Uit Stad en Omgeving. worpen nit een vliegtuig, voerend de Duit sche oorlogsvlag. Naar wij vernemen heeft de Duitsche Regeering aan de Nederlandsche Regee- ring bereids een rapport, betreffende het op haren last ingesteld onderzoek overge legd. De daarin vermelde gegevens om trent de omstandigheden waaronder een Duitsch vliegtuig op genoemden datum rich in de Noordzee in de nabijheid van een Ne de i*l and s<:h stoomschip heeft bevonden zijn echter zoo verschillend van die, welke de Zevenbergen" betreffen, dal de Neder landsche Regeering onder aanwijzing der verschilpunten thans als hare meening heeft doen kennen, dat het Duitsche rap port geen betrekking kan hebben op het vliegtuig dat de bommen nabij de Zeven bergen" heeft geworpen. Zij heeft mitsdien de Duitsche Regeering verzocht om een nader onderzoek in te stellen. De Zaanstro om. De minister vaai Zuiten.lianti.sche Zaken maakt bekend, dat de termijn van indie ning van reclames bij het prijsgerecht te Hamburg in zake de Zaanstroom is ver lengd tot 30 Apriil Het verkeer met Engeland. De Londensche 00 rre spon dient van het ,,Hbld." seint, dat naar hij verneemt, voorloopig tweemaal per week mails naar Nederland zullen verzonden worden per Engeische schcepge tegenheid. Niemand weet hoe lang de dienst ge staakt zal blijven. Vele Nederlanders, die naar het vaderland wilden terugkeeren, zijn ^gestrand." De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat wegens tij delijke opheffing van den dienst der stoomschepen van de Maatschappij Zee land" van ViissingexL naar JEkigekand, de verzending van de post uit Nederland t aar Engeland, Zondag 25 April a.s., tsn voorts om den anderen dag zoo mogelijk zal plaats vinden met de boot, welke 8 uur voorm. van Hoek van Holland naar Har wich vertrekt. Indien de omstandigheden dit medebrengen zal van andere gelegen heden, welke zich daarvoor aanbieden, gebru ik worden gemaakt. Belanghebbenden, dae bepaald verfan- gtjn, dat hunne brievan ai.een langs een bepaalden weg zullen worden verzonden, moeten dien weg duidelijk op het adres vermelden. 400 milliocn steenen naar F r a n k r ij k. Men schrijft aan het „N. v. d. D.": Naar aanleiding van het bericht, dat de Fransche regeering 400 millioen steenen op verschillende fabrieken heelt aange kocht, raadpleegde ik een steenfabrikant, die mij zeide dat in het bericht had moeten staan: „tracht aan te koopenin plaats van „heeft aangekocht". Verschillende fa brikanten zijn niet genegen op de levering in te gaan omdat ten eerste de aangeboden prijs niet hoog is, en ten tweede herizeker is, dat, na den Oorlog zoowel voor t bin nenland als het buitenland belangrijke leveranties van steenen tegen goeden prijs geplaatst zullen worden. Koffie. liet bulletin van do Vereeniging voor den Koffiehandel te Amsterdam meldt: De Koninklijke Hollandsche Lloyd deelt mede, dat volgens bericht van de Neder landsche Overzee Trustmaatschappij, kof fie uit Amerika, na 30 April, alleen door deze lijn mag worden verscheept, nadat de door de importeurs in te dienen aanvragen door de N. O. T. goedgekeurd zullen zijn. Uitvoer poot aardappelen. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft bepaad, dat van 26 April tot 10 Mei a.s. de uitvoer van poot- aardappelen zei zijn toegestaan, mits tij verzending in voor verzegeling vatbare spoorwagens of schepen de inlading ge- 6cliiedt onder ambteiijk toezicht waarbij wordt gecontroleerd, dat de aardappelen geen hoogor gewicht hebben dan 40 gram per stuk. Uitvoer anthraciet De Dudtscbe bladen melden, dat de En- gelsche regoering een uitvoerverbod op amthracietkolen heeft afgekondigd. Bij informatie aan het Engelsclie con sulaat te Amsterdam blijkt zegt het „Hblid.' dat deze mede deeding inder daad juist is. Te weinig dokters. De „Vox Medicoruiri' schrijft over ons Ge brek aan geneeskundige hulp. In het leger zullen nu wel genoeg geneeslieeren zijn, maar in de burgermaatschappij ook Het biad meent van niet, ook al zijn er weinig klachten pu bliek gemaakt. En het zegt: „Er zijn te weinig geneesheeren in ons land beschikbaar voor buitengewone omstan digheden. Er zijn er tc weinig of ze zyn niet op de beste wijze over ons land verspreid. „Indien het eerste het geval is, zou men kunnen overgaan tot den maatregel,<lien wij ook reeds vroeger hebben aangegeven, n.l. het toelaten to' de praktijk van scmiartscn, zij het onder toezicht en dus ongeveer als assistenten van gevestigde en volledig bevoeg- Maar 'nanr onze meening zal hier de fout wel niet zitten. Ook zou bet nog de vraag zijn of men thans met dezen maatregel véél ver meerdering zou krijgen, nu ook zeker wel een aantal semi-artsen voor militaire diensten op gevorderd. ..Maar als de schuld ligt aan een slechte verdeeling, als er te veel geneeslieeren zijn op enkele plaatsen, ter wij 1 er gebrek is op andere, dan zou men naar andere maatregelen moeten grijpen. Dau zou men nu nog alleen plaatsvervanger- kunnen vragen, maar men zou in de toekomst kunnen zorgen dat men plaatsvervangers had door ceu corps slaats- dokters aan te stellen, die zoo noodig te gaan hadden, waar dc Staat hen heen zou willen zenden. Dan zou men de distributie kunnen regelen in vredestijd zoowel als in oorlogsomstandigheden. „Dc tegenwoordig blijkende behoefte aan geneeskundige hulp is misschien wel een duidelijke aanwijzing, dat het aanstellen van Btaatsdokters niet zoo iu alle opzichten te verwerpen is!" Het R. K. lyceum voor mei9fes. Naar tie ,.i. i «etVMWm^ staal bot thans officieel vast, dat hot R.-K. lyceum voor meisjes te Scheveningen er komt. Er hebben zich voldoende leerlingen aange meld, zoodat het met September tal ge opend worden. Gemengde berichten. De vele en dure eieren. Een der le xers schrijft aojo het „Hbld." uit Maas tricht: „Is het u wel bekend, dat thans eiken marktdag, soms tweemaal per week, 1,300,000, zegge meer daal een en een kwart mnllioen stuks eieren te Roermond op de markt komen? Daarenboven te Maastricht 500,000! En toch kosten de eieren hier 6 cent, een prijs, die hier vroe ger nooit in dat seizoen betaald is." Inbrekers. Inbrekers hebben te Sche veningen. in den nacht van Dinsdag, op Woensdag inbraak gepleegd in het ree- derijkantoor van den heer Ailb. Pronk, waar dc buit f 3500 f 1600 moet bedra gen. (H. Cit.) Aanranding. Men m^ldft uit Tilburg: Gisternacht werd die Duits oho eüectricien J. op deai Eimdkovenschenweg aangerand en beroofd, tn verband hiermede zijn 2 mannen en 2 wouwen aangehouden. Rampen en Ongelukken. Ten gevolge van een ernstige motor- ontpoffing op de stoomboot de Nieuwe Onderneming bij Beverwijk, varende van Beverwijk naar Amsterdam, wer de dek- knecht in de haven geslingerd en aan het gelaat deerlijk gewond. Een begin van brand werd nogbijtijds gebluscht. Mej. A. K., te Kwxntsheul, had de onvoorzichtigheid een puisje achter het oor open te krabben en er kloosrterbalsem ©p te smeren. Na enkele uren zwol bet hoofd erg op en de tnmaddes ontboden geneesheer constateerde^ bloedvergiftiging. De ongelukkige is na hevig lijden overle den. Op het Stationsplein 1e 's-Gravenhage viel gisteren een wü<el rijdster door het bre ken van dc voorvork van haar rijwiel zoo danig, dat zij bewusteloos werd. Zij is in een perceel aan genoemd plein binnen gedragen en later per rijtuig naai* haar woning te Wateringen