achter ïïet M'uTs het dor kfaaggeloel" êeneV koe tot hem door. Peter beproefde den slaap te pakken. Maar zulks gelukte hem niet, en het ver wonderde hem, dat hij heden, trots de looden zwaarte zijner ledematen, niet ln slaap kon komen. Tevergeefs wierp hij zich van de eene zijde op de andere. Zijn verbeeldingskracht wilde maar niet tot rust komen. Alle mogelijke beelden zag hij: de ontmoetingen der laatste dagen, de in puinhoopen veranderde dorpen, het Jegerverblijf onderweg en dan kwam op eens dc herinnering aan huis weder in hem op. Hoe zou het daar nu wel gaan? Om dezen tijd placht zijn vrouw zich ook ter ruste te begeven. Voorzeker zij dacht aan hem. Een week gevoel steeg in hem op, een stemming, die wel en wee aandeed. Heimwee? Snel streek hij met den rug van zijn hand over de oogen. Een geluk, dat zijn makkers niet gezien hadden dat hij geweend had. Zoo'n klein teer gevoel mocht men in dezen toestand niet in zich laten opkomen. Met een heftigen ruk wierp hij zich weder om en trachtte de gedachte in de richting van huis geweld aan te doen. Hij wilde weder aan iets anders denken. Aan die vreemde, verdachte houding der boerin. Merkwaardig, dat die onaangtb name "vreeselijke gedachte hem niet wilde loslaten. Wat een verschil, wanneer hij den rustigen ernst van zijn vrouw verge leek met de uitgelatenheid van die boerin. Doch daar toefde hij al weder thuis met zijn gedachte. Weg daarmede, dat maakt den soldaat maar noodeloos week en moedeloos. Wat was dat nu? Een signaal? Onraad? Verraad mis schien? Peter ontstak licht, sprong fluks in de schoenen, gespte zijn koppel om, stolpte al locpende zijn helm op en stond een minuut na het onraadschot kant en klaar ©p straat. Een overval? Aan het andere eind werd hevig geweervuur gehoord! Er werd open lijk verraad gepleegd door de bewoners van het dorp. De drie wapenmakkers van Peter kwa men ook weldra de boerderij uitgesneld. Op dat oogenblik flikkerde uit een der vensters van de eerste verdieping) gie r hoeve vuur. Een knal knetterde en de fabrikant stortte na een eigenaardig'^ sprong voorover op de dorpstraat. Tege lijkertijd kraakte er een geweerschot uit het tegenoverliggende huis, daarna weer een uit het naastliggende huis. Nu viel pok de smid, door een kogel in de borst getroffen, neder. Peter en de koopman trokken zich in de boerderij terug en snelden de trappen' op. Daar boven aan de hoogste treden stond de boer en vuurde op de aanstor mend© landweermannen. Het schot raak te niet en een oogenblik later lag de ver raderlijke boer, door een versehrikkeljj- ken kolfslag den kop verpletterd op den vloer. Peter snelde verder. Hij rukte de deur welke tot het woonvertrek leidde, open en bemerkte juist nog intijds, hoe de boerin voor het raam het geweer aanlegde. Ver rast in den rug aangevallen, wierp de op gewonden vrouw krijschend haar moord tuig weg en vluchtte in een aangrenzend alkoof. Daar greep zij een kleinen, onge veer 6-jarigen knaap uit het bed eii hield het jongske als een afwerend' schild voor haar veege lijf. „Halt!" donderde Peter den koopman toe, die juist wilde aanleggen op dat be klagenswaardige, schreiende tweetal. Dan wierp hij zich met woedende onstuimigheid op de vrouw en de moeder, greep