V Button klonk het dof gerommel van 'de wegzakkende onweersbui. In liet kleine tuintje wandelde vader Berendse met in elke hand een kinder handje. Hij vertelde van de goed© opoe, die nu in den hemel was. In zijn hand holten voelde hij iets van de twee vreemd- bedrukte kinderharten. Werktuiglijk wan delde hij weer naar binnen. Met zedig-hangend hoofd schoven beide buurvrouwen de deur uit; zijn vrouw deed de kinderen naar bed. Nu stond hij alleen in het kleine ver- trekje, dat zwakjes verlicht werd door een paar warskuarsen. Lang lang bleef hij staren op dat kalme, doorgroefde gelaat; liet heelelange leven, om, met en bij haar trok aan zijn geest voorbij. Op dat oogen- blik wist gevoelde hij alles, wat zij niet meer had kunnen zeggen. In twee wan kelende stappen naderde hij 't bed en met een gesmoorden kreet: Moeder!" zonk zijn hoofd nèer, bij de witte knokkel handjes... Twee dagen later werd grootje wegge dragen; op den terugweg hadden de buur vrouwen het weer druk over den last, dien 't nog met 't ouwe mensch had kunnen geven, en dan, over den harteloozen vent, die, om zijn eigen moeder geen traan gelaten had. En „pro forma" schudden zij hun hoofden: „Ach neen! zoo'n Turk!" „Tijd". X. vanaf 3.80 uur eg defl avonas te 7 uur Lof met Rozenhoedje. Gedurende de week de H. Missen te 7 en 8.15 uur. Deze week Catechismüs volgens ge woonte. HAZERSWOUDE. - Parochie van den H. Michaël. Zondag: 6.30 u. uitreiking der H. Coro^ mainie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur pledh- tóge Hoogmis; na de Hoogmis uitvoe ring eener Cantate bij de viering van het 40-janig priesterfeest van de® ZeerEerw. Heer Pastoor. Maandag: 7 uur em 7.30 H.H. Missen in het Zustergositicht. Dinsdag en Woensdag 7 en 8.15 uur H.II. Missen. Woensdag: 10 uur in de school Kinder feest en tooneehrifcvoering. Donderdag: 7 uur H. Mis; 8.15 uur ge zongen II. Mis tot afwering van ziekte onder het vee. Gat. 9 en 11.30 uur. 's Avonds zes uur in de school Zang en ToonieeJ uitvoering. Vrijdag en Zaterdag: 7 en 8.15 uur de H.H. Missen. Catechismus 3.304.30 u. Zaterdag: Gejletganhedü om te biechten 's nam. van 48 uur. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Parochie van den H. Bernardue. Nf feu WK OOP. Parochie van de H. Maria Hemerfvaart. Zonddg; d)e H.H. Missen om 6 uur, om 8 uur en om 10 uur plechtige Hoogmis, op te dragen door den Jubilaris. AÜge- oneene H. Communie. 3 uur plechtige .Vespers'. Maandag: 7 en 8 uur H. Missen. Onder de H. Mis van 7 uur algèmeene H. Communie der kinderen. Dinsdag: 7 en 8 uur H. Missen. Dinsdag en de overige dagen der .week om 7 uur Lof ter eere van de AJIierh. Maagd. Woensdag: 7 en 8 uur H. Mis. Donderdag: 7 uur H. Mis. 8 uur getz. H. Mis. Vrijdag: 7 en 8 uur H. Missen. Zaterdag: 7 en 8 uur de H.H. Missen. De H. Communie voor de kinderen der Edelwacht van het AHerih. Sacrament is deze wedk: Woensdag, Vrijdag en Zaterdag onder de H. Mis van 7 uur. NIEUWVEEN. Parochie van den H. Nicolaae. Zondag: de H.H. Missen om 7 uur en half 10. De H. Comm. wordt uitgereikt onder de H. Mis, alsook om kwart vóór 9 