Qie sinds lang deze droevige opmerking DIJ zich zelve maakte, bidt even. lang reeds de Hoop der hopeloozen, dat Deze haren Jo- han toch moge genezen. Dan, vruchteloos, als wij zagen, zijn hare beden. 't Is een heerlijke winterdag en Johans moeder zit in een warm vertrek, voor het venster te lezen. Hij is uitgegaan, maar straks heeft hij beloofd zijne moeder te ko men halen tot hat doen eener kleine wan deling langs de bevroren vijvers met hunne woelige drukte van schaatsenrijders en wandelaars. Mevrouw is onder het lezen zacht inge dommeld en heeft het binnenkomen van haren zoon dan ook niet vernomen. Deze loopt op do te-enen naar zijne slapende moe der of liever naar liet sleutelmandje, dat voor haar op een tafeltje staat. Voorzichtig maai' vlug grijpt hij het sleutelbosje en ver- v ij dient zich uit de kamer. Hij weet dat. zijne moeder op het oogenblik nog al wat liggend geld heeft; dat juist heeft hij thans noodig. Johan heeft vannacht weer gespeeld, grof gespeeld zelfs, en veel verloren. Het is niet e-erife maal, en te vaak heeft zijn© moe' der de schulden al moeten betalen. De laatste maal bij dat aanzienlijk bedrag, heeft hij zijne moeder beloofd nooit.meer te zullen drinken of spelen, en de moeder, vol hoop en blijde verwachting, betaalde op nieuw zijne schulden. Toch heeft hij weer gespeeld en andermaal verloren, maar ditmaal zal zijne moeder het niet weten! De omstandigheden zijn hem gunstig: zijne moeder slaapt, hij is in het bezit van hare sleutels! Hij zal grijpen wat te grijpen valt; de kast zal hij vervolgens open laten staan, de sleutels weer im het mandje leggen en zich s/il verwijderen. „Wie zal zeggen, dat hij het geld gestolen heeft? GestolenIs dat wel het rechte woordHet is immers, ook zijn geld, en kan hTj daarmee niet doen wat hij wil?" Het schijnt intusschen, dat Johan zijn geweten met die drogredenen niet kan sus sen, want met bevende hand opent hij de geldlade en zenuwachtig stelt hij een onder zoek in naar de hoeveelheden en de waar de, die zij bevatte. „rk, dacht! waarlijk niet zooveel juicht hij. „Een goeden slag nu geslagen en daarbij wat politiek gebruikt! Hier ligt het gouden be-ugeltaschje van ma. Zoo aan stonds zal ik het verstoppen onder het hoofdkussen van Jan den knecht' hoven op diens kamertje. Als ma zal ontdekken, dat de kast openstaat en er geld ontvreemd is, zal ik het huis laten onderzoeken en het taschje zelf onder het hoofdkussen van Jan weghalen. Jan kan dan bij ma de dief zijn en zij zal hem toch niet overgeven aan het gerecht, want Jan is nog a] fijn!1 Lid der broederschap van Onze Lieve Vrouw van 't Heilig Hart en zelateur van 't kleine Lief dewerk, hm, hm! Als ik de centen maar heb, raakt de rest mij niets! Ik ben uit den brand!" De goede mevrouw, onkundig van het booze voornemen baars bedorven zoons, sluimert rustig voort en zelfs de vrij luide gesprekken der dienstboden, die in een aangrenzend vertrek ©enig werk verrichten, liet gaat er nogal druk toe en Jan, een oude vrijgezel, heeft heel wat te lijden van de plaagzucht der andere dienstboden. Zij moeten ook Jan altijd hebben, omdat deze meer nauwgezet vÉLn geweten is dan de an deren en wel eens zijn bestraffend basge- luid laat hooren te midden van 't jolig ge- gige'l en gedartel der anderen. Jaloerseh- heid is bovendien aan alles niet