Stad en Omgeving. Advertentiën. Deze hak era word era aan tiien rarasel- bevestdgd en dienen om Reit afg'Iij- van den geweemem en het onderuit ign van het geweer te voortkomen, utoor verkregen wordt, dat de man iarscli niet steeds genoodzaakt is de lei-hand in een vastën stand te- hou- „tr, Bond van Plaatselijke Ver. voor ngovallenverz. in het Land-, Tuin- en Boschbcuwbedrijf in Nederland. ider leiding van den heer F. P. Kleijn, genieester van Woubrugge, hield jiigenoemde Bond hedenmorgen de al- eene vergadering in de bovenzaal van den Vergulden Turk". opening en lezing der notulen der te vergadering, bracht tie secretaris lag van den Bond uit, waarin met moed herinnerd wordt aan het over- van den voorzitter A. v. Leeuwen, jiderdorp. Voorts wordt melding ge it dat '17 vereenigingen zijn aangeslo ft ledental klom van 675 op 758, de bedragen stegen van f 787,094 tot 992. In het geheel kwamen voor 46 tallen, die een bedrag, van f 946.04 en gevorderd. Ten slotte werd nog [ing gemaakt, dat de Bond van den ordigen minister van Landbouw, bet particulier initiatief op het gebied Verz. krachtig voorstond, ver- it, dat hij de algemeene regeling van bouwongevallen krachtig zal bevor- t kassier-boekhouder L. W. v. Giessen ijnsburg bracht vervolgens financieel uit. De rekening over 1914 geeft in angsten en uitgaven een bedrag van £20. De uitgaven over 1914- bedragen itaal f 409.47 of f 0.53 per f 1000 loon- Uitgekeerd wegens ongevallen 160. leden van den raad van beroep wer- herkozen de heeren G. Valk Bouman, irdorp; A. Hoogeboom, Honselersdijk, ir. P. J. Aalberse, Leiden, agenomen werd éen voorstel van het uur, om aan een deskundige in over- met het bestuua' op te dragen de her big van Statuten en Huish. Regüe- Op de eerstkomende jaarverga&e- jsal dan de wijziging aan de orde ge worden. De verschillende vereend en kunnen voor Juli hunne wen- aan het bestuur kenbaar maken, ui de orde kwam vervolgens verkia- van een bestuurslid wegens overlij- ïan den lieer A. v. Leeuwen. Na har ming tuasohen de heeren J. de Graaf erwioude) en J. Kooiman (Andij-k) heer J. de Graaf gekozen. Om Zuiden en Noorden ook te vertegera- ndigan wordt besloten bet bestuur tee leden aan te vullen. Tot leden ten geko-zen de heeren J. Kooiman ijk) en B. C. Huijser (Baren dracht), behandeling komt een voorstel om [esalarieerd propagandi-st aan te stel- Om de leden vrij te laten verlaat de Kleyn de vergadering voor een ablik. De heer Giessen neemt de lei- van de vergadering. Na een b re ede issie stalde de heer Giessen voor geen propagandist aan te stellen, omdat niet op de agenda staat, maar met oog op de propaganda, die noodzake- is, den he err Kleyn op te dragen pro- aula te maken voor een jaar tegen ceding van f 10 per spreekbeurt en en verblijfkosten. Het voorstel wordt «nomen. «enige, besprekingen van huishoiide- a aard sluit de- voorzitter de verga- eg- Steuncomité Oorlogstoestand 1914. de inteekenlijsten is inge- ind f 7929,96 schaalcollecte heeft opge- U f 949,14' n: 18879,10' Mleum. Op Zaterdag den len Mei pt J. Ank-e-ina -den dag te herdenken Kip hij vóór 40 jaar in dienst thad bij beer F. H. de Keuraing, grossier i'n enz. V-oorwaar een niet alledaagsch waaruit duidelijk de g-oede verstand- üng tUiSschen