Advertentiën. Grffote Wandeltocht. Het sportcomité onder dc militairen te ciden, gevormd door eenige heeren on- •rofficieren, heeft een mooi plan ge- >rmd. Op Maandag 9 Augustus zal een groote [andeltocht worden gehouden van Lei- naar Hoek van Holland en terug, ertrek is vastgesteld op 's morgens zes ur van „Zpmerzorg", waar men 's avonds denzelfden tijd terugkomt. De tocht gaat over Voorschoten, Voor- iirT, Rijswijk, Naaldwijk, Den Haag, -Gravenzande, Hoek van Holland, en u*ug: Hoek van Holland, 's-Graven- inde, Monster, Loosduinen, Den Haag, en DeyL Leiden. Voor verdere bijzonderheden over deze i'ortieve oefening verwijzen we naar een ;r dezer dagen in dit blad to plaatsen lvertentie. Geslaagd. Bij het gehouden zomer- camen der Vea'. voor Modevakscholen te -Graveni'iage, is voor het diploma „cos- iniiére" geslaagd mej. J. C. Ciere. To'. de Midd. Technische School te hecht is na gehouden, examen toege ven voor afd. C (scheepsbouw) de heer li. v. d. Graaf. Pensioen. Bij Kon. besluit van 21 ezer is, ingevolge de Pensioenwet voor e gemeenteambtenaren 1913, met ingang 5 Maart 1914, aan H. Blok, laatste- jk boomsnoeier, een pensioen toegekend an f 175. Steuncomité. De collecte van een ubbeltje of een cent voor het Steuncomi- heeft deze week opgebracht f 225.76s. Universiteit. Op de voordracht van en minister van staat, minister van bin- 'em la rads oho zaken, is, vooir het tijdvak ran 1 Augustus tot en met 31 December 915, benoemd tot assistent voor de ma- uurakunde aan de Rijksunversite.it alhier, j. H. R. Wo':t.jer. Dienst Ned. indië. Bij resolutie van len minister van Koloniën is mej. W. v. looit gesteld ter beschikking van den ouverneur-generaa! van Ned.-Indië om te irorden benoemd tot onderwijzeres der lerde klasse bij het openbaar Europeesch ager onderwijs. Diefsta'. Aan de ladingplaats van het goederenvervoer der H. IJ. S. M. werden loor een politieagent hedenmorgen twee lannen betrapt, die aardappelen en cokes it een wagon wegnamen. Tegen beiden verd proces-verbaal opgemaakt. ALPHEN. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver- adert op Woensdag 28 Juli v.m. 9*4 uur. Herstemming over het voorstel Hern- ;reen om uit te stellen het nemen eener leslissing ten aanzien van het voorstel van B. en W., om van L. H. Brijnen te -eiden kosteloos in eigendom te aanvaar den een gedeelte der Oranjestraat mot aangrenzende halve sloot, met bijbetaling door Brijnen van f 100.— als bijdrage in üe busten van demping en noieerlng. Voorstel van B. en W. met betrekking tot het adres van den gemeentewerkman H. Bauer, houdende verzoek om loonsverhoo- ging. Circulaire van de Vereeniging van Nederlandsche gemeenten over aanslui ting bij die vereeniging, met voorstel van B. en \Y. Verzoek van de Commissie van beheer van het Gas- en Electriciteitsbe- drijf om goedkeuring van eenige wijzi gingen in de begrooting van „het gasbe drijf voor 1915, met praeadvies van B. en W. Voorstel van dezelfde Commissie tot wijziging van art. 7 der Verordening als bedoeld bij art. 14 bis der Gemeentewet,; voor die bedrijven, met praeadvies van B. en W. Verzoek van dezelfde Commissie om goedkeuring vaii haar besluit in zake. bestemming van de gelden, aanwezig in het reservefonds dier bedrijven met praeadvies van B. en W. Aanbieding ge meente-rekening, dienst 