haar na korten strijd den jongen uit de armen en droeg hem naar de huiskamer. De koopman zelf sloot voorloopig het alkoof af en vuurde uit het venster naar de overzijde gelegen huizen. Het kleine manneke schreeuwde zonder ophouden om vader en moeder. Peter legde het zoolang op een rustbed neder en ging zijn kameraad hulp vcr- leenen. Langzamerhand verstomde het schieten uit de huizen en ook het vuren uit he bovendorp werd zwakker om ten lange laatste geheel op te houden. De aanval was afgeslagen. Uit een huis droeg men juist een zwaar gewonden soldaat naar buiten, toen Peter naar den smid en den fabrikant ging om zien, die beiden gedood bleken. Woedend kwam hij weder terug, haalde dc boerin uit het kamerke en bond haai de armen op den rug. Peter nam den knaap op zijn gespierde armen en maakte zoo den weg naar de algemeene verzamel plaats. Het jongske schreeuwde nog altijd kla gend en was geheel van schrik onthutst en bang. De vrouw daarentegen volgde Peter onder woedende beschimpingen en met dreigende blikken. Peter sloeg op haar geen acht. Hij was al te druk met zich zelf en zijn jongske bezig. Hoe vaker hij den schreiende» jongen aankeek, des te lichter werd het, wat, te midden van alle snel-vreeselijke indrukken, in zijn geest tot rijpheid was gekomen. Altijd be slister, steeds vastberadener drong zich de gedachte aan hem op, welke, toen zij eerst in hem was opgeweld, hem bijna ontsteld had. Doch toen hij op de alge meene verzamelplaats aankwam, was hij het met zich zeiven eens geworden, was alles in het reine gekomen. Twintig vrijschutters, zeventien man nen en drie vrouwen, had men op heeter- daad betrapt en gevangen genomen bij het schieten op de soldaten. Peter meldde zich bij den majoor aan. „ZoohmJij wilt dus in allen ernst dien jongen mede naar huis ne men?" „Jawel, majoor. Zijn vaderr is omgeko men in den strijd, zijn moeder door den krijgsraad veroordeeld; het ventje is dus door den oorlog wees geworden. Ik zou hem dus dolgraag als mijn pleegzoon aannemen", hernam Peter. „Maar weet je wel, of je vrouw daar mede tevreden zal zijn? Zou die geen be zwaar maken?" „Neèn majoor.Het JongSfcé lijk'f zoö sprekend op mijn overleden zoontje.....*.' De majoor neep de lippen opeen. „Het is in orde. Ik zal er voor zorgen, dat je wensch vervuld wordt." Zijn stem klonk merkwaardig ruw toen hij deze toezegging deed, maar in zijn oogen schemerde het vochtig. Peter trok met verlicht hart in de aide©- ling mede, die het vonnis aan de vrijschut- tersschare moest voltrekken. Zijn gedach ten waren meer bij het oorlogskind dan bij het te voltrekken vonnis. (Geld.) KERKBERICHTEN. AARLANDERVEEN. Parochie van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus. Zondag: de H.H Missen om 7.30 en 10 uur. 's Middags 2 uur Lof. In do week de H. Mis om 8 uur. ALPHEN. Parochie van den H, Bonifaclus. Zor.dag: H.H. Missen 7 uur; 8.30 uur; 10 uur Hoogimis; 1.30 Catechismus, 2.30 uur Vesipers met Rozenhoedje; 4.30 uur Conferentie van het Juvenaat. Maandag: De H.H. Missen 7 uur, 7 uur (Kapel), en 8.15 uur. Woensdag: Geen H. M'is ten 7 uuir, wel uatreiken der H. Communie. Zaterdag: Geboden vastendag. Vigilie van Onze Lieive Vrouw Hemelvaart. BODEGRAVEN. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag.: 7, 9 en 10 uur H.H. Missen. I.30 u. Catechismus; 4.30 u. Patronaat; 7 uur Lof. Maandag: 7.30 uur H. Mis. Dinsdag: 7.30 en 8.30 uur H.H. Missen. Woensdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Donderdag: 7.30 en 8.30 H.H. Missen. 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Vrijdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Zaterdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Van 4 uur gelegenheid om te biechten. Eiken ochtend 6.15 uur uitreiking der H. Communie; eiken avond 7 uur Ro zenhoedje om door de 'voorspraak van Ma ria den vrede van God af te smeeken. BOSKOOP. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zondag: 7 uur Vroegmis; 9.30 uur Hoog mis; 2.30 uur Vespers met Rozenhoedje. Vrijdag: 8.15 uur, gezongen H. Mis, en des avonds van 6—9 uur gelegenheid om te biechten. Zaterdag: Gelegenheid om te biechten vanaf 3.30 uur en des avonds te 7 uur Lof met Rozenhoedje. Gedurende de week de H. Missen te 7 en 8.15 uur. Deze vvteèk Catechismus volgens ge woonte. - k - r HAZERSWOUDE. Parochie van de H.H. Engelbewaarders. Zondag: 7.30 H. Mis; 10 uur Hoogmis. 1 uur Catechismus; 2 uur Vespere. Donderdag: d€6 namiddags van 68 ,uur biechtgelegenheid. Zaterdag: Vigiitóe voor Maria's tem hemel opneming. Geboden Vastendag. Biieciht- hooren van 1012 en 's avonds van 49 uur. HAZERSWOUDE. Parochie van den H. Michael. Zondag: 6.30 u. uitreiking der H. Com) munie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Vespers. Heden te verdienen den afllaat vam Por ti unou la. Maandag: 7.30 uur H. MLs in het Zusiter- gesticht. Dinsdag: 8.15 uur H. Mis. V/oensdag: 8.15 uur H. Mis. Catechismus II.30 uur. Donderdag: 8.15 uur gezongen H. Mis tot afwering van ziekte onder het vee. - Catechismus 9 uur en 11.30.4 Vrijdag: 8.15 uur II. M:«s. Catechismus nam. 3.30 tot 4.30 uur. Zaterdag: 7 en 8.15 uur H. Mis. Gelegen heid om te biechten 's morgens v35F na de H. Missen, tot 12 uur. 's Nam. vam 4—8 uur. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Parochie van den H. Bernardus. Zondag: lste H. Mis om hali 8; Hoogmis 2de om 10 uur. Maandag: en de overige dagen de eerste H. Mis om 7 uur; de tweede om kwart over 8. HOOGMADE. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: H. Mis te 7.30 uur. 10 uur Hoog mis; 2.30 uur Vespers. I.30 uur Catechismus. Maandag: en volgende dagen de H.H. Mis «en 8 uur en 8.30. KATWIJK. Parochie van den H. Joannes Geboorte. Zondag: de H.H. Missem te 7, 9 en 10 uur; •te half 1 Catechismus; te kwart vóór 7 uur Rozenhoedje en te 7 uur Lof. Door de week de H. Mis te 8 uur. Deze week d© Catechismus naar ge woonte. Dinsdag en Woensdag: 's avonds te half 8 Lof ter eere van H. AntonJ-us en van H. Jozef. Zaterdag: 's Middags van 59 uur gele genheid om te biechten. V'igii'tie voor O. L. Vrouw Hemelvaart, geboden, te vasten en zich te onthoud en van vileetsch- en vetsp ijzen*. LANGERAAR. Paroohie van den H. Adrianus. Zondag: H. Mis 7 en 10 uur. Na de Hoog- nrwuö. Ca/echdsmue. 