Derde Blad. De Oorlog. 6e JAARGANG. No. 1711 3)e £gicbdie (Sou/tmil Zaterdag 29 Mei 1915. BUSTE^LAMD. Van het Westelijk oorlogs- terrein. Dootienmis. Gistermorgen werd door de zorgen van de vereeniging „Souvenir Francais" in de Nótre Dame de Paris een requiem opge dragen ter eere van de nagedachtenis van de militairen en matrozen" van Frankrijk en zijn bondigenooten die voor hun vader land gestorven zijn. Een menigte van ongeveer 5000 personen verdrong zich in het kerkgebouw dat rijk versierd was met wapenschilden, tro- pheeën en vlaggen van Frankrijk en zijn iïonclgenooten. Engelsche vliegers doodgevallen. Een telegram uit Hazebroek, in Fransch- Vlaanderen, aan de „Petit Parisian" an eld t, dat een Engelsch vliegtuig door hot ontploffen van den motor in brand is ge raakt en te Oud Rerquin bij Hazebroek neergevallen is. De twee vliegers die er in zaten, zijn aan hun wonden bezweken. Italië ten oorlog. Het Vaticaan en Italië. De Romeinsche correspondent van de „Tijd" meldt: Het Vaticaan blijft langs telegrafisch en weg en met bijzondere koe riers naar de Zwitsersche grens verbin ding houden met Duitschland en Oosten rijk voor de regeling der kerkelijke" aan gelegenheden in beide landen.- De gezan ten van Oostenrijk, Pruisen en Beieren worden beschouwd als met groot verlof te zijn gaan, zoodat eventueel© moeilijkhe den worden ontweken. Mgr. Gavotti, aartsbisschop van Genua, richtte tot zijn geestelijkheid en onderhoo- rigen een schrijven, waarin zij worden aangespoord zich eensgezind om de vader- Hetrracbaofaogcgetgfeefebeyo .te oolmyeg*-ort God te bidden voor het land. Vele bisschoppen schrijven opnieuw bijzondere bededagen uit. Enkele radicale bladen bevatten ver- dachtmakende artikelen tegen het Vati caan. Het logehlad de Secoio" -beklaagt zich, dat de Vaticaansche pers zoo weinig over den oorlog schrijft en dat de Itaiiaanshce ibisschoppen en de geestelijkheid lang niet zooveel patriottisme toónen. als die in an dere landen. De neutraliteit van het Vati caan zou in dezen een ongunstigen in vloed oefenen. De actie tegen de Darda nelles In de zee van Marmora. De Engelsche Admiraliteit bericht, dat de onderzeeër ,,E 11" de Zee van Marmora binnen is gevaren en een schip in den grond heeft geboord, waarin een groote hoeveelheid ammunitie voor zware hou witsers, benevens affuiten en een zes-inch- kanon geladen waren. Ook werd een pro- viandschip met een groote lading goede ren vervolgd en getorpedeerd aan het havenhoofd van Rodosto, terwijl een klein schip met voorraden genoodzaakt werd op het strand te loopen. FEUILLETON. HEREENIGD. 51) Het was tegen tien uur in den avond, dat zij haar_handwerk neerlegde en uit haar kleed den laatsten brief te voorscnijn haalde, dien Guido haar had gezonden. Deze luidde aldus: Dierbare moeder, „Het doet mij genoegen te hooren, dat gij gezond zijt en he't goed maakt en dat gij mij volstrekt niet ernstig mist. Het grootste geluk van,mijn leven is voor mij, van u goed nieuws te hooren. Ik tel de da gen en lees al uw brieven herhaalde malen over, totdat ik van u een nieuwen brief heb ontvangen. Gij verlangt te weten hoe ik het maak en of ik aan niets gebrek heb? Dierbare moeder, ik heb inderdaad aan niets gebrek behalve aan één ding aan ïió3uws betreffende Klara! „Maanden zijn nu reeds verloopen, elke week hel) ik haar geschreven, maar lot dusverre nog niet het minst omtrent haar vernomen. En nu schrijft gij mij ook, dat gij van haar geen bericht hebt ontvangen. Ik weet niet, wat ik denken moet. Ik ben bevreesd voor K!ara's lot en ik sidder er voor. Niet, dat ik een oogenblik twijfel aan haar trouw. Als ik dat deed, zou ik hare liefde onwaardig zijn. Ik wil mijn leven voor haar ten offer brengen. Gij moeder, weet evengoed afis ik dat Klara trouw is. Maar aan wat al lijden kan zij blootgesteld zjjö end-er de meedooganïoóie Dezelfde onderzeeër kwam de wateren