Aanbestedingen. flache Ouverture, Fits; No. 3: Verschmalite Liebe", Wals, Lincke; No. 4: Fantoisie sur ie ballet „Coppélia". Delibes; No. 5: a. i)Aisha" Indian intermezzo Linddy; b. „In der Nacht", uit ,,Die Kinokönigin". Gil bert No. 6: Potpourri uit „Ein Walzer- traum"; Strauss; No. 7: „It's long, long way to Tipperary. Williams. R. K. Bijzondere Onderwijzers. In het gebouw der „Zita" vergaderde Zaterdagmiddag de afd. Leiden en Om streken der Dioc. Vereeniging van H. K. Bijz. Onderwijzers. Na opening met gebed, herdacht de voorzitter, de heer W. II. C. Diineker, van Ilazerswoude, in eenige har- lelijke woorden onzen vroeg ontslapen collega, den heer J. P. Viddeleer, die steeds voor de vereeniging een ijverig werker ge weest is, en sprak den wensch uit, dat de overledene spoedig de eeuwige rust moge vinden. Uit de mededeelingen van de secretaresse bleek, dat de afd. verschillende nieuwe le den had gewonnen en thans reeds 70 leden lelt. In behandeling kwam de beschrijvings brief voor de 22ste algemeene vergadering, welke op 25 Mei te 's-Gravenhage. zal wor den gehouden. Voor de verkiezing van een lid van het hoofdbestuur, vacature Moerel (niet herkiesbaar) waren candidaat gesteld de-heeren Chr. Wesseling van Schevenin- gen en W. J. Speller van Haarlem, beiden hoofd eener school. De vergadering besloot de afgevaa.i"digden vrij te laten in hunne ieuze. Algemeen kon men zich vereenigen net het rapport opgemaakt door het hoofd bestuur over de verkiezing van leden voor de commissie van beroep en sprak den wensch uit, dat de voorgestelde regeling lerplichtend worde gesteld. Bij meerder heid van stemmen sprak men zich uit voor bet voorstel tot het houden der alg. verg. op 2 achtereenvolgende dagen, terwijl bij een volgend punt der agenda de wensche- üjldiedd werd betoogd van het samenstellen ran een reglement van orde, ter bevorde ring van een meer geregelde behandeling- tan de agenda op de alg. verg. Het voor- iel van de afd. Amsterdam, om de bij dra- je der afdeelingen aan de kas van het Kiofdbestuur te verlagen, vond geen in- temnning. Na nog enkele besprekingen werd over gegaan let de verkiezing van afgevaardig- en. Tot vertegenwoordigers van Sectie A (hoofden van scholen) werden gekozen de teeren Smit (Voorschoten), v. d. Putte (Al phen), Düncker (Ilazerswoude), en mej. Van Don (Leiden). Voor Sectie B (niet- soofden) de heeren Lakeman (Voorschoten), ('ervveij (Noordwijk), Scholte (Leiden) en iiej. v. d. Drift (Leiden). Hierna werd de vergadering met gebed (sloten. Jubileum. Zaterdag herdacht de heer I. F. Evers den dag, waarop hij voor 25 jaar in betrekking kwam bij de Fiima Helemaal en Drtos. Voor den middag werd de jubüaiis ont- laagen in zijn werkplaats, waar een bloe- QMihuijde was aangebracht, en werd hij (oor een zijner collega's hartelijk toege- proken, waarbij hem namens eenige col- (ga's uit verschillende afdeelingen een jouden horloge met inscriptie als aanden ken werd aangeboden. De jubilaris dankte lten voor de hartelijke ontvangst. Op het kantoor werd de jubilaris ge- ik gewenscht door de Firmanten en werd m na. een hartelijke toespraak een ge- bten enveloppe ©vergereiikrt. Verder werd icm gelegenheid gegeven den middag in l?n huiseJijken kring door te brengen. NIEUWKOOP. Hanze. Zondag j.l. vervulde