Ingezonden stukken. Mej. L. E. J. Schrijver, Den Haag, Bioitk- her s-ts-'r a at 27. E. Egbert de Boer, Haarlem, Zijlvest. Mej. M. v. d. Buiger, Rotterdam, Heem steestraat 14. Wed. Ebert-Liesveüd, Amsterdam, v. Mardsstraat 26 III. Mej. D. M. A. Pagenkamp, Vemlo, Ham burgersingel 116e. 'J. Th. Nicolai, Amsterdam, Leidsche g.racht 115. Ongegrcnciverktaring. Gedep. Statein van Zuid-Holland hebben, melt onge- .gro.ndverklari.ng van de bee waren der N. I V. De Leidsche Bouwmaatschappij goed keuring verleend aan het plan tot ge deeltelijke herziening van het uitbrei dingsplan dezer gemeente in verband met oen bouw van het nieuwe academisch ziekenhuis. ALKEMADE. De Hanzebank. Op verzoek van Han ze led en te Rijpwetering zijn door het be stuur van de Hanze alhier stappen ge daan, om ook aan ingezetenen van "dat dorp gelegenheid te geven met de Hanze- bank in verbinding te treden. Het resul- I taat van dit pogen is geweest, dat, zoo- ift's de advertentie in dit nummer doet blijken, de correspondent der banik uit Roe'.ofarendsveen voortaan iedere week op Zaterdagavond van 8 uur tot half 10 zitting zal houden in een lokaal van het atelier van den heer Zoetemelk, dat deze vooi'.oopig daarvoor beschikbaar heeft gesteld. Moge het bestuur van de Hanze succes hebben met zijn bemoeiingen. ALPHEN a.d. RIJN. AlphenOudshcornAar anderveen. Gisteravond werd in Hotel St. Joris door eenige tegenstanders voor vereeniging der gemeenten Alpheni, Oud ah oom en Aar- Janderveen een vergadering belegd, ten einde te komen tot eenége actie tegen deze vereeniging. De vergadering was slechts matig bezocht. De heer D. Brouwer ving vervolgens aan: „Mijne Hoeren! In ver band met de voorgestelde plannen tot ver eeniging der drie gemeenten, hebben wij gemeend, naast de voorstanders van eezn dergelijke vereeniging, ook onze meening daaromtrent te moeten doen kennen, en daarom heden uitsluitend Alphen's belang te bespreken." Spreker etende vervol gen 6 Aipbe-n voor, in tegenstelling met de beide andere gemeenten, als een pjlaats van krachtige ontwikkeling etn (industrie, wel ke door 'haar ligging voor verdere uitbrei ding als is aangewezen, getuige toe name d'er bevolking. Verder vreesde spre ker bij vereeniging voor verplaatsing van bet handel scent mm naar Aart an der veen. voor verhoogde belasting enz., en kwam ten slotte tolt de conclusie, dat door ver- eerJiging der drie gemeenten in geen ge val het belang der gemeente Alphen, ge diend werd. Op verlangen verlieten hierna vele aanwezige voorstanders voor ver eeniging de zaal en werd uit de overblij vende aanwezigen een voorloopig bestuur gekozen teneinde tot een comité van actie tegen de vereeni'giLng te geraken, waarna de vergadering werd gesloten. BODEGRAVEN. Gemeenteraadsverkiezing. De uitslag der gisteren gehouden stemming voor den gemeenteraad is als volgt: J. J. Heusdens 313 stemmen. D. A. de Jongh(aftredend) 380 stemmen. J. H. Koot (aftredend) 368 stemmen. M. W. Marsman 243 stemmen. W. Roerhorst 230 stemmen. A. de Vos (af tredend 357 stemmen, zoodat herkozen zijn de drie aftredenden D. A. de Jongh, J. H. Koot en A. de Vos. BOSKOOP. Gemeenteraadsverkiezing. Uiltslag der stemming op 1 Juili ter voorziening in de vacature ontstaan tengevolge van het ontslagnemen van den heer J. Nieuwen- steeg. A. Brand Pz.. (R.