Onder het Vergroot-glas. Wordt de melk duurder? Im deze rubriek wü'.eii wij zoo nu en dam eens* ine er van nabij bekijken em of der bericht, dat misschien wed op een andere plaats in on» blad is vermeld, doch daar gemakkelijk aan de aandacht ontgaat of we richt zonder een nadere toe lichting niet heel goed wordt begrepen. Zoo beginnen we vandaag eens met een tweetal berichtjes onder ons vergrootglas nemen, waaraan he al wat meer vast dan degene, die ze met ongewapend oog beschouwt, zou vermoeden. Wc hebben, nl. vermeld, dat het hoofd- stuur van „De Hanze' op voorstel' van de afdeeling Schiedam er bij den Min. op heeft aangedrongen den melkhandelarem de schade .te vergoeden, die zij hebben ge len, tengevolge van heit heerschcn. van bet mond- en klauwzeer. Een zelfde aan drang i© uitgegaan, van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Delft (wier secretaris dilrecteur is van een melkinrich ting aldaar). Maar zoo hooren we menige huis- rouw ee.mei ken hebben, de rneikhan- delaren het clan zoo slecht gehad? Hier in den omtrek heeft toch ook het mond- en klauwzeer gcheerscht en ik heb mijn melkboer, d'ie toeih heusch van zijn hart geen smoorkuil maakt, weinig of niet hooren klagen. Alleen heeft hij me reeds herhaaldelijk de minder aangename voor spelling gedaan dat de melk in den ko menden winter duux- zal worden. Hoe eit dat nu? Ziet eens, in de omgeving van Leiden heerscflite het mond- en klauwzee in M e i, de omgeving van Delft en Schiedam heerscht het n u. In Mei is zoo als de vakterm Ciuidt de grootste me&k-gifi en i Jufi de kleinste. In Mei kon een melik- hande'.aar te Leiden, die bij den boer, met wie hij een contra* i. had, geen melk kon krijgen, omdat diens beesten waren aangetast door het mond- en klauwzeer, heel goed te recht bij zijn collega, die toen misschieai met zijn melk geen raad wist, daar de gezonde koeien van den boei-, met wie hij had gecontracteerd, in dien tijd een ■zeer groote hoeveelheid melk le verden. De melkhandel aars in Leiden bof fen dus in vergelijking met hun collega's m Del ft en Schiedam, van wie nu ve'en. in dezen tijd van een geringe melk-op- fcrengst, geen me k kunnen bekomen, ten zij bij de z.g. boter-boeren. die den melk prijs berekenen naar den prijs van de boter, dus heel duur! Maai:, waarom zal nu de melk dezen winter zoo duur worden? Wel, om de een voudige reden, dat de vraag greoter zal zijn dan het -aanbod, wanneer de meik- handelaren in October met de boeren' nieuwe' contracten willen "sluiten." Het aanbod zal niet groot zijn, omdat er min der vee i© vanwege het mond- en klauw zeer, doch voomamef.ijk vanwege den uitvoer en op de derde plasms omdat de fabrieken van gecondenseerde of ge dToogde melk (zooals b.v. Nutricia en de Centrale te Zoetermeer) hun voorraad door de zendingen naar het buitenland (voor de troepen) hebben uitgeput, en, naar te voorzien is, hun best zul'en doen van de boeren een zeer. groote hoeveelheid melk te contracteeren. De melk zal dus ook al duurder worden. En we gelooven niet, dat de regeer.ing de prijsstijging zaf kunnen -tegenhouden. „Regeeriaigsmelk"?? De nieuwe spoorlyn. Gisterenmiddag te drie uur arriveerde per extra trein uit de richting Uithoorn eenige heeren autoriteiten en ingenieurs van het spoorwegwez?n ter in- j spectie van de nieuwe spoorlijn Alphen Uithoorn, welke 1 Augustus a e. geopend wordt. Na bezichtiging der nieuwe spoorweg- b ug over den Rijn vertrok de trein naar iu I t,a', on Alphen van waar hetgezehch p weder den terugweg aanvaarden. GOUDA. Belastingen. B. ein. W. hebbero bij den paad een