de heer IV. J. D. Appel, secretaris van het Fonds litkeering hij overlijden, te Alkmaar voor ie leden van de Hanze af dealing St. Jozef me spreekbeurt, om de werking uiteen e zetten van dat. Fonds, hetwelk aan de nabestaanden bij overlijden van een lid me som uitkeert van f 1000. Het aantal tóen, dat toetrad bedroeg slechts 7, meer leren hielden echter hunne toetreding in leraad. De secretaris van de afdeeling leeft zich met de verdere administratie pst. De afdeeling had het succes door deze ropaganda rede 6 pieuwe Hanzeleden te oeken. SASSENHEIM. Gemeenteraad. Voorzitter, de heer P. Besselaar, burgemeester. Bij den aanvang afwezig met kennisge- 'ing de heer J. W. M a r b u s. De notulen worden na voorlezing, onver- mderd goedgekeurd. Van Ged. Staten zijn goedgekeurd terug alvangen eenige belasting kohieren. Door den raad werd de vervaldag der lundehbelasting vastgesteld op 1 Aug. Meegedeeld werd dat dezer dagen voor i-ffleente rekening een persoon in een ffaakzinnigengesticht is opgenomen, doch en Weth. behoefden bij den raad niet een crediet aan te kloppen, daar.dezer kgen bij B. en Weth. bericht was «utvangen, dat een verpleegde dezer ge ënte was ontslagen. Aan B. en W. was ^bleken, dat het uit praktisch oogpunt pweoischt was, dat art. 40 der bouwver ordening zoodanig gewijzigd werd, dat re,'d toegestaan, dat de bintlagen een dik- 's hebben van 171/, bij 7 c.M. Zoodra de ttondheidscommissie deze verandering fe't goedgekeurd, zullen B. en Weth. rnet voorstel komen, tevens stelden zij voor, «n aan de aannemers van de huizen van WoningboiTwereeniging „Vooruitgang" te staan, bij de balken van de bintla- j®, die nog aangeschaft moeten worden, fee nieuwe maat te gebruiken. De heeren Wethouders hebben geconfe- ^rd met de finantieele commissie van Hanze", naar aanleiding van het door fee commissie in de vorige vergadering "gediend verzoek om, door borg te zijn fer een zeker bedrag, de bloemisten en Reekers in hunne finantieele moeilijkhe- "fe to helpen. Bit deze gehouden conferentie bleek, dat "commissie geene definitieve voorstallen had; de wethouders stelden voor eene nfissie uit den raad te benoemen, die met cle bestaande commissie deze zeer gewich tige zaak zullen onderzoeken en indien Utogelijk met voorstellen zullen komen. Dein heer Bader juichte dit voorstel van de wethouders zeer toe. De heer W a r n a a r verwonderde het, dat de „Hanze" bij het gemeentebestuur heeft aangeklopt; waarom niet bij de com missie*die- zich in de bloembollenstreek voor dit doel gevormd heeft? De heer Bader toonde aan, dat de „Hanze" ïieel goed gezien heeft, door bij de gemeente aan te kloppen. Na nog eenige besprekingen werd beslo ten eene commissie te benoemen en werden hiervoor gekozen de heeren Bader, Speel man en Warnaar. Tot lid van de schattingscommissie voor de inkomstenbelasting, werd in de plaats van den heer Speelman, die zijne benoe ming heeft ingetrokken, met 4 stemmen gekozen de heer Warnaar. Aan B. en W. werd een crediet toege staan van f 75 voor eventueele kosten van ontsmetting. Ook werd een crediet van f 100 toegestaan voor verstrekking van goedkoop brood en meel. Eenige af- en overschrijvingen dienst 1914, worden goedgekeurd. Bij den rondvraag vroeg de heer Roest aan den voorzitter, of deze aan den raad wilde