patroon en bediende t (Herplaatsing wegens misstelling.) jaar. Het oudste plaatselijke ge- ap van leden van het Leidsche Stu- lencorps, Non Sordent in Undis, be den 3den December 100 jaar. Er zijn Ken in voorbereiding om dit honderd je bestaan feestelijk te vieren. Slaagd. Bij de te 's-Gravenhage ge- examens der Vereeniging voor bakscholen slaagdén voor het diplo- costumière de dames C. van Ben in II. Vogel alhier. inst Ned. IncJië. Bij resolutie van ■minister van Koloniën, is mr. A. W. "lien, alhier, gesteld ter beschikking ton gouverneur-generaal van Nedèr- ^b-Indië, om te worden geplaatst in '"Üjke betrekkingen daar te lande. "1- Dir. Elect. Bedrijf. De heer W. Wolff w. i. bij de stedelijke letoeii voor gas en electriciteit alhier, 6' voor op de voordracht door B. en W. fnad van 's-Gravenhage aangeboden 'de benoeming van een adjunct-direc- van het Gem. Elect. Bedrijf. ®ugureele rede. Hedennamiddag *Dr. A. Eekhof, benoemd tot buiten en hoogleeraar aan de rijksuniversi- alhier, om onderwijs te geven in de 'fóedenis van het Gereformeerd pro- mismus zijn inaugureele oratie in het ^■■'Auditorium van het Academiiege- K- Vereeniging voor den Volkszang. geestelijk Adviseur van de R. K. «niging oor den Volkszang is door H. den Bisschop van Haarlem be- de WelEerw. Heer A, H. I. van Leipsig, kapelaan der St. Petrusparochie alhier. Ruit ingedrukt. Gisterenmiddag duwden .twee jongens 'n handwagen door een spiegelruit in heit pand van den heer A. K. De spiegelruit, die een waarde heeft van 70 gld., was verzekerd. De jongens zijn onbekend gebleven. Bijzondere decoratie. De firma lamin heeft haar zaak op de Haarlemmerstraat o-p bijzondere wijze gedecoreerd. Wanden en etalages zijn getooid met tal van kleine doosj-es, welke chocol ade-atrooisel van het fabrikaat van de firma Jamdn inhouden. Als men nu weet. dat voor deze decoratie ruim 3000 doosjes noodig waren, dan kan inen er zich wel een voorstelling van ma ken, welk een weik het is geweest de eta lages samen te stellen. Men ga zelf maar eens bezichtigen de smaakvolle en kunstige reclame, welke de bekende fir ma voor haar fabricaait heeft weten uit te dienken. Personen, die zich te Leiden hebben gevestigd. G. Boon en gez., kleermaker, Haarlem merweg 68. J. B. Jansen, gemeentewerkman, Pr. Hendrikstraat 2. Wed. Krop—le Clercq, Heerenstraat 110. H. F. Boxem, Leüvenstraat 20. J. P. G. Gordijn, winkeljuffrouw, Hoog straat 12. W. H. Haasbeek en gez., kellner, Bak- kersteeg 7. C. C. Schindeler, kok, Breestraat 84. J. A. van Achterberg en gez., bakkers knecht, Lage Rijndijk 8. A. Berlijn, arbeider, Schuttersstraat 20. M. C. van Drooge en gez., semi-arts. Plantsoen 9 A. A. M. Siemensma, dienstbode, Steen- schuur 16. P. J. Steen, .Witte Rozenstraat 43 A. G. Konijnenburg, verpleegster, Diaco- nessenhuis. E. M. Janssen, Stationsweg 29. S. Alter, dienstbode, Jan Vossensteeg 13. Wed. D. Smits, Rijnkade 1. J. C. de Man, onderwijzer, Witte Rozen straat 44a. I. Ouwerkerk, wever, Ververshof.2. G. Geerlof, wagenmaker, Oude Heeren gracht 20. Mej. S. Bruns, winkeljuffrouw, Papen gracht 10. A. de Kok, scharenslijper, Kattenpoort 19. Mej. P. de Bolster, Oudé Rijn 18. D. Ossevoort, schippersknecht, Nipoon- straat 12. F. B. Lovink, adj. insp. van