SCHILDERS Advertentiën. tde hand te koop: Schüdersknecht, VRIJWILLIGE VERKOOPING VERK00PING. Uit de hand te koop Zonder twijfel W.VAN ROSSUM DU CHATTEL, Goud- en Zilversmid. Rechtzaken. KRIJGSRAAD. verccrzaken van den dood door schuld. (Vervolg.) Nadat de miliciens J. Baars en P. W. ,3ii der Lely, die mede bij het ongeluk en aar a an voorafgaande gesprek tegemwjor- Üjr warén, waren gehoord verkreeg de ladileur-militair mr. Palthe Wesenhagen «t woord tot het nemen van zijn requi- ïoir. Hij wees er op, dat de krijgsraad zal fbben te beslissen in een hoogst ernstige ,aak, waarvan een jonge man. het slacht- geworden. Aanvankelijk heeft spr. Q,bekl. de H. den meest schuldige gezien, Heli nu. na de grondige, behandeling nor den krijgsraad, is hij tot een andere htsom gekomen en zaet hij in bekl. B. [in meest schuldige. De H. moge hoogst avöorzichtig gehandeld hebben, maar {huid in den zin der wet is hier z. ft niet janwezig, weshalve hij vrijspraak voor jkl. de H. vraagt. Wat. betreft bekl. B. is het verband tus- ichen den. dood van den milicien W. en Handelingen van B. zoover van elkan- ler gebleken, dat hij ook voor dezen geen Iraf meent te mogen requireeren en vraagt ij ook voor hem vrijspraak. De verdediger van bekl. de H., mr. Afen- üls, meent, na het voor zijn cliënt zoo stig requisitoir toch nog te moeten wij. sn op het feit, dat, al ware de auditeur- flitair niet tot die conclusie gekomen, di vrijspraak had moeten volgen, om it in de dagvaarding is ten laste gelegd, at Het gevaar is ontstaan omdat de- kolf an het geweer, toen de H. dit van. B. af- am.'op den grond is geplaatst. Daarvan niets gebleken, niemajid van de getui- üi heeft dat gezien. Cocciudeerende legt pl. zich gaarne hij ft requisitoir van, den auditeur neer. heeft evenwel nog een verzoek te Bekl. de H. zit thans gevangen en is ïoordeeld tot een zware straf voor een Mtifi vergrijp. Dit feit juist is aanlei- og voor de dwaze handeling geweest en [praatjes, over een zachten dood op de (datenkamer. Wat geschied is, is ge ard in een bui van z.g. galgenhumor. T<n einde bekl. nu niet langer in de on- lïerheid te laten verzoekt pl. zoo moge- jk direct uitspraak. Mr, Fokker voor bekl. B. optredend, zal itli eveneens volgaarne neerleggen' bij genomen requisitoir. Doch hij meent ten aanzien van zijn-cliënt te moeten ijzen op nog andere gronden, die z. i. t vrij spraak hadden moeten, leiden." Bekl. W. wordt vervolgd, omdat aan ji schuld te wijten is de dood van ae.n licien W. Volgens artikel 307 W. v. S. moet er zeer itct verband zijn tusschert het hem ten ie gelegde feit en de ontstane ge vol ta, en dit nu is nergens gebleken. In dit. verband verwijst hij naar von- ssen van de rechtbank te. Dordrecht en Rotterdam. Hetgeen bekl. deed, mag een van de vele izaker. zijn van den dood van den ge- Jlfene, maar zeker niet in die mate als 30? zulks vordert.. de dagvaarding staat o.m. dat bekl. ft prof verzuim het magazijn van, het ge ur heeft gevuld met een houder met ierpe patronen, zonder den haannal ar rechts te zetten, maar men mist in gvaardïng een schakel aan den ke ten drie leidt van de daad van bekl. naar deh dood van W., n.l. de reden waardoor het schot ie afgegaan. Volgens pl. was eb niets gebeurd gTs bekl. de H. van het ge weer was afgebleven. De