Ingezonden stukken. jlöt salaris van den klas'saea- werd op porstel van het hestuur met f 25 verhoogd. De balans gaf het volgende te zien: Bido spaargelden hij het begiin van 1914 Ü.469.9G, ingelegd met bijgeschreven (i)te in 1914 f 9970.74. Terugbetaald is in ill f 12,529.86. Spaargelden schuldig al- 0 f 11,910.84. Aan interest is bijgesohra- f453.20. Er waren in gebruik 61 sp aar sjes. Drie zijn er in het afgeloopen l3r afgelost. Saldo van voorschotten bij het begin 1914 f 27,000, nieuwe kapitalen in het jenstjaar f 13,650. Aan kapitaal werd te- i^betaald f 11,425. Blijft aan het einde 1914 over f 29,225. Aan interest, pro- iie en kosten van voorschotten is ent ten f 1686.58. Er waren 27 voorschot- iDiers. Het saldo der loopende rekeningen was het Ixegin van het jaar f 1774.08. Door het jaa.r heeft de leenbank aan ka- !alen met bijgeschreven interent, provi- kosten, uitgegeven te goed T 8132.59 ■arigen, schuld f 28,798.81. j het einde van het jaar heeft de bank saldo van uitgave te goed f 1246, van ilvangen schuld f 20,138.81. Aan. interest en provisie is van deelne- jrs in loopende rekeningen ontvangen .59. Aan interest en kosten is aan de mlrale Bank uitgegeven f983.13. it reservefoniis van 1913 was f 32.1172, 1914 is een winst gemaakt van 3S.361/2. Dus is het reservefonds op het tde van 1914 f 270.48. Het aantal leden der bank bedroeg op 1 einde van het. jaar 40. Door vertrek, danken en overlijden verloor de bank leden. Voor de in Mei te houden vergadering n de Centrale Bank werd als afgevaar- ;<je gekozen de heer P. J. Aarts; de heer Paridon als plaatsvervanger. Dc heeren P. M. v. Egimond em C. Kor- rshoek werden benoemd om de reke- van den kassier over 1915 na te zien, Daar hij de rondvraag ndemand het oord meier verlangt, sluit de voorzitter goed bezochte vergadering, dankzei 3ii voor de flinke opko-mst. LE1MUIDEN. Zeldzame vangst. Door den visseher Rekelhof, is een zeldzame visch gevan- Het beest weegt 58 pond en is 1.60 M. De naam van het dier kqn men hier vaststellen. Het beest is voor liefheb- te zien. NOORDWIJK. tig goed afgeloopeix. Gisterenmiddag irn een wagen, bestuurd door een militair, soeste vaart den zeeweg af uit de richting iidwijk aan Zee. De man scheen het be- over zijn paard kwijt te zijn, want op einde van de Zeestraat vloog het dier Irambaan op. De 16-jarige zoon vanT. H. Noordwijk aan Zee, die zich daar bevond, niet gauw genoeg uit den weg komen serd overreden. De knaap kréég een wiel de borst. De wagen kwam in aanraking een boom en inet de ijzeren haltepaal An Electrrsche tram. De paal brak en de viel, waardoor het paard tot staan De soldaat bezeerde zich bij zijn val de pols, doch niet ernstig. De jonge H. de dichtstbijzijnde woning binnenge- i, waar Dr. van Nes de eerste genees- je hulp verleende. Hoewel de knaap orgwekkenden toestand verkeerde, schijnt ;een direct gevaar te bestaan. NOORDWIJKERHOUT. ifjtïe. Van de 34 militieplichtigen de lichting 1916 uit deze Gemeente ben 10 personen vrijstelling wegens) derdienst aangevraagd, hetgeen zeer 'genoemd kan worden. OUD-ADE. tand- en klauwzeer. Op d<? boerderij den veehouder C. van Teijlingen in enhuizen is een geval van mond- en klauw- i geconstateerd. Door de Burgemeester van emade is, op advies van den Districtsveearts Leiden, een kring vastgesteld, waaruit, rio of waarbinnen geen herkauwende to of varkens vervoerd mogen worden, i kring omvat den Waterloospolder, den alandeipolder en de gedeelten van den oggemaakten Alckersloot, Hertogs- en itrpolcler en van den Vrouwe-Vennepol- ten noorden van den Langen weg en 'inbegrip van dien weg. SASSENHEIM. filing. Gisteren waren alhier aange- d 160,000 snijbloemen (narcissen). De »n waren als volgt: Princeps 3 a 4 c., kn Spur 5 a 7 c., Sir Watkin 6 a 8 c., ales 7 c., Oranje Phenix 20 a 25 c., Zilver mix 30 a 35 c. per 100. V/AARDER. treenigiug van gemeenten. Bij ged. tan van Zuid-Holland is in onderzoek eventueele vereeniging van de gemeenten "lier, Barwoutswaarder en Rietveld of taiug en samenvoeging van deze gemeenten I andere. WARMOND. ïfnieonteraad. De Raad' dezer ge- jiltfi vergadert op Dinsdag 20 April a.s. 