Uit Stad en .Omgeving. Een oneerlijke schipper. D© graan»- tvandelaar J. B. te Rijswijk kociht te Rot terdam 48,000 K.G. maïs en liöt deze door den schipper R. vervoeren. Bij ontvangst kwam er ongeveer 1200 K.G. te kort, welke vo.'gens den schipper, van boord was ge waaid. Het onderzoek bracht aan het licht, dat de schipper en dieais knecht een gedeeMe der lading aan een landbouwer ie Delft hadden verkocht. De politie ar resteerde schipper en knecht en nam de verduisterde maïs in beslag. Glazen ballen. Naar aanleiding van berichten over het nu en dan aandrijven van dazen hallen op onze kust, welke pret eenige verontrusting schijnt teweeg ge bracht te hebben, vernemen wij van be voegde deskundige zijde dat het aanspoe len van die voorwerpen niet tot de minste ongerustheid aanleiding behoeft te geven. Na onderzoek toch is gebleken dat die haillen eenvoudig gebezigd worden, voor namelijk door de Sdbotsche vfeschers als drijvers voor de beuglijnen in verband met de bakeijnuwvangst. Zij treden fei telijk in de plaats van de bij de visscherij gebruikelijke kurken drijvers voor netten of beugen. Soms spoelen deze voorwerpen aan, nog voorzien van een netje, waarvan de mazen dienen om er de beuglijn aan te bevestieren. De aangespoe'de ballen zijn zeer waar schijnlijk in 't ongereede geraakt of zijn afkomstig van visschersschopien die een ongeval op zee hebben gehad. Een krokodil. Eenige Medansche ja gers zijn op de krokodillen jacht geweest tusschen Laboean en Belawan. Ze waren daarbij bijzonder gelukkig. Want, gelukt het vaak, een krokodil te schieten, minder dikwijls kan men het beest in handen krijgen, omdat zijn laat ste sprong het gewoonlijk in het water terecht doet komen. De hier bedoelde ja gers kregen een reptiel enkonirng onder schot en met z'n vieren mikten ze en scho ten tegelijk. Het dier vertoonde een groot gat in den kop. veroorzaakt door de vier dumdums,d/ie het door het oog had ont vangen. De buit werd naar Belawan vervoerd en van daar als vrachtgoed (met een eti ketje op den staart) naar hier gezonden. Met een sado werd het vervolgens van het station in triomf huiswaarts gebracht. Van den kop tot den staart mat de kroko dil 2.60 meter. De huid zal worden gepre pareerd. (Deli-Ct.) Men meldt uit Groningen d.d. 26 de zer: Hedenmiddag i's het 13-jarig meisje van Van der Henne bij den spooroverweg door de locomotief van de Drachtster tram geiarencn. Het kind werd een voet afge reden. Naar het Roomsche ziekenhuis ge bracht, bleek het na aankomst aldaar overleden, De 16-jarige Jan Nieboer uit Nieuwe Pekela, die met een gezelschap van 18 personen een tochtje maakte naar Paters- wolde. ais in het Paterwoldsche Meer ver dronken. Zijn lijk as4 reed9 opgehaald. Het loggerschip V. L. 178 Hii'egonda, van de firma H. van der Burg to Vlaar- dincen. is van de visscherij teruggekeerd met een man minder aan .boord. Dinsdag 20 Juli is op de visscherij overboord ge slagen en verdronken de matroos J. van Duyn te Scheveningen; het slachtoffer was getrouwd en laat een groot gezin achter. Processie naar Brielle. De processie naar Brielle heeft onder gunstige omstandigheden plaats gehad. Regende het dn den morgen met straaltjes spoedig klaarde de lucht op en was het een genot het boottochtje te maken. Ieder jaar stijgt het aantal!: bedevaart gangers van Leiden en omgeving. Dit jaar werd het