▼eel rooskleuriger aanzien, dan in den aanvang werd vermoed door allen, die bij dezen handel betrokken zijn. En al werd ook iedere kweeker en exporteur min of meer getroffen door den oorlogscrisis, toch konden allen, dank zij ook de groote sa menwerking en plooibaarheid van alle be langhebbenden, het hoofd boven water houden. Ofschoon de loonen van het per soneel sedert Augustus hier en daar wer den verlaagd, herstelt zich thans geleide lijk de loonstandaard op het oude peil, ook in verband met he.t feit, dat een aantal .werklieden onder de wapenen werden ge roepen, waardoor de algemeene kosten werden verminderd. liet zal geen schitterend jaar worden voor de bloembollenhandelaren; daarvoor zijn do prijzen te laag; daarvoor ook moe ien nog te veel groote koopers uit het bui tenland aan hun betalingen voldoen. Maar het verkeer met het buitenland heeft goede vooruitzichten, de verkoop van bloemen in 't algemeen in het buitenland .zelf is gun stig gebleven'en wijst op blijvende behoef te, ook aan bloembollen. De Holland Amerikalijn vraagt voorts geen hooge vrachtprijzen. En moge ook de koopkracht bij de ver schillende categorieën der bij het bollen- vak geïnteresseerden uiterraard zijn ver minderd, de kweekers hebben den moed •nog niet laten zakken; de bollenhandel. reeds eeuwen in ons land uitgeoefend, zal door den oorlogstoestand niet blijvend worden getroffen. Nog steeds is oorlogsgevaar. De minister van Ooilog zeide gisteren in de vergadering der Tweede Kamer: De Kamer voelt niet voldoende dat wij nog steeds in oorlogsgevaar verkeeren. De Kameroverz'ichitschrijver van het „Hbtd." teekent hierbij aan: ,,Dat is zoo. Maar nu moet men ander zijds toch ook eens vragen: Aan wien de schuld? En dan zien wij niet alle schuld bij de Kamer. Men vertrouwt de bewerin gen van de militaire autoriteiten niet ten volüe. Men berust er in, uit besef van na tionale plicht; maar 't gaat niet van harte. Doch zou dat niet wat anders we zen indien in normale omstandigheden, jn vredestijd, de militaire autoriteiten zich wat meer één met het volk hadden geloond, wat minder tegenover de Volks vertegenwoordiging hadden gestaan als handelaar tegenover handelaar met de zucht om de slimste te wezen? En zou thans, in oorlogstijd, het vertrouwen niet grooter en hartelijker hebben kunnen zijn als het wederzijds was betoond en als niet, in Januari, alle inlichtingen zelfs in Co mité-Generaal-, waren geweigerd? De Begieering moge bedenken dat zij het vertrouwen des volks op een steeds zwaarder wordende proef steil door, nu •reeds negen maanden lang, dat vertrou wen te vergen, zonder eenige contra- praestatie harerzijds. Wij meenden dit te mogen zoggen om dat. wij steeds elk streven naai- mede re- tiiek zooveel mogelijk wijlen tfien terug dringen. Maar daarom, en omdat er, bij wat meer mededeelzaamheid van de Regee- ring, ook spontaan botoond, jegens de Kamer èn jegens de Pers, meer overtui ging en minder berusting zou kunnen zijn, meenen wij het nu ook eens te moe ten zeggen. De Regeering houdt zich te veel op den Olympus." Ons is hef, in tegenstelling met de hier boven geuite onderstelling, lang niet waarschijnlijk, dat de Regeering meer kan zeggen, dan een ieder zeif kan waar nemen I Het Lyceum voor R.-K. Meisjes. Naar reeds gemeld is, heeft zdeh een voldoend aantal leerlingen voor het te Scheveningen op te richten Lyceum voor R.-K. meisjes aangemeld, zoodat het met September aanstaande zal geopend- wor den. In een op Dinsdag 27 April gehouden bijeenkomst werd het Curatorium geïn stalleerd. Het koos tot voorzitter Mr.R.B. Lede-boer, advocaat-generaal bij den Hoo- gen Raad der Nederlanden, tot onder voorzitter Mr. L. W. H. Regout, oud-mi nister van Waterstaat, en tot secretaris Dr. Alph. Steger, hoogleeraar aan de Technische Ho oges obool te Dol ft. Bij de inrichting der school het eer ste Lyceum voor R.