ren, soo mogelijk reeds in de maand .Tuli naar Egmond aan Zee te zenden. Nadere bijzonderheden omtrent aanmelding, zullen ■per advertentie worden bekend gemaakt. Nadat nog verschillende huishoudelijke, regelingen betreffende de uitzending wa ren getroffen, werd de vergadering ge sloten. Geme.emteraadsveikiez.ingen. Er worden onderhandelingen gevoerd tusschen de rechtsche en linksche kiesver- eenigingen, om tv komen tot onderlinge Mamenwerking bij de a. s raadsverkiezin gen. Het voorstel daartoe is uitgegaan van de drie rechtsche kiesvereenigingen en vindt, naar wij vernemen, instemming bij de kiesvereenigingen der linkerzijde. Circus Carré. Velen stonden hedenmorgen om half 10 tevergeefs te wachten om de exlratrein u zien binnenrollen, waarin het groote mo derne circus van Carré was geladen. Meer dan een uur werd het geduid van velen op de proef gesteld. Ruim halfelf rolde de trein binnen en kon meit het afladen wor den aangevangen. Op het oogenblik, dat wij dit schrijven zijn allé Carrémenschen druk in de weer om het circus op te zel-u Gelijk onze lezers we «en wonii .1 denavond om 8 uur de eerste gala-voorstelling gege. ven. De voorstellingen zijn ruim 11 uur afgeloopen. Na afloop'der voorstelling zijn de Electrische en stoomtrams beschikbaar om de menschen uit de omgeving naar huis toe te brengen. Geslaagd. Voor akte-examen L. O. is te Haarlem geslaagd mej. A. J. Stuilflen, alhier.. Examens apotheker. De practische examein.s voor apotheker zullen in deze Bl/ad op .14 Junii aanivangen. De zesde en laatste groep heeft giste ren examen gedaan voor aporth.-ass. Van de vier opgeroepen candid aten slaagden de dames M. F. van Hor seen, Den Haag; A. Keuch-emius, Kampen; W. A. Diep en- broek, Nijmegen. Vaandrigscursus. De le 1,untenant L. J. Schmidt, van het neigimemit infanterie, is aa.nigawez.en om op te treden alsleeraar op den vaandrigscursus welke van 15 Juni tot 15 Augustus bij heit Depolt der Brigade Grenadiers en Jagers te 's-Gravenhage zal w-orden gehouden. Detacheering. De milicien-sergeant H. H. Tieleman, van het -ie regiment in fanterie, wordt op 14 Juni a.s. gedetacheerd hij het depot grenadiers en jagers te 's-Gravenhage ten einde aldaar aan een theoretisch-miiitair-wetenschappelijken vaandrigscursus deel te nemen. Verdronken. Gistermiddag om een uur geraakte de 5-jarige L. W. J. B., wo nende Maredijk. spelenderwijs te water in den houthaven van den heer H. Eenige oogenblikken later wist men het knaapje op het droge te brengen. Alle po gingen echter door omstanders en Dr. Mulder, die aanstonds ter plaatse was, om de levensgeesten op te wekken moch ten niet baten, zoodat Dr. Mulder slechts den dood kon constateeren. Wees op uw hoede Wederom zijn vandaag twee rijwielen die onbeheerd wa ren gelaten door handige gauwdieven ontvreemd, een uit het portiek in de Har- tebrugskerk en een nabij het Postkan toor. De laatste diefstal is wel zeer brutaal daar bij het postkantoor een man de rij wielen in bewaring neemt. Dit rijwiel was echter niet. ten bewaring gegeven, maar naa&t het fietsenrek geplaatst Een ieder zij nogmaals gewaarschuwd zijn rijwiel niet onbeheerd te laten staan. Muziekuitvoering. Hert. programma van het Parkconcert op Dinsdag 15 Jund 8 uur is als volgt: no. 1. ,,Fra Bombarda", mars oh, Czibulika; no. 2. Ouverture „La Bohémien", Bolfe; no. 3. „Auf Glückes Wagen", wals, Waldrteufel; 110. 