1914. Onderzoek gelooüsbrieiven benoemde raadsleden. Vaststelling kohieren hoofdelijken omslag en hondenbelasting, dienst 1915. Geslaagd. Voer examen M. U. L. O., diploma A, zijn te Utrecht ges'iaagd de j heeren E. F. Deetman en B. de Pijper. Tot de Mi-dd. Technische School te Dordrecht is na gehouden examen, toege laten voor afd. C (scheepsbouw) de heer W. Boot. BOSKOOP. Tuin- en Landarbeiders. In de ge houden vergadering van de R. K. Tuin- en Landbouwarbeidersvereeniging werd het werkloozenfonds besproken en een telling gehouden van losse en vaste werklieden. Mededeeling werd gedaan, dat het voor- deelig saldo van de Fancy Fair bedraagt i 500 en dank gebracht aan allen die had den medegewerkt deze Fancy Fair zoo schitterend te doen slagen. Vastgesteld werd het reglement van het steunfonds bij ziekte. Een commissie werd benoemd, welke feestjes zal organiseeren. De op brengst daarvan zal gestort worden in de kas van het fonds. HAZERSWOUDE. Brand. Van een itn aanbouw zijnde bouwmansworwnig voor de wed. C. van de Velde in de II oog eve en, is hedenmorgen I de bijna voltooide hooitas van 35 bij 18 meter grootte, en, waarin reeds 40 voer hooi was geborgen, tot. den grond toe af gebrand. Hoewel de ooi-zaak onbekend iis, wordt voor kwaadnvil ikheid gevreesd, omdat op 1 December 1914 eveneens op onverklaar bare wijze de gcCieele woning in de asch te gelegd. Een zwerver. Gisterenmorgen werd een 75-jarige verpleegde uit het weeshuis te Boskoop alih'or zwervende aangetroffen. Be politie heeft hem naar Boskoop terug gebracht. HOOFDDORP. De zwakste argumenten. De ,.Rott." maakt melding van een voorval te Hoofd- dorp, dat als het niet sterk gekleurd is de hoogste afkeuring verdient. LI. Zaterdagavond zoo werd aan het blad geschreven vergaderden te Hoofd dorp in het hotel „,de Landbouw" de rechtsche partijen. Als spreker trad op Mr. H. Verkouteren, Oir.-Hist. Statenlid der provincie Noord-Hoilland, ter verdediging van de can did art uur der twee aftredende R.-K. Raadsheeren Bus en Suidgeest. Een aantal linksche heeren kwam tegen den, tijd, dat de vergadering zou gesloten worden de zaal binnen. Toen stilte werd verzocht om de verga dering met dankgebed te sluiten kregen we een staaltje to zien en te hooren van de verdraagzaamheid der hooggeroemde en nooit volprezen vrijzinnigheid. Het was in het liruksohe kam.pl zoo rumoerig, dat van een behoorlijk dankgebed- geen sprake kon zijn. I-Iet fraaiste zou echter nog komen. Toen. na afloop der vergadering te on geveer 11 uur de voorzitter der Centrale Antirey. Kiesvereeniging, C. van Wijk, per fiets huiswaarts reed, werd hij door een der bezoekers van de vergadering ge volgd en onverwacht plotseling aangegre pen en met fiets en al rter aarde geworpen. Daarna koos de held het hazenpad en is hij, jammer genoeg, onbekend geble ven- De heer Van Wijk was natuurlijk zeer geschrokken en bekwam eenige lichte kwetsuren aan het hoofd.