nleiuwe regeling ingediend voor de berekening en invordering der plaat selijke directe belasting naai- het inko men. Verder willen B. en W. den aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud, thans op f 400 gesteld, iet-s verhoogen en op f 450 brengen. Hoewel deze verhooging een verlaging van het belastbaar inkomen met bijna f 200,000 en een mindere op brengst van ongeveer f 8500 zou veroor zaken, zijn B. en W. toch van oordeel, dat deze verlichting van den belastingdruk voor de Laagst aangeslagene^ alleszins gerechtvaardigd zou aijn. In verband met bovenstaande wordt aan den raad voorgesteld de desbetreffen de verordeningen te wijzigen. Arbeidsbeurs. De alhier in 1910 op gerichte Gemeentelijke Arbeidsbeurs blijkt geen levensvatbaarheid te bezitten, waar om B. en W. den raad vooretellen de beurs, met ingang van 1 Januari, op te heffen. KATWIJK-AAN-ZEE. Ges aagd. Voor examen hoofdakte is te Leeuwarden geslaagd' de heer C. Mensch. LEIMUIDEN. Portiuncuia. Ook in onze parochie kerk kan wederom dit jaar de volle aflaat den verdiend van Portiuncuia. Het daarvoor veireischte kerkbezoek moet plaats hebben tusschen Zaterdag 7 Augus tus a.s. des namiddags 2 uur en Zondag de de namen der inwoners dezer gemeen te, die voor het verleenen van inkwartie ring en onderhoud van het krijgsvolk, als mede voor het stallen, van dienstpaarden in aanmerking komen, is aangeplakt en van heden af gedurende veertien dagen voor een ieder op de Secretarie, afdeeling Militaire Zaken, (Kamer No. 9) alhier ter inzage ligt. Voorts brengen zij ter kennis van de inwoners, die tegen deze lijst bezwaren jmc^chten hebber^ dat zij deze bezwarert schriftelijk aan hun College kunnen in dienen binnen veertien dagen na afloop van den tijd, voor de inzage der lijst be stemd en dat zij, die hunne inkwartiering wenschen uit te besteden, binnen dienzelf den termijn daarvan kennis behooren te geven aan de afdeeling Militaire Zaken voornoemd. Rechtzaken. 8 Augustus gang. des avonds met zonsender- Uit Stad en Omgeving. Geslaagd. Voor examen hoofdact© zijn geslaagd: -te Breda de heer P. J. Ravesteyn en. te 's-Gravenhage de dames C. C. van Nieuwenhuizen en H. de Wilde. Vc.or ex aim en handt eeken-en 1* o. is te 's-Gravenhage geslaagd mej. J. HeyLigers. Eedsaflegging. De plechtige eedsaf legging door den nieuw benoemden Twee de-Luitenant L. A. J. van der'Drift, bij het 4e Regiment-Infanterie, zal op 2 Aug. a s. plaats hebben. Staking. Bij de firma G. v. Brussel op de Haarlemmerstraat heeft tengevolge van een locn-geschil een gedeelte van het personeel (3 personen) het werk neerge legd. Staking opgeheven. De staking aan de melkinrichting' ,,De Landbouw" is op geheven doordat een gedeelte van de sta kers ontslagen is, en het ander gedeelte aan het werk is gegaan. Van een wagen gevallen. Op de Lan- gegracht viel gisteren A. W. van een wa gen van de reiniging Hij kwam zoodanig te vallen dat het voorwiel over handen en voeten ging. Vrij ernstig rgewond aan lin kerhand en linkervoet? rtperd hij opgeno men en per politiebrancard naar het Aca demisch Ziekenhuis vervoerd. Brand. Vannacht om half twee brak brand uit in perceel Maresingel 50. Met drie slangen op de waterleiding werd het vuur bewerkt met het gevolg dat om half drie de brand beheerscht was. Het boven- perceel is geheel uitgebrand, het onder huis heeft zeer geleden door het water. De oorzaak is onbekend. Het huis was ver zekerd. AARLANDERVEEN. Overreden. Gisteren is het vijfjarig dochtertje van den melkhandelaar V. in de Raadhuisstraat door een voorbijgaanden wielrijder overreden. Het