MAANDAG BLUFT SPORT. QGRLOGS-VARIA. CARRÉ TOT WEGENS HET OVERGROOTE 21 JUNI. m LAATSTE Voorstelling 's middags 2 uur. iverd tem overstaan van de notarissen, ~B. D Kriiscimanin te Rodegraven en mr. C. van der Lee te A aid anderveen in tfet ho,teH Het Vliegende Paard" op verzoek van de Erven Van Wijngaarden geveild 2 br.uwmansworjiingen en 3 arbeiderswonin- gen met aanlhoorigheden. Ie perceel. Eene boawmaniswoning, ge legen aan het Woerdsche Verlaat, gróót H.A. 84 A. en 27 c.A., verhuurd aan A F. en A. van Wijngaarden tot 25 Dec. 1917 met zes optie-jaren voor f 2300 per jaar. In bod gebracht door H. Korrel te Portengen op f 46,500, 2e perceel. Eene houwmanswoniing, ge legen te Noorden nabij SLikkendam, tot 25 J)ec. 1918 verhuurd aan M. van der Vaart voor f 1400 per jaar, groot 17 H.A. 89 A. en 26 c.A. In hod gebracht door A. Breedijk le Zevenhoven op f 22,500. 3e perceel. Een huis, in perceel en be woond met een gedeelte weiland' en. wa fer, groot 2 H.A. 22 A. en 70 c.A., waarvan land en water verhuurd tot 1 Januari 1917 voor f 125 per jaar. In bod gebracht door J. Rlijtevem alhier voor f 4950. De afslag zal geschieden op Donderdag 24 Juni a.s. op plaats en uur voormeld. NOQRDWlJK AAN ZEE. Onderwijzer. Tot tijdelijk onderwij zer aan de R. K. Jongensschool alhier, is benoemd de heer P. A. van Westen van Haarlemmermeer. Ongeluk. Gisteren in den namiddag, kwam het dochtertje van Mej. de wed. W. met haar rijwiel te Noordwijk a./Zee zoo danig te vallen, dat zij in bewusteloozen .toestand werd opgenomen en in villa „Welkom" binnengedragen. Zij was deer lijk aan het hoofd en het gelaat gewond. Na door Dr. Hermanides te zijn verbon den, werd zij per rijtuig naar haar wo ning te Noordwijk-Binnen vervoerd. CEGSTGEEST. R. K. Kiesvereniging. Gisteravond vergaderde de R. K. Kiesvereeniging in de Parochiale School. De voorzitter richtte een woord van wel kom tot den Zeereerw. eere-vorzitter en de aanwezige leden, en opende de vergade ring met gebed. Het bestuur deelde mede, dat het zich in verbinding had gesteld met een bekend spreker, omtrent een te houden lezing voor de leden der kiesvereeniging. Bij bespreking verkiezing gemeenteraad deelde de Voorzitter mede, dat de aftre dende leden van den raad waren: de hee- ren Spaargaren, Kromhout, Boon en v. d. Spek. De Voorzitter had besprekingen ge had met de voorzitter der Prot. en Anti. Rev. kiesver. en de uitslag hiervan was, er veel kans bestond, dat de verkiezing voor den raad met enkele candidaatstel- ling zou afloopen. De Prot. en Anti-Rev. kiesvereeniging zou dan voor de 3 eerst genoemde aftredende candidaten en de R. K. Kiesver. voor den laatsten een candi- daat stellen. De R. K. kiesvereeniging kan echter den heer v. d. Spek niet meer als candidaat voordragen, daar deze,in den raad bij kwesties, de Kath. beginselen rakende, te gen de Kath. partij heeft gestemd en bo vendien het verband met de R. K. Kiesver eeniging geheel heeTt verbroken. Er werd dus besloten met een anderen candidaat uit te komen. Het bestuur stelde voor den heer J. v. d. Putten. Na enkele besprekingen werd besloten tot stemming over te gaan met het gevolg, dat door de vergadering de heer J. v. d. Putten met groote meerderheid gekozen werd. Bij de rondvraag vroeg een leden, om de te verwachten lezing in den winter te doen houden, daar dit voor veel leden be ter uitkomt. Een ander lid vroeg om ook jongelieden boven de 18 jaar, die nog geen jid der Kiesver. zijn, tot de lezing toe te laten. Beide leden werden door het bestuur te vreden gesteld. Na dankzegging voor de opkomst, sloot de voorzitter de Verg. met gebed. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De verkiezing van vier leden voor den gemeenteraad zal plaats hebben op Dinsdag 29 Juni a.s. Periodiek moeten aftreden, de heer en C. Ove.rkliee.ft, C. Eggink, J. A. Mens en J. v. Santen. Brood- en meelkaarten. De eerste serie van de brood- en meelkaarten eindigt Ihlnsdag 22 Juni. Zij die nieuwe brood- en me ei kaarten wenschen, moeten de oude inruilen op het raadhuis voor 1 uur n.m. Ook kan men de oude kaarten verzenden per post zonder porto met het adres: aan den WelEdelAclh.tbaren Heer Burgemees ter. IIe,t is verboden bakkers en meelhan delaren met de terugbezorging te belasten. Gemeenteraad. Voorzitter de heer E. Vernède, burge meester. Aanwezig 10 leden, afwezig de heer C. H. Koot. De notulen der vorige vergadering wor den voorgelezen en onveranderd goedge keurd. De voorzitter deelt mede, dat in gekomen zijn eenige missives van heeren Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, welke voor kennisgeving worden aangeno men. Circulaire van het Alg. Bestuur der Alg. Nederl. Verg. ,,Het Groene Kruis", in zake de toekenning van een jaarlijksche subsidie in de kosten van uitvoering van een plan ■tot ontsmetting van leerboeken en school- biblioheken. Op voorstel van B. en W. wordt, na een vraag van den heer J. A. Men s, of bij- Eonilere scholen ook hun boeken kunnen laten ontsmetten, welke vraag door den voorzitter bevestigend wordt beant woord, besloten aan „Het Groene Kruis" een subsidie te verleenen van f 5 en een gelijk bedrag op de gemeentebegrooting van 1915 te brengen. Aan den heer II. A. Broers wordt op zijn verzoek, wegens vertrek uit de gemeente een restitutie van 4yi2 of f 3 op zijn aanslag in den Hoofdelijken Omslag verleend. Den heer Romeijn wordt een restitutie verleend van f2 voor de te veel betaalde hondenbelasting, aangezien gebleken was, dat de heer Romeijn te hoog aangeslagen was. Ingekomen waren nog adressen van den Nat. Chr. Geheelonthoudersbond, den Ker- keraad van de Nederduitsch Hervormde Gemeente te Veur en Voorburg en van den Kerkeraad van de Geref. Kerk te Voorscho ten, met het verzoek om aan H. M. de Koningin voor te stellen het maximum aantal vergunningen voor den verkoop van sterken drank in deze gemeente te vermin deren. De Voorzitt er stelt voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen, daar in een vorige vergadering deze kwestie ge noeg js besproken en zich na dien tijd geen nieuwe gezichtspunten hebben geopend. Het voorstel wordt aangenomen. Verder deelt de Voorzitter mede, dat door de daartoe benoemde commissie de rekeningen van het gemeentelijk gas- en waterleidingbedrijf zijn nagezien en in orde bevonden. Het eindcijfer van het kohier evenr. schoolgeld wordt vastgesteld op f 784,20. Goedgekeurd wordt de wijziging in de begrooting 1915, welke verhoogd wordt met f 22,45 voor de betaling van 't lidmaatschap aan de vereeniging van kleine en platte landsgemeenten, tot