-K. meisjes in ons land zal getracht worden, deze aan zeer hooge eischen te doen beantwoorden. De school neemt niet allieen leerlingen uit Den Haag, doch ook uit geheel Nederland aan. Moge liet aantal leerlingen, dat zich aanmeldt, groot zijn, opdat het Lyceum zijn veelbelovendien arbeid onder velen beginne. Dan zal hot veten ten zegen strekken en is het succes der school reeds van te voren verzekerd'. Loterijen. Door het Bestuur van het Plaatselijk Comité voor de Kath. Soc. Actie te 's-Gra- venhage is aan de Ministers van Justitie, en van Financiën en aan de Eerste en Tweede Kamer een adres gericht, waarin verzocht wordt maatregelen te bevorde ren, waardoor particuliere loterijen van privaat winstbejag algemeen worden be ëindigd en zoo noodig, de Staatsloterij eenigszins worden uitgebreid, het laatste ter voorkoming dat het particulier initia tief op andere wijzen den speeldrang in erger banen leide. Uit Stad en Omgeving. Conferentie. Onder voorzitterschap van den Burge meester, had gisternamiddag -ten stadhui- ze een conferentie plaats met bakkerspa troons en meelhandelaren hier ter stede, vaststellen van nieuwe maximum-prijzen voor wittebrood en bruin brood, als ge volg van de verhooging der bloem- en meelprijzen door de regeering. Zooals el ders in dit blad officieel wordt medege deeld zijn deze maximumprijzen thans vastgesteld op 24 cent voor wittebrood en 19 cent voor bruin brood, per stuk van minstens 900 gram. Beide broodsoorten zijn dus met 1 cent per stuk van 900 gram verhoogd, hoewel naar het oordeel van meerderen der aanwezige bakkerspa troons de prijsverhooging van het witte brood dubbel zoo hoog moest zijn. Verder werd uitvoerig van gedachten gewisseld over de regeling door den Mi nister van Landbouw, Nijverheid en Han del aangegeven voor het verkrijgbaar stel len van goedkoop ongebuild tarwebrood. Hoewel deze maatregelen uiterst omslach tig werden geacht en tal van bezwaren werden aangevoerd, verklaarde men zich niettemin tot medewerking bereid. Het is dus te verwachten, dat binnenkort het goedkoope „regoeringsbroodv tegen den prijs van 12 cent per kilogram zal ver krijgbaar worden gesteld. Johan Schmier, t Voor Johan Schmier z.g. zal a.s. Woens dag 's morgens te 8 uur een plechtige Re quiem-Mis worden opgedragen in do Har- tebrugskerk, waar hij in zijn jeugd aan het zangkoor was verbonden. Een zelfden vriendendienst, als de zan gers v.an hef koor in de Hartebrugskerk den overledene willen 'bewijzen, is hem reeds bewezen door Amsterdamsche koor zangers. Wij lazen n.l. eenige dagen gele den Ln de „Tijd" de volgende opmerking die wij met eenige vanzelf spiekende wijzigingen tot de onze maken. „De overledene was gedurende bijna ge heel znjn kunstenaarsleven te Amsterdam gevestigd en liet kon dus geen verwonde ring baren, dat zijn katholieke vrienden, die zoolang en zoo vaak met hem hebben gezongen, als er kerkelijke feesten waren of als er plechtige uitvaarten en huwelijks missen "plaats hadden, hun a'iler vriend niet zoo dadelijk vergeten willen. Op echt godvruchtige wijze willen zij zijner geden ken en daarom wordt Donderdagochtend 8 uur, op een tijd dus, die voor iedereen geschikt is, in „de Krijtberg" een plechti ge Requiem aan God opdragen voor de ziele rust v.an den Roomschen zanger, die zoovele jaren de gebeden der Kerk voor de overledenen met meer kracht en innig heid deed oprijzen uit de scharen. Het voegt nu wed, dat bij het „Ontferm U mijner, tenminste gij, mijne vrienden, want. de hand des Heeren heeft mij