van Konstantinopel binnen en lanceerde een torpedo naar die transportschepen langs het arsenaal. Men hoorde het ont ploffen van de torpedo. Dit bericht wordt echter uit Konstanti nopel tegengesproken. Volgens het Turk- sche hoofdkwartier is het geheele bericht vari de actie der Engelsche duikbooten van a tot z gelogen. In Klein-Azië. Boedroem gebombardeerd. Van Turksche zijde word't gemeld: Een Engelsche kruiser, die een vergeefsche po ging deed om bij Boedroem troepen te lan den, wierp 1600 granaten jn de stad, welke eenige huizen beschadigden en een kerk en een moskee vernielden. In den nacht van Woensdag op Donder dag verrasten Turks clue patrouilles zes soldaten, die bij Boedroem geland waren. Zij werden gevangen genomen. Verder werd een vlag veroverd en zeven geweien. Donderdag verwijderde de kruiser zich van Boedroem. In den nacht van Zondag op Maandag overvielen de Turksche vliegende afdeelin- gen een Engelsch-fransch legeikamp bij Korica. Zij namen vijf zeilscheepjes weg, die met levensmiddelen geladen waren. Turksche nota. De Turksche regeering heeft aan de be vriende en de onzijdige mogendheden een nota laten overhandigen van den volgen den inhoud: „De Keizerlijk Turksche re geering ziet zich genoodzaakt, overwegen de dat de Engelsche regeering geen reke ning heeft gehouden met haar jegens de onzijdige mogendheden door bepalingen in het verdrag van 1888 op zich genomen ver plichting om in de wateren van het Suez- Kanaal geen oorlogsschepen te hebben, en zelfs het kanaal in staat van verdedi ging heeft gebracht; verder overwegende, dat de Frarasche regeering, om. een vijan delijke handeling tegen het Turksche Kei zerrijk te beginnen, troepen heeft geland in Egypte, door deze feiten van gebieden de noodzakelijkheid militaire maatregelen tot verdediging van het Keizerrijk gebied, te nemen waarvan Egypte deel uitmaakt en de vijandelijkheden ook uit te breiden tot het Suez-kanaal. De nota voegt er aan toe: Wanneer daaruit nadoelen ontstaan tot schade van onzijdige schepen en goe deren, is het duidelijk, dat de verantwoor- delijkheiid daaivoor op de Fransclie en En.gcl-sche~ regeerirtg- komt te rusten." Buiieniandsche berichten. Het Engelsche ministerie. Sir Henry Jackson is benoemd tot Eersten Zeelord als opvolger van Lord Fisher, Sir Arthur Wilson blijft als adviseur toege voegd aan het ministerie van marine. Nog zijn benoemd: tot postmaster-gene ral H. Samuel, tot solicitor-general F. E. Smith en tot financieel secretaris Montagu, waardoor het ministerië nu compleet is. De drankquaestie in Engeland. De Engelsche regeering heeft een com missie benoemd om een onderzoek in te stellen naar het drahkverbruik in de fa brieken waar oorlogsmateriaal vervaar digd wordt. President is Lord d'Abernon. Tot de leden behooren o. a. Neville Cham berlain, Sir William Lever en Philip Snow- den. Een nieuwe werkstaking In Lancashire. Er dreigt een nieuwe werkstaking onder de textielarbeiders in Lancashire. Te Old ham staakten de arbeiders omdat de werk gevers weigerden een extra-oorlogsvergoe ding van 10 pCt. toe te staan. Twee uur la ter besloot de Vereeniging van katoenfa- handen van Le Noir! Het staat voor mij vast, dat de ellendelingen -onze brieven hebben onderschept. „En de onrust van mijn hart drijft er mij toe aan u, lieve moeder, te verzoeken in het geheim nasporingen naar Klara te willen doen. Als het mogelijk is, stel u dan niet haar in verbinding en zeg haar, dat ik aan haar trouw geloof evenals aan die van mijzeJven, ofschoon ik briief op brief aan haar heb geschreven zonder antwoord te krijgen. Ik geloof, lieve moeder, dat ik u daarmede een zware zorg op den hals laad, maar mijn groote liefde tot Klara is mijn verontschuldiging. Ik kus u harte lijk en blijf als altijd uw u liefhebbende zoon GUIDO ROCKE." Marah zuchtte diep, terwijl zij den brief weer dichtvouwde. Een moeilijk werk! sprak