meisje schijnt hierbij inwendige kneuzingen bekomen te hebben. ALPHEN. Do voorat mders gekozen. Bij de giste ren gehouden verkiezingen voor zeven leden der commissie bedoeld in art. 131 lste lid der Gemeentewet zijn met groote meerder heid van stemmen gekozen, de candidaten der voorstanders van vereeniging der drie gemeenten. LISSE. Eerste H. MÏ9. Gisteren droeg onder vel© blijken van belangstelling onze dorps genoot de WelEerw. heer Th. Lefeber, Zondag j.l. te Mill Hill priester gewijd aan het rijk versierde altaar der parochie kerk zijn eerst© plechtige H. Mis op. De jeugdige missionaris werd geas sisteerd door de Weleerw. Heeren G. Wan- tenaar van het Missiehuis te Roosendaal, als diaken, H. Caarls, kapelaan'van St. Joseph te Haarlem, als subdiaken, Fr. Hansen, kapelaan te Vlissingen, als cere- moniarius, terwijl de Zeereerw. Heer pas toor der parochie als presbyter-assistens fungeerde. Na liet Evangelie beklom de Zefreerw. Hooggel. Heer M. Wijtenburg, professor te Warmond, den kansel en schetste naar aanleiding der tekst Math. 5 1415 ,,Gij zijt het licht, het zout der aarde", de waardigheid van den priester. Diep geroerd waren de aanwezigen toen de neomist zijn moeder en verdere familie leden dé H. Communie uitreikte. Op verdienstelijke wijze voerde het zang koor de Missa Solemnis van Perosi uit en zong na de Mis nog een priester-cantate. Harddraven. Het bestuur der Hard draverij vereeniging „Lisse en O." beeft in haar eergisteravond gehouden bestuurs vergadering besloten die jaar wederom een harddraverij te doen houden en wel op Woensdag 6 October a.s. Verleden jaar is deze wegens 'de tijds omstandigheden niet gehouden. OEGSTGEEST. Ges aagd. Voor examen hoofdact© is ite 's-Gravemlhage geslaagd mej. A. T. Reeman. ZOETERMEER-ZEGWAART. De Hanze. De afdeeling van ,,De Hanze" ontving een mededeeling van het hoofdbestuur, naar aanleiding van de wet Aalberse tot bestrijding der oneerlijke mededinging. Aangedrongen wordt, dat niet elke middenstander maar aanstonds klachten gaat indienen,.maar dat in elk geval goed worde geconstateerd en mede gedeeld aan het Bondsbestuur. Het Bonds- bestuur benoemt een commissie van des kundigen, en wanneer deze commissie ad viseert, dat een bepaald geval onder de wet-Aalberse valt, dan wordt hiervan eerst tennis gegeven aan hem, die zich er aan schuldig maakt, opdat hij er mede op- houde. Weigert deze en is het geval zeker vallend onder de wet, dat dient het Bonds bestuur zelf een aanklacht in. Uit deze mededeeling blijkt wel, dat het Bondsbe stuur met ernst en voorzichtigheid gebruik wil maken van deze wet. Lijnen in de Haarlemmermeer. Zondag 1 Aug. wordt de lijn Uithoorn— Alphen—Oudshoorn voor het publiek opengesteld. Overtreding art. 96 Whtboek van Strafrecht. Voor de Vacautie-kamer der Amsterdam- sche Rechtbank stond gisteren terecht de heer J. C. Schroder, hoofdredacteur van „De Telegraaf', wegens overtreding van art. 98 Wetboek van Strafrecht luidende: „Hij, die opzettelijk bescheiden, berichten of inlichtingen, omtrent eenige zaak, waarvan hij weet, dat de geheimhouding door het belang van den Staat wordt geboden, hetzij openbaar maakt, hetzij aan een buiten'.aiul- sche mogendheid mededeelt, of in handen speelt, wordt gestraft met een gevangenis straf van ten hoogste zes jaren." Aan beklaagde was het volgende ten laste gelegd: dat hij te Amsterdam in de maand Mei 1915 opzettelijk, terwijl eenige weken te voren op het eiland Zuid-Beveland door de gewa pende macht militaire verdedigingswerken waren aangelegd, waarvan hij wist, dat de geheimhouding