hooge cijfer bereikt van 402; ver leden jaar 350, het jaar daarvoor 325. Cinder de pelgrims waren negen. Eerw. heeren geestelijken. De Hoogmis werd te Brielle opgedragen door den H. Eerw. heer P. L. Des sens, deken alhier. Na de Hoogmis werd de predikatie :<n de kerk gehouden door den AVelEerw. heer G. v. Zuijlen, kapelaan-te Voorschoten. Te half een werd op het Martelve'd een predikatie gehouden door den Weleerw. heer M. Th. Vinck, kapelaan aan de Kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart. De novene en. bedevaart werd gisteren avond met een plechtig lof gesloten in, de O. L. Vrouw Hemelvaart-kerk, waaronder predikatie door den H.Eerw. heer Deken. HAZERSWOUDE. Pelgrims. Aan de vandaag gehouden processie naar de graven der H. Martela ren van Gorkum.ite Brielle, werd uit deze gemeente door 56 pelg-riims deelgenomen. KATWIJK. Gemeenteraad. De heer W. Raadsen, die bij de herstemming voor den gemeenteraad werd gekozen, heeft bedankt voor zijn zetel. NIEUWKOOP. Benoeming, -t- Tot chef aan het spoor station is benoemd de heer R. Th. Havekes uit Denekamp. NOORDWIJK. Een paar mooie onderscheidingen. De firma De Ruyter Zoon, die een ge vestigde reputatie heeft op het gebied van gladiioli-culituur, behaalde gisteren op de „Veertienidaagsdhe Tentoonstelling" van de Ailgem. Ver. voor Bloembollencultuur te Haarlem een tweetal onderscheidingen met twee nieuwe gladdolussoorten, n,.J. <»De> Ruyter" en „Majestic". Eerstgenoem de is van forschen groei met zeer groote bloemen*, die prachtig aan den stengel staan en van het meest zachte, zuiverste rose zijn, dat men aioh denken kan. Er .was maar één roep over deze uniek mooie kleur. „Majestic" is zacht rood, overgaand n-aar steenrood, 't Is eegr warme kleur, die ieeft. De bloemen zijn insgelijks groot en •ijn mood aan den forschen stengeC ge plaatst, Van aide gladiolie-mzendimgej^ werden alleen deae twee van de firma De Ruyter Zoon bekroond. Een succes te meer voor de firma en voor Noordwijk. SASSENHEIM. Zilveren jubileum. Op waarlijk grootsche wijze is het zil veren jubilé der Eerw. Zusters gisteren herdacht. Des morgens na de Generale Communie der schoolkinderen werd te ne gen uur de plechtige Hoogmis opgedragen door den HoogEerw. Deken Mgr. N. J. Smeulders, geassisteerd door de AVelEerw. Heeren J. H. A. Thus en A. F. J. Goossens, respectievelijk als Diaken en Subdiaken. De schoone kerk van Sassenheim was voor deze gelegenheid in feestkleedij gestoken en van af het ruime priesterkoor geurden ons een schat van leliën en rozen tegen. Na het Evangelie hield de HoogEerw. Deken een keurige toespraak naar-aanleiding van het woord der H. Schrift: „Zij opende haar mond voor de wijsheid, en de wet der zachtmoedigheid rustte op hare tong". De HoogEerw. spreker bracht dank en hulde aan hetgeen de Eerw. Moeder Overste, M. Damiana, en hare medejubilaresse, de Eerw Zuster Frangoise, voor deze parochie hadden gedaan, in wijsheid en zachtmoe digheid de kinderen opvoedend tot ware Christelijke vrouwen voor het Katholieke huisgezin. Monseigneur herinnerde aan den ZeerEerw. Herder Pastoor J. de Jong z.g., door wiens toedoen de Eerw. Zusters hier gekomen waren, aan den ZeerEerw. Pastoor Andr. Fr. Peters, die het nieuwe St. Annagesticht had gebouwd, en bracht tevens aak dank aan den tegenwoordigen Herder van Sassenheim, Pastoor J. H. A. Thus, die