mededeelen, welke regeling door den burgemeester ontworpen was, voor den verkoop van goedkoop brood. Gaarne voldeed de burgemeester aan dit verzoek en deelde mee, dat de bakkers het broocl zullen verkrijgbaar stellen op het raadhuis en dat zij, die van dit aanbod wemschen gebruik te maken, het brood kunnen afhalen aan het raadhuis, tegen den pi'ijs van 12 cent per K.G. Voor elk lid van een gezin wordt 1/2 K.G. beschikbaar gesteld. De burgemeester ontraadt den inwoners ten sterkste om van het tarwemeel, dat te gen den prijs van 16 cent per K.G. beschik baar gesteld wordt, brood te bakken, daar zij dan duurder uit zijn, dan wanneer zij het brood aan het gemeentehuis halen. De voorzitter dringt er bij de gegoeden op aan, dat ook zij van dit aanbod gebruik zullen maken, opdat er niet het karakter van bedeeling aan gegeven worde. De bur gemeester hoopt, dat a.s. Dinsdag met de uitreiking kan worden begonnen. Do heer Speelman wees op het ge vaarlijke van de gladde bestrating in het dorp, waardoor vaak paarden komen te vallen, zoodat licht ongelukken veroorzaakt worden; hij drong er op aan, dat meerma len scherp zancl op den weg. gestrooid wordt. De voorzitter zegde toe, dat bij het Rijk pogingen zullen aangewend worden om hierin verbetering te bekomen. Niets meer voor de openbare vergadering te behandelen zijnde, ging de raad in ge heime zitting. Goedkoop bruinbrood. Met het ver strekken van goedkoop on-gebuild tarwe brood zal alhier worden aangevangen Woensdag 19 Mei a.s. WARMOND. R.-K. Volksbond. De R.-K. Volkshond heeft weer een goed werk tot stand ge bracht, door een garde te stichten tot „Eerbied in Gods Hu/is". De leden zelf hebben de surveillance op zich genomen. Roomsche Agenda. MAANDAG. Warmond. 8 uur. Jaar vergadering Volksbond in.Ho tel „de Zion." WOENSDAG. Leiden. 8% uur. In den .Vergalden Turk. Gezellige bij eenkomst van de Debatingclub van De Hanze. YËRKÖOPINGEN. Gehouden verkooping in het Notarisbuis aan den Burcht te Leiden op Zaterdag 15 Mei 1915, ten overstaan van Mr. L. M. J. H. Kerstens, Notaris te Leiden. Het Winkelhuis te Leiden aan den Nieuwen Rijn No. 23, in bod f 7700, kooper de Heer J. Christiaanse q.q. voor f 7800. Het Winkel huis met daarnaast gelegen pakhuis en afzon derlijke bovenwoning, tc Leiden aan de Kerk steeg No. 5, 7 en 7a, in bod f 1600, kooper de Heer P. de Jongh q.q. voor f 2150, en het huis te Leiden aan. de Witte Laan No. 14, in bod f 390, kooper de Heer Th. Witteman. LEIDEN. Bij de heden door Burg. en Weths. ten raadhuize gehouden aanbeste ding, van „het bouwen in een openbare school aan de Duivenbodestraat" waren ingekomen 20 inschrijvingen, t. w. W. Outshoom en A. Boekweijt, Leiden f 72.990; C. W. ten Hoet, Gouda f 61,800; M. van Oijen, Utrecht f 60,800; H. Is. Sloots, Lei den f 59,329; H. Westerduin, Den Haag fö9]230; P. J. Christiaanse, Oegstgeest, f 58,960; J. Dietz, Leiden f 58,296; Gebrs. A. en J. den Ouden, Oudshoorn en Leiden f 57,950; C. Eijkelen, Scheveningen, f 56817; H. van der Wiel, Den Haag, f 56,783; J. J. Duijm, Gouda, f 56,536; J. Christiaanse, Leiden f 56512; J. de Cler, Leiden f 56,510; J. Segaar, Leiden f 56,396; J. van der Wiel, Den Haag f 56.200 J. Wajer en J. Schuur man, Sloten (N.Hd). f 50945; A. Berend, Groningen f 51,995; J. C. Blum, Hilversum