zij bij zich zelf, maar ik kan den armen jongen niet in pijnlijke onzekerheid laten. Ik moet voor hem handelen. Ik ga naar Tip-Top, om daar inlichtingen in te winnen, want naar het huis van Gabrio! Le Noir kan ik niet gaan tot geen prijs! En zij huiverde. Op hetzelfde oogemblik hoorde zij daar buiten het geratel van een rijtuig. Het kwam steeds dichterbij, thans Marah schrok op van haar stoel thans hield hot rijtuig voor het tuinhek still en zij hoorde stemmen. Zij ging naar de deur en luisterde. Een dollar? hoorde zij vragen. Hier en dat is voor u! O de klank van deze stem! Een vreugde kreet ontsnapte aan hare lippen en haas- brikanten, dat indien deze staking niet vóór 7 Juni geëindigd was, alle fabrieken stopgezet zouden worden. Mocht het zoo ver komen, dan zullen 140,000 arbeiders uitge sloten worden. Treinbotsing. Uit Innsbrück wordt aan de „Berliner Lokalanzeiger" gemeld, dat aan het station aldaar een extra-trein met Italiaansche vluchtelingen in bosing kwam met een goederentrein. Twee wagens van den ex tra-trein werden beschadigd en dertig per sonen licht gekwetst. De Koning van Griekenland. U.it Athene wordt aan de Engelsche bla den gemeld, dat de toestand van den ko ning van Griekenland nog ernstige bezorgd heid wekt. De vraag is, of het hart sterk genoeg is, om liet uit te houden. De alge- meene toestand is gunstig. Uit Stad en Omgeving. HET STEUNCOMITÉ. VII. Het Steuncomité Leiden „Oorlogstoestand 1914" schrijft ons: De E-klasse der gesteunden geeft een heel ander beeld dan de A. af deeling, maar bestaat ook uit een heel ander slag van menschen. We treffen er allereerst in aan de kleine patroons, d. z. de haasjes, die geheel al leen of in den drukken tijd met een knechtje verken. Over 't algemeen heb ben deze lang gewacht met zich tot het steuncomité te wenden. Blijkbaar was er nog een spaarpotje of een bedrijfskapitaal- tje, dat hen een tijd op de been hield en weertiield hun de begeerte om zelfstandig te blijven een tocht naar de Breestraat te doen. Toch, toen de nood drong, klopten ook zij om steun aan. Zoo zijn er 51 van deze menschen gesteund, van wie er op 1 Mei 1.1. reeds 25 me erende els tengevolge van het uitkomen van werk in het voor jaar afgevallen waren. Een heel ander soort vormden de kleine -neringdoenden, wier bestaan door de sto ringen in den handel en het crediet, en de achteruitgang in den maatschappelij- ken toestand bedreigd werd. Een 36 tal dezer ontvingen een bijdrage van het co mité. Op 1 Mei i.l. waren 16 hunner, in ihcofdcaaik in de laatste maanden, afge voerd als gevolg van de opleving in.de be drijven en de vermeerdering der koop kracht onder de burgerij. Een kleine onderaf deeling der E-klasse wondt gevormd door de kamerverhuur ders. Die niet zoo gelukkig was, dat hij zijn kamers voor een geheel jaar verhuurd had, kon bij de mobilisatie gevaar loopen, dat ze met een maand opgezegd werden, wanneer n.'l. de heeren, die ze bewoonden, onder de wapenen moesten. Van hen, die dit zoo ondervonden, en van de huren ge heel of nagenoeg geheel moesten bestaan, hebben er zich een zestal tot het comité gewend, hetwelk hen jjesteund heeft, opdat zij het hoofd boven water Tornden houden. Op 1 Mei 1.1. was in hun toestand, gelijk te begrijpen, is, nog geen verandering ge komen. Het is nog meegevallen, dat het ■aantal aanvragers, tot deze categorie be- hoorende, niet groot er is geweest. Uit den aard der zaak waren deze aanvragers, die 'de hulp van het comité inriepen, meest weduwen. Hierbij moet nog worden op gemerkt, dat ook andere gesteunden door het onverhuurd blijven van hun kamers schade leden. Deze zijn niet apart ver meld, omdat ze ook uit anderen hoofde steun behoefden. De laatste categorie der E-afdeeling, een twaalftal, werd meerendeels gevormd door vrouwen, die met en van him kinderen tig rukte zij de deur open. De helle licht schijn stroomde naar