welker toetreding in een vorige vergadering was besloten. Het bedrag zal uit de post onvoorziene uitga ven op de gemeentebegrooting worden uit getrokken. In de vergadering van 4 Mei was een voorstel van B. en W. ingekomen om aan een gemeentewerkman een tijdel. toeslag op zijn loon te geven van f 1. Hiertegen had geen der leden bezwaar; de heer O verkleeft zou echter gaarne allen gemeenteambtenaren een toeslag geven. Op verzoek van den burgemeester zou de heer Overkleeft dit voorstel schriftelijk in dienen, waarna het in een volgende ver gadering behandeld kon worden. Dit voor stel, waarin de heer Overkleeft eiken ge meenteambtenaar een toeslag wilde toeken nen van f 1per week, kwam nu aan de orde. De Voorzitter zegt, dat B. en W. tegen dit voorstel zijn, aangezien na een onderzoek was gebleken, dat de gemeente ambtenaren h. i. voldoende gesalarieerd worden. Alleen de gemeentewerklieden Lamboo en Van der Krogt verdienen h. i. te weinig. Lamboo werd in de vorige ver gadering een duurtetoeslag verleend van f 1.— per week, nu wilden B. en W. ook den gemeentewerkman v. d. Krogt een toeslag geven van f 0,50 per. week ingaan de 1 Juli.. Na deze uiteenzetting van den Voor zitter trekt de heer Overkleeft zijn voorstel in. De heer Kwak wil het salaris van beide werklieden vast verhoogen. De heer C. E g g i n k, die in de vorige vergadering ook een voorstel had inge diend, zegt dat hij na afloop der verkiezin gen met dit voorstel zal terugkomen. Hij blijft echter aandringen op een kindertoe slag. De heer Mens vraagt of met de vaste regeling niet gewacht kan worden tot den heer Eggink zijn voorstel heeft inge diend. Hierna wordt besloten den gemeente werkman Van der Krogt een tijdelijke toeslag te verleenen van f 0.50 per week in gaande 1 Juli. WOUBRUGGE. Verkiezing voor den gemeenteraad. Wegens periodieke aftreding van de hee ren A. D. Husson Heenlk, C. P. van der Geest en J. M. van der Voorn als leden van den Gemeenteraad, zal ook hier den 29en Juni de verkiezing- plaats hebben. Men vermoed dat geen teg ene an di d aten gesteld zul?en worden, zioodat wij ditmaal er zonder stemming af zullen komen. 18 Juni. 18 Juni is ook hier dankbaar herdacht door het wapperen der driekleur van toren en raadhuis. Onze zeventigers herinneren zich nog goed het 50-jarig feest, 't Is, zeide men, o«f het nog gisteren ge beurd is, dat de oude heer Carsjens met zijn kleine stoomboot (bijgenaamd de kof fiemolen) met vlaggen versierd van hier naar Hoogmade stoomde om de eenig hier overgebleven oud-strijder van Waterloo, Willem van der Star, met veefi statie te haLen en te begroeten. Het huis door dezen oud-strijder van Waterloo destijds te Hoogmade bewoond is een keurig type van 16 eeuwschen bouw, zoowel van binnen als van buiten; jammer dat men van binnen aan het ver knoeien is, anders was dat gebouw de aangewezen plaats voor een Hoogmadesch museum van oudheden. Roomsche Agenda. ZONDAG. Roelofarendsveen. Verg. R. K. Kiesvereeniging „Alkemade" in de St. Pan- cratiuszaal. ZONDAG. Leiden. 