uur. Half 3 Lof met Rozenhoedje. Zaterdag: .Gelegenheid om te Biechten van 46 en van hali 8 tot half 9. Op gewone werkdagen wordt de H. Communie uitgereikt om half 7, kwart na 7, alsook vóór en onder de H. Mis. NOORDEN. Parochie van den H. Martinue. Zondag: 7 utir stille H. Mis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Lof. Maandag en overige dagen H. Mis om 8 uur. Woensdag, Donderdag en Vrijdag Cate chismus. Zaterdag: Biechthooren van 5.30—7 uur. NOORDWIJK. Parochie van den H. Jeroen. Zondag: de H. Missen te 7, 8.30 en 10 uur. 2.30 uur Vespers met Rozenhoedje; te 6.30 uur Marialof met de gebeden v. de Novene. Maandag: de H. Missen te 6, 7 en 8 uur. Na de H. Mis van 8 uur de gebeden van de Novene. Dinsdag: .plechtige feestdag v. d. H. Je roen, Priester-Martel aar, Patroon van deze parochie; de H. Missen te 7 en 8.30 uur; 10 uur plechtige Hoogmis; te half drie toespraak en gezangen in de kerk en van daar uit de processie naar het Martelveld, aldaar predikatie en gebe den; te 7 uur plechtig Lof ter eere van den H. Jeroen en vereering der Reli- quiën. Woensdag en verdere dagen dezer week de H. Miisseai te 6. 7 en 8 uur. Na de H. Missen gebeden tea- eere v. d. H. Jeroen en reliqurevereering. CnHdONlae' -O-avond» T.OO uur L®l voor Allerh. Sacrament. NOORDWIJKERHOUT. Parochie van den H. Victor. Zondag: 7 uur en half 9 stiille H.H. Mis sen; 10 uur Hoogmis; 's avonds 7 uur Lof en predikatie ter eere van Maria. Woensdag: half 10 gezongen Trouwmis voor Leonardus Hoogehoom en Joanna de Kan. NOOTDORP. Parochie van den H. Bartholomeus. Zondag: Feest van O. L. Vr. Hemelvaart; de H H. Missen, te 7 uur en te 10 uur; te 2.30 uur Vespers. OEQSTGEEST. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag: de H.H. Missen 7 en 10 uur. Ves pers 2.30 uur. Derde Orde-vergadering 7 uur. Maandag en vo'gende dagen, de H.H. Mis sen 7 en 8 uur. Deze week dagelijks Lof 7 uur. Zaterdag: Biechthooren 's morgens na de II. Mis; 's nam. van 5—9 uur. Catechismus naar gewoonte. OUD-ADE. Parochie van den H. Bavo. F-ondag: Hoogfeest van Maria Hemel vaart. H. Communie te 6.30 en 7 uur, onder de Vroegmis en te 9 uur. De H.H. Missen te half acht en te half elf. Re- ceptie van 122 uur. Te 2 uur plech tig» Vespers. Dinsdag: Feestdag van Sint Jeroen. In de<ze week geen Catechismus om de schoolv ac anti e. OUDE WETERING. Parochie 'van den H. Jacobus. Zondag: Hoogfeest van Maria Hemel vaart. H.H. Missen 7 en 10 uur. Geen Catechismus. 3 uur plechtige Vespers. Geen bSb'dotheek. Collecte voor de sie raden der kerk. Maandag: Feest van den H. Joachim, Vader dér Allerzaligste Maagd Maria. Dag van Devotie. II. Mis 7.30 uur. Dinsdag: Feest van den H. Jeroen, Hol- landsche Heilige. H. Mae 7.30 uur. Woensdag: H. Mi's 7.30 uur. Donderdag: H. Mite 7.30 uur. Vrijdag: Feest van den H. Bernardus. H. Mits 7.30 uur. Zaterdag: H. Mis 7.30 uur. Böechihooren van 5.309 uur. Kinderen In den mor gen. A.s. Zondag voorgeschreven collecte voor den KatliedraaJ, te Haarlem. In de weck uitreiking der H. Commu nie te 6, 6.30 en 7 uur en vóór- en on der de H. Mis. ROELOFARENDSVEEN. Parochie van de H. Petrus-banden. Zondag: H. Missen 6.30, 8 en 10 uur. Geen Catechismus; te 3 uur opdracht iYjn afi|)(lrant-coiD(yieig;ajaj^«e®^ Maandag'; én volgende dagen de H. Missen te 7 uur, 7.30 en 9 uur. Zaterdag: 49 uur gelegenheid van biech ten. RIJPWETERINQ. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: heden het Hoogfeest van Maria Hemelvaart. Volle Aflaat voor het Aartshr. v. h. H. Hart meit heA Apost. dee Geib., en voor het Broed. v. d. lev. Roe. 2de Collecte tot onderhoud van kerk en pastorie. Na den middag geen Gart-ech.te 2 uur Vespers en na die Vespers zimge men het liedje: „Om- sinv"' van Cherubijnen" (nr. 51 in heit o. w.) n ma- In ewe week geen Catechismus. Maandag: feest v. d. H. Joacham, dag van devotie: te half negen gezongen H. Mis. Donderdag: te half negen de H. Mos voor den vrede met de Litanie van Alle Hei ligen; daarna gelegenheid om te biech ten. Zaterdag: 's morgens van af 7 uur tot na de H. Mis van half 9 en na den middag van 4—8 uur gelegenheid om te biech ten. A.s. Zondag de jaarlijksche sch aal- collectie voor de nieuwe Cathedraal of Bisschopskerk te Haarlem. SASSENHEIM. Parochie van den H. Pancratius. Zondag: te 7.30 uur H. Mis; te 10 uur de Hoogmis; te 1.30 uur Catechismus en 2.30 uur die Vesper». 7 uur Lof met predikatie. Door de week te 7 en. 8.30 uur H. Mds. Beha'.ve Woensdag, wanneer te 7.30 u. Maria-Congregatiie, tot en, met Vrijdag te 7.30 uur Lof ter eere detr H. Maagd voor den vrede. Zaterdag: 's Namiddags te 3 uur biecht hooren,; te 7 uur Lof ter eere der H. Maagd. 8T0MPWIJK. Parochie van den H. Laurentius. Zondag: 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 1 uur Catechismus; 2 uur Vespers; 7 uur het Lof. Maandag en volgende dagen de H. Missen ten 7 en 8 uur. Catechismus ten 9 uur. Dinsdag: Ten 11 uur de Catechismus. Woensdag: Ten 9 uur Catechismus. Donderdag: Te 9 uur Catechismus. Te 7 uur Lof. Vrijdag: Biechthooren voor de kinderen 10, 11 en 12 uur. Zaterdag: des middags biechthooren van A uur af. De eerste H. Mis in het Gesticht. VOORHOUT. Parochie van Bartholomeue. Zondag: 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 2.30 uur Vespers met Rozenhoedje. Uinsoag: 10 uar ■kinrober ■piwlit'Tj-© H. Mte van den Weileêrw. heer Fr. Bemelman; 7:30 uur plechtig Lof. Zaterdag: 5—8 uur "biechthooren. VOORSCHOTEN. Parochie van den H. Laurentius. Zondag: de Vroegmis te half 8; te 10 uur de plechtige Hoogmis. Na de Hoogmis Bibliotheek eai repetitie voor den Volkszang. Te 6 uur vergadering van St. Ai'.oysius; te 7 uur plechtig Lof met feestpredikatie en vereeritng der Re re quiem van den H. Laurentius. Dinsdag, Woensdag on Donderdag één H. Mis te 8 uur. Op de andere dagen die H. Missen te half 8 en te 8 uur. Vrijdag: Na de 2e II. Mis biechthooren voor de kinderen. Zaterdag: Onder de H. Mis van 8 uur al- gemeene H. Communie de.r kinderen. Des middags van 3 uur af gelegenheid om te biechten. WARMOND. Parochie van den H. Matthias. Zondag: de H.H. Missen om half 8 en 10 uur; 3 uur Vespersmet Rozenhoedje; 's avonds 7 uur Lof ter eere van