ge raakt", ook een groot getal vrienden in de kerk aanwezig zijn. Een hunner schreef ons een zeer gevoelig briefje met de vraag, of wij daarop met een enkel woord zouden willen wijzen. Op Gods barmhartigheid, daar hoopte hij zoo op, staat er in. Wel nu, wij hebben zelf te veel goede herinne ringen aan Johan. Schmier, om aan het treffend verzoek niet le voldoen. Mogen er tal van vrienden komen bij de uitvaart en bespoedigen tot i%*>t zijner ziel." Steuncomité Oorlogstoestand 1914. De gehouden collecte van wekelijks een dubbeltje of een cent heeft deze week op gebracht f 297.57Vè- De Nederlandsche Reisvereeniging heeft als opbrengst van den door haar gehou den "feestavond aan dén Penningmeester van het Steuncomité afgedragen f 71. terwijl als netto opbrengst van de uit voering der zangvereeniging „Sursum»» Corda", is afgedragen f 80. Bicecope-commissie. De gemeentelijke Bioscope-commissie heeft gisteren wijl lieden 1 Mei de Bios- cope-verordening in werking trad haar taak aangevangen en wel met het keuren der films van de Familiebioscoop in de Haarlemmerstraat. Naar wij vernemen werd het program zij \t met enkele cou pures, welke met het oog op het kinder- bezoek werden voorge^h reven goedge keurd, zoodat ook kinderen beneden 16 jaar de voorstellingen in deze inrichting mogen bijwonen. Dit is niet het geval met de bioscope aan den Stationsweg, welker direct;^ haar program niet aan de keuring on derwierp. Kinderen beneden 16 jaar heb ben daar dus geen toegang. Leidsche Onderwijzers Zangvereeniging. Geheel bezet was de Schouwburg bij de ten bate van het Steuncomité gegeven uit voering van de Leidsche Onderwijzers- Zangverecniiging „L. O. Z." Een afwisselend programma werd gebo den. ALiereerst trad de directeur Arthur Oio bio de Gastro op en deed zich in de Sonate C-dur kennen als een goed violist en degelijk kunstenaar. Wel dun, doch warm was zijn toon en correct zijn spel en met gedragen virtuositeit droeg hij de schxone sonate voor. Marius Kerreoijn, die a's tweede nummer gaf Sonate op. 27 voor klavier, van Beethoven, deed zich kennen als een pianist van beteekenis. Bescheiden', met mooie techniek en correc- •ten aansiag speelde deize pianist het keur werk van dezen grooten meester en gaf de intentiën van den componist weer op zeer te loven wijze. De vijf liederen, daarna door Jonkvrouw Repe'aer van Driel gezongen, sloegen bij het publiek in, getuige de bijval welke haar gewerd na elk Med. Meer warmte, meer expressie zouden zeker nog meer ten goede zijn gekomen aan de vertolking die, in haar geheel ge nomen. te loven was, zouden de goede eigenschappen van deze altzangeres nog 6terker naar voren hebben gebracht. Het tweede deel bracht „Der Rose Pil- gerfahrt1^ van Schumann. Dat sprookje, naar het gedicht van Morltz Kom. gaf Schumanvolop gelegenheid zijn agonie te ontplooien. Schoone koren, van melodiën- rijkdom doorweven soli, hebben dit werk gemaakt tot een met graagte gezongene en met stijgende belangstelling aange hoorde compositie, juist passend voor ko ren van niet 'e grerten omvang. De elschen, aan een goede uitvoering gesteld, zijn met studde en toewijding zeer goed te overwinnen. En daarom kan met voldoe ning worden getuigd, dat „L. O. Z." nene vertolking heeft gegeven die alleszins vol deed. In den beginne wat onzeker, kwam, naarmate het sprookje zich meer ont wikkelde, climax in den zang en werden vele goede momenten verkregen. Klank en kleur namen toe en vormden een schoon geheel met de praestatie van de solisten, dde de verschillende personen uit het sprookje vertolkten. Van deze valt op do eerste plaats te vermelden Mej. Tibo, uit Berlijn, die een schoone Rose partij zong. Frisch en