl. bijeenkomst voor de Gezellen; ten 5 uur kegelclub „Klein maar Dapper" en ten kwart.voor 9 uur kegelclub „Hout of Fou/." Maandag, Dinsdag en Donderdag is de zn\ beschikbaar voor de Gezellen. Woensdag, repetitie Tooneel. Donderdag, kegelclub Afd. Geh. Gezellen. „Alle negen." Zaterdag, Zitting Spaarkas op (1e gewone uren. Zita-Vereeniging. Zondag, geopend vanaf 12 uur. 's Avonds tot 10 uur gezellige bijeenkomst in de lokalen der winkeljuf]!-, en dienstboden. Dinsdag, van 11 tot 12 uur voormiddag arbeidsbeurs. Inlichtingen voor verschillende betrekkingen. Woensdag-avond van S tot 10 uur gezellige bijeenkomst voor dienstboden; Spaarkas en bibliotheek van 89 uur, (ook niet-leden kunnen worden toegelaten.) Donderdag, de zaal geopend voor dienst boden. Yrjjdag-avond. Van haif 8half 10 gezel lige bijeenkomst van meisjes. Afdeeling Vrou wenbond. Een Chineesche barbier. (Schets uit Amerika.) Voor het venster van Lee-Ah-Shong in Mottstreet, het Chineesche kwartier van New-York, hing een groot affiche op vuurrood rijstpapier, met gouden letters bedrukt in het Chineesch en het Engelsch alfabet. Een echt Amerikaansche an nonce: HALLOHl HALLOH1 Verminderde prijzen! Vroeger 75 cents. Nu 45 cents. Gezichts- en hoofdscheren, staartvlech- ten, ooren reinigen (15 minuten), ooglidscheren, vinger en teenen rekken, enz. 45 ets. LEE-AH-SHONG, Barbier en likdoorndokter. Wat mijn aandacht trok was niet de verminderde prijs, maar de aankondiging der geneuchten, die klanten smaken kon den als zij binnentraden. Dat moest ik zien! Ik ging binnen, de smerige trappen op, 'de kamer in. Het was een nog al vunze, ruimte; er stond een enkele stoel en een soort waschtafel. De muren waren be dekt met reclameplaten. De heer Lee-Ali-Song, een klein Chi neesje met een zeer langen staart kwam buigend op me af. Ik wil geschoren worden, zei ik. Ahl leikie! (all right) antwoordde de man. De manier waarop hij me schoor was dezelfde als die andere- barbiers toepas sen. Hij deed het handig en goed, alleen hij liet geen plek van mijn gezicht onbe roerd, noch mijn neus, noch mijn voor hoofd en mijn slapen, noch zelfs de plaats tusschen de wenkbrauwen en hij deed alles uiterst langzaam. En ondertusschen vertelde hij me wat de Chineesche prenten waarnaar ik, bij de wendingen van mijn hoofd, kijken moest-, te beduiden hadden*

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 6