* KATWIJK. Landmacht. Bij Kon. besluit van 21 dezer is, met ingang van 29 dezer, be noemd tot eerste-luitenant bij zijn tegen woordig korps, bij het wapen der infan terie, de tweede luitenant J. Koolhaas Revers van het 15de regiment. KOUDEKERK. Jubileum. Gisteren herdacht de heer De Ligny, telefoonhouder alhier, den dag, waarop hij voor 25 jaar als zoodanig, is aangesteld. Dat deze dag niet ongemerkt is voorbijgegaan getuigden de prachtige cadeaux en de vele felicitaties bij deze ge- gelegenheid ontvangen. NOORDWIJK. Bloemendag. De verkoop van het tu- berculosebloempje voor „Herwonnen Le venskracht" heeft opgebracht de somma van f 146.G7. NGORDWIJKERHOUT. Bevolking. Op 1 Juli bestond de bevolking dezer gemeente uit 3750 zielen. Het krank zinnigengesticht „St. Bavo" werd op dien datum bewoond door 266 zielen. SASSENHEIM. Een Jubileum. Sassenheim maakt zich wederom gereed tot het vieren van een heugelijk feest. Mor gen op Sint Jacobus zal het vijf en twintig jaar geleden zijn dat de Eerw. Zusters van het 11. Gezelschap J. M. J. uit 's-Herto- genboscn hunne blijde incomste" in onze parochie deden. Gedurende deze lange reeks van jaren hebben de Eerw. Zusters onder het uitstekend bestuur van de Eerw. Moeder, M. Damiana, die tevens haar zilveren jubilé als Overste herdenkt, zich vele verdiensten in ons midden verworven, terwijl zij door woord en. voorbeeld niet alleen de harten der kleinen hun toever trouwd opwekten tot de ware christelijke deugd, maar ook hun geest voedden met het degelijke katholieke onderwijs. Nooit kan Sassenheim dit genoeg waardeeren. Klein en gering was in het beginne hunne arbeid, toen zij onder den ZecrEenv. Pas toor J. de Jong, den voortreffelijken Her der, wiens nagedachtenis nimmer uit ons hart zal verloren gaan, voor vijf en twin tig jaren hun intrede in de St. Pancra- tiusparochie deden, maar dit nietige mos terdzaadje heeft ook hier wortel geschoten en is geworden als een wijdvertakte boom. Na gedurende een achttal jaren in een al te bekrompen woning te hebben doorge bracht, werd onder den Zeer Eerw. Herder F. Peters, in de volksmond „de heilige pastoor van Sassenheim", met den bouw van het ruime en fraaie St. Annagesticht begonnen, en zijn ook nog in de loop der jaren met het toenemen der parochie en het vermeerderen van het aantal kin deren de scholen uitgebreid. Gods zegen heeft gedurende deze kwarteeuw zicht baar op het werk der Eerw. Zusters ge rust. Moge dit steeds blijven voortduren. Op uitdrukkelijk verlangen van de Eerw. Zusters, die immers niet de ijdele wereld- glorie zoeken, blijft alle uiterlijke feest viering achterwege, maar des te vuriger en inniger zal op dezen dag het gebed om hoog stijgen tot Hem, die aan hetgeen menschenhanden zaaiden, wasdom heeft geschonken. Bekroning. Op de te Rotterdam ge houden centrale keuring; van stamboek- anerriën werd bekroond an et e,en aaniho-u- dintgsp-recmi'e van. f 75, de stamboekmerrie „Thali I" van de heeren Gebr. Speelman •alhier; en in de rubriek van ingespannen merriën verkreeg dezelfde merrie de 1ste prijs van f 75. Staten-Generaal. TWEEDE KAMER. Landstormontwerp. Vergadering van gisteren, In aansluiting met wat wij gisteren a-eeds mededeelden, volge hier een resumé van de gevoerde discussies. De heer Van de Voort vanZijfl (A.-R.) dringt aan op het geven van meer faciliteiten aan den vrij willigen landstorm en critiseert in het a'gemeen hetgeen de regeering deed Ln zake den vrij willigen lands to ito. De heea- Tydem an (V.-L.) is vóór het ontwerp. Spr. vraagt inlichtingen om trent de uitvoering van de wet. De heer Van Doorn (U.-L.) spreekt ten gunste van het ontwerp, dat z. i. door 's lands belang wordt geëischt. De heer Marchant (V.