8 uur in het Bonds- gebouw jaarverg. van den R. K. Haven- en Transportar beidersbond, afd. Ledden. MAANDAG, (21 Juni.) Leiden, halfne- gen. Verg. R. K. Kiesvereeni ging in „Zomerzorg". MAANDAG, Leiden, half negen Kleer makersvergadering „St. Gez. Magella". Gemeenteraad van Leiden. (Vervolg.) Plaatselijke directe belastingen. In behandeling komt het voorstel tot het verleenen van afschrijving van plaatselijke directe belasting, dienst 1914. De Raad gaat in geheime zitting. Na opening der deuren wordt dat voor stel en het voorstel: a. tot vaststelling van het kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1915; b. tot vaststelling van het vermenigvul- digingscijfer, bedoeld in art. 9 der Verorde ning, regelende de heffing van eene plaat selij ko directe belasting te Leiden,, zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Niets meer aan de ordie sloot de voorzit ter de vergadering. Staten-Generaal. EERSTE KAMER. Vergadering van gisteren. Het Eedsvraagstuk. Oneerlijke con currentie. Zooals gisteren reeds vermeld, heeft de Eerste Kamer het ontwerp inzake den eed rechts tegen links verworpen. Na de ernstige woorden van den Min. van Justitie, den heer Ort, is het gisteren nog duidelijker geworden, dat op dit oogenblik de .openbare orde lijdt onder den rechtloozen toestand, die is ontstaan na het laatste arrest van den Hoogen Raad: Hij, die niet tot een kerkgenootschap be hoort, kan niet worden toegelaten tot beëedigde verklaring, noch tot een „be lofte". Het getuigenis, dat de Staat noodig heeft in strafprocessen, of de verklaring, die in het burgerlijk proces partijen zelf behoeven, zal dus niet gegeven kunnen worden door een man, die niet tot een kerkgenootschap behoort. Hoe onhoudbaar deze toestand ook is, toch konden de christelijke partijen niet meegaan met de door de regeering voor gestelde regeling. Hierdoor toch zou de ongeloovige op zijn woord alleen worden geloofd, terwijl van den geloovige de be krachtiging van zijn woord door het af leggen van den eed zou worden geëischt. Waar rust de verantwoording door het feit, dat de ongelukkige leemte in de eedsregeling nog steeds bestaat. Rust zij, nu gisteren de eedswet door de rechtsche meerderheid der Eerste Kamer werd ver worpen, bij de partijen van rechts, die principieel bezwaar moesten maken tegen het aangeboden ontwerp? Of valt die verantwoording toe aan de linksche meerderheid der Tweede Kamer, die zelfs thans in den tijd van politiek bestand een compromi s-voorstel van rechts heeft afgewezen, een compromis, dat ook de goedkeuring kan verwerven van den Mi nister van Justitie? Ongetwijfeld is de schuld toe te schrijven aan de onverzoen lijke houding der linkerzijde. Mr. Aalberse werd de Eerste Kamer binnengeleid om zijn wetsontwerp te ver dedigen inzake de oneerlijke concurrentie. De ontwerper had hier een zeer gemakke lijke taak. Alleen de heer Laan (lib.) operde eenige blezwaren, welke de heer; Aalberse ontzenuwde. Zonder hoofdelijke stemming werd het wetsontwerp aangeno men. De heer Aalberse werd voor zijn verdienstelijken arbeid gehuldigd door den Voorzitter, den heer J. J. G. baron Van Voorst tot Voorst. ROEIEN. Studentcn-Roeiwedstrijden. Op de op 24 deeea- op het Galgewater alhier ter gelegenheid van de lustrum feesten en. het 40-jarig bestaan van Njord te houden wedstrijden zullen de ploegen, als volgt uitkomen.: Gladde vierriemsg,Leken: A. 