gevoelvol, met fraai ontwik keld stemgeluid, boeide deze zangeres het Std'I luisterend publiek. Effectbejag is deze zangeres vreeand; zij geeft zich natuur lijk en met goeden smaak. De tenor van E'.ldik was sober en cor rect in zijn iuiet onbelangrijke partij, die stijlvol werd voorgedragen; Ravelli, bas, heeft een mooi rond ge'.uid en gaf een uit beelding die in hooge- mate voldeed. De kleinere partijen, gezongen door de da mes Herken rath, sopraan, Schultze, mez zo-sopraan. jonkvr. v. Driel, alt, waren in goede handen. De directeur de Castro wist met vaste hand het geheel te leiden. Lof verdient de heer Kerrebyn, die den ganschem avond aan den vleugel soli en koren begeleidde en dit deed met smaak en nauwgezetheid; die den waren kunstenaar kenmerken. Het publiek loonde met dankbaar ap plaus den uitvoerenden, terwijl den direc teur een krans en Mej. Tibo een schoon bloemstuk werden aanbeboden. S. Mathesis Scientiarum Genitrix. Aan het examen voor leerling-monteur, dat afgenomen werd door het bestuur van bovengenoemd Genootschap en ten over staan van 2 gedelegeerden van de vakaf- docling voor electrcifechniek, namen 20 candidaten deel, waarvan 17 slaagden, te weten: M. J. Blom, A. Jansen, U. J. Peereboom, J. J. F. Rietbergen, W. M. van Rijken, A. Verboog, H. P. Verschragen, allen van Leiden; P. J. van Bommel, J. O. Buckman, J. E. Hooremaas, W. N. C. Platteeuw, C. Thierry, allen van 's-Gravenhage; J. van Dokkum, van Haarlem; W. K|.rler, van Oosterbeek; L. W. van Puffelen, van Loos- duinen; L. Spreij, van Alphen; W. den Hertog Wzn. van Oudshoorn. Bij een voortgezet examen voor monteur werden nog toegelaten: R. Adolf en P. L. Henperman, beiden van 's-Gravenhage; G. Vlasblom, van Brielle. Voor het diploma voor Bouwkunde slaagde J. H. L. van Kimmenaede, van Leiden. Geslaagd. Voor examen akte L. O. zijn te Haarlem geslaagd de heeren M. Nede-rhof en P. C. Oveixiuin. Voor examen apothekers-assistent zijn alhier geslaagd de dames L. M. Aikema en S Zethoven, beiden van Rotterdam. Leger. Bij Kon. Besluit van 30 April is overgeplaatst in '«.in rang en ouderdom vuil ru-iig ulj aen P oxx w noemd tot provinciale adjudant in Zuid- Holland, de luitenant-kolonel J. \V. Verff van het 2de regiment veld-artillerie. Bij. Kon. besluit van 30 April is de ka pitein J. Vethake van het -le regiment be noemd tot majoor. De Leidsche Spaarbank. Bij de Leid sche Spaarbank werd in de maand April ingelegd f 161,584.78 en terugbetaald f 137,449.67. Als nieuwe inleggers werden ingeseln-even 53 terwijl met 88 inleggers is afgerekend. Het tegoed der 13721 inleggers bedroeg einde April f 2,725,357.79. Raad van Beroep Dir. Bel. Bij Kon. besluit van 30 April is benoemd tot voor zitter van den raad van beroep voor de directe belastingen alhier Mr. H. Krabbe, tot plaatsvervangend voorzitter Mr. E. de Vries. Tot lid van denzelfden raad is benoemd Mr. E. de Vries, tot plaatsvervangend lid B. J. M. Haitink. Geschenken. De heer A. de Man, ge- pensionneerd postdirecteur te Leidem heeft aan het Rijk aangeboden een aantal portretten, brieven, teekeningen en onder scheidingsteekenen, afkomstig van wijlen den luitenant-generaal M. J. de Man, als mede een collectie bescheiden afkomstig van wijlen den schout-bij-nacht J. E. dè Man. Beide geschenken zijn in het krijgsge schiedkundig archief van den generalen staf geplaatst, waar zij een belangrijke aanwinst vormen en verre uitsteken bo ven de gemiddelde waarde van de vele schenkingen, waarin dit archief zich veel al verheugen mag. HAARLEMMERMEER. Hoog bezoek. Binnen enkele dagen zal Z. K. H. Prins Hendrik deze gemeente be zoeken, teneinde met autoriteiten bespre kingen te houden over „Het Roode