2 uur Verpers. Door de week de H.H. Missen om 7 en Gedurende 'de scthJaófva^aniHe Te er geen Cateclrósmtfe doei- de week. Donderdag zal de ZeerEerw. Deken de •j^ai'lijksche visitatie houdetn; de kinde ren der 3e klas em der Zomdagsche lee ring moeten om half elf im de keak zijn; om elf uur vergadering van kerk- en armbesturen. Maandag: 9 uur gezongen H. Mds voor de lev. ledem v. d. H. Kindsheid* daarna het jaarlijiksche kinderfeest. Donderdag: 3.30—4.30 en 7—8 uur gelegen heid om te biechten. Zaterdag: de H. Mis om 8 uur; 's avonds 7 uur Lof. Van 3—4 em 68 uur gedegen heid om te biechten. Vigilie, geboden vastendag. LEI DSC HEN DAM. Parochie van den H. Petrus en Paulus. Zondag: 3 uur Vespers; 6.30 uur Lof. Donderdag: 6.30 uur Lof. Zaterdag: 6.30 uur Lof. Biechthooren van 59 uur. Vigilie van Maria Hemelvaart, geboden vasten- en onthoudingsdag. LEIMUIDEN. Parochie van den H. Joanne9 de Dooper. Zondag: 7 uur Vroegmis; 9.30 uur Hoog mis. Onder de H.H. Missen Collecte voor de sieraden vam kerk en altaar. Na dm middag 1.30 uur Catechismus en 2.30 uur Vespers. Tot zonsondergang kam men den vollen aflaat van Portlum- cuüa in deze kerk verdienen, mits men waardig gebiecht ©n gecommuniceerd heeft en bidt tot intentie van Z. H. dien Paus. Maandag: 7 uur de H.Mis in het gesticht. Dinsdag en Woensdag slechts ééne H.Mis, doch om 7 uur m kwart voor 8 wordt de H. Communie uri/tgereiikt. Zaterdag: Na de H. Mis en des nam. van half 4 af gelegenheid om te biechten. LISSE. Parochie van de H. Agatha. Zondag: te 7 u. en half 9 gelezen H.H.Mis sen met onderrichting; te 10 uur Hoog mis met predikatie; te half 2 Catechis mus; te half 3 de Vespers. Maandag: slechts 2 H.H. Missen te haJÏ 8 en half 9. Dinsdag: 's avonds te 7 uur Lof, waaron der de Rozenkrans zal gebeden worden. Donderdag: 's avonds te 7 uur Lof, waar onder de Rozenkrans zal gebeden wor den. Zaterdag: VagiMe. Geboden Vastendag. Het gebruik van vleesch em vet verbodem. '6 Middags vanaf 3 uur gelegem- ïieid om te biechten; 's avonds 7 uur Lof waaronder de Rozenkrans zal gebeden worden. MEIJE EN ZEGVELD. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: 7 uur vroegmis; 9 .uur Gatechie- mue; 4Q uumHqpgpiis; 2 uur;Lof. Maandag: 8 uur II. Misr 12.uik. Catechis- mus. w r Dinsdag: 8 uur IL Mis; 12 uur Catechis mus. v J -r. Woensdag: 8 uur d© H. Mis; 12 uur Cate chismus. Donderdag: 8 uur H. Mis; 12 uur Catechis mus. Vrijdag: 8 uur H. Mis. Zaterdag: 8 uur de H. Mis. Na de H. Mis gelegenheid om te biech ten en des namiddags van 3.308 uur. NIEUWKOOP. Parochie van de H. Maria Hemelvaart, Zondag: half 8 H. Mis; 10 uur Hoogmis voor Parochie; half twee Catechismus; half drie Vespers. Maandag: 7 en 8 uur H. Missen. Dinsdag: 7 en 8 uur H. Missen. Woensdag: om 7 uu-r H. Mts. 9 uur gee. Jaargetijde. Donderdag: 7 uur H. Mis. 8 uur gez. H. Mis; 's maidcLags 4 uur Lof. Vrijdag: 7 en 8 uur H. Missen. Zaterdag: 7 em 8 uur de H.H. Missen. NIEUWVEEN. Parochie van den H. Nicolaas. Zondag: de H.H. Missen om 7 uur en half 10. De H. Comm. wordt uitgereikt onder de H. Mis, alsook om kwart vóór 9 uur. Zaterdag: 7 uur Marialof. Gelegenheid om te Biechten van 46 en van half 8kwart vóór 9~uur. Op gewone werkdagen wordt de H. Communie uitgereikt om half 7, kwart na 7. alsook vóór en onder de H. Mis. NOORDEN. Parochie van den H. Martinus. Zondag: 7 uur stille H. Mis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Vespers. Woensdag: hallf 9 geoomgen H. Müs. Woensdag, Donderdag em Vrijdag Cate chismus. Overige dagen H. Mis om acht uur. Zaterdag: Biechthooren van 5.307 uur. NOORDWIJK. Parochie van den H. Jeroen. Zondag: de H. Missen te 7, 8.30 em 10 uur. 1.30 uur Catechismus. 