buiten. Zij had zich niet vergist. In het volgende oogenblik lag Klara Day in de armen barer moederlijke vriendin. O mijn geliefd kind! riep Marah in de verrukking liarer vreugde. Zijt gij het inderdaad? Is het waarheid en geen droom? En opnieuw drukte zij Klara aan haar hart, terwijl tranen van geluk over hare wangen parelden. Ja, ik hen het! Ik ben het inderdaad, dierbare moeder! antwoordde Klara op innigen. toon. Ik kom om bij u te blijven, als gij wilt, voor altijd! O mijn kind! Het is of ik mijn ver stand zal verliezen van vreugde. Maar waar komt gij vandaan? Is er niemand met u meegekomen? Heeft Le Noir aan uw verzoek toegegeven? En hoe is het ge gaan? Maar, kindlief, wat ziet ge er afge mat en ellendig uit! Kom, ga daar in den leuningstoel zitten, dan zal ik ondert/us- schen thee zetten! O, ik ben buiten mijze've van vreugde, nu ik u weer bij mij heb! En met bevende handen nam zij KI ara's hoed en mantel af en bracht haar naar oen antieken, gemakkelijken leuningstoel, waarin Klara geheel uitgeput neerzonk, niet in staat aan hare moederlijke vriendin op de vele vragen, weke deze haar stelde, eenig antwoord te geven. Thans, nu pij zich eindelijk in veiligheid bevond, was het haar onmogelijk eenig geluid te geven. Met een mat lachje op het gelaat sloeg zij het bedrijvige doen van Marah gade, daarbij een welbehagen gmakéh-de, zooals leefden. Deze waren in de E-afdeeling het vlugst er bij om te komen, naar naarmate de verdiensten der kinderen bijkwamen, vielen ze ook spoedig af. Zoo waren er van deze soort gesteunden op 1 Mei 1.1. nog slechts 4 over. In 't geheel zijn er bij de E-afdeeling 125 aanvragen ingediend, van welke er 20 op eerste aanvrage voor goed zijn afgewezen en deihalve 105 ingewilligd. Van deze wa ren er op 1 Mei 1.1. nog 56 over. Deze af- deeling heeft, zooals to verwachten was, he't Comité heel wat gekost; ze is geduren de den tijd van Augustus 1914 tot 1 Mei 1915 gesteund met ruim f 8000 door het Steuncomité Leiden, terwijl door de huur- bons het Kon. Nat. Steuncomité- er nog ongeveer f 700 aan heeft bijgedragen. Wanneer we de onderafdeeling en de E-klasse met elkaar vergelijken, dan zien we den nood der onderscheidene groepen zich in de cijfers weerspiegelen. Zoo kost ten de kamerverhuurders het meest aan de huurbons, wijl het er bij hen vooral op aankwam voorziening in de huur te tref fen. Elk hunner ontving door elkaar on geveer f 3.75 per gezin per week. De. vrou wen, die met hun kinderen leefden en door de verdiensten van deze vaak minder toe slag behoefden, kostten dooreengeslagen f 1.70 per gezin per week, terwijl één de zer gesteunden nog een etenskaart ont ving, de eenige in deze afdeeling. De kleine patroons ontvingen gemid deld f 2.87 per gezin per week, terwijl de kleine neringdoenden dooreen met f2.16 per gezin per week gesteund zijn, alles tot 1 Mei 1.1. gerekend. Wij kunnen hieraan nog toevoegen, dat tot de E-afdecling een elftal gezinnen be hoorden, waarvan de man onder de wa penen was en die gesteund zijn, zoolang de rijksvergoeding voor het onderhoud van hun gezin niet voldoende kon geacht wo r dein. Niemand zal ontkennen, dat het Comité met het steunen van de menschen, die tot de E-afdeeling gerekend zijn, een hoogst noodzakelijken arbeid verricht heeft. Aan ruim een honderdtal der kleine bur gerij werd op deze wijze de hand gereikt om door den moeilijken tijd heen te komen. Deze afdeeling vraagt nog steeds de voortdurende zorg van het Comité, dewijl, gelijk reeds gemeld is, op 1 Mei 1.1. nog 49 hunner een bijdrage ontvingen. Gemengde berichten. Rampen en Ongelukken. Tc Meidrccht heetscht de typhus op bedenkelijke wijze. Tot nu toe zijn reeds 9 gevallen geconstateerd, waarvan 1 met doodelijken afloop, tenvyl ook nog een paar vcitlachte gevallen in onderzoek zijn. Te Heicop is vrouw de K., door een duizeling bevangen, in het haardvuur gevallen