4. Fantai- sie „Preciosa", Weiber; no. 5. a. „Liebliche kleine Dingerchen", Gilbert, b. „La Fur- lania", Mokiti; nio. 6. „F liegende Blatter", potpourri, Reckling; no. 7. „A dieed of the pen", marsch, Mo ret. ALKEMADÈ. Ontvanger belastingen. De Jieer M. de Beer, ontvanger der directe belastin gen en accijnzen alhier is benoemd tot ontvanger derzelfde middelen te Lekkei"- k-erk. ALPHEN. Pensioen. Ingevolge de Weduwenwet voor de ambtenaren 1913 iis bij Kon. besluit van 10 dezer een pensioen verleend van f 245 aan mej. J. Greeve wed. J. J. Holle beek, in leven gemeenteveldwachter alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bemesting, Meldden we onlangs dat hier meer en meer gebruik gemaakt wordt voor de bemesting der landerijen van kunstmest, zoodat het niet meer is wat- men noemt proeven nemen, doch groote velden hiermee bemesten, thans kan wel met zekerheid geconstateerd worden, dat over het algemeen de kunstmestbemesting aan haar doel beantwoord heeft. Treft men hier of daar eens een klein perceeltje aan, dat niet aan de eischen voldoet, dan vindt dat in den regel z'n oorzaak in het feit dat van de ééne soort kunstmest te veel van de andere soort vermoedelijk te weinig gebruikt is. De ondervinding is ook hier de beste leermeester. Doch zooals we reeds zeiden, over het algemeen voldoet ze, en dat is'reeds veel gewonnen, zeer veel zelfs. Niet alleen voorziet het in het te kort aan andere meststoffen, doch tevens bespaart het veel arbeidsloon en dat zegtrt hier, waar vooral in den zomer de loonen nogal hoog zijn, veel. NOORDWIJK. Gemeenteraad. Voorzatter Jhr. W. C. vein Pahhuys, bur gemeester. Aanwezig alle led en. Er is één vacature. De notulen der vorige vergadering wor den vaistgeisteGjd. No. voorTezltntg van een missive van Ge deputeerde Starten en regeling van eenige uitgaven, wordt overgegaan tot stemming over het voorstel-v. d. Meer, waarover in de vorige vergadering de stemmen staak ten. Dit voorstel hield in om in afwijking van het voorstel van B. en W. (voor 10 jaar) het strand te verhuren voor 5 jaar. Thans staken de stemmen opnieuw (6 tegen 6), zoodait volgens de Gemeentewet hielt voorstel-v. d. Meer is verwoipen. Dr. Kervel doet hierna een nieuw voorstel, n.J. om het strand te verhuren voor 6 jaar. Het voorstel wordt ge steund.' Bij de motiveering van zijn voorstel stelt Dr. Kervel in heit licht, dat het hier eon geheel niieuwo zaak betreft. Vroe ger verhuurde de gemeente het strand bij gedeelten, nu in zijn geheel aan één li chaam. Spr. acht liet beter, dait de ge meente zich niet voor z-oo'n Eiangen tijd bindt. Bij een nieuwe zaak is een proef tijd zeer gewensoht. De lieer W assen aar vraagt, of het strand, dat verhuurd wordt, toegankelijk blijft voor het .puibliek en of ook de gele genheid om te baden ten N. of ten Z. van het dorp blijft bestaan. De Voorzitter antwoordt: Ja. De heer v. d. Niet stuit zich aan bij dien heer Wassenaar. Spr. hoopt, dat het strand voor de Noordwijkers rijdt verbo den wordt. Spr. haalt een voorbeeld aan, dat aan iemand uit zijn. omgeving door een knecht van Den Ho Mander het zitten op bet sitrand werd verboden! Wethouder van Beelen zegit, dat die knechts van D. IJ. daarover niets te zeg gen heeft. Dr. Kervel dringt nogmaals bij zijn mede-raadsleden ei* op aan oan het strand te verhuren voor G jaar en niet voor 10 j a a r. Uit het verhaal van den heer v. d. Nu'et en ook door een voorbeeld, door spr. din de voriige vergadering aangehaald, blijkt reeds tot welke aanmatigingen men komen kan, als de gemeente voor zoo lan gen tijd haar recht uit handen geePT. Het publiek wordt, hiervan de dupe. Bovendien js er geen enkel nadeel aan. verbonden ern het sitrand voor 6 jaar te verhuren. Weith. van Beelen is het niet eens niet Dr. Kervel. Als iemand op het strand ieits doet, waartoe hij geen recht heeft., kan hij itct de orde geroepen worden. Hot voo list el -K e rve>l (6 