Kruis". HAZERSWOUDE. Ongeval. De werkman R. op den Doorweg had bij het verrichten van zijn werkzaamheden het ongeluk een stuk van zijn duim te knellen. Na voorloopig door dr. Mager te zijn verbonden, moest hij voor verdere behandeling zich begeven naar het Ziekenhuis te Leiden. Werkverschaffing. Blijkens mededee- ling van het hier bestaande Steuncomité werd ter voorziening in de werkloosheid in deze gemeente den 21 sten November 1914 een aanvang gemaakt met de werk zaamheden in de Hazerwoudsche-Droog- makerij, die voorloopig 27 Maart werden gestaakt. Aan 29 personen is op verschil lende tijden werk verschaft. Aan arbeids loon is uitbetaald f 1523.06,5. NIEUWVEEN. Onteigening. Het Stbl. no. 193 bevat de wet van den 16 April, tot verklaring van het algemeen nut der onteigening ten behoeve van een zijtak Nieuwveen—Ter- Aar (Papenveer) van de spoorweglijnen in de Haarlemmermeer en omgeving. ÜEGSTGEEST. Gemeenteraad. Vergadering van gisteren avond. Voorzitter de heer J. G. M. van Griet hui jzen, burgemeester. Aanwezig alle leden. De notulen cler vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede dat in gekomen zijn de volgende stukken: Rekening van de Gezondheidscommissie Katwijk, met de mededéeling, dat een La- tig saldo in kas is van f 1774.66,5, waar door door de commissie voor 1915 geen bij drage aan de gemeente zal worden ge daan. Een verzoek van W. C. de Haan om restitutie van te veel betaald geld voor zijn vergunningsrecht. Aangezien adressant, op 16 Maari. nog gebruik maakte van zijn vergunnings recht en allieen restitutie wordt verleend over een nog in te gaan kwartaal, w.ordt op dit verzoek afwijzend beschikt. De nieuwe wet op de inkomstenbelas ting, eischt, dat uit de ingezeten, mannen zoowel als vrouwen, een schattings:om- missie wordt benoemd. Naar aanleiding hiervan geeft de V o o r- z i 11 e r in overweging hiervoor personen te benoemen uit verschillende categoriën van standen, uit den landbouwenden stand," den bloembollen-, den neringdoen den- en den burgerstand. Tot leden dier commissie worden res pectievelijk gekozen de heeren N. Bree- dijk, J. Lubbe, H. W. Rubenkamp en J. C. Spaargaren. De eerste drie leden nemen hun benoe ming aan, terwijl aan den heer Rüben. kamp kennis zal gegeven worden- van zijn benoeming. Thans is aan de orde de benoeming van een onderwijzer aan de O. L. S. aan de school Morsch. (Voor deze beltrekking hadden zich aangemeld 26 sollicitanten.) Door B. en IV. zijn hiervoor op de voor dracht gesteld de dames Klok, Haarlem; Wijnstok, Zwart en, Rijdam, Den Haag. Oip verzoek van den heer Boon gaat de raad over in geheime zitting, teneinde den burgemeester in de gelegenheid te stellen den raad meerdere inlichtingen be treffende de sollicitanten te geven. Na heropening der openbare zitting wordt met algemeene stemmen tot onder wijzeres benoemd No. 1 van de voordracht, mej. B. A. Klok. Inzake de indertijd door den 'gemeente raad aangekochte levensmiddelen wordt bes'.oten de 30 H.L. boonen en de 29 H.L. erwten, na onderzoek van den toestand, waarin deze verkeeren, te verkoopen. Na de rondvraag gaat de raad weer in geheime zitting tot behandeling van de reclames hoofd, omslag 1914. REEUWIJK. Abuis. Abusievelijk hebben wij giste ren vermeld, dat Z. D. H. de Bisschop hier 10 Mei de nieuwe Kerk zal consacree- ren. Mgr. zal op dien datum te Bever- w ii k epn kerk consacreeren. RIJNSBURG. Tulpen velden. Ook Rijnsburg is rijk aan Tulpenvelden en voor liefhebbers is het wel a. s. Zondag de juiste dag de velden te komen bezichtigen. Ook doordat er groote stukken aan een staan, is het gel i/:htt praohtjig.i UJt Leaden vandaari wijzen wij de te volgen route als volgt: Over Oegstgeest, den