politie, Oude Rijn»,70a. Mej. C. v. d. Brink, dienstbode, Mare- dijk 155. L. van Leeuwen, tuinman, Lammer markt 52. H. B. Beekman, Bakkersteeg 19. Mej. L. M. v. Heusden, dienstbode, Dia- conessenhuis. C. Vermeij, bloemist, Langegracht 158. W. D. Broekmeijer, onderwijzer, Bloem- markt 22. Personen, die uit Leiden zijn vertrokken. Mej. H. H. Romein, Voorschoten, Pa penlaan. Mej. M. A. v. d- Heuvel, Oegstgeest, Ge sticht Endegeest. Mej. A. P. Olivier, Den Haag, Boreel- straat 5. J. Th. Groenewegen, Delft, Annastr. 14. K. Fraai, Amsterdam, Prinsengr. 262. Mej. C. P. van der Eng, Den Haag, Sweelinckplein 81. J. Koerse, Wornierveer. Wed. v. d. LeeuwHoeken, Wychen,# Huize Tienakker. Abr. Kok, Duivendrecht. K. Steert, Zoeterwoude, Haagweg 97. P. P. Versteeg, Den Haag, Herschel- straat 50. Mej. A. J. v. Schaik, Aarl.veen, Hofzicht- straat.. Mej. W. H. M. Tree, Dordrecht, Voor- str. Vroom en Dreêsman. Mej. C. J. v. d. Veen, Heerenveen. Mej. J. C. M. Gaddijin, Bergen (N.-H.), penslo-n-aat St. Ambro-sius. Wed. Ziieckv. d. Boom, Den Haag, v. Boetzelaerlaan 188. G. de Haan, Utrecht, No te-boom laan 265. J. Peetoom, Hoorn. L, Th. H urate man, Oegstgeest^ Pieter straat 4. A. J. Holthuizen, Den Haag, Erama- straat 41. W. A. Heeker, Delft, Oude Delft 214. M. v. d. Linden, Zoeterwoude, Siteenen Muur. F. J. v. Velsen, Dordrecht, Celebes- straat 82. Mej. M. Chtr. v. d. Ende, Dordrecht, Ce- lebesstraat 82. AARLANDERVEEN. Gemeenteraad. Bij enkele candidaat- stelling is tot lid van den gemeenteraad gekozen de heer P. van Dijk (vrijzinnig), ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. H. Ruting. KATWIJK. De bronzen gesp. Op Za,terdag 17 April a.s. zal aan -dan sergeaint-majoor- administrateur D. J. Verzijden, van het 15de regiment infanterié de bronzen gesp wagens -aohtftiera-jiarigen dienst worden uitgereikt. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering. De Coöp. Boerenleen bank zal a. s. Donderdag 15 April n.m. 8 uur in Hotel de Roskam haar verplichte Jaarver gadering houden. LEIDERDORP. Vrijwillige landstorm. Te Leiderdorp is een afdeeling van den vrijwilligen land storm opgericht, aanvankelijk met 34 le den. NOORDWtJK. Kruisverbond. Giste remavorad hield1 hat Kruisverbond ,,St. Jeroen" een goed bezochte verg-adening im de zaal van de Erven Goirdijn. Na opening era voorlezing der notulen gaf de vooreitter, de heeT C. Vierweij e enige toelichtingen omtrent de inrichting en de taak vara ean op te lich ten propagandac 1 ub. Beslotera werd zulk eera propagamdaclub op te richteny die zich vooral zal bezighouden met versprei ding van dram kb eetri jdersl e ctuur era het aanwerven van nieuwe leden. Eera drietal jongere leden werden door de vergadering aangewezen om deel uit te maikera van deze pnopagandaclub. Een der bastu.irs- leden zal de leiding bar club op aich ne men. Om te beginnen zal eiken Zaterdag avond worden gecolporteerd met het nieuwe Weekblad van den DLocesanen Bond van R.