-K.) met 429 st. Hugo Koster, (Lib.) 373 st.; blanco 76 st.; van onwaarde 13 st. Alzoo gekozen, de heer A. Brand Pz. In de vacatures ontstaan tengevolge van het periodiek aftreden van de heéren F. J. Grootendorst Sr., E. Guiideanond en J. v. Gelideren R.Hz., is de uitslag der stemming als volgt: J. van Gelderen R.Wz. (Lib.) 364 st.F. J. Grootendorst (A.-R.) 529 st.; E. GuMemond (A.-R.) 541 st.; P. Koster (Lib.) 272 st.; J. H van Nes (Lib.) 266 st.; K. Verkade Kz. (S.D. A.P.) 111 st.; blanco 5 st.van onwaarde 28 st. ALzoo hei-stemming tusschen de heeren J. van Gel deren R.Hz., lib., en P. Koster, ldb. OUDSHOORN. Verkiezing Gemeenteraad. Bij de gisteren gehouden verkiezingen van. twee leden voor den gemeenteraad werden "uit gebracht op de heeren R. van den Berg (aftr.) 294 stemmen, F. de Rooy (aftr.) 289 stemmen, W. J. den Hertog 255 stemmen. 1 W. van Wermerskerke 270 stemmen, van onwaarde 4 stemmen; alzoo zijn gekozen de heeren R. van den Berg en F. de Rooy, de candidaten der rechtsche partijen. RIJNSBURG. Snijbloemen. Op de vrije Veilingver- eeniging in Café Centraal waren de prij zen gisteren voor eerste kwaliteit goed per 100: Margrieten 18—21 cent; Scambrose 19— 20; Floks 46; Knooptjes 67; Papavers 8—11; Anjers (rood) 12—8; (rose) 28; Ko renbloemen 10—15; Valerus (blauw) 15— 20; Goldesia 12—17; Sintoria's (geel) 12—14 (wit 15—17 (blauw) Extra 30; Caliops 3 6; Spiraea 60 c. extra 3.80; Lucredia 42; Stroobloemen 18—23; Blossom 16—18; Lu pine 13; (blauw) 15; Malotten 5—6; Convi- lies 3032 cent Handel en aanvoer matig. I Aardappelenveiling. Aanvoer Due of of York 1000 balen. Prijs per baal f 3 3.20. Handel vlug. ZEGWAARD. Mond- en klauwzeer. Onder den vee stapel van den landbouwer J. Zegwaart is mond- en klauwzeer uitgebroken. Een koe is afgemaakt en begraven; het andere vee, koeien, kalveren, schapen en lamme ren, zijn afgemaakt en zullen voor de con sumptie beschikbaar gesteld worden. Te water. Gisterenavond geraakte e«n beladen melkwagen van de Nutricia te water doordat een paard niet wilde trek ken en achteruit liep. 240 liter melk viel in de sloot en een der paarden had zich nogal ernstig verwond aan de pooten. Gemeenteraadsverkiezing. De liberale partij wilde eene verkiezing, en wilde den Godsvrede niet bewaren. Welnu, ze heb ben hun zin gehad en kregen een verkie zing, maar, lieve hemel, wat gaf hun de uitslag lange gezichten. Stil gingen ze heen uit het raadhuis. Was bij de vorige verkiezing lawaai en drukte, nu begrafe nisstilte. Men zegt dat bij een hunner candidaten reeds twee bloemstukken be zorgd waren om de overwinning te befees- ten, waarschijnlijk zullen ze nu gebruikt worden voor lijkkransen. Hoe is dan de uitslag? De candidaat der liberale partij, het aftredend lid de heer Jac. Vos werd niet herkozen; op hem wa ren uitgebracht 119 stemmen. Op hun an deren candidaat, den heer J. Zonneveld, die de plaats in moest nemen van den heer Steenwijk (anti-rev.), warén uitgebracht 114 stemmen. De candidaten van de Christelijke par tijen waren de heeren L. M. G. van Well (R.