gebracht. Gisteren is te Langeruigeweide de boerderij van M. Verldeij afgebrand. Ver zekering dekt de schade. Te Lekkerkerk is gisteren de 20-jarige schipper J. P. de J. overboord gevallen en verdronken. Zijn lijk is opgevischt. Ondier Vlodorp woedde een lievige bosehbrand, waardoor ongeveer 25 VLA. heide en hosch in de asch werden gelegd. Grenswacht en burgers wisten liet vuur te bepeaken. (Tel.) Te Spijkemsse is Donderdag de 11- janige P. S. door een zwaar beladen wa gen overreden. Bern wiel ging den jongen over die borst," ineft het noodlottige gevolg dat de dood spoedig intrad. Donderdag is er floor onbekende,oor- woning van B. J. Stokreef te1 Entierbuoek, .in de gemeente WlerdenD»e brand nam zoo snel in omvang toe, dat alleen centee landbouwgereedschappen konden worden gered. Een paard met veulen en drie kal veren kwamen in de vlammen om. De naast de woning staande schuur ver brandde eveneens. Huls, schuur en inboe del waren verzekerd. Het tramongeluk te Berlijn. Over het vreeselijke tram ongeluk te Berlijn, waar bij ongeveer 15 personen omkwamen, wor den de volgeaide bijzonderheden gemeld: Een tramwagen kwam Woensdagnacht in snelle vaart van de Brandenburger Pooit aanrijden. Tengevolge van den mod- derigen grond sprong de wagen bij een zeer scherpe boch op. den hoek van de Sommerstrasse en de Reichtagsufer uit de rails en vernielde een stevig ijzeren hek, waarna de wagen met de passagiers ongeveer twintig in het water viel. De wagenbestuurder e>n de conducteur sprongen op het laatste oogenblik er af, maar alle passagiers vielen met den wa gen in de diepte. De brandweer begon dadelijk, met be hulp van schippers, het reddingswerk. Bij het gele schijnsel der zoeklichten, die de plaats des onhedls hel verlichtten, zag men den wagen op zijn kant in het water liggen. Na het inslaan der ruiten kon mien slechts vier passagiers, min of meer gewond, redden. Op dezelfde plaats reeds het vorige jaar een autio-bus bijna te. water, dioch het ijzeren hek hield haar nog tegen. Leger en Vloot. Bewapening. Door den Minister van Oorlog Is bepaald, dat de manschappen, korporaals en wacht meesters {Je fouriers en trompettei'6 uitge zonderd) van de regimenten huzaren en van het eskader ordonnansen voortaan zullen be wapend worden met de karabijn met verkorte bajonet. Dc bajonet met bajonctscheden en drager wordt bevestigd aan den knrabijn- lijfriem en gedragen aan de rechterzijde van den man. Reserve-onderofficieren. Door den Opperbevelhebber van Land en Zeemacht is bepaald, dat van af 15 Mei e. k. gedurende twee maanden bij het In structie-Bataljon té Kampen een cursus zal worden gehouden tot opleiding van reserve-onderofficier tot sergeant-majoor administrateur bij de Landweer. Aan dezen cursus kan ook worden deel genomen door reserve-sergeant-majoors- administ raten r, die nog niet aan het exa men voor dien rang hebben voldaan, als mede door landweerplichtige sergeanten die voornemens zijn in den rang van ser geant-majoor-administrateur, een vrijwil lige verbintenis aan te gaan bij het reser ve personeel der landmacht met bestem ming voor den dienst bij de Landweer. SPORT. ATHLETIEK. Wandeltocht 35 K. M. Het Comité ter Bevordering van Open luchtsport, te 's-Gravenhage, is voorne mens als vooroefening voor een wandel tocht ter verkrijging van het Diploma van het Nederl. Olympisch Comité van Groep 5, Uithoudings-Vermogen, 35 K.M. wande len binnen 7 uur, een Wandeltocht over dienzelfden afstand, eerstdaags te organi- seeren, waaraan zoowel door Militairen als Particulieren zal kunnen worden deel genomen. De route zal loopen van Den Haag over Haagsche Schouw, Katwijk en Wassenaar, weer