feiten zooals dae bij dagvaarding aon pl.'s cliënt zijn ten laste gelgd zijn z. i. niet stbaflbaar, weshalve hij met vertrou wen de uitspraak van den krijgsraad te gemoet ziet. Na zich in raadkamer te hebben Lege ven. wijst de krijgsraad onmiddellijk von nis en spreekt beide beklaagden vrij met bepaling voor wat bekl. B. betreft, cat deze verwezen wordt naar zijn korpscom mandant opdat deze onderzoeke of oekl. door het in de chambree laden van een geweer met scherpe patronen zonder daar bij den haanpal om te zetten, disciplinair dient te worden gestraft. Laatste berichten. LEIDEN. Professor Dr. P. Zeeman Gzn. t. In den ouderdom van bijna 65 jaren is heden voormiddag betrekkelijk nog on verwachts overleden prof. Dr. P. Zeeman Gzn., hoogleer aar bij de faculteit der wis- en natuurkunde aan de rijksuniversiteit alhier. De overledene, geboren te Hoorn op 21 Juni 1850 promoveerde in 1871 tot doctor in de wiskunde en theoretische me chanica aan de Utrechtsche Hoogeschool met een proefschrift getiteld: ,,De kromme lijnen van de derde orde in de ruimte. "Hij was daarna enkele jaren werkzaam bij het Middelbaar Onderwijs, laatstelijk aan de H. B. S. te Goes. Vervolgens werd hij benoemd tot hoog leeraar aan de toenmalige Polytechnische school te Delft in 1885, waarna hij in 1902 als opvolger van prof. Dr. P. van Geer, tot het Hoogleeraarsambt geroepen werd aan de Leidsche Hoogeschool om onder wijs te geven in wiskunde, analytische en beschrijvende meetkunde en theoretische werktuigkunde. Hij aanvaardde zijn ambt als zoodanig alhier op 8 October 1902 met eene lede, getiteld: „Zuivere en toegepaste wiskunde." Prof. Zeeman was ridder in de orde van den Nederl. Leeuw en medelid van ver schillende binnen- en buitenlandsche ge leerde genootschappen. De overledene mocht zich in een alge- meene achting en sympathie verheugen. Prof. Zeeman verleende zijne medewer king aan verschillende mathematische tijdschriften, belangrijke opschriften van zijne hand verschenen o. a. in de „Wiskun dige opgaven" en het Nieuw Archief voor Wiskunde." Verder had hij tal van jaren zitting in, de Commissies tot het afnemen van examens voor het M. O., mede was hij bestuurslid in het Genootschap Mathe sis Scientiarüm Genitrix, en lid van de commissie van Toezicht op het M. O. hier ter stede. RIJNSBURG. Bloemenveiling. Op-de gisteren ge houden veiling waren de prijzen voor eerste kwaliteit tulpen uer 100: Murillo i. 1.30f 1.60; Rose Gris de lin f 1.20 f 1.30;'La Reine f0.90f 1; Duchesse de Parma f 1.10f 1.20: Gele Prins f 1.25— f 1.30. Darwin Tulpen: Pride of Haarlem f3—f3.20; Clara But f3.10—f3.30; Gret- chen f 2.90f 3.30; Bride of Haarlem f3.10f3.40. Narcissen: Zilveren Phenix f 0.12f 0.15; Oranje Phenix f 0.06f 0.08; Golden Spur f 0.04f 0.05; Ornatus f 0.03 10:05. F letten per bos'f 0.15. Viooltjes per bos f 0.03f 0.05. Groote aanvoer Darwin- tulperi. Verminderden, aanvoer van vroege tulpen. Handel matig, aanvoer groot» Invoerrecht. In parlementaire kringen wordt verwacht, dat in den loop der volgende week, waar schijnlijk bij de behandeling in de Tweede Kamer van het wetsontwerp tot wijziging van het invoerrecht op sinaasappelen, man darijnen, citroenen en oudheden, de Minister van Financiën een mededeeling zal doen omtrent den invloed van de