gedurende de vier jaren van zijn Pastoraat, na den zwaren arbeid in de stad Rotterdam er niet tegen op zag eenen nieuwen heerlijken tempel in ons midden te stichten en de scholen ten dienste van het onderwijs uit te breiden. Met het voor beeld van de I-I. Anna, patrones en feest- heilige van dezen dag, aan de Eerw. Zus ters, en de aanwezigen voor oogen te stel len eindigde de HoogEerw. spreker zijn indrukwekkende rede. De kerkelijke zang werd op keurige wijze uitgevoerd door het Congregatiekoor, dat zich gedurende den korten tijd van zijn bestaan reeds een bij zondere reputatie heeft verworven. 's Middags om één uur had de plechtig heid der gelukwensching en aanbieding van het cadeau aan de Eerw. Zusters plaats. Onder de aanwezigen merkten wij op den HoogEerw. Deken, de geestelijkheid der parochie, het schoolbestuur, het da- gelijksch bestuur der gemeente en vele ge- noodigden. Een keurig samengesteld programma werd achtereenvolgens afgewerkt, bestaan de uit muziek, zang en spel. De feestzaal was door de uitstekende zorgen van den heer E. Franken in een ware lustwaranda herschapen. Een heerlijkschoone versiering was door diens bekwame hand aange bracht. Op uitmuntende wijze vervulde een ieder de taak haar toebedacht, en er was slechts eene roep over de uitvoering der meisjes, die onder de leiding dor Eorw. Zuster Josephta, hun zang en voordrachten ten beste gaven. Door den ZeerEerw. Her der Pastoor J. H. A. Thus werd onder eenige hartelijke en gekruide woorden het geschenk der Parochie aan de Eerw. Zus ters aangeboden. Ook de Edelachtbare Heer Burgemeester sprak een schoone ge- lukwensch uit. Pastoor Thus was ten slotte de tolk der jubileerende zusters en van al de aanwezigen, toen hij namens Moeder Overste dank bracht aan al dege nen die er toe hadden meegewerkt, dat dit feest zoo schitterend geslaagd was. Hulde dient ook gebracht aan de dames van het zangkoor en aan mej. Betsy Rotteveel, die met vaardige vingeren piano en orgel had bespeeld. Voldaan ging dan ook een ieder huis waarts. Zoo heeft Roomsch Sassenheim ge toond, dat. het 't werk der Eerw. Zusters weet te waardeeren en dat het. dankbaar was voor al hetgeen in deze vijf-en-twintig jaren door hare goede zorgen is tot stand gebracht. Het geschenk der parochie be staat in een bijdrage voor de vergrooting der Kapel. De Eerw. Zusters werden met verschillende fraaie cadeaux verrast, mee- rendeels sieraden voor de zaal en Kapel, waaronder ook eene keurige bidstoel. Nog lang zullen wij met genoegen en dank baarheid op dit heerlijk feest terugzien. ZEGWAARD. Ernstig ongeluk. Terwijl gisteren eon trein voorbijstoomde schrok een paard be spannen voor een wagen. De voerman G. v. d. W. stond tusschen wagen en een lan taarnpaal. Het paard slingerde den wagen naar achteren en wel zoodanig, dat v. d. AV. tusschen wagen en paal bekneld werd en met ingedrukten borstkas werd opge nomen. Bij nader onderzoek bleek, dat drie ribben gebroken waren. Per brancard werd de arme man naar zijn woning ver voerd. SPORT. Kampioenschap van Nederland op den neg. Dit kampioenschap is een z. g. betrouwbaar- heidsrit op den weg AmsterdamMaastricht is gewonnen door den onafhankelijke J. v. d» Wiel uit Rotterdam, die te 4 uur 51 min. te gelijk met zijn broer Piet op de wielerbaan te Maastricht verscheen, waar een talrijk pu bliek aanwezig was, en die zijn