Duitsch en DuiAsehe handelseorr. en aan- teek. in Engelseh en Engelscbe handels eorr. en aanteek. in Russi&ch en Russische liandelscorr. Aan 2 leerlingen kon geen diploma wor den uitgereikt. Bij het gehouden overgangsexamen op genoemde data zijn geslaagd: H. H. Veld huizen van Zanten, te Hillegom; W. R. Veldhuizen van Zanten, te Hillegom, en hebben herexamen in één of meer vakken: Q. J. E. Elkhuijzen, te 's-Gravenhage; M. L. Evelein, te Haarlem; S. A. Haarmans, te Leiden; H. C. Neelissen, te Overveen; C. F. J. de Ridder, te Leiden; A. H. M. Roozen, te Bloemen daal; J. G. D. Teer, te Diemen; G. J. A. v. d. Veld, te Lisse; G. E. Veldhuizen van Zanten, te Hillegom. Van de toehoorders werden toegelaten het onderwijs in de 2e klasse te volgen: J. Heemskerk, te SasseriLieim, voor Russisch; AV. F. v. d. Schoot, te Hillegom, voor Rus- sich: A. Wesselo, te Lisse, voor Engelsch en Russisch. OUDSHOORN. Ongeluk. Gisteren had een werkman, op de maalderij de Leerhoeve, het ongeluk in aanraking te komen met de electrische geleiding waardoor hij vrij ernstige brand wonden bekwam. RIJNSBURG. Sn ij bloemen-Y filing. Op de gisteren ge houden veiling van eerste kwaliteit snijbloe men waren de prijzen per 100Pioenen (rood) fl.— a f 1.20, (donker rood) fl.30 a fl.40, (wit) fl.—, (rose) f 1.10 a fl.20. Margrieten 10,08 a 0.09. Steligc f0.40 a f0.45. Papavers fO.Ol a f0.08. Sintoria's (bi.) f0.40 a f0 45, (wit) f0.45. Stroobloemen f 0.10 a f 0.11. Paeo- nia's f 0.12 a f0.14. Repryrethums f0.12 a f 0.13. Dulfina's f0.10 a flö. Anjers f 0.10 a f0.ll. Irissen kleurig kort f0.09 per bos. Grijns f0.41 per 5 bos. Handel en aanvoer Verkiezing voor den Raad. De libe- ra'e kiesv?recnd.giin.g heeft tegenover het aftredend lid van den 'gemeenteraad, den leer C. Overkleeft., can did a at gesteld deal heer A, Orvel. SASSENHEIM. Eciie groote verbetering. Naar men dps van bevoegde zijde mededeelde, zal de brug aan de Oude Post door de Rijks Waterstaat worden vernieuwd. Do brug wordt drie meter breeder, wat zeker eene verbetering is, die door velen zal worden toegejuicht. SASSENHE'f M. R.-K. Kïesvereeniging. Dinsdagavond vergaderde in de zaal van deai heer Schip per de R.-K. Kiesvereenigiaiig. De voorzit- tea*, de heer H. Bader, opende de verga dering met den Christ.,, Groet. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter de moeilijke tijden era sprak den weaisch u.it, dat wij voor den oorlog bewaard mogen blijven. Tevens wees de voorzitter er op het voor de katholieken zoo gewichtige feit van de benoeming van een gezantschap bij Z. H. den Paus. De notulen werden onveranderd goed gekeurd. Alsnu kwam aan de orde candidaats- ste',1 ing Gemeenteraad. Aftredende leden zijn de heeren II, Bader eai J. W. Marbus. Van dig Protest. Kiesvereenigimg „Gemeen tebelang" en van de A.-R. KitiSvereeniiginig „Nederland en Oranje" v;a,s schrijven In gekomen, om met het oog op de tijdsom standigheden, beide heeien weder candi- daat te stellen. Bij acclamatie werd dit voorstel door de R.