'ïoormiddags te 10.30 uur. WOUBRUGGE. 'wfdingelaud Rijnland. Bij de ber ijming voor hoofdingeland ini het 8ste 1 rót, hoofdplaats Woubrugge, van het i '^heemraadschap „Rijnland" verkreeg tar Mr. J. A. de Ranitz 283 stemmen heer J. H. Weydung 290 stemmen, fat de heer J. H. Weyd/ung gekozen is. fa stemming op 1 April had de heer J- A. de Ranitz 188 stemmen en de L II. Weydung 136 stemmen ver- p1 Bij deze herstemming was er zoo- ^eim-o, dat het meer op een Staten- aeziing gefleek dan op- eein vetrkiezing l6en waterschap. 1 K. Centr. Kiesver. in het district Haarlemmermeer. J Hoofddorp heeft bovenstaande poli- tistricts-ongianiiisatie haar jiaarvierga- gehouden. i V,i° 0 r z i 11 e r, de heer Bergkamp, .tolen, in 't bijzonder dien heer Van ton, afgevaardigde in de Tweede Ka- heit district, welkom, waarna de de heer Al, notulen en jaar- 32 v°orias. De beer De Helj bracht Notailleerd verslag uit over de het jaar gehouden algemeene vergade- *vüUen Bond van R, K. Kiesvereeni- gdngen jn Nederland. Naar aanleiding van eenige opmerkingen werd den afge vaardigde opgedragen te Utrecht om vroegtijdiger verzien ding aigenda van den bond te verzoeken, opdat deze agenda eerst degelijk behandeld kon worden. Tot afgevaardigden werden benoemd de beeren De Heij en Bergkamp. Daar de af gevaardigde niet aanwezig was, kon geen verslag van" den Provincialen Bond uit gebracht worden. Voor vertegenwoordi gers werden aangewezen de heeren Mr. Rits en H. Bram. De heer Van Wichen bracht dank voor de hartelijke begroeting. Op politiek terrein komende, memoreert hij als een der belangrijkste punten de nieuwe inkomstenbelasting en geeft daar bij vooral voo-r raadsleden ten opzichte van te benoemen gemeentelijk» commis sies, z'ijn raad ten beste. Met blijdschap stipuleert hij, dat ons land, het Land van het Vredespaleis, zoo verschoond bleef van den eigenlijken oor logsgruwel. Waar te verwachten is een herziening der tabellen voor Massificatie der ge- mieenten ten opzichte der belastingen, wijst hij op de diaaruit mogelijk voort spruitende gevaren voor het verkrijgen en het behoud van het kiesrecht. In zake het mond- en klauwzeer is het verlangen uitgesproken om verlost te worden van het afmaaksysteein. De heer Van Wichen zegt., dat het stre ven om naast de behartiging van de be langen van den landbouwer te letten op het belang van 's Rijks schatkist, in goede richting gaat, door den goeden verkoop van het vleesch te bevorderen. Hij wijst dp een geval, dat een landbouwer 20,090 gulden uitgekeerd en door het Rijk voor het vleesch. 17,000 gulden ontvangen werd. Met d'eze enkele wenken en- opmerkin gen besluit hij, daarbij zich disponibel stellend» voor het beantwoorden van vragen. De heer Balvers is het hoogst aange naam den heer V-an Wdchen hier ter ver gadering te ontmoeten. Nog aangenamer is hem de gelegenheid tot het stellen van vragen aan den gaachten afgevaardigde, hoewel gezien de belangrijkheid van ver schillende kwesties, hef hem het aange naamst zou wezen, indien daarvoor een speciale vergadering belegd werd. Wat het belastingwezen betreft, merkt spr. op, dat hij in deze vergadering reeds vóór 6 jaren op de belasting wees, die er nu is. Dientengevolge werd een