vreemd, want Jan staat bij mevrouw zeer hoog aangeschreven, omdat deze gaarne ©enigen ernst bij hare boden opmerkt. Zooals meer malen slaan de grappen weer over tot het minder onschuldige, want een der dienst meiden scheldt Jan voor eenen „verklik ker!" Zoo iets laat Jan zich niet ongestraft zeggen en hij brengt tie schuldige dan ook in bezadigde woorden het verkeerde onder 't oog. Deze herhaalt gillend en lachend hare beschuldiging, waarom Jan in toorn opstuift en de nog lachende dienstmeid toeroept: „Dat zult ge waarmaken!"" De meid sart: „Dat zullen wij zien, Jan- fje", wat dicin toorn van den gesarde nog meer opwekt, want „Jantje", wil hij niet genoemd worden: „hij is een man op jaren en dan zoo'n kwade meid!n Jan beeft, als hij de marmeren pendule van den schoorsteen neemt, om beide van stof te zuiveren. Onder den arbeid ziet hij naar de dienstmeid, die hem in het gezicht uitlacht: „Jantje, Jantjewat kijk je boos!" Onze huisknecht begint nog sterker te be ven en haast zich de zware pendule uit de handen te zetten. Hij doet dit echter zeer onhandig, want het kostbare stuk komt van de tafel op den grond terecht. Een plotselinge stilte volgt op dit onge luk, te meer daar mevrouw, die uit hare dommeling is wakker geschrikt, haar hoofd vragend door de deur in de kamer steekt. De pendule ligt op den grond en Jan houdt schreiend eon stuk ervan bevend in de hoogte. „Ik'liet door mijne onvoorzich tigheid de pendule vallen, mevrouw, en zij is stuk!" „Een leelijk geval, Jan; kom dadelijk eens bij mij!" Mevrouw wendt het hoofd om en ziet haren zoon binnentreden, die zichtbaar aohteru.it dieiinisit, wat aan het oplettend cog van mevrouw wist ontgaat, waarom zij den jongeling dan ook vragend aan ziet. De zoon he.rstet zich zoo goed mogelijk, zeggende, dat hij moeder komt halen voor de wandeling. Mevrouw vindt het heerlijk, maar Johan moet even wachten tot zij den knecht in verhoor heeft genomen. Zij plaatst zich dan ook voor haar werktafeltje en verschikt eerst eenige snuisterijen in haar sleutel mandje zij mist haar bosje met sleutels! Zichtbaar schrikt mevrouw en zonder ling blikt zij naar haren zoon, die ijverig begint te zoeken en als .zijn moeder zich omdraait, plotseling het bosje met sleutels op den grond legt voor den stoel zijner moeder, trioraphantelijk uitroepende: „Ma ze liggen hier op den grond!" De moeder wendt zich om tot den zoon en deze ziet een hoogst ernstig gelaat, wat hij vreemd vindt ln öe gegeven omstandig heden. Het raadsel wordt hem echter spoedig opgehelderd, want met een stok kende stem zegt de moeder: „Neen, Johan... gij legdet het bosje met sleutels op den grond: ik zag dit in den spiegel. Er is iets gebeurd, mee naar boven! Tranen rollen de oude dame over de wangen en de zoon volgt werktuigelijk de moeder naar boven! Nauwelijks zijn moeder en zoon uit het vertrek verdwenen, of Jan de knecht komt binnen om bet verhoor to. ondergaan, waartoe, mevrouw hem zoo even heeft be scheiden. De oude is bleek van schrik en de tranen rollen hem over de wangen. „Wat zal het gevolg wezen van zijne on voorzichtigheid! Hij is toornig geweest; dus bij mevrouw even schuldig als de anderen!" Hij moet lang wachten: de minuten groeien aan tot kwartieren. Jan wordt hoe langer hoe zenuwachtiger: „Dat is me vrouw nooit gewoon!" Eensklaps gaat