-K. Kiesvereeniiging aangenomen. De heer Bader dankte de .aanwezigen voor het vei-,trouwen weder in hem gesteld en zegde de iedem tere weder zijn beste krachten in het belang van de gemeente te zullen aanwenden. De eere-voorzitte-r der vereenigimg, de ïvecr B, P. Roest, bracht hulde aan den heer Bader voor zijne ijver als gemeente raadslid betoond en wenschte den heer Ba der geluk met. zijne eandidaa(stelling. Ook de vice-voorzitter, de heer L. B. Roozen, feliciteerde den heer Bader met zijne benoeming. Dc heer Be-her dankte de beidé heeren g&rnet nleraudsleden voor de hartelijke woorden tot hem gesproken. Niets meer aan. de orcle zijnde sloot de voorzitter met den Christ, Groet de ver gadering. VOORSCHOTEN. Verkiezing voor den gemeenteraad. De heer A. Owel, dool- de Vrijzinnige kiesver- ceniging candidaat gesteld voor den gemeente raad, heeft voor die candidatuur bedankt, WARMOND. Gemeenteraad. De heer J. do Vetten, wethouder dezer gemeente, heeft wegens gezondheidsredenen ontslag genomen als fid van den. raad. WARMOND. Concert. De zomeravond-concerten verleden jaar opeens verstoord door de mo bilisatie-paniek, worden weer hervat, nu de harten weer wat geruster kloppen. Bij de Stad Rome had gisteren het eerste buitenconce-rt plaats, gegeven door de Harmonie van Warmond". De toehoorders werden -vergast op een in de puntjes uit gevoerd program. De harmonie „Sint Caecilia" zal een zomeruitvoering geven op Donderdag 8 Juli, in den tuin van „De Zon". ZOETERWOUDE. Geslaagd Voor akte-examen L. O. is te Haarlem geslaagd mej. M. Odé. ZWAMMERDAM. Verkiezing voor den Raad. De libe rale- kiesverectniging Burgerplicht heeft candidaat gesteld voor den gemeenteraad den heer J. A. Hocgendijk (aftr.). OPRICHTING VAN DEN R. K. LAND EN TUINBOUWBOND. Gisteren had te Haarlem, in het gebouw van St. Bavo, de beslissende vergadering plaats inzake de opheffing van den Prov. N.-H. Boerenbond. Uit de vers/lageai van Secretaris en Pen ningmeester bleek, dat de instellingen van den Bond er goed voorstaan, doch dat de Bond zelf een nadeelig saldo had van een goede f 100. Dit tekort wordt echter gedekt door het batig saldo van ,,De Boer", he-t orgaan van den Bond, zoordat bij op heffing de bond zonder schulld kan liqu> deeren. Toen de voorzitter, de heer N. Dekker van Obdam, het punt al of n-iet opheffing van den Bond aan de orde stelide, ont spon zich een levendige discussie. Het was vooral de heer Go-lijm, van Am stelveen, .die zich niet onbetuigd liet, en die, ondanks zijne erkenning van het goed recht der katholieken, om zich jn katho lieke organisaties te vereenigen, er met kracht op bleef aandringen den Prov. N.H. Bond (e handhaven. Nog een zestal andere sprekers deden zich hooren eveneens voor het behoud van den Bond. Ook de voorstanders lieten zich niet on betuigd, verdedigden het goed recht der katholieken in zake de opheffing van een bestaande organisatie, waarin zij eene groote meerderheid vormden 2300 van 2500 leden en die volgens hunne mee^ nimg niet meer voldeed aan de e.ischen welke men in onzen tijd aan eene orga nisatie stollen moet: namelijk dat zij zoo wel de geestelijke als de stoffelijke belan gen van de leden zal behartigen. In stemming gebracht werd het voorstel: opheffing van den Bond, aangenomen met 06 voor en 32 stemmen tegen. De op heffing was hiermede een feit. De tegenstemmende afdelingen gingen daarna, onder leiding van den heer Colijn, in Hotel Brinkman een vergadering be leggen om te bespreken