oommis sie afgevaardigd naar den heer Van Wi chen, om verschillende bezwaren, die nu sterk aan den dag treden, te bespreken. Hij memoreert bijv. toen reeds gewaar- schuwd te hebben, dat de landbouwers en bovenal de kleine landbouwers, het ziwaarst in hun portiemionnaie worden getroffen. Waar de voorzitter tot bekorting aan spoort en de heer Balvers zich gaarne naar diens verlangen gedragen wil, komt hij op de klas-sifiiceering der gemeenten, door den heer Van Wichen ter sprake ge bracht. Waar hier verband bestaat tus- schen de Kieswet-Van, Houten en de be doelde tabellen, is men er op aangewezen- zooveel mogelijk kiezers te werven. Lu zake mond- en klauwzeer is sprekers gevoelen, dat honderd landbouwers ook honderd tegenstanders van het afimaak- systeem zijn. Waar de bedo-ttde landbou wer (spr. kent ook*dit geval en noemt den naam) f20,000 ontving en het Bijk f 17,000 terugkreeg voor het vleesch, is dat minder schade voor 's Rijks schat kist verkregen. Maar daarover gaat het ndet Het gaat om liet belang van den landbouwer, die om het alge-meen belang toch al schade lijdt. Spreker geeft den g each ten afgevaar digde in ernstige overweging het daar heen te "help en leidien, dat het aim aak- systeem opgeheven en den betrokken landbouwer bedrijfsschade vergoed wordt. De heer Van Wichen, den heer Balvers beantwoordende, zegt niet onbekend- te zijn met het eerder gepasseerde. Hij hoopt echter, dat het den landbouw zoo goed zal blijven gaan als thans, zoo dat de belas tingdruk minder gevoeld wordt. In de kwestie der h-erzienimg van de tabellen blijft hij op .waakzaamheid oari- dringen. Na nog eenige besprekingen sluit de Voorzitter de vergiadering op de gebruike lijke wijze. 't Bestaat nog! M. de R. Met verontwaardiging heb ik Donderdag avond gelezen, hoe men vanwege „Toonkunst" uw verslaggever heeft durven bejegenen bij de uitvoering in den Schouwburg. Ik zeg: vanwege „Toonkunst," want ik kan niet aannemen, dat het Steuncomité, ten bate waarvan het concert- plaats vond, er ook maar iets van geweten heeft dat uw blad zou wor den geweerd. Roomsch en onroomsch heeft met en in het Steuncomité van meet af aan eendrachtig samengewerkt in 't belang der algemeene goede zaak, en nog verleden week bevatte uw blad op de voorpagina een vet gedrukte opwekking om de collecte voor jiet comité te bedenken. 't Was dus alles pais en vrêe. En nu komt daar opeens van muzikale zijde zoo'n dissonant! 't Bestaat dus nog, dat anti-papisme, het welk niet nalaten kan, zich op de meest on gelegen tijdstippen te uiten. Men zou soms gaan denken, dat het verdween, maar dan steekt het plotseling den kop weer op. Naast ons protest tegen de onwaardige be jegening, waaraan uw blad in den persoon van uw verslaggever bloot stond en welke wij niet licht zullen vergeten, plaatsen we hier de opwekking aan alle katholieken: weest steeds op uw qui vive! Wij, Roomschen, hebben recht behandeld te worden op geleken voet met iederen anderen Nederlander. Dit spiee :t eigenlijk' vanzelf, maar „Toonkunst" kwam er ons weer eens herinneren, hoezeer we voor dat recht steeds pal moeten bliiven staanandere worden we buiten de deur gezet. Dankend voor de plaatsing, EEN TROUWE LEZER. Academienieuws. Le i d en. Na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld „Eenige ontaardingen van den Harmonischen complex" werd heden bevorderd tot doctor in wis- en natuur kunde, de heer Johannes Helenus van der Harst, geboren te Leiden, wonende te Veen- dam. Bevorderd tot doctor in de rechts wetenschappen op „Stellingen" de heer Rutger van Eek, geboren te Boele leng (Bali) wonende te 's-Gravenhage. LEIDEN. De Geneeskundige Staats commissie bevorderde