door het belang van den Staat werd geboden, daaromtrent een bericht en inlichtingen heeft openbaar gemaakt door in het nummer van 15 Mei 1915 (Ochtendblad) van „De Telegraaf', -waarvan hij hoofdredac teur was, als ingezonden stuk, na kennis neming van deszelfs inhoud, te doen opne men een opstel met opschrift: „Het Duitsche spionage-stelsel" en met onderteekening L. J. Lokker, in welk opstel de navolgende zin nen voorkwamen: „Het is onzen genexalen staf plotseling gebleken, dat het eiland Zuid- Beveland een bijzondere ^ategische waarde bezit en met koortsachligen ijver is men begonnen verledon maand (waarom niet eerder) dat eiland in staat van verdediging te brengen; zijnde gemeld nummer van dat dagblad in tal van exemplaien in den lande bij abonnés en onder het publiek verspreid. Bekl." werd verdedigd door mr. J. Kappeijne van de Cappello. Het O. M., Baron Van Lamsweerde, verzocht om deze zaak met gesloten deuren te behan delen. Er waren zeven getuigen gedagvaard, o. w. een kapitein van de genie. Het O. M. eischte tegen den beklaagde één maand gevangenisstraf. KANTONGERECHT TE DELFT. Veroordeeld: A. J. v. V., J. Th. v. d. H. J. Rh. R., te Nootdorp, wegens na zonsondergang rijden zonder licht i 2 of 2 d. zien de blouse elegant gemaakt, van het doorzichtigste weefsel, in de zachtste kleuren, zooals bijv. matblauw en zacht- rose, bestemd bijv. matblauw, en zacht- rose bestemd om in de concertzaal en in het theater gedragen te worden, of wat tot nu toe eenvoudig onmogelijk was, zelfs als geschikt kleedingstuk voor kleine fees- ten. Ook de gewone blouse de hemd- blouse van flahel of zephir, slechts een weinig veranderd van vorm, vindt nog steeds haar aanhangsters. De bekende plooien zijn verdwenen; men maakt het voorstuk meestal glad, knipt er opslagen aan, die, een kleine uitsnijding vrijlatend omgeslagen worsen. Men begrenst dik wijls de halsuitsnijding door een staanden omgeslagen kraag, waarvan de randen van voren uit elkander vallen. Opdat de kraag op blijve staan, wordt hij aan de vouw door staafjes gesteund en door een fluweelen of zijden lintje gehouden. Het lint wordt onder den kraagomslag doorge leid en van voren in een vlugge strik gelegd. De mouw wordt, in plaats van aangeknipt als tot nu toe, dikwijls in de blouse gezet en door oen manchet be grensd. Ook de schoudermouw ziet m- nog aan vele modellen, maar In anderen vorm. Terwijl zij vroegea* gerooid was, is er mu een rechte schouderpatte aian de mouw geknipt, die men op de blousestukken stikt of door machinalen open naad aai voegt. Eiiit e:mx>udig-voorname garnituur vormit ook de versiieiiimg aan de elegantere blouses. Open naden, die dikwijls door knoopjes- en punitborduurwerk onderbro ken worden, loepen doer de blousestuk- ken. Zij voirmen ook de versiering en om randing der manchetten en van den kraag en kenmerken daardoor de blouses van dit voorjaar. Aan blouses van dunne stoffen, zeoials katoien en voile, crêpe de chine, msitstef, tinnen batieit enz., is de gcipldsseerde en wamierkraag eien nieuwig heid. De kragen hebben dikwijls een over dreven lengte en reiken in spitsen vorm dikwijls tot over de ceintuur. Als afwisseilf.Tig op heit getbied der blouse d'ient de blouse mot afneembaar bolero- of schootjaqueitje van gestreepte», kléin gerucifce of effen zijde, over een blouse van. tule of vocilestof. Het jaquetje heellt geen mouwen en is van achteren door een ingeregen schoot begrensd. Van voren vallen de randen uit elkander en zijn door zijden hiais verbonden, die zich op de blousemiouwen herhalen. (De Vrouwemvereüd.) Uit Mexico. WASHINGTON, 29 Juli. Mexicanen hebben by Pueblo een auto aangehouden met diplo matieke stukken.