wat hun verder te doen stond. Des middags om 2 uur had de oprich tingsvergadering plaats van den nieuwen R. K. Land- en Tuinbouwbond. Op deze vergadering komen we nader terug. Vermeld zij, dat 28 afdeelingen toetraden, dat de zetel van den Bond te Leiden zal zijn en dat een v-oorloopig bestuur gekozen werd bestaande uit de heeren: N. Dekker, A. van Bentem en J. Schouten allen uit Noord-dlolland; de heeren Paardekooper van Zoeterwoude en Kooij van Gouda be nevens de heeren Mr. Tepe en Engels, als vertegenwoordigers van het Centraal Bu- reuau der K. S. A. Deze heeren zijn belast met het ontwer pen van Statuten en verdere voorloopige werkzaamheden. Roomsche Agenda. DONDERDAG. Leiden. Jaarvergade ring van „De Hanze" in „Zo- me rzorg". Oegstgeest. Verg. R. K. Kiesvereen. in de parochiale school. Rijpwetering. Verg. R. K. Kiesvereen. „Alkemade". Gemeenteraad van Leiden. Aanwezig 25 leden. Afwezig de heeren Aalberos, Drlessen, Timp, Corts, v. d. Eil-st, Kor ff. Voorzitter: Jhr. Mr. Dr. N. C de Gijse- laar, burgemeester. Ingekomen Stukken. Benoemingen en Verzoeken. In de vacature ontstaan door de perio dieke aftreding van den heer A. Corts, die den wensch had te kennen gegeven, om niet meer te worden herbenoemd, wordt tot commissaris, der Gemeentelijke Bank van Leaning benoemd cLe heer K. H. Korff. Tot leeraai1 in de Wiskunde aan de H. B. S. voor jóngens tengevolge van het ont slag verleend aan den heer C. E. Hoorens van Heyningen wordt benoemd de heer A. M. Overeyndem, werktu.igkun.dig Ingenieur, leeraar aan de Rijks H. B. S. te Zwolle Tot leeraar in het boekhouden aan de II. B. S. tengevolge van het ontslag ver leend aan bovengenoemden heer, de heer J. Tulleners, tijdelijk leeraar in het boek. houden aan de H. B. S. voor Jongens te Leiden, leeraar aan dein hari.de/,soursu.s der vereeniging „Kennis is Macht" aldaar, en aan het instituut „Taamnan." te 's-Gravem- li age. Deze benoeming heeft een tijdelijk ka rakter en loopt van 1 Sept. 191531 Aug. 1916. De jaarwedde wordt vastgesteld op een bedrag van f 100 per wekelijks te ge ven lesuur.. Ter vervulling van de vacature, welke zal ontstaan door het ontslag verleend aan den heer W. Veen wordt tot onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de school der 3de klasse No. 3 benoemd de heer A. v. d. Hoogt, onderwijzer aan de O. L. school der 3de klasse no. 5 te Leiden. Ter voorziening in de vacature, welke zal ontstaan door het ontslag, verleend aan den heer H. F. du Pon, wordt tot onderwij zer aan de openbare school der 4de klasse no. 1 benoemd de heer P. Rinck, onderwij zer met verplichte hoofdakte aan de O. L. school te Ederveen. Tot onderwijzer aan de buitengewone school voor Lager Onderwijs te Leiden wordt benoemd de heer M. van Zwieten de Blom, onderwijzer met verplichte hoofd akte aan de O. L. School der 3e klasse no. 3 te Leiden met 15 stemmen tegen. 