-K. Dranik-bestrijdersvereom gingen in het bisdom Haarlem, ,,Onze Kruistocht". De voorz. kon de verblijdende mededee l-teug doen, dat -de- vereeniging was ver sterkt door de toetreding van twee nieu we leden-geheelonthouders. Aan het slot der vergadering hield de Eerw. adviseur, kapelaan Sentenie, een lezing over Drankbestrijding, die met gxcote aandacht werd gevolgd. SASSENHE'IM. De Bloemvelden. Nu staan die velden in volle bloei, zoowel Hyacinth-en, Nar cissen en Tulpen, de nu aanstaande 14 dagen zal het bezoek, 3an ook druk zijn, te meer er nu geen bloemen worden af gesneden en het verzenden naar liet bui tenland is verboden. Die werkelijk wil genieten, neemt de -trein tct Pietgijzerabcrug en men wandelt in een half uur, midden door de bloem velden, langs het slot Teijlingera, waar eens Jacoba van Beieren woonde, naar Sassenheim, waar mem rich kam verpoo- zen, om langs eera vara de andere wegen weer bet station Pietgijzenbrug te berei ken en men heeft volop genoten van de bloem en-p r ach t. Veiling. Op de gisteren gehouden bloe menveiling waren aangevoerd 200,000 af gesneden narcissen. De prijzen waren: Princëps 3 tot 4 ets., Golden Spur en Sir Watkin 78 ct., Ornatus 8 ets., Oranje Phenix 25 ets., Zilver Phenix 40 ets., alles per 100 stuks. TER-AAR. Een noodlottige deugnieterij. Terwijl de bestuurder der „IJs-auto" zich ten huize van den visscher Van Tol te Lan- geraar bevond en zijn voertuig onbeheerd op straat stond, wierp een jongen een brandende lucifer in de olie en benzine die op den weg was gedropen, met het ongelukkig gevolg dat deze vlam vatte en ook de machine in brand vloog. Wel werd de brand spoedig gebluscht doch de machine was zoo beschadigd, dat zij niet meer functioneerde en een andere auto uit Alphen moest komen om de kar op sleep touw te nemen. Een harde les voor chau- feur en straatjeugd, die den een wellicht meer waakzaamheid, de andere hopen- lijk meer voorzichtigheid zal leeren. VOORSCHOTEN. Spaarkas. Gedurende de maand Maart ingelegd f156.72, en terugbetaald f173.96. ZEVENHOVEN. Van de fiets gevallen. De graanhan delaar V. alhier, op zijn motorfiets huis waarts rijdende, had het ongeluk tie val len, doordat de voorvork brak. Gelukkig had de man zich niet erg bezeerd. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. De gemeenteraads vergadering die was aangekondigd op Donderdag 15 April, v.m. 10 uuir, is ver daagd op Vrijdag 16 April, 's avonds 6.30 uur. De agenda is aangevuld met een ar tikel: Vaststelling kohier hondenbelasting. Roomsche Agenda. DONDERDAG. Leiden. ,,In den Ver gulden Turk" 8 uur. Vergade ring afd. Leiden R. K. Vrou wenbond. CORRESPONDENTIE. G. te N. Uw bericht is een advertentie. Faillissementen. Uitgesproken: D. Sturkenboom, koopman, te Utrecht; cur. mr. O. Hogeraibrug. N. Jonger!us Bz., hovenier, te Utrecht; cur. mr. J. J. de Waal Male fijt. A. M. Geuze, weduwe C. M. de Graaf f, winkelierster, te Nieuw-Strij en; cuir. mr. J. A. C. van Heusde. P. Kuyt, aannemer, te Puim-erend; cur. mr. J. F. E. Boele, te Zaandam. P. Kort-, caféhouder, te 's-Gravenhage; cur. mr. K. Wolfson. G. A. Waaraders, lederhandelaar, te 's-Gravenhage; cur. mr. B. van Rossem. Opgeheven: De naaml. vennootschap Nede-rlandsche Cham/pionskweekerij de Weezenkof, ge vestigd te Uchelen, gemeente Apeldoorn. Geëin digd: B. van der Heydenv. Iersel, schoen fabrikant, Waalwijk. Rechtzaken. Het Staphorster Boertje. Het Staphoreter boertje heeft cassatie aan- geteekend tegen het vonnis der rechtbank te Heerenvecn, waarbij hij wegens het onbe voegd uitoefenen der geneeskunde is veroor deeld tot f50 boete of 50 dagen hechtenis. Deze zaak zal dus nu voor den Hoogen Raad dienen. Beleediging. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft heden arrest gewezen in de volgende zaak: E. M. Schr., koopman te Leiden door de Haagscbe rechtbank veroordeeld <otj f 20.boete of 20 dagen hechtenis ter zake beleediging van een agent van po litie. Uit de Pers. Amerika, niet Italië. Het Huisgezin" schrijft: De Paus heeft ten behoeve van den vrede een beroep gedaan op de Vereenigde Sta ten. Zal het volk van de Unie aan deze roep stem weten te beantwoorden? Wat zal bij deze natie, van welker idea lisme wij minder plegen te vernemen dan van haar uitgeslapenheid in liet zaken doen, zwaarder wegen: de afkeer vaa een oorlog zonder weerga, of de verlok king tot grove winsten? Ware de christelijke geest in de Ver eenigde Staten maar sterker, we zouden optimistischer durven zijn dan nu we de macht van het materialisme in dat land zoo groot zien. Is het intusschen niet merkwaardig, dat de H. Vader, het hoofd afwendend van Europa, den blik slaat naar het grootc land over de zee als de laatste en eenige toeverlaat voor het herstel van den vrede? Had, naar recht en reden, Italië niet de bemiddelaar moeten zijn in de reuzenwor- steling, welke Europa reeds heeft uitge put, straks met vernietiging slaat? Italië, verbonden met den Paus. Welk een treffend schouwspel ware het geweest, indien Quirinaal en Vaticaan, het oude en het jonge Rome hadden sa mengewerkt om de strijders tot elkaar te brengen en een grondslag te vinden voor verzoening en vrede. Niet enkel een treffend schouwspel,, welk een invloed hadden deze twee mach ten kunnen uitoefenen ten goede. Italië heeft de verheven nol, diie het had kunnen spelen, versmaad. Het heeft het historisch oogenblik om zich zelf van de misdaad vara 1870 te re habilitee ren en, giroot naast een grootera Paus. een nieuw tijdpehk voor het gesla gen Europa te openen, ongebruikt gelaten. Liever den de verheven politiek, van Be- raedictus XV te steunen, wil het die vara een Macchiavelli en Cavour voortzetten en. ira: ruil voor eera mogelijk tijdelijk ge win, zich aan de algemeene verachting prijsgeven, het zaad zaaiend voor een nieuwen oorlog. Is het woord, door den Paus tot Ameri ka gesproken, geen striemend verwijt voor Italië, dat groot had kunraerai zijn en klein zich toont, dat aan betere tradities in het verleden zich had kunnen ins,pi- reeren dan aan die, welke het zijn ge dragslijn voorschrijven, welke noch chris telijk, noch zelfs politiek is? Laatste berichten. Van het Oostelijke gevechtsterrein. St. PETERSBURG, 13 April. Mededee- ling van den geraeralen staf: Zondag ©n Maandag werd de strijd in de Karpa-thieu. vtnsfich&n dp riHiti nyen Bartfeld en Stryj buitengewoon hevig. Onze troepera vorderden langs beide oevers van de Ondawa, maakten zich ten zuiden van Stropko meester van ver schillende hoogten ten noor-d-oosten van TieLepoitch, era behaalden eera succes in de richting van Uzs/ok, waar na buitenge woon verbitterde gevechten de hoogten bij de dorpen Bukovitz, Beaieff era Vysso- konizy in onze handen» vielen. Wij maak ten 2700 man krijgsgevangen met 53 of ficieren en veroverden een kanon en eera