-K.) en E. H. Chardon (A.-R.). Eendrachtig gingen de partijen samen en zien hun arbeid bekroond. Niet alleen dat deze candidaten werden gekozen, maar zij verkregen ook een flinke meerderheid. De heer E. H. Chardon verkreeg 144 en de heer L. M. G. v. Well 137 stemmen. Thans bestaat de gemeenteraad uit 5 rechtsche en 2 liberale leden. Hulde aan onze mannen, die door hun degelijk werk dezen uitslag hebben be werkt. Zij maakten geen gebruik van de hier gelukkig nog ongewone middelen, zoo als de liberale partij, die den geheelen dag hun reclamebord tot spot van velen voor het raadhuis lieten dragen. Roomsche Agenda. DONDERDAG. Leiden. 5 uur, In den Vergulden Turk, Verg. van het Gewestelijk Kruti deniers- gilde. DONDERDAG. Leiden.9 uur Ledenver gadering van den Ned. R. K. Volksbond. ZONDAG. Leiden. 12'/2 uur Zita-Ver- eeniging, Noordeinde. Bijeen komst meisjes en dames. Rege ling Bloemendag. Gemeentelijke Aankondigingen. Door Theodora Diemei, huisvrouw van Hendrik Froderik Simonis, is een verzoek schrift ingediend om verlot voor den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank, voor ge bruik ter plaatse van verkoop, in den winkel van het perceel Brandewijnsteeg No. 11. Uitbreidingsplan der Gemeente. De Burgemeester, Hoofd van het Ge meentebestuur van Leiden. Brengt ter algemeene kennis dat het door den Gemeenteraad, in zijne verga- gadering van 8 April 1915, vastgesteld plan tot herziening van het uitbreidings plan dezer gemeente, door de Gedeputeer de Staten dezer provincie is goedgekeurd en dat bedoeld plan met de daarbij behoo- rende kaarten, grondteekeningen enz. op de Secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage ligt. Academieniauws. LEIDEN. Na verdediging van „Steiliiiir gen" werden heden bevorderd tot doctor dn de rechtswetenschappen de heeren Jan Anton van Neer0 geboren te Pa<lan.g Pandjang, wonende te Moordrecht; Dirk Hendrik Kortenbout van der Sluijs, gebo ren en wonende te Almeuo; en Geertrus Louis Paul Boumian, gebaren te Amster dam, woniende te 's-Gravenhage. Geslaagd vóór het: candidaatsexamen in de rechten de heer C. M. Loeff (Haarlem); le natuurkundig examen mej. F. S. L. van Brero (Den Haag); mej. T. Th. Hoo- genboom (Vlaardingen); mej. R. P. C. Fransen (Voorschoten). De bevordering gisteren van Mej. Por- tengen en van den heer Goslinga tot doc toren in de Nederlandsche lettergunde, geschiedde voor beiden met 'het praedi- caat cum 1 a u d e. De Geneeskundige Staatscommissie be vorderde heden tot arts de heeren N. D. Stam en H. H. Cohen (beiden Den Haag); tot semi-arts de heeren J. A. de Nooij (Leiden) en J. Hors ting (Rotterdam). Dè Commissie heeft voor den loopen- den leergang hare werkzaamheden ten einde gebracht. Geslaagd voor het doctoraal examen rechten de heeren L. G. Goldschmednng (Amsterdam); M. Smeding (Den Haag) en J. E. Jonkers (Lienden bij Tieüi); Kandi daats-examen in de rechten de heer P. van Drunen Liiütel (Padang O.