10 op den heer A. M. van Sermo-ndt. Voor den tijd van drie jaren wordt mej. B. Alter de Jong, wederom in heer betrek, king van Stadsvroedvrouw bestendigd. Aan den heer W. M. Dudok, benoemd tot directeur van Publieke Werken te Hil. versum, wordt eervol ontslag verleend als Ingenieur, plaatsvervangend directeur der Gera e entew erkein Eervol ontslag wordt verleend aan mej. J. W. Zwart, uit haar betrekking van on derwijzeres in de handwerken aan de cpenbare lagere school der 3de klasse no. 4 te Leiden. Verhcoging van het uuricon der steen houwers in bestekken van gemeen tewerken. Aan de orde komt: Herstemming over het voorstel om niet over te gaan to verhooging van het uur loon der steenhouwers in bestekken van gemeentewerken en derhalve afwijzend te beschikken op het desbetreffend verzoek van de afd. Leiden van den Centralen Bond van Bouwvakarbeiders. liet voorste', van B. en W. wordt aan genomen met 14—11. Tegen stemden de heeren De Boer, Bosch, Botermaas. Fok ker, v. G ruling, Heeres, Pera, v. d. Pot, Sytsma, v. Tol en Vergouwen. Verzoek van een 6-tal drankbestrijders- vereenigingen om aan H. M. de Koningin voor te stellen het maximum aantal ver gunningen voor den verkoop van sterken drank in deze gemeente te verminderen. In handen gesteld van B. en W. Circulaire van het Alg. Bestuur der Alg. Nederl. Ver. „liet Groene Kruis", in za:.' de toekenning van een jaarlijksche subsi die in de kosten van uitvoering van een plan tot ontsmetting van leerboeken en schoolbibliotheken. Als ongezegeld ter zijde gelegd. Verzoek van J. Saras, aannemer van het leggen der bestrating en rioleering op het Raamland, om den termijn van oplevering van dat werk met 6 weken te verlengen. In handen gesteld van B. en W. ter af doening. Verzoek van Gebr. Huy om vergunning tot demping van de sloot van perceel Haag- weg 11. In handen gesteld van B. en W. Verzoek van J. van Vliet om de vroegere Onder-Commandantswoning van het voor malig Invalidenhuis te mogen huren. Ih handen gesteld van B. en W. Balans- en Winst- en Verliesrekening over 1914 van de gestichten Endegeest, i Voorgeest en Rhijngeest en van de Stede lijke Lichtfabrieken. Begrooting dienst 1916 van den armen raad. Suppl. begrooting en Staat van af- en overschrijvingen op de begrooting, beide dienst 1914, van het H. G. of Anne Wees- en kinderhuis. In handen gesteld van de commissie van Financiën. Missive van den Min. van Staat, Min. van Binnenlandsche Zaken, ten geleide van een rapport, betreffende een Centrale Drinkwatervoorziening in Zuid-Holland, Noord-Holland, en Utrecht. Zal in de leeskamer voor de leden ter le zing worden gelegd. Verschillende voorstellen. Aan de orde komen achtereenvolgens de volgende voorstellen: Voorstel tot bestendiging van de huur van het winkelhuis Breestraat No. 92, aan A. B. Timmerrnann. Voorstel tot onder- handsclieoi verkoop van de installatie in het Liernurgebouw aan H. Regeer. Voor stel: a, om een strookje grond, groot plm. 1 vierk. M, in gebruik bij de Witte-Poort- kazerne van het Rijk terug te nemen; b. om het sub a bedoeld strookje grond te verkoopen aan de Vereeniging tot instand houding en bevordering van den bloei dei- Kweekschool voor Zeèvaart te Leiden. Voorstel tot onderhandsche opdracht van de levering, der verwarmings-installatie in de school aan de Duivenhodestraat aan de firma W. J. Stokvis te Arnhem. Voorstel tot bestendiging van de aanwij. zing van het benedemachterlGkaal van het perceel Breestraat No. '119 als schoollokaal, behoorende bij de Jongensschool 2e klasse. Voorstel: a. tot kostelooze ingebruikgeving aan het Rijk van verschillende lokalen