O. L. Vrouw. Maandag: de H.H. Missen om 7 en 8 uur. In de vacamtie-weken der school geen Gatechdsmus. Dinsdag: 7 en 8 uur H.H. Missen. Woensdag: 7 uur op de kapel de H. Mis; half 8 uitreiking der H. Communie; 8 uur H. Mis. Donderdag: om 7 uur geen H. Mis; half 8 uitreclking de,r II. Communie; 8 uur gezongen H. Mis. Vrijdag: 7 en 8 uur de II.H. Missen. Zaterdag: de H.H. Missen om 7 en 8 uur; des voorm. tot 10 uur en des nam. van 45 uur voor de kinderen, vervolgens tot 8 uur biechthooren. WASSENAAR. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag: Hoogfeest van Maria Hemel vaart, 7 uur en, half 9 de geflezen ,H.H. Missen; 10 uur de Hoogmis; 2 uur Cate chismus; 3 uur Veepers; 3 uur ver- eenógde Congr. mannen en vrouwen, en alle belangsteTi&ndemi; a.s. -Zondag 10 5.30 uur Congr. voor de vrouwen. Maandag: slechts 2 H.H. Missen 7 en 8 u. Dinsdag en overige dagen de H.H. Missen 7, 7.30 en 8 uur. Zaterdag: 's Avonds 7 iur Lof. .Deze week Catechismus naar gewoonte; gelegenheid om te biechten insgelijks, Zaterdag van 5 uur tot half 9. ZEVENHOVEN. Parochie van de H. Joannes Geboorte. Zondag: 6.45 uur H. Communie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis met préek; 2 uur Lof met Rozemh. en gebed voor den Vrede. Lied 51. Maandag en volgende dagen 7 uur H. Communie en 8 uur de H. Mis. Biechthooren iederen dag voor en na de^I. Mi^j. Zaterdag om 4, 6 ml uur. ZOETERMEER. Parochie van den H. Nlcoiaus. Zondag: de H. Missen om 7 uur, hall 9 om half 11 de Hoogmis; 1.30 uur Cau chismius; half 3 Lof cn om 7 uur de |i Famdlie. Deze week de H. Missen om zeyen en kwart over achit. ELkem dag om 12 uur Catechismuc. Dinsdag.: des avonds om 7 uur de Vijie® ti u B-con ferentie. Vrijdag: des avonds om half zeven hg Lof miet Rozenhoedje. Voorzien van de laatste H. Sacrament® A poloma Grocnewogenvan Leeuw® ZOETERWOUDE. Parochie van den H. Joannes Onthoofding Zondag: 7.30 uur de Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 1 uur Catechismus; 2 uur V® pers en Lof voor den wereldvrede. In de week de H.H. Missen om 7 en 8,15 uur. Dinsdag openning dei' scholen. Vanaf Dinsdag diederen, dag om 8 uut Catechismus. Maandag: Feestdag van St. Joachim, Vader der Allerh. Maagd. Dinsdag: Feestdag van den H. Jeroen. Zaterdag: na de H. Mis van 8.30 uur gele. genheid om te biechten en namidd&p van 35 en 6-—7 uur. Zondag 22 Augustus pn beide H.H. Mi* sen Collecte voor de Katihedra'e Keit te Haarlem. ZOETERWOUDE—LEIDERDORP. Parochie van de H. Maria Onb. Ontvangenis. Zondag: kwart voor 7 uur uitreiking dei H. Communie. De H. Missen om hal' 8 en 10 uur. Geen Catechismus. 3 uur Vespers en half 7 Lof. Van Maandag tot Zaterdag, half 8 uil. reiking der H. Communie; half 9 de II Mis. Dinsdag: 7 uuir Lot. Vrijdag: half 4 en half 5 kinderen biecht hooien; 7 uur Lof. Zaterdag: Vanaf 5 uur biechthooren. AGENDA'S. Ned. R. K. Volksbond. Maandag, 910 uur Brandstoffenconimissie, bank. Donderdag, 19 Aug. 9 uur Bondsvergade ring. Belangrijke niededeelingen. Zaterdag, 910 uur Spaar- en Voorschot bank. St. Jozefsgezellen-Vereeniging. Zondag, is de zaal