f 49,597; J. H. van der Velden f 46813; M. van der Velden, Leiderdorp f 46425. Gemeentezaken. De gemeenteraad vergadert op Donder dag 20 Mei 1915, des namiddags te twee uur. Geldelijke steun van gemeentewege aan den klesnen Middenstand. In het bekende adres aan den raad ver zocht „De Hanze", afdeeling Leiden van dein Bond van R. K. Ver. voor den Handel- drijveilden en Industrieelen Middenstand, gezien de geldelijke moeilijkheden waarin de kleine middenstand Ju aeze gemeente zich bevindt door den ernstigen druk de/ -tijden een bedragite willen beschikbaar stel len, waaruit den kleinen middenstand steup zal kunnen worden verleend. Uit de toelichting blijkt, dat eenige ge meenten reeds goede sociale maatregelen troffen. Vervolgens behandelt het adres de behandeling der aanvragen, het verleenen van credieten, de afbetalingen en de rente. De geheele risico worde gedragen door de gemeente. B. en W. hebben over dit ver- Boek allereerst het gevoelen ingewonnen van de commissie van Financiën en van het Steuncomité Leiden, Oorlogstoestand 1914. In een rapport geeft de commissie van Financiën als conclusie, dat zich inder daad verschillende gevallen voordoen, waarin gebrek aan bedrijfskapitaal het voortbestaan eener zaak in gevaar brengt, er in deze voor eenige hulp van gemeente wege wel plaats is, en gaf zij tevens aan, jn welken voren die hulp h. i. zou kunnen geschieden. Het bestuur van het Steuncomité bleek niet eenstemmig. De meerderheid achtte het noodzakelijk, dat de gemeente de zaak •tea* hand nam, de minderheid niet. Door omstandigheden behoefden B. en W. op deze aanmerkingen niet in te gaan. Na kennisneming van het voorstel der Commissie van Financiën toch hadden zij zich tot den Minister van Financiën ge wend met de vraag, of bijaldien van ge meentewege besloten mocht worden aan den kleinen middenstand steun te verlee nen, op de wijze als door de Commissie aangegeven, het Rijk genegen zou zijn, de helft van het door de gemeente te loopen alsico over te nemen, evenals ook aan de gemeente Amsterdam, naar zij meenden te weten, van Rijkswege steun was toege zegd met betrekking tot het verleenen van speciale credieten aan bouw- en nijver heidsondernemingen. Aangezien hun inmiddels uit berichten in de dagbladen gebleken was, dat ter voorziening in de credietbehoefte van den kleinen middenstand eene Algemeene Com missie werkzaam was, om met steun van het Rijk de hier bedoelde credietzoekenden te helpen, verbonden zij aan hun verzoek de vraag, of naar het oordeel van den Mi nister de door hen gedachte samenwer king van Rijk en gemeente wellicht door de uitvoering van de plannen der Alge meene Commissie werd ondervangen. In antwoord hierop ontvingen zij de af gedrukte missive van den Minister, alsook een exemplaar van de Hoofdpunten van het plan tot vergemakkelijking van de voorziening in de credietbeboefte van den kleinen middenstand ais gevolg van «ie oorlogscrisis. De Minister verklaarde zich thans niet méér bereid te bevorderen, dat het Rijk de helft van het risico, hetwelk de ge meente zou loopen door het borghlijven voor credieten ^aan middenstandsbedrij ven, welke door den oorlog in moeilijk heden waren geraakt, overnam. Een der gelijke regeling was wel met. de gemeenten Amsterdam en Dordrecht getroffen, doch