en deze was liet, die in gestrekten draf kwam aanrennen. Van verre wenkte hij reeds met de hand, dat het vonnis niet vol trokken moest worden. Do soldaat werd bevrijd en voor den keizer gebracht. Thans herkende deze in den keizer den officier die hem des nachts had bezocht. Hij wierp zich weenende van aandoening aan zijne voeten. De keizer richtte hem op en sprak de volgende woorden: „Gij hebt de krijgswet ten overtreden, daar gij zonder permissie zijt vertrokken; doch voor uwe fout hebt gij genoeg geboet, en ik als keizer scheld u de verdere straf kwijt, omdat gij uw moeder op zulk een teedere wijze hebt be mind; ja, ik zal u nog meer zeggen: van dit oogenblik af benoem ik u tot officier van mijn garde, want een brave zoon is altijd een trouw soldaat. Een oorvercloovend gejubel van duizen den monden liet .zich hooren en luid weer klonk de kree.t: ,,Leve do keizer!" Mijne soldaten", zeide de keizer met forsche stem, ,,ik verheug mij er over, dat God mij heden gébruikt, om het loon uit te deelcn, dat Hij aan de kinderen belooft, die hunne ouders liefhebben en eeren!" Jaren zijn vervlogen. Napoleon stond op het hoogste punt van zijn roem, en door die duizelingwekkende hoogte overmoedig geworden, bekommerde hij zich niet meer om God of Zijn gebod. Hij hield Paus Pius .VII te Fontainebleau gevangen en wilde in)/:en heiligen grijsaard dwingen,, or.$ zich aan zijne zijde te scharen en hem dienstbaar te maken aan zijn doeleinden. Ja, hij ging zelfs zoo ver, dat hij uitliep: „God regeert in den hemel, en ik op de aarde." Werkelijk was hij niet katholiek meer, en volgens sommige Fransche dag bladen wilde hij, uit haat tegen den Paus zelfs Protestant worden. Dat zulk een .vorst door een bende vleiers steeds was omringd, is lichtelijk te begrijpen, vooral als men weet, hoe de Franschen alles doen, om zich slechts te kunnen baden in weelde en genoegens. Op zekeren dag werd te Verseilles door liet hof een groot en luisterrijk feest ge geven, het was op een vastendag. Onder vele hooge staatsambtenaren en generaals bevond zich ook een hoofdofficier van de keizerlijke garde, hij was de bescherme ling van den Keizer en zijn borst was be dekt met tal van ridderkruisen voor moed en trouw. Bij het diner werd door dien hoofdofficier, telkens wanneer er vleesch- spijzen werden voorgediend, daarvoor op beleefde wijze bedankt. Napoleon bemerk te zulks en riep hem glimlachend toe: „Mijn vriend, hier zijn wij niet in de kerk, hier zijn wij aan tafel!" Dadelijk ontving de keizer van dien dapperen, doch godsdienstigen man ten antwoord: „Sire! Ik heb katholiek, ook bij het diner! En daar dc Kerk mijn Moe der is, herinnert Zij mij aan de woorden van mijne jeugd: „Als gij mij bemint, doe uw plicht!" Ieder was verstomd over zijn moed, en menig generaal moest bekennen, dat die daad roemvoller was dan een gewonnen veldslag. KERKBERICHTEN. AARLANDERVEEN. Parochie van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus. Zondag: de II.H. Missen om 7.30 en 10 uur. 