heden tot semi- arts den heer J. G. Overbeek (Den Haag). Gemengde barichten. Niet aan hun adres. Op 3 dezer zijn per postpakket, een van Assen en een van 's - Her togenbosch, aan een firma te Rotterdam eeni ge gouden sieraden verzonden, welke niet aan hun adres zijn aangekomen. Onder een ledikant. In een der hotels te Nijmegen is onder een ledikant gevonden een bruin houten kistje met zware randen en voorzien van een koperen hengsel, inhou dende een groot aantal sieraden, als gouden damesringen enz. De commissaris van politie te, Nijmegen verzoekt opsporing van den eige naar dezer voorwerpen, die aan zijn bureau berusten en bericht. Een smokkelgeschiedenis. De gebroe ders Driessen, uit Didam, stroopers van beroep, giingen Zondagavond onder Beek op pa-d,. toen ze plotseling twee mannen zagen, die een tweetal paarden over de gaens wilden smokkelen. De Driessens stelden zich verdekt op, doch de smokke laars hadden hen reeds gezien, en, in de meening, dat liet 9olda.ten w<aren, kozen zij het hazenpad, de paardien in den steek latend. De Driessens namen nu die paar den mede en verkochten ze den anderen dag voor f 400 aan een smokkelaar-. De marechaussee te 's-Heerenberg, die van het gebeurde de lucht kreeg (in beschon ken toestand hadclen die Driessens het avontuur verteld), nam de paarden te Wehfl en Keppel in beslag en bracht ze naar 's-Heevenberg. Het eigenaardigst is nog wel, dat de oorspronkelijke eigenaar der paarden zijri eigendom ni,et durft ope-ischen, om dat dat hem met den strafrechter in aan raking zal brengen wegens poging fco-t verboden uitvoer. (Tijd.) Waarschuwing. Men meldt uit Am sterdam: B. en W. waarschuwen, na-ar aanlei ding van het voorkomen van gevallen van vergiftiging als gevolg van het gebruik bij het bereiden van spijzen van geëmail leerde kookpannen, waarvan de bodem bij reparatie was vervangen door een van gegalvaniseerd (verzinkt) ijzer, tegen het repareeren van geëmailleerde pannen met gegalvaniseerd ijzer en bevelen aan het herstellen door aanbrengen van een bodem van met zuiver Banlkiatin vertind plaatijzer, gefelst en van buiten vastge- soldeerd. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Gehuwd: w. Kantebeen jm. en P. C. M. van dein Berg jd. J. van Rosse jm. en C. de Boer jd. J. C. de Goederen jm. en J. M. Schouten jd. S. Kruit jm. en, M. de Feij jd. M. J. w. Kleijn jm. en T. M. Belt jd. G. KaJBfioven jm. en C. E. Plu jd. A. L. de Grabber jm. en M. C. Schil dimeijer jd. H. R. de Jong jm. en M. Jenner jd. P. A. de Groot w. en E. C. Lammers jd. NOORDWIJKERHOUT. Geboren: Johannes P. zoon van L. P. van Denzen en van M. Smit. Hen- drikus L. zoon van J. Nederstigt en van A. van Berk el. Johanna, dochter van J,' Hopman en G. Main. Catharina, doch ter van C. Kops en M. J. Kaptein. Gehuwd: Cornelis Koster, Noordwij- kerhout en Theodora M. van Abswoude, Noordwijk. Gemeentelijke Aankondigingen. Door B. en W. is vergunning verleend aan de N. V. Houthandel voorheen J. J. van Hoeken en Zoon en rechtverkrijgen den tof het uitbreiden van de inrichting voor houtbewerking .i-n het perceel Mare- dijk no. 173. Door Bi en W. is vergunning verleend aan de firma J. C. "Zaalberg en Zoon en rechtverkrijgenden tot het uitbreiden v-an de fabriek vaal wollen dekens in bet per ceel Vestestraat no. 22. Laatste berichten. NOORDWIJKERHOUT. Een avontuur. Woensdagavond werd W. C. hier plotseling ongesteld. De zoon kwam het zaakje verdacht voor, begaf zich naar Den Haag, en deelde de justitie mede, dat hij vermoedde, dat zijn vader vergif tigd was. De justitie stelde in de woning een on derzoek in, onderzocht alles van onder tot boven en bemerkte onder een bed een man met... 5 