jaar) wordt hier na aangenomen met 8 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren Balkenende, van Beelen, Admiraal en Wassenaar. De Voorzitter deelt hierna mede, dat B. en W. voorstellen de pachtsom van f 2000 oan practische redenen te splitsen in drieën f 1219 f500 4- f251. Dr. Kervel heeft hiertegen bezwaar. De Raad gaat hierop eenigen tijd in ge heime zitting. Na heropening steflit de Voorzitter den Raad voor, B. en W. op te dragen, dat aan de Maatschappij „Zeebad" de voorwaarden zulten worden medegedeeld, waarop het strand kan worden gepacht, en tevens te vragen, of „Zeebad" het strand op diie voorwaarden wens ebt te huren. Aldus wordt besloten. Dr. Kervel wil geacht worden tegen te hebben gestemd. Bij de rondvraag doet Dr. Kervel voort:o'6ng van eenige brieven, n.l. van een schrijven van dien Directeur van Do meinen aan zijn ambtenaren, waaruit b'ij kit, dart volgens de uitspraak van de Arrondissements-Reohtbank te 's-IIage, de Staat eigenaar i<s van het strand tot. aan den duin/voet. Alsook het vonnis van het Gerechtshof te 's-HSge, waarin het vonnis van de Arrondissements-Rechtbank be vestigd wordt. Spr. -zegt, dat hij deze Stuk ken heeft voorgelezen, om een misvatting jn de publieke opinie weg fp nemen, dat dieze zaak nog steeds niet is beslist. Hierna wordit de openbare vergadering gesloten. NOORD WIJKERHOUT. Gemeenteraad. Tegen 29 dezer is eene verkiezing uitgeschreven ter benoeming van twee raadsleden wegens periodieke af treding van de heeren IJ. Heemskerk en J. van Schie; de laatste heeft intusschen ont slag genomen als raadslid. Benoeming. In de vacature van onder wijzeres aan de bijzondere school „De Voorzienigheid"* is voorzien door de be noeming van mej, C. A. van Zaaien te 's-Gravenhage. Militie en Landweer. In het tijdvak van 26 April5 Juni is wegens vergoeding kostwinnerschap in zake militie en land weer uitbetaald de somma van f 1743.70. STOMPWIJK. Goedkoop brood. A.s. Dinsdag zal voor de gemeenten Stompwijk en Veur het. goed- koope tarwebrood beschikbaar worden ge steld. Voor de gemeente Stompwijk zijn ruim 500, voor de gemeente Veur ruim 200 broodkaarten afgegeven. WASSENAAR. R. K. Kiesvereencging. De R. K. Kies- vereeniging hield een vergadering in 't pa tronaatsgebouw De heer C. van der Kroft opende met den CM-istelijken groet. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur voorstelde de vier aftredende leden, we derom candidaat voor den glmeenteraad te stellen. Er is twist genoeg in de wereld; de tijd is er nu niet naar om nog meer tweedracht te zaaien. De vergadering was het met den voorzitter blijkbaar eens, en gaf haar goedkeuring aan 't Bestuurs voorstel. De heer Ruygrok ter vergadering aanwezig vond, dat het wethoudersschap dezer gemeeente een zware taak voor hem was. Hij moest zich eerst nog eens heden- ken of hij de candidatuur zou aanvaarden, De voorzitter meende, dat de kiesvereeni- ging met het wethouderschap weinig te maken heeft. De heer Ruygrok heeft te beslissen of hij 't lidmaatschap van den Raad wil aanvaarden De heer Rooyak- kers dankte de aanwezigen voor 't in hem gestelde vertrouwen. Den heer Wouters zal kennis van zijn candidatuur worden gege ven De Chr. Hist, kiesvereeniging zal worden medegedeeld, dat de R K, kiesver eeniging Kaar candidaat zal steunen. Niemand twijfelde er aan of dit zou 't af tredend lid Jhr J. Hooft Graafland wel zijn. Na een verloting van eenige voor werpen van kunst en smaak, stelde de voorz. de leden in .4© gelegenheid om aan de aanwezige raadsleden eenige vragen te doen of opmerkingen te maken. Hiervan werd door enkele leden gebruik gemaakt. Een der leden stelde voor, voortaan alleen pi'ijzen te laten trekken door aanwezige leden. Dit voorstel wordt besproken in een volgende vergadering. Aan 't einde der vergadering deelde de heer Ruygrok mede, dart hij de candidatuur zou aanvaar den. ZEGWAARD. Broodkaarten. In cleze gemeente zijn 350 broodkaarten aangevraagd. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. B. en W. dezer ge meente hebben ter algemeene kennis ge bracht dat op 29 Juni verkiezing voor- den gemeenteraad zal plaats hebben wegens peri odlieke aftreding van de 'heeren Jac. Straathof, M. Th. Kompier en P. J. v. d. Poel. Roomsche Agenda. MAANDAG. Leiden. Vergadering Prop. Club, ,,St. Bonifacius", des avonds half negen, in het Bondsgebouw. MAANDAG. Leiden. 8 uur. Recollectie voor de Oud Retraitanten. MAANDAG. Leidschendam. R. K. Kiesvereeniging 7.30 uur in heit Patronaatsgebouw. WOENSDAG. Leidschendam. „De Hanze" 8 uur in het Patro naatsgebouw. Gemeentelijke Aankondigingen. De firima Tie lean an en Dros heeft om vergunning gevraagd toit uitbreidling der fabriek van vei-duurzaamde levensmidde len in de perceel en Uterste- Middelste- en Hooigracht, door plaatsing van 43 etectro- imotciren, waarvan 1 van 50, 1 van 15, 4 van 10, 5 van 7A> 8 van 5, 3 van 3, 2 van 2A> 4 van 2 en 14 van 1 p.k. Academienieuws. LEIDEN. Met gunatigen uite'ag afge legd het le natuurkumdiig examen door den heer F. S. P. van Buchem (Maas tricht). Rechtzaken. KANTONGERECHT TE DELFT. Veroordeeld: W. Z., te Stompwijk, wegens lieer- pliclirtovertreding bij herhaling tot f 3 of 3 d. J. C. v. S., te Zeg w a art, J. A. S. S., te Nootdorp, wegens na zonsonder gang rijden zonder Jicht, ieder tot f 2 of 2 d. G. J. S., te Leiden, wegens met mo torvaartuig te snel varen rtot f 5 oif 2 d. M. J. K. en M. M. v. d. II., teZoeter- m e e r, wegens na zonsondergang rijden zonder licht, ieder tot f 2 of 2 d. J. K., te K a t w ij k a a n Z e e, J. G., te KatwijkaandenRijn, wegens open bare dronkenschap ieder tot f 1 of 1 d. Vrijgesproken: J. M., te Zoete r- meer. Faillissemeiïiei. Uitgesproken: De naamlooize vennootschap: de Eerste Nederlandsehe Fabri'ek van alcoholvrije dranken, voorheen C. E. J. Röntgen, ge vestigd en kantoor houdend© te Zuip hem; cur. Bosch van Rosenthal. A. IJaekmeijer, tuinman en winkelier in sigaiwi, te Haarlem. Cur. mr. W. F. van Sliooten. H. A. Lobman, houder van een electro- tecflmisch bureau, Amsterdam. Cur. mr. II. F. van Leeuwen. H. J. L. van Hamert, pensionhouder, Amsterdam. Cur. mr. A. Fockema. De N. V. Stoombootmaatschappij Oars- jeins, voorheen W. D. Carsjems, in liquida^ tie, te Leiden. Cur. mr. Ph. B. Libourel en P. Boot, te Leiden. B. Bos, te 's-Gravenhage. Cur. mr. H. Diephuis. Opgeheven: A. Alpherts, modiste, te Geldermalsen. C. van Dieen, te AQmkerk. C. van der Zand©, winkelier in spiegels en lijsten, te 's-Hertogenbosch. 00RL0GS-VARIA. Een pater Jesuiet a's brancardier gesneuveld. De Belgische oorlogscorrespondent van de „Tijd" schrijft: Wederom zoo'n klein feit uit een grooten heldentijd. Simpel en grootsch tegelijk. Pater Paul Canon S.J. werd midden m het hart getroffen, toen hij een Fransche gekwetste wilde bijstaan. Geschiedde bij Zuylcoote. De Duitschers waren weer bezig. Daar vernam hij voor verleden Zondag, dat een Fransche ge kwetste in de vuurlinie lag. De man was stervende wellicht, had de hulp van een priester noodig. Pater Canon aarzelde niet. Ondanks het gevaar ging hij met oen zijner confraters naar den stervende. Toen trof hem de doodelijke vijandelijke kogel. Om een ziel te redden ging hij in den dood. Pater Paul Canon was in. 