verwerping van het wetsontwerp tot wijziging der vermogens belasting door de Eerste Kamer op diens verdere belastingplannen. Met zekerheid vernemen wij overigens, dat dit votum geen politieke gevolgen zal hebben. China en Japan. WASHINGTON, 8 Mei. De Amerikaan- sche regeering heeft door tusschenkomst van zijn gezanten in het buitenland, Engeland, Frankrijk en Rusland laten polsen over den huidigen staat van zaken en hun inzichten nopens de onderhandelingen tusschen China en Japan. De strekking der daarover gevoerde be sprekingen is niet bekend gemaakt; maar men houdt het er voor, dat de V. St. hun invloed pogen aan te wenden om een zoowel voor Japan als voor China bevredigende op lossing te verkrijgen. De Nederlandsche gezant te Washington, Van Rappard, heeft hedenmorgen om inlich tingen gevraagd over de houding van de Ver. Staten. Men gelooft dat hij de eenige diplomatieke vertegenwoordiger te Washing ton is, die inlichtingen heeft gevraagd, of schoon er wel besprekingen hebben plaats gevonden, zoo te Washington als elders, van diplomaten der bij de zaak betrokken landen. De „Lusitahia" in den grond geboord. LIVERPOOL, 8 M«i. Uit Queenstown: De Stormcock heeft ongeveer 160 passagiers en leden der bemanning gered. De admiraliteit meldt, dat de treilers Bock en Indian Empire ongeveer 200 ge- j redden, de Flying Fish ongeveer 100 gered den, drie torpedobooten 45 geredden en 4 dooden. aan boord hebben. De passagiers bevinden zich in een dergelijken toestand, dat men voor morgen geen lijst van na men zal kunnen opmaken. Wij moeten nu alles doen om hun een onderdak te bezor gen en hen van het allernoodigste te voor zien. LIVERPOOL, 8 MeL Uit- Queenstown wordt geseind, dat de eersi» stuurman Jones het aantal geredden van de passa- giers en de bemanning op 5 tot 6 honderd schat; dit is de eenige raming, welke wij op het oogenblik kunnen geven. Wij loopen vannacht de hotels, pensions enz. af en zullen morgen een zoo volledig mogelijke lijst van overlevenden seinen. Inmiddels 'bergende gewotndeoi en dooden al onzo aandacht. LONDEN, 8 Mei. Het Persbureau maaltt bekend: Er zijn in het geheel 658 menschen van de Lusitania gered, van de 2160 die er aan boord waren. Er zijn 45 lijken aangebracht. Volgens een niet-officieel bericht zijn er te Queenstown 22 schipbreukelingen over leden nadat zij waren geland. De officieren zijn meest allen omgeko men. Kapitein Turner is'gered. LONDEN, 8 Mei. Het Persbureau maakt bekend: Er zijn slechts weinig eerste-klas-passa- giers gered. Men zegt, dat die reizigers dachten, dat het schip wel zou blijven drijven, maar het zonk in 1525 minuten. Er zijn drie treilers aangekondigd, die volgens bericht honderd lijken aanbrach ten. Er waren drie Hollanders onder de twee de-klas-passagiers. LONDEN, 8 Mei. Onder de passagiers) waren 188 Amerikanen, 956 Engelschen on 109 van andere nationaliteit. Volgens bericht is de Amerikaansche millionair A. Vanderbilt verdronken. Over levenden vertellen, dat vele passagiers door torpedo's zijn gedood. Cowper, een journalist uit Toronto, die aan boord was, vertelt dat hij 's middags om 2 uur met een kennis stond te praten toen zij even, op een kleine duizend meter afstands, den toren van een duikboot za gen. Ook de baan van een torpedo was zichtbaar. De