Ingezonden stukken. flow? Ragtime, Monaco; No. 4 Fantaisie op de Opera Martha", Flotoro; No. 5 .Bonis (liis deabusque", Wals, Geijp; No. 0 MUn jour d'été en Norvège", Fantaisie. Wi'lmers; No. 7 Marche des petits mar- mousets", Gonne. „Residentie Ensemble". Gisteravond werd itn „Zomerzorg" doer bovengenoemd ensemble een concert ge geven. Dit Ensemble best aait uit meivr. Nora Giesen—Hoos, coloratuur-zangeres van de Ned. Opera te Amsterdam en de Vlaamsohe Opera te Antwerpen, de hee- ren P. van Lith, tenor concertzanger Den Haag. Gerard G.iese-n, bas, van de Ned. Opera te Amsterdam en de Vlaamseihe Opera te Antwerpen, Herbert Commissa ris, scimvcöst, uiit Antwerpen, en Corn. DcGtkum, piano, concertbegèleider, Den Haag. Het programma was wèl verzorgd. Ver schillende fragmenten uit opera's en eenige Hollandsche composities van Cath. van Rennes en van Jan Rijken werden ten ge/hoore gebracht. Mevr. Giesen is een uitstekende zaa> geres. beschiikt over een zeer zuiver en s/tei"Je klarikge/halt© en haar coloratuur i6 hcwcnderenswaardiig. De heer Van Lith is een heldere tenor, ook hij heeft een zeer krachtig en sterk geluid, zijn voor dracht is uitstekend. De heer Giesen is een moo'e diepe bas, zijn voordracht is vaardig cn hij weet zijn hoorders te boeien. Hot accompagnement van Corn. Dok- kum was uitmuntend en de soloviolist Commissaris, die eenige nummers ten beste gaf. verdient a/Pen lof. Zijn spel is pra'chtijg genuanceerd /en steeds zuiYfqj van toon. De tuin van „Zomerzorg" was zeer goed bezet; de aanwezigen hebben geno ten,. daar de zang tot un af© hoekjes goed verstaanbaar was. Het streven van den gérant verdient dan ook waarlijk zulk succes. liet plan van dat ensemble is classdeko uitvoeringen te geven. Brand. Zaterdagavond te ongeveer half tien brak een begin van brand uit in het perceel Oude Heerengracht 15, be woond door den metselaar C. L. N. Een gedeelte van de achterkamer en van een achter: het huis staand perceel werdén een prooi der vlammen. De brand werd door de bewoners met emmers water ge- bluscht. De oorzaak der brand is onbe kend, verzekering dekt de schade. Ongeluk. Gisteravond kreeg de 37-ja- rige W. F. G., wonende in de Voorste 'Zandstraat, in de Pelikaanstraat ecJn toeval. De man kwam te vallen en werd bij een der inwonenden binnengedragen. Op advies van Dr. Boonacker werd de man per politiebrancard naar zijn huis vervoerd. BOSKOOP. Geslaagd. Voor examen, EngeOsch L. O. is te 's-Gravenhage geslaagd de heea- P. M. v. Sermondt. HAZERSWOUDE. BtacicJ. Hedenmorgen is door den broei de hooiberg van den landbouwer N. v. Zwieten afgebrand. Doordat de buren spoedig ter hulpe snelden bleef de woning behouden. HILLEGOM. Geslaagd. De heen- J. B. R. v. d. Schcot ds aan de Technische Hoogeschool te Munchen ges aagd voor ingenieur. KATWIJK-AAN-ZEE. Goslaagd. Voor examen gymnastiek M. 0. is te Utrecht geslaagd üe heer H. v. Beek. LEIMUIDEN. Mislukte vangst. Aangemoedigd door 't mooie vacantieweer ging een onderwij zer uit Hoofddorp visschen in den poel bij Leimuiden. Hij huurde een schuitje en zou zijn geluk eens beproeven, maar toen hij 't vischtuig in 'it water wierp kantelde 't ranke vaartuigje om en lag hij in 't wa ter te. spartelen. Na eenige moeite kon hij zich zelve redden en werd'de terugreis maar weer aanvaard zonder visch maar inet een nat pak. NIEUWKOOP. Aanbesteding. Voor de aanbesteding ven het benood-gd grint en keiaiag op de openb. wegen voor dit jaar, Zaterdagmor gen te 10 uur gehouden, was sledhts één jnschrijv'ingsbiljet ingekomen, n.l. van A. van Wïjeniburg alhier, aan w:«en de