d© kamerdeur open en staat Jan voor zijne meesteres. Hij beeft over al zijn leden, want het gelaat van me vrouw zag hij nog nooit zoo ernstig. De oude wil spreken, maar mevrouw voorkomt hem, zeggende: ,,'t Is niets, Jan; het moest alles zoo wezen, want ik moest wakker schrikken. Het zijnGods wegen! Breng de gebroken pendule op de kamer van mijn zoon en plaats de zijne op den schoorsteen hier achter. Maak je niet ongerust, oude... het zijn Gods wegen!" Jan begrijpt er niets van, maar de oude dame alleen zijnde, bidt vol vertrouwen: „Onze Lieve Vrouw van 't Heilig Hart, moge dit het laatste wezen!" KERKBERICHTEN. AARLANDERVEEN. Parochie van de H.H. Apostelen Petru9 en Paulus. Zondag: feest mn Aanbidding; 's avonds 7 uur plechtig Lof met Processie. In de week de H. Mis, om 8 uur. ALPHEN. Parochie van den H, Bonifacius. Zondag: H.H. Missen 7 uur; 8.30 uur (Ka pel); 10 uur Hoogmis; 1.30 uur Catechis mus; 2.30 uur Vespers met Rozenhoedje; 4.30 uur conferentie van het Juvenaat; 7 uur oefeningen voor de leden der St. Joseplh-veiieenigiiing. Maandag: de H.H. Missen 7 uur; 7 uur (Kapel) en 8.15 uur. Vrijdag: feestdag der H.H. Martelaren van Gorcum. 8.15 uur gezongen H. Mis; 7 uur Lof. BODEGRAVEN. Parochie van den H. WLllibrordus. Zondag.: 7, 9 en 10 uur H.H. Missen. I.30 u. Catechismus; 4.30 u. Patronaat; 7 uur Lof. Maandag: 7.30 uur TI. Mis. Woensdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Donderdag: 7.30 en 8.30 H.H. Missen. 7 uur Lof ter eere van het TI. Sacrament. -Vrijdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Zaterdag: 7.30 en 8.30 uur TI. Mis. Van 4 uur gelegenheid om te biechten. Eiken ochtend 6.15 uur uitreiking der H. Communie; eiken avond 7 uur Ro zenhoedje om door de voorspraak van Ma ria den vrede van God af te smeeken. BOSKOOP. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zondag: 7 uur Vroegmis; 9.30 uur Hoog mis; 2.30 uur Vespers met Rozenhoedje. Vrijdag: 8.15 uur, gezongen TI. Mis, en des avonds van 69 uur gelegenheid om te biechten. Zaterdag: Gelegenheid om to biechten vanaf 3.30 uur en des avonds te 7 uur Lof met Rozenhoedje. Gedurende de week de H. Missen te 7 en 8.15 uur. Deze week Catechismus volgens ge woonte. HAZERSWOUDE. Parochie van de H.H. Engelbewaarders. Zondag: 7.30 H. Mis; 10 uur Hoogmis. 1 uur Catechismus; 2 uur Vespers. Gevvene dagen Catechismus. Donderdag: 's avonds Bdechthooren van 68.30 uur. Vrijdag; feest van de H.H. Martelaren van Gorcum. Zaterdag: Biecbthooren, van 1012 en 's avonds van 49 uur. HAZERSWOUDE. Parochie van den H. Michaël. Zondag: 6.30 uur uitreiking der H. Com munie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Vespers. Maandag: 7.30 uur H. Mis in het Zuster- gesticht. Dinsdag: 8.15 uur H. Mis. Woensdag: 8.15 uur TI. Mis. Catechismus 11.30 uur. Donderdag: 8.15 gezongen II. Mis tot af wering van zielkte onider het vee. Catechismus 9 uur en 11.30. Vrijdag: feestdag van de H.H. Martelaren van Gorcum. 8.15 uur gezongen II. Mds. Catechismus 's nam. van 3.304.30. Zaterdag: 8.15 uur TI. Mis. Gelegenheid om te biechten nam. van 48 uur. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Parochie van den H. Bernardus. Zondag; om half 8 de eerste H. Mis; om 10 uur Hoogmis; om half 3 Vespers en Lof. Maandag: en de overige dagen de eerste II. Mis om 7 uur; de tweede om kwart over 8. HOOGMADE. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: H. Mis te 7.30 uur. 10 uur Hoog mis; 2.30 uur Vespers. 1.30 uur Catechismus. Maandag: en volgende dagen 'de H.H. Mi# een 8 uur en 8.30. KATWIJK. Parochie van den H. Joanne9 Geboorte. Zondag: d© H.H. Missen te 7, 9 en 10 uur; te half 1 Catechismus; te kwart vóór 7 •uur Rozenhoedje en te 7 uur Lof tor eere van H. Jeroen. Door de week de H. Mis te 8 uur. Deze weelk de Catechismus naar ge woonte. Dinsdag en Woensdag: 's avonds te half 8 Lof tor eer© van TI. Amtoniius en van H. Jozef. Woensdag: Vandaag bdie-chthooren van 12 uur. Zaterdag: 's Middags van 59 uur gele genheid om te biechten. LANGERAAR. Parochie van den H. Adrianus. Zondag: H. Mis 7 en 10 uur. Na de Hoog mis. Catechismus. 2 uur Lof met pre-ek. Door de week de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Maandag en Woensdag Catechismus le. klas, Donderdag en Vrijdag Catechis mus 2e klas; Vrijdag Catechismus 3e kl. Aansit. Zondiag jaarlijksche gedenkdag der wijding onzer kerk; heit kerkelijk officie hiervan wordt echter reeds mor gen gehouden. Donderdag: 3.30—4.30 en 7—8 uur held om te biechten. Vrijdag: feest van de H.H. Martelaren van Gorcum. Zaterdag: de H. Mis om 8 uur; 's avonds 7 uur Lof. Van 3—4 en 68 uur heid om te biechten. LEIDSCHENDAM. Parochie van den H. Petru9 en Paulus. Zondag: 3 uur Vespers; 6.30 uur Lof. Donderdag: 6.30 uur Lof. Zaterdag: 6.30 uur Lof. Biechthooren van 59 uur. LEIMUIDEN. Parochie van den H. Joanne9 de Dooper. Zondag: 7 uur Vroegmis, half 10 Hoog mis. Onder de TI.H. Missen CoV.ec-te voor de sieraden van kerk en altaar. Na den middag half 2 Catechismus en half 3 Vespers. In de week de H. II. Missen om 7 uur en half 9. Dinsdag: 7 uur de II. Mis in het Gesticht. Vrijdag: Feestdag van de H. TI. Martela ren van Gorcum; half 9 gezongen H. Mis. Zaterdag: Na de 2de II. Mis en des nam. van half 4 af gelegenheid om te biechten. LISSE. Parochie van de H. Agatha. Zondag: te 7 u. en half 9 gelezen TI.H. Mis sen met onderrichting; te 10 uur Hoog mis met predikatie; te half 2 Catechis mus; te half 3 de Vespers en 's avonds te 7 uur Lof en. eereboete aan heit H. Hart van Jezus. - -n™»..o«s,-ajcciivo ~tt.it. ivusseai te half 8 en hailf 9. Dinsdag: 's avonds te 7 urn- Lof, waaron der de Rozenkrans zal gebeden worden. Donderdag: 's avonds te 7 uur Lof, waar onder de Rozenkrans zal gebeden wor den. Vrijdag: feestdag der H.TI. Mart.eilia.ren van Goreuim; te half 10 gez. H. Mis. Zaterdag: 's Middags vanaf 3 uur gelegen heid om te biechten; 's avonds 7 uur Lof waaronder de Rozenkrans zal gebeden worden. MEI JE EN ZEGVELD. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: 7 uur vroegmis; 9 uur Catechis-, mus; 10 uur Hoogmis; 2 uur Lof. Maandag: 8 uur TI. Mis, 12 uur Catechis mus. Dinsdag: 8 uur TI. Mis; 12 uur Catechis mus. Woensdag: 8 uur do II. Mis; 12 uur Cate chismus. Donderdag: 8 uur TI. Mis; 12 uur Catechis mus. Vrijdag: 8 urn* H. Mis. Zaterdag: 8 uur de TI. Mis. Na de H. Mis gelegenheid om te biech ten en des namiddags van 3.308 uur. NIEUWKOOP. Parochie van de H. Maria Hemelvaart, Zondag: half 8 II. Mis; 10 uur Parochie; half twee Catechismus; half drie Ves pers. Maandag: 7 en 8 uur II. Missen. Dinsdag: 7 en 8 uur TI. Missiën. Woensdag: om 7 en 8 uur II. Missen.. Donderdag. 