kippen, een haan en een zak aard appelen. Toen do man te voorschijn kwam bemerkte men te doen te hebben met een zekeren C. W.uit Voorhout. In eens was nu de diefstal in die plaats ten vorige dage opgehelderd. Men had namelijk den vermoedelijken dader van den diefstal te V-oorhout te pakken. De man werd geboeid naar Den Haag vervoerd en ter beschik king van de justitie gesteld. De maag van W. C. is door dr. Quant uitgepompt. Men vermoedt vergiftiging. De zaak is nog in onderzoek. RIJNSBURG. Dood gevallen. Gisteren Viel het paard van den Heer W. H., terwijl het voor de wagen bespannen was, plotseling dood neer. Inbraak. De persoon, die zich deze week schuldig heeft gemaakt aan inbraak is gisteren reeds in verhoor genomen. Er wordt ook nog naar iemand gezocht, die waarschijnlijk medehelper is geweest. Hofbericht. Met uitzondering van het uitsteken der vlaggen van de openbare gemeentegebou. wen, zullen vanwege de gemeente 's-Gra venhage geen openbare feestelijkheden worden gegeven ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H. den Prins. Van wege het Rijk zullen op dien dag de gebruikelijke feestverlichtingen aan de de- partements- en andere gebouwen achtei-- wege blijven, terwijl buitendien niet ge vlagd zal worden. De Katwijk. De Duitsche regeering heeft naar aanlei ding van de torpedeering van In t Nederland- sche stoomschip Katwijk, een onderzoek doen instellen, dat het geval spoedig zal ophelderen. TWEEDE KAMER. Derde Nota betreffende den economischen toestand. De minister van Landbouw, Nijvei-rxeid en Handel heeft aan de Tweede Kamer a.ls vervolg op zijn Nota van 24 Februari j.l. do-en. toekomen een korte opsomming van. cijfers en genomen maatregelen, be trekking hebbende op den economischen toestand, over de maanden Februari en Maart. Het iis zijn voornemen, zoo spoe dig mogelijk aan de Kamer een meer uitvoerige Nota, in den trant van die van 24 Februari jl. aan te bieden, welke dan den toestand zal weergeven op 1 April jl. Uit het stuk blijkt, diat bij de volgende economische niota-, die in de eerste dagen van Mei zal vei-schijnen een overzicht zat gegeven worden van den stand der Nij verheid op grond van de gegevens der Arbeidsinspectie. Voorts wordt er aan ontleend, dat de tax-weaanvoer in Februari tengevolge van onvoorziene omstandigheden vertraging ondex-vond. Thans zijn maatregelen ge troffen, die deix gex-egelden aanvoer zoo veel mogelijk bevorderen. Contracten zijn afgesloten, waardoor de Regeeiïng kan beschikken over de vol gende scheepsi-uimtie: In Apz-il over 175,000 ton, Mei 135,000, Juni 100.000, Juli 100,000 De inschrijvingen op meel, die tot dus- verra op niet geregelde tijlds-tippen plaats vonden, geschieden tot nadere regeling eens per 14 dagen. Verschillende gemeenten verzochten te- rug te mogen komen op hun vex-zoek om maïs van hiet distributiöbureau te ontvan gen, daar zij deze thans tiegen lageren prijs op de markt kond-en koopen. Aan dezen wensch wex-d in hoofdzaak voldaan. Veilingen van rpaïs hadden in verband hiermede gedurende e enigen tijd ndet meer plaats. In een bijlage zijn de uitvoerverboden opgenomen, die sedert 1 Jan. 1915 zijn af gekondigd of gewijzigd. Verder wordt als bijlage overgelegd de bekende circulaire aan de Burgemeesters d.d. 20 Maart j.l. De opsomming van die cijfers en feiten bevat een ovex-zichf van den toestand voor zeevaart, binnenvaart, nijverheid, landbouw, vi'ssch-erij en van genomen Regeeringsmaatrage 1 en Uitvoer van varkens. Dezer dagexx verscheen een bericht in een der bladen, vojgens hetwelk bij de Regee ring het voornemen bestond om Maandag a,s. de grenzen voor een beperkten uitvo ex- van vette varkens weer open te