en verbrand. Te Luttelherpt brak brand uit bij den bakker v. B. Door do droogte van het rieten dak greep het vuur snel om zich heen. Door het snel optreden der Herptsche brandweer alsmede door de flinke hulp van den riet dekker F. v. d. Lee uit Elshout wist men het vuur tot het aangetaste te beperken. De dames Laan en Lindner en de heer Lindner, uit Bloemendaal, die bij het auto ongeluk bij Ede werden gekwetst, zullen eenige dagen in het vluchtoord te Ede moe ten verblijven, vóór zij naar Bloemendaal kunnen terugkeeren. Oplichters! Een tweetal personen in priesterkleed, zich uitgevende voor missiona rissen, poogden te Bovenkarspel gaven in te zamelen voor „de zwartjes". Zij konden echter geen bisschoppelijke goedkeuring toonen en werden door redeneering, waarbij een hunner beweerde, dat hij nog ouder dan Oud-Roomsch, en de ander, dat hij „niets" was, zóó vast gezet, dat ze niet het oog op de dreigende houding der bevolking, die op dit punt geen gekscheren verstaat, het raadzaam vonden, in (ie .richting naar Enkliuizcn af te trekken. zij dit sinds lang niet genoten had. O mijn kind, wij zijn zoo bezorgd ge weest om u Guido en ik. Wij beiden hadden elke week aan u geschreven, maar nimmer antwoord ontvangen. Doch geen oogenbhk hebben wij aan u getwijfeld. Klara. Wij wisten, dat de brieven verloren waren gegaan of onderschept waren geworden! zeide Marah op bitteren toon. Dat moet inderdaad het geval geweest zijn, zeide Klara thans, haai- best doende om te spreken, want ook ik heb elke week aan u beiden geschreven, zonder eeri enkel maal antwoord te krijgen. O, ik wist het wel! Die ellendelingen van Le Noir's zijn in slaat tot alles! Hier lees Guido's laatsten brief maar eens! Daar staat meer in dan ik u zou kunnen zeggen. En als gij u dan een weinig ver kwikt hebt, vertel mij dan eens alles, want ik ben nieuwsgierig om te weten, hoe ge hier zijt gekomen! En glimlachend las Klara de laatste re gels van Guido's brief aan zijrae moeder, en nadat zij wat uitgerust was en zich ver- friischt had, begon zij: Welnu,moederlief, gij wilt dan weten lioe het gekomen is, dat ik zoq onverwacht hij u kom. Ik zal u alles vertellen, maar laat mij dan naast u zitten en mijn hoofd op uw schouder leggen, zooals ik dat vroe ger dikwijls deed en dan zal ik u alles ver tellen, van dat geheele net van boosheid en sJechtheid, waarin ik gevangen moest worden en ook gevangen zou zijn, indien niet Gods hand mij onverwachts redding had gezonden en mij uit de klauwen van den leeuw had bevrijd. En neerknielend op het voetbankje voor Marah en haar hoofd aanleunend tegen Moonl in do Lnuipongs. N:uir het „Bat* Hbl." meldt, is een betaalmeester der S. S.» werkzaam bij het in aanleg zijnde gedeelte der spoorlijn Tandjong Karangan— Faleinbiïng, met afgesneden hals gevonden. Zijn echlgo- noote werd, niet ver van daar, gevonden, overdekt met wonden. Do vrouw is spoedig daarna overleden. Het 2-jarig kindje van hot vermoorde echt paar werd ongedeerd gevonden. De vermoorden waren pas een half jaar in Indië. Goed bij kas. Door con workman te Amsterdam is aangifte gedaan dat Idj na Döhderdagavond verschillende cafés te hebben bezocht tot de ontdekking kwam dat hij circa f 2400 vermiste. Deventer kermis. Te Deventer is het doorgaan van de kermis oorzaak geweest, dat er zich twee partijen vormden, vóór en tégen de kermis. De militairo autoriteiten meenen, dat de kermis nu bezwaarlijk ge houden kan worden, ook met het oog op 't groot aantal militairen daar on in de om streken. Thans liep het gerucht, dat tijdens de kermis de staat van beleg zal worden afge kondigd, hetgeen inhoudt: geen kermis. Van bevoegdo zijde verneemt de „Avp." echter, dat hiervan geen sprake is* Wel wordt door de betrokken autoriteiten ernstig overwogen tijdens de kermis het garnizoen Deventer op manoeuvre te zenden, terwijl de toegang tot de ptad tijdens do kermis