't noviciaat der eerw. paters Jesuïeten, toen de oorlog uitbrak Hij werd als brancardier inge deeld hij het 3e linde 5e bat. van de le le- gerafdeeling. Sinds was zijn leven één en al opoffering... tot den dood toe! Zijn dood herinnert, aan den dood' van den anderen heldhaftigen geeste'ijke Ca- mie! Duron, ,-yviens wisselende lotgevallen, gevangenschap, vrijkoming en sneuvelen ik u voor eenige weken uitvoerig be schreef. Toon te Bray-Duyne onlangs de soldaten van het 3e linieregiment in de kerk bijeen waren, om voor de gesneu velden bij I.izerne te bidden, toen heeft ook nog de hoofdaalmoezenier, Tillie.u, dezen moedigen priester in ontroerende woorden herdacht. Eén teekenend trekje nog van Camiel Duron, door een zijner vereerders verhaald: ,,'t Was te N. De manschappen werden afgelost. Vier en twintig uren had hij onder de duistere ovens der steenbakkerij doorgebracht. Hij was vrij thans. Doch hij vernam, dat geen priester zijn plaats had ingenomen en zonder aarzelen, trok hij terug voor vier en twintig uren. Hi| dacht er niet. aan, dat hij geen voorraad mede had, dat het niet zijne soldaten waren, die ginds verbleven, dat hij dus daar niemand ken de; hij dacht enkel: er is gevaar, er zijn zielen: Ik ben priester." Verdoken opoffering, eenvoudige hel denmoed. 't Is daar heel zijn leven. De oorlog en de zenuwen. Dr. Murray Leslie heeft in. een lezing, gehouden voor de „Sociological Society" te Engeland, verklaard dat er veel to zeg gen viel voor de methode der Duitschers om op het moreel van hun vijandente werken door hun zenuwen te verstoren maar te zorgen dat de eigen troepen en bevolking van zenuwschokken bevrijd bleven. De gebeerde wees er op dat bijna al'.e Engelsche soldaten die leden aan den „gevechtszenuwschok", jonge mannen waren van 20 en 22 jaar en dat het minder gewenscht was om te jonge menschem naar het oorlogsveld te zenden Ook vond dr. Murray het af te keuren uit een medisch oogpunt om bijzonder heden van .de Zeppelin-aanvallen publiek te maken. Merkwaardig is zeer zeker dat gecon stateerd iis dat de krankzinnigheid ver minderd is, se dent de oorlog begon! De re den its wellicht dat de mensclien thans aan zooveel te denken hebben, dat zij hun eigen zongen vergeten. Optimisme was thans vooral goud waard. Men moet echter trachten optimist te blijven of te worden met kennis van zaken en niet optimist door onwetendheid. Ieder individu op de wereld heeft tot plicht om zijn eigen gezondheid te bewa ren. .wamt op goed© gezondheid berust het geestelijk behoud van een natte. Een tragisch oorlogsgeval. De correspondent van de „Tijd" schrijft: Een tragisch goval, tengevolge van. den oorlog en de Duitsche bezetting van Bel gië, is te Maastricht voorgekomen. De heer V. te Hasselt scheen een overigen,s vrij onschuldige brief wisseling te heb ben onderhouden met betrekkingen over de grenzen. De scherp controle erende Duitschers kwamen die briefwisseling op het spoor «n wilden den heer V. gevan gen nemen. Maar hij kreeg er de lucht van, en week tijdig uit. Toen zijn vrouw hem derwaarts tracht te te volgen, werd zij bij de grens aange houden, over de verblijfplaats van haar man omderliouden, deerlijk toegetakeld en onder harde omstandigheden opgeslo ten in een gevangenis, waar zij eerst een zenuwcrisis kreeg en toen volslagen krankzinnig werd. Naar. het gesticht te Munsiterbilsen overgebracht, bleef zij dag en nacht jammeren om haar man. Eenige matabelen, ondersteund door den haar be handelden geneesheer, drongen er bij d© militaire overheden op aan, haar de ge legenheid-te geven, voor eenigen tijd naar Nedarlandsch grondgebied te gaan. Wel licht zou hert weerzien van haar echtge noot den waanzin wegnomen en haar ge stoord verstandsvermogen herstellen. 