leverantie gegund werd voor de opgege ven prijs van f 2.94 per M3. voor het grint en f-5.89 voor de keislag. WASSENAAR. Aanbesteding. Bij de Zaterdagmiddag gehouden aanbesteding van het Wijkge- bóuw werden ingeleverd de volgende bil jetten.: N. Vosse 16640; A. C. Leijen f 17770, Boutkamp f 17987. De gunning had nog niet plaats. Geslaagd. Voor akte-examen hand- teekenen L. O. zijn te 's-Gravenhage ge slaagd de heeren L. Otto en A. J. Ver- straaten. ZOETERWOUDE. Zigeuners. Nadat veldwachter Dege- naar een troep Zigeuners-van den Ho-o gen Rijndijk orn hun stelen en roove-n had wegejaa-gd, begon Zondagmorgen in het Gelderswoude de bende het bandag werk uit te oefenen. Paarden werden het land ingejaagd, hekken van den dam gebroken tot aller lei doeleinden. Ve/'.dwachter Degemaar en zijn collega Broxterman verschenen spoe dig in deze veraf ge'egen gemeente wijk en hebben de lui vérder gedreven. Gslaagd. De lieer C. P. Paardekoo- f-er, milicien,-.sergeant bij het 28e land- meerbat., slaagde dezer dageh voor het «xamen van miliitOe-lui tenant. PRIESTERJUBILEA. Te Hazerswoude (Rijndijk) heeft de zeereerw. heer J. L. Th. Verhoeven gisteren zijn veertig jarig priesterfeest ge vierd. De parochianen hebben dezen dag veel luister bijgezet. De kerk prijkte in een keurige versiering, waaraan blijkbaar veel zorg was besteed. Te 10 uur droeg de. zeereerw. Jubilaris de PI. Mits op„ geassisteerd door den wel- eerw. pater Markens, Capucijn, als dia ken, en den weleerw. heer L. v. d. Pikuijm* kapelaan te Alphen, als subdiaken. Het zangkoor voerde op verdienstelijke wijze uit de Veni Creator, de Mis van Halier opus 4, en de Priestercantale van Besou wen, terwijl door de geloovigen na de H. Mis een Feestlied werd gezongen. Na het Evangelie hield de Weleerw. pater Markens een predicatiie, waarin de gewijde redenaar wees op de verhevenheid van de priesterlijke roeping en den pries terlijke arbeid van den Jubilaris schetste. Na afloop der plechtigheid richtte de zeereerw. heer pastoor zich tot zijn paro chianen in e'kele hartelijke woorden, waarin Zijneerw. hen dankte voor wat zjj hem op dezen dag hadden beread. Namens de parochianen werd Zijneerw. aangeboden een gaskroon en twee zilveren lusters voor de kerk. Verder ontving de jubilaris ten geschenke een kfje-ed en kussens voor de communiebank, altaar- randen en kussens voor het altaar. Te twee uur besloot een plechtig Lof, waarna door het knapenkoor werd gezon gen een jubellied, een verdienstelijke com positie van den heer H. J. Hoenders, den schoon en feestdag. Reeds tijdig was de feestcommissie Za terdagavond aan het station te Nieuw koop aanwezig, om haar jubileerenden Pastoor, die met de trein van 7.35 u. uit de richting Amsterdam zou komen, hare opwachting te maken. Een ongewone drukte heerschte aan het station, schier geen huis, of vroolijk vlaggedoek kenmerk te de stemming der bewoners, de sympathie voor den beminden herder, wien giste ren 40 jaren lang de priesterkroon sierde, waarvan bijna 12 jaren tot heil onzer parochie. Juist op tijd rolt de trein binnen. Aan stonds treedt de kapelaan der parochie, de 'WelEerw. heer J. P. A. Saulenn naar voren om den jubilaris het hartelijk wel kom toe te roepen. Twee landauwers) staan gereed en in gestrekte draf gaat het ter kerke, waar voor den ingang een aar dig groepje lieve bruidjes onder leiding «van een Eerw. Zuster Z.Eerw. opwacht. In de smaakvol versierde kerk wordt dadelijk op de wijze van: „Aan U, o Ko ning der eeuwen" een jubellied ingezet en geestdriftig zingt de stampvolle kerk: Wij juichen, o Herder, met vreugde voor