torpedo trof het schip vooraan. Er volgde een geweldige ontploffing. Stukken va nden romp vlogen de lucht in. Een oogenblik later trof een tweede torpedo het schip dat nu naar stuurboord begon over te hellen. De bemanning begon dadelijk de passa giers in de booten te brengen. Alles ging zeer ordelijk. Sommige booten konden we gens het hellen van liet schip niet worden egstreken en moesten worden afgekapt toen het schip zonk. Een meisje van zes jaar smeekte Cow per haar te redden. Hij deed haar in een boot. Haar ouders zijn vermoedelijk ver dronken. In de tweede klas waren vele vrouwen 'en ongeveer veertig kinderen beneden het jaar. LONDEN, 8 Mei. De lijst van eerste klasse passagiers op de „Lusitania", wel ke van New-York geseind is, beivat geen Nederlandsche klinkende namen. De voornaamste personen zijn: Julian de Ayala, consu Ivan Cuba te Liverpool; Charles Frohman, de bekende Londensche schouwburgdirecteur, een Amerikaan; Elbert Hubbard, de Amerikaansche schrij ver; Charles Klein, Amerikaan, schrijver van tooneelstu'kiken; George A. Kessler, do Amerikaansche champagne-koning; sir Hugh Lane, de Iersche verzamelaar van kunstvoorwerpen en een vooraanstaand man in de Iersche beweging; A. D. Loney en familie, een bekende Amerikaansche sportliefhebber; Frederick G. Padidla, Mexikaansch consul te Liverpool; dr. Pearson, een Amerikaansche groote fi nancier; commandant Foster Stacfchouse, poolreiziger; Herbert Stone, Amerikaan sche uitgever en zoon van den directeur der Associated Press; D. A. Thomas, groot mijneigenaar in Wales; en Van der Bilt. NEW-YORK, 8 MEI. De New-York He- raM zegt: Er zal een verblindend licht van verontwaardiging door de wereld der onzijdigen opgaan over deze koelbloe dige, voorbedachte schanddaad. Van de hartelooze minachting voor gewone men- schfclijke gevoelens wendt men zich met afgrijzen af als van de groote slachtingen die en in de middeleeuwen onder men schen werden aangericht. LONDEN. 8 Mei. De Amerikaansche ge zant heeft in een interview gezegd: Wei nig menschen hebben de bedreiging van de Duit6chers, dat zij de Lusitania in den grond zouden geboren, ernstig opgeno men. Algemeen geloofde men, dat de be doeling er alleen mee was, om de men schen schrik aan te jagen. Een oordeel over het geval wilde de ge zant niet geven. Dat zou voorbarig zijn. Hij wachtte op officieel bericht of er Ame rikanen bij waren omgekomeiu LONDEN, 8 Mei. De bladen vernemen uit New-York Het Duitsche gezantschap zegT, "dat in verband met de waarschuwing die tot der Amerikanen is gericht, Duitschland geen verantwoordelijkheid treft voor hetgeen, er met de Lusitania is gebeurd. Dit blijft vars kracht zoolang de oorlog duurt. Het ge zantschap hoopt, dut het geval van de Lusitania de Amerikanen zal duidelijk inaken, welk een gevaar er aan verbon den is zich in de oorlogszöne te wagen. Naar wij uit goede bron vernemen, was de waarde van de Lusitania, zonder de lading, drie millioen pond sterling. „N. R. Ct." Marktberichten. LEIDEN, 8 Mei. Botermarkt. Prima fa- brieksboter van f62 a f64 goede fabrieks- boter f60.a fprima boerenboter f60 a f63, goede boerenboter f56 a f59. Aangevoerd 406/8, en 57/16 vaten wegende 8690 K. G. Han del vlug. Turf. Lange turven, van fö,totfO.Aan gevoerd van 3 tot en met 7 Mei. Lange turf