naar Den Haag terug. De deelneming zal zijn opengesteld voor Militairen in Garnizoen te 's-Gravenhage en Loosduinen en voor Particulieren. Rechtzaken. Pseudo-jjkatteuiueppers." Men schrijft uit Haarlem aan het „Vad." De vorige week stonden tc Haarlem, we gens poging tot inbraak in een perceel aan de Leeghwaterstraat aldaar terecht J. Van der G. De K. en W. B. Zij verontschuldigden zich echter door voor te wenden, dat zij ze werden in den tuin van het perceel gesnapt op de kattenjacht waren. De zaak werd toen geschorst en nu Donderdagmiddagverderbe- handeld. De eigenaar, de heer C. F. S. deelde mede, dat ex nogal veel metaal (koper en lood) te stelen was. De ambtenaar van het Q. M., mr. Bauduin, er aan herinnerende, dat Van der P. en De K. recidivisten ziju, vond het vreemd, dat drie personen ovjr een schutting klommen om een kat te bemachtigen cn nog vreemder, dat men later in den tuin inbrekerswerktuigen en een papier met groene zeep, blijkbaar be stemd voor het indrukken van Tuiten, ge vonden had. Hij oordeelde dan ook, dal men hier met een goed georganiseerde poging tot inbraak te doen liad en eisclite daarom tegen Van der P. en De K. elk 2 jaar gevangenis straf en tegen B. 1 jaar. Van der P. protesteerde cn zeide, dat dc dagvaarding een aaneenschakeling van leu gens was. De inbrekerswerktuigen hoorden- hun niet toe. Toen Van der P. weggeleid werd, brak zijn vrouw op de publieke tribune iu jammer klachten uit, omdat zij geen kans zag met haar twee jonge kinderen den langen tijd, die haar map in dc gevangenis moet door brengen, door te komen. Veroorzaken van den dood door schuld. Voor den krijgsraad te 's-Gravenhage heeft terechtgestaan de lste-luitenant van het Vrijw. Automobielkorps H. B. S:, be schuldigd dat hij op 30 December j.l. op" den Willemsparkweg te Amsterdamdoor het slippen van zijn auto een vrouw heeft aangereden, die op 30 Januari 19ÏS in het Wlihelminagasthuis is overleden. De auditeur-militair mr. Palthe Wesen- hagen vroeg schuldigverklaring aan het veroorzaken van den dood door schuld en veroordeeling tot 6 weken hechtenis. De verdeditrer ,'-1^-. Mn|l<,r"Mass is <bfctooor- ae cie onschuld van zijn client en vroeg vrijspraak. De uitspraak volgt later. Een klacht. Van betrouwbare zijde vernemen wij dat de justitie geen aanleiding heeft gevonden gevolg te geven aan een bij haar door den kapitein Bouwman, directeur van de Ko ninklijke Militaire Kapel, tegen den raad' van commissarissen van het Kon. Zcl'iL Bot. Genootschap te 's-Gravenhage inge diende klacht, in verhand met zijn verval lenverklaring van het lidmaatschap van verdienste van dat Genootschap. Land en Tuinbouw. Kopziekte. Onder het vee van den veehouder B. N., te Wateringen, is door den Districts-vee- arts dr. Ubbels uit Leiden de z.g.n. kop- ziekte geconstateerd. Het zieke vee is geisoleerd. Cursussen tot opleiding van Land- en Tuinbouw-onder wijzers. In het begin van Mei zullen te Alkmaar en te Haarlem cursussen worden begon nen tot opleiding van onderwijzers, die een landbouw of tuinbouwakte wenSchen te verkrijgen. De cursussen worden koste loos gegeven op Zaterdagmiddag, zullen duren tot Augustus 1917 en staan onder leiding van de heeren C. Nobel, Rijksland- bouwleeraar to Scliagen, J. G. Hazeloop, Rijkstuinbouwleeraar te Alkmaar en K. Volkerz, Rijkstuinbouwleeraar te Lisse. DE TOEDIENING VAN HET H. VORMSEL. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal Dinsdagmorgen in de kerk van O. L. Vr. Hemelvaart, na de H. Mis van negen uur, het H. Vormsel toedienen aan de Jongens (niet aan de meisjes, zoo-als gisteren abusievelijk vermeld) en des middags in de kerk van den H. Petrus te één uur aan de Meisjes. Rekening Rijnland. In de hedenmiddag gehouden openbare vergadering van Dijkgraaf, Hoogheem raden en Hoofdingelanden van Rijnland werd de rekening van dat Hoogheemraad schap, dienst 1914 goedgekeurd-; in ont vangst op f 308103.50; in uitgaaf op f265793.63, sluitende alzoo met een voor- deelig saldo van f 42309.87. Cursus over Tropische Geneeskunde. 7 Gisteravond opende Prof. Dr. W. Nolen den cursus over tropische Geneeskunde en hygiëne met een inleidend college, waarbij^ hij in de eerste plaats uiteenzette, hoe het voor den aanstaanden arts in do tropen noodig moet worden geacht, dat hij zich reeds tijdens zijn verblijf aan de Universi teit zooveel mogelijk op de hoogte stellen van de ziekten, die uitsluitend in de tro pen voorkomen, of daar veel meer dan in de gematigde luchtstreken. Na uitvoerig to hebben gewezen op het groot belang dat de kennis in. verschillende tropenziekten ook voor den Nederlandschen practischen arts heeft, eindigde spr. met een opwek king tot den Nederlandschen arts, die liefde heeft voor zijn vaderland met zijn grootsch verleden, om ook liefde en dank baarheid te gevoelen voor zijne Koloniën. Hij toone dit door te werken, ieder zooveel hij kan, aan het heil in die koloniën. Hollandsche Maatschappij van Landbouw. De afd. Leiden en O. van de HolL Maat schappij van Landbouw hield gisteravond in „Zomerzorg," een vergadering welke, met het bestuur mede, door zestien perso nen bezocht was. Mr. Fokker opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en deed mededeeling van verschillende ingekomen stukken, wel ke geen aanleiding gaven tot op- of aan merking. Hulde werd gebracht aan den secretaris den heer N. van Oosterhout, voor de moeite en het werk dat hij besteed inzake liet bekomen van verlof voor landbouwers die onder de wapenen zijn. Hulde werd gebracht aan den heer P. van Hoek, directeur-generaal van den Landbouw, voor de wijze waarop hij in het openbaar opgetreden is, toen het mond- en klauwzeer uitgebroken was en de wensch uitgesproken, dat andere ambtenaren in deze den heer Van Hoek zouden navolgen. Vervolgens kwam de beschrijvingsbrief voor de Algemeene Vergadering op Don derdag 29 April te Amsterdam te houden in behandeling. Deze brief gaf geen aan leiding tot discussie. Tot afgevaardigde werd benoemd Dr. Sillevold en tot plaats vervanger de heer v. Dorsten. Van de rondvraag werd door niemand gebruik gemaakt, waarna de voorzitter op de gewone wijze de vergadering sloot. 25 jaar. Maandag zal het 25 jaar ge leden zijn, dat Maria de Groot in dienst trad bij mevr. C. P. van Leeuwen, Utrecht, sche Veer 12. Een zeldzaam jubile, dat ongetwijfeld verdient gevierd te worden. Geen wedstrijden. De aangekondigde kegel wedstrijden van de kegel club „Klein maar Dapper" zullen niet doorga aai. Geslaagd. Voor het examen L. O. zijn te Haarlem geslaagd de heeren N. v. d. Heuvel en J. L. Klesser. Ontslag. Naar wij veamémen, heeft prof. dr. D. A. de Jong tegen 1 Mei eervol ontslag aangevraagd als leeraar aan de Rijks Veeartsenijschool te "Utrecht. Kostelooze genees- en heelkundige hulp. Voor hen, die zich daartoe hebben aan gemeld, zijn kaarten ter bekoming van kostelooze genees- en heelkundige hulp voor het tijdvak 1 Mei 19151 Mei 1916 ver krijgbaar ten raadhuize op Donderdag en Vrijdag 29 en 30 April a.s. van 10.30 tot 3 uur. ALfftCH «/d. RIJN. Toon2^ uitvoering. Woensdagavond zal de 'tooneelvereeniging dn de St. Jozepli- zaal weder een to oneel uitvoering gerveai, uitsluitend voor militairen, opgevoerd zal worden het reeds meermalen met groot succes opgevoerde kluchtspel „Piet de sch o orstie enueger." HAZERSWOUDE. Schapen