- Do auto voerde de Amen- kaansche vlag, welke door de Mexicanen onder den voet werd getreden. Tweo Spanjaarden, dio uit het rijtuig jverden gehaald, zijn ter dood veroordeeld; ècn Amerikaan is later vrijgelaten. Familieberichten uit andere bladen. Geboren: D. van Romme en Wrees- man, 's-Hertogenbosch. Johannes Ca»- parus, z. van 1L van Rjesson en. E. M. v an RiessenDuijs, Bïoemendaal. Ondertrouwd: C. Driebeek en T. de Bruijn. J. R. M. Mercltens en F. C. J. Vermethen, Rotterdam. Th. J. M. Linsel en M. M. Reijntjes, 's-Gravenhage. H. Th. Langeveld en H. P. Bekker, 's-Gravenhage. Overleden: A. Eelting 45 j., Heems kerk. M. Smit, 67 j., Haarlem. A. M. Pijp 67 j., Rotterdam. M. J. Mulder 80 j., 's-Gravenhage. Stoomvaartberichten. Laatste berichten. Staten-Generaal. Gemeentelijke Aankondigingen. Verstrekking broodkaarten. Heden, is een aanvang gemaakt met de verzending der broodkaarten der vijfde serie. Deze kaarten worden eerst geldig 'op Dinsdag 3 Augustus. Op denzelfden datum worden de kaarten der vierde se rie ongeldig en moeten alsdan ten spoe digste^ doch in e/'.k geval vóór Vrijdag 6 Augustus worden terugbezorgd aan het Broodibureau, Vischmankt 18. Het is verboden bakkers, brood depothou ders of 'broodventers met de terugbezor ging der kaarten te belasten. Aan personen, dj^ hunne ongeldig ge worden broodkaarten niet, of te laat te rugbezorgen, kunnen geen verdere brood kaarten meer worden uitgereikt. De Directeur van het Broodbureau, Dr. J. J. ECK. Inkwartiering. Burgemeester en Wethouders van Lei den maken bekend, dat de lijst, bevatten- EERSTE KAMER. Bergliareu to Katwijk. Bij het afdeelingsoudcrzoek van het wets ontwerp voor de onteigening noodig voor den aanleg van een berghaven voor de visschers- vloot te Katwijk aan Zee, werd de vraag ge daan, of er bij den aanleg van de berghaven geen defensie belangen zijn betrokken, die het treffen van bijzondere voorzieningen noodig zullen maken. Men wees er op, dat een op- mérking dienaangaande, voorkomende in het verslag der Commissie van Rapporteurs uit de Tweede Kamer, door de Regeering niet is beantwoord. Vergadering van heden. Landstorm. Zooals reeds op een andere plaats ver meld, heeft de Eerste Kamer bet wetsont werp inzake de uitbreiding van den Land storm zonder hoofdelijke stemming in de hedenmiddag gehouden zitting aangeno men. De heer Staal (U. L.) sprak als zijn meening uit, dat het ontwerp onvoldoende is. Minister Bosboom verklaarde daar op, dat het in de oogenblikkelijke behoefte voldoet, waarop de heer Staal inter rumpeerde: Dat ontken ik. De Minis ter verklaarde dat, als de baan weer vrij is, de Regeering niet zal aarzelen met nieuwe voorstellen te komen. De eerste land storm lichting, verklaart! de Minister, zal den 15den Aug. kunnen worden opgeroepen, terwijl de eerste land weerlichting in December naar huis kan worden gezonden. Na de Landstormwet wordt eveneens zonder hoofd, stemming aangenomen het ontwerp tot het toestaan van een buiten gewoon Oorlogscrediet van 90 miilioen (nadat Minister Bosboom heeft toegezegd zoo zuinig mogelijk te zullen zijn). De Eerste Kamer nam nog aan het wets ontwerp voor den aanleg van een vi©- schershaven te Katwijk aan Zee. ALLERLEI. Uitkeeringen aan den Landstorm. i Bepaald is dat aan onderofficieren van den landstorm, beneden den rang van adjudant onderofficier wordt toegekend een toelage voor eenmaal van f 10.die aan de reeds aangestelden dadelijk en aan de nieuw te benoemen onderofficie ren