straatweg af naai den Galgenweg. Vervolgens Oegstgeester- weg. Door Rijnsburg naar den Noordwijk- schen weg, dan langs het kanaal oven Oegstgeest naar Leiden terug. SASSENHEIM. Ongeluk. Gistermiddag had een mi litair van de Infanterie uit' Leiden, juist toen de tram, die omstreeks half drie in de richting Lisse vertrekt, nabij het landgoed „Ter Heide" het ongeluk met zijn rijwiel te slippen, met het nood lottig gevolg, dat hij onder een der wa gens van den tram geraakte, en beide beenen ernstig kneusde. Daar geen dei- beide doctoren in het dorp waren, werd dr. Blok van Lisse gehaald, waarna de militair met den automobiel van den heer H. J. Uphoff van hier, naar Leiden 'werd gebracht. STOMPWIJK. Gemeenteraad. Voorzitter de heer P. van Duijvendijk, burgemeester. Afwezig de heer A. van Leeuwen. De notulen der vergadering van 10 Fe bruari j.l. worden ge-lezen en goedge keurd. Wordt besloten, op zijn daartoe strek kend verzoek, met ingang van 1 April 1915 aan dr. C. J. H. de Wit eervol ontslag •te verteenen als gemeente geneesheer, tengevolge van zijn vertrek naar de ge meente Noordwijkerüi-out en in diens plaats te benoemen den heer T. H. M. van Zee land, die zich intussohen te Leidschendam als arts gevestigd heeft. De Voorzitter deelt mede. dat met 1 Mei e.k. de wet op die inkomstenbelasting 1914 in werking treedt en dat ingevolge art. 57 dier wet in iedere gemeente een schattingscommissie door den raad be noemd moet- worden; bestaande uit 4 le den. Op voorstel van den voorzitter wor den tot leden dier commissie benoemd de heeren dr. P. Huijsers, P. Keukenmeester, L. J. "Wijsman en J. W. van der So'm. Wordt voorgelezen een schrijven van het bestuur der afd. Leidschendam van den R. K. Volksbond, d.d. 14 April 1915, houdende verzoek de circulaire van den minister van Landbouw, Nijverheid en H-ande-1 betreffende de voorziening van le vensmiddelen aan on- en minvermogen den, in deze gemeente "ln toepassing te brengen. Aangezien bedoelde circulaire intussohen door. genoemde minister ;s in getrokken, wordt besloten het adres ter zijde te leggien en hiervan mededeeling te doen aan de adresseerendo vereeniging. Voorts wordt besloten de jaarwedde van den heer J. C. A. C o p p e n s, hoofd der O. L. school no. 3 aan den Veen weg, met ingang v-an 1 Juli e.k. met f 200 te verhoogen, alsmede de huurwaarde van Ingezonden Mededeelingen a 30 cent per regel. Nierlijders. Het komt voor, dat lijders aan een niet- aandoening een betrekkelijk uitstekenden gezondheid schijnen te genieten. Niette min wordt hun bloed armer, hun krach ten nemen af, doordat het eiwit onge stoord het lichaam kan verlaten en de gevaarlijke vergiften, die door de nieren niet verwijderd worden, ondermijnen on verdacht het organisme. Rugpijn, hoofdpijn, een onverklaarbare vermoeidheid, jeuking der liuid zonder sporen, een gevoel van koude in de lede maten, krampen in de beenen (vooral 's nachts), plotseling wakker schrikken, suizingen in de ooren, duizeligheid, ab normaal gekleurde urine, schuimend, voortdurende aandrang, zwellingen rond de oogen en in de enkels, kunnen de voort woekerende kwaal aanduiden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen geno men vanaf het optreden der eerste ver schijnselen, tasten de kwaal in haar oor sprong aan en voorkomen noodlottige ge volgen als waterzucht, niersteen, uieront steking, urenie (urinezuurvergiftiging), enz. Te Leiden verkrijgb. bij D. M. Krui- singa, N. Rijn 33, Reijst en Krak, Steen straat 41 en D. de Waal, Mare 56. (2198) Toezending geschiedt franco na ontv. v. post wissel f 1.75 voor één, of f 10.voor 6 doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, weigert ,elke doos, die niet voorzien is van ne- venst. handelsmerk. de aan de hoofden der O. L. scholen nos. 1, 2 en 3, respectievelijk te Leidschendam, buurtschap Stompwijk, buurtschap Veen- weg, met ingang van 1 Juli e.k. vast te stellen van f 250 op f 300, een en ander onder goedkeuring van Ged. 