-I.) (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Roelofarendsveen. W im. Zeg, Tinus, heb je 't al gehoord uit Roelof-arendjes. Tinus. Neen jong;, nog niet. Is er wéér wat nieuws? W A rn. Nou, nieuws eigentlijk niet, wanft 't ds af, oud, maar voor jouw is 'it toch nog nieuw misschien. Ik kan wel merken dat ze jouw ook. niet alles verte/Men. Allo, dat daargelaten^ maar verheel je nou ereis. Nou hebben" er verschenen Zaterdag en Zondag in 't Veentje van die woonwa gens gestaan op den Langeweg. Ze had den permissie, weet je, om ite sptfen. En nou hebben ze zoo hard gespeeld, dat ze er warm van waren en Zondagmiddag op klaarlichten dag allemaal tegelijk in Adam's costuum in de vaart sproneen. A Me kinderen stonden er natuurlijk naar to kijken en vonden dat wat leuk, maar ik als groot mensch wnd dat toch wel wat bar en dacht bij mijn edgen: dat schorremorrie hoort hier toch eigentlijk niet thuis, ik kon me maar niet begrijpen dat zulke menschen nog worden toegela ten in Aiükemade. Tinus. Nou ja, dat zwemmen lang6 den, openbaren weg is wel wat onfesoen- lijk, maar wat het andere betreft, die menschen. moeten toch ook aan de kost bomen. Wira, Ja, ja, allemaal goed en wel, maar ik durf wedden, honderd togen één, dat ze in Leimunden of SassenJheim of zoo iets toch gauw buiten de grenzen zouden worden gezet. Maar wat het ergste is, verheel je, nou hebben ze daar van een arme weduwe 30 gulden ge stof en. Twee van die flodders kwamen eerst in haar winkeltje en toen die arme weduwe geld most wisselen, toen gingen ze met haar mede naar binnen en toen ze zagen dat de juffrouw veel geld in de, kast had leg gen, toen vroegen ze of ze de nieuwe guf- dens er uit mochten zoeken, want dat ee daarmede dan zouden spe'en vanavond. En in tijd van een ommezien hadden ze 30 gulden gestolen en fort waren ze. Ze zijn gelukkig geknipt en nou brommen ze. Wablief?! Tinus. Wat zal dat geven? Dat vofkie is wel zóó slim dat ze niet zoo gauw door den mand vallen. Mij dunkt zoo dat de overigheid niet veel piret zal hebben van die gegeven permissie. Dat alles had toch zoo gemakkei'ijk voorkomen kunnen wor den. W i m. Ja juist Tinus dat dacht ik toch ook. Het is zoo bar gevaarlijk om zulke kannibalen in je huis te halen, want het zijn zulke gemeene roofvogels, en één zoo'n exemplaar telt wel voor een heele ■bierkaai, waar je niet teugen an kan. En dan een stuk of twintig, dertig! *Alle- machies! Tinus. Weet je wat ze doen mosten Wim. Ze mosten m Roelofarendjes alle maal oen reuzen-rekest indienen om aan den burgemeester te vragen of hij nooit meer ons op dajt voikie traoteeren wil. Met do noodigen eerbied' natuurlijk en onderdanigheid, dat spreekt as een bus. Wim. Ja daar zeg je zoo iets. Ik zal er stappen voor doen. Misschien geeft niets. Ajuus Tinus! Ajuus Wim. 't Most niet maggen. Nou ajuus hoor! 't Mag ook niet! Een Veender. SPORT. WIELRIJDEN. 12 uur-rit door Zuid-Holland. Een Haagsch sportman heeft plannen gemaakt voor een 12-uur-fietstocht door Zukl-Hoiï.amd. De bedoeling iis dezen rit ■te doen h&g-iTvrten m Dcji iiaa%, over Loos- auinen, Monster, 's-Gravenzandfj, Hoek van Holland (rust), verder 's-Gravenzan- de, Maassluis, Vlaardingen, Schiedam, Rotterdam (rust), Gouda, Bodegraven (koffiedrinken), verder over Alphen, Lei den, Haagschen Schouw, Den Deyl naar Den Haag terug. De tocht zal gemaakt worden achter een of meer leiders. Maximum snelheid 