twintigtal mitrailleurs. Op d-e hoogten ten zuiden van Wolos- sate era vooral in de omgeving van Ko- ziouvka deed de vijand heftige aanvallen met aanzienlijke strijdkrachten. Alle aan vallen werden echter met groote verliezen voor den vijand .afgeslagen. In de Boekawina ondernam de vijand op een zeer breed front ira de richting van Zalestchiki in den nacht vara 11 April on der eera slagregen en in ondoordringbare duisternis verwoede aanvallen, maar overal wist onze infanterie, die den vijand met de bajonet ontving, de overhand tie behouden. Op het front ten westen van de Njemen sloegen wij verschillende aanvallen van de Duitschers af. Op de overige sectoren van het front werden de ontmoetingen tusscliera -\er- kenningsafdeelmgeai veelvtiidiger. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: Gerda Helena Jacoba dr. van J. Hofk-es eaï G. Walsraiit. Johan nes Pieter,. zn. vara J. P. van. der Linden en C. Eduard. Gerard a Pioteiraella, dr. van P. Schouten en G. Moll. Elisabeth, dr. vara B. Red-egeld em J. K. M. van Am sterdam. Jakob Jan, an. vara II. Wetsp- laar en J. B. Gruiiziraga. Peitnonella Jo» hanraa, dr. van C. de Groot en C. C. O ver dijk. Joseph a Petronella Helena, dr. vara C. J. Westermann era J. J. van Noort. Cornells, zn. van M. Kiel era C. Dee. Bartholomeus Airaoldus, zn. vun B. A. van UIden en M. M. Prins. Jacoba, dr. van P. Siere en J. Blok. Ferdinand, an. van G. A. Spek en E. Giezen. Cor nells, z. v,an C. van d-era Hout en C. Ba- velaar. Laurentius, an. van G. P. Soo>- nins en W. Beumker. Maria Johanna, dr. van J. C. Rosdocrff en M. J. de Rui ter. Maria, dT. van J. P. P. de Rooij en C. W. Blank en waar dt. Gijsbert, zn. van J. Th. Boot en- B. Geerlings. Wil- helmina, dr. van M. Ysperse en W. van den Bosch. Helena Annett'a Bernardi no. d/r. vara P. II. M. Penders en H. A. B. Muller. Jam Jozef, zin. van J. J. Hart en L. Majeur. Overleden: C. Leemans, d. 8 m. A. Smalirag wede. N. Noorlander, 93 j. M. van der Velden geb. Bourgeois, 69 j. S. .M. Dauzon geb. Sleijser, 84 j. A. M. Kombee geb. Wijmbelt, 56 j. Le- veral. kind van M. J. vap der Kwartel en H. Cambier. E. L. Fruitmara, m, 66 j. M. II. He'ijkoop wede. H. A. Piket, 62 J, H. Hoiisbeek, m. 73 j. E. Haasbeek wede. A. Kramer, 61 j. C. H. de Jong, m. 31 j. L. Gutey, z. 19 j. J. Pouw, m. 32 j. J. W. Amptmeijer, w. 83 j. C. L. Kelder wed. J. C. Wissenbuirgh, 7/6 j. Stoomvaartberichten. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. BILLITON, uitreis, is 11 April Perim gepasseerd, GROTIUS, uitreis, passeerde 12 April Oliessant. KAMBANGAN, thuis reis, is 12 April Dungeness gepasseerd. KARIMOEN, Uitreis, arriveerde 12 April te Sabang. SUMATRA, thuisreis, arriveer de 12 April te Suez. ROTTERDAMSCHE LLOYD. RINDJANI, uitreis, passeerde 12 April Perim. WILIS, thuisreis, vertrok 13 April van Sabang. HOLLAND-AMERIKA LIJN. ANDIJK van Rotterdam naar New-Or leans arriveerde 12 April te Havana. EEM- DIJK arriveerde 9 April van Rotterdam te Baltimore (verb.). ELISABETH van Rotterdam naar New-York passeerde 12 April 7 uur nam. Dover. ZAANDIJK arri veerde 12 April van Rotterdam te New- York. KON. HOLL. LLOYD. FRISIA, uitreis, vertrok 13 April van Rio Janeira. DELFLAND, uitreis, is 12 April Eastbourne gepasseerd. KON. WEST-IND. MAILDIENST PRINS FREDERIK HENDRIK, thuis reis, arriv. 