bij hunne aanstelling zal worden uit gekeerd en waaruit te bestrijden zijn de kosten van het voorgeschreven hoofd deksel en van de door hen te dragen des- tinctieven. Reeds eenige maanden geleden was be paald, dat op de gehuwden bij den vrij- willigen landstorm, bij oproeping onder de wapenen, toepasselijk zouden zijn de bepalingen omtrent het kostwinnerschap. Deze bepaling is thans uitgebreid tiift alle categoriën van kostwinners, ge noemd in artikel 9 van de Landstormwet, zooals tot weduwnaars, die een gezin hebben te onderhouden, tot eenige zoons eener weduwe enz. Bepaald is dat bij detacheeringen zoo wel van afdeelingen van den vrijwilligen Landstorm als van landstormmannen in dividueel, de manschappen ten aanzien van de uit te keeren soldij en de vergoe dingen geheel als vrijwilligers zullen be schouwd worden en aan hen dus de hoo- gere, voor vrijwilligers bepaalde soldij wordt toegekend, dan welke genoten wordt, door de gewone dienstplichtigen. Eedsontwerp. Naar wij vernemen is thans een nieuw wetsontwerp betreffende het eedsvraag- tuk naai* den Raad van State gezonden. Van het Oostelijke gevechtsterrein. LONDEN, 30 Juld. De „Times" verneemt did. 25 dezer uit Warschau: Het algemee- ne nieuws i-s vandaag onbevredigend. Men ■meldt, dat de Duitsohers de Narew over getrokken zij* en zich ingegraven heb ben, te.rwijj. de vijand ook ten Zuiden van de stad nieit ver af is. Gieteravond was de hemel verlicht door den weerschijn, van de vlammen van brandende dorpen. Zelf© de grootste optimisten zijn van meenin dat de ontruiming v.an War schau slechts een kwesti van enkele dagen is. Er dietnit nadruk op gelegd, dat de Russen niet uit hun stellingen verdreven worden, maar liever terugtrekken dan een- slag te wa gen waarop zij onvoldoende zijn voorbe reid, eh die een ramp voor hun legers ten gevolge zou hebben. Men gelooft niet dat het tot gevechten in de- buurt van War schau zal komen. Waarschijnlijk zal er alleen tusschen Warsohau en de nieuwe linie een achter hoede gevecht geleverd worden. Het post kantoor is vandaag naar elders ver plaatst. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. PRINSES JULIANA (thuisreis) arriv. 28 Juli te Suez. RIOUW vertrok 29 Juli van Amsterdam naar New-York. ROTTER DA M8C HE LLOYD. RINDJANI (uitreis) vertrok 29 Juli van Suez. TAMBORA (thuisreis) passeerden 28 Juli 1 u. nam. Ouessant. HOLLAND-AMERIKA LIJN. MESNA, van Rosario naar Rotterdam, ver trok 25 Juli van Montevideo. NOURDAM arriveerde 29 Juli van Rotterdam to New-York. OOSTERDIJK arriveerde27 Juli van Newport News te Spezia. ZAANDIJK vertrok 29 Juli van Savannah naar Rotterdam. 4 KON. HOLL. LLOYD. TUBANTIA (thuisreis) vertrok 28 Juli va© Vigo. ZAANLAND vertrok 28 Juli vaè- Amsterdam naar BuenOB Ayres. KON. PAKETVAART-MIJ. ROGGEVEEN, van Buenos-Ayres naar Rot terdam ,i8 28 Juli Oucssiwit gepasseerd. Marktberichten. LEIDEN, 30 Juli. Yeonuirkt: Aangevoerd paarden f 0,afO,,0 Veulens l'Üa l'O - stieren f0 a f 0, 0kalf- en melk koeien f0a f0, per kilo fa 0 varekoeien f0 a f0, 0vette ossen en koeien f0a f0, per kilo f 0,a f0. graskalvcren f00 af00, kalveren (vette) f af 0per kilo f 0,a f 0,0 kalveren (magere) f0,a f710 schapen (vette) f25 a f50, per k. f0,78 af0,80, 454schapen (weide) f 20.a f 38,800 Lammeren f18, a f20,—, 0 dito vette jarige f LH» a f00, 553 varkens (magere), f25 a 1'75, per kilo ct, UOO varkens (vette) faf416 .ggen f 14, a f22,,1 bokken of geiten f7. f 0,Ter markt aangevoerd: 0 Runderen; -0 Kalveren; 1164 Schapen. Geen handel op Londen. Knus. Aangevoerd 0partijen. Besteed werd voor le