's middags 1 uur. Laak boei I. Nereus boei II, Dor drecht boei III. B. 1.15 uur: Nautilus boei I, Laga boei III. Gladde tweeriemagieken: A. half twee. Nautilus boei I, Am stel boecL III. B. 1.45 uur: Laak boei I, Laga boei III. Gladde sciff: A. 2 uur: Nautilus (Jonge- meel) boei I, Hoop boeii II, Nereus boei III. B. 2.15 uur: Nautilus (De Bij) boed I, Laga boei II, Amsltel boei III. Wherrynummers: A. 2.30 uur: Maas boei 1, Leythe boed II, Delftsche Spoot boei III. B. 2.45 uur: Amstel boei I, Njord boei II, Hoop boei III. Overnaadsche voerriemsgielken voor da mes; 3 uur: Laak boei I, Nereus boei II, Viking boei III. Overnaadsche vierriemsgieken: 3.15 uur: Laga boei I, Laak boei III. Gladde achtrienjsgieiken, outrigged: 3.30 uur: Njord boei I, Nereus boei II, Laga boei III. 3.45 uur: Beslissing gladde vierriems gieken tussdhem de nummers van A. en B. 4 uur: Beslissing winnaars gladde twee- riemagieken van A. en B, 4.15 uur: Beslissing winnaars gladde sciffs van A. en B. 4.30 uur: Beslissing winnaars wherries van A. en B. De mogelijkheid is vrij groot, dat be halve De Hoop ook De Laak met een, vete- ranenvier zal uitkomen. De doodenlijst der aviateurs. De verschillende luchtvaartvereenigin- gen zorgen er voor, d!at ieder vliegenier, die een ongeluk krijgt, in haar ïegisters genoteerd wordt.. Het aantal vliegeniers dat om het leven kwam, is grooter dan men zou verwachten. De> volgende doodencijfers moeten de waarheid goed weergeven: Jaren. Aantal dood en. Relatief cijfer p. 10.000 K.M. 1910 44 20 1911 80 6 1912 120 2 1913 180 1,2 1914 375 0,7 Een sombere statistiek ongetwijfeld. Het aantal dooden blijft snel stijgen. Wellicht zal het in 1915 1000 miaderenx Zoo veilig als de treikschuit is de vliegmachine inder daad nog Lang niet. Natuurlijk moet de zieer snelle stijging van het aantal dooden in 1914- worden toegeschreven aan den oorlog. Hierdoor was er voor de aviateurs plots veel meer werk aan den winkel. Was de oorlog er niet geweest, dan zou het aantal dooden vermoedelijk minstens 100 minder hebben bedragen. Sedert 1911 nam het aantal ongelukken, nl. vrij regel matig toe met 50 pct.^ Hiertegenover staat, dat er veel meer gevlogen werd. Thans worden er dagelijks duizenden en duizen den ki'lometers afgelegd. Wellicht vliegt men thans meer op één dag dan In het heele jaar 1910. Vandaar, dat men niet kan zeggen, dat het videgen gevaarlijker wordt. De gevarenpereentage wordt in de derde kolom uitgedrukt. Als in 1910 de vliegenier 500 K.M. had afgelegd, mocht hij van ge luk spreken. Thans valt de- vliegenier ge middeld dood eerst nadat hij 15000 K.M. heeft gevlogen. Zooals van zelf spreekt :s het gevaren- berekenen der vliegeniers nog geen levens- verzeikeringswiskunde. In sommige lan den heeft men ook de met het luchtschip verongelukten bij de aviatische dooden ge teld. Hetgeen de betrouwbaarheid van de statistiek niet verhoogt. De financie&ie kracht der oorlogvoerenden. De .New-York Herald", in een onder zoek waar zilch „het laatste milliard" be vindt, geeft eenige zeer belangwekkend© inlichtingen, welke gedeeltelijk aan de sta tistieken van het Departement van Koop handel der Vereenigde Staten ontleend zijn. Volgens deze gegevens verdeelen de staatsschulden zich als volgt: Duitsohland 114 milliard dollar. Frankrijk 6*4 Engeland 3'/o M Rusland 4% Het nationaal fortuin dezer 'landen is: Duitischland 80 