1 erwiji dit al.es aan gene zijde der grens geschiedde, werd ook aan deze zijde een schrikkelijk zielsproces afgespeeld. Do man werd ingelicht over den toestand zijner vrouw, en wilde zich, op gevaar af van gevangen te worden genomen, op het door Duitschers bezette gebied begeven om ziin vrouw te halen. Slechts goede vrien den wisten hem te overreden, geen gevolg te geven aan dit voornemen. Eenmaal kon den zij hem slechts met gewekl terughou den. In.tusseh.en 'begon ook hij, dooi- smart en angst gebroken, teekenen te geven van een dreigende zinsverbijstering. Op zeke ren morgen wist hij omgezien te omtviuch- ten in d.e richting der grenzen. Amper had hij eenige schreden op Belgisch gebied ge zet, of de grenswachten namen hem ge vangen. Denzelfden dag, dat Y. gevanke lijk Aken werd binnengebracht, kwam zijn krankzinnige vrouw te Maastricht aan aldoor roepend om haar man. Thans zijn er twee krankzinnigen! Burgerlijke Stand. ZOETERWOUDE. Geboren: Martha Cornelia, d. van Ch. van Meurs cm, A. C. Straathof. Ma- rijtje, d.van J. Lemmerzaa] en M. M. van der Wal. Hellltje, d. van G. van Dam en D. A. Goedhart. Overleden: M. M. van der Wal 35 j. echtgaho-ote van J. Lemnieraaal. J. Schrijver, 76 j. Laatste berichten. Scbatkiistpapier. Naar wij vernemen zal Dinsdag 22 Juni a s. de publieke inschrijving worden opengesteld op een bedrag van 20 millioen gulden aan schatkistpapier, waarvan de storting zal moeten plaats hebben op Maandag 28 Juni. De „Staatscourant" van hedenavond zal hieromtrent nadere bijzonderheden bevat ten. Prov Staten van Zuid-Hclland. De rekening wegens de provinciale in komsten en uitgaven over 1913 is ter vast stelling aangeboden in ontvangst ad f 3,397,373.75A en in uitganf ad f 2,756,551.24 alzoo met een voord eelig saldo van f 640,822.51 iA De begrooting der provinciale inkomsten en uitgaven voor 1916 wordt voorgedragen in totaal aan inkomsten en aan uitgaver. ad f 3,561,476.25. misschien met een waar schijnlijk batig saldo van nihil. Voorgesteld wordt te besluiten ter be strijding van de uitgaven der provincie voor 1916 te heffen: 14A opcenten op do hoofdsom der grondbelasting op de onge bouwde eigendommen; 14A op de gebouw de eigendommen en 11A op de hofdsom der personeele belasting. Behoudens bericht van het tegendeel, zullen de vergaderingen der Prov. Staten gedurende de a.s zomerzitting gehouden worden in het gewone lokaal op het Bin nenhof to 's-Gravenhage;.de eerste wordt geopend Dinsdag 6 Juli des voormiddags te 11 uur. Gedep Staten hebben aan de Prov. Sta ten voorgesteld aan het Rijk een renteloos voorschot van f 9195 te verleenen in de kos ten van de nadere onderzoekingen betref fende do uitvoerbaarheid der ontworpen centrale drinkwatervoorziening in Zuid- Holland, Noord-JIolland en Utrecht, onder voorwaarde dat cUt voorschot zal moeten worden terugbetaald, indien de onderne ming tot stand komt. Het plan voor den aanlog van oen drinkwaterleiding omvat de voorziening van 115 gemeenten, waar van er 70 in Zuid-Holland, 9 in Noord-IIol- land en 36 in Utrecht gelegen zijn. D© kosten zijn geraamd op f6,900,060, waarbij te voegen is f 1,300,000 voor dek king van de aanvankelijke exploitatiekos ten. Vloot-aanbouw. In verhamid me.t de mededee'ing in de Memorie van Toelichting tot liet wetsont werp betreffende den vloot-aanbouw, dat Hr. Ms. Koiiitemaer voor een reds naai" We&t-Indië wordt gereed gemaakt, ver nemen wij nog. dat dit schip 15 dezer op 's Rijks wierf te Willemsoord in reparatie /zal worden opgenomen, ten einde voor bedoelde rets klaar le worden gemaakt. Marine-reserve. Nader wordt vernomen, dat heit dezer dagen