-D.) zal op de dislocatie der troe.pcn niet nader terug komen, omdat hij reden heeft om aan te nemen, dat de Regeering deze belangrijke aangelegenheid in nadere overweging zal nemen. (Deze verklaring van den heer March-ant m|akt den Indruk, dat het oo- mfrté-gëneraal spreker niet heel en al ln het ongelijk heeft gestéld!) De sociaal-democratische afgevaardig den, de heeren Hugenholtz en Schaper, spenteren wat tegen het ont werp, en meenen\ dat daardoor voor ons land het oorlogsgevaar grooter zal wor den. Volgens de meening van den heer Schaper is de kans dat wij in den oorlog zullen worden betrokken, nu veel kleiner, dan enkele maanden geleden. Nadat nog de heeren Rutgers (A.-R.) en Eland (U.-L.) hun sympathie voot het ontwerp hebben uitgesproken, ls de minister aan het woord, die zijn rede 's avonds voortzet. De Minister, de heer Bosboom, verklaart dn zijn rede uitdrukkelijk, dat dart ontwerp niets beslist voor de toe komst. (Na de rede des ministers is nog vaorachtigheidshaVe een amendement aangenomen van den heer Sasse van Ys- selt (R.-K.), waarin bepaald wordt,, dat, zoodra de tegenwoordige buitengewone omstandigheden hebben opgehouden to bestaan, een voorstel van wet zal worden ingediend om deze wet in te trekken.) Ln de wijze van uitvoering zal de mi nister trachtten de ongerustheid weg te n-emeh. Gereed zijn de besluiten voor de keuring van de jaarklasse diie reeds tot den land storm behoort. Dit is de klasse 1915, die zich stpoediig zal kunnen iaten keuren. Over deze lichting heeft de Regeeritng reeds de beschikking als zij dat will. Zoodra deze wet van kracht is, zal het Koninklijk be sluit verschijnen om de jaarklasse 1914 en 1913 op te roepen. De oproeping zal twee maanden van te voren geschieden., zoo dart zij, die tot de jaarklasse behooren, twee maanden vooruit weten, dat zij zich gereed hebben te houden na twee maan den. Dat wil nog niet eens zeggen, dat zij dan dadelijk zullen worden ingelijfd. Zij •kunnen dan echter ieder oogenblik wor- dlen ingelijfd. Bij deze wijz'e van uitvoering zal de on gerustheid we/1 verdwijnen. De lichting 1915 zal heel spoedig worden opgeroepen en vter maanden nadat deze is ingelijfd, zal de eerste landweerlich ting naar huds gaan. De jaarklassen zullen niet telkens na vier maanden elkaar opvo'gen, maar snel ler, wellicht met tusschenpcoze van één maand. Komt half Augustus jaarklasse 1915 op, dan gaat half December de oud ste lichting naar huns. De aflossing zal dus veel sneller plaats vinden. Een voor de regeering betreurenswaar dig incident is er vei der voorgevallen. De minister zcide, dat hij de landstormptich- tigen, die ma aflossing van de landweer overblijven, zoo non dig, ook zou oproepen. De heer Marchant herinnerde hem toen aan de volgende woorden uit de Memorie van Antwoord, waarin precies het tegen deel te lezen staat, ral..: „Ook bij het stellen van deze grens (30 jaar) zal er waarschijnlijk een marge overblijven van mannen, die niet op geroepen zuillen worden, om dat dan reeds aide landweermannen door l.arule'o.i'n'iman.niftn 9njn v^r-vanGVTl De minister moest deze tegenspraak er kennen: Het is een vergissing geweest in het Staatsstuk, zeide hij, maar de re geering moest dan maar de gevolgen van dien fout dragen en hij beloofde, dat niet meer landstormplichtige zullen