broeder met 2 lengten in den eindstrijd sloeg. No. 8 was B. Gebuis, die 4 minuten later aankwam. No. 4 was de amateur C. D. v. d. Biezenbos uit Amersfoort. No. 5 was de amateur J. J. Worie8 uit Delft en 6de de beroepsrenner J, Barendse uit Roosendaal. De uitslag van den w.edstryd der veteranen, die van Amsterdam tot Nijmegen reden is: lste A. Th. Baak uit Bmsterdam, 2de C. v. d. AViel uit Rotterdam, 8de Van Eembergen, Den Haag en 4de E. P. J. Adrian, pen Haag. „N. R. Ct." De 24-uurmarsch der grenadiers en jagers. De in militaire kringen veel besproken W-uursmarsch voor manschappen van de brigade grenadiers en jagers nam heden een aaiuvang. Ei'-ke compagnie had afge vaardigd een groep van 12 deelnemers, ofe, uitgerust met geweer, koppel, tas- sehen, broocteakband en broodzak, den tocht zouden ondernemen. Vier en twin tig groepen waren ingeschreven, waarvan er één, in verband in> gevafften van typhus, uitviel. Een vrij groot aantal belangstel lenden was tegen half twaalf aan het Roomhuis tegenwoordig om het vertrek bij te wonen. Het eerst vertrok, gestart door den heer Muiter, de lste compagnie van het 3de bataljon jagers, terwijl de Jagerkapel, cmd©r leiding van den heer Hendriks, zich in den tuin deed hooren. Bij het vertrek was tegenwoordig de overste Van Suchte- len van de Haere van de grenadiers. Het regelingscomité bestond uit de heeren: majoor Van Rappard, president, den heer Mulder, kapitein Wagner, kapitein Schar- roo (president van de Ned. Athletiek-Unie) den heer De Vries en den lste luit. A. G. Evers (secretaris), die per auto den tooht medemaken, evenals eeniige geneeskun digen. Telkens om de 7% minuut marcheerde met flinken pas een, nieuwe groep af. Elk der manschappen droog op een band aan den arm het nummer der groep. De eerste marsch voert naar Haarlem, waar heer Muiier de deelnemers zal recepieeren, een geneeskundig onderzoek zal plaats hebben en de avon-Imaaritijd wordt genuttigd uit de keukenwagens. Te Haarlem zoowel als teNoordwijk Binnen wordt 2% uur rust gehouden. Morgen te half twaalf wordt aan het Rocmhuis de eerste groep terugverwacht. De deelnemers, die den tocht volbrengen, ontvangen een medaille. Na geneeskundig onderzoek heeft nog een snedloop plaats over 100 M. Tegen 3.30 uur wordt afgemarcheerd van het H. V. V.-terrein, waar voor de militaire autoriteiten zai worden gedefi leerd. Post en Telegraphie. Gemobiliseerde ambtenaren der postergen en telegrafie. Aan gemobiliseerde ambtenaren der poste rijen en telegrafie, die als militair ter beschik king van den directeur-generaal van dat dienst vak zijn gesteld, wordt vergund, hvin dienst in burgerkleeding uit te oerenen. Rechtzaken. HAAGSCHE RECHTBANK. De berooving in de Scheveningsche Boschjes. Heden stond voor de Haagsche recht bank terecht de 31-jarige trambestuurder van de Haagsche tram H. W., geboren te Maastricht, wonende te 'e-Gravenhage en gedetineerd, ter zakö van berooving van een viertal dames, die in de Schevening sche boschjes wandelden. Op 4 Med ontrukte hij aan een dame die wp do Kaohuxjctaau tij Ut; ri.It. bogjaaf- plaats wandelde, een lederen tasch met inhoud, w.o. een bankbiljet van f 10. Op 22 Mei aan een andere dame, die wandel de op den Verheul weg een zilveren tasch - ie met inhoud en op 2 en 24 Juni aan nog een tweetal dames, die in deze'f de om- gewillig wandelden haar handtaschje. Een drietal beroofde dames werden als getuige gehoord benevens de rechercheur van politie die bekl. aanhield. Bekl. bekende het hem ten Jaste gelegde en gaf op, uit armoede gehandeld te heb ben. Gehuwd en vader van twee kinderen had hij reeds vóór do staking 6chulïden. Na de staking is hij 4 maanden uitgeslo ten geweest en werd de. armoede groot er. De officier van justitie Mr. del Campo, requisitoir hem ends betoogde, dat e.