2.30 uur Vespers. 6.30 uur Lof v. St. Jeroen met Gebeden en ReMquievereering. Heden Zondag begin It de Novene ter eere van den H. Jeroen, Priester-Marte laar. Patroon, van deze parochie. Telt voorbereiding Van de plechtige feestdag op 17 Augustus, gedurende deze week dage'ijks na de H. Mis van 8 uur de gebeden voor de Novene. Deze week de H. Missen te 6, 7 en 8 uur. Donderdag: 's avond-s 7.30 uur Lof voor Allterh. Sacrament. Zaterdag: Vigilie. Geboden Vasten- en On t'houdingsd ag. NOORDWIJK ER HOUT. Parochie van den H. Victor. Zondag: 7 uur en ha!f 9 stille H.H. Mis sen met onderrichting; 10 uur Hoog mis met predikatie; 's namiddags 2 uur Lof., 'p A*vk>ind§ 6 uur recollect^ NOOTDORP. Parochie van den H. Bartholomew. Zondag: de H.H. Missen te 7 uur en le 10 uur; te 1.30 uur Catechismus; te 2.30 uur Vespers. Zaterdag: Vigilie van O. L. Vr. Hemefl- yaart. Geboden Vastendag. OEGSTGEEST. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag: de H.H. Missen 7 en 10 uur. Ves pers 2.30 uur. Lof 7 uur. Maandag: H.H. Missen 7 en 8 uur. Dinsdag: H.H. MiLs om 8 uur en gezongen H. Mis 9 uur. Lof 7 uur. Woensdag en volgende dagen de H.H. Mis. sen te 7 en 8 uur. Donderdag: 7 uur Lof voor den vrede. Zaterdag: Biechthooren 's morgens na de H. Mis; 's nam. van 59 uur. OUD-ADE. Parochie van den H. Bavo. Zondag: Heden te verdienen den aflaat Portaunoula. Uitreiking der H. Com. te 6.30 en 7 uur, onder de Vroegmis em te 9 uur. H. Missen te 7.45 em 10.15 uur. Te 1.15 uur Cart., te 2 u. Portiuncula- lof. Roz. en Gebed voor den vrede. Zaterdag: geboden Vastendag. Biechthoo ren tot 10 uiur en nam. 2—8 uur. A.s. Zondag feestdag van Maria-Hemel vaart. H. Com. te 6.30 en 7 uur, onder de Vroegmis en te 9 uur. OUDE WETERING. Parochie van den H. Jacobu9. Zondag: 2 uur Catechismus; 3 uur Lof; na het Lof bibliotheek tot 4.30 uur. In deze week wordt hert keiikgebouw schoongemaakt. Des morgens 6 uur wordt de H. Communie uitgereikt. De H. Mis iederen dag om haff zeven.. In dieze week geen Catechismus. Dinsdag: Feest van den II. Laurentius, (lair van devotie. Zaterdag: Vigilie van Maria Hemelvaart. Geboden vastendag. Biechthooren van 5.309 uur. ROELOFARENDSVEEN. Parochie van de H. Petrus-banden. Zondag: H. Missen 6.30, 8 en 10 uur. 2 uur Catechismus. 3 uur Vespers. 6.30 uur Sint Agnes-vergadering. Maandag: en volgende dagen de H. Missen te 7 uur, 7.30 en 9 uur. Zaterdag: Vigilie. Geboden vastendag. 49 uur gelegenheid van biechten. RIJPWETERING. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: Heden is tot zonsondergang de volle Aflaat van „Portiuncula" te ver dienen ieder,en keer a's men, na waar dig gebiecht en gecommuniceerd te heb ben, deze .