U onzen jubeltoon! Vervolgens leidde de jubilaris een plech tig Lof, waarbij de Weleerw. Pater Thad- deus van Eijsden, uit Venraij als diaken, de weleerw. Kapelaan als sub-diaken en de weleerw. N. J. van der Weijden, Kape laan te Haarlemmerliede, Nieuwkooper van geboorte, als ceremoniarus fungeer den. In de pastorie had daarna de aanbie ding plaats van het huldeblijk der paro chie bestaande uit een enveloppe en een exposi-tievaantje van de kinderen. Wel geen parochiaan, die Zondagmor gen verzuimde tot intentie van den jubila ris de H. Communie te ontvangen. De plechtige Hoogmis werd opgedragen dooi den jubilaris, geassisteerd door de kape laans Saulenn en Van der Weijden, terwijl het koor onder directie van 'den heer J. van Berkesteyn en orgelbegeleiding van den heer Boxce uit Aar land erveen op on berispelijke wijze de driestemmige mis van Perosi uitvoerde. De feestpredikatie werd gehouden door Pater Thaddeus van Eijsden O. F. M. uit Venray. die haar inleidde met de woorden Gratias agamus Dominum Deum nostrum, Laten wij den Heer onzen God dank zeg- gem De receptie in de feestelijk versierde Jongensschool van halfeen tot halfdrie was zeer druk bezocht, o.a. ook door een deputatie uit de Hanze, waarvan de Jubi laris geestelijk adviseur is. Om drie uur had de plechtige Vespers plaats, waarna een groot getal Eerw. Geestelijken uit omliggende parochiën ge legenheid vonden den jubilaris te compli menteeren. In den namiddag bracht de Fanfare „Eensgezind" een serenade. Het veertigjarig priesterfeest van Pas toor De Groot te M e ij e—Z egveld, dat samenviel met de sluiting der oefening eener H. Missie, gegeven door twee eerw. Paters Franciscanen, van Woerden, is volirens den wensch van den jubilaris» o-p plechtige wijze al'.een kerke/lijk gevierd. 's Morgens naderden nagenoeg alle pa rochianen tot intentie van hunnen jubi leerenden, herder toit de II. Tafeil des Heeren. Om tien uur droeg de jubilaris aan het keurig met groen en bloemen versierde hoofdaltaar eene H. Mis van dankbaar heid op, hierbij geassisteerd door de eerw. Faters Baptista Reijnembeig en Macarius Hulsbosch, resp. als diaken en sub diaken. Na het Evangelie besteeg eerstgenoem de Pater den kansel en, hiélid een. treffen de yfeestpredicatGa naai- aanGei'dimg van den tekst: „Tu es sacerdos in aeternum". In gloedvolle taal schetste de gewijde re denaar de verheven waardigheid en taak van den Priester en in kort© woorden de plichten der geloovigen. Hij wenschte den bejaarden Herder namens allen geluk en sprak een woord van hulde aan de pa rochianen, die door hunne m'de gaven zulke treffende blijken hebben gegeven van innige dankbaarheid en diepe gods dienstzin. Het k'Leine doch flank geschoolde zang koor voerde op verdienstvolle wijze uit: Missa in honorem Sancti Anithonii de Pad u-a door W. P. H. Jansen voor ge mengd koor, en na de H. Mis een Pries- fercantate door J. A. S. v. Schaiik, even eens voor gemengd koor. Van de receptie maakten allen gebruik om hunnen beminden herder hunne ge luk wensch en aan te bieden en de ver schillende feestgeschenken te bewonde ren, waaronder o. m. een aanziizenlijke som gelds welke den Pastoor eenige dagen te voren door de commissie reeds, ter hand was gesteld, 'n verguld-zilveren monstrans waarvan de luna overkramst is met schit terende edelgesteenten en in. wier voet de namen gegraveerd zijn van de twee mil de gevers, een kunstwerk, vervaardigd in de bekende ateliers van den heer Ferm in te 's-Gravenhage. 