stellen. Naar wij vernemen, bex-ust dit bei-icht op een misverstand. Ingevolge de mihisterieele beschikking van 9 April zal te te beginnen met a. s. Maandag weer varkensvleesch (inbegrepen geheel geslachte varkens) kunnen worden uitgevoerd, dat van Rijkswege is gekeurd en gemerkt, benevens enkele worstsooi-ten als Plockworst en andere uit varkens-, vleesch bestaande waren. De dix-ecteur van het Rijkscentraalhu- reau tot regeling van den afzet van var kens en varkensvleesch zal hiervoor con senten afgeven. Voorts vernemen wij dat heden door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel zal worden vastgesteld, welk per centage van de hoeveelheid varkens vleesch door de exporteurs uit te voeren, zij verplicht zijn gedurende de komende maand voor binnenlandsch verbruik te leveren. De „Main". Van bevoegde zijde meldt men ons: In enkele Nedieriandsche dagbladen bomt., in commentaran welke zij geven op het vertrek uit Vlissingeni van biet Duitsche stoomschip „Main", de opmex-- king voor, dat gemo-emd Dudtsch stoom schip sinds het begin van dén ooi-log in de haven valn Viissiirsgen zou zijn geïnter neerd. Het is gewenscht om, tegen het maken van onjuiste conclusion, hier te ralr-vm- ren dat van eene interneei-ing van ge noemd stoomschip nimmer sprake is ge weest, Het stoomschip „Main" bevond zich Bij het uitbreken van den oorlog tus- schen Duitschland en Engeland in de neutrale haven van VlissLngen en ver koos een verblijf op neutraal gebied bo ven de kansen van buitgemaakt tie v/or- deni op zijn traject van Vlissingen naai- een Duitsche haven. Dit verblijf was dus volkomen vrijwil lig en nu om redenen van militairen aard die autoi-iteit in Vlissingen het lan gen- verblijf van diit stoomschip niet meer wemschelijk achtte, is aan den gezag voerder van de „Main" de keuze gelaten om te vertrekken naar Antwei"pen, naar zee of naar een door de militaire' over heid aan te wijzien andere Ne-derlandsche haven. Hierbij was de keuze van een andera Nederlandsche haven zeer be- perkt, omdat de „Main" een diepgang bezit, die niet toelaat onx zdoh hinneni de territoriale grenzen naar elke Neder landsche haven te begeven. Een route diaaTbij te voegen, die het schip buiten de territoriale grenzen bracht, zoude den gezagvoerder de kans doen loopen om door vijandelijke o onlogs schepen geno men te worden. Onder die cnietaiubgheden heeft de ge- zagvoei-der verkozen om zich naar An%- werpen te begeven, waarheen die „Maim1* in volle vrijheid vertrokken is. Zeppelins boven Engeland. LONDEN, 16 April. Vannacht om kwant over twaalf verschenen twee zeppelins bo ven Mal don in het graafschap Essex. £ij wie-rnen 4 bommen, welke geen schade aanrichtten. Ook hebben ztij bommen, geworpen op Heybridge en Besin o-p 3 KM. afstand van bovengenoemde plaats. Eenige hui zen zijn in ba-and geraakt-. De zeppelins volgden he't Blackwater en beschreven bij haar tocht eeai boog. LONDEN, 16 April. Van-nacht om kwart over een kwam bij Lowestoft (t. Z. v.- Yarmouth en in het graafschap Suffolk, dat weer U N. v. Essex ligt) een zeppelin over zee aangevlogen. Het luchtschip voer over de stad li-een en wierp in den omtrek 3 .of 4 hommen. Op 3 K.M. afstand zag men een brand. De aangerichte scha de iis nog niet vastgesteld. LONDEN, 16 April. Van Maldon zijn nog geen bijzonderheden. Te Lowestoft wex-d de bevolking om 1 uur door de sirene gewaarschuwd. On middellijk daax-op hooide men 3 ontplof fingen. Men zag eem houfinagazijn in vlammen. Ziedaar allex-, wat er blijkbaar aan schade is aain-gerich't. Een vrouw weid licht gewond. Drie paarden zijn in een stal gedood. Vooxdieai waren 6 bommen geworpen te Southwold (t. Z. v. Lowestoft, in Suf folk). De zeppelin is weer over zee veidwe- nen. „n. r. Ct." Marktberichten. LEEUWARDEN, 16 April. Kans. Nagelkaas. fabrieks-; aanvoer 12531 K.G. prijzen van f54,tot f105.Handel vlug. Boter. Boerenboter aangevoerd: geene. Fabrieksboter 32/3. 