-kerk godvruchtig bezoekt en -dan bidt tot intentie van den Paus. Onder de H.H. Missen 2de CoKecte voor - dó armen. Na de Vroegmis en ook fe half negen aal de H. Communie worden uitgereikt. Na den middag te 1 uur Ca techismus; te 2 uur Vespers. In deze week dagelijks, behalve Vrij dag, te 11 uur Catechismus, en Dinsdag ook te 9 uur voor de kinderen, die voor hun 1ste H, Comm. lecren. Dinsdag: Feest van den H. Laurentius, dag van devotie; te half negen gezongen H. Mip. Woensdag: te half negen de H. Mis voor den vrede met de Litanie van Alle Hei ligen. Donderdag: na de H. Mis van half negen gelegenheid om te biechten. Zaterdag: geboden vastendag, 's Moigens 7 —10 uur, en na den middag 48 uur gelegenheid om le biechten. A.s. Zondag hoogfeest van Maria He melvaart. Voile Aflaat voor de Aarts broederschap v. h. H. Hart met het Aposrt. des Gebeds, en voor de Broed, v. d. lev. Roz. 2de Collecte tot onderhoud van kerk en pastorie. SASSENHEIM. Parochie van den H. Pancratius. Zondag: te 7.30 uur H. Mis; te 10 uur de Hoogmis; te 1.30 uur Catechismus en 2.30 uur de Vespers. Door de week tot en met Donderdag slechts één H. Mis. Woensdag: 7.30 uur Maria-Congregatie. Zaterdag: Geboden vasten en onthouding, 's Namiddags te 3 uur biechthooren;_te 7 uur Lof ter eere der H. M'aagd. 8T0MPWIJK. Parochie van den H. Laurentius. Zondag: 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 1 uur Catechismus; 2 uur Vespers; 7 uur Congregatie. Maandag en volgende dagen de H. Missen ten 7 en 8 uur. Catechismus ten 9 uur. Dinsdag: Ten 11 uur de Catechismus. Woensdag: Ten 9 uur Catechismus. Donderdag: Te 9 uur Catechismus. Te 7 uur Lof. Vrijdag: Biechthooren voor de kinderen 10, 11 en 12 uur. Zaterdag: des middags biechthooren van 4 uur af. VOORHOUT. Parochie van den H. Bartholomew. Zondag: 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis: 1.30 uur Catechismus; 2.30 uur Lof met Rozenhoedje. Zaterdag: 58 uur biechthooren. VOORSCHOTEN. Parochie van den H. Laurentius. Zondag: de H. Missen te half 8 en te 10 uur. Na de Hoogmis Bibliotheek en repetitie voor den Volkszang; te 6 uur vergadering van St. Aloysius; te 7 uur Lof met gebed voor den vrede. Maandag: de H. Mis te 8 uur. Dinsdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag dc H. Missen te half 8 en te 8 uur. Vrijdag: Na de 2e H. Mis biechthooren voor de kindieren. Zaterdag: Onder de H. Mis van 8 uur aJ- gemeene I-T. Communie 'der Mnder^ Des middags van 3 uur af gelegeah^j om te biechten. 'A.s. Zondag feestdag van de ten melopneming van de H. Maagd. Wo^i tevens het Patroonfeest (St. Laurentiu»; plechtig gevierd. WARMOND. Parochie van don K. Matthfci*. Zondag: de H.H. Missen om half 6 eo lo uur; Kmteweg-oefentng om 8 our; half 8 Lof inert Rozenhoedje et: Lfctauie vq$ O. L. Vr. gezongen. Maandag: de H.H. Misse® om 7 en 3 uur. 1-n de- vacoiihie-wek.sn dm- school Gatechdsmufi. Dinsdag: 7 eai 8 uur H.H. Missen. Woensdag: 7 uur op de kapel de H. Mig half 8 uitreiking der H. Communie; 8 uur II. Mis. Donderdag: 7 uur II. MLs, 8 uur gezongen. Vrijdag: 7 en 8 .uur de H.H. Missen. Zaterdag: de H.H. Missen om 7 en 8 uur; des voorm. tot 10 uur en des nam. van 45 uur voor de kinderen, vervolgens tot 9 uur biechthooren. Vastendag. WASSENAAR. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag; 7 uur en half 9 de gelezen H.H. Missen; 10 uur de Hoogmis; 2 uur Cate chismus; 3 uur Vespers; 6 uur Congre gatie voor de mannen; a.s. Zondag ver- eenriigde Congr. mannen en wouwen, en alle belangstel Jenden. Maandag: slechts 2 H.H. Missen 7 en 8 u, Dinsdag en overige dagen de H.H. Missen 7, 7.30 en 8 uur. Zaterdag: Vigilie van Maria Hemelvaart, geboden vastendag, 's Avonds 7 uur Lof. Deze week Catechismus naar gewoonte; gelegenheid om te biechten insgelijks, Zaterdag van 4 uur tot half 9. A.s. Zondag feest van Maria Hemelvaart. ZEVENHOVEN. Parochie van de H. Joannes Geboorte. Zondag: 6.45 uur H. Communie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis met preek; 2 uur Lof met IJozenh. en gebed voor den Vrede. Lied 100. Maandag ein volgende dagen 7 uur II. Communie en 8 uur de H. Mis. Biechthooren iederen dag voor en na de H. Mis. Zaterdag om 4, 5, 6 en 7 uur. ZOETERMEER. Parochie van den H. Nicolaus. Zondag: de H. Missen om 7 uur, half 9 en om half 11 de Hoogmis; half 3 Lof en om 7 nur de II. Familie. Deze week 'de H. Missen om zeven uur en kwart over achit. Dinsdag; des avonds om 7 uur de Vincem- ti us-c on fereni ie Vrijdag: des avonds om 7 uur het Lof. Voorzien van de laatste H. Sacramenten: Ap'olonia Groenewegenvan Leeuwen, ZOETERWOUDE. Parochie van den H. Joannes Onthoofding. Zondag: 7.30 uur de Vroegmis; 10 uur de Hoogmis; 1 uur Catechismus; 2 uur Ves pers en Lof voor den wereldvrede. In de week de H.H. Missen om 7 en 8.15 uur; Vacantie oip de beide Parochiale scholen tot 17 Augustus e.k: Zaterdag: na de H. Mis van 8.30 uur gele genheid om te biechten en namiddags van 35 en 6-—7 uur. Vigilie, Geboden Vastendag. ZOETERWOUDE—LEIDERDORP. Parochie van de H. Maria Onb. Ontvangenis. Zondag: kwart voor 7 uur uitreiking der H. Communie. De H. Missen om half 8 en 10 uur. Catechismus. 3 uur Vespers en half 7 Lof. Van Maandag tot Zaterdag, half 8 uit reiking der H. Communie; half 9 de H. Mis. Dinsdag: half 8 Lof. Vrijdag: half 4 en half 5 kinderen biecht hooren; half 8 Lof. Zaterdag: Vanaf 5Tuur biechthooren. AGENDA'S. Ned. R. K. Volksbond. Zondag, halfeen verplichte huishoudelijke vergadering van het Bakkersgilde „St. II u- brecht". Maandag, 9—10 uur Brandstoffenconnnissie. 9 uur verg. Commissie Hulp in Nood. Donderdag, 9 uur, verg. Afdeelingsbestuur. Zaterdag, 'J10 uur Spaai- en Voorschot bank. Donderdag, 19 Aug. 9 uur Bondsvergade ring. Cursus in Boekhouden. Leden, die willen^deelnemen aan een ge.- durende den a. s. winter te houden cursus in boekhouden worden verzocht zich aan te melden bij het bestuur. Alleen bij genoeg zame deelneming gaat deze cursus door. Zita-Vereeniging. Zondag, geopend vanaf 12 uur. 's Avonds tot 10 uur gezellige bijeenkomst in de lokalen der. winkeljuffr. en dienstboden. Maandag, 10 uur Bestuursvergadering. Dinsdag, van 11 tot 12 uur voormiddag arbeidsbeurs. Inlichtingen voor verschillende betrekkingen. Woensdag-avond van 8 tot 10 uur gezellig^ bijeenkomst voor dienstboden; Spaarkas ec bibliotheek van 89 uur, (ook niet-leden kunnen worden toegelaten.) Donderdag, de zaal geopend voor dienst boden. Yrydag-avond. Van haif 8half 10 gezel lige bijeenkomst van meisjes. Afdeeling Vrou wenbond. Rooster der Retraiten. van het St. Clemenshuis. te Noorwijkerhout. 10—13 Aug. Normalisten (Jongens) uit Amsterdam. 16-19 Aug. H.H. Onderwijzers. 2124 Aug. Jongelingen uit den netten Burgerstand (f 4.—)

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 4