<i. de oorzaak ergens anders gelegen was. Bekl. van buiten in Den Haag gekomen, is zoo als dat meer gebeurt, door de Haagsche lucht, bevangen en is groot gaan doen. Dit was de oorzaak dat er armoede in bekl.'s gezin kwam. Uit een door spr. in gesteld onderzoek is hem gebleken, dat békl. tijdens en na de staking gesteund werd zoowel door comité's als door fami lie, weóke laatste hem nog aan werk h ielp, waarmede hij f 4 per week ver diende Het feit door bekl. gepleegd is zeer ern stig en hem zal een zware straf moeten worden opgelegd. Hem schuldiig achten de aan het ten laste gelegdo vorderde spr. veroordeeling tot 1 jaar gevangenisstraf. Mr. Snethlage pleitte clementie wijzen de op" bekl.'s gunstig verleden. Uitspraak 3 Augustus a.s. Diefstal. Het O. M. bij de rechtbank te 's-Graven- hage vorderde heden tegen den 21-jarigen timmerman J. J. K., geboren te 's-Gravem hagei, thans zonder vaste woonplaats en gedetineerd, ter 'zake "diefstal! van een koperen railverbinding van den Elect ri se hen Spoorweg, onder Voorburg, 8 maan den gevangenisstraf. De jonge man, die bijna zijn geheete jeugd in een opvoedingsgesticht "door bracht, zwierf op 26 Juni onder Voorburg op weg naar Leiden, om «zich te begeven naar den Directeur van bet Opvoedings gesticht, bij wien hij om raad wilde vra gen, daar hij geen kans zag om aan den kost te komen. Hongerig zijnde, zag hij, toen hij over den spoorweg liep, dat daar koper aan zat en besloot hij dit er af te rukken en te verkoopen om aan geld voor eten te komen. Juist had hij een stuk afgerukt, toen hij gesnapt en gegrepen werd. Bekl. bekende volledig. Mr. AVesterwoudt. pleitte clementie, be- toogende, dat bekl.'s geheele teven eene mislukking is, en hij nimmer onder ouder lijke leiding stond en zonder steun van familie of vrienden in zijn onderhoud moest voorzien. Uitspraak 3 Augustus a.s. Begraven ammunitie. Dezer dagen werden eenige Russen ge vangen genomen, Jezen wij in de ,,Vqsp. Zeit." Op een officier vond men een bijzon dere kaart, waarop plaatsen, waar ammu nitie begraven was, waren aangegeven. Met de kaart kon men gemakkelijk de plaatsen vinden. Na eenig graven stiet men evenwel niet op het gewenschte, maar op het lijk van een in zijn mantel en tent doek gewikkelden Russischen soldaat. Daar het commando in plaats van am munitie een Russengraf meende ontdekt te hebben, werd de Rus weer toegedekt en marcheerde de troep weg. Toevallig had nu de postagent Riemer in een courant gelezen, dat de Russen op ver schillende manier ammunitie begraven, wanneer zij in het nauw zitten en, ten einde op een dwaalspoor te brengen, er bovenop een gesneuvelde begraven. Om zich hiervan te overtuigen, haalde Riemer den Rus uit zijn graf en stak met een staaf in den grond. Hij stootte op iets en ja wel, bij het verder graven kwamen 192 looden kisten met infanteriepatronen voor den dag. Laatste berichten. LEIDEN. De nieuwe zweminrichting. Naar