15 K.M. per uur. De geheele afstand bedraagt ongeveer 126 K.M. Land en Tuinbouw. Mond- en Klauwzeer. Sedert de opgave van 30 Juni zijn geval len van mond- en klauwzeer vastgesteld in Zuid-Holland: 9 gevallen te Hof-van-Delft, 7 gevallen te Stompwijk, 6 gevallen te Zoe- termeer, 4 gevallen te Schipluiden, 2 ge vallen e Pijnacker en 1 geval in elk der gemeenten Zoeterwoude, Wassenaar, Delft Vrijeban, Veur, Berkel en Rodenrijs, Ke- thel en Spaland, Vlaardinger-Ambacht en 's-Gravenhage; in Overijsel: 1 geval te Denekamp; In Limburg: 4 gevallen te Vaals, 2 geval len in elk der gemeenten Wittem en Nieu- wenhagen en 1 geval te Eysden. In de gemeente Ubach over Worms wer den de maatregelen opgeheven. Gelijk reeds met een kort woord gemeld is, had j.l. Dinsdag onder leiding van der minister van Landbouw, Nijverheid en Handel in de Rolzaal van het gebouw der Grafelijke Zalen wederom een verga dering plaats van belanghebbenden bij de bestrijding van het mond- en. khiuwzeei\ teneinde in verband met den huidigen toe stand in Zuid-Holt and de verdere bestrij dingsmiddelen te bespreken. Behalve de directeur-generaal van den Landbouw, de inspecteur van den vee- artsenijkundigen dienst en de districts- veeantsen waren aanwezig de verbegen- woordigers der verschillende vereenigin- gen op bet gebied van landbouw en vee teelt, terwijl bovendien uit elke provincie eenige personen waren uitgenoodigd', die de toepassing der maatregelen van nabij hadden .gevolgd en van wie een onbevan gen oordeel over de tot nu toe gevolgde bestrijdingswijze kon worden verwacht. Nadat de minister een korte uiteenzet ting had gegeven van den stand dei- ziekte op heden, waaruit bleek, dat van die 11 provinciën thans 9 geheel vrij zijn, terwijl van de 2 overige, n.l. Limburg etn Zuid-Holland, alleen in laatstgenoemde provincie de toestand zoodanig is, dat een bespreking omtrent de verdere maatrege len noodzakelijk is, deed Z. Exc. met na druk uitkomen, dat hij behalve van de tegenstanders van de thans gevolgde be strijdingswijze,die in den regel hun meening niet voor rich houden, ook gaar ne eens een stem wenschte te hooren van hen, diie zich met de maatregelen kunnen vereenigen. Het is namelijk een eigen- aardw verschijnsel, dat Laatstbedoelde perstenen ten opzidhte van Wet uiten hun ner opinie gewoonlijk veel reserve in acht nemen. Verschillende aanwezigen gaven hunne bevindingen te kennen. De heer Wesselingh (Hazerswoude) is van meening, dat we voldoende van de ziekte weten om ons met in achtneming van de noodige voorzorgsmaatregelen voor de ziekte te vrijwaren. Het spijt spreker, dat hij hun, die zich beklagen over de weinige medewerking der veehouders zei ven gelijk moet geven. Inderdaad doen deze zeer weinig om de ziekte te keeren. Hij is overtuigd, dat met meerdere mede werking van die zijde betere resultaten zouden worden bereikt. Wat nu betreft de schade, die de ziekte veroorzaakt, deze wordt over het algemeen te gering geacht. Volgens eigen ervaring was zijn veestapel in 1911 de gevolgen van de ziekte in 1907 nog niet te boven. Wat de meening van de boeren uit sprekers omgeving betreft het volgende: In den loop dezer week sprak