kwal. Goudsche kaas van f46 tot f49, 2e kwal. id. van f 4'3 tot f 45. le kwal. Leidsche kaas van f36 tot f89, 2e kwal. id. van f32 tot f 35, minder soort f Alles per 50 kg. Aan de stadswaag gewogen 115 partijen, 5166 stuks kaas, wegende 35434 kg. Handel voor Goudsche kaas stug. Handel voor Leidsche kaas stug. De mode der blouses. In den fegenwoordigen tijd is spaar zaamheid en eenvoud in de garde-robe qn- zer dames een hoofdvereischte. Wie zou het daarom verwonderen, dat het eenvou digste en meest practische kléedingstuk de blouse nog steeds in de mode blijft? Zij was reeds lang, ten doode opge schreven, doch niettegenstaande dat, 'handhaafde zij zich steeds en verheugt zich, waar de strengste eenvoud voorheugt zich' ,waar de strengste eenvoud voor schrift is, opnieuw in de bijzondere gunst, omdat zij meer dan ieder ander kleeding stuk voor elke gelegenheid geschikt is. Wij ST. PETERSBURG, 30 Juli. Het Rus sische Oeger biedt heldhaftig te-genstand; daar het niet alleen een helsch vuur ver duurt, maar deta vijand tallooze verliezen toebrengt en hem ondanks de volmaakt heid van zijn techniek verzwakt. Wij moeten ook dioht-eir bij de plaatsen zijn waar onze munitie vandaan komt, vervolgens een front opnieuw inrichten en den vijand meetrekken, ze'.fs ten koste van de ontruiming van Warschau, de Weichsel-linie, Iwangorod en Nowogeor- pievsk. Deze terugtocht zal Rusland een offensief mogelijk maken, dat dan defini tief en onweerstaanbaar zai blijken. GOUDA, 29 Juli. Yec. Vette'varkens me redelijken aanvoer, handel vlug, 40 a 48 e. pe half kilo. Biggen voor Engeland met redelij ken aanvoer, handel vlug, 32 a 88 c. pc V2 kilo. Magere biggen met goeden annvoes handel vlug, f2,a f2,50 per week. VetU schapen met redelijken aanvoer, handel vlug f84 a 45. Nuchtere kalveren niet redelijke; aanvoer, handel vlug f14 a f 22. Fok-kalvere* f20 a 38. Kaas. le quaL f 51,f 53,2e qua! f 47,f 50,zwaardere f 52,1 f 50,— Noordhollandsche kaas f il f Aan» gevoerd 133 partijen. Handel matig. Boter met weinig aanvoer; handel vlug. prijs der goc- f 1,60af 1,70, wei- f 1,45df 1,55. MEI'PEL, 29 Juli. Boter. Aanvoer: 1000 kilo, lo soort per vat f 30,a 2o soort f29,a 3e soort 1*28,a f stukken van IV2 kilo f2,25 a f2,50. LEEUWARDEN, 30 Juli. Boter. Aangevoerd 2/4 vaten boerenboter, pr(js le soort f56. met consent. Fabrieksboter. Aangovóerd 27/3, 71/6 vaten. Prijs f75.a f 75.50 met consent. Notecring van de commissie fl.89 per K.G, met consent. Noteering van de commissie der Vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland f 75.met consent. Nagclkaas. Fabriekskaasaangevoerd 40046 K.G. Prijs: f28.a f93.— Handel iets terughoudend. TER AAR, 29 Juli. (Ter-Aarschc Augurken- veiling.) Aanvoer 720 manden van 25 kg. Fijn le kwal. f7.55, dito 2e kwal. f 0.907.00, fijnbasterd le kwal. f3.854.25, dito 2c kwaL f3.25, basterd le kwal. f 3.153.50, dito 2e kwal. f 2.80, grof le kwal. f 1.802.groot grof f 1.30—1.40, stek f 1.10—1,20. VOORSCHOTEN. 30 Juli. Eieren. Vrije veiling. 1810 eieren, f6.30—6.75. Veiling V. P. N. 2130 eieren, f 6.20—6.70 ZOETERMEER, 30 Juli. Eiemiveiling. Aangeroerd3006 kipeieren, prijs f6,80 af0.70 p. ÏOO.'131 eendeneieren a f0.40f6.45p. 100. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 30 Juli 1915, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.9 Maastricht. Laagste barometerstand 750.7 Bodo. Verwachting tot den avond van 31 Juli: Zwakke tot matige winden uit Westelijke richtingen, half bewolkt, weinig of geen regen. Dezelfde temperatuur,

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3