wij verneme#n, zal de opening van de Gemeentelijke Zweminrichting, waar van, zooals men weet, de exploitatie is op gedragen aan de Leidsche Zwemclub, in de eerste week van Augustus plaats hebben. Aangaande de tarieven welke door het bestuur van de Leidsche Zwemclub zijn vastgesteld, kan worden gemeld, dat gedu rende de maanden Augustus en September de prijs zal bedragen f 0.10 per keer, abon nementen worden gedurende deze maan den niet verstrekt, wel zijn bonboekjes ver krijgbaar inhoudende 20 bons 7% cent. De zwemtijd is drie kwartier. De inrichting zal geopend zijn van 's morgens zeven tot elf uur en van half één tot donker. R.K. Diocesane Land- en Tuinbouwbond. Men meldt ons: Hoewel pas opgericht blijkt reeds, dat deze Organisatie, vooral om haar doel en opzet, zich in de algemeene sympathie mag ver heugen. Want behalve dat onmiddellijk een groot aantal afdeelingen toetraden, kwam uit verschillende andere plaatsen reeds aan vrage in om ook aldaar afdeelingen te stichten. De samenwerking tusschen alle bedrijfs takken ten platte lande en daardoor de een heid der actie, is menschelijker wijze gespro ken verzekerd; in den R.K. Land- en Tuin bouwbond zullen zich alle krachten samen trekken. Op een conferentie welke te Haarlem plaats had met het Dag. Bestuur van den R.K. Kweekers-Patroons-Bond, werd besloten, be houdens goedkeuring der algemeene leden vergadering, tot den L. T. B. toe te treden. Een prachtig vooruitzicht, dat beide orga nisaties ten goede zal komen. Duikboot. Het gisteravónd naar Londen vertrokken TÏ\iigoleoko elooroeoliip „Gnnnot", rapporteert nabij don Waterweg een onderzeeër gezien te hebben, op wel ie bericht de Engelsche stoomschepen „Perth", „Tern" en „Diomed" voor den Waterweg zijn geankerd. Ongeluk in een kazerne. De milicien-sergeant der infanterie Mui ier, in opleiding voor vaandrig in de Oranie-kazerne te Den Haag, had het on geluk bii het nazien van het repeteer- mechanisme van zijn geweer, hetwelk hij met scherpe patronen geladen had, de haan af te trekken, waardoor het schot af ging en de kogciï hem dwars door den hie.l ging. De kogel zette zijn weg voort d-oor de vloer van de zaal en bleef in de daaronderliggende keuken in den muur steken. De getroffene werd, na voor loop ig verbonden te zijn, naar het hospitaal over gebracht. In de Vereenigde Staten. NEW-YORK, 25 Juli. Jeremich Bayly, voorzitter van het Stakerscomité te Bayonne, is in hechtenis genomen op verdenking, dat hij onder invloed van buitenaf in het bedrijf van de Standard Oil stoornis trachtte te brengen. Bay ly heeft in een interview ontkend, dat hij door een bnitenlandsche regeering naar Bayonne gezonden was. Hy gaf toe Oosten rijker te zijn. In de Zwarte Zee. ST. PETERSBURG, 26 Juli. Mededeeling van den grooten generalen staf: Onze torpedobooten hebben Zondag aan de kust van de kolenstreek 40 zeilschepen met kolen vernield, benevens inrichtingen van nieuwe mijnen en een hangende brug. De torpedeering van de „Leelanaw". LONDEN, 27 Juli. (Part. N. R. Ct.) De 29 koppen tellende bemanning van de „Lee lanaw" is gisteren te Kirkwall geland. Toen de mannen van boord waren, loste de Duit- sche duikboot een dozijn schoten op het schip, en toen dat niet hielp, een torpedo. De bemanning werd aan boord van de duikboot genomen en daar goed behandeld. De duikboot bracht hen tot in het gezicht van