op de be nedenverdieping der Hoogere Burgerschool aan de Pieterskerkgracht, ten behoeve van de school tot opleiding van surnumerairs voor den Indischen post-, telegraaf- en te lefoondienst; b. tot beschikbaarstelling van gelden voor de verbouwing der sub a bedoelde beneden verdieping. Voorstel tot uitbreiding van den Leid- schen Keuringsdienst van eet- en drink waren over de gemeente Noordwijk. De verschillende voorstellen worden z h. s. aangenomen. Bij het voorste! tot kostelooze ingebruik geving en<z. vraagt de heer Hoogen- boom. wat B. en W. bedoelen met de op merking in hun praeadvies, dat ge/et is cp de belangen van Mathesis In haar des tijds uitgebracht rapport stekte de com missie op den voorgrond, dat zij ver wachtte, dat na overbrenging de oude II. B. S. geheel ter beschikking zou ge steld worden van Mathesis. Is spreker wel ingeMcht, dan zal in de benedenverdie ping geen lokaal beschikbaar worden ge steld voor Mathesis. De heer F i s h e r zegt dat de directeur var Gemeente'werken o.a. de zaak heeft voorbereid en zelf ljid as van Mathesis. Van de reorganisatie weten wij nog niets, dan dat daaromtrent een rapport as uit gebracht. Op de belangen van Mathesis is gelet, maar zoolang geen definitieve plannen bekend waren, kon moeilijk een ander besluit genomen worden. Daaren boven komt de reorganisatie to.t stand, beschikt de gemeente nog over verschil lende gebouwen in de nabijheid van de H. B. S. Na overleg tusschen de directeu ren der heide scholen kan ook veel bereikt worden Het is voor de gemeente op het o ogenblik meer van be'.ang, dat Mat thesis zich de eerste jaren behelpt. De leerlingen van de pestschool verteeren ruiw geschat een ton in de gemeente, hetgeen der ge- me entenaren ten goede komt. Dit mag niet uit het oog verloren worden. De heer H oogenboom zegt, dat er absoluut geen overleg is geweest tusschen Mathesis en B. en W. en wijst verder op verschillende gelbreken, die vertrekken en lokalen aankleven, waarin Mathesis on dergebracht is. In ieder geval wist men uit het rapport, dat uitbreiding noodza- küijk was. Van de bedoe'de 'lokalen heeft Mathesis reeds de ondergebouwe.n in ge bruik. Die Postschool is een geimeerateibe- ilang, maar op den duur zal. ook zij meer ruimte rnoodig hebben. Maar Mathesis is ock van groot belang en spreker hoopt van B. en W. te vernemen dat zij de be langen van Mathesis zullen behartigen. D heer Sytsma had verwacht, dat de heer Hoogenboom tevreden kou zijn geweest met het antwoord van den wet houder. B. en W. hebben Mathesis altijd een goed hart toegedragen. Uit het laat ste verslag blijkt dat de, reorganisatie nog iang op zich zal laten "chtoic De school kunnen wij daar toch niet aan opofferen. Uitbreiding van het gaspompetation aan den Maresingel. Aan de orde komt het voorstel tot goed keuring van eene overschrijding van het voor de uitbreiding van het gaspompstation aan den Maresingel en de verzwaring van de persleidingen toegestaan bedrag. Het voorstel wordt aangenomen. Begrootingen en Rekeningen. Aan de orde komen achtereenvolgens: Voorstel tot verhooging van eenige posten der begrooting, dienst 1914, waarvan de raming te laag is gebleken. Voorstel tot voldoening van een 2-tal on betaald gebleven rekeningen