's Avonds had er een plechtig Lof plaats, waaronder do Pausedijke zegen en Te Deum. waarna ten slotte den jubilaris door d© schooljeugd een jubellied werd toegezongen, waarmede hef feest werd besloten, dat voorezker lang in al,'er her innering zal blijven voortleven. De parochie te Bodegraven heeft op luisterrijke wijze gevierd heb zilveren priester-jubileum van den zeereerw. heer F. A. Keet, die nu twee jaar aldaar pas toor is. Tegen half elf was het kerkgebouw tot in alle hoeken gevuld. Het hoofdaltaar, priesterkoor en zij-altaren prijkten in een smaakvolle en rijke groen- en bloemen pracht. De Zeereerw. Jubjlaris, die om halfelf het H. Misoffer opdroeg, werd daarbij ge assisteerd door "den Z.Eerw. heer C. Keet, broeder van den jubilaris, oud-missionaris te Borneo, als diaken, en een zeereerw. pater Franciscaan uit het klooster te Woerden, als subdiaken. Het zangkoor, versterkt door eenige koorzangers uit Gouda en Utrecht, voerde onder directie van den weleerw. heer ka pelaan, op .zeer verdienstelijke, zeer schoo- me wijze uit don nieuwen Gregoriaanschen zang en de driestemmige Mis van Perosi. Na het Evangelie hield de zeereerw. heer Pastoor een treffende predicatie, waarin Zijneerw. schetste zijn eigen vreugde om wat God met en door hem in de vijf en twintig jaren van zijn priester lijk leven voor het heil der zielen heeft gedaan, en de vreugde der parochianen, die in hun pastoor erkennen de waardig heid van den priester. In welsprekende woorden hield Zijneerw. vervolgens den geloovigen de priesterlijke waardigheid voor oogein, waarna hij allen dankte en zich aanbeval dn het voortdurend gebed der parochianen. Na de H. Mis werd uitgevoerd de pries tercantate van, Haagh, waarbij de heer M. Jaspers uit Gouda de bariton-solo's en de heer Weaisgen uit Utrecht de tenor solo's op voortreffelijke wijze vertolkte. Van de receptie, die werd gehouden in het schoon met groen en bloemen versier de patronaatsgebouw, werd een druk ge bruik gemaakt. Door de feestcommissie werd de Zeereerw. heer Pastoor namens de parochie een gift in geld geoffreerd, terwijl de schoolkindéren een velum aan boden en twee dalmatieken werden ge schonken, een door de Zelatricen en een door een parochiaan. Zijneerw. mocht bo vendien nog talrijke andere bewijzen van belangstelling ontvangen zoowel van per sonen in als buiten de parochie. Een plechtig lof te drie uur sloot het kerkelijk feest. Onder voert belangsbff.Iitmg viea-de <gAs- teren de ZeierEerw. heer W. J. J. van Straelen, Pastoor te Oud A d e zijn zil veren priesterfeest. Gaarne hadden de naroohianen meer ui ter lijken luister aan de feestviering bijgezet, maair zij hebben gelhoor gegeven aan den wensch van hun Herder, die alleen op kerkelijke wijze zijn jubileuYn wilde vieren. In den mor gen naderden bijna alllie parochianen tot d,e II. Tafel tot intentie van hun bemin den Pastoor. Om 10 uur droeg de jubila ris de H. Mis op mei assistentie van den ZeerEerw. Zeer Gel. heer P. J. M. J. van d,e Pavoordt, sub-regent aan het. Semina rie Hageveld te Voorhout, als diaken en den WelEerw. heer Th. L. West,geest, kapelaan te Rijpweterimgb als subdiaken. Het kerkgebouw was-feestelijk opgesierd door de firma Speet en Van Velsen te Lei den; vooral het/priest eikoor maakte een voortreffelijk effect door sierpalmen en lovend groen afgezet met frissche witte bloemen. Na het Evangelie hield de Zeer Eerw. ZeeirGel. heer P. v. d. Pavoordt een feestrede naar aanleiding van Joës XVIII 18: „Gelijk Gij Mij in de wereld gezonden hebt. heb Ik ook hen in de wereld ge zonden." Orn 12 uur begon do receptie, waarvan druk gebruikt gemaakt werd om den Pastoor persoonlijk geluk te wenschen. De heer