hij drie veehouders, die blij waren, dat de maatregel van afmaken bij hen was toegepast. Een dezer had zich te vo ren vóór, twee hunner tegen afmaken ver klaard, terwijl een van deze drie boeren reeds tweemaal had geteekend op een adres tegen afmaken. Ten slotte rijst bij spr. de vraag, of de groote uitgaven voor de bestrijding gerechtvaardigd zijn ten opzichte van boeren, die de maatregelen tegenwerken en de uitgaven zelf niet wen- schen. Daarna gaf do inspecteur van den vee- artsenijkundigen dienst aan do hand van eenige kaarten een overzicht van den stand dor ziekte. Hieruit bleek, dat zich in Zuid-Holland op het oogenblik drie brandpunten der ziekte bevinden, n.l. in Stompwijk, Zoe- termeer en Hof van Delft. De medewer king van do boeren in deze streken Mot veel te wenschen over, en r..u gaat het toch nieit aan om het geheele land de nadoeMge gevolgen daarvan te laten dragen. Geven wc in Zuid-Holland de bestrijding op, dan kunnen we or zeker van zijn, dat binnen korten tijd de ziekte over ons gehoede land verspreid ie. Staken we het afmaken, dan zijn andere maatregelen nutteloos. Wij hebben in 1911 gezien, dat wij daar van niets dan ellende beleven. Wordt echter do thans gevolgde bestrijdingswij ze doorgezet, dan zullen we nog strenger moeten optreden, dam tot nu toe. De al gemeene opinie van de vergadering is deze, dat doorgegaan dient te worden, indien de Regeermg kans ziet om met strenge middelen en met de beschikbare gelden de ziekte te bestrijden. Spr. is van meening, dat we moeten trachten mot in spanning van allo krachten Zuid-Holland van het mond- en klauwzeer te bevrijden. Staten-Generaal. EERSTE KAMER. Vergadering van heden. Het ongeluk met de Ma.rinesloep. De Voorzitter zegt: De. dagbladen melden ons dat de Nederlandsche Marine noerdere menschenlevens heeft te betreu ren. In de uitoefening van hun plicht zijn deze landsdienaren gevallen als s'achtof- fers voor hun vaderland. Op ons als ver tegenwoordigers dor natie rust de plicht een woord van dankbare hulde te spreken bij het nog niet gesloten graf van deze wakkere vaderlanders en een woord van medegevoel met de gezinnen, die het ver lies hunner dierbare betrekkingen te be treuren hebben. Minister Rambonnet sluit zich na mens de Regeering bij de. door den Voor zitter gesproken woorden aan en brengt zijnerzijds hulde aan de nagedachtenis der gevallenen. Laatste berichten. Stofgevaar. Naar wij vernemen is door de Ned. Centrale Vereeniging tot bestrijding der tuberculose, een adres bericht tot den Minister van Water staat, om te wijzen op het zeer ernstig stof gevaar op rij- en wandelwegen, door het steeds toenemend automobielvcrkeer, met verzoek aan den Minister, maatregelen te willen tref fen, om dezen voor de gezondheid nadeeligen toestand zooveel mogelijk tegen te gaan of althans te beperken. Uitbreiding van den Landstorm. De Memorie van Antwoord der Regeering op het afdeelingsverslag der Tweede Kamer betreffende het wetsontwerp tot naclere uit breiding van den landstorm enz., is thans ook reeds bij de Tweede Kamer ingezonden en zal dus zeer spoedig, denkelijk reeds heden avond in druk verschijnen. Mijnen. Het eenigen tijd geleden