worden opgeroepen, dan noodig zijn voor de af lossing van de landweer. De Vrijwillige Landstorm zal slechts één voorkeur genieten. Hij zal in de eerste plaats worden getbesrgd tot kadervorming e,n zijn kader zal de verkregen rangen be houden, zij het a/1 dat misschien een bij zondere opleiding nog noodig zal zijn. Dat de Minister niet bereid zou zijn de motie-Ter Laan, diie-trouwens alleen de socialistische stemmen kreeg en dus met overgroote meerderheid werd verworpen,, uit te voeren, spreekt van zelf. Ten slotte werd het ontwerp aangeno men met 53 tegen 13 stemmen. (Alleen dc sociaal-democraten stemden tegen.) Land en Tuinbouw. Mond- cu klnniTzecr. Onder het vee van den landbouwer G. Rij- neveld te Moordrecht is mond- en klauwzeer uitgebroken. De geheele veestapel ten getale van ongeveer 40 stuks is naar het abattoir te Leiden vervoerd en aldaar afgemaakt. Rechtzaken. Proces-verbaal tegen een deurwaarder in functie. Gelijk wij destijds mededeelden werd op 1 Ju.HL door den .deurwaarder dien, heer P. H. v. Thiel krachtens vonnis van den kan tonrechter een woruing ontruimd in de St. Jorissteeg en werd naar gebruik, de in boedel op den openharen weg geplaatst. Door den deurwaarder was geen ver gunning bij B. en W. gevraagd den inboe del op straat te plaatsen, hertgeen de ver ordening op straatpolitie voorschrijft. De inspecteur van politie, de heer Es- kens, maakte deswege proces-verbaal op. De zaak zal op Maandag 16 Aug. voor het Leidsche Kantongerecht behandeld worden. Ais verdediger van beklaegde treedt op Mr. II. W. C. J. cLe Jong, advo caat en procureur te Leiden. Laatste berichten. geteekend schrijven met bericht van ont vangst, en volgens een formulier, hetwelk dezer dagen, tegelijk met een circulaire, waarin bovenstaand advies zal worden gegeven, aan de leden wordt verzonden. Faillissementen. „Lotisico". Het Centraal Bestuur van de Algemeene Vereeniging van Polishouders van „Loti sico", gevestigd te 's-Gravenhage, van oordeel zijnde, dat inwisseling van polis sen van Lotisico" tegen een obligatie met het oog op de gewezen vonnissen in eerste instantie en hooger ber'oep, niet in het belang der polisliouders is, heeft besloten, de leden te adviseeren tot niet-inlevering, of zoo zij dit toch wenschen te doen, dan de inwisseling vóór 10 Augustus a. s. te doen plaats hebben, „onder protest en on der reserve van alle rechten", in een aan- Uitgesproken: D. Doesburg, bloembollenkweekcr, thans wonende te Velsen, cur. mr. H.Pb. 't Hooft; H. A. Willemse, koopman, te Haarlem, cur. mr. H. Pb. 't Hooft; J. S. Brandsma, timmer man en aannemer, te Hcerenveen, cur. mr. M. de Muïnck De coöperatieve Veilingsver- eeniging te Hilversum en omstreken, geves tigd te Hilversum, cur. mr. Eel. J. Philips; W. J. van Lamme, winkelier in drogerijen en verfwaren, te Amsterdam, cur. als voren; J. L. J. Belderbos, handelende onder den naam Maison Nederland, '8 Gravenhage, cur. mr. J. Nuhout van der Veen; C. van der Kwast, timmerman tc 's Gravenhage, cur. mr. J. Ankerman; De Tijdgeest, naamlooze Ven nootschap tot het aannemen en uitvoeren van Bouwwerken, gevestigd en kantoorhou- dende tc Zoetermeer, cur. mr. H. A. G. Venema te 's GravenhageAdria'nus van der Kregt, boterhandelaar te Zoeterwoude, cur. jhr. mr. P. W. C. van der Goes te Leiden. CORRESPONDENTIE. Een