's Middags 2 uur Lof. In de week de II. Mis om 8 uur. Donderdag: de H.H. Missen en Lof als Zondag. ALPHEN. Parochie van den H. Bonifaciu9. Zondag: de H. Missen 7 uur, 8.30 uur 'Ka pel), 10 uur Hoogmis; 1.30 uur Cate chismus; 2.30 uur Ye<spers met Rozen hoedje; 7 uur Lof met Mariapreek. Maandag en volgende dagen de H.H. Missen 7 uur; 7 uur (Kapel); 8.15 uur. Maandag, Dinsdag en Woensdag vóór de H. Mis van 8.15 Litanie van Al je Heiligen voor de vruchten der aarde. Dispensatie in vasten en onthouding op die dagen. Woensdag: Biechthooren als op Zaterdag. Donderdag: Hemelvaartsdag, te vieren als Zondag. De H. Mis te 7 uur, 8.30 uur (Kapel); 10 uur Hoogmis; 2.30 uur Ves pers; 7 uur Lof met Rozenhoedje. 'Alle avonden 7 uur Meimaand-oefening. BODEGRAVEN. Parochie van den H. Wiillibrordus. Zondag: 7, 9 en 10 uur H.H. Missen. 1.30 uur Catechismus. 5 uur Patronaat* 7 u. Lof. Maandagr 7.30 uur H. Mis. Dinsdag: 7.30 en 8.30 uur II.H. Missen.; Woensdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Donderdag: 7, 9 en 10 uur H.H. Missen. 7 uur Lof. Vrijdag: 7.30 en 8.30 uur II. Mis. Zaterdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Van 4 uur gelegenheid om te biechten. 7 uur Lof ter eere der Allerheiligste Maagd. Eiken ochtend 6.15 uur uitreiking der H. Communie; eiken avond 7 uur Ro-. zenhoedje om door de voorspraak van Ma ria den vrede van God af te smeeken. BOSKOOP. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zondag: 7 uur Vroegmis; 9.30 uur Hoog mis; 2.30 uur Vespers met Rozenhoedje. Woensdag: des avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje; van 3-.30 uuir af gelegen heid om te biechten. Donderdag: Hemelvaartsdag: de Vroeg missen te 7 urn- en. 9.30 uur Hoogmis. Des middags 2.30 uur Vespers met Ro zenhoedje. Vrijdag: 8.15 uur gezongen H. Mis. -Zaterdag: Gelegenheid om te biechten vanaf 3.30 uur en des avonds te 7 ure Lof met Rozenhoedje. Gedurende de week de H. Missen le 7 en 8.15 uur. Deze week .Catechismus volgens ge woonte. HAZERSWOUDE. Parochie van den H. Mlchaël. Zondag: 6.30 uur uitreiking der H. Com munie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Vespers; 7 uur Lof ter eere van de Allerih. Maagd. Maandag: 7.36 uur H. Mis in het Zuster- gesticht. Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag: 7 uur uitreiking der H. Communie; 8.15 uur de H. Mis. V/oensdag: 's namiddags gelegenheid om te biechten van 48 uur. Donderdag: Feestdag van 's Heeren He melvaart te vieren als Zondag: 6.30 uur uitreiking der H. Communie; 7.30 uur le H. Mis; 10 uur Hoogmis; 2 uur Ves pers; 7 uur Lof. Zaterdag: 's namiddags gelegenheid cm te biechten van 48 uur. HAZERSWOUDE. Parochie van de H.H. Engelbewaarders. Zondag: 7.30 uur II. Mis. 10 uur Hoog mis. 1 uu/r Catechismus. 2 uur Vespers. Woensdag: 7 uur uitreiking der H. Com munie; 8 uur gezongen Maandstond voor Jacobus Nicolaas van Ni erop. 's Avonds 68.30 uur biechthooren. Donderdag: Hemelvaartsdag. 7.30 H. Mis; 10 uur Hoogmis; 2 uur Vespers. Zaterdag: biechthooren van 1012 uur en 's middags van 49 uur. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Parochie van den H. Barnardus. Zondag: om half 8 de eerste H. Mis; om 10 uur Hoogmis; om half 3 Vespers en Lof. Maandag: en de overige dagen de eerste H. Mis om 7 uur; de tweede om kwart over 8. Na de 2de Mis de Litanie van alle Heiligen. Donderdag.: Hemelvaartsdag: de H.H. diensten als op Zondag. HOOCMADE. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag.H. Mis te 7.30 uur. 10 uur Hoog mis; 2.30 uur Vespers. Maandag: en volgende dagen 8 uur en half 9 de H.II. Missen. Donderdag: Hemelvaartsdag: H.H. Mis sen 7.30 en 10 uur. 2.30 uur Vespers. KATWIJK. Parochie van den H. Joannes Geboorte. Zondag: De H.H. Missen te 7, 9 en 10 u. Te half 1 Catechismus. Na de Catechismus tot het Lof is de kerk open, opdat de Geloovir gen kunnen bidden voor dien vrede. (In de week is voor dit doel de kerk open des middags van 24 uur.) Vanavond te kwart vóór 6 uur Rozen hoedje; te 6 uur Lof ter eere van H. Jeroen met het gebed voor den vrede. Gedurende de week iederen avond te half 8 Meimaandoefening behalve Zater dag. Dinsdag- en Woensdagavond te half 8 bovendien Lof ter eere van H. Antonius en van H. Joseph. Woensdag: de II. Mis te half 8, waaron der "de kinderen communiceeren die hun le H. Communie doen. Woensdag.: 's middags van 1—2 biechthoo ren voor de kinderen. Donderdag: Feestdag van 's Heeren He melvaart. De H-H. Missen zooals op Zondag» en 's avonds te kwart vóór 6 u. Rozenhoedje en te 6 uur het Lof. Zaterdag: 's middags van 59 uur gele genheid om te biechten. Deze week Catechismus naar gewoonte. LANGERAAR. Parochie van den H. Adrianus. Zondag: H. Mis 7 en 10 uur; 2 uur Ves pers; 7 uur Lof met preek. Maandag, Dinsdag en Woensdag Kruis dagen, zal vóór de H. Mis de Litanie van alle Heiligen worden gebeden; gedu rende 9 dagen vóór het Pinksterfeest, dus te beginnen a.s. Vrijdag, zal na iedere H. Mis het gebed tot den H.Geest worden gebeden, om door deze novene Gods hulp voor Kerk en Paus af te vra gen. Gedurende deze maand wordt na de 2e H. Mis of onder het Lof het gebed voor den vrede gedaan. Maandag: Catechismus le klas. Dinsdag: Catechismus 2e klas. Woensdag: Catechismus le klas. Na de H. Mis en van 6—8 uur gelegen heid om te biechten. Donderdag: Feest van 's Heeren Hemel vaart, te vieren als Zondag; 2 uur Ves pers, Lied 28, daarna biechthooren zoo lang men achtereen blijft komen. Vrijdag: Catechismus 2e en 3e klas. Zaterdag: de H. Mis om 8 uur. In 't ge sticht ook een II. Mis om 8 uur; 's av. 7 uur Lof. Van 3—8 uur gelegenheid om té biechten. LEIDSCHENDAM. Parochie van de H. Petrus en Paulu9. Zondag: 3 uur Vespers; 6.30 uur Lof met Rozenhoedje en Gebed van Z. H. voor den Vrede. Gedurende de Meimaand op de dagen waarop geen Lof is, 's avonds 6.30 uur Meimaandoefening en Gebed voor den vrede. Woensdag: Biechthooren van 59 uur. Donderdag: Hemelvaartsdag: 3 uur Ves pers; 6.30 uur Lof met Rozenh. en ge bed voor den vrede. Zaterdag: 6.30 uur Lof en gebed van Z.H. den Paus voor den vrede. Biechthooren van 59 uur. LEIMUIDEN. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zondag: Na den middag half 2 Catechis- mus; half 3 Vespers en des avonds 7 uur Lof ter eere van de Allerii. Maagd. Heden, a.s. Donderdag en a.s. Zondag houden de Kerkmeesters zitting voor het ontvangen der verschuldigde plaat- sengehlen. In de week de H. H. Missen om 7 uur en half 9. Maandag, Dinsdag en .Woensdag Kruis dagen: vóór de H. Mis van half 9 Litanie van alle Heiligen voor de vruchten der aarde. Dinsdag: 7 uur de H. Mis in het gesticht. Woensdag: na de 2de H. Mis en des na middags van half 4 af gelegenheid om te biechten. Donderdag: Hemelvaai^tjlag; te vieren als Zondag: de H.H. Missen als des Zon dags: des namiddags 2,30 uur Vespers. Zaterdag: na de 2e H. Mis en des nam. van half 4 af gelegenheid om te biech ten. lisse. Parochie