opgegeven aantal van 539 mijnen, welke sedert het uitbreken van den oorlog op de Nederlandsche kust waren aangetroffen is in de afgeloopen maand Juni vermeerderd met 22, waardoor dit totaal dus gestegen is tot 561. Daarvan waren ?0S mijnen van Engelschen, 54 van Franschen en 53 van Duitschen oor sprong, terwijl van 146 mijnen de oorsprong onbekend bleef. Anti-Oorlog-Raad. De „Nederlandsche Anti-Oorlog-Raad" hield een drukbezochte en langdurige al gemeene vergadering naar aanleiding van twee voorstellen ingediend door een dei- ruim 1000 aangesloten vereenigingen, den „Bond van Minder Marinepersoneel" en door Mevrouw Ella Petron en vier andere leden van den Raad, hiertoe strekkende, dat de „Nederlandsche Anti-Oorlog-Raad zich zoude uitspreken tegen het aanhangig wetsvoorstel tot uitbreiding van den Landstorm en stelling zouden nemen in het algemeen „tegen het meer en meer ge vaarlijk voor den vrede wordende ge schrijf in een deel der Nederlandsche pers." De Raad kwam ten siotte eenstemmig tot het besluit, dat hij stelling moest ne men tegenover alle uitingen, welke strek ken om hier te lande oorlogszucht aan te kweeken. Aangaande het wetsontwerp be sloot men eveneens eenparig, dat do Raad zich daarovér thans niet zal uitspreken. Er bestond verschil van gevoelen, of een bespreking van bet wetsontwerp zelf wel binnen den kring van werkzaamheden van den Raad kan liggen. Hoezeer het Bestuur eenstemmig deze vraag ontken nend beantwoordde, verklaarde het zich echter bereid een nieuwe algemeene ver gadering tot behandeling dezer aangele genheid uit te schrijven, indien naar de meening der leden die de gestelde vraag bevestigend beantwoordden, uit de nog te verschijnen parlementaire stukken nader mocht blijken, dat het wetsontwerp tot oorlogsgevaar zou kunnen leiden, en één of meer dezer leden een nieuwe vergade ring mochten aanvragen. Mis'.ukte bomaanslagen. NESV-YORK, 8 Juli. Aan boord van drie stoomschepen <lio een paar maanden geleden van New-York naar IIav.ro waren vertrokken, werden niet-ontplofte bom men aangetroffen. De vertegenwoordiger van de automobiel-fabriek hier, heeft do namen dier schepen genoemd. Het waren vrachtbooten. Hij verklaarde dat de bom men gepj.aart.st waren te midden van een bezending automobielen. De bommen \va- ien zoo vervaardigd, dat zij door de be weging van het schip automatisch tot ont ploffing zouden worden gebracht. Dat do ontploffing uitbleef, was te verklaren uit d© onverwacht kalme zee gedurende den overtocht. Stoomvaartberichten. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. AMBON (uitreis) arriveerde 7 Juli te Port Said. BILLITON (thuisreis) is 6 Juli Gibraltar gepasseerd. KANGEAN (thuis reis) is 6 Jufii Do\er gennss. KONINGIN EMMA (ui/treis) vertrok 7 Juli van Suez. KRAKATAU (uitreis) arriv. 6 Juli te Pa dang. LOMBOK (thuisreis) vertrok 7 Juli van Perim. RIOUW (thuisreis) passeerde 7 JuM Kaap Carvoeiro. ROTTI arriveerde 7 Juli van Java te Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BANDOENG vertrok 6 Juli van Batavia naar Rotterdam. GIRONTALO (uit reis) passeerde 5 Juli Gibraltar. OPHIR (thuisreis) arriveerde 7 Jul! te Suez. SIN- DORO arriveerde 7 Juli van Batavia te Rotterdam. WILIS arriveerde 5 JuM. van Rotterdam te Batavia. HOLLAND-AMERIKA LIJN. NOORDAM, van Now-York naar Rot terdam, passeerde 7 Juli 4 u. 45 nam. Dungeness. RIJNDAM arriv. 