over 1913, uit den post voor Onvoorziene Uitgaven voor 1914. Voorstel tot wijziging der begrooting. dienst 1914, in verband met het nadeelig slot van de exploitatie der Electriciteitsfa- briek over 1914. De voorstellen worden aangenomen. Vernieuwing gedeelte walmuur aan de Langegracht. Aan de orde komt het voorstel tot be schikbaarstelling van gelden, benoodigd voor de vernieuwing van een gedeelte wal muur aan de Langegracht, bijaldien tot die vernieuwing mocht worden besloten. Het voorstel wordt aangenomen. Groente- en Ooftmarkten en Veilingen. In behandeling komt het verzoek van Th. Enderie e. a. om verplaatsing van de op de Bloemmarkt en op den Apothekersdijk gehouden wordende groente- en ooftmark ten en veilingen. Het verzoek wordt op voorstel van B. en W. van de hand gewezen. Opneming en verpleging van lijders in Endegeest en Voorgeeet. In behandeling komt de verordening, houdende wijziging van de verordening, van 3 December 1896, houdende voorwaarden van opneming en verpleging van lijders in het Krankzinnigengesticht „Endegeest" en de Afdeeling voor Jeugdige Idioten „Voor geest" te Oegstgeest. Art. 1. Achter art. 16 van bovengenoemde ver ordening wordt een nieuw artikel 16bis in gevoegd luidende: „De verpleeggelden worden eveneens slechts tot en met den dag van vertrek Ln rekening gebracht voor patiënten: a. die op verzoek van Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland naar een ander ge sticht worden geëvacueerd; b. wier opname om redenen van domici lie slechts van voorloopigen aard bleek te kunnen zijn." Art. 2. Deze verordening wordt geacht in wer king te zijn getreden op den 18n Maart 1915. De verordening wordt aangenomen. Verhooging woningvoorschot. In behandeling komt het verzoek van de Woningbouwvereniging „Ons Belang" om verhooging van het haar reeds toegekend woningvoorschgt, met f 8768. B. en W. stellen den raad voor overeen komstig het advies van de Commissie van Financiën op dezelfde gronden als aan de bouwvereeniging „De Goede Woning" een hooger bedrag is toegestaan, liet besluit van 7 December 1914 in dien zin te wijzi gen, dat sub D lo in plaats van f 115,400 wordt gelezen f 124,200 en hen te machtigen tot H. M. de Koningin het verzoek ie lin ten het verleende voorschot van ten hoog ste f 115,400 te bepalen op f 124,200 teneinde genoemde bouwvereeniging in staat te stellen den grond te koopen en aan te vangen met den bouw van 14 enkele en 23 boven- en benedenwoningen. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. EERSTE KAMER. Tijdelijk gezantschap bij den Paus. Blijkens het Eindverslag van de commis sie van Rapporteurs over het ontwerp van wet tot aanvulling en verhooging van het lilde hoofdstuk der Staatsbegrooting voor het dienstjaar 1915 (tijdelijk gezantschap bij den Pauselijken Stoel) heeft het afdee- lingsonderziek van dit wetsontwerp aan leiding gegeven tot de volgende beschou wingen en opmerkingen. Algemeen was men van oordeel, dat op den weg der Eerste Kamer lag de Regee ring in deze te steunen in het belang van den vrede. Zoowel het voorstel, als <le Memorie van Toelichting op het wetsontwerp, zijn dui delijk. In artikel I worden gelden aange vraagd om de uitgaven te bestrijden van „een in tijdelijke en bijzondere