van de H. Agatha. Zondag: de H.H. Missen te 6, 7 etn 9 uur; te half 11 de Hoogmis; 's middags hall 2 Catechismus en te half 3 de Vespers, 'e Avonds te 7 uur Meimaandlof en pre dikatie. Maandag: slechts 2 H.H. Missen to half 8 en half 9. Dinsdag: 's Avonds te 7 uur Lof, waar onder de Rozenkrans zal gebeden wor den. Woensdag: 's middags van 6 uur af ge legenheid om te biechten. Donderdag: Hemelvaartsdag te vieren als Zondag: te 10 uur plechtige Hoogmis; '8 avonds te 5 uur de Vespers, waaron der de Rozenkrans zal gebeden worden. Vrijdag: 's avonds te 7 uur het II. uur en Lof. Zaterdag: 's Middags van 3 uur af gele genheid om te biechten; 's avonds te 7 uur Lof, waaronder de Rozenkrans zal gebeden worden. MEIJE EN ZEGVELD. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: Vroegmis 7 uur; 9 uur Catechis mus; 10 uur Hoogmis; dezen namiddag 2 uur Lof waaronder het Rozenhoedje en heit gebed voor den vrede. Maandag: 8 uur H. Mis, na de H. Mis de Lithanie van Maria en het gebed voor den vrede. Voor de H. Mie de Lithanie van alle Heiligen. Maandag en Dinsdag Catecli. 12 uur. Dinsdag: na de H. Mis om 8 uur de Litha nie van Maria en het gebed voor den vrede. Voor de H. Mis de Lithanie van alle Heiligen. Woensdag: na de H.*Mis om 8 uur de Li thanie van Maria en het gebed voor den vrede. Voor de H. Mis de Lithanie van alle Heiligen. Namiddags biechtgelegenheid van 3.30 8 uur. Donderdag: de Feestdag van de Hemel vaart des Heeren, te vieren als Zondag; Vroegmis 7 uur; 9 uur Catechismus; 10 uur Hoogmis; namiddag 2 uur de Ves pers, waaronder het Roz'enhoedje. Vrijdag: 8 uur de H. Mifc;vdes avonds 7 uur Lof met predikatie; na de H. Mis de Lithanie van Maria en het gebed voor den vrede. Zaterdag: na de H. Mis om 8 uur de Li thanie van Maria en het gebed voor den vrede. Na de H. Mis gelegenheid om te biech ten en des namiddags van 3.30—8 uur. NIEUWKOOP. Parochie van de H. Maria Hemelvaart. Zondag: half 8 H. Mis voor de Parochie; 10 urn- Hoogmis; half 2 Catechismus; na de Hoogmis betaling der plaatsgel den; half drie Vespers. Maandag, Dinsdag en Woensdag kruis dagen; voor de II. Mis van acht uur zal de Litanie van alle Heiligen worden ge- gebeden, om Gods zegen af te smeeken voor de vruchten der aarde. Maandag: 7 en 8 uur H. Missen. Dinsdag: 7 en 8 uur de H. Missen. Woensdag: van 67.30 uur gelegenheid om te biechten. Donderdag: Feest van 's Heeren Hemel vaart te vieren als Zondag. De H.H. Missen a's op Zondag. Om 2.30 uur Ves pers, daarna verkooping der openstaan de plaatsen. Vrijdag: 7 uur H. Mis; 8 uur Gez. H. Mis. Heden begint de novene ter eere van den H. Geest Zaterdag: 7 en 8 uur H. Missen. NIEUWVEEN. Parochie van den H. Nicolaa9. Zondag: 7 uur Vro-egmis; half 10 Hoog mis; 2.30 uur Lof. Maandag, Dinsdag en Woensdag vóór de H. Mis de litanie van alle Heiligen. Dinsdag: 8 uur gezongen H. Mis tot In tentie van de tuinders. Woensdag: 6—half 9 gelegenheid om te biechten. Donderdag: alles gelijk op Zondag. Zaterdag: 7 uur Marialof. Gelegenheid om te Biechten van 4—6 en van half 8-half 9. NOORDEN. Parochie van den H. Martinus. Zondag: 7 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Meimaandlof. Woensdag en Vrijdag Catechismus. Biechthooren van 5—7 uur. Donderdag: Hemelvaartsdag en Aanbid ding. 7 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 2 uur Vespers en om half acht Lof tot sluiting van het "Aanb. feest. Overige dagen de H. Mis om 8 uur. Zaterdag: Biechthooren van half 6 tot 7 u. noordwijk. Parochie van den H. Jeroen. Zondag- De H. Missen ten 7, 8.30 en 10 uur. 2.30 uur Vespers. 