en honden. Bij den landbou wer S. zijn wederom schapen door hon den aangevallen, waarvan 1 gedood cn een ernstig verwond werd. Werkverschaffing. Dinsdagavond ver gadert de „Werkverschaffing" in Café Roodenburg te half acht uur. Militieraad. De eerste zitting van den militieraad zal voor deze gemeente gehouden worden op 26 April des namid dags te 3.15 uur op het Stadhuis te Lei den. KATWIJK. Leger. De Officier van Gezondheid A. Toijer van het 15de regiment infanterie, is verplaatst naar Assen, alwaar hij bij het 8 Bataljon Landweer Infanterie wordt gedetacheerd. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het koude weer; Door het koude weer gaat- het met den groei der tuinbouw producten zoer langzaam. De liet eerst geplante aardappelen komen ternauwer nood uit den grond. Zeer weinig groei zit er ook in de groenten op den kouden grond. De tulpen zijn met den bloei ook een 14 dagen later dan verleden jaar. Door dit laatste blijven de prijzen, der ge broeide tulpen hoog in prijs. Waar dus door de meesten met verlangen naar mal- scker weer wordt uitgezien, kunnen de bloemen verkoop ea-s hiermee niet meegaan. '4 Is daarom maar goed dat mem hier niet in heeft mee te spreken. NIEUWKOOP. Hoofd. Om9lag. Het percentage vam den Hoofd. Oms'jag, te heffen van elke f 100 belastbaar inkomen, zal voor J915 in deze gemeente bedragen 2.10. Het vo rig jaar bedroeg dit 1.97. De verhooging is hoofdzakelijk eon gevolg van de subsi die voor de nieuwe spoorlijn, voor de helft, ten bedrage van f 400, op de begroo- tang van 1915 gebracht. In 1910 was het percentage gelijk met dat voor 1915. NOORDEN. Hulppostkantoor. Eerlang, vermoe delijk met de opening van de spoorlijn, zal alhier een hulppostkantoor gevestigd worden. NOORDWIJKERHOUT. Overleden. Alhier is Dinsdag Cornells van Os, oud 79 jaren, van een hoogte van cd<rca 1 meter gevallen, welke val den dood ten gevolge had. Militaire oefening. In den nacht van Donderdag op Vrijdag had alhier oene oefening, waarbij gebruik werd gemaakt van zoeklicht, plaats van het rcg. gre nadiers. Het doel was het malkan van loopgraven. De belangstelling van de zijde van het publiek was groot. Ingezonden 'Mededeeiingen a 30 cent per regel. Heupjicht. Pijn in den rug kan het eerste kentee- ken zijn van heupjicht (ischias). De pijn kan zich verder ontwikkelen Tiaar de heu pen en vandaar langs het been, .waar door het loopen onmogelijk wordt, ge maakt. Deze aandoening kan zoo hardnekkig zijn, dat men zelfs operaties heeft voor gesteld om haar te doen verdwijnen. De aanwending van zalf, smeersels, enz. op de aangedane plaatsen brengt niet het gewenschtc resultaat, omdat zij sfiechts een tijdelijke verlichting geven-. Zij tas tten uw kwaal niet in liaar wortels aan, d.w.z. in het- urinezuur, dat niet door de nieren verwijderd werd. De e enige juiste behandeling is de oorzaak van uw kwaal te doen verdwij nen, het urinezuur, hetwelk de weefsels ■en spieren 'heeft aangetast. Foster's Rug pijn Nieren Pillen hergeven aan de nie ren de kracht om haar werk naar belmo ren "te doem, waardoor het urinezuur met de urine uit het - lichaam wordt verwij derd. en zoodoende de oorzaak van alle kwalen van rheumatischen aard wordt weggenomen. Te Leiden verkrijgb. bij D. M. Krui- singa, N. Bijn 33, Reijst en Krak, Steen straat 41 en D. de Waal, Mare 56. 