Krebbers, hoofd der R. K. school, feliciteerde den Pastoor namens de feest commissie en parochianen en als stoffe lijk blijk van hvyde en twaair dee ring reikte de heer H. Heemskerk, secretaris van bet Kerkbestuur en voomtter van de feestcommissie, den jubilaris een gesloten couvert met inhoud over. De Pastoor bracht daarop dank voor deze feestgave, voor de hulde en wenschen van zijn geliefde parochianen en als blijk van zijn waardeering meende Z.Eerw. geen beter te kunnen geven, dan door aan de kerk te schenken twee staties van een nieuwen Kruisweg, vervaardigd dooi den kunstschilder Trocké. Met plechtige Vespers om twee uur werd de feestelijk heid besloten. Het gesticht „De Goede Herder" te Leiderdorp heeft gisteren getoond dat het weet te waardeeren den zoo moei lijken arbeid, dien de zeereerw. heer rec tor P. J. Nierman gedurende twaalf jaar in het gesticht tot heill der zielen, heeft verricht. Grootsch was de versiering, die in de Kapel was aangebracht. Een schitterende electrische verlichting overstraalde een smaakvolle groen- en bloemenweelde. De decoratieve versiering getuigde van fijnen artistieken smaak. Onder ieder kapiteel van 't priesterkoor was een. sierlijk wapen aangebracht, voorstellende de wapens der plaatsen, waar stichtingen van de Goede Herder zijn (Leiderdorp, Haarlem, Velp, Tilburg), sahoone guirlandes en bloem en- taanden hingen aan de trekstangen, de pilasters waren versierd met toepasselijke speuken, tegen het zangkoor en de ba lustrade waren aangebracht de levens groot© schilderijen van de stichters van „De Goede Herder", pater Eudex en moe der Eufrates, enz enz.-Het geheel vormde een prachtige aanblik. De Jubilaris, die te 9 uur de H. Mis op droeg, werd daarbij geassisteerd door den Z.Eerw. heer E. Mersel, pastoor der St. Barbara-parochie te Rotterdam, als pres byter assistens, den weleerw. heer P. Timp, van het Missie-huis te Mill Hill, neef van den Jubilaris als diaken, den weleerw. pater J. Ge'össen, Carmeliet, ka pelaan aan den Hoogen Rijndijk, als sub diaken, en den weleerw. pater R. Hoogen-» boom O. F. M. uit het klooster te Woerden az's caeremonarius. Het koor der Zusters zong treffend - mooi de Gregoriaansche gezangen. Voor de H. Mis werd uitgevoerd de Veni Crea tor van S. H. Tycho/n en na de Hoogmis de Priestercantate van Elbert Franssen en het Te Deum Laudamus van Albert Mosmans. Na het Evangelie hield de z,eereerw. heer pastoor E. Merseli een pred-icatiei, waarin hij den priester schetste als 1 eeraar, koning en offeraar. Van de receptie ten huize vam den ju bilaris. waarvoor een mooie versiering was aangebracht, maakten ve'en gebruik. Talrijke bewijzen van. dee'neming mocht de jubilaris ontvangen. Roomsche Agenda. MAANDAG. Leiden. 8.30 uur Bondsge- bouw. Openbare vergadering R. K. arbeiders in het fabrieks (geen textiel), haven- en trans portbedrijf. Spreker de heer W. Mooijman. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur, Als Volkabondeir en vereenigingsman, die gaarne in het belang van den werk mansstand en daarmede ook van mij zelf, werkzaam ben, zou ik gaarne een plaatsje wenschen in uw blad, waarvoor mijn dank. De dorpsslagers die alles trachten, te doen om ons werklieden en kleine mid denstander® voor een. billijken prijs weer aan varkensvleeech te helpen, en wien de strijd om het bestaan door de regeerings- maatregelen zoo zwaar wordt gemaakt, dat zij tot het besluit kwamen, maar lie ver hun zaak te sluiten, hebben onze hulp ingeroepen, om, zoo het mogelijk is, bij de regeering drang uit te oefenen», dat iui net veKDUMJtsn van den uitvoer van