38/6, vaten. Prijzen van f62,50 tot f63,20. Noteering van de Commissie fl,42 per k.g. Not. Ver. van Boter-er Kuash. in Fi-iesland f62. ZOETERWOUDE, 16 April. Eieren veiling. 3740 kipeieren f4,805,25. 694 Eendeneieren 4.95—f5.10. GOUDA, 15 April. Yee. Vette varkens met weinig aanvoer, handel vlug, 36 a 44 e. per half kilo. Biggen voor Engeland met aanvoer, handela c. per half kilo. Magere biggen met goeden aanvoer, handel matig, f 1,70 a f2,10 per week. Vett« schapen met goeden aanvoer, handel matige f26 a f34. Nuchtere kalveren met goeden aanvoer, handel vrijwel f8 a f 16. Fokkalveren f16 a 32. Kaas. le qual. f 46,— f 48,—, 2e qual. f 48,d f 45,zwaardere f 49,d f Noordhollandsclie kaas fil f.Aan gevoerd 46 partijen. Handel zeer vlug. Botci-, met redelijken aanvoer; handel vrijwel; prijs der goe- f 1,45af 1,50, wei- f 1,30df 1,40. MEPPEL, 15 April. Boter. Aanvoer: 1000 kilo, le soort per l/d vat f 30,a 2e soort f29,— a 8e soort f28 a stukken van 11/2 kilo f2,15 a f2,40. HOORN, 15 April. Kaas. Aanvoer 59 stapels, wegende 41744 K.G. Kleine f48; Commissie f47; Fabrieks- f49. LEIDEN. 16 April. Veemarkt: Aangevoerd Opaarden f 0,—af0,—, 0 Veulens f0—a f0— 13 stieren f125 a f 275, 634 kalf- en melk koeien f225 a f855, per kilo fa 897 varekoeien f 145 a f270, 203 vette ossen en koeien f190 a f375, per kilo f 0,90 a f 1.— graskalveren f00 a f00, 54 kalveren (vette) f 45 a f 135, per kilo 1' 0,85 a f 0,80, 284 kalveren (nuchtere) f6,a fl4,^1031 schapen (vette) f80 a f46, per kilofO,afO,schapen (weide) fa f224 Lammeren (magere) f12, a f14, 843 dito vette jarige f20 a f60, 0 varkens (magere), fa fper kilo a ct,000varkens (vette) f0,afO,750 biggen f 10, a f16,7 bokken of geiten f3 a f9, Ter markt aangevoerd: 1747 Runderen; 388 Kalveren; Schapen 1031. Voor Londen geen handel. Kaas. Aangevoerd 78 partijen. Besteed werd voor Goudsche kaas van f 45 tot f 48. 2e soort f 42 tot f 44. Leidsche kaas f 42 tot f 4350. 2<x soort 39 tot 41. Alles per 50 kg. Aan de stads» waag gewogen 86 partijen, 2997 stuks kaas, wegende 20175 kg. Handel voor Goudsche kaas vlug. Handel voor Leidsche kaas matig. HOOFDDORP, 15 April. Graanbeurs: Witte tarwe f 13,50 a f 14,50, Haver f 14,af 14,50 Groene erwten f 14,af 14,25, Paardenbooneix fafDuivcboonen f 11,a f 13,50, Gerst f0, a f0,Bruine boonen fnf Karweizaad f18.a f 18.25. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 16 April 1915, medegedeeld door Tiet Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.6 Munehon. Laagste barometerstand 749.4 Chrisliansund. Verwachting tot den avond van 17 April. Zwakke tot matige Westelijke tot Zuide lijke wind veranderlijke bewolking, wellicht eenige regen iets zacliter. Financieele Berichten. Amsterdams Officieele P: ij s c 0 u r V.K. 99' 4'/a Aand. Aand. Aand. Aand. Ned. 1914 5 f 100—200 dito f500—1000 5pCt. Indische f 100-500 dito dito f1000 Amsterdam 1913-'14 4'/2 Haarlem 1915 Rotterdam 1914 Javasche Bank dito Cert. va: Nederl. Bank dito Cert. va: Amerik. Smelters Sec. Conv. Obl. 6. Bethlehem Steel Cert. v. Aand Standard Milling Ct. v. gew. Aand do. Cert. v. Pref. Aand. 6 pCt. Deli Spoorwegen Pennsylvania Sp. Conv. Obl. 31/2 6pCl. Sem. Clier. St.tram Koers van het geld. Prolongatie 4 A pCt. )13/,r I 9V2 98'ó/ia OS*/* 99>7ig 953/4 24"> 161/4 230 229 1033/., 122 531/4 713/4 1033/4 99 JK 995/g 9«7/ig 104 65 711/2 104 093/4 981/2

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3