6.30 uur Maria lof met predikatie. Maandag en volgende dagen der week de H. Missen te 6, 7 en 8 uur. Maandag, Dinsdag en Woensdag vóór de H. Mis van 6 uur en vóór de H. Mie van 8 uur de Litanie van alle Heiligen voor de vruchten der aarde. Gedurende de Meimaand dagelijks te 7.30 uur Oefening v. d. Meimaand. Donderdag: Hoogfeest van 's Heeren He melvaart, te vieren als Zondag. De H. Missen als op Zondag. 3 uur Vespers. 6.30 uur Marialof met Rozenhoedje. NOORDWIJKERHOUT. Parochie van den H. Victor. Zondag: 7 uur en half 9 Stille H.H. Ilis- sen met onderrichting; 10 uur Hoogmis met predikatie; 's nam. 2 uur Lof. 's Avonds 6 uur Recollectie. Dinsdag: 's avonds 7.15 uur Lof. Donderdag: 7 uur en half 9 doen de kleine kinderen hunne eerste H. Communie. Half 11 de Hoogmis met predikatie, 's Nam. 2 uur Lof. Vrijdag: 's avonds 7.15 uur Lof ter eere van Maria, NOOTDORP. Parochie van den H. BartholomeuSj Zondag: de H.H. Missen te 7 uur en te 10 uur; te half drie Vespers; te 7 uur Lof met toespraak, Rozenhoedje en ge bed voor den vrede. Maandag: vóór de H. Mis de Litanie van alle Heiligen voor de vruchten der aarde. Dinsdag: voor de H. Mis de Litanie van alle Heiligen. Woensdag: idem. Van 4 uur af gelegenheid om te biechten. Donderdag: Feest van 's Heeren Hemel vaart. Te vieren als Zondag. De H.H. Missen 'te 7 uur en te 10 uur. Te 2.30 uur Vespers met Rozenhoedje en gebed voor den vrede. Vrijdag begint de Novene vóór Pinkste ren. Tot Pinksteren za.1 na iedere H. Mis het gebed „Kom H. Geest vervul de harten uwer geloovigen" enz. worden gebeden. Zaterdag: 's avonds te 7 uur Lof met Ro zenhoedje en gebed voor den vrede. OUDE WETERING. Parochie van den H. Jacobus. Zondag: heden 2 uur Catechismus; half zeven Marialof met Rozenhoedje en 't gebed voor den Vrede. Van 4 4.30 bi bliotheek geopend. Maandag: J7.30 uur de H. Mis. Daarvoor de Groote Litanie voor de vruchten eer aarde. Dinsdag: de H. Mis 7.15 uur. Vóór de H. Mis de Groote Litanie. Catechismus 8 u. Woensdag: de H. Mis 7.15 uur. Vóór de H. Mis de Groote Litanie. Catechismus 8 u. Dien dag Vigilie van Hemelvaart. Geen Vastendag. Des namiddags biechthooren van 5—9 uur. Donderdag: de Hemelvaart des Heeren, té vieren als Zondag. De H.H. Missen 7. en 10 uur. Des avonds half zeven Marialof met Rozenhoedje en gebed voor dén vrede. Vrijdag: de H. Mis te 7.15 uur. Catechis mus 8 uur. Na de H. Mis het Noveen gebed tot den II. Geest. Zaterdag: de H. Mis 7.30 uur. Na de H. Mis het gebed tot den TI. Geest. Cate chismus 11 uur. Des namiddags van 59 uur gelegenheid tot biechten. De. kinderen zooveel- mogelijk des morgens voor en" na de TI. Mis. In de week, behalve Donderdag, zal de H. Communie worden uitgereikt ten 6 uur. 6.30. 