varkcnsvleesch zal overgaan. Dit heeft zeker de sympathie van iedeir weg denkend mensch. Reeds is hier een. actie dcoir den R. K. Volksbond op touw gezét en met succes, getuige de vele handtee- keningen, totdat daar zoowaar niemand minder dan Sassenbeim's burgemeester de leer komt verkondigen, dat wij maar zoet moeten zijn en met beide handen het Amerikaansch spek moeten aangrijpen. Karbonade en fricandeau is geen kost voor ons en wie dat wil hebben kan het wel betalen.. Maar Z.Ed.AcMb. er is, al lusten wij.de buiten ons bereik liggende karbonade, enz., ook wel, aan oen normaal varken nog meer wat in gewone tijden door de werklieden wordt betrokken, arts reuzel, vefcte en magere lappen, pootjes voor erwtensoep enz. en die kan men toch niet van een zijde Amerikaansch spek snijden, zou ik denken. Bovendien krij gen de boven alles bevoordeelde expor teurs als wij eens goed achter het Amer. sjiek trekken, nog het pnivel.egie cm evenveel kiflo's fijne Hollandsche varkens de grenzen over te transpor!,eeren. Ben 'Ik goed ingelicht dan biedt de regeering het Amer. spek aan tegen 55 het inlandsch tegen 80 cent per kilo, en moet het Amer. spek verkocht worden voor 48 cent per pond te S Daarenboven is mij verzekerd, dat dorpsslagers, die om inlandsch 'spek schreven, het niet penis konden, ontvan gen'. Neen Ed.'Aehtb het is een rege? ling waaraan wij niéts hebben evenmin als de slagers en u zult deze mensch en, die ons vleesch gunnen, toch ook wel een stukje brood gunnen. Ook vraagt/ u: zit de adder onder of bovenop het gras, mijn inziens benadeelt een s'ager zijn zaak door Amer. spek te verkoopon in plaats van xndandsch. Als het waar ie», dat u af. de werkl iedreorga nisaties geraadpleegd hebt, dan. begrijp i.k toch heelemaal niet de houdipg van de voormannen van den R. K. Volksbond ten uwenit. Wij denken er hier anders over, en wékken iedereen op om liet aangeboden adres te teek enen, want dit is- de weg, orn weer betaalbaar vleesch en spek te bekomen, en voor de slagers een boter ham, die wij die -menschen gaarne gun nen. Ten slotte kan ik u nog de verzeke ring geven, dart. uwe opwekking voor de burgemeesters in den omtrek weinig suc ces zal hebben, althans niet hier. Onze burgemeester, neg meer burgervader, 1© ten opzichte van ons vereenr.g.ingismannen, heel andere van opvatting, en draagt ons nog wel zulk een goed hart toq, dat hij ons a.'tijd nog wel iets meer gunt dan enkel Amer. spek en zoo hoop ik dat er wel meer zijn. EEN VOLKSBONDER. Warmond, 16 Augustus 1915. Gemengde berichten. Ongeregeldheden onder Militairen te Vlis8ingen. ,,Het Vo.'k" meldt: Ondec de militaire®, te Viiissimgeo, waarbij vee* Friezen er. Groningers zijn, heereeht reeds langen tijd groote ontevredenheid, vooral over te weinig verlof. Ten slótte zond men tele grammen aan, den mint Or van Oorlof. op het bureau te Vlassingen terecht kwamen. In plaats van meer verlof kreeg niex. nog minder en Vrijdag zouden de mill- tiren voor straf naar Nieuw-Namen, en de grens overgeplaatst worden. Woens dagavond kwam het tot een uitbarsting en werd in de Willem Hl-kazerne den boel kort en kiletin geslagen. Donderdag avond weigerden, honderden, militairen in de kazerne te gaan. Men trok in troe pen zingende door de stad. De straten werden door patrouilles af gezet, doch soms trokken zelfs deze man schappen met het geweer onder den arm er tusschen uit. Officieren werden'nage roepen. 