2089 Toezending geschiedt franco na ontv. v. post- - 'iwissel f 1.75 voor één, of f 10.voor 6 doozen. Eischt de echte fifanhgiFoster's Rugpijn Nie- ren Pillen, weigert ■WW"* voorzien is van ne- venst. handelsmerk. SASSENHfc'IM. Groene Kruis. Vrijdagavond werd in de zaal van den heer C. Schipper de jaar vergadering gehouden van de afd. Sas- senheim van bot Groene Kruis. Wegens het bedanken van den voorzit ter, dein heer J. Visser Vlasveld, werd de vergadering geleid door den heer C. G. Kfornmaun. De notulen, werden, na voorlezing on veranderd goedgekeurd. Hierna bracht de penningmeester het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de kas was achteruitgegaan met f 110.15. Op de Raff. Bank was op 31 Dec. geplaatst f 239.17 en in kas o-p dien datum f 4926. In het afgeloopen jaar zijn aan 117 per sonen versterkende middelen vei-strekt en wel 4068 L. melk, 383 eieren, 84- bana-nem en verder wijn enz. De rekening en verantwoording werden nagezien dooi- de heeren G. Lekkierkerker en B. Moöjenaiar, die al-les iai de beste oTde hebben bevonden. D-cor de hoeren medici worden altijd de bonnen voor levensmiddelen uitgereikt. Daar dit in d-e praktijk zeer veel bezwaren opleverde-, beeft bét bestuur naar een anderen weg uitgezien on is van meening, dat de'béste oplossing zou zijn, dat in liet bestuur ook dames zifting zouden nemen, zoodat bet bestuur bestaat uit 3 dames en 4' heeren. De dames zouden dan zorgen voor -do uitgifte van de bo-mien en zoo noodig huisbezoek verrichten. Met dit. voorstel ging do vergadering accoord. Het hesthur had do dames G. Kruijff, P. van Beursen en W. Warnaar verzocht zfrtting in bet bestuur te nemen. Genoem de dames hadden zich bereid verklaard oe.ne benoeming zich te laten welgevallen, zoodat in de vacatures J. Visser Vlasveld en C. A. Quant- gekozen werden de boven genoemde dames. Met bijna algemeene stemmen werden tot bestuursleden her kozen de aftredende leden, dc heeren J. O. Matze en J. W. Koning J.Wzn., die huaine benoeming aannamen. De voorzitter bracht een woord van hulde aan den afgetreden voorzitter, den heer Visser Vlasveld, die van de oprich ting 1 Januari 1907 ate voorzitter gefun geerd had; ook bracht hij hulde aan dr. Quant, voor al het goede dat hij voor de vereeniging gedaan heeft. Het béd-rag der ondersteuning werd voor dit jaar weder vastgesteld op een maximum van f 2.50 per week. In de plaats van den heer C. Posthumus werd tot magazijnbewaarsters aangesteld mej. De Boer. De burgemeester dankte, namens B. en W. bet bestuur voor de liudp ondervonden voor het ontsmetten. Tevens deelde de burgemeester medé', dat het i'n bet plan van dien burgemeester ligt, om wanneer de heeren medici bet noodig achten, dat er een perceel enz. ontsmet werd, dit van igcineente-weg door het Gnoene Kruis tc laten doen, tegen een billijke vergroe ding en alsdan eeme verordeneng in heit leven te roepen, waarbij aan lien, die- daartoe in staat waren, de verplichting op te leg gen, geheel of gedeeltelijk de te maken kosten, te betalen. Niets meer aan de orde, sloot de voor- zjliter de vergadering. WARMOND. Politieschieïvereeniging. Deze vereeni ging vergaderde gisterenavond in De Stad Rome. De leden, politiemannen uit de ge meenten Warmond, Sassenheira, Oegst- geest, Lisse, Noordwijkerhout en Noord- wijk waren trouw opgekomen, waarvoor de voorzitter hen dankte. De notulen werden goedgekeurd en de penningmeester bracht den stand der ka9 ter kennis, een batig saldo constateerend. Medegedeeld werd, dat van de zijde der begunstigers van „Wilhelmina" een som van f 146.— was ingekomen. De Voorzit ter bracht hartelijk dank uit aan de milde gevers, die toonen dat zij de vereeniging op prijs stellen en aanmoedigen. De gel den zullen beslet/* worden, tot inkoop van degelijke prijzen, die op den wedstrijd den 20sten Mei, aan de beste schutters worden uitgereikt. ZOETERMEER. Te water. Een bokkewagon met da

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 2