nihil. Eierenvoiling. De eieren zijn gestempeld L. E. V. Aanvoer 20560 stuks. Kipeieren f 4,95 tot fö,70. Eendeneieren f4,80 a f5,30. Kalkoeneieven f 8.00 a f 10.Handel zeer vlug LEIDEN, 8 Mei. Korenbeurs. Voor binnenlanasch? granen moeten koopers nog steeds hooge prijzen inwilligen. De markt ver keert in vaste stemming. Erwten vooral ge nieten ongekende attentie, met liet oog op de exportperniissie, die aan consenthouders verleend zal worden. Als volgt zijn te noteeren: Tarwe f13,60f14,80 per 80 Kilo. Haver per 100 kilo f 15,40 a f16,Gerst per 65 kilo f8,50 a f9,50; Erwten per H.L. f20,50 A f25.— DELFT, 8 Mei. Kaasmarkt. Aange voerd 64 stapels kaas, wegende te zamen 12143 kilo. Prijs f68 a f76 per 100 kilo. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 8 Mei 1915, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.3 Cristiansund. Laagste barometerstand 758.4 Haparanda. Verwachting tot den avond van 9 Mei. Meest matige noordoostelijke tot Oostelijko wind, nevelig tot liclitbewolkt, droog weer, overdag iets warmer. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf. Telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en- van 25 uren des middags. 3 Klerken, 20 timmerlieden, 19 metselaars, 5 steenhouwers, 0 voeger, 10 opperlieden, 8 stucadoors, 0 schilder, 0 behangers, 2 meubelmakers, 0 stoffeerders, 2 stokers, O smeden, 0 grofbankwerker, 0 electiiciens, O blikslager, 10 typografen, 1 kleermaker, 1 bakker, 1 slagersknecht, 1 kellucr, 1 huis knecht, 0 koetsier, 1 schipper, 8 grondwer kers, 16 loopknechten, 3 loopjongens, 42 losse werklieden, 1 sigaren sorteerder, 0 war moezier, 0 bankjongen, straatmaker, 1 kis tenmaker, 0 bakkersjongen, 1 bloemist, O banketbakkersjongen, 000 textielarbeiders, gedeeltelijk werkloos, 0 betonwerker. Afd. Yromvcn (Volkshuis). Geopend van 912 uur. Telefoon 1477. 9 Dienstboden, 20 werksters, 6 naaisters» 3 waschvrouwen, 0 stfijjoster, 4 huishoud" sters, 2 kooksters, 8 fabrieksarbeidsters, 3 texticlarbeidsters, 1 kinderjuffrouw, 17 vrou wen allerlei, 1 kantoorbediende, 0 winkel j uffr. Ondertrouwd: 2 JOH. REIJNEVELD en G. C. BOOT. (IRDW.HOüT. - IÖBRÜGGE. 1915. Huwelijksvoltrekking 19 Mei. Den 21en Mei a. s. hopen [te gediefde Ouders H PETRUS ROTTEVEEL fl EN n CORNELIA VERDEGAAL ld kunne 25-jarige Echt ver e en i- Ijlng te herdenken. 2317 Q Hunne dankbare kinderen. Q Sassenhelm, 4 Mei 1915. Jj ÖaOC3C3C2C2dC3C3Cr' vonnis der Arrondissements- •ülbank te 's-Gravenhage van 6 Mei ^8 uitgesproken het faillissement 'S. P. BURGERHOUT loodgie- i te Katwijk aan Zee, met benoe- "8 van den Ede lach tb aren Heer A. H. DU MOSCH, Rechter-Com- üns en van ondergeteekende tot «tor. De Curator Mr. E. J. M. H. BOLSIOS, Kantoor Breestraat 4. JKs. 8 Mei 1915. 2336 5r'u Woonhuizen No. 7^ 7a, 7b, "anjelaan, SASSENHEIM, met uren, erf en tuin, ter grootte van U7 H.A. J*e perceelen zijn zeer geriefelijk 1>en in de kom der gemeente, ""middellijke nabijheid an Rijks leg en Oude Haven, en voor doeleinden geschikt. '«bevragen bij A. ROTTEVEEL Pz. WÈeim. 2323 terstond geplaatst wor- J°'l P. J. GROENINTWOUT, lldQr, Aarlanderveen (Dorp). 'Uraagd 2353 Tweede meisje, 'EBR- VAN STEIJN Voorechoten. Direct gevraagd een bij L. C. v. d. VOORT, Hazers- woude (Dorp.) 3332 Gevraagd een net Burgermeisje, voor Koek- en Banketzaak. goede getuigen vereischfen, Br. aan het Bur. van De Leidsche. Courant. 