op het tijdstip, waarop dat plaats had, was de met een soortgelijk doel in het le ven geroepen organisatie nog niet in wor ding. De Minister zou echter gaarne zien, dat dezerzijds werd medegewerkt, om de nieuwe organisatie, voor zooveel te ge meente Leiden betrof, te doen slagen. Een voorloopige bestudeering van het Regeeringsplan schonk B. en W. de over tuiging, dat het, boven hulpverleening overeenkomstig het aanvankelijk voorstel der Commissie van Financiën, verreweg de voorkeur verdiende aan den kleinen mid denstand steun te verleenen op de wijze, die door den Minister in zijn missive werd aangeraden. In die missive toch lazen zij, dat de door den Minister bedoelde organisatie, volgens zijn verwachting binnenkort in werking zou kunnen treden en dat bet in de bedoe ling lag, om het tweede lid van Hoofdpunt 27 van het plan ruim op te vatten en mits dien van het verleenen van credieten vóór de démobilisatie geen uitzondering te ma ken, doch dit te doen naar gelang crediet- aanvragen inkwamen en uitstel niet wen- schelijk scheen. Ook voor de gemeenten was in deze organisatie, naar de Minister verder schreef, eene plaats. Niet zelden toch zou het voorkomen, dat credietbehoef- tigen geen soliede borgen konden aanwij zen en in dat geval zou de gemeente, ver mits de locale banken veelal genoopt zou den zijn hun risico zeer te beperken en het Rijk volgens het plan (Hoofdpunt 20) biet het geheele risico op zich neemt, de cre- dietverleening mogelijk kunnen maken door voor een grooter of kleiner deel van het risico, niet door den Staat voor zijne rekening genomen, borg te blijven. Het Regeeringsplan, in een 28 tal Hoofd punten uitgewerkt, meenen B. en W. uiit de bladen als bekend te mogen beschou wen. Ook de Commissie van Financiën, wier gevoelen B. en W. over het schrijven van den Minister inwonnen, is blijkens haar rapport van 10 dezer, nader van meening, dat, nu uit dat schrijven blijkt, dat volgens het Regeeringsplan de landelijke organisa tie voor credietverleening aan den kleinen middenstand niet eerst na de demobilisatie, doch reeds zeer spoedig in werking zal tre den, er alle reden is om aan de door den Minister ontworpen regeling mede te wer ken en hetgeen de gemeente voor dit doel ten haren laste zou willen nemen, tot het welslagen van deze regeling aan te wed den. Het rapport der Commissie, hetwelk is opgemaakt, nadat tevoren ter bespoediging der zaak tusschen de Commissie en het College overleg was gepleegd en algeheele overei/.istemming was verkregen, geeft ge heel het gevoelen van B. en W. weer. Wanneer de raad zich met, het voorstel van B. en W. heeft vereenigd, is het 't voor nemen overeenkomstig den we/ik der Com missie, er bij den Minister, zij het mis schien ook ten overvloede, op aan te drin gen te bevorderen, dat door de Commissie va\i Uitvoering,, alvorens een beslissing omtrent elke aanvrage te nemen, bpt ad- vies wordt ingewonnen van een commissie van ingezeUJnen, die geacht mogen worden met den kleinen middenstand hier ter stede en zijn behoefte goed bekend te zijn. Onder mededeeli^ig, dat ook het bestuur van het Steuncomité Leiden Oorlogstoe stand 1914 zich aan het slot van zijn advies van 10 Mei j.l. beweegt in de lijn van huja voorstel, geven B. en W. den Raad in overweging: a. afwijzend