open van 12V2—2V2 e" van 57 uur, voor de leerlingen; van 8-10 unr verpl. bijeenkomst voor de Gezellen; ten 5 uur kegelclub „Klein maar Dapper" enten kwart voor 9 uur kegelcfub „Hout of "Fout." Maandag, Dinsdag en Donderdag is dc zaal beschikbaar voor dc Gezellen. "Woensdag, ten 8 uur vergadering van de Tooneelclub. Opkomst dringend verzocht. Donderdag, kegelclub Afd. Geh.'Gezellen. „Alle negen." Zaterdag, Zitting Spaarkas op de gewone uren. Zita-Vereeniging. Zondag, geopend vanaf 12 uur. 's Avonds tot 10 uur gezellige bijeenkomst in de lokalen der winkeljuffr. en dienstboden. Dinsdag, van 11 tot 12 uur voormiddag arbeidsbeurs. Inlichtingen voor verschillende betrekkingen. -Woonsilag-avönd van 8 tot 10 uur gezellige bijeenkomst voor dienstboden; Spaarkas en bibliotheek van 89 uur, (ook niet-leden kunnen worden toegelaten.) Donderdag, de zaal geopend voor dienst boden. Vrjjdag-avond. Van haif 8half 10 gezel lige bijeenkomst van meisjes. Al'decling Vrou wenbond. Uit de Pers. Geen ondergrond. De corlog heeft, aldus merkt N. in De Standaard op, ook ten onzent, veel uit zijn voegen gerukt. Vooral op het ge bied van bet oeconomische leven; zeifs misschien ddar meer dan op eenig ander terrein. Mogelijk, dat er op den duur, over het geheele land genomen, in oeconomi- schen zin voor ons nog winst is; maar zelfs als dit juist is, dan neemt het toch niet weg, dat veel vernietigd is, of althans tij delijk gedesorganiseerd, wat zoo schoon en goed scheen, en'dat voor de betrokken per sonen daardoor groot verlies is ontstaan, hetwelk voor hen persoonlijk vaak niet vergoed wordt door winsten, die aan den anderen kant op den duur behaald wor den. In tweeërlei opzicht kan het verlies voor een deel door eigen schuld zijn veroor zaakt.. Het zorgeloos pacifisme heeft velen ervan weerhouden, in hun zaken met een, toch steeds mogelijken, oorlog te rekenen. Terwijl, als tweede euvel, er een ongebrei delde ondernemingslust zich hier en daar openbaarde, die oeconomische gebouwen optrok, van welke de meer bedachtzame voorzag, dat zij geen tegenslag, van welken aard ook, zouden kunnen verdragen. Door der zake kundigen werd reeds lang in sommige bedrijven vreeze gekoes terd. Immers werden, als de vraag naar een bepaald artikel toenam, de onderne mingen uitgebreid. Daartoe werden kapi talen opgenomen, die veel aan aflossing en rente eischten, terwijl zelfs voor de loopende campagne geld als bedrijfskapi taal in voorschot moest genomen op het tijdens of aan het eind van de campagne af te leveren product. Als dan de opbrengst van het product in ontvangst werd opge nomen, moest schier alles direct weer uit betaald worden! Dat kon goed gaan, zoolang er geen te genslag, kwam. Als alles bleef floreeren, kwam men er ten slotte zelfs geheel boven op. Maar daartoe is velen de tijd niet ge gund. De tegenslag van den oorlog kwam, eer men zoover was. Met het gevolg, dat .veël van wat nu nog staat, allen soliedcn Rooster der Retraiten. van het St. Clemenshuis. te Noorwijkerhout. 21—24 Aug. Jongelingen uit den netten Burgerstand (f 4. 