voor de militairen uit de omliggende gemeenten verboden zal zijn. Schade door den oorlog. Voor die grens bewoners, welke zich met smokkelen bozig houden, levert de oorlog een aardig voor deeltje op, voor anderen daarentogen veroor zaakt hij groot nadeel. Vele doorgaans arme bewoners van de in Gelderland en Noord- Limburg langs het Duitsche Iteichswald ge legen dorpen als Groesbeek, Ottcrsum e.a. verdienden telken jure veel geld met het verzamelen van boschbessen in de maanden Juni en Juli. Met heè'Io wagonladingen gingen deze vruchten naar de janxfubrieken in Duitsch land en Engeland. De schoolkinderen kregen in dien tijd eenige weken vacantia en het heele gezin hield zich dag in, dag uit bezig met 't bosuhbessen plukken, wat voor de bewoners dier dorpen telken jure duizenden guldens opbracht. Thans maakt de Obcrfürs- terei ie Kleef bekend, dat aan buitenlanders dit jaar gceh kaarten hiervoor zullen wordeii verstrekt, wat trouwens in verband met het strenge passenstelsel te verwachten was. Veel belovend. Onder onze stadgenoo- ten, schrijft de „O. Haarl. Ct.", is een jon geling van 12 jaar, die nu al 34 maal de ouderlijke woning is ontvlucht en die daar bij zijn tochten heeft uitgestrekt ver voorbij Amsterdam en Den Haag. De laatste maal had hij het niet verder gebracht eten Leiden. Toen nam de politie hem mee en bezorgde htem weer hier thuis. Fruit,Nu de kersen uit do „haam" rakea zoo noemt men hier de verdorren de hloemdeelen blijkt, dat van meiker sen in den omtrek van Ticl en in Maas en Waal slechts 3/5 van een gewoon gewas zal zijn. Late kersen zijn er in ongekend groo ien overvloed. In Maas en Waal zullen geen openbare fruitverkoopingen gehouden worden, daar nu reeds alles uit de hand verkocht wordt. Voor kersen werd 4 £l 5 cent per pond op het hout betaald. De goudreinetten, die reeds gezet zijn en een flink gewas beloven, de peren waarvan men vreest, dat er veel „gevreet" in zit, zoowel als de bellefleurs, die nog bloeien, zijn reeds grootendeels in audere handen overgegaan. Engelsche kroozen zijn zeer schaarsch. Aardbeien. Na eenige dagen van aan houdende warmte beginnen de aardbeien volop te bloeien en beloven een goed be schot. Van de vroege soorten zijn de eerste bloesems door de nachtvorsten gedood, zoo dat de eerste vruchten van die planten eeni ge dagen later komen. haar schouder, verhaalde zij al hetgeen haar overkomen was in het eenzame huis van het oogenblik af, waarop zij daar ge komen was, tot op het oogenblik, dat zij, dank zij Kapitola's moed en sluwheid, ge red was geworden van het verschrikke lijkste lot, dat haar op aarde had kunnen treffen. En nu eindigde Klara, hen ik geko men om dokter William's te verzoeken, bij den voogdijraad opnieuw stappen te doen ten mijnen gunste. Als het bewezen ia, hoe mijn voogd zijn plichten geschonden heeft, dan ik twijfel er niet aan zul len de rechtere in zijn plaats een ander benoemen, of ten minste den laatsten wensch van mijn vader vervullen betref fende mijn verblijf op Willow Heights. God geve het, kindlief, sprak Marah. O, die Le Noir's! Zouden er op aarde ooit grootere schurken zijn geweest dan zij? Nog lang spraken belden met ©Ikaar. Eindelijk trokken zij zich terug om, alle leed vergetend, verkwikking te vinden in den slaap. Den volgenden morgen stond Marah vroeg op, zag een oogenblik mot moeder lijke teedërheid naar het slapend© jonge- inelsje, druikte een zachte kus op haar venhoofd, ten einde hare sluimering niet te storen, on begon daarna zoo stil moge lijk een ontbijt klaar te zetten. Zij was juist daarmee gereed, toen er een boer voorbijreed, die zich naar de markt te Staunton begaf. Marah riep hem aan en deed bij hem inkoopen voor den middag, aldus een be trekkelijk groot gedeelte uitgevende van hot geld, waarover zij te beschikken had, (Wordt vervolgd. I

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 1