te beschikken op het ver zoek van „de H&jnze"; b. hen te machtigen aan den Minister van Financiën te berichten, dat de gemeen te Leidt/1 bereid i.s, aan de in zijn schrij ven van 3 Mei 1915 bedoelde organisatie mede te werken in dien zin, dat ook de ge meente een deel vaoi het risico op rich neemt van de, overeenkomstig het plan tot vergemakkelijking der voldoening aan de credietbehoefte van den kleinen midden stand als gevolg Yi\n de oprlogscrisis, ver leende credieten aan te Leiden wonende kleine middenstanders, wier zaken aldaar worden gedrevcfi. Het door de gemeente voor haar rekening te nemen deel van het risico zou overeenkomstig het advies der Commissie van Financiën per f 100.als volgt zijn vast te etell'Ja: over de eerste f 10.verlies nihil; tweede 6%; derde 12%; vierde 18%; vijfde 24%; zesde 30%; zevende 36%; achtste 42%: negende 48%; tiende 54%. SPORT. VOETBAL. In het Stadion te Amsterdam heeft gis teren de eindstrijd om de beker plaats gehad tusschen H. F. C. (fiaarlem) en H. B. S. "(Den Haag). Het is een mooie en spannende wed strijd geworden, de talrijke aanwezigen hebben genoten. Het spel der Haarlemmers stond wat begrijpen en tactiek betreft hooger dan dat van Se Hagenaars. De voorhoede van II. B. S. was uitste kend wat vurigheid en vlugheid detr spe lers betreft. Voor doel gekomen was het verband weg. De uitslag was 1—0 voor H. F. C. De cij fers bewijzen dat het gespannen heeft. Te Arnhem werd gisteren de eerste wed strijd gespeeld om het nationale kampioen schap. Tegen aller verwachting won Vi tesse met 21 van Sparta. Verzwegen mag niet worden, dat Sparta haar beide ach- terspelers RMp en de Bruin, haar spil de Korver en Borgh in de voorhoede mistte. De nederlaag is hiermede gemakkelijk te verklaren. In Rotterdam zal Vitesse er niet gemakkelijk afkomen. De strijd zaü ten slotte wel op onzijdig terrein uitgevoch ten moeten worden. Op Hanenburg in Den Haag heeft Ajax (A.) de kroon op het werk gezet door Quick met 42 te kloppen. Door den nood toestand kan Ajax het le kl.asschap echter niet verwerven. LEiDSCHE VOETBAL BOND. Gisteren had te Alphen op Alphens terrein voor den Leidschen voetbalbond 2e klaese een wedstrijd plaats tusschen Alphen II en de Sportman II uit Leiden. De Sportman trapt af en direct ontwikkeldt zich aan beide zijden een zeer vlug gelijkop- gaand spel met Alphen iets in de meerderheid. Enkele schermutselingen voor het Leidsehe doel leverden, dank zij de goede verdediging van Sportmans achterhoede, geen resultaat op. De stand bleef 00 waarmede de rust inging. Na rust blijven beide elftallen tegen elkaar opwegen, doch na twintig minuten spelens ziet Alphens middenvoor kans uit een voorzet van den linksbuiten, keihard in te schieten. Thans zet Sportman er alles op om gelijk te maken, doch de verschillende schoten op het vijandelijk doel wordenvia Alphens verdediging teruggezonden; kort daarna maakt Alphen haar tweede doelpunt. Sportman ziet geen kans meer den stand te verkleinen, waarna even voor het einde uit een voorzet van Alphens rechtsbuiten de stand nogmaals wordt verhoogd en Alphen den wedstrijd wint met 3—0. KORFBAL. Voor de zevende maal heeft Amsterdam gisteren te Rotterdam tegen de Maasstad gestreden om de Maasstadbeker. Amster dam was vrier malen overwinnaar ge