12 April te Falmouth. KON. PAKETVAART-MIJ. TJISONDARI vertrok 13 April van Rot terdam naar New-York. Financieele Berichten. Amsterdamschc Beurs. Officieele Prijscourant. V.K. 993/4 9911/ie 993/, 9815/j- Ned. 1914 5 f 100—200 dito f500—1000 5pCt. Indische f 100-500 dito dito f1000 Amsterdam 1918-'14 4i/2 Haarlem 1915 Rotterdam 1914 4 V2 Javasche Bank Aand. dito Cert, van Aand. Nederl. Bank Aand. dito Cert, van Aand. Amerik. Smelters Sec. Conv. Obl. 6 Bethlehem Steel Cert. v. Aand Standard Milling Ct. v. gew. Aand do. Cert. v. Pref. Aand. 6 pCt. Deli Spoorwegen Pennsylvania Sp. Conv. Obl. 31/0 6pCt. Sem. Cher. St.tram Koers van het geld. Prolongatie 4 il pCt. 9515/16 953/4 245 2461/4 228V, 230 1051/. 53»/i» 70% 103 99% 103% L.K. 99% 9911/ic 99% 98i%o 95l%c 24! 229 lOSl/a S37,o 71% 103% II. K. 99% 99% Marktberichten. AMSTERDAM, 14 April Vee. Aangevoerd 214 vette kalveren, le qual. 1.12 a 1.16 c, 2e qual 1.08 a c., 3e qual. 1.04 a c. per kilo, 0 melk- en kalfkoeien fOaf0, 227nuchtere kalveren f 1622, schapen l'OO—00, per stuk, 366 vette varkens, Hollandsche le qual. 86 a 92 c., idem 2e en 3e qual. 70 a 85 c. per kilo. PURMEREND, 13 April. Kaas. Aangevoerd 107 stapels, f4748.50, de 50 K.G. Boter. Aangevoerd 1841 K.G., fl,301,35 per K.G. Yee. 821 runderen vet vee, fÖ,800,96 per K.G.; 27 paarden74 vette kalveren, f0,951,15 per K.G.1022 nuchtere id., f1426 per stuk; 157 vette varkens, f0,840,90 per K.G.; 30 magere id. f 1824 per stuk; 181 biggen, f 816 per stuk1686 schapen en lammeren. SCHIEDAM, 13 April. Moutwijn f 16,50 Je never t 20,50 Commissie f 15. Stemming flauw. Spoeling fl.60, Graanspiritus f26 26y2) Melasse Spiritus f22.f27Ruwo spiritus fl3V4. LOOSDUINEN, 13 April. Groenten. In de heden gehouden veilingen zijn betaald voor: Eng. komkommers le soort f 17.2018.20, 2e soort f 13.2015.80, Se soort f6.50—10.70 p. 100 stuks; salade le soort f2.003.70, 2c soort f0.801.60 per 100 krop; peen le s. f 18.50 24.90, 2e s. f 11.10- 13.00; radijs f2.30—2.50; prei f340 3.60; selderij f0.801.10; rabarber f8.60 9.10; raapstelen f 1.70 2.10, alles 100 bos; kroten f0.650.67 per ben; spinazie f 0.31 - - 0.59; stoofsla f 0.130.30; komkommerstek f0.751.35 per mand. peterselie f0.400.53 per ben, postelein fl.401.60 per mand. Aanvoer: 211,615 krop salade, 22,173 kom kommers, 5154 ben spinazie, 512S bos peen. Handel levendig. TEXEL, 13 April. Hooi. De laatste voor raden hooi worden hier thans opgekocht tegen f 40-50 per 1000 Kg. Dagelijks worden scheeps ladingen hooi naar elders afgeleverd. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 14 April 1915, medegedeeld door liet Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 766.7 Hernoesand. Laagste barometerstand 765.0 Breslau. Verwachting tot den avond van 15 April. Zwakke tot matige, noordelijke tot oostelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen. Zelfde temperatuur. qaoanaanoaanoaaaa o Op 26 April a.s. hopen onze g geliefde Ouders Jacobus Johannes Koele.man en Johanna van Grieken, hun 50-jarige Echtvereeniging te herdenken. 192S Hunne dankbare kinderen en kleinkinderen. Zevenhoven, 14 April 1915.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3