trouw lezer. Het armbestuur om deze ééne, op zichzelf staande daad in. de courant te blameoren, schijnt ons niet bill ijk, hoewel wij het met u eens zijn, dat een dergelijk optreden, als liet niet bij een hooge uitzondering beperkt bleef, niet ge- wenscht zou zijn. De omstandigheden kunnen echter o. i. zoo zijn, dat er vcd- doende grond is om op te treden, zooa'ts het door n bedoeld armbestuur meende te moigen en te moeten doen. Aanbestedingen. Hoofddorp. Bij de door B. en W. gehou den aanbesteding van de verbouw van het raadhuis, waren ingeleverd 4 biljetten. Laagste inschrijver de lieer A. den Ouden te Nieuw-Vennep voor f 12,000. NIEUWVEEN. Parochie van den H. Nicolaas. Zondag: de H.H. Missen om 7 uur en half 10; 's middags half drie Lof. Zaterdag: 7 uur Marialof. Marktberichten. LEIDEN, 24 Juli. Korenbeurs. Handel ver keerde heden niet in opgewekte stemming. Tot het doen van flinke zaken zijn de meesten af keerig, omdat dc naaste toekomst de kleinst mogelijke zekerheid mist. Verkoopen daar door teleurstellend. Te noteeren zijn: Tarwe van f 11.40 tot f 12.50 p. 80 Kilo. Haver van f 15.50 tot f 16.25 p. 100 Kilo. LEIDEN, 24 Juli. Botermarkt. Prima fa- brieksboter van f62 a f64, goede fabrieks- boter fa fprima boerenboter f62 a f 64, goede boerenboter f 58 a f 61. Aangevoerd 231/8. en 28/1 e vnto» wogomlo -JOOO K. G. Han del matig. Eierenveiling. Aanvoer 15439 stuks. Kipeieren van f 5.90 tot f 0.40 per 100 stuks. Eindeeieren van f6,15f6,50. Kalkoeneiercn f7,f8,—. Handel vlug. Turf. Aangevoerd van 19 tot en met 24 Juli, 630,000 st. lange turven, prijs f5,75-6, per 1000 staiks. DELFT, 24 Juli. Kaasmarkt. Aange voerd 70 stapels kaas, wegende te zamen 16140 kilo. Prijs f66 a f74 per 100 kilo. WASSENAAR. 23 Juli. Veiling. Radijs 0 a 0 c. Peterselie 1 a 1 VoC. Boon ën kruid 0 n 0c. Scl- dery 1 a 2 c.; Peen 0 aOc.; KrotenOaO c.; Slauitjes 0 a 0 cent per bos. Zuring 6 a 10 c.; Postelein 20 a 24 c. p. ben. Kropsla fl.00 a f2.00; Bloemkool f4,af 12.p. 100. Mcidoppers fO.OO a f0.Doperwten fl.20 a f 1,40; Raspererwten fl.40 a 1.75; Gr. Capu- cijners fl,80 a f2.10; Peulen f2.00 a f2,15, Tuinboonen f 0,60 a fl.20 p. 10 K.G., Aard beien 00 a 00 c. p. KG. Meloenen 00 a fO.OO Eieren per 100 f6.006.25, Kervel 00 c. per bos, Spinazie per ben, Komkommers f46 per 100, Konijnen 30 a 50 c. per stuk, Aardap pelen f0.500.60 per ben. Princesseboonen f 0.95—1.25 p. 1000. Morellen f 0.20—0.24p. K.G. Witte Capuceiners fl.800,Kippen per stuk fl.000.Aalbessen fO.OO0.00 p.K.G. Uien f0.08 a f0.10 p. K.G. Rabarber 2 a 4 c. per bos. Frambozen f0.300.32 per K.G. SCHIEDAM, 23 Juli. Moutwijn f 21,Je never f 25,Commissie f 20.Stemming traag. Spoeling f 1.50, Graanspiritus f 32.— f34.Melasse Spiritus f29.Ruwe spiritus f I6I/4—16Va- TER AAR, 23 Juli. (Tcr-Aarsche Augurken veiling.) Aanvoer 1014 manden van 25 kg. Fijn 2ckwal. f5.40—5.70, fijnbasterd le kwal. f2.702.85, basterd le kwal. f 2.40—2.65, grof le kwal. fl.G51.80, groot grof f 1.351.40, stel f0.95. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 24 Juli 1915, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste baromet eis tand 761.2 Müuchen. Laagste barometerstand 747.6 Christiansund. Verwachting tct den avond van 25 Juli: Aanvankelijk zwakke tot matigen later wellicht toenemenden Westelijke tot Zuide lijken wind, meest zwaarbewolkt, wellicht eenige regen met geringe onweerskans. De zelfde temperatuur. Heden overleed na een lang durig maar geduldig lijdenmeer malen gesterkt door de H.H. Sa cramenten, onze geliefde dochter en zuster HENDRIK A ELIZABETH MEIJER, in den jeugdigen leeftijd van 15 jaar. II. MEIJER. H. MEIJER—Ba ate en kinderen. Hoogmade, 22 Juli 1915. 3743 Op den 30steu Juli hopen onze geliefde Ouders CASPARUSTIIEODORUS BEUK. én WILHELMINA VAN RIJN hunne 25-jarige Echtvereemging te herdenken. Hunne dankbare kinderen. Leimuidex, Juli 1915. 8557 aac3C3C3cacac3i: □cac3c3c3cz5cjcacaacatzag Op den lOdeu Augustus hopen C. VAN DER POST W. VAN DER POST-Roelevkj.t den dag te herdenken dat zij Q voor 12V2 j aar door den Echt n zyn verbonden. Hun dankbaar kind. Voorhout, 24 Juli 1915. 8556 icacacacacacacacacjcaa De ondergeteekenden betuigen hier door hun welgemeenden dank voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden bij de gelegenheid van hun yeertig-jarig huwelijk. Namens kinderen en kleinkinderen, J. VAN BENTEN en Eehtgcnoote. Rijpwetering, 24 Juli 1915. 3560 Dr. DE BRUINE GROENE- VELDT is van 26 Juli tot 24 Augustus niet te consulteeren. Dr. Kapsenberg Hooigracht 34 en Dr. Kingma Boltjes, Stati onsweg 6a zijn bereid praktijk waar te nemen. 3573 J. P. Versfraaten, Taxateur van Meubilair enz. Verhuisd van de BURCHT- STEEG naar H00GEW0ERD38, houdt zich bij voortduring be leefd aanbevolen, ook voor in- en verkoop. Gevraagd tegen half Augustus of later een R.K. Dienstbode, een burgerpot kunnende koken, v. g. g. v. Brieven onder no. 3565 bureau „Leidsche Courant". Een net Meisje gevraagd van 15 «1 16 jaar, bij C. VAN BEEK, Zwarlckat, Nieuwer-Amstel. 3561 Wegens fnmilieoJiistftixligliodoii der tegenwoordige dienstbode, kan een fatsoenlijk 3572 R.K. Dienstmeisje geplaatst worden, die vlug en helder kan werken. Aanbieding of brieven adres Mevrouw STRAATSBURG— Beckers, Haarlemmcrstr. 42, Leiden. Wegens huwelijk wordt tegen half Sept. of Oct. gevraagd een flinke Dienstbode R.K., van goede getuigen voorzien. Adres: Vischmarkt No. 2. 3571 Gevraagd in een heel klein gezin een eenvoudig, degelijk Burgermeisje, (geen dienstbode), niet beneden de 20 jaar, voor de huishouding en ge negen soms in den winkel to helpen. Brieven bureau van „Dc Leidscho Courant" onder no. 3534. Wegens huwelijk gevraagd een netto R. K. Dienstbode, tegen hoog loon bij C. KUIPERS, Kaashandel, Bodegraven. 3537 Terstond gevraagd R.K. Huishoudster bij A. BARTELS, Kudelstaart, gom. Aalsmeer. 8550 Gewaagd een net Meisje. R.K., in den leeftijd van 17jaar, -\oor huishoudelijke bezigheden en winkel- werk. Van g. g. v. Bx\ onder 110.3582 bur. van „De Leidsche Courant". Lood- en Zinkwerkers. Gevraagd 2 bekwame Loodgieters bij A. J. VLASMAN, Loodgieter te Leimuiden. 3570 Wordt gevraagd met half Augustus R.K. Bakkersknecht, van goede getuigen voorzien. Blieven onder No. 8476, bureau .De Leidsche Courant." Gevraagd met 1 Augustus R.K. Boerenknecht of knechtje, vcreischte goed kunr.w.- de melken, bij A. VAN RUI TEN. Landbouwer, Noordwijkerhout. SF33 Wordt gevraagd om Urutnnd m dienst te treden ecu R.K. tweede Bakkersknecht of vergevorderd l-crang bij do V/cd. V. J. DRIESSEN, IL-m-mwo ide, R.in- dijk. 8500

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3