weest. Ook gisteren won Amsterdam en wel met 92. Rechtzaken. HAAGSCHE RECHTBANK. De rechtbank veroordeelde heden: A. v. d. H., M. K., A. F. en C. J. L., allen los werkman te Leiden, de laatste thans in militairen dienst, ter zake diefstal van lood en koper, de eerste en tweede tot 8 maanden de beide anderen tot 6 maanden gevangenis straf met last tot gevangenneming van den laatsten beklaagde. De eerste bekl. werd bovendien nog ver oordeeld tot 1 maand gevangenisstraf ter zake wederspannigheid. Verduistering door een brievenbesteller. De Haagsche rechtbank veroordeelde heden den 29-jarigen brievenbesteller G. G., wonende te 's-Gravenhage, ter zake verduistering van brieven aan de Post ter verzending toever trouwd tot 2 jaren gevangenisstraf. De eisch was 3 jaren. 408e Staatsloterij. Trekking van Maandag 17 Mei. 5e Klasse le Lijst. Hooge prijzen. Nr. 5563 f 5000. Nr. 11464 f 1000. Nrs. 76-43 10231 1453G 19462 elk f 400. Nrs. 89 8282 13467 elk f 200. Nrs. 9340 17289 18887 19975 20972 elk f 100. Prijzen vani 70. 221 237 258 326 493 742 793 856 867 913 1075 1606 1622 1685 1881 1956 2084 2313 2474 2494 2529 2582 2592 3135 3275 3382 3541 3838 3897 3954 4076 4093 4125 4179 4180 4188 4243 4387 4578 4633 4698 4723 4801 4844 4872 4877 5144 5159 5291 5415 5639 5939 5978 6033 0041 (1200 6250 6329 6334 6368 6459 6743 6762 7512 7701 78-45 7875 8057 8139 193 8280 83-47 8523 8645 9125 9110 9449 9-490 9527 9573 9634 10140 10278 10316 10338 10497 10532 10675 1075Ö 10765 10888 10905 10920 11174 11198 11724 120RG 12159 12180 12276 12397 12408 12794 12971 13283 13400 13520 13612 13628 13724 13799 13908 14163 14279 14325 14414 14569 14709 14736 14789 14884 15266 15545 35612 15669 15706 15766 15794 15799 15982 16088 16152 16205 16208 16407 16414 16487 16670 16819 16924 16955 17140 17177 17225 17272 17463 17497 17625 17725 17966 18034 18266 18372 1847-4 18720 19086 19105 19205 19484 19497 10507 19553 19563 19676 19708 16064 20137 20137 20305 20496 20689 20778 NIETEN. 26 68 70 74 85 97 127 181 191 233 300 303 317 377 403 481 514 566 591 601 624 773 795 9*74 979 1002 101-4 3019 105-4 1076 1086 1104 1133 1158 1189 1191 3231 1250 1298 1357 1379 1385 1453 1-48-4 1515 152-4 1619 1670 1764 1819 1920 2003 2028 2047 2121 2164 2226 22-40 2311 2370 2413 2438 2629 2637 2640 2653 2677 2712 2720 27(10 279-4 2864 2900 2916 9015 8188 3226 3262 3282 3337 3410 3411 3419 3480 3486 3529 3683 3781 3798 3834 3964 3992 4009 4113 4146 4190 4203 4224 4226 4227 4271 4300 4345 4363 4440 4443 4480 4-497 4508 4566 4582 4699 4750 4759 4765 4825 4842 4843 4920 4923 4972 4980 4981 4983 5045 5072 5121 5148 5192 5200 5209 5232 :>270 5288 53-45 5347 5358 5368 5373 5391 5432 5433 5450 5456 5465 5478 5189 5509 5605 5628 5629 5651 5658 5690 5698 5758 5801 5811 5836 5840 .898 5900 5907 6101 6130 6138 6154 6218 6226 6228 62-44 6305 6325 63S7 641 1 6487 6503 6518 6546 6561 6610 6618 6G66 6717 6737 6756 6799 6880 6935 7091 7106 7140 7176 7185 7317 7369 7439 7440 7481 7484 75G8 7632 7671 7676 76% 7727 7768 7787 7798 7856 7859 7862 7897 7930 7936 7967 7991 7997 8000 8101 8107 8273 8305 8329 83-48 8360 8404 8448 8499 8500 8556 86:57 876! I 886? 