2831 Aug. Normalisten der Eerw. Broe ders, Den Haag. 25 September Jongelingen van de H. B. S. en Gvmn. (hoogere kl.) (f 4. 7—10 Sept,. Heeren (f 10.—) 1316 Sept. Heeren Vincentianen uit Haarlem en omstreken (f6. 1922 Sept. Heeren Vincentianen (f 6. 2528 Sept. Landstorm 1913-1914 (f 4. 30 Sept.3 Oct. Landstorm 1913 en 1914 (f6.-) 2520 Oct. Dames v. d. deftigen stand (f 10.-) N. B. Men wordt verzocht «ich voor deze Retraiten op te geven bij de Eerw. Gees telijkheid. Rooster der Retraiten van het Retraitenhuis „De Thabor", Eendrachtsstraat, Rotterdam. 1619 Augustus. Onderwijzeressen en Jonge Dames Middenstand. (Verg. f 6. Door een Pater Franciscaan. 2326 Augustus. Meisjes van den gewo nen stand. (Verg. f 4.Door een Pater Franciscaan. 30 Augustus2 September. Tertiarissen der Paters Capucijnen, Middenstand. (Ver goeding f6.—). Door één Pater Capucijrt. (Voltallig.) 2—5 September. Kweekschool der Efrw.< Zusters, Den Haag. (Voltallig.) B 9 Stffplfinhpn. -Tttjiliariueon der Fi|ter& Capucijnen, deftigen stand. (Verg. f KJ. Door een Pater Capucijn. 13—16 September. Congregatie uit Am sterdam gewonen stand. (Verg. f 4. Door een Pater Dominicaan. 20—23 September. Congregatie uit Am. sterdam Middenstand. (Verg. f 6.Door een Pater Dominicaan. 28 September1 October. Congregatie Door een Pater Dominicaan. N.B. Men wordt verzocht de toegangs kaarten voor deze Retraiten aan te vragen bij de Eerw. Geestelijkheid. De Retraitahten worden des avonds tegen half 6 ure in het Retraitenhuis verwacht. De sluiting is èmstreeks 4 uur. Het Retraitenhuis is inge richt voor 40 R*traitanten. Wanneer eene Capucijnen gewonen stand. (Verg. f 4. 5—8 October. Tertiarissen der Pators uit Amsterdam deftigen stand. (Verg. f 10.Door een Pater Dominicaan. KERKBERICHTEN. AARLANDERVEEN. Parochie van de H.H. Apostelen Petru9 en Paulus. Zondag: de 11.11 Missen om 7.30 en 10 uur. 's Middags 2 uur Lof. In de week de H. Mis om 8 uur, ALPHEN. Karocnie van den H. Bonifacius. Zondag: Feestdag van Onze Lieve Vrouw Hemelvaari, H.H. Missen 7 uur; 8.30 uur; 10 uur Hoogmis; 2.30 uur Vespers met Rozenhoedje; 4.30 uur Conferentie van ho.t Juvenaat. Maandag: De H.H. Missen 7 uur, 7 "uur (Kapel), en 8.15 uur. Woensdag: Geen H. Mis te 7 uur; 9 uur gezongen H. Mis voor Bruidegom en Bruid met Vend, Creator. BODEGRAVEN. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag: 7 en 10.30 uur H.H. Missen. 3 uur Lof. Maandag: 7.30 en 8.30 uur H.H. Missen. Dinsdag: 7.30 cn 8.30 uur H.H. Missen. Woensdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Donderdag: 7.30 H. Miis; 9 uur Eerste plechtige Mis met léestpredikaitie; 5 uur plechtig Lof. Vrijdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Zaterdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Van 4 uur gelegenheid om te biechten. Eiken ochtend 6.15 uur uitreiking der H. Communie; eiken avond 7 uur Ro zenhoedje om door de voorspraak van Ma ria den vrede van God af te smeeken. BOSKOOP. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zondag: 7 uur Vroegmis; 9.30 uur Hoog mis; 2.30 uur Vespers met Rozenhoedje. Vrijdag: 8.15 uur, gezongen H. Mis, en des ^vonds van 6—9 uur gelegenheid om te biechten. Zaterdag: Gojegehhekl 0x9 (e Zondag: 1ste H. Mis om hali 8; Hoogmis 2de om 10 uur. Maandag: en de overige dagen de eerste H. Mis om 7 uur; de tweede om kwart over 8. HOOGMADE. Parochie van de H. Maria Geboorte, Zondag: H. Mis te 7.30 uur. 10 uur Hoop mis; 2.30 uur Vespers. 1.30 uur Catechismus. Maandag: en volgende dagen de H.H. Mi? sen 8 uur en 8.30. KATWIJK. Parochie van den H. Joannes Geboorte. Zondag: de H.H. Missen te 7, 9 en 10 uur; te half 1 Catechismus; te 7 uur Laf. Door de week de H. Mis te 8 uur. Deze week de Catechismus naar ge woonte. Dinsdag en Woensdag: 's avonds te half 8 Lof ter eere van H. Anionaus en van H. Jozef. Zaterdag: 's Middags van 59 uur gele genheid om te biechten. LANGERAAR. Paroohie van den H. Adrianue. Zondag: H. Mis 7 en 10 uur. 2 uur Ves pers. Door de week dé H.H. Missen om 7 en ■8 buf.1 Maandag: na dé 2e H. Mis verpachting detr, öpfinstaajide zitplaatsen. Woensdag: 8 UU.r lzee.. mjiATiirtstrinrl wér Adrian a van Dam. Donderdag: 8 tiuir ge-z. maandstond voor Sijmetje Nieuwenhuiz.en. 3.304.30 en 78 uur gedegenheid om te biechten. Zaterdag: de H. Mis om 8 uur; 's avonds 7 uur Lof. Van 3—4 cn 68 uur gelegen heid om te biechten. LEIDSCHENDAM. Parochie van den H. Petrus en Paulus. Zondag: 3 uur Vespers; 6.30 uur Lof. Donderdag: 6.30 uur Lof. Zaterdag: 6.30 uur Lof. Biechthooren van 5—9 uur. LEIMUIDEN. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zondag: Hoogfeest van de Tenhemelop neming van Maria. 7 uur* de Vroeg mis; 9.30 uu.r da Hoogmis. Onder de H.H. Missen Collecte. Na den, middag 2.30 uuir Veepers. In de week de H.H. Missen 7 uur en 8.30. Maandag: 9 uur gezongen Uitvaart voor Christ ianus Neuters tigt. Dinsdag: 9 uur Vend Creator en gezon gen H. Mis voor Bruid en Bruidegom. Donderdag: 5.30 uur de H. Mis in het Gesticht. Vrijdag zal er slechts ééne H. Mis zijn n.l. om half 9. Donderdag wordt om kwart voor 8, Vrijdag wordt om 7 uur en kwart voor 8 de H. Communie uitgereikt. Zaterdag: Na de H. Mis en des nam. van half 4 af gelegenheid om te biechten. LISSE. Parochie van de H. Agatha. Zondag: te 7 u. en half 9 gelezen H.H.Mis sen met onderrichting; te 10 uur de plechtige Hoogmis roet predikatie; '6 middags te half 3 de p.'echit.ige Ves pers. Maandag: slechts 2 H.H. Missen te hall 8 en half 9. Maandag en de overige dagen der week 's avonds te 7 uur Lof, waaronder de Rozenkrans zall gphedon wordlcn. Zaterdag: '6 Middags vanaf 3 uur gelegen- Jieid om te biechten; 's avonds 7 uur Lof waaronder de Rozenkrans zal gebeden worden. MEIJE EN ZEGVELD. Parochie van de H» Maria Geboorte. Zondag: 7 uur vroegmis; 9 uur Catechis mus; 10 uur Hoogmis; 7 uur Lof. Maandag: 8 uur II. Mis, 12 uur Catechis mus. Dinsdag: 8 uur H. Mis; 12 tiur Catechis mus. Woensdag: 8 uur do H. Mis; 12 uur Cate chismus. Donderdag: 8 uur H. Mis; 12 uur Catechis mus. Vrijdag: 8 uur H. Mis. Zaterdag: 8 uur de H. Mie. Na de H. Mis gelegenheid om te biech ten «n de§ namiddags van jRir,

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 6