de Orkaden. Toen er zich rook aan den horizon vertoonde, moesten de mannen in hun booten en de duikboot ging onder water. Voor de Leelanaw" was aangevallen, zag men vandaar in de verte twee sche pen, waarvan een blijkbaar een Engelsche, in den grond boren. WASHINGTON, 2(5 Juli. De torpedeering van de Leelanaw" (Amerikaansch stoom schip) heeft grooten indruk gemaakt in of- ficieele kringen, waar men evenwel bij het ontbreken van nadere berichten niet wenscht te zeggen, of het feit onder de laat ste Amerikaansche nota valt. Dat de be manning gered is, werd met bevrediging vernomen. De Engelsche regeering. LONDEN, 27 Juli. (Part. N. R. Ct.) De coalitie-regeering heeft gisteren haar eerste parlementaire nederlaag geleden. Het Hoo- gerhuis besloot n.l. de Pensioenwet tot na liet reces aan te houden, in weelwil van minister Lansdowne's waarschuwing, dat weduwen en invaliden er onder zouden lijden. Marktberichten. LEIDEN, 27 Juli. Yottc Vnrkeiisniarkt. Aan- gev.: 137 A ette varkens 117, van f 0.95 tot fö.97. Licht soort 20, van f0.88 tot f0.90. Handel matig. BODEGRAVEN, 27 Juli. Kuas. Aange voerd 336 partyen kaas, controlckaaa f54. a f57.50, le soort Goudsche f52.50 a f55.50, 2e soort f49.a f51.le soort Derby f a fi 2e soort fa fle soort Edammer fa f2c soort f—a fZwaardere Goudsche f54.a f 57.50. Alles met condities. Handel matig. HAZERSWOUDE,26 Juli. H. E. Telling.— Aangevoerd 4046 Kipeieren f 5.85f 6.20 per 100, 26 Eendeneieren 10.f 6.15 per 100. KATWIJK AAN DEN RIJN, 26 Juli. Veiling der Tuinbouwvereeniging K. eu O. Anrdapp. Due of York p. baal f2.50 fO.OO, dito p. mand f2.20 f2,30, dito Kleinen p. Va H.L. f 1,10 fl,80 Aardapp. ronden p. baal fü,fO.OO, dito p. mand f 2,20 f2,35 dito kleinen p. Va H.L. f 1,10 f1,35 Bloemkool N.H. I f9,50 fdito II f4,00 f 5,00, Reuzen I f0,f0,f 0,dito II f0,f0,Peen p. 100 bos f3,50 f4,00, Uien p. baal f0,f0, Wegens sluiten der grens voor aardappelen, handel in dit artikel traag met lage prijzen OUDEWATER, 26 Juli. Kaas. Aangevoerd 94 part. 4230 stuks, wegende pl.m. 21,150KG. le soort van f50 tot f53.2e soort van f45 tot f49, gestempelde f54 tot 56, zwaardere f55 Edammer fHandel vlug. TER AAR, 26 Juli. (Ter-Aarsche Augurken veiling.) Aanvoer 582 manden van 25 kg. Fijn 2e kwal. f5.95—6.25, fijnbasterd le kwal. f3.003.05, basterd le kwal. f2.85—3.10, grof le kwal. fl.851.95, groot grof f 1.50—1.60, stek fl.10 f 1,15. WASSENAAR. 26 Juli. Yolliiig. Radijs 0 a 0c. Peterselie 1 a2c.Boonenkruid0a0e.Sel- dery 1 a 2 c.; Peen 5 a 7c.; Kroten 0 a 0 c.; Slauitjes O a 0 cent per bos. Zuring 6 a 10 c.; Postelein 20 a 26 c. p. ben. Kropsla f0.60 a f 1.40; Bloemkool f4,— af 12.— p. 100. Meidoppers fO.OO a f0.Doperwten fl.00 a f0,00; Raspererwten fl.40 a 1.80; Gr. Capu- cijncrs fl,3Q a f2.00; Peulen fl.5U a f0, Tuinboonen f 0,40 a fl.05 p. 10 K.G., Aard beien 00 a 00 c. p. KG. Meloenen 00 a l'O.OO Eieren per 100 f5.506.25, Kervel 00 c. per bos, Spinazie per ben, Komkommers f00 per 100, Konijnen 60 a 1,20c. per stuk, Aardap pelen f0.700.00 per ben. Princesscboonen f 2.2.25 p. 1O00. Morellen f 0.250.30 p. K.G. Witte Capuceiners fl.602,—. Kippen per stuk fO.OO—0.