milliard dollar. Enigeland 85 Frankrijk 50 RuSland 40 De oorlogskosten bedragen tot heden: Duitschland 1% milliard dollar. Engeland 214 Frankrijk 4V£ Rusland 4% Indien men de verschillende oorlogslee- ningen der strijdende landen nagaat., het percentage hunner rescriptfeis, de Staten waar de leeningen werden aangegaan enz. dan kan men zich gemakkelijk een denk beeld vormen van de financieele kracht van e Ik der vier landen en ook zich een voorsteliliing vormen over het. „laatste mil liard", waarvan de „New-York Herald" spreekt. We willen echter hopen dat het „laatste milliard" niet in de werkelijkheid behoeft te worden gezocht. Laatste berichten. TIJDELIJK GEZANTSHAP BIJ Z. H. DEN PAUS. Zonder stemming heeft de Eerste Kamer heden aangenomen het wetsontwerp be treffende een tijdelijk gezantschap bij het Vaticaan. Hooibouw verloven. Door den opperbevelhebber is bepaald, dat. Ie. de hooibouWverloven kunnen worden verleend in verschillende perioden, ter beoordeeling van den ohef, welke die ver loven verleent; 2e. deze verloven mogen verleend.wor den tot uiterlijk 15 Juli, tenzij in de streek, waarvoor zij dienen de hooibouw vroeger mocht' zijn afgeOoopen; 3e. het verlof onmiddellijk moet worden ingetrokken, ingeval uit betrouwbare ge gevens mooht blijken, dat het zonder nood zaak werd aangevraagd. In dit geval moet de belanghebbende ernstig gestraft wor den, wanneer blijkt, dat hij tot de weder rechtelijke aanvraag om verlof heeft mede gewerkt. Uitbreiding van den Landstorm. Het afdeelingsverslag der Tweede Ka mer nopens het wetsontwerp tot nadere uitbreiding van den landstorm zal, naar verwacht wordt, een uitgebreid stuk vor men en kan zeker niet vóór het einde de zer maand of het begin van Juli worden tegemoetgezien. Hegeeringsbrood. Naar wij vernemen stel l de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel zich voor om toezicht t-c doen houden op de zichtigc uitvoering van de in de verschil lende gemeenten vastgestelde en door den Minister goedgekeurde regelingen betref fende de verstrekkinge van goedkoop on- gebuild tarwebrood. Do contróle heeft ten doel de uitvoering dier regelingen in do verschillende gemeenten ter plaats na te gaan. KRIJGSRAAD. De auditeur-militair bij den krijgsraad te 's-Gravenliage vorderde heden tegen: A. F. Sp., milicien der Infanterie, ter zake desertie 2 maanden militaire detentie. Th. Z., milicien der Infanterie, ter zake desertie 1 maand militaire detentie. G. Ph. H., milicien der Infanterie, ter zake desertie 6 weken militaire detentie. A. J. K., milicien der Infanterie, ter zake desertie 1 maand militaire detentie, alle straffen met aftrek der preventieve hech tenis. Ter zake dienstweigering stond voor de rechtbank terecht do milicien der Infante rie G. J. W., afkomstig uit Delft. Bij een "oefening in do Gymnastiek te Leiden weigerde bekl. op last van zijn sectiecommandant «ie jas uit te trekken. Bekl. beweerde, dat dit niet goed was voor zijn gezondheid en het alleen wilde doen als z'n vader het hem gelastte. Zijn Sectiecommandant sergeant S., doelde thans aan den Krijgsraad mede,dat beklaagde zeer zonderling was in zijn op treden en erg achterlijk. Hij gaf als zijn meening te kennen, dat de jongen niet go. heel toerekenbaar is. Ook de vader van bekl. werd