2356 Terstond gevraagd een Boerendienstbode, bij H. H. VERDEGAAL, Groenen dijk, gem. Hazerswoude. 2307 OPENBARE VERICOOP1NG in het Hotel „Het Hof van Holland", te Noordwyk, bij opbod, Dinsdag 11 Hei 1915, bij afslag, Dinsdag 18 Hei 1915, des voormiddags te elf nar, ten overstaan van Mr. H.' M. A. COEBERGII, Notaris te Leiden, van de navolgende huizen en erven te Noordwijk. 1. Het huis en erf te Noordwijk, aan de Scheveningsche straat No. 25, met uitgang naar de Molenstraat, groot 77 centiaren, bevattende: gang, voor- en achterkamer, keuken, bergplaats voor bloembollen, steenen schuurtje en verdere gemakken. 2. Het huis en erf gelegen en in gericht als het voorgaande, No. 27, groot 76 centiaren. 3. Het huis en erf gelegen en in gericht als het vorige, No. 29, groot 76 centiaren. 4. Het Huis en erf, gelegen en in gericht als het voorgaande nr. 31, groot 77 centiaren. Verhuurd p. week ieder voor f 2.De perceelen hebben goed drinkwater en zijn voorzien van gasleiding. Aanvaarding en betaling 1 Juli 1915. Te zien in de weken van Veiling en Afslag op Maandag en Woensdag van 24 uur. Meerdere inlichtingen zijn te belco'- men ten kantore van voornoemden Notaris, alwaar tusschen de Veiling en den Afslag op alle werkdagengvan 102 uur verhoogingen kunnen wor den gedaan tegen genot van 4/6 der verhoogsom. 2298 Er bie.lt zich aan een Meisje van 15 jaar, reeds een jaar gediend hebbende en een van 13 jaar, liefst in de omgeving van Nieuwkoop. Adres: W.VAN KOERT, Mr. Smid, Nieuwkoop. 2318 Gevraagd (wegen3 ziekte) voor direct of later, een nette R.-K. Dienstbode, in een gezin zonder kinderen. Adres mejuffrouw H. O VERES, Julianastr. te Alphen.2190 wegens overlijden, in het Hotel „Het Hof van Holland," te NOORDWIJK. bij opbod DINSDAG 11 Mei 1915, bij afslag DINSDAG 18 Mei 1915, des voormiddags te 11 uren, ten overstaan van Mr. H. M. A. COEBERGH, Notaris te Leiden, van: Het goed onderhouden Heerenhnis met erf, schuur en tuin, zeer gunstig gelegen te Noordwijk, aan de Voor straat No. 153, groot 4 aren, 37 cen tiaren, bevattende Vestibule, ruimen gang, beide met marmer bevloerd, fraaie Voorkamer met Suite en Serre, nog twee Voorkamers, Slaapkamer, Keuken met pomp en voorts Tuin met Schuur en Kippenhok; boven: grooten beschoten Zolder met afge schoten Slaapkamer. De kamers zijn behangen, geplafonneerd en voorzien van vele Kasten, Stookplaatsen met marmeren Schoorsteenmantel en ver dere gemakken. Verhuurd tot 30 April 1916 voor f25 per maand. Het perceel heeft gasleiding. Te zien, in de weken van veiling en afslag op Maandagen Woensdag van 24 unr. Aanvaarding en betaling 1 Juli 1915. Meerdere inlichtingen zijn te be komen ten kantore van de Notarissen SCHRAMERER VERBRUGGE en MAAS GEESTERANUS te Rotterdam, en Mr.COEBERGH voornoemd, terwijl bij laatstgenoemde tusschen de veiling en den afslag op alle werkdagen van 102 uur verhoogingen kunnen wor den gedaan tegen genot van der verhoogsom. 2085 Gevraagd een Wagenmakersknecht of Halfwas, bij H. VERVER, Rijtuig en Wagenmaker, Bodegraven. 