7 en vóór en onder de TI. Mis. Iederen avond ten 8 uur Meimaand oefening. Daarna biechtgelegenheid tot 9 uur. Op de Kruisdagen is de verplichting van vasten en onthouding opgeheven. De geloovigen worden echter vermaand tot andere goede werken en aalmoezen aan de armen. ROELOFARENDSVEEN. Parochie van de H. Petrus-banden. Zondag: H. Missen 6.30, 8 en 10 uur; 2 uur Catechismus; 3 uur Vespers; 6.30 uur St. Agnes-Vergadering. Maandag: H. Missen 7, 7.30 en 9 uur Pro cessie, waarbij de Litanie van Alle Heiligen en Gez. H. Mis voor de vruch ten der aarde. Dinsdag: H. Mi's te 7 uur, waaronder de Litanie van Alle Heiligen wordt gebe den, daarna uitreiking der H. Com munie: 2de H. Mis 7.39 en te 9.30 u. Gez. H. Mis met dankzegging. Woensdag: als Maandag. Op de Kruisda gen is gedispenseerd in de Vasten- en Onthoudingswet. 's Namiddags van 4—9 uur biechthooren. Donderdag: Hemelvaartsdag, te vieren als Zondag, de H. Missen, te 6.30, 8 en 10 uur; 's namiddags te 3 uur Vespers met Rozenhoedje en 't gebed voor den vrede. Vrijdag: de H. Missen te 7, 7.30 en 9 uur. Deze week dagelijks (behalve Donder dag en Zaterdag) des avonds te 7.30 uur Rozenhoedje en het gebed voor den vrede. Zaterdag: H. Missen 7 en 9 uur. 49 uur biechthooren. Te 7 uur Maria-Lof met gebed voor den vrede. RIJPWETERING. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: 2e Collecte voor de armen. Na den middag te 1 uur Catechismus; te 2 uur Lof ter eere van Maria met Rozen hoedje en het Pauselijk Gebed voor den vrede, en na het Lof zal gezongen wor den nr. 64 uit het Guld. Wierookvat „O Koningin, vol majesteit". In deze week dagelijks, behalve Donder dag en Vrijdag, te 11 uur Catechismus, en Maandag ook na de TI. Mis van half negen voor de kleintjes, die voor hun lste H. Communie leeren. Maandag, Dinsdag en Woensdag zijn de Kruisdagen; na de H. Mis van 8 uur de Litanie van Al'.e Heiligen met het Gebed voor den vrede. Maandag: te half negen gezongen II. Mis voor de vruchten der aarde en. voor den vrede. Dinsdag: te 9 uur gezongen H. Mis met Veni Creator. Woensdag: 's morgens vanaf 7 uur tot na de H. Mis van half 9 en na den middag van 48 uur gelegenheid om te biechten Donderdag: feest van de Hemelvaart des Heeren, geboden te vieren als Zondag. Volle Aflaat voor het Aartsbroed, van het TI. Hart met het Apostolaat des Gebeds, voor het Broed van Ged. Aanb. en van den lev. Roz. 2de Collecte tot onderhoud van kerk en pastorie.. Na den middag te 2 uur Vespers met Ro zenhoedje en Gebed voor den vrede, en na de Vespers zal men het liedje zingen nr. 28 in het Guld. Wierookvat: „Gij onzer "harten zaligheid". Vrijdag begint weder de Novene of negen- da agsche Oefening, welke volger.s oor schrift van den Paus het Pinksterfe?st voorafgaat om van God de genade der bekeering te vragen voor degenen, die van de Kerk zijn afgedwaald. Iederen dag van die Novene zal na elke H. Mis een kort gebed worden gebeden tot den II. Geest. Vrijdag en Zaterdag na de H. Mis van 8 uur het Rozenhoedje met Gebed voor den vrede. Za^rdag: 's morgens van af 7 uur tot na de Tl. Mis van half negen, en na den middag 48 uur gelegenheid om te biechten. A.s. Zondag 3de Zondag van de maand: volle Aflaat voor Qiet Broed, van den lev. Roz. 2de Collecte voor de sieraden der kerk. SASSENHEIM. Parochie van den H. Pancratius. Zondag: 7.30 uur le H. Mis: 10 uur Hoog mis; 's middags 1.30 uur Catechismus en 6 uur Lof met predikatie op de H. Maagd. De TI. Missen zijn iki de week ten 7 en 8.30 uur. Maandag, Dinsdag en Woens dag Kruisdagen, voor de H. Mis van 8.30 uur de Litanie van Alle Heiligen voor de vruchten