11 t is mu ruim elf uur en groote druk te heereeht in. de gehecle stad. Werden we dichter bij huis geplaa/teti on kregen, we wat meer verlof, dan waa er niiets gebeurd, verzekerden de oproe rige soldaten. Laatste berichten. De voeding. Naar wij vernemen is eerlang de uitvaardiging te wachten van eon circulaire aan dc Burge meesters inzake de groentenvoorziening. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel ontving beden een aantal molennars in conferentie. Een Geforceerde Marsch. Het den llen Augustus uit Gorinchein naar Maastricht vertrokken detachement, van 167 deelnemers is den llden precies op den aangekondigden tijd aangekomen. Slechts een der deelnemers was ziek te Echt achtergebleven. Onder commando van den 2den luitenant der infanterie J.i J. Lamberti, met. de officier van gezond heid 2de kl. A. Blom als medegeleider, legde het den eersten dag plm. 40 K.M. af tot Boxtel, den 2den dag plm. 50 K.M. tot Weert, elk der volgende dagen plm. 36 K. M. tot Echt, en tot bet einddoel, waar allen, jn den besten welstand aankwamen, blijk baar niet vermoeid onder hun wapenuit rusting en bepakking. Zelfs wanneer men in aanmerking neemt, dat men hier te doen heeft met ge trainde mannen, die zich vrijwillig aan meldden, dan is toch een kranig voorbeeld gegeven van een geforceerden marsch. Het oetorpfiflfiprrip Fnoalsehp. transport schip. FRANKFORT a./d. Main, JG Augustus» Aan de „Frankfurter Zeitung" uit Konstnn- tinopel: Het door een duikboot getorpedeerde 10,000 to us Engelsche stoomschip van de Pininsulen lijn bad ongeveer 3000 man nieuwe trocpar voor de Dardanellen aan boord. Dc torpe deering had plaats in de nabijheid van het eiland Kos. Het stoomschip zonk in vier minuten. Het katoenvraagstuk. LONDEN, 16 Augustus. Aan dc „Times" wordt uit New-York gemeld: Volgens de „Herald" heeft bet ministerie van buitenlandschc zaken bericht uit Londen ontvangen, dat katoen op dc Engelsche lijst van contrabande geplaatst zal worden. De Engelsche mijnwerkera. LONDEN, 16 Augustus. Gisteren zijn in Zuid-Wales' een aantal vergaderingen van mijnwerkers gehouden, waarin de ontevre denheid der arbeiders is te kennen gegeven over de vertraging met dc nieuwe loonover- eenkomat en een conferentie wordt veijangd om te overwegen, of men tot een nieuwe staking zal overgaan. Marktberichten. AMSTERDAM, 16 Aug. Vee. Aangevoerd 285 vette koeien, le qual. 1' 1.06 a f 1.10, 2c qual. f 0.98 a f 1.02, 3e qual. f 0,94 a f 0.96, 0vette kalveren, le qual. f 0,;i f 0,2e qual. fO,— il 1*0,3e qual. f0,— a f0,per kilo, graskalveren fO,j\ 90 melk- en kalfkoeien f 300 a f 450, 77 nuchtere kalveren f 12 a 118, 16 schapen f 20 a f 42, 0 lammeren, 499 vette varkens, Hollandsche lc qual. a e., idem 2c cn 3e qual. a e., Overzecst-hc en Gelder- ache le qual. a c., idem 2e en 3e qual. a e. Franschea c. per kilo. In vette varkens geen handel. ROTTERDAM, 16 Aug. Vee. Aanvoer Paarden —0, Veulens 00, runderen 360, vctto runderen 000, vette kalveren 162, nuoht. kalv. 000, schapen 2338, varkens 935, biggen 00, bokken of geiten 1, ezels 0. Prijzen per Va K.G.Koeien en ossen 4452- 60 ct., vette kalveren 50—52Va—55 ct. export id. 0000 ct,, schapen 38-42 ct. lammeren 40—45 ct., zwaie varkens 44-40-48 lichte varkens 38—42. export varkens Graan. Tarwe f 12.00—12.50, Haver f 14.25 14.50 per 100 kilo, Mixed Mais f2.20—00 La Plata 1192—000 stoomend f 0—f 0. Win tergerst f 14,50-14,75, Zomergcrst f 14,25- 14.50 Koeien en ossen met gewonen aanvoer, redelijken handel, hoogo prijzen. Vette kal veren met goeden aanvoer, langzamen han del, lagere prijzen. Wolvee met ruimen aan voer, goeden handel, iets hoogere prijzen. Varkens met Hinken aanvoer, langzamen handel, iets lagere prijzen.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3