zending bij den Pauselijken Stoel aangestelden bui tengewoon Gezant" en in de Memorie van Toelichting wordt medegedeeld, dat „het wenschelijk is in dit tijdsgewricht een ver tegenwoordiger bij het Vaticaan te bezit ten. In verhand met het beoogde doel zal de zending een tijdelijk en bijzonder ka rakter dragen." Na de uitvoerige discussie in de Tweede Kamer heeft de Regeering dat standpunt gehandhaafd em zoo noodig bevestigd. Men was van oordeel, dat er dus geeai aanleid Zing was voor de Eerste Kamer nog twijfel uit te spreken omtrent de bedoeling de/r Regeericng. Ook die leden, die niet veel heit van den voorgestel den maatregel ver wachtten, integendeel vreesden, dat hij een aanleiding zou worden tot twist en tweedracht in het land, wensohten zich van verdere beschouwingen te onthouden, mits niet hun stllzwijgeij. werd uitgelegd af.s een volkomen instemming met het wetsontwerp. Wel waren er leden, die liever hadden gezien, dat krachtens artikel 57 der Grond wet de Regeering van hare bevoegdheiid had gebruik gemaakt om dein. tijdelijken gezant te benoemen en daarna de vehhoo- ging der begrooting had voorgesteld, maar ook hiervan wilden zij geen overwegen d bezwaar maken. Jn deze ernstige tijden wilde men op het gebied van onze buitenlandsche zaken zich geen oordeel aanmatigen over aange legenheden, die men n>et volledig kon i>e- oordeelen en waarover men ook geen vol ledige inlichtingen kon vergen. E.ko po ging der Regeering om den wereldvrede te bevorderen verdient toejuiching. Of die poging to,t een goede uitkomst zal leiden weet met zekerheid niemand, maar alleen de Regeering kan beoordeelem. of er kans op resultaten is. 1-ïe.t tijdelijke van den maatregel toont ook aan dat het hier niet geldt een maatregel ten bate van eenige politieke partij, maar een in het belang van hot geheeie land. De suppletoirc begrooting van bnitou- lnndschc zaken voor instelling van een tijdelijk gezantschap bij het Vaticaan omtrent welk wetsontwerp hedenvoormiddag eindverslag door de Eerste Kamer is uitgebracht komt voor op de agenda van de Eerste Kamer van heden. Rechtzaken. Diefstal in een kerk. Een los werkman stond gisteren voordo Vierde kamer der Amsterdamsche Rechtbank terecht, wegens diefstal van een tas.chjo, inhou dende fl.25, een rozenkransen eenige kleinig heden, ten nadeelc van een dame, die in de 1L Cfttharinak.erk aan den Singel haar godsdienst plichten vervulde. Toen hij dc kerk verliet, werd hij gevolgd door een bezoeker, die hem den diefstal had zien plegen. De bezoeker zag hen de kerk op het Bagynliof binnen gaan, waarschuwde de politie on liet hem arresteeren op het oogonblik, dat bekl. do kerk uitkwam. Het O. M., mr. baron Van Lamsweorcle, eischtc drie maanden gevange nisstraf. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het Voorbe reidend examen voor den Néd. Ind. administr. dienst de heeren J. F. Deo (Leiden) en H. G. Nieuwlcerk (den Hang); C a n tl i d a a t s - e x a m e n geneeskunde de heer Chr. W. Kramers (Rotterdam); 2e Natuurkundig examen de heer Tjwan Ing Li (Soerabaya); Candidaats-examen rechten do hoe ren B. J. K. Kolff (Epe, Geld.) en C. van Sprang (Nijmegen); Doctoraal-examen rechten de heer L. LeijdesdorlT (Franekcr). Laatste berichten. Uitbreiding