2274 Terstond gevraagd 2245 eenR.K. Boerenknecht, goed kunnende melken, bij J. C. MOOIJMAN, Zoeterwoudc, Westeinde. Vrijwillige Notaris C. J. A. BOOM ie Voorschoten zal op DONDERDAGEN 2 en 27 MEI 1915 telkens v.m. 11 uur in het Hótel Deurloo te Voorschoten bij inzet en afslag publiek verkoopen: 1. een Woonhuis, met erf en tuin aan den straatweg nabij den Tol te Voorschoten, wyk A, No. 27, groot 3 aren, 16 centiaren. Verhuurd tot 30 April 1917 voor f250 per jaar. Aanvaarding in genot bij de betaling. 2. een Woonhuis, met schuren, tuin cn erf, aan den Papeweg aldaar, wyk C, no. 77, groot 4 aren, 84 centiaren. Aanvaarding in eigen gebruik da delijk na de toewijzing. Betaling der koopsommen op 1 Juli 1915 met 5 intrest vanaf de aan vaarding tot de betaling van perceel 2. Te bezichtigen Dinsdags vóór de veiling en voor den afslag 's middags van 3 tot 5 uur. Nadere inlichtingen gratis verkrijg baar ten kantore van Notaris BOOM voornoemd. 2315 Gevraagd een R.K. Dienstbode, goed kunnende melken. Brieven fr. lett. B aan JAC. VAN VLIET, Al phen a. d. Rijn, l.z. V-63. 2263 Terstond gevraagd een aankomend Smidsleerling, bekend met het rijwielvak. Adres: A. VAN OOSTEN, Leid- Gevraagd een Flinke Jongen, om terstond in dienst te treden, bij J. J. DE FRANKRIJKER, tuinder, Hazerswoude, Bent. 2331 Openbare Vrijwillige VERKOOP1NG. Dc Notaris FRLTLINCK te Warmond, zal op WOENSDAG 19 Mei 1915, bQ opbod en op WOENSDAG 26 Mei 1915 by toeslag, telkens des morgens elf uur in. Café „Boerhaavc" te Voorbout veilen en verkoopen: Een WINKEL en WOONHUIS, karn- lokaal met electromotor, keuken, ach terhuis met koelbakken, kelder en kaashuis in het midden der gemeente Voorhout, groot 2 aren 90 centiaren. In het perceel wordt sinds jaren door den Heer L. A. LANGEVELD, een goed beklante handel in boter, kaas, melk en eieren uitgeoefend, welke een goed bestaan oplevert. Grondlasten f 19. Aanvaarding bij dc betaling van do kooppenningen 5 Juli 1915. 2211 Inmiddels uit de hand te koop. Meerdere inlichtingen te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris. Gevraagd een aankomend R. K. Boerenknechtje, bij C. DOLLE, Zoeterwoudc. 2329 Woning met landerijen. Voor waarden billijk. Brieven bureau van „Do Leidsche Crt." onder No. 2270. Te koop: een vijftig roeden radijs. Aan hetzelfde adres gevraagd, een tulnderskneclit, bij W. v. d. KLAUW, Rijndijk Voor schoten. 2343 RIJWIELEN. Te koop 1 prachtig Ifchtloopend beslist lste klas heerenrijwiel, merk Exelsior, zoo goed als nieuw, dubbel klokkenlager, stofvrije assen, Terry freewheel, zware rem, met nog ruim 11 maanden garantie op de geheelo fiets en banden, gewone prijs f97.50, nu voor den spotprijs van f52, ook genegen in te ruilen, 1 beste 2e-hands met beste binnen- en buitenbanden voor f21. Adres: sigarenmagazijn Steenstraat 6, vlak over Boerhaave. (2350) Te koop een nog zeer goede, ge bruikte NAAIMACHINE met kast en garantie voor f9.bij JOH. ENGEL, Kerkstraat 19, Noord- wijk-Binnen. 2357 BRUILOFT ~m£ Het beste, het meest gesorteerde is 't Magazijn „ERATO" Koren brugsteeg 7, Leider. (Vraagt 't uwe kennissen). Alles wat maar denk baar is voor Feestviering. 2354 is het koopen van GOUDEN, ZILVEREN en DIAMANTEN werken, alsook HORLOGES, een zaak van vertrouwen. 2352 Daarom wijzen wij onze lezers bij voortduring op het bekende en aloude adres van op de BREESTRAAT 95 (schuin over den Vergulden Turk)

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3