der aax-de. Woensdag-: 's middags -van 47 uur biecht hooren, 7 uur Congx*egatie, na de Con gregatie biechtlhooi'en tot 9 uui\. Donderdag: 's Heeren. Hemelvaart; ten 7 uur de lste H. Communie, ten 9 uur de Hoogmis, waai-onder de plechtige Communie; namiddags 3 uur Lof met oefeningen der plechtige H. Communie. Maandag, Dinsdag en Vx-ijdag te 8 uur oefening der Meimaand met gebeden voor den vrede. Zaterdag: 's middags vanaf 3 uur biecht hooren; 's avonds 7 uur Lof ter cere van de H. Maagd. STOMPWIJK. Parochie van den H. Laurentius, Zondag: Vroegmis 7.30 u. Hoogmis 10 u. 1 uur de Catechismus. Te 2 uur Congx-e- gatie. Te 7 uur Lof, preek en Rozen krans. Maandag en de overige dagem de H. Mis sen te 7 en 8 uur, behalve Donderdag. Te -9 uur Catechismus. De geheel week Rozenkransgebed te 7 u. Dinsdag: te 11 uur de Catechismus. Woensdag: te 9 uur Catechismus; dezen middag biechthooren van 58 uur. Donderdag: 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 2 uur Vespei-s; 7 uur Lof en Rozekransgebed. Vrijdag: biechthooren voor de meisjes te 10, 11 en 12 uur. Na de H. Missen het gebed van de Npvene ter eei'e van den H. Geest. Zaterdag: te 7 uur de H. Mis in het ge sticht Vanaf 4 uur gelegenheid om te biech ten. VOORHOUT. Parochie van den H» Barthofomeus. Znedag: 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis: 1.30 uur Catechismus, BijbeCes, Catechismus leeren. 2.30 uur Lof met Rozenhoedje. Dinsdag: half 12 en 12 uur Catechismus. Donderdag: half 12, 12 uur en. half 4 Cate chismus. Zaterdag: 58 uur Biechthooren. 7 uur Lof. VOORSCHOTEN. Parochie van den H. Laurentius. Zondag: te half 8 de Vroegmis; te 10 uur de Hoogmis. Na de Hoogmis Biblio theek. Te half 2 de Catechismus. Te 6 uur vergadering van St. Aloysius. Te 7 uur Marialof met gebed voor den vrede. Maandag en Dinsdag: de 11. Missen te half 8 en te 8 uur. Woensdag: de le H. Mis te 8 uux\ Te 9 uur de 2e R. Mis. 's Morgens vóór en na de H.H. Missen en des middags van. 3 uur af gelegen heid om te biechten. Donderdag: Feestdag van 's TIeeren He melvaart, te viei-en als Zondof. De II. Missen als op Zondag te ha'.r 8 en le 10 uur. Des avonds te 7 uur Marialof met Ge-béd voor den vrede. Vrijdag en Zaterdag: de H. Missen, te-balf 8 en te 8 uur. Vrijdagmiddag na school tijd biechthooren voor jongens en mcis- jas. Zatei'dag onder de TI. Mis van 8 uur algemeene TI. Communie. Zaterdag: 's midd. van 3 uur gelegenheid om te biechten. Zaterdagavond te half 8 Mariu'wf met gebed voor den vrede. Deze week de Catechismus naar ge woonte. Gedurende de Meimaand eiken dag na de H. Mis: Gebed voor den Vrede. WARMOND. Parochie van den H. Matthias. Zondag, half 8 Vroegmis; om 10 uur Hoogmis; des nam. half 2 Catechismus, 3 uur Kruisweg-oefening; 0 uur Con gregatie van het Geestelijk Verbond, aft knapen; kwart na zevenen Lof ter (ere van O. L. Vrouw. Maandag: de H.H. Missen om 7 en 8 uur Op de werkdagen uitgenomen Donder dag en Zaterdag Meimaand-oefening- Catechismus volgens gewoonte. Dinsdag: de H.H. Iwissen om 7 en 8 uur. Woensdag: de H. Mis om 7 uur op d« kapel; half 8 uitreiking der H. Com munie; 8 uur H. Mis. Des voormiddags tot 10 uur en des n&fk van 45 uur voor dc kinderen, vcrv0' gens tot 8 uur gelegenheid om le biccö' ten.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 6