7 en 8 uur gez. TI. Mis. 11.30 uur oefening voor de kinderen der Edelwacht. 4 uur Lof. Vrijdag: 7 en 8 uur H. Missen. Feestdag van d© H.TI. Martelaren van Gorcum. Zaterdag: 7 en 8 uur de II.TI. Missen. NIEUWVEEN. Parochie van den H. "Nfcolaas. Zondag: 7 uur Vroegmis; half 10 Hoog mis; 2.30 uur Lof. Zaterdag: 7 uur Marialof. NOORDEN. Parochie van den H. Martinus. Zondag: 7 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 1 uur Catechismus. 2 uur Lof. Maandag en overige dagen II. Mis om 8 u. Donderdag en Vrijdag Catechismus. Zaterdag: biecbthooren van half 67 uur. NOORDWIJK. Parochie van den H. Jeroen. Zondag: de H. Missen te 7. 8.30 en 10 uur. 1.30 uur Catechismus. 2.30 uur Vespers. 6.30 uur Lof voor TI. Hart met de Litanie en akte van toewijding. Deze week jaarlijksche keirkschoon- maak. Alleen Maandag de H. Missen in de kerk te 6 en 8 uur, volgende dagen de TI. Mis te 8.30 uur in de Kapel op het kerkhof. NOORDWIJKERHOUT. Parochie van den H. Victor. Zondag: 7 uur en half 9 Stille H.H. ifis- sen met onderrichting; 10 uur Hoogmis met predikatie; 's Namiddags 2 uur Lof. Dinsdag: 9 uur Jaargetijde van Paulus Pennings, gezongen H. Mis van Re quiem. Donderdag: 9 uur Jaargetijde van Peitrus van Eeden, gezongen H. Miis van Re quiem. NOOTDORP. Parochie van den H. Bartholomeus. Zondag: de H.H. Missen te 7 uur en le 10 uur; te 1.30 uur Catechismus; te 2.30 uur Vespers. Vrijdag: Feestdag van de H.TI. Martela ren van Gorcum. OEGSTGEEST. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag: H.TI. Missen 7 en 10 uur. Cate chismus 1.30 uur. Vespers 2.30 uur. Lof 7 uur. Maandag: en volgende diagen de H.TI. Missen 7 en 8 uur. Dinsdag: 7 uur Lof voor den vrede. Donderdag,: 7 uur Lof voor den vrede. Zaterdag: Biechthooren na de TI. Mis en 's nam. 59 uur. Catechismus naar gewoonte. RIJPWETERING. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: heden 1st© Zondag der maand1: te verdienen volle Aflaat. 2de Collecte voor de sieraden der kerk. Na den raid dag te 1 uur Catechismus en te 2 uur Godvr. Oefening ter eere van heit H. Hart met korte toespraak; na d© Oefe ning zdnge mien het liedje: „Wie kan Uw Hart aanschouwen", nr. 46 in het Guild. Wier. In deze week geen Ca/teehismust en (be halve Zaterdag) aJleen te 8 uur de H. Mas, wijl de kerk wordt schoongemaakt. Donderdag: te 8 uur de TI. Mis voor den vrede; daarna gedegenheid om te biech ten. Vrijdag: feest der H.TI. Martelaren van Gorcum; volle Aflaat voor het Broed, dier H.H. Martelaren. T© 8 uur gezon gen TI. Miis; na de If. Mis zinge men het liedje: „Leonardus, u ter eer", en ver volgens vereering der Relikwie. Zaterdag: 's Morgens vanaf 7 uui tot na de IT. Mis van half negen, en na den middag van 48 uur gelegenheid om te bieehten. A.s. Zondag heit jaari. feest van de pleolrtiige wijding dezer keik. 2e Collecte tot onderhoud van kerk en priori e. SASSENHEIM. Parochie van den H. Pancratius. Zondag; 6 uur Uitstelling van het A. TI. Sacrament; 6.30 uur uitreiking der II. Gormanuniie. 1ste TI. Mis 7.30 uur; 10 uur plechtige Hoogmis.; 3 uur Vespers en 7 uur oteohtiicr Lof en processie tot slui ting van t Aanbad din gsf eest. De TI. Missen zijn door de week te 7 en 8.30 uur. Maandag: 8.30 uur gezongen Maandstond voor Jacobus Immerzee!. Woensdag: 's avonds 7.30 uur Congregatie. Vrijdag: 12 uur Catechismus. 