'Staten. Wordt in. behandeling genomen het voor- stiel van B. en W. om als lid toe te tre den tot de Vereeniging van kleine stede lijke en van plattelandsgemeenten in Ne derland. Nadat het voorstel door den voorzitter nader uiteengezet en de lasten zijn medegedeeld, aan het lidmaatschap verbonden, wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Daarna wordt in behandeling genomen het kohier van den Hoofde-L Omslag voor bet. dienstjaar 1915, zoo als dat door B. en W. is opgemaakt. Aan het slot der vergadering wordt door den voorzitter medegedeeld, dat door 1 em •tegen 1 Juli a.s. ontslag zal worden aan gevraagd als burgemeester der gemeente. TER-AAR. Woningbouw/vereen. Gisteren hield de woningbouwvereeniging „Ter-Aar", hare jaarvergadering in het Café van J. de Lange. Aanwezig was de Eere-Voorzit- ter, de Edelachtbare Heer Burgemeester en 32 leden. De Voorzitter, de heer J. A. Koeleman opende en leidde de vergade ring. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en vastgesteld. De secre taris-penningmeester, de heer B. J. Ver hagen bracht daaima verslag uit over den toestand der Vereeniging en las de Ba lans- Winst- en Verliesrekening voor met bijbehoorende memorie van toelichtingen. Door de Commissie van onderzoek, de heeren H. Hegeman en A. Kammeraat, waren de comptabele stukken bereids onderzocht, de rekening met de beschei den, boeken en bewijsstukken vergeleken en accoord bevonden. Op voorstel van de ze Commissie werd de penningmeester on der dank gedechargeerd. Tot bestuursleden werden met bijna algemeene stemmen herkozen de aftreden de heeren J. A. Koeleman. J. Th. Mark man en B. J. Verhagen. Tot leden der Commissie van onderzoek voor het nazien der volgende rekening werden aangewe zen de heeren Joh. Pieterse en C. Kempe naar en tot plaatsvervangers II. Hege man en A. B. Volgering. Bij de rondvraag werden nog eenige zaken van huishoudelijken aard behan deld, waarna de vergadering door den voorzitter onder dank werd gesloten. VOORHOUT. Mond- en klauwzeer. Door den dis tri ets-veearts Obels, ui.t Leiden, is mond en^ klauwzeer geconstateerd onder l et hoornvee van den landbouwer W. v. cl. H. uit Noordwijk, loop-ende in eene weide van den Hoogewegschen polder onder- deze gemeente. Een der dieren is op de p'.aats- gedood en begraven, terwijl 13 stuks per schuit naar het abattoir te Ledden zijn vervoerd om te worden afgemaakt. ZQETERWQUDE. Gemeenteraad. Voorzitter de heer A. A. van Gils, bur gemeester. Aanwezig 10 leden.; afwezig de heer Dorrepaa', met kennisgeving. De notulen worden na lezing onveran derd vastgesteld. Ingekomen is een beschikking van God. I Staten, waarbij Mej. Snoek op een belast baar inkomen voor de H. O. wordt ge steld van f 494 en C. J. van Donk op een inkomen van f 1140. Aan beide reclamanten zal moeten wor den gerestitueerd. De Gezondheids-commissie te Alpacn zond Rekening en Verantwoording in. De ontvangsten dier commissie zijn f 1616.94, de uitgaven f 1150.94. Op 27 April 1.1. is ingekomen een schcfl i ven van de N.V. „Nationaal Grondbezit" waarin wordt aangedrongen, op demping J van een s'.oot aohter de Maria Gonda* straat aan den Haagweg. Bij dat schrijven was gevoegd een brief, waarin uitvoerig over de onhoudbaarheid van den toestand „een modderpoel" wordt uitgeweid, van een bewoner der aang vn-J zende perceel en van Nationaal Grond bezit.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 2