8«ll(i X'.Ul fioim 9032 9065 9198 9283 9383 9409 9427 9457 9548 9509 9570 9010 9G37 9647 9G61 9697 9710 9718 9719 9721 9801 9839 984-4 9876 9893 9919 992-4 10087 10000 10220 10292 104-42 10-403 10479 10493 10495 10500 10509 10510 10589 10667 10699 10718 10737 10784 10819 10836 10840 10862 10945 10955 11006 11009 11194 11196 11252 11371 11398 11425 11431 11540 11565 11597 11677 11863 1187-4 11902 11929 11946 11969 11981 11985 12032 12082 12145 1218-4 122-50 12313 12321 12371 12374 12402 12454 12-455 12-478 12574 12610 12669 12715 12763 12781 12881 12906 12935 12945 12957 12996 13009 13138 13176 13189 13216 13350 13588 13631 13632 13700 13726 13728 13732 1373-4 13804 13813 13857 13886 13944 14034 1-1057 14100 14142 14148 14184 14208 14223 14235 14245 14254 14348 14430 14468 14515 14549 14562 14564 14609 14627 14673 14720 14774 14862 14872 14929 14941 15052 15297 15305 15319 15417 15445 15450 15454 15476 15486 15507 15585 156-43 15656 15683 15721 15733 15778 15805 15825 15939 16027 16097 16118 16151 16210 16248 16386 16451 16483 16525 16537 16594 160-17 16698 16760 16824 16827 16906 16964 16970 17041 17068 17069 17113 i7137 17210 17276 17353 1735G 17395 17416 17438 17457 1748(1 17488 17502 17521 17608 17624 17716 17783 17854 17857 17865 17887 17911 17972 18113 18140 18225 18228 18319 18389 18443 18457 18520 18564 18568 18598 18647 18730 18772 18773 18850 18906 18911 19148 19204 19219 19237 19241 19280 19286 19297 19331 19492 19502 19511 14(533 19549 19560 19609 19662 19756 19792 19813 19816 19836 19841 19876 19893 19946 19991 20046 20141 20308 20359 20367 20586 20610 20665 20797 20821 20985 Marktberichten. AMSTERDAM, 17 Mei. Vee. Aangevoerd-104 vetfe koeien, le qual. 106 a 110 c., 2e qua). 98 a 102 c., 3e qual. 94 a 96 c. per kilo, 120 melk- en kalfkoeien f200af35Q, 131 nuchtere kalveren 1'1218, 72 schapen f2S-12, 1184 lammeren f 1215 per stuk, 328 vette var kens, Hollandsche le qual. 86 a 8S c., idem 2e en 3e qual. 8 a 84 c. per kilo. DEN BURG (Texel), 17 Mei. Aangevoerd 5446 lammeren, prijs 1 14 f 18. ROTTERDAM, 17 Mei. Voo. Aan voor Paarden 000, Veulens 00, runderen 422, vette runderen 000, vette kalveren 959, nueht.. kulv. 1, schapen 425, varkens 920, biggen 00, bokken of geiten 0, ezels 0. Prijzen per 1/2 K.G.Koeien en ossen 36-46- 56 ct., vette kalveren 52i/s62V2 ct-, export id. 471/255ct., schapen 38-45 ct., zuiglammeren 1322 ct., varkens 45-46-47, lichte varkens 3342. export varkens Graait. Tarwe f 15.7517.50, Haver f 15. 15.40 per 100 kilo, Mixed Mais f210, La Plata f212, Mais f212. Koeien en ossen met flinken aanvoer, de omzet ging aanvankelijk langzaam, de prijzen waren hoog. Vette kalveren met tam cl ij ken aanvoer, vlugge omzet, bevredigende prijzen. Men koopt voor Duitschland. Jongvee met gewonon aanvoer, de omzet ging minder goed dan vorige week, do prijzen kwam on zeer veel overeen met die van vorige week. Varkens met flinken aanvoer, sleependen la l«*l, do prijzen ging in een enkel geval 1 bent boven notccring. Laatste berichten. De onlusten in Portugal. Het Portugeesche gezapitschap te 's-Gra venhage ontving heden het volgende tele gram uit Lissabon. De nieuwe regeering ontving algemeene stei^n. In het geheele land heerscht rust. Zeppelin boven Ramsgate. LONDEN, 17 Mei. Een Zeppelin heeft vanochtend om 2 uur ongeveer 40 bommen op Ramsgate geworpen. Er zijn twee men schep gewond.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3