7 Juli van New-Yoiik te Rotterdam. KON. HOLL. LLOYD. GELRIA vertrok 7 Juli van Amsterdam naar Buenos Ayres. 1IOLLANDIA arri veerde 7 JuM van Buenos-Ayres te Am sterdam. Marktberichten. WOERDEN, 7 Juli. Knus. Op dc kaasmarkt waren heden 297 partijen aangevoerd. Men besteedde voor Goudsche kaas 1ste soort f49,a f51,50, dito 2de soort 1'45,a f48, dito rijksmerk f48, a f52,dito zwaardere f48,a f52,Alles per 50 K.g. Hnndel vlug. WASSENAAR. 7 Juli. Yelling. Radijs a 0c. Peterselie 1 aO— c. Boonenk raid 1 aO— e. Sel derij 1 a P/2 c.; Peen 2 a 4 c.; Rabarber 2 a 4 c.; Slauitjes 1 a P/2 cent per bos. Zuring 8 a 14 c.; Postelein 18 a 22 c. p. ben. Kropsla f0.30 a 0.G0; Bloemkool f3,a f7.p. 100. Meidoppers f0.90 a f0.Doperwten fl.00 a f 1,25; Raspererwten fl.50 a 1.75; Gr. Capu- cijners fl,60 a f 1.85; Peulen f2.00 a f2,10; Tuinboonen f0,24 a 0.46, p. 10 K.G. Aard beien 80 a 35 c. p. KG. Meloenen 00 a fO.OO Eieren per 100 fö.506.00, Kervel 0 a 0 c. per bos, Spinazie c. per ben, Komkommers f35.per 100, Konijnena c. per stuk. Aardappelen f2.002.10 per kin. DELFT, 8 Juli. Voe. Vette koeien le qual. fOOÜ a 000, dito 2e qual. f000 a 000, kalfkocicn 1 qual. f000 a 000, dito 2e qual. f000 a 000; vaarkoeien le qual. f000 a 000, dito 2e qual. f000 a 000; vette kalveren le qual. f00 a 000, dito 2a qual. f00 a 00, wei- schapen le qual. fa dito 2e qual. f a schapen met lammeren le qual. füO a 00, dito 2c qual, f a weilammeren, f00 a OU, weisehapen f 24 a 30,magere varkens f 16 a 02, Biggen f10,a 16,— nuchtere Kalveren f 0,a Paarden f 50.a 400, stieren f af Rundvicesch f 0,00 a 0,00 a 0,00,Vet Kalfa- vloesch f0,00 a 0,00 a 0,00, schapenvleo*ch a c., inmsvleesoh -- a c., alles per kilo. Aanvoer 000 Runderen ;S Paarden00 vette Kalveren000 magere Kalveren892 Schapen of Lammeren, 383 Varkens; 322 Biggen; 2 Geiten of Bokken. Boter f60,a 66,per V< vat van 40 k.g Aanvoer 423/8 33/16 wegende tumen 8790 k.g. Graan. Rogge f:l Tarwe f15, a 16,Chevaliergerst f a Gerst f 12,— a 15,—, Haver f 18,— a 15.25, Paardenboonen f a Bruine Boonen f a Duivenboonen f j\ Groeno Erwten f a Mixed Mais 9,50 a 11,50, per 100 kilo, Koolzaad f aper H.L., Lijnkoeken f 14,a 15, DELFT, 7 Juli. Ter vette varkens- markt waren heden aangevoerd 82 stuks. Geen noteering. WOERDEN, 7 Juli. Op de veemarkt, be- Bteedde men voor lammeren f.varkens f3045, biggen flG22, alles per stuk. KATWIJK AAN DEN RIJN, 7 Juli. Veiling der Tuinbouwvereeniging K. on O. Anrdapp. Due of York p. baal f3.f8.05 dito p. mand fl.80 f2,15, dito Kleinen p. V2 H.L. fl.Oö fl,35 Aardapp. ronden p. baal f2,75 fdito p. mand fl,80 f2,05 dito kleinen p. H.L. fl,10 f1,80 Bloemkool I TO— fo,— <fi(o II f0,f0,Reuzen I f0,fó,f0,dito II f0,f0,Peen p. 100 bos f2,50 f8,Uien p. 100 bos f2,90 f3,Aangevoerd 1000 balen en 350 manden aardappelen. ZOETERMEER, 8 JuM. Eierenvciling. Aamgervoerd 4225 eéeren. Prijs f 5.60f 6 DAr bon-derd. 210 eenidcneiercii, prijs I G.10.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3