4 uur biechthooren. Zaterdag: 's namiddags 3 uur biechthoo ren, en 7 uur Lof. 8T0MPWIJK. Parochie van den H. Laureniius. Zondag: Vroegmis 7.30 u. Hoogmis- 10 u. 1 uur Catechismus; 2 uur Vespers; 7 uur Congregatie. Maandag en voilgeaide dagen de TI. Missen te 7 en 8 uur. Te 9 uur Catechismus. Dinsdag: te 11 u. Catechismus. Te 71/2 uur Lof ter eere v. d. H. Amtomöus. Woensdag: Te 9 uur Catechismus. Donderdag: Te 9 uur Catechismus.- Vrijdag: Biechthooren voor de meisjes te 10, 11 en 12 uur. Zaterdag: de eerste H. Mis in het Gesticht te 7 uur. De tweede TI. Mis in de kerk te 8 uur. Des middags biechthooren van 4 uur af. VOORHOUT. Parochie van den H. Bartholomeus. Zondag: 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 1.30 uur Catechismus, Bijbelles, Catechismus leeren. 2.30 uur Lof met Rozenhoedje. Dinsdag: half 12 en 12 uur Catechismus. Donderdag: half 12, 12 uur en half 4 Cate chismus. Zaterdag: 58 uur "biechthooren. WARMOND. Parochie van den H. Matthias. Zondag: de H. H. Missen om half 8 en 10 uur; half 2 Catechismus; 3 uur Vespers met Rozenhoedje; 6 uur Congregatie van het Geestelijk Verbond, afd. man nen; op de kajisl van de Zeöatricen. Catechismus volgens gewoonte. Maandag: de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Dinsdag: de H.H. Missen om 7 eai 8 uur. Woensdag: 7 uur op de kapel de H. Mis; half 8 uitreiking der IJ. Communie; 8 uur H. Mis. Donderdag: 7 uur H. Mis, 8 uur gezongen. Vrijdag: 8 uur gezongen TT. Mas. Zaterdag: de H.H. Missen om 7 en 8 uur; des voorin, tot 10 uur on des nam. van K5 uur voor de kinderen, vervolgens tot 8 uur biechlthooren. WASSENAAR. Parochie van den H. Willibrordu9. Zondag: 5 en 7.30 uur de ge'ezem H.H. Missen; 10 uur de Hoogmis; 2 uur Cate chismus; 3 uur Gooigr. voor mannen en vrouwen en at1.© belangSteilCenden ©enige nieuwe ledeai zullen d© opdracht doen, en de oudere die opdracht her nieuwen; a.s. Zondag 5.30 uur Congr. voor die vrouwen. Maandag: en, overige dagen slechts 2 H.H. Missen, 7 en 8 uur. Zaterdag: avonriS 7 uur Lof fei4 eere vt»»» Maria. Deze week ge', toi biechten gewoonte. Zaterdag van 5 tot hatf I ZEVENHOVEN. Parochie van de H. Joannes Geboorte. Zondag: 6.45 uur H. Communie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis met preek; 2 uur Lof met Rozenh. en gebed voor den Vrede, Lied 117. Maandag eai volgend© dagen 7 uur H. Communie en 8 uur dte H. Mis. Vrijdag: gezongen H. Mils tier eere van de H.H. Maat. van Gorcum. Biechthooren lederen- diag voor en nia de TI. Mis. Zaterdag om 4, 6 en 7 uur. ZOETERMEER. Parochie van den H. Nicolaus. Zondag: de H. Missen om 7 uur, half 9 en half 11 de Hoogmis Half 2 Catechismus; half drie Lof; 7 uur de TI. Familie. Maandag: H. Missen om 7 en 8.15 uur. 12 uur Catechismus. Dinsdag: TI. Mossen om 7 eai 8.15 uur. 12 uur Catechismus. 7 uur Vin-centius-Coair ferenitle. Woensdag: De H. Missen om 7 uur en kwart over 8. 12 uur Catechismus. Donderdag: De H. Missen om 7 uur en kwart over 8. 