—,Aalbessen f0.25—0.00p.K.G. Uien f 0.20""a f0.24 p. K.G. Rabarber 2 a 3 c. per bos. Frambozen f0.0.per K.G. Gr. Savovekool f4.f4,50. AMSTERDAM, 26 Juli. Binuenlaiidsche Granen. Tarwe fl21/2 per 80 kg. Karwij per 50 kg. f20, f20.40. Buitenlaudschc Granen. Mais. Amerik. disp. f218, Indische loco mixed f200, «too rnende f199, Mei/Juni f199, Juni/Juli f199, Juli/Aug. f199, Aug./Sept. f199, Sept./Oct. f199. Witte loco f190, stoomondc f190, Juni/ Juli tot Sept./Oct. f191. La Plata disp. nieuwe oogst f207, oude oogst f202, stoomende per stoomschip Grangesberg f195, perst. Win terswijk f204, per Clio f193, per Tubuntia f196, per Beekbergen f194, per Volëndam f195, per Orion f 195, per Monnikendam f 195, per Kennemerland f195, Mei/Juni f186, Juni/ Juli tot öept./Oct. f192. Lijnkoeken van La Plata-zaad disp. stoomende en op all. f 127Va- KAMPEN, 26 Juli. Boter. Aanvoer 211/8 en 27/16 vn. De prijzen waren als volgt: bij het consortium van botcrhnndelarcn per Va vat f 30.5032.50, per Vio vat f 15.5010.50; per half kilo 80 c. GORINCHEM, 26 Juli. Vee. Aanvoer 164 runderen, 6 nuchtere kalveren, U vette varkens, 690 biggen, 0— lamineren. De prijzen waren als volgt: zware kalf- koeien f250 a 320, kalfvaurzcn f180 a 240, gniste vaarzen f120 a 140, melkkoeien f210, a 260, Va-jarige ossen f a lVrjarigo dito fa pinken f 00 a 000, graskalveren f 45 a 65, nuchtere kalveren f22 a 28. Lam meren fVette Varkens p. h.kilofO. aO.Biggen per stuk f 1222. ROTTERDAM, 27 Juli. Vee. Aanvoer "Paarden 96, Veulens 6, Ezels 0, magere run deren 1241, vette runderen 638, vette kalve ren 250, Nuchtere kalveren 380, graskalveren 125, schapen 1, varkeus 2, Biggen 214, Bok ken of geiten 3. Prijzen per V2 Kilo: Koeien en ossen 42-48-55stieren 30-41-46, kalveren 621/2"57Va~6-V2> schapen varkens 00-00, ex. varkens 00-00. Prijzen per stuk van mager veeMelkkoeien 160-350, kalfkoeien 200-360, slieren 140-420, pinken 100-150, graskalveren 40-70, vaarzen 1502U0, alles mager veebiggen 1630, slaeht- paarden 200300, paarden 300500, hitten 200300, Fok Nuch. kalv. 25-38, slacht nuch. kalv. 12-25, biggen p. week 2.50-3. Boter. Aanvoer 50/816/16 vaten, 166 stukken van 1/2 K.G. f 0.80 f 0.85. Prijzen: le f0.64, 2e f 0.62, 3e f 0.60 Eieren. Aanvoer 81050 stuks. Prijzen per 100 stuks, kipeieren f 5.70-6.70, eendeneieren f 6.30-6.85, kalkoeneieren f 8.00-9,50 handels- eieren f 5.95-6.05, ganzeneieren f 0. Parelhoendercieren 1' 0.00. Vette koeien en ossen met goeden aan voer, redelijken aanvoer, hooge prijzen. Beste spoelingbeesten 2' cent boven no teering. Stieren met ruimen aanvoer, le- vendigeai handel, hooge prijzen, Beste exemplaren 2 cent boven noteering. Vette kalveren met behoorlijken aanvoer, bevre digenden handel, hooge prijzen. Melk- en kalfkoeien met goeden aanvoer, vrij leven- digen handel, goede prijzen. Jong vee met flinken aanvoer, iets beteren handel, on veranderde prijzen. Nuchtere fok-en slacht- kalveren met gewonen aanvoer, vluggen handel. Alles werd duur gekocht. Men kocht voor export. Werk-, slachtpaarden en hitten met redelijken aanvoer, behoor lijker handel, hooge prijzen. Biggen met gewonen aanvoer, redelijken handel, hooge prijzen. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 27 Juli 1915, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 762.4 Breslau. Laagste barometerstand 750.8 Stockholm. Verwachting tot den avond van 28 Juli: Zwakke tot matigen wind aanvankelijk uit Zuidelijke richtingen, meest zwaarbewolkt met kans op regen of onweer. Iets warme/»

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3