vernielde KcmiLmlclijke Besluit, waar bij legemootkom:ing uiit 's Rijks kas kan worden verleend, wegenis gemis aan vol doende middelen tot leveunsonderiioud, aan geizinnen ene. van eon. tot de Marine-re serve beboerende, im werk el ijken dienst verblijvende militair, alleen be1!rekking heeft op personeel der vrijwut'ige Mo nine- reserve. Óp hen, die uit hoofde van hun vroeger .dienstverband, tot de verplichte Marine-reserve beliooren, is de maata-egel niet van toepassing. Van het Westelijke gevechtsterrein. PARIJS, 12 Juni. Officicele Franseho mede- deeling. De inventaris van de bij Nouvi 11e gemaakte buit is nog niet gereed, maar tot dusver zijn er gevonden de overblijfsels van drie veldkanonnen, drie schansmortieron, vijftien nmchinc-gcwcrcn begraven of be schadigd; dujzonden granaten, achthonderd duizend patronen, duizend geweren; veel werktuigen om brand to maken, ingenieurs- werktuigen, tal van kisten met ontplofbare stofl'en. Wij hebben nog honderd-en-dertig krijgsgevangenen gemaakt, waaronder een majoor, ten zuiden van Hébyterne. Bovendien zijn er vele gekwetste Duitschers in ambu lances opgenomen. De lijken van Duitschers worden op honderden gerekend. Wij zijn ovor een front van twee kilometer lengte en over een kilometer diepte door de Duitsche linies heengebroken. Een sterke Duitsche tegen aanval is dezen morgen afgeslagen. Van het Zuidelijke gevechtsterrein. ROME, 12 Juni. Officieelc Italiaanscheme dedceling. De vijand heeft getracht in het gebied van de Monte Negro ons in don rug aan te vallen. Zijn poging laaide, dank zij den weerstand en hel snelle inanoeuvreeren van de alpenjagers. Gradisca is nu vast ia ons bezit. Marktberichten. LEII>EN? 12 Juni. Korenbeurs.Handel zonder animo. Tarwe met weinig vraag en flauw gestemd. Alleen in speculatie-granen gaat een en ander om. Als volgt zijn te noteeren Tarwe 1'12,7Uf 13,50 per 80 Kilo. Haver per 100 kilo f 15,10 a f 15,75, Gerst per 65 kilo f 11,25 a f 11,60; Erwten p. H.L. f27,25 iL f28.— LEIDEN, 12 Juni. Botermarkt. Prima fa- brieksboter van f58 a f60 goede fabrieks- boter f55.a f57, prima boerenbotor 1"58 a f60, goede boerenboter f 54 a f 57. Aangevoerd 852/8, 011 31/16 vaten wegende 7850 K.-G. Han del matig. Turf. Lange turven, van f4,75 tot f5.Aan gevoerd van 7 tot en met 11 Juni. Lange turf —0,000 st. Eieronvciling. De eieren zijn gestempeld L.E. V. Aanvoer 17888 stuks. Kip-im <11 16.70 a f7,50. Eendeneieren f 0,10 u f 6,70 Kalkooneieren f8.a f9.Handel vlug. WASSENAAR, 11 Juni. Veiling. Radijs 2 c. a 3 c. p. bos, Raapstelen 0 a 0 c. p. bos, Peen 4 li 6 c. per bos, Spinazie 06 c. a 12 c., Bloemkool f 4.a f7.50 per 100. Aardappelen f0.a f0.per kin. Zuring per ben 0.03 a 0.10 c. Rabarber 2 c. a 4 c. p. bos. Kropsla l'Ü.20 a f0.5Ü per 100. Seldery 0 en 0c. Postelein 20 c. en 24 c. Komkommers f 6a f9. Peter selie 1 a 1 Va ct.p. bos. Doperwten p. kin f 0.80 f 0.40. Slauitjes 1 a 0 et. j». hos. Eieren per 100 f '5,25 a f6,50 ZOETERMEER, 12 Mei. Eierenveiliiig. Aangevoerd 4586 eieren, prijs f6,60 a l'U.80 per 100. 175 eendeneieren f 6.20a f6.40. UTRECHT. 11 Juni. Kaas. Aanvoer 198 wa gens, wegende 52,075 kg. De prijzen beliepen voor: le qualiteit f88.f92.2c qualiteit f80.87.rijksmerk f8494.zwaardere f0000 per 100 kg. Handel vlug. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 12 Juni 1915, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilut. Hoogste barometerstand 769.1 Helder. Laagste barometerstand 750.9 Bodoe. Verwachting tot den avond van 13 Juni. Zwakke tot matige Noordelijke tot Oostelijke wind, waarschijnlijk droog weer. Iets wanner.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3