buiten eede gehoord en verklaarde dat zijn zoon van zijn kindsheid af ziekelijk was ge weest, niet goed kon leeren en erg zwak was. Zijn patroons waren altijd goed over hem tevreden. Aanvankelijk had hij ge meend, dat de jongen in den soldatenstand wat flinker zou worden, maar thans ge loofde hij daaraan niet meei*. De jongen is te zwak van karakter om zelfstandig op te treden. Na in raadkamer te zijn vergaderd ge lastte de krijgsraad een onderzoek naar bekl.'s verstandsvermogen en benoemde als deskundige Dr. J. \Y. Deknatel, Offi cier van Gezondheid le kl. Geneesheer- Directeur van de Bij/.. Strafgevangenis te Scheveningen. Tevens gelastte do Krijgsraad het ont slag van bekl. uit de preventieve hechtenis. Mitsdien werd de zaak geschorst tot 23 dezer. Marktberichten. GOUDA,. 17 Juni. Vee. Vette varkens njet redelijken aanvoer, handel malig, 36 a 44 c. p. half kilo. Biggen voor Engtlaml met redelij ken aanvoer, handel*zecr matig, 28 a 82 e. per 1/2 kilo. Magere biggen met goeden aanvoer, handel vlug, f 1,90 a f2,40 per week. Vette schapen met redelijken aanvoer, handel vlug, f88 a f46. Lammeren met redelijken aanvoer, handel matig, f 14 a 17. Nuchtere kalveren met goeden aanvoer, handel vlug f 14 a f22. Fok- kalveren f24 a 40. Kaas. le qual. f 44,J f46,2e qual. f 40,d f 42,zwaardere f 48,d f Noordhollandsche kaas fd 1'.Aan gevoerd 241 partijen. Handel vlug. Alles met voorwaarden. Boter, met redelijken aanvoer; handel vlug; prijs der goe- f 1,45 df 1,55, wei- f 1,80 df 1,40. MEPPEL, 17 Juni. Boter. Aanvoer: 1C00 kilo, lc soort per V4 Vllt f 29,a 2o soort f28,a 8e soort 127,a stukken van IV2 kilo f2,10 a f2,85. LEIDEN. 18 Juni. Veemarkt: Aangevoerd 0 paarden f 0,afO,,0 Veulens i'Ua 10 stieren f0 a 1' —0, 0kalf- en melk koeien f0a f0, per kilo fa 0 varekocien f0 a f0, 0vette ossen en koeien f0a f0, per kilo f 0,a f0. graskalveren f00 af 00, kalveren (vette) FafOper kilo f0,afO,0 kalveren (magere) f 0,— a f—564 schapen (vet te) f87 a f52, per kilo f 0,74 af 0,86, 128 schapen (weide) f 25 a f 48, 1854 Lammeren f14, a f21, 000 dito vette jarige f00 a fOO, 424 varkens (magere), f20 a l'öü, per kilo a ct, 000 varkens (vette) f—af—,—-, 415 biggen f 8, a f 16,5 bokken ol geiten i 6. a i'9,Ter markt aangevoerd: O Runderen; 0 Kalveren. Geen handel op Londen. Kaas. Aangevoerd 257 partijen. Besteed werd voor Goudsehe kaas van 1'48 tot f45.00 2e soort f38 tot f42. Leidsche kaas f36 tut f 40.00 2e soort f30 tot f35. minder s. f Alles per 50 kg. Aan de stadswaag gewogen 188 partijen, 8610 stuks kaas, wegende 62253 kg. Handel matig. HOOFDDORP, 17 Juni. Graaiibeurs: Witte tarwe f11,75 a f12,Haver t 15,af 15,25 Groene erwten f25 p. 100 K.G. l'uurdenboonen f0,a fDuivenboonen f 21,a f22, Gerst f0, a fbruine boonen f—,—a fKanariezaad f18,50 a f 19.Karweizaad f 19.— a f 19.50. VOORSCHOTEN, 17 Juni. Vrije veiling, 2130 eieren 16.80f7. Veiling V. P. V. 2600 eieren, f 6.70—f 7. LEEUWARDEN, 16 Juni. Boter. Boeren- boter aangevoerd 2/1, prijs f 56. Fabrieks- boter aangevoerd 35/3 134/6 vaten, prijs van f61 tot f63. Noteering commissie f 1.58. Noteering van de Comm. v. Boter en Kaash. enz. f 63. Kaa9. Aangevoerd 53417 K.G. Prijs van f 21 tot f 72. Handel vlugger*

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3