12 uur Catechismus. Half 45 uur biechthooren. Vrijdag: TI. Mantel aren van Gorcum; d© H. Miss/en om 7 en 8.15 uur. 12 uur Ca techismus; half 8 Lof. Zaterdag: de TL Missen om 7 uur en kwart over 8. Van 5 uur tot half 9 Biechthoo ren. Voorzien van de laatste TI. Sacramenten: Joannes Henneken; Apalionïa Groene- wegen—van Leeuwen; Maria de Groote- Koof-. ZOETERWOUDE. Parochie van den H. Joannes Onthoofdrng. Zondag: 7.30 uur de Vroegmis; 10 uur de Hoogmis; 1 uur Catechismus; 2 uur Ves pers en Lof voor den wereldvrede, In de week -de H.H. Missen om 7 en 8.15 uur; 8 uur Catechismus lederen dag. Vrijdag: De feestdag v. d. H. Martelaren! van Gorcum; te verdienen voT.en Aflaat. Zaterdag: na de H. Mis van 8.30 uur gele>- genheid om te biechten en namiddags van 35 en 67 uur. ZOETERWOUDE—LEIDERDORP. Parochie van de H. Maria Onb. Ontvangenis. Zondag: kwart voor 7 uur uitreiking der H. Communie. De H. Missen om half 8 en 10 uur. Catechismus. 3 uur Vespers en half 7 Lof. Maandag, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag: half 8 uur uitreiking der TI. C-ommunie; half 9 uur TI. Mis. Dinsdag: 8 uur Lof. Donderdag: half 8 gezongen TI. Mis. Vrijdag: half 4 en half 5 kinderen bieehte hooren; 8 uur Lof. Zaterdag: 8 uur Rozenhoedje. Vanaf 5 uuü AGENDA'S. Ned. R. K. Volksbond. Maandag, 910 Brandstoffencommissie. 9 uur Commissie Hulp in Nood. Donderdag, 8 Juli, 9 uur, Ledenvergadering. Verslag Verificateurs. Verslag vergadering van den Centralen Raad. Za+erdag, 910 uur Spaar- en Voorschot bank. Ned. R. K. Timmerliedenbond, afd. Leiden. Zondag, 4 Juli te half acht, in de Kerk aan de Hartebrug. IT. Mis en algemeenc H. Com munie bij gelegenheid van het 20-jarig be staan der afdeeling. Allen nieten opkomen. St. Jozefsgezellen-Vereeniging. Zondag, is de zaal open van 121/2272 en van 57 uur voor cle leerlingen; van "8-10 verpl. bijeenkomst voor de Gezellen; ten. 5 uur kegelclub „Klein maar Dapper", en ten kwart voor 9 uur kegelclub „Hout of Fout." Maandag, verpl. vergadering van Geh. Gezellen. Dinsdag, te 81/2 uur vergadering van Com. Ge ellen. Woensdag, vergadering van den raad van het Hoofdbestuur. Dinsdag, "Woensdag en Donderdag is de zaal beschikbaar voor de Gezellen. Woensdag repetitie Gymnastiek. Donderdag kegelclub Afd. Geh. Gezellen. „Alle negen." Zaterdag, Zitting Spaarkas op de gewone uren. Zita-Vcreeniging. Zondag, geopend vanaf 12 uur; van half 4 tot half 5 zangles. Van half 5 tot half 6 godsdienstonderricht voor alle meisjes van 1218 jaar. Van half 6 tot half 7 ontspan ning. 's Avonds tot 10 uur gezellige bijeenkomst in de lokalen der winkeljufl'r. en dienstboden. Dinsdag, van 11 tot 12'uur voormiddag 1 van 8 tot 9 uur 's avonds arbeidsbeurs. Inlichtingen voor verschillende betrekkingen. Van half 8 tot 9 uur verstelcursus voor de Patronaatsmeisj es. 10 uur Bestuursvergadering. Woensdag-avond van 8 tot 10 uur gezellige bijeenkomst voor dienstboden; van 8 tot half 10 uur cursus in het verstellen, voor meisjes boven 15jaar. Spaarkas en Bibliotheek van 8 9 uur, (ook niet-leden kunnen worden toe gelaten.) Donderdag-avond van 8 tot half tien Herhalingsonderwijs Patronaatsmeisjes; de zaal geopend voor de dienstboden; van half 8 tot half 10 kookles voor de Patronaatsmeisjes. Vrijdag-avond van half 8 tot half 10 uur gezellige bijeenkomst van meisjes. Afdeeling Vrouwenbond. Van half 8 tot 9 uur herha- lings-onderwijs Patronaatsmeisjes. Rooster der Retraiten. van het St. Clemenshuis. te Noorwijkerhout. 8—11 Juli Mannen en Jongelingen (f 4.—) 15—18 Juli Mannen en Jongelingen ,f 4.—) 19—22 Juli Meisjespa-tronaten (f 4.—) 24—27 Juli Mannen en Jongelingen (f 4.—

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 6