landstorm. Twee van de vijf afdeel in gen der Twee de Kamer zijn gisieren met het oniderzoek der verschillende wtsontwerpeai gereed1 gekomen eai de drie overigen zuiY.cn heden hoogstwaarschijnlijk haar taak beëindi gen. Heit verluidt dat he.t wetsontwerp tot nadere uitbreiding van den Landstorm enz. bij meer dan één groep zeer ongun stig is ontvangen en dat overheevschejid waren twee meentrnigeri, ml. dat dit wets ontwerp nooit anders zo-u mogein. be schouwd worden dan als een noodmaat regel en voorts dat het ver hem reikt over den tijd voor welken dcrgelijken maatre gel zou mogen strekken. HET EEDSVRAAGSTUK. De Eerste Kamer heeft met 23 tegen 37 stemmen (rechts tegen links) verworpen het wetsontwerp betreffende een regeling van het Eedsvraagstuk. Onder een trein. Gisteravond 9 uur is de arbeider-remmer J. K. van de H. IJ. S. M. aan het centraalstation te Utrecht door een rangeerenden trein ge grepen en tusschen twee wagens terecht ge komen; hij was onmiddclijk uood. SCHIEDAM, 16 Juni. Moutwijn f 18,Je never t 22,Commissie f 16Stemming prijsh. Spoeling f 1.10, Graanspiritus f28,—33, Melasse Spiritus i'25.fRuwe spiritus f 141/2-151/,,. ZOETERWOUDE, 10 Juni. Eieren Telling. 3088 kipeieren f5,90—0,80. 181 Eendeneieren 6.00—f6.30. 17 kalkoeneieren f 10.05. WASSENAAR, 16 Juni. Yelling. Radijs 1 e. a 2 c. p. bos, Raapstelen 1 a 0 c. p. bos, Peen 2 ;'t 4 c. per bos, Spinazie 00c. a c., Bloemkool f2.— a f6.00 per 100. Aardappelen f 0.75 a fl.per kin. Zuring per ben 0.08 a 0.12 e. Rabarber 2 c. a 4 e. p. bos. Kropsla fd.'JO a fl.10 per 100. Seldery 1 en l'/o e. Postelein 14 c. en 22 c. Komkommers f5 a f8, Peter selie 1 0ct. p. bos. Doperwten p, kin 10.40 f0.46. Slauitjes 1 a 0 et. p. bos. Boonenkruid 1 a 0 ct. Kervel 0 ct. Meidoppers 34 a 40 ct. Peulen 60 a 80 ct. Tuinboonen 80100 et. Eieren per 100 f5,50 a f 0,00 DELFT, 16 Juni. Ter vette varkens- markt waren lieden aangevoerd 34 stuks. Geen noteeringen. WOERDEN, 16 Juni. Op de veemarkt be steedde men voor: lammeren (130) 1'1218, varkens f2680, biggen f1215 per stuk. DELFT, 17 Juni. Vee. Vette koeien le qual. f000 a 000, dito 2c qual. f000 a 000, kalfkoeien 1 qual. l'OÜO a 000, dito 2e qual. f000 a 000; vaarkocien le qual. f000 a 000, dito 2e qual. f000 a 000; vette kalveren le qual. f00 a 000, dito 2e qual. f00 a 00, wei schapen le qual. fa dito 2e qual. f a schapen met lammeren le qual. f25 a 30, dito 2e qual, 1'a vette lammeren faweilammeren f10 a 18,magere varkens f 16 a 62, Biggen f 6,a 16, nuchtere Kalveren f 0,n Paaiden f 00.— a 000, stieren f a f Rundvleesch f 0,00 a 0,00 a 0,00,Vet Knlfs- vleesch f0,00 a 0,00 a 0,00, echapenvleesch a c., lamsvleesch a c., alles per kilo. Aanvoer 000 Runderen; 2Paarden00 vette Kalveren000 magere Kalveren578 Schapen of Lammeren, 523 Varkens; 756 Biggen; 11 Geiten of Bokken. Boterf57,— a 62,per Vt vat van 40 k.g. Aanvoer 538/8 45/16 wegende «amen 11210 k.g. Graan. Rogge fTarwe f 15, a 16,50, Chevaliergerst f a Gerst f a Haver f 15,25 a 15.60, Paardenboonen faBruine Boonen f a Duivenboonen f i Groene Erwten f a Mixed Maia 10,a 10,50, per 100 kilo, Koolzaad f a per H.L., Lijnkoeken f 13,a 1-1,—, Staten-Generaal. Marktberichten.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3